[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 3:09

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 23, 2017 23:05 
Awatar użytkownika

Tytułem odniesienia do poprzedzających mój post wypowiedzi: szanuję Wasze zdanie, ale chciałbym aby mniej znana twórczość Czesława Niemena została spopularyzowana choć troszkę bardziej... Zamiast- powiedzmy- różnych mało i średnio uzdolnionych muzycznie miśków okupujących Listę Przebojów Trójki.

"Począwszy od Kaina" zaśpiewane przez Natalię Niemen i Krzysztofa Zalewskiego wciąż zajmuje 40. miejsce na LP3. Kibicuję Zalewowi, który już w lipcu wykona ten utwór na festiwalu w Jarocinie (być może- nie sam).

Wkrótce powstanie nowy klip do kolejnego utworu z płyty "Niemen mniej znany".

Wracając do LP3- nagranie "High Horse" dua Urbaniak-Niemen po tygodniu w "poczekalni" powróciło do 50-tki najlepszych piosenek.
Tuż za nim - Kayah, a na 63. piosenka z nowej płyty Maryli Rodowicz. Głosować można do piątku, do godz.12, Wyniki- po godz.22.

:arrow: -> http://lp3.polskieradio.pl/notowania/

Oczywiście- głosować można, jeśli wcześniej zarejestrowaliśmy swój adres e-mail na stronie Polskiego Radia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 04, 2017 14:08 
Awatar użytkownika

Coś do obejrzenia i po-słuchania dot. :N: :

https://vod.pl/programy-onetu/reportaze ... mo/0pgg0wj

Po-zdrowie-nia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 16, 2018 21:55 
Awatar użytkownika

W 79. rocznicę urodzin Czesława Niemena zamieszczono na kanale YT -> Nattalis official klip do utworu "Terra deflorata". Nie ukrywam, że akurat ta interpretacja utworu ojca w wykonaniu Natalii Niemen nieszczególnie przypadła mi do gustu.

O ile realizacja plastyczna wideoklipu może zaintrygować nie tylko znawców malarstwa, o tyle wokalna strona tej propozycji artystycznej budzi troskę nie tylko o los mieszkańców zdegradowanej przyrodniczo ziemi, ale i o stan strun głosowych piosenkarki. Pierwszą część pieśni odebrałem jako niezamierzoną parodię pieśni dziadowskiej z uwagi na przerysowane niby to kresowe zaciąganie, a drugą część jako erupcję tego rodzaju ekspresji, po której koniec nagrania przyjmuje się z ulgą, że artystka tę próbę sił przetrwała.
Atw- Pani następczyni CN życzę dużo zdrowia, troszkę więcej dystansu do siebie i doboru repertuaru pod kątem swoich predyspozycji wokalnych.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 17, 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Cytuj:
O ile realizacja plastyczna wideoklipu może zaintrygować nie tylko znawców malarstwa, o tyle wokalna strona tej propozycji artystycznej budzi troskę nie tylko o los mieszkańców zdegradowanej przyrodniczo ziemi, ale i o stan strun głosowych piosenkarki...

Zgadzam się z przedmówcą w kwestii "wschodniego zaspiewu", bo brzmi on rzeczywiście dosyć groteskowo, natomiast co do reszty, to specjanie bym się nie czepiał. Odnoszę wrażenie, że mimo woli mamy pewną nięcheć do NN z powodu jej działań poza artstycznych. Nię bądźmy jeddnak ślepo bezlitośni.
Złagodniejmy w tych niespokojnych i dziwnych czasach ( sam się sobie dziwię, że apeluję o łagodność - ja, zadziorny kiedyś i czesto agresywny)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 17, 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Widzę, że nie jestem odosobniony w tym wrażeniu. Nie miejcie mi proszę za złe autocytatu.

http://www.rockmagazyn.pl/recenzja/1285 ... -znany.htm

"Sama okładka krążka "Niemen mniej znany" jest dosłownym puszczeniem oczu do fanów Czesława Niemena, lecz nie tylko spojrzeniem i rysami twarzy wokalistka przypomina swojego tatę - także głosem i sposobem jego użycia. Na ile to imitacja, a na ile po prostu genetyka? Elementy naśladownictwa w wykonaniu Natalii Niemen można usłyszeć choćby w postaci użycia charakterystycznej dla Kresowian miękkiej wymowy głosek, z której Czesław Niemen - jako repatriant z dzisiejszej Białorusi - słynął. W wykonaniu jego córki brzmi to niekiedy nieco sztucznie - w wykonaniu Czesława było to zupełnie naturalne. Czasami pojawia się wrażenie, że to, co Czesławowi Niemenowi przychodziło bez wysiłku (albo to się - nam słuchaczom - tylko tak wydawało), dla Natalii Niemen stanowi wysiłek niemal krtaniołomny. Przykładem tego - podniosły utwór "Terra Deflorata", w którym Czesław Niemen dał pełen popis swojej niezwykle szerokiej skali, przechodząc od tonów niskich, do bardzo (jak na głos męski) wysokich. Słuchając tego utworu w wykonaniu Natalii mam odczucie, że miała z tym utworem problem i przy wyższych dźwiękach mocno forsowała struny głosowe."

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.