[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 23:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lut 12, 2015 7:14 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Nie ganię wyborów Natalii Niemen, gdyby zamiast Dziwnego zaśpiewała np. "Jestem mamą, to moja kariera", byłoby wszystko OK.
Nie podoba mi się tylko, że do poparcia swojego kandydata wykorzystała akurat ten utwór, który jest bliski sercu każdego fana Niemena, niezależnie czy jest katolikiem czy ateistą, członkiem jakiejkolwiek partii czy też bezpartyjnym.

Zgadzam się z Ewą. Odnosiłem wrażenie, że w ostatnich latach CN za wszelką cenę chciał udowodnić, że zawsze był po prawej stronie. Nie podobają mi się wystąpienia córki Niemena - byłem w Opolu i z przyjemnością wysłuchałem jej wykonania "Dziwnego...", ale to co nastąpiło później było żenujące. Trochę jestem rozdarty, bo z jednej strony niby dobrze, że przypomina utwory ojca, a z drugiej strony nie ma nic więcej do zaproponowania - to tylko korzystanie z faktu bycia córką CN. Oczywiście ma do tego prawo, ale mnie to nie przekonuje!

P.S. Natomiast podoba mi się, że p.NN ma normalne podejście do muzyki ojca, którego niektórym fanom brakuje.
Na prośbę Markovitza ... NN: "Zachęcam, by mimo wszystko, ludzie nie patrzyli na twórczość Czesława Niemena, jak na nie wiadomo jaką świętość, której nie można tknąć ani ruszać, a jak ruszać, to mój Boże, czy podołam? W muzyce najważniejsze jest to, czy ja wiem, o czym śpiewam. Kiedy wiem, o czym śpiewam, publiczność to czuje. Wie, że taki delikwent nie popisuje się swoimi możliwościami, nie chce tylko pokazać siebie, tylko przekazać to, co autor miał na myśli. I wtedy wszystko jest dobrze, nawet jeśli śpiewa się tego świętego Niemena.".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 12, 2015 15:03 
Awatar użytkownika

Ktoś pisze: dobrze, że zaśpiewała, bo CN( jej ojciec) ostano popierał jakiegoś tam ministra z PiS-u. Może i popierał ( ja też popierałem kiedyś w swojej naiwności paru głupków, ale dzisiaj nie poprę już żadnego-choćby złoto ustny był)! Pytanie, czy dzisiaj by popierał ?! Inn(a)y pisze, że przykro, że wykorzystuje ten utwór... I wkradła się dyskusja polityczna - której nie toleruje ADMIN - warta pietruszki...Ten, kto lubi PIS, gęga, że dobrze, przeciwnicy PiS-u, że źle.... Po co ta małostkowość. I PiS, i BiS, i PO, i SLD, i PSL do jednego wora i na dno Rowu Mariańskiego. A świat pozostanie nadal dziwny i każdy niech go "śpiewa" gdzie chce - NAWET NA WYSYPISKU MIEJSKIM ! . JA NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU, BO TO NIE ISLAM- ORTODOKSYJNY DO BÓLU I GOTOWY ZAMORDOWAĆ ZA SPRZENIEWIERZENIE SIĘ WIERZE...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 16, 2015 1:56 
Awatar użytkownika

Teraz Natalia Niemen protestuje, bo ponoć podczas sobotniego wiecu Komitetu Obrony Demokracji wykorzystano utwór "Dziwny jest ten świat". Widocznie można wykonywać ten utwór jedynie na wiecu poparcia dla PiS-u. A przecież Niemen śpiewał: "ja nie podpisany z lewej ani z prawej". W wywiadach chwalił ruchy obywatelskie, a KOD jest przecież takim ruchem.
No, ale córce, jak zwykle, wydaje się, że wie najlepiej kogo jej ojciec dziś by poparł. Niech więc sobie protestuje, jej sprawa.
Nie rozumiem tylko, dlaczego przy tym obraża zwykłych ludzi, którzy wyszli na ulicę, żeby bronić Konstytucji. :?
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... jego-hitem

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 27, 2015 23:28 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
W wywiadach chwalił ruchy obywatelskie, a KOD jest przecież takim ruchem.

Tak do końca nie wiadomo jeszcze, czym jest ów KOD i jakie rzeczywiście ma poparcie w narodzie. Co prawda bohaterka tego wątku najpierw zrugała organizatorów i uczestników marszu za wykorzystanie utworu swego ojca, by po kilku dniach.. zacząć przepraszać na Facebooku następującymi słowy :

Natalia Niemen-Otremba na Fb pisze:
TAK, PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, KTÓRZY POCZULI SIĘ NIESŁUSZNIE OCENIENI JAKO KOMUNIŚCI, CZY CZERWONA ZARAZA (określenia, które padły we wczorajszym moim statusie). Zrozumiałam, że mój wpis nie był czytelny dla wszystkich.
Nie pragnę się nikomu podlizać przeprosinami, lecz po prostu dotarło do mnie, jak w rzeczywistości mogliście się poczuć. Rozumiem, jak to jest czuć się niesprawiedliwie ocenionym, osądzonym.
Znam to aż za dobrze z autopsji. I przede wszystkim nie chciałabym, aby zwyczajni, szczerzy i uczciwi ludzie (choć o odmiennych poglądach od moich), którzy byli uczestnikami sobotniej manifestacji czuli się przeze mnie niesłusznie osądzeni. Ja nie chcę nikogo sądzić.
Ani przez myśl mi przeszło, że któryś z Was jest kimś złym. Myślę, iż z powodu niejasności treści mojego wpisu daliście się niejako obrazić.
POWTARZAM - NIE BYŁO MOIM ZAMYSŁEM WAS OSĄDZAĆ I OBRAŻAĆ. (...)

Szkoda, że tak miły przypływ empatii nie dotyczy fanów tego forum podciąganych pod wspólny mianownik, osądzanych i ruganych w rozmaitych wystąpieniach i wywiadach od paru dobrych lat...

Zarówno pani Natalia, jak i jej mama mają szczególne upodobanie do wyolbrzymiania krytyki, z jaką się spotkały na tym forum. Nie wiem, czy szczególna powściągliwość w tej krytyce i przeważające merytoryczne opinie to zasługa samych userów, czy moderacji. Na innych internetowych forach i na innych stronach natykam się na bardzo niemerytoryczne wpisy, a czasem nawet na grubiańskie komentarze i ataki. Tutaj nic takiego nie miało miejsca.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 28, 2015 11:33 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tak do końca nie wiadomo jeszcze, czym jest ów KOD i jakie rzeczywiście ma poparcie w narodzie.

Autorowi tego zdania chcę przypomnieć pewien znamienny fakt z historii współczesnej Polski, który doprowadził między innymi do tego, że mamy paszporty w domu, a nie na UBECJI. Otóż, zwolennicy minionego okresu też uważali, że KOR ( dla przypomnienia: Komitet Obrony Robotników) nie ma poparcia społecznego, a jak wiadomo historia lubi się powtarzać...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 28, 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Otóż, zwolennicy minionego okresu też uważali, że KOR ( dla przypomnienia: Komitet Obrony Robotników) nie ma poparcia społecznego, a jak wiadomo historia lubi się powtarzać...

Porównanie represjonowanego przez system totalitarny KOR-u z legalnie protestującym tzw. KOD-em wynikłym z niezgody na sprawowanie władzy przez partię i prezydenta ze zwycięskiego w ostatnich wyborach obozu politycznego jest cokolwiek problematyczne (dziwię się swej łagodności :-)).

Jak dotąd - jedyną "represjami" jakie dotknęły kodowców - i to nie ze strony władz, lecz ze strony zespołu Lombard oraz ze strony jednej ze spadkobierczyń Niemena- były sprzeciwy wobec użycia nagrań piosenek odtwarzanych podczas wiecu. Ciężko będzie na tym oprzeć wizję prześladowanych obrońców demokracji ;-)

P.S. Dyskusje na tematy polityczne nie raz już powodowały tu kryzysy z opcją zamknięcia forum, więc Tadeuszu, darujmy sobie utarczkę. Obrażanie zwolenników Andrzeja Dudy i PiS (a więc także i mnie) świadczy tylko o sile argumentów naszego wrocławskiego poety (vide:"limeryki").

W tym miejscu przypomnę o przesłaniu tekstu "Dziwny jest ten świat", bo dziwnym trafem często ci którzy się posługują niemenowym protest-songiem, jak i osoby, które tego songu strzegą - zapominają o jego podstawowym przesłaniu...
A w nim chodzi o to, by nie ranić słowem złym. Tylko i aż tyle.

Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2015 17:18 przez Markovitz, łącznie zmieniany 8 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 28, 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Wybory były demokratczne, ale Polacy sami sobie strzelili w nich kolano, bo nie poszli do urn. Głsowała ta część społeczeństwa, która w swoich szeregach zawiera nieudaczników, frustratów, demagogów i malkontentów, a to w prostej linni prowadzi do dyktatury. A co do bohaterki wątku - to właśnie ona sprowokaowała, że wątek ten "zabarwiony" został polityką.
Rzeczywiście nie mam nic ciekawego do powiedzienia o tej pani, bo cóż można o niej ciekwaego powiedzieć, a źle nie będę o niej na forum publicznym pisał.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 07, 2016 1:03 
Awatar użytkownika

Co o tym sądzić?
https://www.facebook.com/NataliaNiemenO ... 189011618/

Dobrze, że CN tego nie słyszy :oops:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 07, 2016 21:20 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Co o tym sądzić?

Niestety przekaz psalmu w takiej formie zupełnie do mnie nie dociera. Moje uszy tego nie wytrzymują, ta okropna mimika też nie jest ucztą dla oczu. Takie jest moje zdanie i jak zauważyłam- nie jest ono odosobnione. Przed chwilą przeczytałam też na fb odpowiedź pani NN do krytykujących ją internautów. Okazuje się, że wszyscy krytykanci należą do ludzi zakompleksionych, słuchających jedynie tego, co serwują media. :shock:
Dobrze, że pani NN nie ma takich kompleksów, uważając siebie za dobrą artystkę wokalną i gardząc wszystkimi, którzy sądzą inaczej. Trochę skromności jednak by się przydało...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 09, 2016 9:44 
Awatar użytkownika

Jestem w stanie zrozumieć, że pani Natalia Niemen-Otremba niezbyt zważała na takie niuanse wykonawcze jak intonacja w emocjonalnej interpretacji psalmu, gdyż traktowała śpiew jak modlitwę. Jednakże nie jestem w stanie zrozumieć - po co ów amatorski filmik o dość dyskusyjnych wartościach artystycznych zamieściła na swym wallu na Fb ?? Żeby pochwalić się efektem, czy żeby pokazać, że jeszcze wiele pracy przed nią..?

Kwestią czasu było, żeby sprawą zainteresowały się wyłapujące tego rodzaju "ekscesy" portale plotkarskie.
Co ja miałem z tym wspólnego..? Do wczoraj - nie obchodziło mnie to nic a nic.

Ale we wczorajszej tyradzie na Fb pani Natalia raczyła przywołać moją skromną osobę na okoliczność, iż kiedyś komentując jej śpiew z filmiku na str.Wyborczej wyraziłem krytyczną opinię. Cytat z jej wpisu :
Natlia Niemen na Fb pisze:
A jedyne do czego może się wobec powyższego filmiku doczepić ten nieznoszący niedoskonałości polski światek, to tylko jakość dźwięku (nagrywane prostym urządzeniem). Ale i to moja wina :wink:,
jak to powiedział kiedyś wieeeelki fan mojego ojca oraz wybitny znafca, pan Marek

Otóż "nie powiedział", lecz - napisał => tutaj. I nie uważam się za "wielkiego fana" , bo na pewno są więksi, a ja jednak dość krytycznie podchodzę do niektórych poczynań C.Niemena, o czym można się przekonać przeglądając moje wpisy na forum.

Natomiast podtrzymuję zdanie o tym, że to artysta odpowiada za jakość swoich wykonań. W tym przypadku - proszę zwrócić uwagę - nie krytykuję jakości technicznej filmowanych amatorsko scenek ze studia, czy spotkań z fanami, lecz interpretację artystyczną bardzo poważnego dzieła (psalmu biblijnego).

Z argumentacji pani Natalii na Fb wynika, że był to jej udział w dziękczynnym projekcie "TEHLILLAH". Tak naprawdę to przedsięwzięcie nosi nazwę "Tehillah" i jak każdy publicznie wyrażony hołd nie powinien zawierać manierycznych popisów, bo inaczej forma przesłania treść.

Takie mam zdanie jako "znafca" od siedmiu boleści i rozumiem, że trudno pani Natalii przyjąć opinię "niemenologa", lecz mogłaby się trochę zastanowić nad swą reakcją, bo takich wstrzemięźliwie krytycznych opinii jak moja jest na jej wallu więcej i nie wszystkie pochodzą od zacietrzewionych przeciwników politycznych, czy osób jakoś tam ukierunkowanych przez plotkarskie czasopisma i portale.

PS. Daleki jestem od wywierania nacisku na artystkę, aby próbowała sprostać sławie ojca, bo to bez sensu, gdy mamy do czynienia z takim gigantem jak Czesław Niemen. Doskonałości wykonawczej też nikt rozsądny od artystów nie wymaga zawsze i wszędzie. Natomiast, czy się to artyście podoba, czy nie - widz i słuchacz mają prawo wyrazić swoją ocenę upublicznionego dzieła.

Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2016 14:52 przez Markovitz, łącznie zmieniany 5 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 09, 2016 22:35 
Awatar użytkownika

Długo się zastanwiałem - skomentować to "dokonanie artystyczne", czy pozostawić bez komentarza ? Postanwołem skomentować pytaniem. Czy ktoś ją zranił, że tak jęczy ?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 10, 2016 14:41 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Długo się zastanwiałem - skomentować to "dokonanie artystyczne", czy pozostawić bez komentarza ? Postanwołem skomentować pytaniem. Czy ktoś ją zranił, że tak jęczy ?

A dla mnie to chore popisy, które obnażają poziom artystyczny dokonań tej pani. Prawdę mówiąc od występu w Opolu, który spotkał się z uznaniem, ale trudno o coś innego skoro z ekranu zabrzmiał Niemen. Natomiast to co wyczyniała ta pani na końcu było tak infantylne, że zacząłem się wstydzić, że coś takiego oglądam. Prawda jest przykra, ale gdyby nie nazwisko... to nikt by nie słyszał o tej pani!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 23, 2016 14:50 
Awatar użytkownika

Nie chcę hejtować pani Natalii, ale jej wykonania psalmu niestety nie da się słuchać, a i zarazem oglądać (tak jak pisaliście - mimika budzi raczej śmiech niewspółmierny do powagi tekstu modlitewnego, jakim są psalmy). Czytuję czasami posty pani Natalii na fb i mam wrażenie, że jest zbyt emocjonalna i pisze to, co jej dyktują w pierwszej kolejności nie myśli, ale właśnie odczucia. Dobrze, że pani Natalia przypomina twórczość swojego taty z ostatnich dwu płyt, ponoć nawet i płyta się szykuje, ale nie ukrywam, że o wiele bardziej cieszyłbym się z reedycji "Terra Deflorata" i "spodchmurykapelusza".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 24, 2016 13:00 
Awatar użytkownika

Corpseone pisze:
Czytuję czasami posty pani Natalii na fb i mam wrażenie, że jest zbyt emocjonalna i pisze to, co jej dyktują w pierwszej kolejności nie myśli, ale właśnie odczucia.

Nie chcę nikogo bronić, ale czy nie jest to efektem szczerości i prawdziwości jej przemyśleń - zwłaszcza w czasach, w których króluje fałsz i obłuda? :) Niestety nie wypowiem się w kwestii tego kontrowersyjnego wykonania psalmu, ponieważ nie miałem okazji go usłyszeć, natomiast kilkakrotnie słyszałem panią Natalię w wykonaniach, które zrobiły na mnie duże wrażenie.
Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 12, 2016 23:54 
Awatar użytkownika

W najnowszym "Życiu na gorąco" (nr 45) Natalia Niemen opowiada o trudnym związku ze sławnym tatą.

Przedruk artykułu w "Pomponiku":
http://www.pomponik.pl/plotki/news-nata ... Id,2303599

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.