[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 2:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt mar 03, 2015 1:07 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
„Sen o Warszawie" otrzymał 2 nominacje do Orłów: za najlepszy film dokumentalny oraz za muzykę Czesława Niemena.

http://film.onet.pl/wiadomosci/orly-201 ... zyka/5mt9c

Nagrodę za najlepszy film dokumentalny otrzymał film "Powstanie Warszawskie", ale bardzo mnie cieszy nagroda Orła 2015 dla Niemena za muzykę do "Snu o Warszawie". :D
Nagrodę odebrał reżyser Krzysztof Magowski.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 30, 2015 14:21 
Awatar użytkownika

Ech, u mnie w domu ten film wszyscy znają prawie na pamięć...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 29, 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Dziś (tj.w pon.29 06) kolejna emisja filmu K.Magowskiego "Sen o Warszawie" - o godz.23.00 w TVP 2.

Nie miałem- jak dotąd- okazji przeczytać w prasie o roszczeniach wobec producentów "Snu o Warszawie". Dziwne. Z jednej strony to w fabularyzowanym dokumencie można doszukiwać się walorów komercyjnych, czego dowodem były choćby pokazy kinowe.
A z drugiej strony - gdyby zezwolono na użycie nagrań z płyt to ten potencjał byłby znacznie bardziej oczywisty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz paź 04, 2015 13:22 
Awatar użytkownika

W niedzielę 4 X 2015 o godz.19.20 można zobaczyć "Sen o Warszawie" (reż.K.Magowski, 2014) w TVP Historia.

Wczoraj dotarła do mnie wieść o śmierci Franciszka Walickiego. Jego filmowy portret p.t. "I nie żałuj tego" powstał jeszcze w latach 90.i intrygował odwróconą chronologią zdarzeń (dokonania pana Franciszka od czasów współczesnych po lata przedwojenne).Trójmiejski przyczynek do tej biografii przyniósł nam reportaż "Czy mnie jeszcze pamiętasz" (podtytuł "Czesława Niemena gdański epizod" z 2006r.) wg scenariusza Wojciech Fułka i Dariusza Szretera. Fragmenty z tego drugiego obrazu znalazły się w filmie Krzysztofa Magowskiego z 2014..
Ale najlepszą opowieść pana Franka o Niemenie można znaleźć w filmie Eugeniusz Szpakowskiego z 2007.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 06, 2015 22:24 
Awatar użytkownika

http://www.kdk.konin.pl/relacje/1977-kr ... o-niemenie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 07, 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Kolejne emisje "Snu o Warszawie" 18 grudnia o 23.40 i w Nowy Rok w TVP Polonia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 19, 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Fotorelacja z pokazu "Snu o Warszawie" w Koninie w ramach 25. Przeglądu Filmów Fabularnych DEBIUTY.

http://www.kdk.konin.pl/relacje/1977-kr ... o-niemenie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 19, 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Portal Kdk Konin, reporter Izabela Bobrowska pisze:
Autor filmu mówił sporo o swych poszukiwaniach.

– Niestety w pewnym momencie zaczęły znikać pewne pozycje z archiwów ośrodków regionalnych. Ale udało nam się dotrzeć do materiałów, które nigdy nie były publikowane, odnaleźliśmy je w odpadach. Chodzi o wspólny występ Niemena z Akwarelami i Marleną Dietrich w Kongresowej z 1961. (cytat z K.M.? :shock:)

Źródło => http://www.kdk.konin.pl/relacje/1977-kr ... o-niemenie

Jakby tu tę nieprawdziwą wypowiedź delikatnie skorygować, żeby nie urazić autorki relacji..?

A więc : chodzi nie o występ :N:-a z Akwarelami, tylko z Niebiesko-Czarnymi, z którymi Niemen współpracował w latach 1962-1966. Niektóre źródła podają jako datę zakończenia tej współpracy rok 1967, ponieważ wtedy miał premierę longplay zespołu, gdzie jedną piosenkę zaśpiewał Niemen-Wydrzycki.

Natomiast wspomniany koncert Dietrich miał miejsce nie w 1961 a w 1964 (M.D. drugi raz była u nas w 1966).

Kiedy mowa o procesie radomszczańskim, to pojawia się w tekście na portalu Konińskiego Domu Kultury zdanie: "Założył też sprawę o pomówienie, którą wygrał."

No właśnie, skoro to Niemen założył sprawę, to dlaczego w filmie mowa jest o tym, że "został uniewinniony". Jak oskarżyciel może zostać uniewinniony..? Pomijając już, że sprawa była o zniesławienie a nie pomówienie, ale to dla naszych dziennikarzy żadna różnica...

Jeśli jednak to sam autor filmu tak poprzekręcał fakty i daty, to mając na uwadze podobnie błędy w filmowej opowieści, przydałby mu się jakiś konsultant, który sprawdzi informacje, nim pan Magowski je upubliczni.

Żeby nie było, iż tylko krytykuję- za trafny uważam tytuł relacji : "Krzysztofa Magowskiego sen o Niemenie".

Bo film "Sen o W-wie" dokumentuje losy Artysty, ale też pewne wątki niemenowego życia ubarwia i mitologizuje.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli filmu, zapraszam w niedzielę 27 grudnia o 15.30 do TVP Polonia.

PS. W wigilię pokaże ten film także TVP Kultura (15.30). W ramówce tego dnia znalazły się kolędy na jazzowo oraz w tradycyjnym wykonaniu zespołu Mazowsze. Niemen, jeśli słuchał kolęd z płyty, to właśnie Mazowsza 8-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 30, 2017 12:00 
Awatar użytkownika

"Sen o Warszawie" będzie miał w najbliższym czasie emisje na antenach TVP:

- w TVP Historia - 30 października o godz.23.40,
- w TVP Kultura - 11 listopada o godz.18.20.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 29, 2018 21:52 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Przeczytałem cały wątek Snu o Warszawie i dotąd nikt z piszących ani czytających nie wrzucił tu linku z filmem. Sporo miesięcy zmieniających się w lata upłynęło od premiery. Niestety nie mogę zweryfikować tego, kiedy dokładnie film pana Magowskiego został bezpłatnie upubliczniony. Materiał z logo TVP Historia dostępny nieodpłatnie w VOD_TVP.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 30, 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Czołem Marios, dzięki za tę informację! Miło, że się odezwałeś :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum, a mam nadzieję, że nie ostatni. Muzyka Czesława Niemena towarzyszy mi od wielu lat, choć w młodości głównie interesowałem się zespołem Kombi. Jak się okazuje, zespół ten towarzyszył Czesławowi Niemenowi podczas występów w Szwecji. Zachowało się nawet jedno zdjęcie. Może nie będę odkrywczy, ale przytoczę je poniżej:

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 20, 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Witaj Piotrze! Miło, że do nas trafiłeś. Zapraszamy do dyskusji.:)

O koncercie Niemena z Kombi wiadomo od 2009 r., kiedy to do fundacji Sopockie Korzenie trafił zapis tego koncertu wraz ze wspomnieniami Stanisława Dudzika, które można przeczytać w książce wydanej przez fundację.
Wspominaliśmy o tym na forum, a ja miałam okazję posłuchać fragmentów tego koncertu na pokazie zorganizowanym w Sopocie przez kilku laty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 26, 2018 6:25 
Awatar użytkownika

Czy wiadomo jaki był wykonywany repertuar?

P.S. W sieci krąży "ocenzurowane" zdjęcie. Ja zamieściłem oryginalne w moim poprzednim poście. Ex-koledzy Sławomira Łosowskiego dość nieudolnie wyretuszowali to zdjęcie usuwając osobę Łosowskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 28, 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Krupski pisze:
Czy wiadomo jaki był wykonywany repertuar?

W pierwszej części koncertu Niemen wystąpił solo z aktualnym repertuarem, a w drugiej wspólnie z Kombi wykonał swoje stare przeboje. Jak wspomina współorganizator koncertu, Stanisław Dudzik, muzycy Kombi znali wcześniej wszystkie te utwory, mimo to mieli ogromną tremę przed wspólnym występem (za wyjątkiem Piotrowskiego, który już grał z Niemenem). Grzegorz Skawiński powiedział, że to było marzenie jego życia. :)

PS
Rzeczywiście, to zdjęcie z koncertu istnieje w dwóch wersjach... :?
Jest jeszcze zdjęcie Skawińskiego z Niemenem z tego okresu (kiedyś zamieścił je na fb).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.