[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt gru 06, 2019 9:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr sie 20, 2014 20:07 
Awatar użytkownika

Jeśli ktoś studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, to ma szansę zaliczyć przedmiot pn. Muzyka Czesława Niemena.

Piętnaście godzin pasjonujących zajęć. Tylko cztery lektury obowiązkowe, a ileż przyjemności ! Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...

Koordynator przedmiotu na stronie UE pisze:
Konwersatorium poświęcone życiu i twórczości Czesława Niemena. od wczesnej działalności w zespole Niebiesko-Czarni, po ostatni album studyjny. Wśród zagadnień m. in.: Niemen instrumentalista, Niemen kompozytor, Niemen a Norwid, Zespoły Niemena, Niemen felietonista, Niemen – artysta niepokorny.

Info => https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php ... EMEN-OG%29

Inicjatywę dostrzeżono już za oceanem.
Dzięki Radomusic 8-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 20, 2014 22:03 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Piętnaście godzin pasjonujących zajęć. Tylko cztery lektury obowiązkowe, a ileż przyjemności ! Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...

Ja też. :) Szkoda, że tylko 8 miejsc - kiedyś z pewnością byłoby dużo więcej chętnych, nie wiem, jak dziś...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 21, 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
Jakieś 30 lat temu bez wahania bym się zapisał...

Ja bym się zapisał i dzisiaj, gdyby było to na Uniwersytecie Wrocławskim
A może wykład ten przyjmie formę "latającego uniwersytetu" w postaci wykładów otwartych i trafi do Wrocławia. Myślę, że warto by zasugerować to autorowi wykładów. Wrocław, Poznań, Bydgoszc, a potem Chicago ( dla Polonusów)
Na naukę nigdy nie jest za późno :)

PS Zaliczenie słuchowe zdałbym bez uczestnictwa na wykładach, a lektury obowiązkowe już dawno przeczytałem zanim ktoś zaczął ode mnie tego wymagać. Dziwne ale prawdziwe, pierwszy raz w życiu "wyszedłem przed orkiestrę" z lekturami :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 28, 2014 6:09 
Awatar użytkownika

Ja również zapisałbym się na ten wykład.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 26, 2014 8:28 
Awatar użytkownika

Spróbuję zachęcić Mariusza, by napisał choć kilka słów o tych zajęciach ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 13, 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Mariusz Gradowski pisze:
Szanowni Forumowicze, jest mi bardzo miło i bardzo się cieszę, że są Państwo zainteresowani prowadzonymi przeze mnie zajęciami.
Co do ich charakteru, to nie mogę wiele więcej dodać do tego, co jest w oficjalnym syllabusie, może poza tym, że zajęcia są kierowane przede wszystkim do tych studentów, którzy twórczość Czesława Niemena znają wyrywkowo, albo tez nie znają jej wcale. Okazuje się, że takich osób jest wiele i znajomość nawet podstawowego kanonu twórczości Niemena nie jest rzeczą powszechną. Może pięć-sześć wczesnych przebojów większości jest znana, ale ogromny okres od Enigmatic do płyty ostatniej - kojarzą tylko nieliczni a znają dobrze - bardzo nieliczni. Sądzę zatem, że większość z Państwa nie miałaby problemów z zaliczeniem przedmiotu, proszę mi wierzyć. Książki i artykuły, z których korzystam Państwo znają zapewne dobrze, zaliczenie słuchowe ("rozpoznaj jaki to utwór i z jakiej płyty") zapewne również nie byłoby problemem...
Przy okazji chciałbym podziękować Forumowiczom za forumowe dyskusje, ponieważ w wielu gorących dysputach pojawiały się bardzo ciekawe spostrzeżenia i informacje, z których chętnie korzystam na zajęciach, podając oczywiście ich źródło. Bardzo Państwu za to dziękuję i pozdrawiam serdecznie życząc wielu muzycznych uniesień, z muzyką Niemena i nie tylko.

Z wyrazami szacunku, Mariusz Gradowski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 14, 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Mariusz Gradowski pisze:
Przy okazji chciałbym podziękować Forumowiczom za forumowe dyskusje, ponieważ w wielu gorących dysputach pojawiały się bardzo ciekawe spostrzeżenia i informacje, z których chętnie korzystam na zajęciach, podając oczywiście ich źródło. Bardzo Państwu za to dziękuję i pozdrawiam serdecznie życząc wielu muzycznych uniesień, z muzyką Niemena i nie tylko.

Miło czytać, że Pan Mariusz też zagląda na forum i korzysta w swojej pracy z tego, co piszemy. :D

Mam nadzieję, że dzięki konwersatorium Niemen zyska wielu nowych fanów.

W imieniu forumowiczów bardzo dziękuję za te miłe słowa i pozdrawiam. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.