[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 12:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn sie 15, 2016 14:45 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Czołem! Czy wśród tutaj zgromadzonych znalazłyby się osoby zainteresowane udziałem w (dwunastym, jeśli się nie mylę) Zlocie Miłośników Czesława Niemena, w końcu września lub na początku października, w Bydgoszczy?

Co do konwencji, to jest ona na tę chwilę elastyczna - przewiduję panel dyskusyjny, jeden lub dwa wykłady/prezentacje, dużo muzyki znanej i mniej znanej. W kwestii atrakcji pobocznych, obok spaceru po Bydgoszczy i odkrywania śladów Niemena, warto rozważyć wycieczkę do pobliskiego Exploseum.

Będę wdzięczny za odzew - myślę, że fajnie byłoby się spotkać, posłuchać muzyki, powspominać czy obejrzeć pamiątki :-)

Serdeczności!

Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2016 6:51 przez Domin189, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 15, 2016 15:23 
Awatar użytkownika

BINGO !!! Jestem ZA !!!
Czas najwyższy, aby inicjatywę wykazało młodsze pokolenie. Na budowie zawsze oddaję młodym pole do popisu, bo często wnoszą coś nowego. Oni ( młodzi inżynierowie) mają z tego satysfakcję, a ja korzystam z ich pomysłów, czasami tylko koryguję drobne błędy, a wszystko to ku uciesze zaintersowanych. Ty, jak Cię znam, jesteś perfekcjonistą, a zatem żadne błedy na pewno się nie pojawią. Jestem przekonany, że będzie to, o ile dojdzie do skutku, wspaniałe spotkanie.
Dominie, brawo !!! Działaj !!! Wspieram Cię duchowo.
Ogłoś to na FB.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 10:55 
Awatar użytkownika

W porozumieniu z Dominem w pełni popieram i deklaruję udział. Myślę, że mile widziane będą deklaracje udziału, a nie tylko wsparcie mentalne. Dzięki temu można będzie określić potencjalną liczbę zainteresowanych i sens podejmowania trudu organizacji. Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Krzysztofie mój post jest też, oprócz poparcia moralnego, wyraźną deklaracją uczestnictwa. Jestem systematycznym bywalcem zlotów. Nie byłem tylko na pierwszym i jestem jedynym, który tych zlotów zaliczył najwięcej.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 12:21 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Krzysztofie mój post jest też, oprócz poparcia moralnego, wyraźną deklaracją uczestnictwa. Jestem systematycznym bywalcem zlotów. Nie byłem tylko na pierwszym i jestem jedynym, który tych zlotów zaliczył najwięcej.

Cieszę się. Miło będzie mi Ciebie poznać - jeśli oczywiście zlot dojdzie do skutku. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Ja już zgłosiłam chęć udziału na fb, o ile termin będzie mi pasował. Zgłaszam jeszcze dwóch kolegów (na ich prośbę)- jednego byłego forumowicza z Warmii i zlotowicza z Warszawy i koleżankę- zlotowiczkę, też z Warszawy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, wykrystalizowały się dwa ewentualne terminy zlotu - 23-25.09 lub 30.09 - 2.10; w każdym razie, spotykamy się tradycyjnie, od piątku do niedzieli :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 25, 2016 9:43 
Awatar użytkownika

Większość osób zainteresowanych zlotem optuje za pierwszym terminem, 23-25.09, więc chyba na tym sprawa się zatrzyma. Proszę o edycję tematu tego wątku :) Za kilka dni, najpewniej w okolicy środy lub czwartku, podamy szczegóły odnośnie noclegu i ewentualnego (elastycznego!) planu zlotu.

Co do liczby uczestników - otrzymałem w tym momencie ok. 16 zgłoszeń, nie liczę Krzysztofa i siebie :-) Kilku forumowiczów niestety nie może wziąć udziału w zlocie, z różnych osobistych względów. Jak tylko będę wiedział coś więcej, poinformuję Was niezwłocznie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 01, 2016 15:59 
Awatar użytkownika

Na tegorocznym zlocie swoją obecnością zaszczyci nas pan Marek Bielacki, doktor nauk humanistycznych (pełna lista dokonań dostępna tutaj), znawca i miłośnik rodzimej, ambitnej muzyki. Pan Marek wygłosi interesujący wykład na temat twórczości Czesława Niemena!

Ponadto, specjalnie dla uczestników zlotu, swoją autorską wystawę poświęconą Czesławowi Niemenowi do Bydgoszczy przywiezie pan Stefan Czarnecki ze Żnina (info). Będziemy mieli zatem dużo okazji do dyskusji i rozważań, co z mojej perspektywy jest wyjątkowo atrakcyjne :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 04, 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Marek Bielacki ( zaprzyjaźniłem się z nim na zlocie Skaldomaniaków ) jest też autorem cyklicznych 1-semestralnych (30-godzinnych) wykładów monograficznych poświęconych kulturze muzycznej i teatralnej na Uniwersytecie Łódzkim, m.in.:

Teatr i muzyka Czesława Niemena (semestr letni 2005/2006)
Czesław Niemen i jego muzyka (semestr letni 2010/2011)
Czesław Niemen – kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. W 75-lecie urodzin artysty (semestr zimowy 2014/2015

Marek jest bardzo barwną i niezmiernie sympatyczną osobą. Promieniuje niezwykle pozytywną energią. W jego towarzystwie nie ma miejscas na nudę - ogromna wiedza i niesamowite poczucie humoru imponuje.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 05, 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, znam już prawdopodobną bazę noclegową w Bydgoszczy; ceny za pokój uzależnione są od standardu:

90zł/os. za pok. 1 os. z łazienką (podwyższony standard)
60zł/os. za pok. 2 os. z łazienką (podwyższony standard)
50 lub 40 zł za miejsce w pokoju bez łazienki (standard akademicki), jest możliwość wynajęcia pokoju 1 os. w tejże cenie! Maksymalna ilość osób w pokoju - 5. Przy większej ilości chętnych cena może ulec negocjacji, co nam wszystkim wyszłoby na dobre ;-)

Opcjonalne śniadanie kosztuje 15,00zł, koszt związany z wynajęciem sali wynosi 50,00zł przy 30 uczestnikach zlotu - im będzie nas więcej, tym niższa kwota :-) Zwiedzanie Exploseum w sobotnie przedpołudnie z przewodnikiem to koszt 20,00zł/os. Koszt biletu zależy od taryfy i zniżek, od 3,00zł do ok. 8,40zł w obie strony.

Będę wdzięczny za zgłoszenia, celem dokonania rezerwacji (ilość osób w pokoju + ew. śniadanie) - proszę o kontakt: 506239392 lub mailowo domin189@o2.pl. Można też pisać za pośrednictwem forum :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 06, 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, mamy na chwilę obecną 16 potwierdzonych osób - jeśli do końca tygodnia ta liczba się podwoi, to będziemy mieli zlot z prawdziwego zdarzenia ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 12, 2016 1:14 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, pragnę podać listę osób, które na 100% wezmą udział w zlocie, z podziałem na pokoje (kolejność przypadkowa):

Adam K., Andrzej K.
Anna B., Maria C.,
Danuta M., Urszula L.,
Hanna K., Mieczysław K.
Anna L., Ewa O.,
Tadeusz W. + ...?
Krzysztof K. + Jacek (umknęło mi nazwisko)
Marek B.
Krzysztof W., Dominik K., Stefan C., Andrzej S. oraz (prawdopodobnie) Andrzej M. będą spali poza ośrodkiem, ale wezmą czynny udział w zlocie :-)

Zatem na chwilę obecną mamy 19 osób, które zadeklarowały udział w zlocie. Dobijemy do 25? ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 13, 2016 23:44 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, gościć nas będzie Dom Studenta Akademii Muzycznej, mieszczący się przy ul. Staszica 3. Przedstawiam orientacyjny program zlotu:

piątek, 23.09
16:00-20:00 - przyjazd gości
20:30 - opcjonalnie: kolacja w restauracji No 1 Restaurant (http://www.restaurantno1.pl)
21:30 - noc z Niemenem (1); pan Stefan Czarnecki, wieloletni miłośnik talentu Czesława Niemena oraz prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury przedstawi zgromadzonym autorską wystawę poświęconą Niemenowi; swobodnie przejdziemy do wspólnego słuchania muzyki, oglądania materiałów wideo oraz kreatywnych dyskusji na temat dorobku twórczego bohatera naszego zlotu

sobota, 24.09
9:00 - śniadanie
10:00 - spacer po Bydgoszczy śladami Niemena
12:00 lub 13:30 - wizyta w "Muzeum mydła i histrorii brudu" (bilet grupowy od 10 osób kosztuje 12,00zł/os.)
15:00 - czas wolny, pora obiadowa
ok. 17:00 - wykład dr Marka Bielackiego na temat twórczości Niemena; panel dyskusyjny (obecność Niemena w internecie; popularne mity dotyczące artysty; recenzja płyt Niemena wydanych w ramach serii "remastered & restored")
ok. 20:00 - quiz wiedzy o Niemenie i jego twórczości (przewidziane symboliczne nagrody)
ok. 21:00 - noc z Niemenem (2)

niedziela, 25.09
9:00 - śniadanie
...i pożegnanie

Uwaga! Od 15.09 do 21.09 włącznie nie będę mógł zajmować się kwestiami organizacyjnymi zlotu. Zastępstwo sprawować będzie nasz forumowy kolega - Krzysztof, dyspozycyjny w godzinach popołudniowych pod numerem telefonu 606 260 678.

Informacja dla niezdecydowanych - w domu studenckim, w którym spać będą zlotowicze, nie brakuje wolnych pokojów, choć praktycznie wszystkie o podwyższonym standardzie i łazience zostały przez nas zajęte :-) Nadal jednak istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1 os. ze wspólną łazienką na korytarzu za 40,00/50,00zł za dobę. Przypominam, iż wynajęcie sali kosztuje 50,00zł/os., płatne na miejscu.

Serdeczności!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 16, 2016 6:39 
Awatar użytkownika

Namawiałem na udział w zlocie Piotra Starzyńskiego-wyrażał chęć, ale się wahał. Piotrze namawiam ponownie, dawno Cię nie było na zlocie, a to nie wypada pozostawić swojego idola samiego i zatracać o nim pamięć, jak też pzostawiać w samotności przyjaciól zlotowych. Ewo, może Tobie uda się przekonć Piotra ?
Lista uczewstników powiększyła się o jedną osobę. Poniżej jej aktualizacja:

Adam K., Andrzej K.
Anna B., Maria C.,
Danuta M., Urszula L.,
Hanna K., Mieczysław K.
Anna L., Ewa O.,
Tadeusz W. + Jola W. ( inicjały nazwiska zbieżne , ale nazwisko nie to samo :) ) *
Krzysztof K. + Jacek (umknęło mi nazwisko)
Marek B.
Krzysztof W., Dominik K., Stefan C., Andrzej S. oraz (prawdopodobnie) Andrzej M. będą spali poza ośrodkiem, ale wezmą czynny udział w zlocie :-)

(*) Można by przedstawić listę osób z pełnymi danymi personalnymi, ale były obawy o możliwości naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych.
Z tą ochroną dnych osobowych to wychodzi czasami śmiesznie - ukazała się kiedyś w prasie notatka napisana zgodnie z zasadami o chronie danych osobowych, a jej tytuł brzamiał: " Syn byłego prezaydenta, Sławomir W, miał wypadek motocykolwy". Za cholerę nie mogłem się domyśłić o kogo chodziło :D

(moje)

Ostatnio zmieniony sob wrz 17, 2016 16:52 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 4 razy

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.