[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 22:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt wrz 16, 2016 6:50 
Awatar użytkownika

Potwierdzam aktualizację listy Tadeusza. Do zobaczenia na zlocie. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2016 19:08 
Awatar użytkownika

Obrazek
http://www.bracz.edu.pl//index.php?opti ... Itemid=100

Byłem.:) ...Będę. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2016 11:08 
Awatar użytkownika

Enigmatyczny Piotrze, czyzbys sie wybieral do stolicy Kujaw i Pomorza? :O

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Jeśli przyjadę - przygarniecie mnie? ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2016 15:16 
Awatar użytkownika

Cytuj:

Chłopie, wal jak w dym!!!

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2016 15:18 
Awatar użytkownika

Niestety, będę sam na zlocie. Przed chwilą dowiedziałem się, że Jola złamała sobie obojczyk i jest w opatrunku ortopedycznym :( :( Jadę zaopiekować się nią.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 25, 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Jeszcze raz, tym razem oficjalnie, chciałabym podziękować Dominowi i Krzysztofowi za świetną organizację zlotu.
Atmosfera była naprawdę bardzo sympatyczna. Organizatorzy stworzyli odpowiedni klimat dekorując salę zdjęciami i plakatami Niemena. Słuchaliśmy i oglądaliśmy sporo interesujących materiałów z muzyką Niemena. Na występ dał się też namówić Piotr, który świetnie wykonał m.in. „Pieśń od ziemi naszej” i „Hymn o miłości”. Były również dyskusje i wspólne śpiewanie, wybory najlepszego i najgorszego utworu Niemena.
Oprócz Krzysztofa, po raz pierwszy pojawili się na zlocie: Marysia (forumowa Lau), Stefan Czarnecki (prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury), który przywiózł trochę materiałów do oglądania i użyczył swoich tablic do dekoracji sali oraz dr Marek Bielacki z Łodzi, który ubarwił zlot swoją ciekawą osobowością i niezwykłym humorem. Marek, posiadający naprawdę niesamowitą wiedzę muzyczną, w swoim wykładzie mówił m.in. o związkach Skaldów z Niemenem, pokazywał też niektóre swoje publikacje (książki, artykuły).
Dzięki Krzysztofowi, który w sobotę oprowadził nas po Bydgoszczy, poznaliśmy piękne zakątki tego miasta oraz odkryliśmy kilka niemenowych śladów.
Mimo dwóch nieprzespanych nocy wszyscy fani wyjechali ze zlotu bardzo zadowoleni.
Do zobaczenia na kolejnym zlocie! :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 25, 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Przed chwilą skończyłem ponad godzinną rozmowę telefoniczną z Markiem - wspominaliśmy zlot i wrażenia jakich na nim doznaliśmy. Wydaje mi się, a właściwie jestem pewien, że Marek wprowadził zupełnie nowy klimat. Na dotychczasowych zlotach wyrażaliśmy głównie tęsknotę za Niemenem; Marek zupełnie zmienił ten stan naszego ducha – w sposób magiczny zaszczepił w nas myśl, że należy się cieszyć, że Niemen istniał, i że stworzył tak wiele wspaniałych dzieł. Oczywiście nie powiedział tego wprost, ale zaczarował nas taką filozofią. A to jest wielka sztuka. Marku, przyjacielu, wielkie dzięki.
Podziękowania i brawa należą się organizatorom.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 26, 2016 19:40 
Awatar użytkownika

Dzięki wszystkim za miłe słowa. Cieszę się, że wszyscy obecni wywieźli z Bydgoszczy sympatyczne wspomnienia. Mieliśmy z Dominem sporo obaw, jako że pierwszy raz, że brak doświadczenia, że mało czasu... Mimo to mam wrażenie, że chyba obaj zdaliśmy egzamin. :) Cieszę się, że miałem okazję poznać tylu wspaniałych ludzi, cieszę się też, że mój krąg znajomych nieco się powiększył. Ewa, Piotr, Tadeusz - pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Zresztą nie tylko Was - WSZYSTKICH pozdrawiam bardzo serdecznie. Obaj dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać do (mam nadzieję gościnnej) Bydgoszczy. Do zobaczenia następnym razem...
Nieco naszych wspólnych reminiscencji i zdjęć ze zlotu w najbliższy piątek, w pewnym internetowym miejscu. Jak już opublikuję, to wskażę gdzie...
Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 27, 2016 11:32 
Awatar użytkownika

Kangie napisał.
Cytuj:

Potraktowałem to zapytanie jako zapowiedź uczestnictwa w zlocie, ale wielki Kangie nie dotarł...

Czyżby Wrocław to taka dziura, że nie można się z niego nigdzie wydostać ? :wink:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 29, 2016 18:09 
Awatar użytkownika

Nasz gość na tegorocznym zlocie - mam nadzieję, że już regularny uczestnik zlotów - Marek Bielacki ( fan Skaldów ), umieścił na stronie Skaldomaników relację z naszego zlotu. Pozwolił mi ją skopiować i zamieścić tutaj. Oto ona:

Cytuj:
Drodzy Miłośnicy Muzyki Skaldów!

W ostatni weekend (piątek-niedziela, 23-25 września 2016 roku) odbył się w Bydgoszczy XII Zlot Miłośników Twórczości Czesława Niemena. Uczestniczyło w nim ponad dwudzieścia osób z różnych stron Polski (m.in. z Gdyni, Łodzi, Warszawy, Słupska, Bydgoszczy, Gliwic, Żnina, Poznania) – wśród nich m.in. bywalcy zlotów Fanklubu Skaldów: Tadeusz Wójcik z Wrocławia, Andrzej Szlachta z Gliwic i moja skromna osoba. Oglądaliśmy unikatowe materiały filmowe z koncertów i z nieznanych szerszemu gronu audycji telewizyjnych (także niepolskich), a także słuchaliśmy wywiadów „audio” z Niemenem. Scenografię „sali obrad” w budynku bydgoskiej Akademii Muzycznej tworzyły elementy wystawy, jakie przywiózł ze Żnina jej autor – Pan Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego – pragnący stworzyć wkrótce w Żninie Muzeum Czesława Niemena, na którego otwarcie mam zaszczyt już być wstępnie zaproszony (na razie bez określenia terminu). Uczestnicy zlotu odbyli w sobotę długi spacer po Bydgoszczy, obejmujący m.in. miejsca, w których koncertował Niemen – m.in. Filharmonię Pomorską (występowali w niej zresztą oczywiście także Skaldowie).

Tego samego dnia wieczorem (w sobotę, 24 września) miałem sposobność – na zaproszenie organizatorów – przedstawić dłuższą wypowiedź (oficjalnie nazwaną wykładem) związaną z osobą i z twórczością Niemena, starając się uwzględnić także wątki Skaldowskie – obecne m.in. w moich publikacjach książkowych i w artykułach prasowych. Na wstępie zaznaczyłem, iż byłem obecny na wszystkich dotychczasowych zlotach Fanklubu Niemena – oczywiście z wyjątkiem pierwszych jedenastu zlotów. Wśród elementów łączących Niemena ze Skaldami i Skaldów z Niemenem wskazałem m.in.: osobę Tadeusza Gogosza, grającego na gitarze basowej zarówno w Akwarelach Niemena, jak i w Skaldach braci Zielińskich; kompozycję Andrzeja Zielińskiego z tekstem Leszka Aleksandra Moczulskiego „Mateusz IV”, dedykowaną Czesławowi Niemenowi (z longplaya Skaldów „Od wschodu do zachodu słońca” ); osobę nadwornego poety Skaldów Pana Leszka Aleksandra Moczulskiego – jako autora tekstu kompozycji Józefa Skrzeka „Z pierwszych ważniejszych odkryć”, wydanej na longplayu Grupy Niemen „Niemen vol, 2”; longplaye „Na szkle malowane” i „To pejzaż mojej ziemi” obejmujące nagrania Niemena („Lipowa łyżka”; Pożegnanie Harnasia”; „Przecież nas wita” ) i Skaldów („Kochali my, kochali”; „Czy musisz odchodzić” ); piosenkę Andrzeja Zielińskiego ze słowami Agnieszki Osieckiej „Zajęczym tropem” z musicalu „ Dziś straszy” (z longplaya Skaldów „Wszystkim zakochanym” ) – akcentując w jej tekście wędrówkę „z Konina do Żnina”, z którego przyjechał na zlot Pan Stefan Czarnecki i w którym to Żninie ma być stworzone Muzeum Niemena.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się też nieoczekiwanie wśród uczestników zlotu (nieznana oczywiście Skaldomaniakom) książka „Boże Narodzenie w muzyce i w dramacie muzycznym Skaldów”, której ostatnie egzemplarze przywiozłem na zlot i w której nota bene nazwisko Niemena także się pojawia – dzięki czemu o pewnych elementach twórczości Skaldów miłośnicy Niemena poczytają (a przynajmniej pooglądają kolorowe ilustracje zamieszczone na końcu tomu). Miałem zatem przyjemność przez część tego wieczoru składać autografy na karcie tytułowej owej „niebieskiej książki”. Sobotni wieczór dopełniony został również śpiewem a capella (a także śpiewem Niemenowych przebojów z podkładem instrumentalnym) Piotra Starzyńskiego z Poznania oraz zdynamizowany został nieco „quasi-rock-and-rollem” Tadeusza i moim oraz pozostałych uczestników zgromadzenia. Ze swej strony przedstawiłem również wokalną parafrazę (z zupełnie nowym, improwizowanym tekstem) piosenki „Wspomnienie” (muzyka Marka Sarta; słowa oryginalne, urodzonego w Łodzi, Juliana Tuwima).

Warto zaznaczyć, iż projekcje i rozmowy trwały do późnej nocy, a właściwie do rana (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Na internetowej stronie Niemenowego Forum, w zakładce poświęconej temu zlotowi, można przeczytać relację ze zlotu autorstwa Ewy Oleszczuk i krótką refleksję Tadeusza Wójcika [niemen.aerolit.pl/forum/viewforum.php?=7]. Wkrótce na jednym z blogów Krzysztofa Wieczorka ma się ukazać obszerny fotoreportaż z tego wydarzenia [https://poleczkazplytami.blogspot.com/]. Ja dołączam natomiast do mojej niniejszej relacji kilka fotosów autorstwa Ewy Oleszczuk (większość z nich) i Krzysztofa Wieczorka, które przesłała mi Ewa Oleszczuk. Na zlot zaprosił mnie i zachęcił do udziału w nim Tadeusz Wójcik (Tadeuszu! Dziękuję!).

Pozdrawiam Wszystkich Skaldofanów serdecznie, kończąc moją egocentryczną relację.

Marek Bielacki
Łódź, środa, 28 września 2016 roku

Załączniki:
Komentarz: Wycieczka po Bydgoszczy
marek3.jpg
marek3.jpg [ 64.43 KiB | Przeglądany 823 razy ]
Komentarz: Marek Bielacki Stefan Czarnecki
marek2.jpg
marek2.jpg [ 52.86 KiB | Przeglądany 823 razy ]
Komentarz: Marek podczas wykładu
marek1.jpg
marek1.jpg [ 38.61 KiB | Przeglądany 824 razy ]

(moje)
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 30, 2016 5:08 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Kangie napisał.
Cytuj:

Potraktowałem to zapytanie jako zapowiedź uczestnictwa w zlocie, ale wielki Kangie nie dotarł...

Czyżby Wrocław to taka dziura, że nie można się z niego nigdzie wydostać ? :wink:

Bardzo chciałem przyjechać chociażby na 3-4h. Planowałem dotrzeć w sobotę na 16-stą i urwać się wieczorem. Jednak urodziny syna Antoniego-Czesława i kilka innych spraw życiowych przekreśliły mój pomysł. Naprawdę żałuję, że mnie z Wami nie było i że nie miałem przyjemności poznać Was osobiście. Może za rok się uda?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 30, 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Zgodnie z zapowiedzią relacja oraz zdjęcia ze zlotu pojawiły się na moim blogu. Zapraszam do lektury.

https://poleczkazplytami.blogspot.com/2016/09/bydgoskie-spotkanie-fanow-niemena_30.html

Chętnych zapraszam do pobuszowania po blogu, jest tam również kilka tekstów poświęconych :N:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 01, 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Krzysztof pisze:
Chętnych zapraszam do pobuszowania po blogu, jest tam również kilka tekstów poświęconych :N:

Ja już trochę pobuszowałam. Bardzo interesująca lektura.:)

Wasze recenzje też ciekawe, Marka również.

Jak widać, zapoczątkowane przez Eda zloty fanów wciąż są dla nas ważne i potrzebne.
Kto nie zdecydował się przyjechać, niech wybierze się następnym razem. Naprawdę warto.:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 30, 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Odnoszę wrażenie, że był to już ostatni zlot. Nikt nie chce podjąć się organizacji kolejnych.
Ja w tym roku organizuję wraz z Alą zlot miłośników Skaldów ( już niedługo: 09-11.06 ) w W Białym Dunajcu. Spodziewamy się honorowych gości. Na poprzednim zlocie byli. Będzie też na zlocie Marek Bielacki. Uczestnicy zlotu w Bydgoszczy doskonale wiedzą co to za postać. Barwna, dowcipna i o ogromnej wiedzy muzycznej.
A może ktoś się pokusi i zorganizuje kolejny zlot?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.