[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz mar 29, 2020 18:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw gru 26, 2019 22:44 
Awatar użytkownika

17.01.2020 o godz. 19.00 w Klubie 13. Muz w Szczecinie odbędzie się koncert w którym wystąpią: Sylwia Różycka - aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, uczestniczka The Voice of Poland, Andrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena, Maria Radoszewska- młoda i utalentowana szczecińska piosenkarka i skrzypaczka wraz z pianistą Michałem Wiśniewskim, Swietlana Lewicka i Natalia Wiśniewska. Zagrają szczecińscy muzycy: Ryszard Nazdraczew, Grzegorz Ziółkowski, Kamil Żuchowski i Tomasz Szpak. Gościem specjalnym będzie córka Czesława Niemena, Maria Gutowska.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 27, 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Andrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena
:shock: dobre sobie! Przypomnę tylko, że nawet niewybredna białogardzka publiczność podczas zlotowego koncertu masowo opuszczała salę domu kultury, by odsapnąć od męczącego śpiewu pana Szpaka. Moje dotychczasowe rozbawienie wyczynami tego samozwańczego interpretatora utworów Niemena przerodziło się w niesmak i zażenowanie - jestem przeciwny temu, by w dalszym ciągu kaleczył on ukochaną przeze mnie muzykę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 27, 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Trudno się nie dołączyć do wypowiedzi Dominika. Skomentuję jeszcze raz występ owego Szpaka na zlocie w Białogardzie ( już raz to robiłem na forum). Po częstochowsku ale na temat:

Rzecz niesłychana stała się w Białogardzie:
w czerwcu liście opadły z drzewa,
a to dlatego, że klezmer tam pieśni śpiewał.
Dziwili się słuchacze i muzykolodzy,
że głosu nie potrafił utrzymać na wodzy.
Nutką fałszywą "pociągnął" czasem,
a zorientowawszy się, korygował to basem.
Mimo, że śpiew swój wspierał organami,
publika i tak wychodziła masowo drzwiami.
Wyszła z widowni też Seniorka rodu
i wszystkim wiadomo było z jakiego powodu...

PS Reakcja mojej partnerki, kiedy usłyszała pierwsze frazy wyśpiewane przez Szpaka, byłą następująca: ten koleś nadaje się do "Mam talent", Chylińska miałby pole do popisu"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 27, 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Ewa pisze:
Andrzej Szpak - wybrany w roku 2017 w Gdańsku przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych za najlepszego wykonawcę piosenek Czesława Niemena
:shock: dobre sobie! Przypomnę tylko, że nawet niewybredna białogardzka publiczność podczas zlotowego koncertu masowo opuszczała salę domu kultury, by odsapnąć od męczącego śpiewu pana Szpaka. Moje dotychczasowe rozbawienie wyczynami tego samozwańczego interpretatora utworów Niemena przerodziło się w niesmak i zażenowanie - jestem przeciwny temu, by w dalszym ciągu kaleczył on ukochaną przeze mnie muzykę.

Zacytowałam tylko informację, podaną na fb, co wcale nie znaczy, że się z nią zgadzam. :wink:
Choć z drugiej strony czytałam opinie osób, którym interpretacje p.Szpaka przypadły do gustu, dlatego podałam info o koncercie.
Zresztą występują tam jeszcze inni wykonawcy...
Dominiku, nie zabronisz nikomu śpiewania Niemena, więc Twój protest raczej na nic się nie zda. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 27, 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Choć z drugiej strony czytałam opinie osób, którym interpretacje p.Szpaka przypadły do gustu

A ja czytałem opinie, że Kim Dzong Un to dobry człowiek.. :mrgreen: Można znać wiele opinii, ale niektóre z nich należy przynajmniej ignorować, bo nie są one warte funta kłaków.

Na podsumowanie sparafrazuję wypowiedź Śp. Jana Kobuszewskiego w jednym ze skeczy: "Badziewiu*(chamstwu-było w oryginale) należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom !!!"

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.