[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn kwie 06, 2020 7:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lut 16, 2020 11:44 
Awatar użytkownika

Lubelski Oddział TVP3 od kilku lat produkuje program, w którym zgłaszanym przez widzów powinszowaniom (dzięki abonamentowi- za friko) towarzyszą polskie piosenki z lat 60. 70. i 80.

Ten koncert życzeń nosi tytuł "Piosenka dla Ciebie". Można natknąć się w tym programie na fajne klipy z lat 60. i 70. (Jantar, Jarocka, Gang Marcela, Wodecki, no i nasze czołowe zespoły).

Od kwietnia 2019 po koncercie życzeń w soboty o godz.21 emitowany jest program "Piosenka u Ciebie", którego formułą są wizyty z kamerą u fanów i muzyków.

Zwykle pierwsze minuty zajmują opowieści sympatyka jakiegoś zespołu lub wykonawcy sprzed lat, a kolejne 10 minut to ilustrowany muzycznie wywiad z muzykiem.

Obydwa programy można obejrzeć także w niedziele: koncert życzeń w godz.13-14, a "Piosenka u Ciebie" zaczyna się ok. godz.14 i trwa około 20 minut.

Niemal w każdym wydaniu tych dwóch programów można zobaczyć Niemena- najczęściej fragment koncertu Niemena z Orkiestrą Zb. Górnego, choć trafiają się też starsze klipy Czesława.

W tych audycjach pojawili się już m.in. Jerzy Skrzypczyk z Czerwonych Gitar, Andrzej Frajndt (Partita), Marek Raduli (ex-Budka Suflera) oraz z soliści i muzycy z zespołów No To Co i Wawele.

We wspomnieniach gości programu pojawiają się też historyjki o koncertach i spotkaniach z Czesławem Niemenem. Jeśli traficie na taki fragment- dajcie znać na Forum...

Ekipa TVP gościła też u Krzysztofa Dłutowskiego (Dzikusy, Blackout). Ostatnio ten uznany keyboardzista nagrał płytę z innymi muzykami Breakoutu (m.in. z Darkiem Kozakiewiczem).

Album ten jest hołdem dla Miry Kubasińskiej, a śpiewa na nim Natalia Sikora. Ten odcinek programu można jeszcze zobaczyć w niedzielę 16 II ok.14.05 w regionalnej TVP3.

W niektórych regionach pora emisji może odbiegać od pory w pasmie wspólnym - tak jest np. w TVP3 Lublin, w której powtórki są w niedziele po godz.18.

W klimat tych programów niech wprowadzi Was klip z Mieczysławem Foggiem i zespołem Baby Jagi => Na uliczce mojej (YT- ajgieTVretro) 8)

Załączniki:
Piosenku u Ciebie- plansza TVP 3 Lublin.jpg
Piosenku u Ciebie- plansza TVP 3 Lublin.jpg [ 28.13 KiB | Przeglądany 274 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 22, 2020 22:12 
Awatar użytkownika

Dzisiejsze wydanie "Piosenki u Ciebie" było poświęcone polskim artystom popularnym niegdyś w ZSRS.

W pierwszej części wystąpił Polak mieszkający w Petersburgu, który- jak można sądzić z opowieści- był na jednym z koncertów rosyjskiej trasy Niemena, a w drugiej- aktor Lech Drabik.

Od kilku lat pan Lech przemierza Polskę śpiewając przy akompaniamencie gitary pieśni rosyjskie, w tym także pieśni o katordze i sowieckich łagrach.

Przy tej okazji przypomniano też Annę German i Sławę Przybylską. Tak sobie pomyślałem, że to wydanie programu spodobałoby się naszej Daszy...

Powtórka programu jutro - tj. w niedzielę około godz.14.05 w TVP 3 (pasmo wspólne telewizji regionalnej).

PS Był także fragmencik programu "Moje zapatrzenie"... 8) winszuję.

Załączniki:
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_1.jpg
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_1.jpg [ 29.16 KiB | Przeglądany 214 razy ]
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_2.jpg
Moje zapatrzenie screen z prog TVP na Forum NAE_2.jpg [ 27.08 KiB | Przeglądany 214 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.