[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 6:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 15:43 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Wprawdzie wcześniej T. Skliński w rozmowie ze Zb.Hołdysem również mówił trochę o płytach wydawanych za granicami Polski, o Forum zapomniał powiedzieć . Nie podał też konkretnej daty wydania książki ("niebawem").

Pewnie każdy z gości zapomniał o czymś powiedzieć :wink: ja bym zapomniała języka w gębie z wrażenia w takim towarzystwie. :D

Rozumiem P.Sklińskiego ,że powiedział "niebawem"napewno,gdyby to zależało od Niego osobiście ,już cieszyli byśmy się tą dyskografią .

A P.Kleszcz faktyczniie miał dużo do powiedzenia ,aż szkoda ,że było za mało czasu na dyskusje , zapewne i inni widzowie czuli niedosyt.

Kiedy Z.Hołdys powiedział,że będzie ważny telefon...
serce mi zapikało -może Pani M z obietnicą ,ze będą wydane te upragnione i ukryte dzieła. :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 17:14 
Awatar użytkownika

Bożena pisze:
Kiedy Z.Hołdys powiedział, że będzie ważny telefon...
serce mi zapikało - może Pani M z obietnicą , że będą wydane te upragnione i ukryte dzieła. :cry:

Pani M. wyraziła uznanie dzwoniąc do P.Brodowskiego i dziękując za ten program.
Witold Górka z Kultury również z Panią M. rozmawiał, więc może coś z tego wyniknie...
Hołdys powiedział w trakcie programu, że nie byłoby tego Dnia Niemena bez fanów i telewidzów ... To szczera prawda 8)

Dlatego chciałbym w tym miejscu podziękować jeszcze inspiratorowi tego wydarzenia naszemu koledze Andrzejowi Mrozowi, który w styczniu tego roku założył tu temat "Niemen w mediach".
On jako pierwszy dał w przekonujący sposób wyraz naszym oczekiwaniom w mailu skierowanym do Redakcji tvp Kultura. Z niedowierzaniem przyjąłem pierwsze zapewnienia, że w kwietniu, jak dobrze pójdzie, będzie Dzień Niemena. Ileż to razy programy z Niemenem spadały z ramówki...

-Ee.. tam - pomyślałem- pewnie za tydzień wszystko się rozwieje...

W lutym okazało się jednak, że moje wiadomości zaczęły być przydatne realizującym ten projekt. Wyręczając telewizyjną wyszukiwarkę wskazywałem tytuły programów i daty emisji sprzed lat. Później zaproponowałem Gości, którzy mogliby ciekawie opowiedzieć o Niemenie.

I dopiero, gdy wydobyto oryginał koncertu- Sopot'74 i koncert z Urbaniakiem i Karolakiem (jak się okazało i ja i Witold Górka byliśmy na tym koncercie JJ'86), a trójka Gości (spośród pięciu propozycji) miała lada dzień otrzymać zaproszenia - uwierzyłem i mogłem napisać już o tym wydarzeniu dużymi literami .

Pamiętajmy- impuls do działania wyszedł od Andrzeja 8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 20:17 
Awatar użytkownika

Markovitzu, mój ruch w tej sprawie wykrzesał jedynie maleńką iskrę, płomień mógł powstać i powstał .....gdy Fani poprzez telefony, poprzez pocztę elektroniczną przekonali TVP Kulturę o swoim istnieniu, i o swoich duchowych oczekiwaniach. Ale ognisko mogło się palić tylko dzięki Tobie. To Ty podjąłeś się trudu dorzucania drew.

Ten Szczególny Dzień to zasługa nas wszystkich, a nade wszystko Markovitza i oczywiście TVP Kultury.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 20:28 
Awatar użytkownika

I ja, co prawda telefonicznie, złożyłem podziękowanie Markovitzowi za drążenie tematu TVP Kultura... lecz w podziękowaniach nie zagłaskajmy do na śmierć, bo niebawem równie ważne zadanie przed nim - ZORGANIZOWANIE ZLOTU NA MAZURACH...dajmy wiec mu trochę odsapnąć i... do dzieła Markovitzu Sympatyczny... ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 20:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Nie wiem czy zauważyliście, że na "liście płac" zaraz po debacie w studio, były podziękowania dla Marka :)

Dziękuję i TVP Kulturze i Markovitzowi - wspaniały wieczór. Choć z drugiej strony zamiast nasycić apetyt, połechtał tylko podniebienie i narobił apetytu na więcej ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 20:40 
Awatar użytkownika

matt pisze:
Porazka. Tragedia. Spisek!!!!!

Zupełnie to samo czułam w czwartek,kiedy to na trzy godziny przed
rozpoczęciem programu dowiedziałam się,że z mojego oglądania nici.
Tydzień wcześniej znalazłam miejsce gdzie mogłabym oglądać i słuchać
do woli,nie przeszkadzając nikomu.Niestety,ktoś nie dopilnował zapłacenia
faktury za Cyfrę , no i właśnie 20-tego wyłączono mu sygnał.
Cała nadzieja pozostała w koledze męża,który obiecał nagrać płyty
i przywieźć je w sobotę.Dwa długie dni oczekiwania i co?Okazało się,
że nieszczęścia chodzą parami.Nagły wyjazd nie pozwolił mu na nagrania.
Na otarcie łez dostałam 1 płytę z godzinnym nagraniem dwóch ostatnich
pozycji tamtego wieczoru: Koncert z Urbaniakiem i Karolakiem,oraz
film dokumentalny.Dobre i to ,ale żal pozostał.
Płytę obejrzałam 2 razy pod rząd. Koncert świetny,film też.Okazuje się
że istnieje bardzo dużo materiałów z Niemenem.Chciałoby się je zobaczyć
w całości.
Wzruszyłam się ,gdy cała widownia w Opolu śpiewała Sto lat.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 20:43 
Awatar użytkownika

Panowie Andrzeju i Markovitzu nie bądzcie nazbyt skromni
i nie ujmujcie sobie zasług.Wszyscy wiemy ,że mamy Wam za co dziękować :D
Edzie :!: trzeba Markovitzowi sympatycznemu dodać otuchy... :roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 21:21 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:
Nie wiem czy zauważyliście, że na "liście płac" zaraz po debacie w studio, były podziękowania dla Marka :)

Ja zauważyłam, myślę, że inni również. :)
Markovitzowi i Kulturze już wcześniej dziękowałam. Tobie Andrzeju, również dziękuję za wykrzesanie tej pierwszej iskierki, która doprowadziła do rozpalenia ogniska. Mam nadzieję, że ono prędko nie zagaśnie i programy z Niemenem będą częściej pojawiać się w TVP Kultura.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Thanks!!!!
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 21:49 
Awatar użytkownika

Dziękuję- (kolejność nieistotna) Andrzejowi, Markovitzovi, Tadeuszowi, Zbyszkowi H. za swobodne poprowadzenie audycji i gościom biorącym w niej udział .
Osobne podziękowania dla ludzi z TVP Kultura.
NIGDY nie było tyle Czesława w TVP!!!!
I nie pytajmy, czy jeszcze tyle go będzie- pewnie nie, ale ważne jest to, że TO się wydarzyło, a my tego doczekaliśmy (cierpliwie!)
Fajnie było widzieć w różnych momentach emocje :N: ;
myślę że w tym programie każdy coś sobie przypomniał, lub o czymś dowiedział się nowym.
Zapraszam na jutro do "Listy pokornych".
Raz jeszcze dziękuję bardzo!
Piotr S.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 22, 2006 22:16 
Awatar użytkownika

Pomimo,że nie mogłam w pełni uczestniczyć w czwartkowym
wieczorze,również dziękuję tym wszystkim ,dzięki którym perełki
tkwiące głęboko w telewizyjnych archiwach, znów ujrzały światło dzienne
oraz tym wszystkim,dzięki którym pamięć o Czesławie nie umarła wraz
z nim.
Ed wspomniał o ZLOCIE NA MAZURACH.
Czy w tym roku w zlocie będą mogli wziąść udział również zwykli
fani Czesława,czy będzie to znów impreza tylko dla wąskiej grupy
ludzi?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 23, 2006 9:12 
Awatar użytkownika

Nieładnie zmieniać wypowiedzi, tym bardziej, że nie są one zabezpieczone hasłem... nie wiem, kto to zrobił, ale żart to raczej mierny.. ;) dlatego usunę swoje posty z tego TVP Kultura...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 23, 2006 15:13 
Awatar użytkownika

Na chwilkę dorwałem się do Internetu więc mam okazję podpisać się pod podziękowaniami dla twórców bloku tv z 20go kwietnia. Wielkie ,wielkie dzięki .
I dwie uwagi ;
- Niemen swgo czasu powiedział, że nie ma szczęścia do udziału w wybitnych filmach. Chyba nie miał racji. Do obejrzanych w tv Kultura obrazów można dodać takie tytuły jak Wesele czy Kronika Galla Anonima i mamy 4 dzieła wybitne, choć nie komercyjne (może właśnie dla tego...)
- szkoda, że nie udało się zaprosić do studia także kogoś z młodszego pokolenia. Uzmysłowiłoby to fakt, jakim jest uwielbienie dla Niemena ludzi w różnym wieku. I - może - w jakiś sposób przyspieszyłoby prace nad wydaniem kolejnych płyt naszego Mistrza.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Niebawem...
PostZamieszczono: pn kwie 24, 2006 12:01 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:

..ale niestety bez gratyfikacji. Żeby jeszcze p.Hołdys nie zrobił mnie (na pożegnanie) "panem Włodzimierzem" :)

W rozmowie z Hołdysem Tadeusz Skliński trochę się przejęzyczył : Stanislaw Cejrowski był szefem Agencji Koncertowej PSJ a nie całego PSJ. Z kolei redaktor Kleszcz miał tyle do powiedzenia, że chyba sensowniej byłoby go "przesłuchać " w odrębnej audycji. :roll:
No, ale to szczegóły, bo nie było jeszcze tak interesujących Rozmów w tym cyklu.

Domyślam się, że zaskoczyły Was te kolorowe plakaty- elementy wystroju studia. Trzeba Wam wiedzieć, że pan Tadeusz przyniósł tylko to, co miał akurat pod ręką...
Część reprodukcji będzie zamieszczona w zapowiadanej "Dyskografii"; tylko czy w tym roku ?

Mnie bardzo ucieszyła ogólna ocena tego przedsięwzięcia wystawiona przez fana SBB na forum Kultury, bo podkreślił wysoki stopień naszej konsolidacji w zabiegach o ten :n:- Dzień :

http://forum.tvp.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=15

Moglibyście się jeszcze tam wpisać prosząc np. o powtórkę i ewentualnie dalsze poszukiwania w archiwach tvp...

Trochę w cieniu Dnia z Niemenem zakończył się IX festiwal folkowy Polskiego Radia (o tym wydarzeniu mówił red.Kleszcz). Jury pod przewodnictwem Zb.Namysłowskiego przyznało Grand Prix zespołowi "Kwadrofonik". Koncert finałowy będzie retransmitowany przez TV Polonia. Warto obejrzeć i posłuchać także "Klezmafour"- laureata nagrody im.Cz.Niemena.

Dziś urodziny TVP Kultura, a już 7 maja- w tvp Kultura wieczór z Markiem Grechutą !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: tv PULS
PostZamieszczono: sob kwie 29, 2006 13:00 
Awatar użytkownika

"Zasłyszane" na forum SBB : < emisja filmu o organach Hammonda -w telewizji PULS, w czwartek 4 maja o godz.19.35 .

Oprócz Jo.Skrzeka i Niemena pokażą we fragmencikach koncertów m.in. :
K.Emersona, J.Lorda i Gary Brookera z Procol Harum . >

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: I KULTURA
PostZamieszczono: sob kwie 29, 2006 13:27 
Awatar użytkownika

A dziś w KULTURZE o 16:30 Sławomir Kulpowicz, recital z 1986 roku.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.