[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 28, 2021 20:24

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt lut 14, 2006 14:09 
Awatar użytkownika

W dniu dzisiejszym tj. 14.02.2006r. na LIV Sesji Rady Miejskiej
w Bielsku-Bialej, Radni bielscy uchwalili 16-toma glosami ''za''
i jednym ''wstrzymujacym sie'' projekt Stowarzyszenia Kulturalnego Sonata i Prezesa Zarzadu Jerzego Roclawskiego - Rondo im. Czeslawa Niemena - skrzyzowaniu ulic Cieszynskiej, Szarotki oraz Stawowej w Bielsku-Bialej.
Mowi Jerzy Roclawski - ''...jestem szczesliwy, ze projekt doszedl do skutku, to moj w tej sytuacji szczesliwy dzien. Teraz z niecierpliwoscia czekam na koncert Niemen Wspomnienie, ktory organizuje. Dalsze projekty w drodze...''

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 14, 2006 21:52 
Awatar użytkownika

SONATA pisze:
..w Bielsku-Bialej Radni bielscy uchwalili 16-stoma głosami ''za'' i jednym ''wstrzymującym się'' projekt Stowarzyszenia Kulturalnego Sonata i Prezesa Zarządu Jerzego Rocławskiego -
Rondo im. Czesława Niemena ...

Mówi Jerzy Rocławski - ''...jestem szczęśliwy, że projekt doszedł do skutku ...''

No to gratulacje- Sonata 8)

Mam nadzieję , że poczytamy również relację z koncertu M.Bałaty i o następnych projektach...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 17, 2006 16:41 
Markovitz pisze:
niestety piekny portret artysty z woalka zniknal
ale zostal podpis

drogi Markowitzu - czy moglbys nam niewtajemniczonym - glownie gasketowi i wirqowi - wyjasnic o co chodzi w tym podpisie - pada tutaj pseudonim artystyczny naszego bohatera
czy jest to w tym wypadku nazwisko czy pseudonim artystyczny? czyj?

prosimy o fakty -

pozostaje z szacunkiem - gasket
ps avatar bardzo nam sie podobal

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 18, 2006 18:48 
Awatar użytkownika

Skoro już ucichły kontrowersje z okładką, to powstały nowe .. ze zdjęciami.
Z żalem pożegnałem się z avatarkiem przedstawiającym skrawek intrygującego projektu, ale to dla dobra sprawy...
Sprawa publikacji Dyskografii leży mi na sercu nie z przyczyn koniunkturalnych . Upatruję w tym podstawę dla określenia miejsca dorobku artystycznego :N:-a .Traktuję tą książkę również jako zadośćuczynienie staraniom całego środowiska fanów, by Twórczość :N:-a znalazła godne miejsce w naszej kulturze, a tego bez opisu zrobić się nie da...

Zatem Dyskografii ciągle jeszcze nie ma ( pisałem o tym w podforum Muzyko moja ); zapowiadane rok temu DVD ciągle w sferze mrzonek ,a i trzeciej części boxu Od początku ("Na pomieszane języki") pewnie długo nie będzie.

Zostaną ronda, ulice i tablice, chyba że i na tak konwencjonalne formy upamiętnienia :N:-a nie będzie zgody. Natomiast nikt nie zabroni słuchać, śpiewać i czytać tego, co już zostało wydane. Dobre i to.

Gdzie jest obecnie miejsce Jego muzyki ?

Muszę napisać, że podnoszą mnie na duchu interpretacje utworów :N:-a w wykonaniu Marka Bałaty i cieszy spektakl w "Rampie". Uważam, że to piękne, iż młodzież może pobierać nauki w Studium im.Niemena w Poznaniu i kontynuować tą muzyczną tradycję, ale niestety tą radość tłumi fakt, że nasze pytania o dalsze losy wielu nieznanych (szerszemu gronu słuchaczy) nagrań Cz.Niemena pozostają bez odpowiedzi.
W wiek dorastania wchodzi już pokolenie dla którego był artystą niszowym, którego nagrań (z wyjątkiem 4 piosenek) nie grało radio.

Przeszkody natury marketingowej mogą być powodem do zaniechania wydawania dzieł artystów koniunkturalistów - ale przecież nie Niemena !

Warto więc chyba jeszcze raz poddać pod rozważny osąd takie spojrzenie na sprawę :

Gwiazdy na trotuarach, ulice Jego Imienia a przede wszystkim niewydane dotąd płyty i koncerty są potrzebne nam- kochającym muzykę NAE a nie Czesławowi, który śmieje się gdzieś z obłoku...

On po prostu nie mógł wiedzieć, jak źle nam będzie bez możliwości usłyszenia Jego koncertów, bez szans na Muzykę .. która przecież gdzieś jest . :?

Może zagrzmię jak nieokrzesaniec , ale czas już -Drogie Panie- zakończyć te cenzurowanie działań innych (choćby i nieudolnych ); czas na Wasze czyny, na Wasze działania ...

Pozdrawiam Forumowiczów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 22, 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Za jakieś dwa miesiące na Rondzie Niemena w Bielsku-Białej pojawi się specjalna instalacja z wizerunkiem :N: Projekt można zobaczyć tutaj:

https://bielsko.biala.pl/aktualnosci/46 ... zualizacja

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.