[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr sty 19, 2022 18:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz sty 08, 2012 6:17 
Awatar użytkownika

Ciekawy jestem tej nowej piosenki :wink:
http://youtu.be/BQtvzyrpfLY
Pozdrawiam
Tado

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 16, 2012 1:14 
Awatar użytkownika

Pewnie nikt specjalnie nie nalegał, aby Niemen przyniósł swoją piosenkę na kolejny finał, więc pomysł- jak wiele innych- prawdopodobnie nie został zrealizowany. W finale programu WOŚP z1993r., który przypomniał tu Tado, rozbrzmiewa słynne Łobi jabi zespołu Voo Voo (jeszcze w składzie z Janem Pospieszalskim). Ta trochę zwariowana piosenka świetnie oddaje klimat wówczas jeszcze bardzo spontanicznej akcji (Fundacja WOŚP została zarejestrowana już po pierwszej zbiórce).

Pamiętam, że nagrania Voo Voo już pod koniec lat 80. pojawiały się w radiowych audycjach Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników w Rozgłośni Harcerskiej (gościem tej audycji był także Niemen). Niestety nie doszedł do skutku wspólny noworoczny koncert Czesława i Voo Voo na początku lat 90. (choć odbyła się próba).

W Gazecie Autorskiej "IMPRESJee" prowadzonej przez panią Stefanię Pruszyńską znalazło się omówienie udziału nieodżałowanego Muzyka w pierwszej zbiórce pod szyldem WOŚP. W tym kontekście nie można pominąć klipu do utworu "Wiara" nagranego w 1993r. przez zespół IRA i zaproszonych Gości, a wśród nich: Niemena i Rodowicz.

Cztery lata później tych dwoje Wokalistów wzięło udział w nagraniu songu "Moja i twoja nadzieja", który pilotował akcję pomocy powodzianom, a sam Niemen śpiewał także w utworze "8 błogosławieństw", którego kompozytorem był Jan Pospieszalski.

Patrz=> blox.pl - Gazeta Autorska IMPRESJee

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 17, 2022 23:12 
Awatar użytkownika

A na aukcji WOŚP na allegro Box Czesław Niemen czyli winylowy czerwony album i czerwona koszulka.
https://allegro.pl/oferta/box-czeslaw-n ... 1598862997

Na razie licytuje 6 osób, ale liczę, że będzie więcej. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.