[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz maja 31, 2020 2:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 11:15 
Awatar użytkownika

01. Spiżowy krzyk.
Niezłe wykonanie, ale kiepski tekst. Dzisiaj też śpiewa się kiepskie teksty, choć mody na piosenkę zaangażowaną - rozumianą tak jak wówczas- już nie ma.
02. Narodziny miłości.
Bardzo fajna piosenka.
03. Allilah
Zawsze lubiłem ten utwór. Mojej mamie szczególnie się podobał...
Mam do niego sentyment, ale dla odmiany na płycie umieścił bym wersję radiową.
04. Italiam , Italiam
05. Cztery ściany świata
06. Marionetki
Kolejne trzy mocne tytuły, bez zastrzeżeń.
07. Ptaszek
Ptaszek, jak ptaszek - i jak Pawlikowska.
08. Smutny ktoś i biedny nikt
09. Epitafium (Pamięci Piotra)
Dwa kolejne tytuły - bez zastrzeżeń.
10. Straceńcy
Nie pasują do całości, gdyż wyjęte są z kontekstu.
11. Laur dojrzały
12. Proroctwo Wernyhory
13. Moje zapatrzenie
14. Elegia śnieżna
15. Status mojego ja
OK.
16. Jagody szaleju
Jedyny knot, jaki się trafił Niemenowi w całym dorobku artystycznym. Być może gdyby to była piosenka innego wykonawcy, to może i byłaby fajna, ale u Niemena to wielki niewypał.

Ogólnie trudno jest znaleźć klucz dla tej składanki. Ale my mamy już spaczone spojrzenie swoim zaangażowaniem w Niemena...
Jedno jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego wciąż bazuje się na wydanych nagraniach?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 11:22 
Awatar użytkownika

angur pisze:
Widok Niemena wygladajacego, jak pajacyk, z pudelka (wiekszosc ogladajacych plyte w sklepie nie bedzie miala pojecia o "wannowym artyzmie :? " tego dziela) jest zenujacy. Nie trudno wiec zrozumiec dalczego inna postac postanowila sie z tego "dziela sztuki" wyretuszowac.

Niemen w wannie, to Niemen zatopiony w swoim świecie muzyki, nieśmiało jedynie od czasu do czasu wyglądający zza rantu wanny i patrzący....(jak patrzący?)..... na świat.
Czy tak było w istocie?

Coś ta okładka nie przystająca, ani do Niemena, ani do Jego muzyki. Moim zdaniem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 11:25 
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podoba analiza Andrzeja- konkretna i na temat.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 13:15 
Awatar użytkownika

Te wszystkie nasze wypowiedzi, gdybania, sarkazm, a nawet złość nie zmienią jednak faktu, że oto mamy kolejną, oficjalną płytę Niemena.
Chcemy się z tym zgodzić czy nie - faktów nie zmienimy.
Zatem należy to odnotować i o nich pomówić.
Kiedy nastąpi oficjalna premiera płyty i gdzie?
Pytam, bo przecież za taką datę nie można przyjąć dnia ukazanie się jej na Allegro (o ile się nie mylę 22 maja 2008 roku).
Za chwilę będzie problem z ustaleniem tego faktu w biografii i dyskografii pośmiertnej Niemena.
Czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat?

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 14:18 przez ratajczak bogdan, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 13:40 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Kiedy nastąpi oficjalna premiera płyty i gdzie?

Prawdę mówiąc mało mnie to obchodzi, bo jakie znaczenie w dorobku Niemena może mieć taka płyta? :?
Skoro nie spotkała się z przychylnością fanów, trudno liczyć na to, by przypadkowi słuchacze rzucili się do sklepów w celu jej nabycia. Chyba, że pani Małgorzata na spotkaniach w empikach, używając swojego osobistego uroku, przekona ludzi do jej kupna. :wink:
Do tej pory za najbardziej przypadkową płytę Niemena uznawano "Postscriptum", ale okazało się, że można wyprodukować coś znacznie bardziej niespójnego i przypadkowego, w dodatku w kiepskim opakowaniu. Smutne, że stało się to za sprawą osób bliskich Czesławowi. Mam nadzieję, że wydając kolejną płytę wezmą pod uwagę oczekiwania słuchaczy, a nie tylko swoje widzimisię.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 14:04 
Awatar użytkownika

Obserwując tę dyskusję, wypowiedziałem zdanie, że powielanie nagrań- przedstawianie kolejnych wersji: radiowych, koncertowych, płytowych i jeszcze innych - pozbawione jest sensu. Twórczość Niemena jest ogromna i tylko wydawanie płyt z utworami wcześniej niewydanymi na płytach ma sens. Markovitz coś zaproponował -ja też mogę, ale co to wnosi do prezentacji ogromnego dorobku Niemena. Nic nie wnosi !!!
Okładka- może ładna, może brzydka, może coś sugeruje, a może nic nie sugeruje, a może jeszcze jest perfidną prowokacją...?
Oczekuję zupełnie czegoś innego...?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 14:16 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Prawdę mówiąc mało mnie to obchodzi, bo jakie znaczenie w dorobku Niemena może mieć taka płyta? :?

Ewo, ma znaczenie głównie dla statystyków.
Ale również i dla nas - fanów. Podobnie jak wiele innych drobnych zdarzeń, które odnotowujemy każdego dnia.
Każda kolejna pozycja dyskograficzna musi ująć fakt ukazanie się na rynku CD "Spiżowy krzyk".
I z tym trzeba się pogodzić.
Z czasem to wydawnictwo pozostanie odnotowanym faktem, a nasza kontestacja i w pełni uzasadnione zdegustowanie, połączone z wielkim zawodem, może być jedynie odnotowana.
Ewa pisze:
Smutne, że stało się to za sprawą osób bliskich Czesławowi. Mam nadzieję, że wydając kolejną płytę wezmą pod uwagę oczekiwania słuchaczy, a nie tylko swoje widzimisię.

Jesteś nadal niepoprawną optymistką!
Ale ponoć świat do nich należy. :wink:
Ps.
Ewa pisze:
Chyba, że pani Małgorzata na spotkaniach w empikach, używając swojego osobistego uroku, przekona ludzi do jej kupna. :wink:

A swoja drogą ciekawe jak będzie przebiegało to tournee pani Małgorzaty po krajowych empikach?
Przecież tam mogą być fani Niemena, a z nimi różnie bywa. Pytają, proszą, sugerują...

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 14:58 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Przecież tam mogą być fani Niemena, a z nimi różnie bywa. Pytają, proszą, sugerują...

...chamsko naciskają... :twisted:

Na stronie empiku znalazłam datę wydania tej płyty: 30.05.2008, jeśli tak Ci zależy na datach. Zresztą nie wiadomo na ile jest prawdziwa, skoro nie ma nawet jeszcze właściwego tytułu płyty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 15:00 
Awatar użytkownika

Na stronie wydawcy, czyli Polskich Nagrań tylko tyle...
http://www.polskienagrania.com.pl/pl.ph ... d9e6de18b6

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 15:05 
Awatar użytkownika

Dopiero dziś dojrzałem na allegro "Spiżowy krzyk". Znowu dno. W pierwszej chwili z nadzieją pomyślałem, że minęło trochę czasu i udało się! coś wydać nowego. Spojrzałem na spis utworów...Zgroza! Jaki sens ?

Moim zdaniem, szkoda ludzkiej energii, czasu, inwestycji, pieniędzy...serca (którego w tym projekcie chyba jednak zabrakło) na realizacje bzdur. Czy nie lepiej zrobić coś wartościowego ? Rozpaczliwie "postępuje"(?) to wydawanie płyt (utworów) Niemena, ale byłem przekonany, że ewentualne starania są czynione z rozsądkiem i z jakimś zamysłem.

Jedność krwi to niekoniecznie jedność rozumienia, widzenia sztuki... Posiadanie "praw" nie oznacza, że jest się znawcą tematu..."Mieć i umieć to nie to samo co nie umiejąc chcieć".

Ale tytuł trafiony "Spiżowy krzyk"...zza grobu, chyba można dodać :rozpaczy, nad ciągłym niszczeniem Jego dorobku. Prześladowanie się nie skończyło...

A płytę kupię, do kolekcji...bo wypada, ale nie teraz....Może będzie dokładana wkrótce do margaryny w markecie (lub innej paczki ciasteczek - dla osłody rozpaczy)?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 15:20 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
...chamsko naciskają... :twisted:

Nie chciałem być taki dosłowny, ale może dobrze, że to dopisałaś, bo to jednak ważny cytat...

Ewa pisze:
Zresztą nie wiadomo na ile jest prawdziwa, skoro nie ma nawet jeszcze właściwego tytułu płyty.

No właśnie o to mi chodziło!
"Niemen Mniej Znany" ???????
Oficjalny dystrybutor nie wie, jaki będzie nosiła tytuł płyta, która ma się ukazać za dwa dni?
Czyż to nie dziwne?
A może rozmawiamy o czymś, co zostanie wstrzymane, wyłączone ze sprzedaży lub zmienione (okładka) i każdy zakupiony na Allegro album, będzie miał wartość kolekcjonerską, jaką mają felerne walory numizmatyczne, czy filatelistyczne?
To też felerny produkt i jako taki ma pełne prawo znaleźć się na takiej liście "unikatów" wydawniczych.
Chyba zdecyduję się na aukcję, muszę to jeszcze przemyśleć. Na Allegro na zakup zdecydowało się 7 osób. Czyżby mieli nosa do interesów?
Ps. A data przyda się zapewne w temacie "Datowanie", którą prowadził Tomek.

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 29, 2008 16:49 
Awatar użytkownika

Głowiłem się, doszukiwałem klucza, myślałem : czemu ten utwór a nie inny, po czym .. Kupiłem dziś "Rzeczpospolitą" i przeczytałem wywiad przeprowadzony przez Jacka Cieślaka zatytułowany "Niemen & Niemen. Wybór Małgorzaty"...

A tam odpowiedź na moje dylematy :

MN : "To jest taka moja wizja kuchenna "

Doskonale to rozumiem, bo każdy ma swoje ulubione utwory i może sobie słuchać takiego zestawu z dostępnych płyt. Można dowolnie zmieniać kolejność naciskając jeden guzik w odtwarzaczu...

Ale po co zaraz wydawać płytę ???

To czyje w końcu plany realizuje Pani Niemen : swoje, czy męża ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 29, 2008 17:14 
Awatar użytkownika

Całość wywiadu :arrow: Tutaj.

Mamy więc potwierdzenie, że składanka jest wyborem Małgorzaty Niemen:
Cytuj:
Przygotowując album kierowałam się emocjami. Takie są moje babskie- żony, babci i eksmodelki -preferencje".

Nie znalazłam jednak odpowiedzi na pytanie: dla kogo, oprócz samej pani Małgorzaty, jest ta składanka :?:

P.S.
Przy okazji wyjaśniło się z jakiego zdjęcia powstała okładka płyty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 30, 2008 2:01 
Awatar użytkownika

Jako slowny spadkobierca a nie prawny . Czeslaw sam w to watpil . Ale jest jak jest .
Mimo wykreslania moich zdjec z wszelkich mozliwych wydawnictw, bede po czasie istnial , jako wlasciciel unikalnych nagran i foto CJNW.
O kpiacej okladce powiedzialem juz wczesniej . Zyczliwi zauwazaja ze noga przytrzymuje Czeslawa zeby nie zlapal zycia za zycia !
Kompilacja utworow jest jaka jest i swiadczy o poziomie decydentow .
Im mniejszy poziom tym wieksze mniemanie .
Ptaszek idiota , to ten co spiewa , a modliszki co zyja z tego .
Plyty nie kupie bo stracilem drobne na ostrygi i szparagi za ostatnie pieniadze .
Ale MARIONETKI dla mnie to jest najpiekniejszy utwor Czeslawa .
Oczywiscie z wyjatkiem tego naj ... naj ... !

PS. Ostatnio kupilem kolejna CD M. Callas . O dziwo mimo ze to jest super moja ulubiona diva , nie ma nic o jej mezu , kochankach ...etc . Posluchajcie JEJ . Umarla z milosci za zycia a nie po ... :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 30, 2008 11:06 
Awatar użytkownika

Markovitz donosi, a więc odnotujmy to w wątku poświęconym płycie "Spiżowy krzyk", bo zainteresowanym może się gdzieś ta informacja zapodziać.
Cytuj:
W lipcu oficjalna prezentacja płyty w Słupsku, a później spotkania w Empikach... 8)
Co by nie mówić - kronikarze odnotują, że pierwszy raz nadało ją Radio Sto

Dodam, miało to miejsce 30 maja 2008 roku pomiędzy godziną 11:00, a 12:00 (nie chodzi przeciez o minuty - wszak szczęśliwi ich nie liczą) :wink:

(.)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.