[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob paź 19, 2019 22:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Grób Niemena
PostZamieszczono: sob lut 28, 2004 21:14 
Awatar użytkownika

Prawde mowiąc nigdy nie bylam fanką Niemena choć piosenki które słyszałam rzeczywiście mi sie podobały. Dopiero po przeczytaniu wielu artykułów i wypowiedzi Jego przyjaciół doszłam do wniosku ze Niemen to prawdziwy ideał człowieka! I czemu do jasnej cholery tak póżno na to wpadłam?? :( W kazdym razie bardzo chiałabym odwiedzić jego grób... wiem że jest na Powiązkach ale one są na pewno strasznie duuuuże... Czy jest ktoś kto mógłby mnie pokierować jak tam trafić? Byłabym bardzo wdzięczna:)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lut 28, 2004 21:43 
Awatar użytkownika

Niemen nie ma "grobu", gdyż został skremowany (spalony), a urna z Jego prochami (wbrew Jego woli, gdyż chciał, żeby prochy zostały rozsypany "by uniknąć pielgrzymek") została zamurowana w tzw. arkadach powązkowskich, na wysokości mniej więcej na wprost za budynkiem kościoła pw. Karola Boromeusza.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 29, 2004 14:06 
Awatar użytkownika

Ok , wielkie dzięki :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 05, 2004 22:07 
Awatar użytkownika

Tacy ludzie jak Niemen powinni byc nieśmiertelni. Gdy dowiedziałam się o Jego śmierci poczułam ogromny smutek, nie znałam Go osobiście ale czułam jakby odszedł ktoś mi bliski. Nie wiem jak to wytłumaczyc ale ten smutek cały czas trwa. Nie byłam wielka znawczynią Jego twórczości i tego najbardzioej teraz żałuję, że już nigdy nie będzie dane mi Go spotkać. Umarł artysta wszechczasów. A mieliśmy jeszcze usłyszeć "Piękny jest ten świat"... :(

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 05, 2004 22:14 
Awatar użytkownika

Ja wiem, ze NIEMEN chciał żeby Jego prochy zostały rozsypane ale dlaczego Roman napisał, że dlatego, żeby "uniknąć pielgrzymek" na Jego grób? Czy Niemen tak właśnie powiedział? Czy nie życzył sobie żeby Jego fani mogli Go odwiedzać? Nie sądzę...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 05, 2004 22:30 
Awatar użytkownika

Odpowiadam: tak, właśnie taka była Jego wola, lecz mam prawo przypuszczać, że wynikała z wielkich rozczarowań, jakich nie szczędziły Mu ostatnie lata i miesiące. Wybuch żalu, który nastąpił w całej Polsce po Jego śmierci potwierdził tylko to, o czym mówiłem Mu kilkakrotnie: by nie przejmował się tak niesprawiedliwą krytyką, złośliwościami i obojętnością, gdyż grono Jego naprawdę WIERNYCH i ROZUMIEJĄCYCH fanów jest znacznie większe, niż możemy przypuszczać i niż wmawiają liczni "lansjerzy" muzycznych mód od siedmiu ucha boleści. To, że Jego woli nie stało się zadość to nic złego. Czas pokaże, że Jego przesłanie pozostanie żywe przez pokolenia. Nie doczekamy tego, lecz mamy prawo w to wierzyć w oparciu nie tylko o własne, silne przekonanie, ale i także dzięki istotnym racjonalnym argumentom, które zaprezentuję w monografii Niemena, przygotowywanej przez "Iskry" do wydania na wrzesień tego roku. Tu nie byłbym w stanie zaprezentować ich nawet w najbardzie pobieżnym skrócie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 30, 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Przewodnik po Powązkach http://www.przewodnik.wola.waw.pl/data/ ... owazki.pdf

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.