[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 3:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr paź 05, 2011 21:34 
Awatar użytkownika

Wywiad dziennikarza Gazety Stołecznej z Darkiem w lutym 2009r. kończył się taką wypowiedzią naszego admina:

"Cieszymy się, że jego imieniem nazywane są parki czy uliczki. To miłe, ale nie chcielibyśmy, żeby tylko tyle po nim zostało. Potrzebna jest fundacja, ośrodek, który uporządkowałby jego twórczość, wydawałby jego płyty, koncerty.
To jest najważniejsze
."

Więcej... http://wyborcza.pl/1,94899,6279741,Niem ... z1Zw98dsps

Minęły dwa lata i oto utworzono FUNDACJĘ IMIENIA CZESŁAWA NIEMENA, która po rejestracji sądowej w lipcu 2011r. uzyskała osobowość prawną. Skład osobowy organów Fundacji jest emanacją hasła "MY SAME". Działalność Zarządu, czyli pani Małgorzaty Niemen, zgodnie z prawem będą nadzorowały córki pani Prezes jako członkinie Rady Fundacji.

Od lat zamieszczamy na forum posty o działaniach innych fundacji - np. zajmujących się twórczością Komedy, festiwalem Jazz Jamboree i szeroko pojętą kulturą. W prace takich fundacji angażują się zarówno członkowie rodzin twórców, jak i działacze, dziennikarze oraz pasjonaci. W tym przypadku wygląda na to, że ambitna inicjatywa ogranicza się do kręgu bliskich sobie osób.

Z zapisów rejestrowych wynika, że do celów Fundacji im. Czesława Niemena należy m.in. ochrona i udostępnianie dla ogółu społeczeństwa spuścizny artystycznej CZESŁAWA NIEMENA-WYDRZYCKIEGO (podkreślenie moje- MZ).

Poprawnie powinno być "ogółowi" (bez przyimka "dla"), ale to drobiazg wobec wątpliwości ogólniejszej natury:
czy istotnie ów ogół społeczeństwa pragnie twórczości Artysty i będzie zainteresowany ofertą Fundacji ..?

Na koniec wypada życzyć owocnej pracy i powodzenia, choć w naszej społeczności- jak to się mawia- szału nie ma.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 27, 2012 11:55 
Awatar użytkownika

Każdy nowy materiał, każdy pośmiertny projekt jest fascynacją fanów. Osobiście powiem, że działanie fundacji może przynieść ciekawe efekty, na co wszscy, może, czekamy.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 27, 2012 15:16 
Awatar użytkownika

Czy można oddac swój 1% na taką fundację. Pobrałem już program pit 2011 i szukam jakiejś ciekawej fundacji, którą mógłbym wspomóc. Ja mam taka zasadę, że każdego roku wspieram kogoś innego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2012 15:53 
Awatar użytkownika

Doceniam szlachetne pobudki, ale odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest negatywna, ponieważ FUNDACJA IMIENIA CZESŁAWA NIEMENA - wg dostępnego w internecie rejestru - nie jest organizacją pożytku publicznego.

Nikt się nie kwapił, aby udzielić odpowiedzi internaucie Marmoonowi, więc ja spróbowałem - acz niechętnie - bo pomysł wsparcia przez fanów fundacji imienia Artysty zastrzeżonego wydaje mi się na chwilę obecną dość ekscentryczny...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 15, 2013 8:35 
Awatar użytkownika

Ostatni post o Fundacji nosi datę 1 IV 2012... Hmm... Zajrzałem na Forum, aby podzielić się dobrą wiadomością:

otóż zainaugurowano cykl NIEMEN MNIEJ ZNANY, na który składają się: koncerty, wykłady i wystawy.

Na stronie "Niemenmniejznany.pl" wykaz artystów jest trochę zamazany... ;) Wierzę, że uda się to naprawić.

Dotacja Narodowego Centrum Kultury ożywiła tkwiącą dotąd jakby w letargu Fundację założoną przez panią Małgorzatę Niemen- Wydrzycką i jej córki.

W Sosnowcu odbyła się pierwsza impreza z tego cyklu, następna- w połowie listopada w Chorzowie.

Po latach snucia planów- wreszcie nastąpiło coś.. pozytywnego 8)

Link:

=> http://niemenmniejznany.pl/ (wygląd strony i zawarte tam informacje można komentować => tu).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 16, 2014 13:20 
Awatar użytkownika

W sumie to nie wiem czy jest sens pisać, ale jako całkiem nowy i nie będący jakimś znawca twórczości Niemena. Zacząłem szukać mocniej i grzebać by się dowiedzieć więcej. Znalazłem stronę fundacji, ale tam wiatr wieje i jest cisza głucha.
Górnolotne hasła , a poza nimi nic, nie mają co wydawać, robić ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 20, 2014 7:38 
Awatar użytkownika

Myślę, że jako fani powinniście - jeśli tylko czujecie się na siłach - uczestniczyć w forum N.Aerolit i to niezależnie, czy jesteście zwolennikami pań spadkobierczyń i ich Fundacji, czy też nie bardzo. Ja akurat - nie bardzo, co jednak nie przeszkadza mi dostrzec znaczka Fundacji na nowo wydanych, zremasterowanych albumach.

A i na fundacyjnej stronie coś jakby drgnęło. Pojawiła się informacja o wydarzeniu, jakie miało miejsce 26 listopada w Świebodzinie => „Czesław Niemen – Artysta Inspirujący”.

************************** edit *************************************

Relację ze spotkania w Bibliotece Publicznej można przeczytać na stronie => Bibliotekarza Lubuskiego.

Strona Niemen mniej znany dobrze się wyświetla, ale nie widzę tam nic nowego. Pora na podsumowanie...

Czy w roku 2014 zrobiono wystarczająco dużo, aby N. mniej znany - stał się nieco bardziej znany..?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.