[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 27, 2020 18:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt wrz 13, 2013 12:52 
Awatar użytkownika

Robert Gonera.

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 13, 2013 21:37 
Awatar użytkownika

Hmm, Kot już grał Riedla, więc chyba odpada...Gonera jakoś mnie nie przekonuje...
A może Marcin Dorociński?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 9:44 
Awatar użytkownika

Bartłomiej Topa

http://film.wp.pl/idGallery,7154,idPhot ... leria.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 13:00 
Awatar użytkownika

Kandydatura Bartłomieja Topy, za którą optuje Tadeusz, warta jest namysłu, ale ale raczej w kontekście roli muzyka (basisty) w zespole Niemena...

Skoro już bawimy się w casting, to przypomnę, że kilka lat temu rzuciłem na forum propozycję obsady dwóch ról: Michała Żebrowskiego jako Niemena i Małgorzaty (nomen omen) Foremniak :D

A tak na serio - nie widzę w Polsce aktora do głównej roli w biograficznym filmie o Niemenie...

Odpowiedniego kandydata do tej roli szukałbym raczej gdzieś na Wschodzie, choć niekoniecznie na Grodzieńszczyźnie.

Większy sens od obstawiania, kto polegnie na roli Niemena ma dociekanie, kogo tym razem zagra Piotr Adamczyk? Wiadomo że żaden głośny polski film bez niego nie może się obejść ;)

Ten rozchwytywany aktor miał przed kilku laty okazję interpretować tekst felietonu Czesława w radiowej Trójce. Zresztą nie tylko on, bo - z równym wdziękiem co pani Małgorzata Niemen - przeczytała tekst z "Pantheonu bardzo znana aktorka....

:arrow: PILGRIM- NAETV

Po tym jak pani Magdalena Cielecka w Teatrze TV świetnie poradziła sobie z rolą Dulskiej, nie wątpię że znakomicie wypadłaby w każdej roli kobiecej...

Ostatnio zmieniony sob wrz 14, 2013 17:37 przez Markovitz, łącznie zmieniany 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 13:50 
Awatar użytkownika

Jerzy Radziwiłowicz? (nawet chód ma podobny, a może za...dojrzały? ;-))

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 13:55 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Cytuj:
ale raczej w kontekście roli muzyka (basisty) w zespole Niemena...

Co skałania Cię Markovitzu do obsadzenia go w roli baisty - uroda, talent muzyczny? A może sptkałeś go gdzieś na wczasach w tych góralskich lasach ? :)
Cytuj:
Ha ha ha ha ha ha ha ha!!! Co to się działo, co się działo!
pół uzdrowiska pół ze śmiechu sie skręcało
i skręciło by do końca biednych ludzi,
gdyby wreszcie się basista nie obudził...

Dlaczego chciałbyś szukać aktora do tej roli na wschodzie? Wydaje mi się, że Niemen nie miał wschodniej urody.
Wg. mnie Bartłomiej Topa ma tego samego typu urodę co Niemen - tym się kierowalem - nie wgłębiałem się w inne szczegóły, np. w możliwości warsztatowe tej kandydatury.

Ostatnio zmieniony sob wrz 14, 2013 19:58 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 14:24 
Awatar użytkownika

Radziwiłowicz najsłynniejszą filmową rolę zagrał jako Birkut - "Człowiek z marmuru" i tak po wsze czasy będzie kojarzony, natomiast kandydaturę pana Topy (policjanta z "Drogówki" i "Domu złego" oraz Zenka ze "Złotopolskich") można próbować kojarzyć z rolą Józefa Skrzeka lub Jacka Gazdy, ale nie Niemena!

Co prawda charakteryzacja każdemu aktorowi może pomóc upodobnić się fizycznie, ale nie chodzi o namiastkę, lecz pełnowymiarową, żywą postać budzącą nieodparte skojarzenie.

Przykładem dobrze obsadzonej roli muzycznego idola jest postać Magika w filmie "Jesteś Bogiem".

Marcin Kowalczyk nawet rapował jak Magik!

Oczywiście- w przypadku filmu o Czesławie ważne jest użycie oryginalnych nagrań muzycznych Niemena. Każda inna opcja będzie nieporozumieniem.

P.S. Tadeusz wspomniał Młynarskiego- właśnie leci audycja w Trójce...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 14:37 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
kandydaturę pana Topy (policjanta z "Drogówki" i "Domu złego" oraz Zenka ze "Złotopolskich") można próbować kojarzyć z rolą Józefa Skrzeka lub Jacka Gazdy, ale nie Niemena!

Wykrzyknik na końcu zdania rozumiem jako wyraz bardzo głośnej prezentacji swojego zdania, bez jakichkolwiek sugestii, że inne jest niegodne uwagi i zupełnie nietrafne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 17:18 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Wg. mnie Bartłomiej Topa ma tego samego typu urodę co Niemen - tym się kierowalem - nie wgłębiałem się w inne szczegóły, np. w możliwości warsztatowe tej kandydatury.

Moim zdaniem Topa ma duże możliwości warsztatowe, ale jego aparycja zupełnie mi nie pasuje do roli Niemena. Jakoś nie wyobrażam sobie tabunu fanek zakochanych w Topie-Niemenie. :wink:
Podobnie zresztą jest z Radziwiłłowiczem...

Markovitz pisze:
...nie widzę w Polsce aktora do głównej roli w biograficznym filmie o Niemenie...

Ja chyba też nie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 14, 2013 19:56 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Jakoś nie wyobrażam sobie tabunu fanek zakochanych w Topie-Niemenie.

Ja też sobie nie wyobrażam, bo dzisiejsze nastolatki zakochują się w zupełnie kimś innym, a te, zakochane ongiś w Niemenie, już się nie zakochują w artystach, no chyba że zdarzyło się którejś jeszcze nie dojrzeć emocjonalnie. :D
Ewo, spójrz na oczy Niemna i oczy Topy, na kształt czoła i inne anatomiczne szczegóły twarzy, dodaj do tego długie włosy i mamy Niemena jak z obrazka- przynajmniej w mojej wyobraźni.
TYLKO TOPA ( oby nie wtopa - jak to dzisiaj mawia młodzież)! :D

Załóżę się o porysowanego winyla z piosenkami Mieczysława Fogga , że nikt z nas nie trafi... :D

Ewa pisze:
Cytuj:
Markovitz pisze:
Cytuj:
...nie widzę w Polsce aktora do głównej roli w biograficznym filmie o Niemenie...

Znalazł się Domenico Modugno, Anna German, to i Niemen się znajdzie. Kinematografia nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń.

Ja chyba też nie...

Skąd taki pesymizm ? Znajdzie się kandydat, choćby z prowincjonalnego teatru, a znajdzie się.
Znalazł się Domenico Modugno i Anna German, to i Niemen się znajdzie. Kinematografia nie ma w tym zakresie ograniczeń.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 09, 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Autorka artykułu w najnowszej "Rewii" (nr 2, z 8 stycznia 2014) sugeruje, że do roli Niemena przymierzani są Antoni Pawlicki (ponieważ zagrał w "Papuszy") i Sebastian Karpiel-Bułecka, który rzekomo ma bardzo podobny głos do Niemena. :o
Oczywiście nie trzeba brać poważnie tych gazetowych dywagacji, choć jeśli chodzi o kandydaturę Pawlickiego, to może wcale nie byłaby taka zła...

Streszczenie (niebyt dokładne) artykułu z "Rewii" można znaleźć tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 11, 2014 0:04 
Awatar użytkownika

Ani Karpiel-Bułecka, ani Pawlicki - uważam - nie bardzo pasują. W sumie Topa nie jest złym kandydatem (bodaj najlepszym z przytoczonych w tym miejscu). Wykonałem - z czystej ciekawości - "fotomontaż" (w Paincie) Topy z brodą, włosami, brwiami, a nawet kapeluszem. Z daleka wygląda podobnie, z bliska - trochę mniej, acz nieźle. Umieściłbym tu owe zdjęcie, ale raczej swym amatorstwem urąga poziomowi Niemena.
Jeśli już, to jestem za Topą.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 11, 2014 9:00 
Awatar użytkownika

minimoog napisał:
Cytuj:
Umieściłbym tu owe zdjęcie, ale raczej swym amatorstwem urąga poziomowi Niemena.

Zachęcam do umieszczenia tutaj tego fotomontażu, wszak sam sondaż to tylko zabawa, a jak się bawić, to się bawić.. :wink:
Zresztą w myśl mojego motta - co byśmy nie powiedzieli lub zrobili i tak jesteśmy na straconej pozycji, więc śmiało, wklejaj!!! :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.