[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn lis 11, 2019 21:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn mar 04, 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Okazało się, że nie ma jeszcze na forum informacji o tegorocznym zlocie, a są osoby zainteresowane, więc podaję szczegóły:
Miejsce zlotu: Białogard (wyżywienie i noclegi w Domu Weselnym).
Termin: 28-30.06.2019
Koszt: 190zł/os.

Głównym punktem programu tegorocznego zlotu ma być odsłonięcie pomnika Niemena w Białogardzie. Ponadto planujemy spacer po Białogardzie śladami rodziny Wydrzyckich, odwiedziny grobów rodziców Czesława Niemena, koncerty (Farida, Piotr Kuźniak, Andrzej Szpak). otwarty panel dyskusyjny w gronie miłośników i znawców twórczości Niemena, wystąpienie co najmniej dwóch prelegentów w ramach prezentacji mniej znanej twórczości Czesława Niemena i tradycyjne "noce z Niemenem".

Zapytania o wolne miejsca proszę kierować do Krzysztofa Karwasińskiego pod adres: [email protected]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 13, 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Kiedy na forum publicznym, czy w prywatnych rozmowach padają nazwy niektórych miejscowości w kontekście drogi życiowej i kariery Niemena- skojarzenia są oczywiste:

- Wasiliszki Stare na Grodzieńszczyźnie- kraina dzieciństwa, muzyki towarzyszącej rodzinie w pracy, w kościele, w szkole, wreszcie młodzieńczej miłości i tęsknocie,

- Gdańsk, Gdynia, Sopot to trójmiejska scena studencka, spotkania z Wowo Bielickim i Fr. Walickim, wyjazdy na festiwale do Szczecina, Opola i do Paryża.

- Warszawa jak Sen: z radiem, TV i studiem nagraniowym w teatrze, ale też z normalnym życiem 4 osob. rodziny w kawalerce na Niecałej, a potem na Żoliborzu.

Gdy jednak słyszeliśmy o takich miasteczkach jak Białogard, Świebodzin, czy Łagów- to nie dla wszystkich związki tych miejsc z Cz.Wydrzyckim były oczywiste.

Staraniem rodziny i sympatyków Niemena dziś każdy prawdziwy fan już wie, dlaczego w Świebodzinie jest ławeczka, a w Białogardzie- mural (a wkrótce pomnik).

Wszyscy bardzo szanujemy siostrę Czesława- Panią Jadwigę z Kołobrzegu, która- o ile tylko może- uczestniczy w corocznych spotkaniach ludzi kochających muzykę Jej brata.

Niedawno Czesław Niemen został upamiętniony tablicą na ścianie szkoły w Grodnie, a w Starych Wasiliszkach działa od 2011 roku izba muzealna w dawnym domu rodu Wydrzyckich.

Niebawem (28-39 VI 2019) odbędzie się w Białogardzie zlot miłośników muzyki i fanów Czesława i uroczystość odsłonięcia pomnika Niemena będzie na pewno magnesem dla wielu z Was.

Może warto na finiszu zbiórki przyjrzeć się temu projektowi i ewentualnie wesprzeć budowę pomnika (LINK do TEMATU)..? Choć zapewne i w tej sprawie: ilu widzów- tyle opinii.

I choć na zlotach nie bywam od 10 lat, to chciałbym pozdrowić Uczestników i życzyć Wszystkim miłych wrażeń przy muzyce N.Ae. oraz dobrej atmosfery spotkań 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 16, 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Cytuj:
I choć na zlotach nie bywam od 10 lat...

To może czas znowu zawitać i porozmawiać przy okazji ze starymi znajomymi ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2019 8:28 
Awatar użytkownika

Żadnych informacji o zlocie !!! Nieznane jest miejsce zakwaterowania, nieznany jest program ( no, może w zarysach cos wiemy) Czy organizatorzy zechcą zadbać o upublicznienie tych informacji?!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2019 9:05 
Awatar użytkownika

Nie jestem organizatorem, ale jestem trochę zorientowany w temacie, więc pozwolę sobie na kilka słów komentarza :)

Załącznik:
zlot_plakat_maly.jpg
zlot_plakat_maly.jpg [ 148.35 KiB | Przeglądany 1086 razy ]

28 czerwca 2019

impreza zamknięta tylko dla zarejestrowanych zlotowiczów w hotelu Royal House, na której wystąpi Piotr Kuźniak specjalnie dla Jadwigi Bortkiewicz, siostry Czesława Niemena, z okazji jej 90. urodzin. W ramach wieczornego spotkania miłośników twórczości Niemena odbędzie się także panel dyskusyjny złożony z melomanów i znawców jego dorobku.

W czasie trwania zlotu czynna będzie wyjątkowa wystawa w CKiSE. Obejmuje ona kilkanaście wcześniej niepublikowanych zdjęć z koncertu Czesława Niemena w krakowskiej "Koronie" z 1985, autorstwa Zygmunta Kaczmarka, którym towarzyszą interesujące archiwalia z lat 1984-86 (m.in. wywiady z artystą) zebrane i opatrzone komentarzem przez Dominika Filipa Kliche.

29 czerwca 2019

9:30 - 11.30 wizyta na grobach rodziców Czesława Niemena: cmentarze przy ul. Szpitalnej i w Pękaninie

12.00 odsłonięcie pomnika Czesława Niemena na Placu Wolności

13.00 koncert w sali kinowej CKiSE, który poprowadzi Jerzy Wydrzycki, brat stryjeczny Czesława Niemena; wystąpią:

Farida
Piotr Kuźniak
Andrzej Szpak
Maciej Wróblewski
Fryderyk Nguyen
Julia Balczunas

17.00 druga część koncertu w hotelu Royal House przy ul. Gryfitów 7 w Białogardzie

ok. 19:30 - zakończenie części oficjalnej i uroczysta kolacja dla uczestników zlotu

UWAGA:
wstęp na wszystkie koncerty wyłącznie za okazaniem biletu!

Zakwaterowanie

hotel Royal House przy ul. Gryfitów 7 w Białogardzie (główna lokalizacja zlotu, tam odbędą się tradycyjne "Noce nad Niemenem")
hotel Tom & Tom przy ul. Kołobrzeskiej 12 w Białogardzie (goście śpiący w tym hotelu mają w nim opłacone śniadania, natomiast wszystkie inne posiłki będą spożywać w hotelu Royal, tj. w głównej lokalizacji zlotu!)
- oba miejsca dzieli od siebie dystans ok. 3km, co pieszo powinno zająć ok. 40 minut; wielu gości będzie jednak zmotoryzowanych i na pewno będzie okazja do wspólnych przejazdów (wg nawigacji - 5 minut drogi!)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 30, 2019 17:37 
Awatar użytkownika

Kolejny zlot zakończył się sukcesem. Organizacja była perfekcyjna, za co podziękowania należą się organizatorom. Wystąpiło wielu znakomitych, młodych wokalistów. Nie będę tego opisywał w szczegółach, zostawię to Ewie, bo ona zrobi to na pewno lepiej.
Nie obyło się bez małej wpadki. O tym poniżej:

Rzecz niesłychana stała się w Białogardzie:
w czerwcu liście opadły z drzewa,
a to dlatego, że klezmer tam pieśni śpiewał.
Dziwili się słuchacze i muzykolodzy,
że głosu nie potrafił utrzymać na wodzy.
Nutką fałszywą "pociągnął" czasem,
a zorientowawszy się, korygował to basem.
Mimo, że śpiew swój wspierał organami,
publika i tak wychodziła masowo drzwiami.
Wyszła z widowni też Seniorka rodu
i wszystkim wiadomo było z jakiego powodu...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 01, 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Na początek chciałam podziekować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zlotu i powstania pomnika Niemena w Białogardzie, szczególnie Wiesławowi Kubasikowi, Marysi Gutowskiej i Krysi Fijołek, a także naszemu nieocenionemu Dominowi, który przygotował piękną wystawę zdjęć oraz ciekawy panel dyskusyjny z udziałem niemenologów z naszego forum: Markovitza, Wirqa i Szach'raja. 8)

Pomnik jest piękny, zdaniem wielu osób najlepszy z dotychczasowych, jeśli chodzi o uchwycenie podobieństwa. Piwnica Pod papugami to świetne miejsce spotkań i koncertów- oby utrzymała się jak najdłużej.

Frekwencja na zlocie była najwyższa z dotychczasowych- przybyło ponad sto osób, w tym, świętująca na zlocie swoje 90.urodziny siostra Niemena, p.Jadwiga Bortkiewicz z córkami, córka Czesława Maria, wnuczka Julia, bracia Jan i Jerzy Wydrzyccy, bracia Morozikowie , Farida z mężem, prezes Stowarzyszenia im. Cz. Niemena Jan E. Czachor, redaktor Sławek Orwat.

Mieliśmy też wyjątkowo dużo koncertów. Farida jak zwykle nie zawiodła, ale najbardziej podobali mi się dwaj młodzi wykonawcy: Fryderyk Nguyen (wokalista grupy Katedra) i Tobiasz Staniszewski (zwycięzca The Voice of Poland VI). Całkiem udanie zaprezentował się trubadur Piotr Kuźniak, no i jak zwykle pięknie zagrała na skrzypcach Julia Balczunas.

Szkoda, że zabrakło trochę czasu na wspólne słuchanie samego Niemena, na szczęście niektórzy starali się to nadrobić we własnym zakresie. :D

Do zobaczenia za rok. :)

I jeszcze kilka linków z filmikami i zdjeciami:

http://www.radiowawa.pl/wiadomosc-muzyc ... alogardzie

https://www.youtube.com/watch?v=Eu8fFsYCDrY

https://gk24.pl/odsloniecie-pomnika-cze ... d/36991945

https://www.tvp.info/43283995/pomnik-cz ... alogardzie

https://koszalin.gosc.pl/gal/spis/56853 ... wa-Niemena

http://bialogard.info/5,5979,pomnik-niemena

http://www.prk24.pl/43271335/w-bialogar ... yt6E3RppZc

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 02, 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Jakie wnioski należałoby wyciągnąć z panelu dyskusyjnego, który odbył się w piątek, 28.06? Na pewno takie, że WARTO dyskutować o twórczości i życiorysie Czesława Niemena, mając na szczególnej uwadze związki pomiędzy nimi.

Choć dla wielu pokoleń Polaków ów muzyk był niekwestionowaną gwiazdą i idolem, trudno oczekiwać od potomnych bezwiednej akceptacji parafrazy grombrowiczowskiej formułki, iż "Niemen wielkim artystą był...". Jego artystyczny dorobek wciąż czeka na rzeczowe opracowanie i stosowne wyeksponowanie na tle polskiej muzyki (rozrywkowej?). Zakup jakiejkolwiek pozycji książkowej poświęconej Niemenowi jest dziś dla przeciętnego słuchacza praktycznie niemożliwy, nieco lepiej sytuacja wygląda z dostępnością płyt, głównie za sprawą usług streamingowych, ale skompletowanie całej podstawowej dyskografii (19 albumów z lat 1967-2001) skazane jest na porażkę. Dyskutujmy więc - przypominajmy, naświetlajmy i prześwietlajmy różne kwestie dotyczące tej fascynującej osoby oraz jej spuścizny, aby za 10, 25, 50 lat ktoś łaknący wiedzy mógł sięgnąć do źródeł "z epoki" i właściwie odczytał to, co po sobie zostawił Czesław Niemen-Wydrzycki.

Poniżej scenariusz panelu dyskusyjnego:

1. Czy warto w ogóle dyskutować o twórczości, poglądach i życiu Czesława Niemena?

2. Na nieoficjalnym forum poświęconym artyście, "niemen.aerolit.pl", swego czasu toczyły się niezwykle interesujące dyskusje na takie tematy, jak:

"Tożsamość Niemena"
"Niemen: światopogląd, religia - myśli i czyny"
"Niemen a kultura duchowa narodu"
"Niemen. Inspiracje"
"Folkowe źródła"
"Dziwny świat pana Cogito (Niemen czyta Herberta)"
"Niemen 1972-1974"

czy wreszcie:

"Dla kogo tworzył Czesław Niemen?"

- gdzie znajduje się granica analizy twórczości, poglądów i życiorysu tak popularnego i uznanego artysty, jakim był bohater naszej rozmowy?

2.1 Jak daleko wolno zapuszczać się dociekliwym fanom, autorom publikacji czy książek?

2.2 Gdybyśmy mieli w kilku słowach ocenić jakość i wartość merytoryczną wydanych dotychczas biografii Czesława Niemena i książek jemu poświęconych - która z nich przypadła Wam najbardziej do gustu? Która wydaje się najbardziej wartościowa?

2.3 Czego spodziewalibyście się po przyszłych publikacjach poświęconych Niemenowi, bo niewątpliwie takie powstaną?

3. Wymienione przeze mnie wcześniej tytuły wątków dyskusyjnych dowodzą, że autor "Dziwnego świata" dalece zafascynował słuchaczy - stał się dla wielu z nich czymś w rodzaju wzoru do naśladowania, mentora czy wreszcie - idola... analiza kilku wypowiedzi Czesława Niemena z lat 1968-2002, jego stosunek do sławy i swojej pozycji na krajowym rynku muzycznym.

4. Fakty i mity

(dla rozluźnienia atmosfery) 4.1 Jak się rzeczywiście nazywał Czesław Niemen?

4.2 Sprawa radomszczańska

...przytaczam także kilka punktów, na omówienie których nie wystarczyło już czasu:

5. Spuścizna, formy upamiętnienia, festiwale, koncerty, inicjatywy

5.1 List otwarty z 2006r., oczekiwania a rzeczywistość

5.2 Statystyka (ostatnie 15 lat życia Niemena vs. 15 lat po śmierci)

5.3 Najpopularniejsze video pod hasłem "Czesław Niemen" na YouTube

5.4 Omówienie ostatnich wydawnictw związanych z Czesławem Niemenem:

Extravaganza (Michael Urbaniax & Czeslaw Niemen)
Winyloteka (Warner & empik)
"Marionetki" na CD i LP
"Aerolit" na LP
"Katharsis" na LP
dostępność nagrań w usługach streamingowych
"Przeprowadzka" na YouTube (MTJ)
"The Best of Niemen" na CD i LP
"Live in Helsinki 1973" (CD 2018)
"On Stage 1970/1972" (CD 2018)

Miałem problemy techniczne podczas nagrywania panelu, jakaś jego część niestety się nie nagrała - no cóż, drodzy Forumowicze, trzeba było być na zlocie ;-)

Załącznik:
grupa_dyskusyjna.jpg
grupa_dyskusyjna.jpg [ 236.64 KiB | Przeglądany 820 razy ]

Na zdjęciu: Grupa (Dyskusyjna!) "Niemen"; od lewej znajdują się kolejno: Tomasz Kiewro (Orneta), Witold Rygiel (Piła), Marek Zawadka (Węgorzewo) i Dominik Kliche (Poznań/Bydgoszcz) 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 02, 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Mam jedną cierpką uwagę dotyczącą panelu dyskusyjnego. Zabranie głosu i udzielenie dłuższej wypowiedzi przez innych uczestników zlotu było praktycznie niemożliwe. Głos próbował zabrać Maciek, ale jakoś go uciszono, nie udostępniono mu mikrofonu, a więc i ja nie pchałem się na "szkło", choć miałem ochotę coś powiedzieć, bo w kilku kwestiach miałem inny pogląd niż główni (vide fotka wyżej) uczestnicy dyskusji, a i miałem też ochotę dodać coś nowego. Nie oznacza jednak to, że wypowiedzi Tomka, Marka i Witka nie były interesujące. Były interesujące !!!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 02, 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Głos próbował zabrać Maciek, ale jakoś go uciszono, nie udostępniono mu mikrofonu, a więc i ja nie pchałem się na "szkło", choć miałem ochotę coś powiedzieć, bo kilku kwestiach miałem inny pogląd niż główni (vide fotka wyżej) uczestnicy dyskusji, a i miałem też ochotę dodać coś nowego

pan Maciej sugerował, iż powinniśmy analizować twórczość Niemena od zarania jego muzycznej kariery i konfrontować ją z zastanym porządkiem - mowa o przełomie lat '50 i '60, przez pierwsze doświadczenia sceniczne do niewątpliwego sukcesu w roku 1967. Natomiast założeniem panelu nie było przedstawienie artystycznej ścieżki Niemena, lecz omówienie kilku interesujących kwestii (np. wymiana poglądów na temat dotychczas wydanych pozycji książkowych; stosunek :N: do popularności i sławy; sprawa radomszczańska) po uprzednim osadzeniu ich we właściwym kontekście. Nie ukrywam, że chciałem dotrzeć do zaawansowanych słuchaczy, którzy znają więcej niż kilkanaście piosenek :N: i mają jakieś pojęcie o jego życiorysie czy poglądach.

Co do mikrofonu - jeszcze kilka dni przed zlotem usłyszałem, że zapewniona zostanie wszelka infrastruktura techniczno-sprzętowa; gdybym na wszelki wypadek nie zabrał mojego prywatnego mikrofonu, to panel w takich okolicznościach w ogóle nie doszedłby do skutku (nie byłoby nas słychać!). Kabla nie wystarczało, aby przekazać go publiczności - to było zaledwie 5 metrów.

Ostatnio zmieniony czw lip 04, 2019 12:03 przez Domin189, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 02, 2019 16:19 
Awatar użytkownika

Hejt i krytykanctwo są dziś powszechnymi zjawiskami i nawet takie wydarzenie, jak zlot fanów nie może się bez nich obejść. Co ciekawe, ataki przeprowadzają także ci, których na zlocie nie było! ...mnie też się oberwało - za koszulkę z motywem róży wiatrów :?

Załącznik:
hejt_sw.jpg
hejt_sw.jpg [ 217.61 KiB | Przeglądany 802 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 05, 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Pozdrawiam wszystkich uczestniczących w odsłonięciu pomnika w Białogardzie, znajomych Zlotowiczów i tych z Was, którzy dopiero teraz nabrali apetytu na takie spotkania.

Niezłą relację z uroczystości i ze zlotu w Białogardzie nagrała w gorącej atmosferze pani redaktor Grażyna Preder (na fotografii). Myślę, że ta audycja ma dość pozytywny wydźwięk.

Reportaż :arrow: Białogard- miasto Niemena (klik) jest do odsłuchania na stronie Polskiego Radia Koszalin. Oczywiście najbardziej podobało mi się to, co powiedziała Pani Jadwiga.

Są w tej audycji także wypowiedzi Pani Marii i jej córki, Wiesława Kubasika oraz innych osób, które nie zadzierały nosa i cieszyły się każdą wspólnie spędzoną chwilą 8)

Załączniki:
Grażyna Preder przy pomniku Czesława Niemena- Info Białogard.jpg
Grażyna Preder przy pomniku Czesława Niemena- Info Białogard.jpg [ 39.7 KiB | Przeglądany 680 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 06, 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Pan Jan Edward Czachor, prezes świebodzińskiego Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena twierdzi, że "od czasu śmierci Czesława Niemena spadkobiercy zrobili bardzo mało..." - czy tak jest w istocie? Ten temat mieliśmy poruszyć podczas zlotowego panelu dyskusyjnego, lecz niespodziewane ograniczenia czasowe pokrzyżowały nam plany.

W ciągu ostatnich 15 lat życia artysty (1989-2004) ukazało się łącznie około 230 minut wcześniej niepublikowanych nagrań, natomiast w ciągu 15 lat po jego śmierci - ok. 310. Nawet, jeżeli komuś nie podoba się polityka wydawnicza i działania, jakie podejmują spadkobierczynie, to trudno dyskutować z danymi statystycznymi. Poezja, o której wspomina pan Jan, czy grafiki komputerowe, które Niemen tworzył w latach '90 stanowią ledwie margines jego artystycznego dorobku, z punktu widzenia miłośnika muzyki, są absolutnie drugorzędne. Dociekliwi fani mogą sięgnąć do archiwalnych numerów czasopism "Tylko rock" i "Teraz rock", gdzie publikowane były wspomniane wiersze i felietony lub... zasięgnąć języka u innych fanów, którzy takim poglądowym opracowaniem tych materiałów dysponują już od lat.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 07, 2019 10:41 
Awatar użytkownika

Co do przywołanej wyżej krytyki Zlotu - może Niemena byłoby ciut ciut więcej, gdyby Zlot miał mniej zlotowiczów. Jakkolwiek dziwnie brzmieć może taka opinia - być może XV Zlot był zbyt popularny, przyciągnął za dużo ludzi, by było dość miejsca na odpowiednią ilość merytorycznej dyskusji. W rozmowach, które prowadziłem już na Zlocie, pojawiały się argumenty, iż brakło nam miejsca, by móc się tam spokojnie w małym gronie zaszyć i do późnej nocy zasłuchiwać się w nagrania-perełki, czy toczyć rozmowy. Próbowaliśmy - każdy trochę we własnym zakresie. Dlatego proponowałbym - idąc za Tadeuszem, który pierwszy zwrócił mi na to uwagę - aby kolejny zlot był mniej liczebny, mniej rozpowszechniony. Być może stoi to w sprzeczności z hasłem popularyzacji twórczości :N: , ale jak mamy podejmować ważkie dla nas, lecz wymagające obeznania z dziełem i osobą :N: , tematy, skoro 3/4 sali zatrzymało się najprawdopodobniej na Niemenie Enigmatycznym? Jak mamy utrzymać ciągłe skupienie i zainteresowanie przybyłych zlotowiczów, skoro połowa być może nie wie o takich albumach, jak "Idee Fixe" i "Terra Deflorata" - czyli o podstawach dyskografii?
Dlatego zewrzyjmy szyki w celu zabezpieczenia społeczeństwu - jakkolwiek górnolotnie to nie brzmi - podstaw wiedzy (tak, wiem, że w większej mierze zależy to od życzliwości kogoś innego), a dopiero wtedy poszerzmy formułę, uchylmy niszowego rąbka większej liczbie osób. Może uznacie to za wściubianie się w formułę zlotu, na którym byłem dopiero po raz drugi, jednak zależy mi na tym, by nie był on pod papugami - a raczej wyłaniał się z wolna spodchmurykapelusza.
Chyba, że wprost przeciwnie - postaramy się o to, by stałymi punktami tych liczebnych zlotów było wspólne słuchanie (ale nie przy szczęku sztućców i szklanek) tych mniej znanych, a ważnych albumów (przecież koszty ZAiKSu nie byłyby duże, gdyby rozłożyć je na zlotowiczów). Nam zapewne sprawią pewną radość, a tym stojącym w oknie pod papugami - przedstawią postać :N: od strony dotąd nieznanej - i może bardziej kuszącej?
Opinia ta nie zmienia jednak faktu, że po upływie tygodnia nadal trzymają mnie zlotowe emocje i czułem się na zlocie fantastycznie! :D Naniemenowany - czekam już na XVI Zlot!

Druga rzecz - ciekawi mnie decyzja pani Grażyny Preder o wycięciu z reportażu tytułu utworu, który podałem w swojej wypowiedzi. Zapytany o ulubiony utwór, zacząłem w 4:58 odpowiadać, że wybór jest to niełatwy, wręcz niemożliwy, poczym podałem "Nie wyszeptuj", bo "ma w sobie dużo delikatności, mimo takiego ekspresyjnego przecież głosu Czesława Niemena".

Pozdrawiam - "najmłodszy zlotowicz". :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 07, 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Młody Moog - najmłodszy zlotowicz - jakby czytał w moich myślach.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.