[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt sty 21, 2020 0:12

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob sty 04, 2020 9:00 
Awatar użytkownika

https://www.polskieradio.pl/436,Plebisc ... ego-Radia/
Ja wiem,że to zestawienie pozostawia wiele do życzenia,mówiąc delikatnie,ale ja postanowiłem jednak wziąć udział w tej zabawie.Jak na razie zagłosowałem na Niemena,Grechutę i Fettinga,ale w kolejce jeszcze czekają -Demarczyk,Woźniak,Prońko,Skaldowie,Łobaszewska i jeszcze parę innych wykonawców.Jedna tylko taka uwaga.Po zagłosowaniu na Grechutę i Fettinga ich poparcie drgnęło 0,2%.Kurczę,nigdy nie byłem mocny z matmy,ale wygląda na to,że strasznie mało ludzi bierze udział w tym głosowaniu.Może powinni dać jakiś solidny zestaw nagród na zachętę?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 04, 2020 13:29 
Awatar użytkownika

Dzięki, dzeku, za info...zagłosowałem... na razie tylko na :N: , ale...można głosować raz dziennie. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sty 08, 2020 17:37 
Awatar użytkownika

Ja też głosuję codziennie, ale Niemen wciąż na 3. miejscu, za Ciechowskim i Zalewskim.
Są ogłoszenia o plebiscycie w grupach Niemena na facebooku, ale odzew niewielki.
Czyżby fanom nie chciało się już głosować na swojego idola? :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sty 08, 2020 18:55 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja też głosuję codziennie,

Dziwny jest ten świat - codzienne głosowanie na jednego wykonawcę to coś takiego jak środki dopingujące w sporcie ( sztuczne pompowanie organizmu, sztuczne podbijanie głosów). Konkurencja powinna być uczciwa,bowiem w obu przypadkach wyniki będą skażone, a więc nie będą oddawały rzeczywistości. A chyba nie chodzi o to, aby krzyczeć - Niemen jest the best i jest to moja zasługa !!!. Ale jeśli nie przekonuje użytkowników moje porównanie do dopingu, to może nazwiemy taki proceder klakierstwem. Wybór spośród tych dwóch porównań pozostawiam czytającym ten wątek.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 10, 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Konkurencja powinna być uczciwa,bowiem w obu przypadkach wyniki będą skażone, a więc nie będą oddawały rzeczywistości.

Niestety rzeczywistość jest taka, że to fani danego artysty mobilizują swoje siły w podobnych plebiscytach.
Teraz doszli do głosu fani Maryli Rodowicz i Niemen znalazł się na 4. pozycji. Widziałam na fb, że fani Nalepy dziś też ruszyli do boju i już awansowali o 3 miejsca.
Szkoda tylko, że mobilizacja fanów Niemena jest tak słaba, a przecież chodzi tylko o jedno małe kliknięcie. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 11, 2020 10:14 
Awatar użytkownika

Cytuj:
a przecież chodzi tylko o jedno małe kliknięcie

No właśnie chodzi o jedno kliknięcie, a nie klikanie każdego dnia.
Klikanie każdego dnia na ten sam utwór to klakierstwo i śmieszy mnie to.
Powiedzmy sobie, że wykonawca X ma 100 fanów i każdy z nich kliknął 100 razy, co daje temu panu aż 10 000 głosów,
a wykonawca Y ma 1000 fanów i każdy kliknął tylko raz, co daje temu panu tylko 1000 głosów.
Dla mnie większą wartość ma przegrana pana Y niż wygrana pana X, bo, de facto, pan Y ma więcej fanów, a ty samym sprzeda więcej płyt, a to jest miarą popularności.
Ale jest demokracja, która jest najgłupszym wynalazkiem ludzkości ( głos paryskiego clochard'a równy głosowi profesora Sorbony) i dlatego, gdzie to tylko jest możliwe, dzieją się festiwale głupoty, w tym wielokrotne klikanie na tego samego wykonawcę i jego utwór. Dziwny jest ten świat, jak zaśpiewał pewien klasyk...

Ostatnio zmieniony czw sty 16, 2020 15:44 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 11, 2020 13:49 
Awatar użytkownika

Kontynuując wątek:
Kod:
Niestety rzeczywistość jest taka...
..
Rzeczywistość zależy od nas, my ją tworzymy i tylko od nas zależy jaka ona będzie. Chodzi o to, żeby nie popaść w obłęd. Niestety popadamy, poddając się bezsensownym, często wynaturzonym, trendom.
Jeśli to was nie przekonuje to klikajcie całą dobę na okrągło i tak aż do końca plebiscytu...a będzie wam to wynagrodzone :twisted: Wasz idol będzie the best, będzie na najwyższym piedestale. Tylko co z tego ?! :mrgreen: Wojciech Korda śpiewał kiedyś: :"sztuczne kwiaty pachną woskiem"

Sorry za złośliwości, ale przeraża mnie ta hipokryzja.
A może to tylko taka zabawa, której reguły są dla mnie zniezrozumiałe i nie dorosłem do nich ? Taka niby Wolna Amerykanka....

PS Niemen to też mój idol, ale nie popadłem w fanatyzm. Głosowałem tym razem na mojego imiennika, Tadeusza Nalepę, i żeby było jasne-tylko raz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 11, 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Wątek bardzo interesujący i inspirujący.
Przypomniał mi się w związku z tym pewien dowcip, który pozwolę sobie sparafrazować:

Dowcip:
Nauczycielka zadała dzieciom za zadanie domowe napisać wypracowanie, a temat wypracowania brzmiał: który z historycznych przywódców państwowych budzi wasze uznanie i dlaczego to jest Lenin ?

Parafraza:
Jak myślisz, kto wygra ten plebiscyt i dlaczego będzie to Niemen ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 12, 2020 14:37 
Awatar użytkownika

Niemen Niemenem, ale dla mnie zabrakło na tej liście najpiękniejszej polskiej piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=9oPSXfVY4U8

Czy piszący tu jeszcze nieliczni użytkownicy mogliby powiedzieć jakiej piosenki ( utworu) zabrakło na tej liście.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sty 15, 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Kłaniam się Państwu. Przejrzałem tę listę i zadałem sobie podstawowe pytanie, które raczej nie ma szans na odpowiedź, pomijając już oczywiste kwestie wyników wielokrotnego głosowania etc. etc.: w jaki sposób można zmierzyć wartość jakiejkolwiek piosenki? :roll: Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.