[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr wrz 19, 2018 14:26

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 10%  10%  [ 3 ]
Dwójki PR 16%  16%  [ 5 ]
Trójki PR 42%  42%  [ 13 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 16%  16%  [ 5 ]
Nie słucham radia 10%  10%  [ 3 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 14, 2013 15:42 
Awatar użytkownika

Jutrzejszy Trójkowy Wehikuł Czasu będzie pod znakiem festiwalu opolskiego. Będzie można usłyszeć m.in. występ Niemena ze słynnym tekstem do pana inżyniera oraz sensacyjne wspomnienia Mateusza Święcickiego z 1976r.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 20, 2013 14:03 
Awatar użytkownika

Jedną z niewielu cyklicznych audycji Trójki,która mi się podoba jest "Klub Trójki"zwłaszcza jeśli prowadzi ją Jerzy Sosnowski.Pan Ryszard Bugajski wydaje mi się jakoś dziwnie pretensjonalny.Męczy mnie już ten muzyczny jazgot przeplatany mniej lub bardziej udanymi wtrętami.Ta formuła radia staje się coraz bardziej nieznośna.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 01, 2014 23:04 
Awatar użytkownika

W dzisiejszym Trójkowym Wehikule Czasu można było usłyszeć "Epitafium" (pamięci Piotra) oraz fragment "Medytacji" Helmuta Nadolskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 31, 2015 11:15 
Awatar użytkownika

Dzisiejszy Trójkowy Wehikuł Czasu (wydanie dla fonoamatorów) poświęcony będzie Franciszkowi Walickiemu.

W niedzielę 1.11. o 20.05 koncert Piotra Nalepy "Pamięci rodziców".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 14, 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Cała godzina dzisiejszej audycji "W tonacji Trójki" poświęcona była Projektowi Niemen na festiwalu w Jarocinie.
Oprócz nowej wersji "Począwszy od Kaina" w audycji można było usłyszeć kilka nagrań Niemena, m.in "Płonącą stodołę", "High Horse","Marionetki", "Com uczynił", "Jednego serca", "Ive been loving you too long"(we fragmencie).
Piotr Metz wspominał koncert Niemena w Jarocinie 30 lat temu (który zresztą zapowiadał).
Powiedział też, że "Marionetki" z taśmy matki będą odtworzone w Jarocinie w obecności Józefa Skrzeka. :D

O Jarocinie i Projekcie Niemen ma być też coś jutro w "Liście osobistej" Piotra Metza po 19.00.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 21, 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Piotr Metz wspominał koncert Niemena w Jarocinie 30 lat temu (który zresztą zapowiadał).
Powiedział też, że "Marionetki" z taśmy matki będą odtworzone w Jarocinie w obecności Józefa Skrzeka. :D

O Jarocinie (..) ma być też coś jutro w "Liście osobistej" Piotra Metza po 19.00.

I było - Metz przekazał garść nowinek z Jarocina i zaprezentował "Płonącą stodołę" ze wznowionej płyty "Sukces".

Natomiast Józef Skrzek zagrał "Pielgrzyma" w ruinach jarocińskiego kościoła św. Ducha podczas mszy za muzyków.

M-tz w wątku o JAROCINIE pisze:

Życzenia imieninowe Niemen przyjmował 20 lipca 8)

I właśnie teraz (po festiwalu jarocińskim i promujących go audycjach) w 1851 notowaniu LP3 nagranie "Począwszy od Kaina" w wykonaniu Natalii Niemen i Krzysztofa Zalewskiego zajęło 24 miejsce, a "High Horse" dua Urbaniak- Niemen jest na 43 miejscu.

Głosować można na stronie => http://lp3.polskieradio.pl/notowania/

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 22, 2017 16:13 
Awatar użytkownika

Jutro po 19.00 w Trójce retransmisja jarocińskiego koncertu poświęconego Niemenowi.

http://www.polskieradio.pl/9/319/Artyku ... wskiNiemen

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 06, 2017 18:47 
Awatar użytkownika

W niedzielę 8.10.17 o godz. 13.05 w "Słowniku Muzycznym" Hirka Wrony: Paweł Brodowski i płyta "Dziwny jest ten świat".

Druga część rozmowy z Pawłem Brodowskim za tydzień.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 01, 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Jutro kolejny Polski Top Wszechczasów.Wyobrażam sobie taką trójkę.
W żółtych płomieniach liści
Nim wstanie dzień
Ta ostatnia niedziela

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 02, 2018 19:33 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Jutro kolejny Polski Top Wszechczasów.Wyobrażam sobie taką trójkę.
W żółtych płomieniach liści
Nim wstanie dzień
Ta ostatnia niedziela

Taka Trójka pozostanie chyba tylko w Twoich wyobrażeniach,Dżeku.;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 04, 2018 6:50 
Awatar użytkownika

Ja rzuciłem ad hoc te 3 tytuły,ale myślę,że takich piosenek,które mogłyby kandydować do takiej mojej trójki pewnie byłoby z 50. Z tym,że piosenki takie jak "Dziwny jest ten świat"czy"Dni,których nie znamy"są tak" zajechane "przez media/zwłaszcza dotyczy to piosenki Grechuty/ ,że nie sposób byłoby mi teraz na nie zagłosować.Nawet ulubione danie jedzone w kółko może nam zbrzydnąć.Nie ma na to rady.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 18, 2018 7:24 
Awatar użytkownika

Zdarzyło mi się napisać kilka krótkich emaili do W.Manna.Oczywiście,człowiek ma zacną przeszłość,zasługi itd.,ale pan redaktor zapomina,że pracuje w radiu publicznym i z tego tytułu,tak mi się wydaje,ma pewne zobowiązania.
O ile się nie mylę to Jedynka w maju nadaje tylko polskie piosenki.I tak trzymać.
.Kiedyś Adam Strug powiedział w jednym z wywiadów,że gdzieś od lat 50-tych,a więc czasów debiutu Presleya cały świat oszalał,bo nagle zaczął słuchać muzyki czarnej.Ja też uległem tej amerykanizacji .Im jestem starszy tym bardziej wyzbywam się kompleksów wobec anglojęzycznej pop-kultury.Mam swoje sentymenty,wspomnienia związane z młodością,ale marzę o radiu,w którym propaguje się polską kulturę .Gdzie muzyczna sieczka nie będzie główną treścią tych audycji.Co roku umiera wielu ludzi kultury i bezpowrotnie tracimy szansę,aby z nimi porozmawiać,powspominać.Dlaczego nie zaprasza się ich do radiowych studiów,a w każdym razie robi się to w sposób niewystarczający.
Trawestując słynne słowa księdza Jana Twardowskiego można by powiedzieć-śpieszmy się rozmawiać z ludźmi ,bo tak szybko odchodzą.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 18, 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Dzek, zadałeś pytanie - dlaczego nie gra się w rozgłosniach radiowych polskiej muzyki ? Odpowiem Ci ne to pytanie. Nie gra się też muzyki latino, nie gra się muzyki fado, nie gra się też muzyki czarnej i wiele innych gatunków o wiele bardziej interesujących niż rock. Ano nie gra się, bo większiośc satacji radowiych jest we władaniu germanńskich właścicieli (czyt. niemieckich), a oni mają marny gust.... Czas to zmienić !!!

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 19, 2018 7:05 
Awatar użytkownika

Za muzykę w Trójce odpowiada ,o ile dobrze wiem,Piotr Metz i akurat on,jako człowiek starej daty potrafi stanąć na wysokości zadania.Pamiętam jak umarł Leszek A.Moczulski to zaprosił on wtedy do swojej audycji "Lista osobista"Andrzeja Zielińskiego.Piękna to była audycja,pełna ciepłych wspomnień o panu Leszku.Nie żadne zdawkowe kilka pytań ,aby odwalić swoją robotę i upchnąć jak najwięcej swoich ulubionych utworów,ale dość pogłębione i najważniejsze,robione bez pośpiechu wspomnienia o zmarłym poecie
.Śmieszy mnie taki P.Baron,który jest mistrzem w przeprowadzania rozmów,które kompletnie nic nie wnoszą.Przyjeżdża jakiś gość do Trójki,nierzadko z daleka i zadaje mu się kilka głupawych pytań.
Nie sądzę ,aby P.Metz miałby się wtrącać do tego,co nadaje np. W.Mann czy ktokolwiek inny ,ale np. mógłby zadbać,aby proporcje na antenie Trójki pomiędzy utworami polskimi a zagranicznymi były odpowiednie.W końcu żyjemy w Polsce.Np pomysł,aby na stulecie zaiks-u prezentować ten cykl jest wspaniały.Z niekłamaną radością słucham tych starych polskich piosenek.
Wczoraj przez przypadek trafiłem na znakomitą audycję M.Margańskiego,w której rozmawiał on z autorką książki o K.Komedzie Magdaleną Grzebałkowską.Coś się przynajmniej z tej audycji dowiedziałem i wniosła coś ona w moje życie.Bardzo krytyczny jest ostatnio mój stosunek do W.Manna,którego jedynym wkładem w propagowaniu polskiej kultury jest prezentowanie "poezji"pana Janka.Raz czy dwa razy możnaby coś takiego nadać,ale robienie z tego stałej pozycji jest żałosne.Owszem ,w jego audycji ma swoje okienko Michał Owczarek i bardzo ładnie mówi on o swoich bigbeatowych wykopaliskach.Bardzo lubię te jego krótkie opowieści o tamtych czasach i tamtych wykonawcach.Gdyby nadał tylko suchy utwór,co pewnie panu Mannowi byłoby na rękę to już nie byłoby to samo.On w ogóle ma zacięcie socjologiczne i z chęcią zobaczyłbym na półkach jakąś jego książkę napisaną na kanwie tych jego krótkich opowieści.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 28, 2018 9:05 
Awatar użytkownika

Męskie granie to taki flagowy okręt Trójki,którym zawiaduje egzaltowany P.Stelmach.On,wypowiadając ten zwrot najwyraźniej się "b...je"/duchowo/.Tak sobie pomyślałem,50 lat temu tak brzmiała "męska "muzyka.
https://www.youtube.com/watch?v=PWFFqffopb8

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.