[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 3:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 16%  16%  [ 5 ]
Trójki PR 44%  44%  [ 14 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 16%  16%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 32
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt wrz 04, 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Przed chwilą w "Tonacji Trójki" prowadzonej przez duet Mannn- Gacek zabrzmiała piosenka Skaldów "Uciekaj, uciekaj".
Piosenkę puścił i opatrzył komentarzem Wojciech Mann, ale pani Gacek też się podobała. Nie jest więc chyba aż tak źle z jej muzycznym gustem, prawda, Markovitzu? :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 04, 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Przed chwilą w "Tonacji Trójki" prowadzonej przez duet Mannn- Gacek zabrzmiała piosenka Skaldów "Uciekaj, uciekaj".
Piosenkę puścił i opatrzył komentarzem Wojciech Mann, ale pani Gacek też się podobała.

Nie jest więc chyba aż tak źle z jej muzycznym gustem, prawda, Markovitzu? :wink:

O jej guście, droga Ewo, nie świadczy jedna polska piosenka, której nawet nie będąc fanem Skaldów trudno nie docenić, ale setki kawałków współczesnych marnych zespolików, które z uporem godnym lepszej sprawy promowała we wtorkowych audycjach. Chcąc nie chcąc w drodze słuchałem tych audycji przez dobrych parę lat i dobrze pamiętam jej reakcje np. na utwory Pink Floyd.

Uprzedzając posty odnotowujące aprobatę wspomnianych w wątku redaktorów dla Wiolonczelistki, Papug, czy Zegarmistrza chcę tylko zauważyć, że Ich entuzjazm dla polskiej muzyki z lat 60. i 70. jest zagadkowy w kontekście dotychczasowych wysiłków popularyzatorskich (ta uwaga nie dotyczy pani Anny, bo profil jej zainteresowań muzycznych dopiero się kształtuje i nie jest na razie zbyt interesujący).

PS Jest miejsce w Trójce na "poezjowanie", bo zdarza się, że ambitne (jak im się wydaje) teksty piosenek cytują z lubością w swoich audycjach panowie: Kaczkowski i Niedźwiecki. Chcą sprawiać wrażenie ludzi potrafiących docenić literacką wartość tekstów utworów, ale mam spore wątpliwości, czy rzeczywiście tak jest w istocie. Nawet po śmierci Czesława Niemena tak oryginalne utwory stanowiące interpretacje wierszy Norwida, jak: "Daj mi wstążkę błękitną", "Mój psalm", "Zapytaj", czy "Pielgrzym" gościły na antenie rzadziej niż rzadko. "Marionetki" i "Com uczynił" usłyszałem w Trójce ze dwa razy (w audycjach Metza). Radiowe nagranie "Smutny Ktoś i biedny Nikt" do wiersza Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej nadano raz- wtedy gdy gościem audycji Michała Olszańskiego była Małgorzata Niemen (i chyba na jej wyraźne życzenie).

Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2018 6:05 przez Markovitz, łącznie zmieniany 5 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 06, 2018 17:01 
Awatar użytkownika

Dziś znów w Tonacji Tójki usłyszałam Skaldów- tym razem był to utwór "Od wschodu do zachodu słońca" z dedykacją urodzinową dla Jacka Zielińskiego. Kilka dni temu w którejś z popołudniowych audycji był też Niemen w "Nim przyjdzie wiosna". Nie jest więc aż tak bardzo źle, jak sądzą niektórzy. :wink:

Markovitzu, ja również nie przepadam za muzyką, którą prezentuje Anna Gacek, ale sądząc z maili komentujących audycję, którą prowadzi z Mannem, wielu słuchaczom ta muzyka się podoba. Oni niestety nie zostali wychowani na Niemenie czy Pink Floydach, tak jak my. Myślę, że i tak w Trójce, częściej niż gdzie indziej, można usłyszeć stare, dobre kawałki. Muzyki polskiej też jest całkiem sporo i z przyjemnością ostatnio słucham młodych wykonawców, takich, jak Kortez, Zalewski, Organek czy Daria Zawiałow.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz.