[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 16, 2019 1:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt sty 13, 2017 8:29 
Awatar użytkownika

Kompilacja CD "Czas jak rzeka" Cz. Niemena po 16 latach od wydania uplasowała się na 27. miejscu wśród wszystkich płyt sprzedanych w Polsce w 2016 roku i na 18. miejscu w klasyfikacji polskich płyt.

Najlepiej sprzedawaną płytą ubiegłego roku był album OSTR "Życie po śmierci" (nagrana po poważnej operacji ratującej życie). Wbrew obiegowym opiniom okazało się, że fani hip-hop kupują oryginalne płyty. Adam Ostrowski (OSTR) działający od wielu lat na scenie muzycznej wciąż daje dowody pamięci o Cz. Niemenie, z którym kiedyś wystąpił w świątecznym programie MTV Classic (na YT można jeszcze go obejrzeć). W tekście jednego z ostatnich utworów OSTR nawiązał do fascynacji płytą "Niemen Enigmatic".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 20, 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Dopiero teraz (tj. w sobotę 22 IX 2018) podczas koncertu w w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana zostanie wręczona Złota Płyta za wydany w 2011 roku album 2CD Niemen- Pamiętam ten dzień (empik) z najstarszymi nagraniami Czesława Niemena-Wydrzyckiego. Niedawno- jak powiadomił nas Piotr- wznowiono ten wspominkowy album Polskiego Radia, stąd pomysł promocyjnego koncertu.

Transmisję zaplanowano na 22 września 2018 o godz.21.05 w PR 1. Więcej informacji na stronie = > Polskiego Radia.

Status Złotej Płyty album ten osiągnął niedługo po premierze, a rok później (w kwietniu 2012) krążki z archiwalnymi nagraniami radiowymi zostały sprzedane w ilości gwarantującej status Platynowej Płyty.

Oto wykaz tzw. Platynowych płyt na stronie -> ZPAV.

Ciekaw jestem, kto zdecydował, że koncert z okazji wręczenia nagrody za album "Pamiętam ten dzień" nosi tytuł "Czy mnie jeszcze pamiętasz"- jakby właśnie promowano album pod takim tytułem...

Tak na marginesie: w kwietniu 2005r. Złotą Płytą uhonorowano cały pierwszy box Niemen od początku (6 CD), w którym znajdziemy także płytę "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Tego premierowo wydanego w 1969r. longplaya, ani jego kompaktowych reedycji nie nagrodzono oddzielną Złotą Płytą, co jest o tyle dziwne, że kompilacje wydawane na dziko w latach 90. składały się głównie z nagrań zawartych na tym krążku. A przecież tzw. piraci dobrze wiedzieli, jakie nagrania cieszą się zainteresowaniem nabywców...

Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2018 22:25 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 26, 2018 20:57 
Awatar użytkownika

"Płonie stodoła, alarm trwa, jesteśmy na dnie!" - fragment koncertu w PR1 ;-)

Setlista:

01. Płonąca stodoła
02. Spiżowy krzyk
03. Pod Papugami
04. Obok nas
05. Daj mi wstążkę błękitną
06. Wiem, że nie wrócisz
07. Jeszcze sen
08. Sukces
09. Przyjdź w taką noc
10. Jednego serca
11. Dziwny jest ten świat

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 08, 2019 10:50 
Awatar użytkownika

"Winyloteka: Czesław Niemen" po 3 tygodniach od premiery została sklasyfikowana przez ZPAV na 3. miejscu listy sprzedaży winyli.

edit: W kolejnym tygodniu (1 III-7 III 2019) płyta została sklasyfikowana na 1. miejscu listy sprzedaży płyt analogowych!

Ten longplay w notowaniu winyli OLIS był już na 2. miejscu (w okresie 15 II-22 II 2019). O płycie pisałem już -> tutaj. Na bezrybiu...

Album- co prawda- nie zadowoli fanów, ale nadaje się na prezent dla tych, którzy słabo znają muzykę Niemena. Może i ten longplay kiedyś się ozłoci..? :)

Platyną- jak dotąd- oprócz 2CD "Pamiętam ten dzień" pokrył się album 2CD "Nasz Niemen" (z Akwarelami, z Enigmatic i jeden utwór gr. Niemen).

Nieźle wygląda też sprzedaż wznowionego w 2017r. -> LP "The best of Niemen", który zajął 14. miejsce (22 II- 28 II), a tydzień później 28. pozycję.

PS W sobotę 9 marca podczas gali w Katowicach wręczono Fryderyka za CD "Zalewski śpiewa Niemena". Były podziękowania dla Małgorzaty Niemen.

Warto przypomnieć, że sponsorami płyty były m.in.: miasto Jarocin i Spichlerz Polskiego Rocka. Ten album CD status Złotej płyty uzyskał w grudniu 2018r.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 04, 2019 1:52 
Awatar użytkownika

W Złotej Kolekcji POMATON-u (obecnie w katalogu Warner Music Polska) ukazała się składanka 2 CD zatytułowana "Złota Kolekcja BEST OF 20 LAT".

Jest to swoisty pilot- zawierający po jednym nagraniu artystów i zespołów, których kompilacyjne krążki kiedyś opublikowano w tej serii wydawniczej.

Składankę "Czas jak rzeka" w tym zestawie reprezentuje "Sen o Warszawie"- nagranie z połowy lat 60. dokonane z orkiestrą p/d Michela Colombiera.

Przy okazji chcę polecić Wam ciekawe kompilacje z utworami Edwarda Stachury i Jacka Kaczmarskiego oraz nieźle brzmiącą płytę Wojtka Kordy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 09, 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Ciekawostka: dziś zlicytowano na cele charytatywne "Złotą Płytę", którą Polskie Nagrania otrzymały za sześciopłytowy boks "Niemen od początku I". Ostateczna cena wyniosła 414,00zł. Dla porównania - "Złota Płyta" dla PomatonEMI za album "Łóżko" Maanamu została sprzedana za 560,00zł a "Złota Płyta" dla Jacka Kaczmarskiego za album "Krzyk" - 461,00zł. Te pamiątki przekazał Warner Music Polska. Zgromadzone fundusze zasilą konto Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych.

Załącznik:
zlota_plyta_1.jpg

Załącznik:
zlota_plyta_2.jpg

W tym kontekście warto dodać, iż na początku roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również sprzedawała "Złote Płyty" przekazane przez polskich muzyków, m.in. Krzysztofa Zalewskiego ("Zalewski śpiewa Niemena" - 12.300,00zł), Beaty Kozidrak (2.125,00zł) czy zespołu Nocny Kochanek (25.100,00zł :!: ). Chciałbym wierzyć, że różnice wynikają z kwestii promocji tych charytatywnych aukcji, a nie zainteresowania muzyką danych artystów...

Co do "Złotej Płyty" Niemena - miejmy nadzieję, że trafi w dobre ręce i może będzie kiedyś gdzieś publicznie dostępna, np. w jakimś muzeum. Gorzej, jeśli zostanie ukryta przed światem przez kolekcjonerów i służyć będzie ich uciesze do czasu nieuchronnej śmierci - ich i nas wszystkich, po kolei, bez wyjątku. A może aukcję wygrał jakiś znany nam miłośnik artysty i przywiezie ją na następny zlot jako jedną z atrakcji? 8) (od razu utnę spekulacje - nie, nie wygrałem licytacji!)

Postscriptum
Baczne oko wypatrzy pęknięcie na szkle w prawym górnym narożniku... nabywca będzie musiał dodatkowo dać zarobić szklarzowi ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 09, 2019 16:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Ciekawostka: dziś zlicytowano na cele charytatywne "Złotą Płytę", którą Polskie Nagrania otrzymały za sześciopłytowy boks "Niemen od początku I". Ostateczna cena wyniosła 414,00zł.

To znacznie mniej niż sprzedawcy chcą na allegro za oryginalny box. :shock:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.