Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

IV Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP Słupsk 2009 2008-09-27 - 2009-12-05 Stach 123 39591
Stach
2008-09-27 14:58:33
Proponuję Wszystkim userom forum N.AE. (tym stałym i tym z „doskoku”) przedyskutowanie poniższego tematu.
W przyszłym roku odbędzie się (jesienią) kolejna edycja f. m. t. NIEMEN NON STOP.
W związku z tym proponuje aby w tym samym czasie odbył się VI Zlot.
Co prawda będzie to za rok, … czas szybko mija i …to tylko rok
Z mojej strony mogę podjąc się załatwiania kilku niezbędnych spraw n. p. zakwaterowanie.
Muszę to napisac,że na IV Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP w Słupsku chciałbym spotkac wszystkich autorów książek, wszystkich userów z niniejszego forum, autora filmu dokumentalnego o Niemenie, rodzinę ( szeroką) Czesława Niemena , muzyków współpracujących z Niemenem i wszystkich innych nie wymienionych a związanych z :N: -em
To miało by być realizowanie hasła” CZESŁAW NIEMEN – nota anamnesis”.


Jak zawsze będzie mozna więcej informaci zdobyc na http://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-09-30 13:33:11
Kilka godzin temu rozmawiałem z Panią dyr. MCK-u, o moim pomyśle na zorganizowanie Zlotu w ramach festiwalu NIEMEN NON STOP.
Sam pomysł jest dobry ,powiedziała. MCK dysponuje dobrymi warunkami lokalowymi, mam tu na myśli kawiarnię „pARTer, gdzie swobodnie możemy spędzic czas słuchając Niemena , dzieląc się wrażeniami z festiwalu, spaceru po Słupsku i t.p.
Obecnie zbieram Wasze i moje pomysły „do koszyka”, które zaniosę na kolejne nasze spotkanie aby się zastanowic nad programem Zlotu/Festiwalu.
Będę chciał aby Nasz zlot był także dostępny dla każdego chętnego, który będzie zainteresowany wysłuchaniem dzieł Niemena jak i wiadomościami o Niemenie.

Październik 2009 - 4. festiwal :N: :n: O :n: STOP
Stach
2008-10-01 16:22:45
Pojawiło sie kilka propozycji:

-zaprosić wszystkich Wydrzyckich
-zaprosić autora(ów) książki, wieczór autorski
-zaprosić realizatora filmu dokum. o :N: -nie E.Szpakowskiego, wieczór autorski
-projekcja filmu w/w reżysera
-zaprosić A.Kolendo wraz z paniami W.Szypurą i M. Lubańską
- przybliżać tylko i wyłącznie utwory Niemena na DVD ,CD
- nie organizować występów ,bo sporo ich będzie podczas festiwalu
- sympozjum
-...
Tadeusz
2008-10-01 17:55:26
No, Stachu, to może być najwspanialszy zlot :)
Oby tak było! Na pewno wszyscy sobie tego życzymy.
Amelia
2008-10-01 18:03:07
Jeśli mogę się wtrącić (za co z góry przepraszam :) ) - pomysł prezentacji filmu czy/i książek, wraz z ich autorami wydaje się być bardzo ciekawy i fascynujący, stąd uważam, że warto byłoby go wziąć poważnie pod uwagę :wink:
Co do prezentacji muzycznych - to prawda, że podczas Festiwalu zostaną już zaprezentowane niektóre utwory, ale zapewne nie wszystkie :) , stąd moja druga "uwaga": niektórzy forumowicze wiedzą, że pani Weronika Szypura ma w swoim repertuarze utwory Niemena, także te, które, jak sądzę są niezwykle rzadko wykonywane, bądź też nikt w Polsce ich nie śpiewa... Myślę, że wysłuchanie jej prezentacji dla wielu byłoby prawdziwą przyjemnością - dla mnie na pewno.
Natomiast M. Lubańska? Nie słyszałam, by miała coś wspólnego z postacią Niemena... (?) :|

Jeśli nasuną mi się jakieś interesujące pomysły, to oczywiście napiszę :wink: Póki co, życzę wszystkim "jasnych myśli" i chęci, by dzielić się propozycjami.
Tadeusz
2008-10-01 18:13:30
Amelia napisała:
Natomiast M. Lubańska? Nie słyszałam, by miała coś wspólnego z postacią Niemena...

Wystarczy , aby organizatorzy zaprosili Andzeja Kolendo i Magdalenę Lubańską, a Oni już soldnie się do tego zlotu przygotują. Mgdalena jeast świetną wokalistką,a utwory Niemena nie powinny stanowić dla niej problemu.
Ewa
2008-10-01 18:52:41
Zarówno Weronika Szypura, jak i Magdalena Lubańska pięknie śpiewają, zresztą mieliśmy okazję posłuchać Weroniki na zlocie w Kołobrzegu przed dwoma laty. :) Nie mam nic przeciwko występom obu pań na kolejnych zlotach, a nawet bardzo chętnie ich posłucham. Natomiast nie sądzę, żeby to był najlepszy pomysł organizować jeszcze jakieś dodatkowe występy w czasie festiwalowego zlotu. Najlepiej takich koncertów słucha się wieczorem, a wieczorem przeceż będziemy oglądać koncerty w filharmonii. Myślę, że we wcześniejszych godzinach lepiej zrobić spotkania z autorami książek bądź reżyserem filmu (który nota bene oglądaliśmy na tegorocznym zlocie :)) . Musi też znaleźć się czas na posłuchanie samego Niemena i rozmowy z jego rodziną oraz fanami.
Piekarz
2008-10-01 19:20:29
Stach
-zaprosić wszystkich Wydrzyckich

Myślę, że nie mogłoby zabraknąć na zlocie też pań Niemen. Wtedy to dopiero byłoby ciekawie.
Tadeusz
2008-10-01 19:22:00
Ewa napisała:

Nie mam nic przeciwko występom obu pań na kolejnych zlotach. Natomiast nie sądzę, żeby to był najlepszy pomysł organizować jeszcze jakieś dodatkowe występy w czasie festiwalowego zlotu
Przedstawiajmy propozycje, co ma zawierać program zlotu, a nie , czego nie powinien zawierać :roll:
Amelia
2008-10-01 19:37:51
Tadeusz napisał:
"Przedstawiajmy propozycje, co ma zawierać program zlotu, a nie , czego nie powinien zawierać"

Wydaje mi się, że jesteś niesprawiedliwy. Ewa tylko wyraziła swoją opinię, ja też to zrobiłam, podobnie Ty i nikt na Ciebie za to nie nakrzyczał... W końcu każdy ma do tego prawo, a dzięki dyskusji, nawet w formie "za" czy "przeciw" możemy dojść do pewnych wniosków, podjąć takie czy inne decyzje, by przyszłoroczny zlot-festiwal był jak najciekawszy, bo chyba taki jest cel, prawda?
Tadeusz
2008-10-01 19:47:12
Amelia napisała;
Wydaje mi się, że jesteś niesprawiedliwy. Ewa tylko wyraziła swoją opinię, ja też to zrobiłam, podobnie Ty i nikt na Ciebie za to nie nakrzyczał

Na nikogo nie nakrzyczałem, wyraziłem swoje zdanie. To Ty na mnie nkarzyczałaś :wink:
Amelia
2008-10-01 19:57:42
Nie chciałbyś, żebym na Ciebie nakrzyczała :wink: Nie mam takich inklinacji (niestety) i wcale nie powiedziałam, że Ty zrobiłeś, ale może już to zostawmy... Chciałam przez to powiedzieć, że po części zgadzam się z Ewą... Co nie oznacza, że nie podtrzymuję swojego zdania :)
Ewa
2008-10-01 20:05:26
Dzięki Amelio za poparcie. :)
Wyraziłam swoją opinię i nie będę miała do nikogo pretensji, jeśli ma inne zdanie.
A może Weronika Szypura i Magdalena Lubańska mogłyby wystąpić w konkursie?

Piekarz
Myślę, że nie mogłoby zabraknąć na zlocie też pań Niemen. Wtedy to dopiero byłoby ciekawie.

Myślę, że Panie też będą zaproszone, tylko nie jestem pewna, czy przyjmą nasze zaproszenie...
Tadeusz
2008-10-01 20:18:34
Ewa napisała:

Dzięki Amelio za poparcie.

Jeszcze się nie zdarzyło w historii ludzkości, aby niewiasty nie trzymały wspólnego frontu przeciw "brzydszej" połowie ludzkości.
Nie mam szans, wyłączam się z dyskusji. :D
Stach
2008-10-02 13:28:45
Powrócmy do tematu Tadeuszu.
Ewa napisała:
A może Weronika Szypura i Magdalena Lubańska mogłyby wystąpić w konkursie?


Piekarz napisał(a):
Myślę, że nie mogłoby zabraknąć na zlocie też pań Niemen. Wtedy to dopiero byłoby ciekawie.
Ewa napisała:
Myślę, że Panie też będą zaproszone, tylko nie jestem pewna, czy przyjmą nasze zaproszenie...

Co do występów Weroniki Sz. i Magdaleny L., sprawa prosta , patrz regulamin konkursu "Scena :N: -a ". http://www.niemennonstop.pl
Zaproszenia będą wysłane (oczekuje pomocy w złapaniu kontaktu z osobami ,które maja byc zaproszone), ale o tym na p.w.),lecz jaka będzie odpowiedz a to już sprawa każdego z zaproszonych . Ja będę miał czyste sumienie.
Chodzi mi pogłowie pomysł na zaproszenie Faridy,wiem,że bardzo pragnie wystąpic w Polsce. Mam kontakt z Włochem ,który zadeklarował sie ,że pomoże w dotarciu do Faridy.Pożywiom uwidim.
Tadeusz
2008-10-02 15:16:47
Farida ? To byłoby genialne.
Trzymam kciuki za powodzenie
Leszek Botwina
2008-10-02 19:52:12
Stachu to będzie przełom w zjednoczeniu najbardziej kreatywnych sił w propagowaniu twórczości CZESŁAWA NIEMENA . Chociaż, znając realia nie będzie to takie proste. Siła w nas fanach. Ufnośc w mądrości wszystkich. Panie CZESŁAWIE, :N: tam z góry wspieraj tę inicjatywę !!!. Tak mało trzeba , żeby było mądrzej i lepiej. Zyczliwośc i wiara w szlachetnośc rodziny NASZEGO MENTORA ŻYCIOWEGO. Niech tak będzie !
Leszek Botwina
2008-10-09 20:23:40
- festwial w SŁUPSKU powinien nabrac większej rangi ogolnopolskiej . Byc może trzeba dołaczyc jeszcze jedno miasto do organizacji tego festiwalu i konkurs odbywac dwuetapowo. Chociaż Niemen mówił, że jego muzyka sama się broni, jednak bez ogólnoposkiej akcji medialenej zawsze będzie pozostawał w cieniu tych "butnych i strojnych". Tu zwrócę uwagę na obecny Festwial GRECHUTY który jest przykładem odpowiedniej oprawy medialnej. Pomimo, że przecież Grechuta był tylko niewiele ponad przeciętym artystą wspartym o JANA KANTEGO, to sprzedaż jego twórczości posiada odpowiednią oprawę. Owszem GRECHUTA był "ogrodnikiem nastroju" i budował w jakimś stopniu nasze nastroje ale nie poruszał. Myślę, że trzeba zjednac jak njawiększą ilośc sponsorów ogólnopolskich przychylnych NIEMENOWI, wtedy media same przyjdą na festwal SŁUPSKU.
Ewa
2008-10-09 20:29:15
Nie zgadzam się z opinią Leszka dotyczącą Marka Grechuty, który według mnie był ponadprzeciętnym artystą i którego twórczość poruszała bardzo wiele osób. Zgadzam się natomiast z drugą częścią jego wypowiedzi, bo sama również bardzo bym chciała, żeby słupski festiwal był tak nagłośniony w mediach, jak ten krakowski, poświęcony Grechucie.
Tadeusz
2008-10-09 20:36:28
Wprawdzie nie o Grechucie ten topic, ale skoro poruszono temat, to powiem, że na mnie też Grechuta nie robi wrażenia, a wręcz często mnie denerwuje swoją melorecytacją.
Krakowskie środowisko artystyczmne jest prężniejsze niż to, w którym obracał się Niemen i stąd ta róznica popularności festiwali. Media też, chyba siłą inercji, nie sprzyjają popularyzowaniu Niemena, a Grechuta jest ich oczkiem w głowie. To widać i słychac! Dlaczego tak się dzieje ?
Wiadomo.... wczoraj w TVP (te kanały maja największą widownię) u Szewczyka i Szabłowskiej było o Grechucie. I co? I przyszła jego żona...

Trzymam kciuki za powodzenie Stacha!
Stach
2008-10-14 13:55:25
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-10-14 13:55:25 przez Stach
Byc może trzeba dołaczyc jeszcze jedno miasto do organizacji tego festiwalu -pisał Leszek Botwina.

Nic z tego nie będzie .

Już dziś można śmiało napisac,że 4-ta edycja festiwalu będzie ... zagadkowa, sądząc po rozmowach z artystami-gwiazdami , dyr.emceku ... itp. :)
Do końca roku 2008 oczekuję propozycji wszelkich na temat programu Zlotu.

Tadeuszu, dziękuję za wiarę w ...powodzenie. :)
Tadeusz
2008-10-14 14:06:45
Stach napisał:
Tadeuszu, dziękuję za wiarę w ...powodzenie


Będę niezmiernie usatysfakcjonowany jeżeli festiwal/zlot się uda, a jeszcze bardziej będę usatysfakcjonowany jeżeli moje propozycje znajdą uznane i zostaną zrealizowane.
Stach
2008-10-14 14:17:03
Przypomnę stronę:http://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-10-16 12:51:48
TadeuszStach napisał:
Tadeuszu, dziękuję za wiarę w ...powodzenie


Będę niezmiernie usatysfakcjonowany jeżeli festiwal/zlot się uda, a jeszcze bardziej będę usatysfakcjonowany jeżeli moje propozycje znajdą uznane i zostaną zrealizowane.


I ja miałem nadzieję, lecz jak na dzień dzisiejszy Sukces ... połowiczny.
:?:
Tadeusz
2008-10-16 13:27:00
Stach nap;isał:

I ja miałem nadzieję, lecz jak na dzień dzisiejszy Sukces ... połowiczny.


Stachu,zaczynasz coś mówić, to mów do konca. :wink:
Stach
2008-10-17 13:12:55
Prawda jest taka,że m. in. jeden z autorów książki milczy a drugi przybędzie prywatnie,jeżeli w ogóle przybędzie.Co do Weroniki i Magdy,są opinie,że Magda niczego nie wniesie a Weronika ma ścisły kontakt z Romanem Radoszewskim w sprawie doboru repertuaru a właśnie RR milczy jak zaklęty. Skoro połowa Sukcesu czyli pomysł wypalił, tak 2-ga połowa czyli uczestnicy nie kwapią się do działań lecz przyjmuja postawę wyczekującą. Poza tym nikłe zainteresowanie forumowiczów nie napawa optymizmem.Sądzę ,że będzie tak jak zawsze , czyli odfajkowany zlot a taki wariant mnie nie interesuje.Zebrane informacje na pw rzucają światło na sprawy czysto ludzkie .Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze .
Czyli wracam do tematu ... festiwalowego (tylko).
Domin189
2008-10-17 16:00:58
NO NIE! Stachu, zrób to właśnie dla tych milczących, którzy nie potrafią wiele wnieśc (jak ja i inni młodzi)... Zlot i festiwal razem - TO MUSI TAK WYGLĄDAĆ!
Ewa
2008-10-17 16:35:21
Szkoda, Stachu, że tak szybko się zniechęcasz, przecież jest jeszcze mnóstwo czasu na sprawy organizacyjne. Wierzę, że taki zlot z festiwalem byłby bardzo ciekawy, a przede wszystkim inny niż wszystkie dotychczasowe i na pewno nie byłby to tylko "odfajkowany zlot".
Tadeusz
2008-10-17 16:53:03
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-10-17 16:53:03 przez Tadeusz
Gdyby festiwal/zlot odbywał się w Brukseli, do roli gwiazdy chętnych byłoby przynajmniej dwóch panów :D
Niestety Stachu, tak to już jest w naszym kraju kochanym, chętnych do działania nie ma, ale za to do destrukcyjnej krytyki ustawiają się w kolejce. Przykładem jest zeszłoroczny zlot, krytykom nie było końca...

Piszesz, Stachu, o zainteresowaniu forumowiczów... Przeglądnij ich listę i zobacz ilu jest z zerową ilością postów, a ilu miało na forum tylko jedną wizytę- tą w dniu rejestracji. To o czymś mówi.
Dlatego Twój festiwal godny jest szczególnej troski, a połączony ze zlotem miałby jeszcze większy wymiar.
Stach
2008-10-17 17:06:03
Absolutnie to nie jest ..rezygnacja , lecz chwila zastanowienia , trzeźwego spojrzenia.
Wszystkie osoby ,ktore chcę zaprosic wykręcaja się "sianem". Wyjatek! Andrzej Kolendo, jest usatysfakcjonowany.
Ewo istotnie masz racje to jeszcze sporo czasu. Wiesz ja lubię jasne sytuacje choc czasami piszę "półcieniem" :wink: .Tak trzeba.
Zobaczę do przyszłego roku do powiedzmy ..maja.
Wówczas otwartym tekstem napiszę co i kto mówił na temat zlotu/festiwalu, oczywiście w przypadku fiaska.

Piszesz, Stachu, o zainteresowaniu forumowiczów... Przeglądnij ich listę i zobacz ilu jest z zerową ilością postów, a ilu miało na forum tylko jedną wizytę- tą w dniu rejestracji. To o czymś mówi.
Dlatego Twój festiwal godny jest szczególnej troski, a połączony ze zlotem miałby jeszcze większy wymiar.


Widzę ,że NAS naprawdę została garstka i ..to trzeba pielęgnowac.
Nasze znajomości utrwalac.
Domin189
2008-10-17 20:31:46
Jeżeli wypali pomysł 'młodych', o wstępnej nazwie "Czesław progresja" (nazwa alternatywna: iN AEternitas), to być może będzie więcej reprezentantów nowego pokolenia fanów - zwłaszcza Niemena progresywnego.

Stachu, chciałbym Ci jakoś pomóc, bo już od dłuższego czasu zastanawiam się, w jaki sposób propagować twórczość :N:.
roman
2008-10-17 21:07:17
Biorąc pod uwagę dbałość o to, by "odpowiednie dać Rzeczy Słowo" Opiszę w skrócie kolejny wybryczek" "organizatora Festiwalu" i duchowego kontynuatora niemenowskiej "miłości do ludzi".
W dniu 14.10 o godz. 19.16 Stach skierował do mnie następujące zapytanie:

Mam pomysł ,o którym już zapewne przeczytałeś na forum ,aby festiwal i Zlot odbyły się w tym samym terminie.
Konkretna propozycja -Zaproszenie dotyczy udziału Weroniki Szypury( i Ciebie naturalnie),która zaprezentowałaby utwory Niemena.
Co sadzisz o tym i jakie ewentualne warunki muszą być spełnione aby to wszystko"wypaliło"?
Stach.


Ponieważ od dnia 15.10 do dziś (17.10.) byłem na wyjeździe służbowym poza zasięgiem komórki i internetu (ta kojąca leśna głusza...), więc nawet nie mógłbym się nad jego propozycją zastanawiać - zwłaszcza bez rozmowy z Weroniką...
Jeśli jednak ktoś taki jak Stach oczekuje, że na jego "prośby" będę odpowiadał jak szeregowiec przed frontem kompanii na rozkaz generała to się bardzo myli! Tym samym jakiekolwiek "negocjacje" z kimś, kto nie potrafi przestrzegać jakichkolwiek zasad dobrego wychowania a nawet elementarnej logiki są bezcelowe i bezprzedmiotowe. Pomijając fakt, że nasz program z Weroniką był już prezentowany (jakkolwiek w kadłubowym kształcie) "zlotowiczom" w Kołobrzegu 1.06.2007, to nie byłbym w stanie współpracować z człowiekiem, który - deklarując "ślepą miłość" do Czesława - w ramach rozdwojenia jaźni ma zastrzeżenia do jego moralności oparte na NIEUMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM kilku zdań z książki D. Michalskiego, co wystarczająco już naświetlił Bogdan Ratajczak. Nic dziwnego, że teraz Stach próbuje robić kolejny szum, by przykryć swoją horrendalną gafę wplątując w kolejne intrygi całe grono forumowiczów. Wstyd i hańba.

I tyle w tym temacie.
Tadeusz
2008-10-17 21:30:01
No i się porobiło. :cry:
Oby mnie intuicja zawiodła, bo jadąc na zlot w zeszłym roku, powiedziałem moim przemiłym współpasażerom, że mam przeczucie, iż jedziemy na ostatni zlot.

PS. Nie miał Niemen szczęścia do mediów a teraz- po śmierci- nie ma szczęścia do fanów.
Są w życiu przypadki, że należy nawet z diabłem zawierać pakty. Myślę, że dla ocalenia
twórczości Niemena zawarcie paktu z diablem nie powinno być dla nikogo problemem.
Ja bym taki pakt zawarł, a Stach przecież nie jest diabłem, więc jaki problem... ?
Zresztą Ewa wyjaśniła w innym topicu nieporozumienie dotyczące wypowiedzi Stacha o "sukcesie"...
Stach
2008-10-18 13:11:00
Czyli wracam do tematu ... festiwalowego (tylko).pisał Stach
... i Zlotu.
Roman w swej "dobroci" usiłuje byc" inżynierem dusz" mając innych forumowiczów za "niepełnosprawnych intelektualnie" i wciska im swoją charakterystykę mojej osoby. Myślę ,że uważni czytelnicy forum sami dojdą do wniosków co kto sobą reprezentuje i o co chodzi, zwłaszcza jeśli zbiorą informacje i odpowiednio ,czyli na trzeźwo przetrawią.Ja wiem dlaczego Roman tak a nie inaczej pisze i absolutnie mnie to nie dziwi.Mój pomysł na Festiwal /Zlot Roman nazwał "kolejnym wybrykiem" :shock: :lol: .No proszę jakie to "celujące" . Dalszych "pomyj" wylanych na mnie przez romana nie komentuję.

gasket napisał(a):
roman napisał(a):
Przez długi czas milcząco obserwowałem...
lecz DOMAGAM się usunięcia STACHA z grona forumowiczów pod wszystkimi wcieleniami.

gasket napisał
- po dwoch latach nieobecnosci na forum.



Zabrzmi to moze nieco dziwnie ale 100x wole PISZACEGO na forum Stacha niz NIEPISZACEGO romana... PISZACE Ewe i migaweczke od NIEPISZACEGO romana... PISZACYCH Markovitza i Tadeusza od NIEPISZACEGO romana...

Jestem na tym forum od ponad roku... Nie spotkalem sie jeszcze virtualnie z romanem... A tu nagle "DOMAGA" sie on - usuniecia aktywnego usera a innych zacheca do milczenia! Kto chce - niech milczy...

Jesli ma sie odbyc, czy juz sie odbywa, jakis sad nad Stachem i jego wieloma wcieleniami i kropkami - to bede za nieusuwaniem go z forum. Pisze jak pisze, nie kazdemu musi sie to podobac. Podobnie bylo z Niemenem. Nie wszystkim sie podobal. Ale czy byl to powod aby i jego skreslac/usuwac?

Trzeba byc tolerancyjnym. Ponosi go czasami - ale to z zaangazowania!

Nikt z nas nie ma licencji na prawde. I nikt z nas nie siedzi w srodku innych, zeby moc oceniac, czy są, czy "nie są zajęci kreowaniem swojej skarlałej "osoby". " Kazde dzialanie, od organizacji posmiertnych koncertow-konkursow, po wydawanie rownie posmiertnych "biografii" moze zostac, albo i nie, ocenione przez innych jako "kreowanie swojej skarlałej "osoby""...



_________________
Spodchmurykapelusza Dziwny jest ten świat
Domin189
2008-10-18 14:17:37
Muzyka ponad podziałami. Już nawet raperzy wysnuli myśl: "rap nie dzieli nas a łączy", a fani Niemena upadają tak nisko? Za dużo się "napinacie" moi drodzy...
Stach
2008-10-27 15:02:52
Redaktor Naczelny "Jazz Forum"
PAWEŁ BRODOWSKI




Drogi Panie Pawle!
Chciałbym w imieniu swoim, ale także w imieniu uczestników i słuchaczy
podziękować za propagowanie naszego słupskiego festiwalu na łamach
Pańskiego czasopisma. Urzekła nas Pańska bezinteresowność i znajomość tematu.
Pański profesjonalizm w prowadzeniu festiwalu, w stylu starej
konferansjerki, interesujące fakty z czasów wspólnych koncertów, prób,
osobliwości i ciekawostki przeplatane nutą humoru - wszystko to
sprawia,że nasz słupski przegląd z roku na rok staje się bardziej
ciekawy i coraz więcej o nim w muzycznych kręgach.
Myślę,że muzyka Czesława Niemena i pamięć o Nim będą się miały coraz
lepiej - dziękując Panu jeszcze raz za współpracę - wierzę w to gorąco.
Pozdrawiam serdecznie


Prezes Stowarzyszenia
Pro Cultura Non Stop
oraz wszyscy wolontariusze
Stach
2008-11-14 15:38:11
http://www.niemennonstop.pl/index.php/p ... slaw_sojka
będzie miał swój koncert podczas 4. edycji festiwalu :D
angur
2008-11-15 03:43:11
I to jest wlasnie to :!:
Gratulacje Stachu :D
Markovitz
2008-11-15 21:49:48
Trochę głupio czytać prywatną korespondencję, która przestała być prywatna...

Stach do Romana Mam pomysł ,o którym już zapewne przeczytałeś na forum ,aby festiwal i Zlot odbyły się w tym samym terminie. Konkretna propozycja -Zaproszenie dotyczy udziału Weroniki Szypury ( i Ciebie naturalnie), która zaprezentowałaby utwory Niemena.

Nawet uwzględniając protest Romana odnośnie tytułu programu, nie mogę zrozumieć co w tym zaproszeniu było niestosownego, że trzeba było reagować odrzuceniem i oburzeniem..?

Sam Stachu ?

No cóż .. orłem epistolografii i bon tonu to on nie jest, ale jego pomysł był świetny i nie o splendor dla Stacha w tym wszystkim chodziło, ale o to aby program p.Weroniki Szypury i autora monografii Niemena zobaczyła festiwalowa publiczność w Słupsku i zlotowicze.

Jak to było ? Tempus fugit... :?
Stach
2008-11-22 15:44:31
Podczas "Festilotu " :shock: - nazwa zastrzeżona- :wink: chciałbym przypomniec festiwale (zapiski na DVD ) Pozostawiam do wyboru "srebrną" 20-tkę ,czy "złotą " "dychę", lub migawki z baru"Pod papugami". Mozna byłoby usłyszec i zobaczyc np Weronikę Szypurę, Natalię Sikorę ... . Inne propozycje userów mile widziane .
Byłby to kolejny punkt programu FESTILOTU.
Domin189
2008-11-22 15:52:35
Proponuję złotą dychę - zainteresowani i tak dotrą do pozostałych materiałów... A nie chcemy festiwalu wypełnić samymi "wspominkami" ;>
Stach
2008-11-22 15:59:27
Dominie zapisuję Twoją (zdecydowaną) propozycję.Piszesz festiwalu ,pragnę przypomniec Festiwalu i Zlotu.
Domin189
2008-11-22 16:12:27
Owszem - festiwal i zlot, ale nie będzie to impreza trwająca 5 tylko, jak się domyślam, 2-3 dni. Dla niektórych słuchanie Niemena w wykonaniu innych nie należy do przyjemności, więc co najwyżej proponuję przypomnieć wybitnie interesujące interpretacje.

Jakie są moje propozycje dot. Festilotu?

Czytałem relacje z wcześniejszych zlotów i muszę przyznać, że w mej opinii byłoby bardzo ciekawe, gdyby ktoś przygotował swoistą "prelekcję" lub prezentację (wzorem ED'a, Andrzeja Mroza czy pisemnych publikacji szach'raja). Myślę, że Roman Radoszewski mógłby powiedzieć co nieco o związkach Niemena z Norwidem - choć nie wiem, ilu fanów tak naprawdę to interesuje (mnie - bardzo).

Świetnym wydarzeniem byłoby publiczne odtworzenie mniej znanego (lub powszechnie niedostępnego) koncertu ze zbiorów Sklińskiego lub innych źródeł - wiem, że prawo jest w tym punkcie przeciwko nam, ale myślę, że dla dobra sprawy, wszyscy jesteśmy w stanie to przełknąć; myślę tutaj o własnym przykładzie z IV zlotu - koncert dla radia WDR z '73 roku. Przyćmione światło, późna godzina, skupienie wokół głośników i te emocje...

Bardzo bym się ucieszył, gdyby rodzina Niemena, także ta najbliższa, mogła nas zaszczycić, chociaż na jeden dzień...

Rozmarzyłem się trochę :roll:
Stach
2008-11-29 16:46:17
Ewie,Amelii, Markovitzovi, Leszkowi Botwinie, Angurowi, Dominowi, Tadeuszowi dziekuję za przedstawienie swoich pomysłów na Festiwal/Zlot. Całośc poddam "obróbce" i wspólnie z "ludzmi dobrej woli" przedyskutujemy Nasz temat. Na PW proszę wpisac swój udział w omawianym przedsięwzięciu.Od lutego "rusza" biuro organizacyjne. O efektach będę pisał.
Stach
2008-12-23 14:21:32
Informuję, że mój pomysł na zorganizowanie zlotu/festiwalu zdeaktualizował się w obliczu dzisiejszego spotkania zarządu Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP i MCK-u, które reprezentowała p.Dyrektor. Szczegóły zachowam dla siebie.
Wszelkie informacje na temat festiwali proszę czerpac ze stronyhttp://www.niemennonstop.pl
Markovitz
2008-12-23 14:37:18
StachInformuję, że mój pomysł na zorganizowanie zlotu/festiwalu zdezaktualizował się w obliczu dzisiejszego spotkania zarządu Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP i MCK-u, które reprezentowała p.Dyrektor.


Nie przejmuj się Stachu :)

Widocznie pani Dyrektor czuje się lepiej w wąskim, dobrze znanym gronie...

Dzięki za Twoje starania.
Stach
2008-12-29 10:49:58
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-12-29 10:49:58 przez Stach
Podziękowania są przedwczesne i ...nie oto chodzi.
Ponieważ to ja "namieszałem " rzucając pomysł na Zlot/Festiwal, czuje się więc w obowiązku skreślić parę słów.

Na dzień dzisiejszy nic z tego nie będzie.
Obecnie MCK do 11 stycznia'09, zajęty jest organizowaniem WOŚP Jurka Owsiaka.
Ewa
2008-12-29 11:56:23
A nie można by ominąć pośrednictwa pani dyrektor i zrobić zlot samemu? Jakąś salę w Słupsku chyba dałoby się wynająć, noclegi też można załatwić i bilety na festiwal...
Stach
2008-12-29 12:05:48
Ewo ja nie myślałem o zlocie zakreslonym w kręgu sala,nocleg, bilety itp. To owszem ale ja pragnąłem zrobic ZLOT z ...rozmachem, który miałby jakiś wydzwięk... krzyczał a nie był taki barankowatocichy.Nic nie stoi na przeszkodzie aby dla uczestników zlotu a w zasadzie uczestników festiwalu dokonac m.in.rezerwacji biletów ,miejsc w hotelu lub bursie, sali.Nie podejmuję się organizowac zlotu , który miałby byc tylko i wyłącznie imprezą ..statystyczną.Te pare osób moim zdaniem jak spotka sie podczas festiwalu moga zrobic sobie ... kameralny zlot, nie chcę pisac elitarny bo ..głowa w obłokach. Wrogie nastawienie kilku forumowiczów wobec mnie też nie pozostało bez wpływu na decyzję.
http://www.niemennonstop.pl tam informacje o festiwalu,zmianach, regulaminie itp.
Stach
2008-12-29 15:58:11
4. festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP
16 i 17 października 2009.
Zapowiada się bardzo ciekawy, różnorodny, zmiany w jury ...
http://www.niemennonstop.pl
Markovitz
2008-12-29 16:13:05
Stachu - sam Festiwal ma raczej lokalny wydźwięk. Od samego początku imprezie patronuje TVP a nie dokonano dotąd żadnej rejestracji koncertu (!), więc co tu mówić o jakimś wydźwięku zlotu... :)

Stach Wrogie nastawienie kilku forumowiczów wobec mnie też nie pozostało bez wpływu na decyzję.

Burze w szklance wody i forumowe waśnie nie mają tu nic do rzeczy...

Sam mam dobre wspomnienia ze Słupska, gdzie gościłem z ekipą telewizyjną w 2007r., gdy występował Helmut Nadolski (przez co ślad festiwalu został odnotowany w filmie o Cz.Niemenie).

I chyba dobrze byłoby, gdyby w kolejnych edycjach gościć tam mogli tacy muzycy jak Jo.Skrzek i zespół SBB, czy zespół Krzak ?

edit
Stach
2009-01-19 14:34:56
http://www.polskatimes.pl/gazetaopolska ... l#material
Sądziłem ,że ktoś uważnie przeczyta w/w wywiad ( tyle sie ostatnio mówiło o ...czytaniu) zacytuje i zaopatrzy w forumowy :wink: komentarz o poniższym fragmencie wypowiedzi Pani Małgorzaty Niemen :"Mało kto wie, że każdego roku w Słupsku odbywa się wspaniały festiwal Niemen Non Stop."
Maciek
2009-01-19 15:22:49
Stachhttp://www.polskatimes.pl/gazetaopolska/kultura/78635,odnalezione-perly-niemena,id,t.html#material
Sądziłem ,że ktoś uważnie przeczyta w/w wywiad ( tyle sie ostatnio mówiło o ...czytaniu) zacytuje i zaopatrzy w forumowy :wink: komentarz o poniższym fragmencie wypowiedzi Pani Małgorzaty Niemen :"Mało kto wie, że każdego roku w Słupsku odbywa się wspaniały festiwal Niemen Non Stop."


Stachu, to jest Twoja zasługa i nikt Ci tego nie odbierze !!! Pamiętaj o tym i nie ważne, że to inni wypinają klaty po ordery !
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-01-19 19:21:04
Elitarny Zlot organizuje praktycznie jedna osoba zapewniajac wszystko .
Nazwe nalezy traktowac pol zartem pol serio . Nie jest to zadna potezna impreza aczkolwiek bardzo mila i sympatyczna .
Nikt tam sie o nic nie kloci , wiec zawisc jakakolwiek jest nie na miejscu . :o
Stach
2009-02-07 13:56:20
W książce D.Michalskiego "Czesław NIEMEN Czy go jeszcze pamiętasz?" na stronie 356 czytam:"...na 3.Festiwalu Młodych Talentów w Słupsku w lipcu 2008 (miał podtytuł-wyróżnik Niemen Non Stop) zdolni amatorzy oraz Kayah i opolski kwartet wokalny 4Mation."

Zastanawiam się, od dłuższego czasu, oprócz D.Michalskiego komu jeszcze zależało aby czytelników wprowadzac w błąd.Albo sam D.M. w sobie tylko znanym celu tak spreparowaną informacją karmi odbiorców albo informatorzy , którzy dostarczyli mu dane są zwykłymi złośliwymi draniami...
Stach
2009-02-23 11:25:32
http://www.niemennonstop.pl tam info. na temat 4.edycji festiwalu
NIEMEN NON STOP
Domin189
2009-02-23 14:16:42
Brawo! :D Brzmi świetnie!
Stach
2009-03-09 09:34:08
(+-)

Od dłuższego czasu doświadczam coraz częściej ocen i interpretacji mojego postępowania, wypowiadania się[na forum N.AE.] itp.
Do mojej osoby kierowane są zarzuty w sprawach dotyczących twórczości i życia artystycznego Czesława Niemena. Jestem wciągany w nic nieznaczące gierki personalne wbrew mojej woli i poza moja aprobatą. Wykorzystuje się moje szczątkowe wyrwane z pełnego kontekstu wypowiedzi by zmienic ich formę i treśc po czym siac niezgodę i ferment[...] w walce o profity i splendory. Takie postępowanie stało się normą i z tym godzic się nie mogę. W związku z taką sytuacją, która powstała po 4 latach mojej społecznej pracy[na rzecz festiwalu NIEMEN NON STOP] , która zrodziła się z mojej pasji związanej z pracą twórczą i życiem Czesława Niemena zdecydowanie odchodzę od tej nieczystej zapętlonej przez pseudo wielbicieli a zwolenników biesiady. Idee jakie przyświecały mi zakładając ten cały ruch[Scena Niemena-wieczory klubowe, Stowarzyszenie, pomysł na F.M.T. NIEMEN NON STOP...] i realizowanie pomysłów związanych z popularyzowaniem życia i twórczości Czesława NIEMENA były wolne od całej tej pompy i marketingu służącego napełnianiu portfeli.
Znajomośc zalet Czesława NIEMENA jak i drogi ,którą za życia kroczył pozwala mi powiedziec, że gdyby dziś z nami był to krótko rozprawiłby się z zapędami niektórych osób [ np D.Michalski]starających przedstawic Go w innym świetle niż on sam by sobie tego życzył. Całe swoje życie pokazywał co lubi i co sprawiało, że był twórczy i szczęśliwy a co skutecznie odrzucał i z czym walczył, dziś nadszedł czas , gdy należy to szczególnie uszanowac. Jego przeciwnicy za życia[publicyści,niektórzy autorzy książek,organizatorzy ...], nie staną się dziś przyjaciółmi tylko dlatego, że nie ma Go wśród nas i nie może się bronic.
Dziś czując wewnętrznie i widząc w jakim kierunku idzie droga , którą rozpocząłem przed laty i z jakimi ludźmi przyszło mi współpracowac .
Jednocześnie nie mając zdecydowanego wpływu na postępowanie niektórych osób[ nieżyczliwych osób] błądzących w szerokim temacie i szukających tylko korzyści i splendoru.
Odcinam się zdecydowanie od takiego postępowania i negatywnych postaw, kupczenia nazwiskiem i twórczością artysty, co jest wielkim nietaktem i nie na miejscu.
Przy okazji nadmieniam, że na taki szacunek jakim darzymy Wielkiego Artystę Czesława NIEMENA trzeba sobie zapracowac własną ciężką pracą[...] a nie przy okazji zbierac splendor należny Artyście na własne potrzeby.
s.w.
Stach
2009-08-08 04:08:08
Zainteresowanym przypomnę terminy, adresy:

4. festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica Słupsk,ul.Jana Pawła II, 16-17 X 2009 r.

Materiały dźwiękowe [w formacie CD] (wraz z dokładnym opisem wykonywanych utworów oraz - w przypadku solistów - materiałami nutowymi (inst.klawiszowe, gitara, git.basowa, perkusja) i kartę uczestnictwa (wraz z fotografią uczestnika) należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.09.2009r. :!: (decyduje data stempla pocztowego) na adres :!: Biura Festiwalowego (Młodzieżowe Centrum Kultury, Al.3 Maja 22, 76-200 Słupsk) z dopiskiem NIEMEN NON STOP lub na pocztę elektroniczną :!: [email protected] (obowiązkowe jest telefoniczne potwierdzenie wysłania materiałów!).

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni do programu festiwalu 20 wykonawców (solistów, zespołów), którzy o tym werdykcie zostaną poinformowani w terminie do dnia 30.09.2009 r. :!: (e-mail, telefon)

Próby uczestników Konkursu odbędą się w dniach 14.-15. 10.2009 r. (Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku) oraz 16-17.10.2009 r. (Polska Filharmonia Sinfonia Baltica).

Warsztaty wokalne dla uczestników Konkursu prowadzone przez Urszulę Dudziak odbędą się 15.10.2009r.

Przyjazd uczestników do Słupska (14.10.2009 r.) i zakwaterowanie na koszt własny (istnieje możliwość rezerwacji noclegów przez organizatora).

Więcej informacji na http://www.niemennonstop.pl
Stach
2009-09-01 18:25:46
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /510466784
Będą również i goście specjalni.
Leszek Botwina
2009-09-02 12:48:39
Nareszcie zpowiada się świetna impreza. Gratuluję Stachu !
Domin189
2009-09-02 15:07:22
I ja nie mogę się doczekać... :) Liczę, że młodzi sięgną po ambitne utwory!
Stach
2009-09-02 17:42:41
http://www.jazzforum.com.pl/news.php?action=show&id=491
Rezerwację biletów, miejsc proszę wysyłac na e-maila [email protected] i/lub [email protected] -dane kontaktowe na stronie festiwalowej http://www.niemennonstop.pl) Ja nie biorę udziału w sprawach finansowych, organizacyjnych będących w zakresie MCK-u.
Tak było rok temu
http://www.youtube.com/watch?v=IK20E_Hs ... re=related a w tym :?:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-05 14:05:35
A w Szczecinie az huczy od Festiwalu Mlodych Talentow GRAMY kolejnej edycji.
Dzis od 10 rano jury / jest Soyka pozyczony od Slupska / odsluchuje zespoly w Amfiteatrze . Jutro Finaly . Wszystko cos kolwiek slychac przez balkon zwlaszcza wieczorem bedzie lepiej . Pogoda sie poprawia . :)
wladek
2009-09-05 15:12:59
a może tak spacerkiem do parku, a nie słuchać z balkonu :shock:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-06 14:33:15
Dzis lepsza pogoda ale Finaly sa biletowane wiec pozostaje balkon .
Byla piekna audycja wspominkowa w PR Szczecin z dawnych FMT , byl oczywiscie CJNW . :)
Stach
2009-09-07 08:10:50
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-07 08:10:50 przez Stach
Romuald Juliusz WydrzyckiA w Szczecinie az huczy od Festiwalu Mlodych Talentow GRAMY kolejnej edycji.
:)

Dziś, po 4 latach słupskiego festiwalu uważam,za błąd sięgnięcie po cudzą nazwę :( Festiwal Młodych Talentów, ciekaw jestem co na to[szczeciński] pomysłodawca(y) i organizatorzy? Myślę, że należy dokonac zmiany, gdyż FMT to Szczecin a nie Słupsk i tak powinno to się utożsamiac! Jeżeli ktoś zna kontakt do osób, które organizowały itp szczeciński festiwal, proszę o PW.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-09-07 11:06:54
Festiwal Mlodych Talentow to nazwa dwoch szczecinskich festiwali z lat 62 i 63 z szefem Jackiem Niezychowskim . Aktualna trzecia edycja FMT Gramy jest ich kontynuacja z szefem Wojciechem - Baca .
Nasz CJNW byl laureatem zlotej dziesiatki .
Przed laty zwracalem uwage ze Slupsk kradnie Szczecinowi nazwe i tutaj i szczecinskim organizatorom .
Taka jest prawda , no ale jest jak jest . W koncu rozni je dopisek . Oba miasta zaczynaja sie na S , oba maja blisko do morza . no to i maja podobna nazwe FMT .
Sponsorem glownym jest Radio Szczecin ktore nadaje aktualne reportaze . Zwyciezyla krakowska grupa . Znalezc link to nie problem . :o :)
Stach
2009-09-08 05:45:49
Romuald Juliusz WydrzyckiFestiwal Mlodych Talentow to nazwa dwoch szczecinskich festiwali z lat 62 i 63 z szefem Jackiem Niezychowskim . Aktualna trzecia edycja FMT Gramy jest ich kontynuacja z szefem Wojciechem - Baca .
Nasz CJNW byl laureatem zlotej dziesiatki .
Przed laty zwracalem uwage ze Slupsk kradnie Szczecinowi nazwe i tutaj i szczecinskim organizatorom .
Taka jest prawda , no ale jest jak jest . W koncu rozni je dopisek . Oba miasta zaczynaja sie na S , oba maja blisko do morza . no to i maja podobna nazwe FMT .
Sponsorem glownym jest Radio Szczecin ktore nadaje aktualne reportaze . Zwyciezyla krakowska grupa . Znalezc link to nie problem . :o :)

Romualdzie dziękuję za odpowiedz i myślę ,że należy cos z tym zrobic.Dobrze,że piszesz jasno, wyraźnie i dobitnie.
Stach
2009-09-12 18:08:05
Na głównej stronie festiwalu znajdziecie takie zdanie:
"Odbywający się w ramach festiwalu ogólnopolski Konkurs Piosenki scen@niemena wzbogacony został o nową kategorię "open". Dzięki temu – obok utworów z repertuaru Czesława Niemena uczestnicy Konkursu będą mieli możliwość zaprezentowania przed festiwalową publicznością utworów z kręgu twórczości własnej"
Dzis właśnie rozmawiałem z kolegą ,sympatykiem NIEMENA i po moich słowch (nie wchodził na stronę) stwierdzil .... :shock: , skwitowal to dosadniej , lecz przemilczę, czy wam sie ta opcia podoba, skoro festiwal NIEMENOWSKI to NIEMENOWSKI, PRAWDA?
AKTON
2009-09-13 08:15:43
Stachczy wam sie ta opcia podoba, skoro festiwal NIEMENOWSKI to NIEMENOWSKI, PRAWDA?


Niekoniecznie. To organizatorzy i twórcy festiwalu określają jego formułę, a ewentualni uczestnicy albo ją akceptują i biorą w nim udział, albo nie. Rozszerzenie formuły stwarza wykonawcom większe i zarazem bardziej zróżnicowane spektrum prezentacji. Nie jest to takie najgorsze. Przykładowo: możemy jeść wyłącznie tort, a możemy też równocześnie zaserwować kawkę, zimne napoje i inne wiktuały. Ja wolę właśnie tę opcję :)
Stach
2009-09-13 08:27:45
Podczas jednego z festiwali p.Witold Górka TVP Kultura, sekretarz programowy, w rozmowie ze mną podzielil sie swoim pomysłem. Byłem i jestem nadal przeciw. Zatem podejrzewam,że rozmawial na temat rozszerzonej formuły z emcekowcami, gdyż ...
Stach
2009-09-13 11:47:21
Odnosząc sie do wypowiedzi AKTON'a pragne podkreslic,że festiwal powstał z myślą tylko i wyłącznie o CZESŁAWIE NIEMENIE. Tak to widziałem wówczas[http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20061012/SLUPSK/61011005],kiedy poszukiwałem sposobów na upamiętnienie NIEMENA. Na przykład Komeda, Grechuta itd, każdy ma swój festiwal lub inne przedsięwzięcie, czy na ich festiwalach wykonawcy grają swoje dowolne kompozycje, po to jest ...tematyczny festiwal aby przypominac i propagowac tworczośc w tym przypadku CZESŁAWA NIEMENA. http://www.youtube.com/watch?v=IE2xY9FF84E w tym miejscu informuje,że dokonano cięcia i montażu dot. kolejności wymienionych osób :!: :?:
Co zaś do porównania festiwalu z ... jadłem to uważam,że groch z kapustą też można mieszac a efekty są łatwe do przewidzenia :wink: :)
Stach
2009-09-14 18:10:04
26 września 2009r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna, przewodniczący Tomasz Jaśkiewicz, wyłoni do programu festiwalu 20 wykonawców (solistów, zespołów), którzy o tym werdykcie zostaną poinformowani w terminie do dnia 30.09.2009 r. (e-mail, telefon).
Organizatorzy
2009-09-15 14:29:17
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-15 14:29:17 przez Darek Sieradzki
Z wielkim żalem, zażenowaniem i niezrozumieniem przyjęłam do wiadomości wypowiedź Pana ***** **********[1] – Prezesa Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP – dotyczącą pracowników Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku – współorganizatora (drugim jest Stowarzyszenie) i współproducenta festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
W imieniu organizatorów Festiwalu pragnę przeprosić niezwykle cenionego przez nas Pana Romana Radoszewskiego za uwagi dotyczące jego osoby.
Do zobaczenia w październiku podczas 4. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, na który zapraszam wszystkich uczestników forum.
Anna Maćkowiak – Dyrektor Festiwalu
ratajczak bogdan
2009-09-15 21:05:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-15 21:05:08 przez Darek Sieradzki
OrganizatorzyZ wielkim żalem, zażenowaniem i niezrozumieniem przyjęłam do wiadomości wypowiedź Pana ******* ******* – Prezesa Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP – dotyczącą pracowników Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku – współorganizatora (drugim jest Stowarzyszenie) i współproducenta festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
W imieniu organizatorów Festiwalu pragnę przeprosić niezwykle cenionego przez nas Pana Romana Radoszewskiego za uwagi dotyczące jego osoby.
Anna Maćkowiak – Dyrektor Festiwalu


Stach szeroko opisuje różne sprawy okołofestiwalowe, ale wypowiedź, o której z taką przykrością wspomina Pani Dyrektor Festiwalu, nie zauważyłem na forum.
Jeżeli ma się śmiałość wypowiadania kontrowersyjnych opinii, należy mieć odwagę, aby także i TUTAJ ją zaprezentować.
Czy mógłbym zatem prosić o zamieszczenie tej wypowiedzi na forum?
Niech wszystko będzie transparentne, bo inaczej trudno się odnieść do tej informacji.
Myślę Stachu, że to się należy zarówno Userom jak i postronnym cztelnikom naszego forum.
To będzie uczciwe w stosunku do nas i siebie.

(**)
Stach
2009-09-16 03:07:50
ratajczak bogdan
Stach szeroko opisuje różne sprawy okołofestiwalowe, ale wypowiedź, o której z taką przykrością wspomina Pani Dyrektor Festiwalu, nie zauważyłem na forum.
Jeżeli ma się śmiałość wypowiadania kontrowersyjnych opinii, należy mieć odwagę, aby także i TUTAJ ją zaprezentować.
Czy mógłbym zatem prosić o zamieszczenie tej wypowiedzi na forum?
Niech wszystko będzie transparentne, bo inaczej trudno się odnieść do tej informacji.
Myślę Stachu, że to się należy zarówno Userom jak i postronnym cztelnikom naszego forum.
To będzie uczciwe w stosunku do nas i siebie.

Oczywiście Bogdanie w całej rozpiętości Twojego postu zgadzam sie z Tobą. Niemniej jednak za nim odniosę się i do wypowiedzi p.dyrektor festiwalu i sam sie pokuszę o skomentowanie, będę rozmawiał z szefową MCK-u. Jeżeli dojdzie do rozmowy na co liczę, gdyz milczenie nie jest dobrą metodą, wówczas opiszę mój punkt widzenia podparty faktami ale to zależy od stanowiska szefowej "eMCeKaemistów"(było takie przedsięwzięcie "emcekaemy") Tak naprawdę to nie wiem co ma na myśli p.dyrektor i dlaczego przeprasza RR niby w moim imieniu?! Słusznie prawisz, że wypowiedz winna byc nacechowana uczciwoscią, każdej strony.
Na dzień dzisiejszy muszę napisac to, że owa szopka dotyczy przedsięwzięcia poświęconego NIEMENOWI :( nad czym ubolewam.
ratajczak bogdan
2009-09-16 13:25:13
Stach
Niemniej jednak za nim odniosę się i do wypowiedzi p.dyrektor festiwalu i sam sie pokuszę o skomentowanie, będę rozmawiał z szefową MCK-u. (...) milczenie nie jest dobrą metodą, wówczas opiszę mój punkt widzenia podparty faktami ale to zależy od stanowiska szefowej "eMCeKaemistów"(...) Tak naprawdę to nie wiem co ma na myśli p.dyrektor i dlaczego przeprasza RR niby w moim imieniu?! (...) wypowiedz winna byc nacechowana uczciwoscią, każdej strony.


I po co to zakłamanie?
Zadałem pytanie Stachowi, nie Pani Dyrektor.
Interesuje mnie, co tak oburzyło Panią Dyrektor i dlaczego przeprasza ona Romana Radoszewskiego?
Przecież nie napisałaby o tym na forum, gdyby TUTAJ takich obelg ze strony Stacha wcześniej nie było.
Gdzie zatem podział się, ów brakujący tekst?
Stach z łatwością, nie tyle może, ile powinien (i to bez konieczności rozmów z szefową MCK-u, nie ona wszak wszczęła burdę, a jedynie adekwatnie zareagowała) odtworzyć usuniętą treść swejego wcześniejszego posta, o który pytam, i którego strzępy jedynie pozostały na forum.
StachPodczas jednego z festiwali p.Witold Górka TVP Kultura, sekretarz programowy, w rozmowie ze mną podzielil sie swoim pomysłem. Byłem i jestem nadal przeciw. Zatem podejrzewam,że rozmawial na temat rozszerzonej formuły z emcekowcami, gdyż ...

Widzę, że komuś bardzo zależało na usunięciu pozostałej części posta i skutecznie to uczynił (nie pozostała nawet notka o edycji), udając, iż nic wielkiego się nie stało.
Pytam zatem, czy to jedynie robota Stacha, czy któregoś z moderatorów?
Bo pozostawić tego tak nie wolno - gdyż jest to zwykła patologia, którą stara się TUTAJ ukryć.
A Stachowi brak zwyczajnej cywilnej odwagi, by powiedzieć jak na faceta z jajami przystało - zrobiłem świństwo i za nie przepraszam zainteresowanych.
Obrażanie innych, a potem kręcenie i robienie z siebie niewiniątka nie służy Niemenowi.

(**)
Stach
2009-09-16 13:40:44
ratajczak bogdan
Stach szeroko opisuje różne sprawy okołofestiwalowe, ale wypowiedź, o której z taką przykrością wspomina Pani Dyrektor Festiwalu, nie zauważyłem na forum.


To jak, nie masz wiedzy, gdyż jak sam piszesz 15 września '09 " nie zauważyłem" a dziś już "zauważyleś", doniesiono ci... daj spokój sobie w tej konfabulacji ja nie mam najmniejszego zamiaru cokolwiek tłumaczyć, jasne. A co do "nabiału" to mógłbyś się jeszcze zdziwić.
ratajczak bogdan
2009-09-16 14:10:27
Stachdaj spokój sobie w tej konfabulacji ja nie mam najmniejszego zamiaru cokolwiek tłumaczyc, jasne.


Jasne to może być np. piwo.
To co wyżej zaś, jasne z pewnością nie jest, a powiedziałbym, że prostackie, ordynarne, czy wręcz haniebne.
Odpowiedź jest skandaliczna i jasno pokazuje poziom, na jakim Stach potrafi się najpełniej wypowiadać i najlepiej porozumiewać.
Traktuję tę postawę w kategoriach chronicznej patologii i kończę dalszy dyskurs, albowiem to, co zaprezentował wówczas (usuwając fragment swego chamskiego posta, który go dyskwalifikuje w środowisku) i ta reakcja na prośbę o transparentność, jest poniżej godności wyznawanej przez ludzi honoru.
Są słowa, które nie dają się usunąć, nawet wówczas, gdyby były zapisane atramentem sympatycznym.
I o tym należy pamiętać, gdy umieszcza się jakiekolwiek treści na publicznym forum.
Bo za słowa wypowiedziane pod czyimś adresem lub w jakiejkolwiek sprawie, w świecie ludzi dorosłych, bierze się pełną odpowiedzialność.

(**)
Stach
2009-09-16 16:49:26
Bogdanie , znowu piszesz o sobie nie badz taki i napisz cos wreszcie o mnie.
:lol:
Nie ma najmniejszego sensu wyjaśniac ponieważ wyroki są już wydane, a poza tym czy to jest wart zachodu. Każdy niech sam oceni na podstawie powyżych postów. Mogę jedynie napisac, że przypisuje mi sie słowa i czyny innego usera, co jasno obrazuje zapędy plotkarza-donosiciela. Ten temat nie jest wart kontynuacji.
ratajczak bogdan
2009-09-17 10:43:50
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2009-09-17 10:43:50 przez Darek Sieradzki
Stach Mogę jedynie napisac, że przypisuje mi sie słowa i czyny innego usera, co jasno obrazuje zapędy plotkarza-donosiciela. Ten temat nie jest wart kontynuacji


Czyżby?
Stawiasz Panią Dyrektor Festiwalu "FMT- Niemen Non Stop" w pozycji osoby, która daje się w sztubacki sposób podpuścić i emocjonalnie reaguje na donosy i plotki?
Hola, hola!
Chowanie głowy w pisek i udawanie, że nic się nie zrobiło, nie rozwiąże tej sytuacji.
Bo po pierwsze:
Ona dotyczy nas userów, bo śledzimy wszystko, co pisze się na temat tej imprezy.
Bo po drugie:
Dotyczy także Pani Anny Maćkowiak - Dyrektor MCK w Słupsku, która w imieniu Organizatorów na forum Niemen Aerolit w oficjalnym piśmie, TUTAJ zamieszczonym, wyraziła zdziwienie i zdegustowanie tym, co napisał o pracownikach Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku, a później w skrytości, usunął Prezes Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP - ******* ********[1] - forumowy Stach.
Bo po trzecie:
Dotyczy to w końcu Romana Radoszewskiego - szanowanego powszechnie autora pierwszej monografii Niemena, którego Stach - Prezes Stowarzyszenia, będącego współorganizatorem festiwalu, w chamskich słowach obraził.

To nie może pozostać bez odpowiedzi, bo dotyczy NAS - członków FORU NIEMEN A.E, a więc środowiska miłośników twórczości Czesława Niemena, naszego Patrona, którego słowa tak często są TUTAj cytowane i stanowią dla nas bazę zachowań moralnych i wyznacznik etyki.
Stachu masz jeszcze szansę wyjść z twarzą z tej haniebnej dla ciebie sytuacji, którą sprokurowałeś i ciągniesz dalej, kolejnymi insynuacjami-epitetami, chcąc uniknąć konsekwencji.
Powtórzę za moralnym autorytetem wielu Polaków - nie wiesz jak się teraz zachować?
Zachowaj się przyzwoicie.
Napisz prawdę i nie idź dalej tą drogą.

(**)
Ewa
2009-09-17 15:59:53
ratajczak bogdan
Bo po trzecie:
Dotyczy to w końcu Romana Radoszewskiego - szanowanego powszechnie autora pierwszej monografii Niemena, którego Stach - Prezes Stowarzyszenia, będącego współorganizatorem festiwalu, w chamskich słowach obraził.

Masz jakieś dowody na "chamskie" słowa" Stacha pod adresem Romana? Ja nigdy nie widziałam na forum żadnych obraźliwych słów Stacha skierowanych do Romana. Czytam natomiast wciąż Twoje obraźliwe słowa pod adresem innych...
I skąd wiesz, co Stachu usunął? A może pani dyrektor chodziło właśnie o post z 9.03., który jest na forum?
Może byś się trochę opamiętał i przestał w końcu mieszać się w cudze konflikty, tym bardziej, jak nie znasz dokładnie sprawy.
ratajczak bogdan
2009-09-17 17:08:28
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-17 17:08:28 przez Darek Sieradzki
Ewa
Może byś się trochę opamiętał i przestał w końcu mieszać się w cudze konflikty, tym bardziej, jak nie znasz dokładnie sprawy.

Ewo, mylisz się i to b a r d z o - otóż znam b a r d z o dokładnie całą sprawę i nie mieszaj proszę pojęć "prywatność" z "podłością" jakiej Prezes Stowarzyszenia PRO CULTURA - ******* ********[1] ("Stach"), dopuścił się na forum Niemen A.E. w stosunku do osoby Romana Radoszewskiego i impertynencji w stosunku do pracowników MCK w Słupsku - współorganizatorów festiwalu "FMT Niemen Non Stop".
Znowu, nie znając konkretów, stajesz w obronie spraw przegranych.
Czy dotychczasowa praktyka jaką stosuje TUTAJ Stach (nagminne usuwanie przez niego wcześniej napisanych postów - mogę to poprzeć licznymi przykładami), jeszcze niczego Cię nie nauczyła?
Stach jest dorosły i niech nie chowa się za Twoją spódniczką, a sam powie c a ł ą prawdę i przeprosi kogo należy.
Jedynie to zamknie tę żenującą sprawę.

(**)
Stach
2009-09-17 18:23:45
ratajczak bogdan
Ewa
Może byś się trochę opamiętał i przestał w końcu mieszać się w cudze konflikty, tym bardziej, jak nie znasz dokładnie sprawy.

Ewo, mylisz się i to b a r d z o - otóż znam b a r d z o dokładnie całą sprawę i nie mieszaj proszę pojęć "prywatność" z "podłością" jakiej ("Stach"), dopuścił się na forum Niemen A.E. w stosunku do osoby Romana Radoszewskiego i impertynencji w stosunku do pracowników MCK w Słupsku - współorganizatorów festiwalu "FMT Niemen Non Stop".

Po 1. Używamy nicków na forum, takie są zasady.
Po 2. Skoro znasz bardzo dokladnie cała sprawę, to dla czego piszesz ogólnikami.
Po 3. Jakimi słowami obraziłem Romana Radoszewskiego, tylko konkretnie?
Po 4. Jakich impertynencji dopuscilem sie wobec pracowników emceku, tylko konkretnie?
Po 5. Jesteś adwokatem, której strony?
Po 6. Nic cię nieupowżania do mieszania sie w cudze sprawy.
Po 7. Skoro bazujesz na wypowiedziach innych osob a moich nie znasz to jak możesz osądzac?To żałosne i niepoważne!
Po 8. Bogdanie Ratajczaku nie masz :mrgreen: pojęcia o co idzie nie masz wiedzy na ten temat.
Po 9. Dlaczego nie walczysz ze swoimi ułomnościami, każdy je ma ,myslisz ,że "druga strona" wolna jest od wad?
Po 10. Osiem błogosławieństw
...
ratajczak bogdan
2009-09-17 18:32:48
I po co wymyślać kolejny kanon przykazań, czyżby dekalog już nie wystarczał?
Chcesz być nowym Prorokiem?
Przypomnij sobie co tam zostało zapisane i zastosuj kilka z nich i wszystko będzie OK.
Bądź uczciwy i to wystarczy.
A prawda jest jedna i zna ją Pani Dyrektor i pracownicy CKM, Roman Radoszewski, ty i ja.
Po co więc udajesz niewiniątko?

(**)
Ewa
2009-09-17 20:08:43
ratajczak bogdan
A prawda jest jedna i zna ją Pani Dyrektor i pracownicy CKM, Roman Radoszewski, ty i ja.

Skoro prawda jest jedna i Ty ją najlepiej znasz, to może nam ją objawisz?
I nie obrażaj, proszę, pracowników MCK tym porównaniem z erotycznym magazynem. :wink:
Stach
2009-09-18 03:25:46
ratajczak bogdan
A prawda jest jedna i zna ją Pani Dyrektor i pracownicy CKM, Roman Radoszewski, ty i ja.

No proszę, jednak nie potrafisz odnieśc sie konkretnie do moich pytań. Zacząłeś tak poważnie a skończyłeś jak marionetka .Śmiesznie sie zrobiło i ... ty jestes w tym gronie w/w potrzebny jako...? A i erotyzmu sie pojawila pewna doza. Znam kilka powaznych i mniej powaznych rozwinięc owego skrótu CKM ale dam sobie spokój bo nie ma sensu jakakolwiek polemika z tobą, przelewanie z pustego w próżne jest marnowaniem mojego cennego czasu,...
Darek Sieradzki
2009-09-18 07:25:00
Chciałbym, żeby pojawiło się tutaj wyjaśnienie o co właściwie chodzi z tymi przeprosinami. Wiem kto przeprasza kogo i za kogo, niespecjalnie wiem za co konkretnie przeprasza i jaki to ma (jeśli w ogóle ma) związek z forum lub wypowiedziami na forum.

W takiej formie jak teraz wątek nie ma sensu dla mnie i zapewne też dla wielu innych czytelników forum, i nadaje się do usunięcia.
Stach
2009-09-18 13:02:13
OŚWIADCZENIE
Oświadczam, że jestem gotów do złożenia wyjaśnień, proszę zainteresowane strony a pojawiajace sie w poscie Organizatorow o rzeczowe i konkretne uwagi/zarzuty abym mógł sie do nich odnieśc. W tej chwili w obliczu ogolników nie umiem zając stanowiska.
Pragne poinformowac, że 16 września telefonicznie skontaktowałem sie z p.Anną Mackowiak i na moja prosbę aby spotkac sie i porozmawiac na temat nurtujacy , wyrazila zgodę. Zakładam ,że termin 2tygodniowy wystarczy aby wszystko wyjasnic, po tym terminie wszystkie posty ,poddaję pod decyzję Darka Sieradzkiego, ostateczna decyzja niezależnie od mojej prosby dot. terminu należy do Administratora, której sie podporządkuję.
ratajczak bogdan
2009-09-18 14:53:02
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-18 14:53:02 przez Darek Sieradzki
Skoro nie stać Stacha na odrobinę cywilnej odwagi i powiedzenie całej prawdy o swym haniebnym uczynku, Roman Radoszewski wyraził zgodę na ujawnienie swojej korespondencji z Paną Dyrektor MCK w Słupsku, w której przytoczył CAŁY post z dnia 13.09. z godz. 9:27, jaki ze zdziwieniem przeczytał na forum Niemen A.E.
Post w tej postaci funkcjonował na forum przez kilka godzin i wielu obserwatorów mogło się z nim zapoznać, budząc niesmak, konsternację i wielkie zażenowanie.
Cóż zatem uczynił Stach, gdy zorientował się, lub dano mu do zrozumienia, że napisał bluźnierczy, paszkwilowaty tekst (oczerniający pracowników MCK i ubliżający Romanowi Radoszewskiemu), nielicujący z powagą forum, instytucji i osób przeciwko (i do których) był skierowany?
Otóż najzwyczajniej "wykastrował" obelgi, które w formie poczty pantoflowej zaczęły już samoistnie funkcjonować w środowisku i najzwyczajniej w świecie umył zbrukane łajnem pomówień ręce, udając, że nic się przecież nie stało, a cała sprawa przyschnie wraz z usunięciem fragmentu, demaskującego jego prostactwo i powiem wprost - chamstwo.
Otóż głęboko się pomylił, albowiem post został przechwycony i utrwalony w PEŁNYM brzmieniu, pozwalającym na jego opublikowanie.
Gwoli pełnej informacji i zrozumienia treści posta Stacha dodam, że Roman Radoszewski, jako ceniony i poważany, nie tylko w środowisku Niemenologów, autorytet oraz autor pierwszej monografii poświęconej Czesławowi Niemenowi, został zaproszony przez, reprezentującą współorganizatora i współproducenta "FMT Niemen Non Stop", Panią Dyrektor MCK w Słupsku - Annę Maćkowiak, do grona jury festiwalu.
Roman Radoszewski przyjął to zaproszenie, traktując je z należytą powagą, jako wyraz docenienia jego profesjonalizmu i uznania za dotychczasowy wkład, jaki swą wielopłaszczyznową działalnością wniósł w kształtowanie pamięci Czesława Niemena.
W tym stanie rzeczy, impertynencje skierowane przez Stacha, przeciwko pracownikom MCK, aktywnie i z pasją zaangażowanym w nadanie kształtu obecnej edycji FMT oraz swojej osobie, uznał za powód, aby poinformować o zaistniałym incydencie Panią Dyrektor Festiwalu.
Odpowiedź Pani Dyrektor Festiwalu już poznaliśmy, ale pozwolę sobie ją przytoczyć w całości, aby wszystko było czytelne.

OrganizatorzyZ wielkim żalem, zażenowaniem i niezrozumieniem przyjęłam do wiadomości wypowiedź Pana ****** *******[1] – Prezesa Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP – dotyczącą pracowników Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku – współorganizatora (drugim jest Stowarzyszenie) i współproducenta festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
W imieniu organizatorów Festiwalu pragnę przeprosić niezwykle cenionego przez nas Pana Romana Radoszewskiego za uwagi dotyczące jego osoby.
Do zobaczenia w październiku podczas 4. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, na który zapraszam wszystkich uczestników forum.
Anna Maćkowiak – Dyrektor Festiwalu


A oto treść maila Romana Radoszewskiego skierowanego do Pani Anny Maćkowiak:


----- Original Message -----
From: RR
To: [email protected]
Sent: Sunday, September 13, 2009 10:54 AM
Subject: Dla P. Dyrektor Anny Maćkowiak

Witam Pani Dyrektor..

... i pozwalam sobie przesłać treść posta, który na forum "Niemen Aerolit" zamieścił "Stach", czyli ******** ********[1]:

StachPodczas jednego z festiwali p.Witold Górka TVP Kultura, sekretarz programowy, w rozmowie ze mną podzielil sie swoim pomysłem. Byłem i jestem nadal przeciw. Zatem podejrzewam,że rozmawial na temat rozszerzonej formuły z emcekowcami, gdyż jakiś czas temu pewna osoba z MCK-u,znana mi z nazwiska i stanowiska, powiedziała, że to jest jej pomysł... . To już kolejne przywłaszczenie sobie cudzego pomysłu. Jest jeszcze kilka pomysłów,które MCK zwyczajnie przypisuje sobie w bezszczelny sposób.Zamiast rasowego festiwalu zacznie sie zwyczajnie kundlic. W Luboniu mogli sobie spiewac Niemena ze swoimi utworkami.Dodam,że zaproszenie Romana Radoszewskiego na festiwal jest włożeniem kija w mrowisko. Inni autorzy to co gorsi a "Dyzma" niby lepszy?*




Pozostawiam bez komentarza
i serdecznie pozdrawiam

Roman Radoszewski


Ja również nie będę komentował tego oburzającego i żenującego wystąpienia Stacha, albowiem to, co miałem do powiedzenia na ten temat, można przeczytać w moich wcześniejszych postach.

* Fragment posta Stacha, usunięty przez niego po kilku godzinach, od chwili jego opublikowania na forum Niemen A.E.

(**)
AKTON
2009-09-18 17:42:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-18 17:42:30 przez Darek Sieradzki
StachZamiast rasowego festiwalu zacznie sie zwyczajnie kundlic. W Luboniu mogli sobie spiewac Niemena ze swoimi utworkami.


W tym momencie przypomniało mi się, co powiedział Leszek Miller do Ziobry na forum komisji sejmowej. Niestety pan *********[1] sięgnął bruku. Amen.
Ewa
2009-09-19 09:23:06
Nie powiem, żeby podobało mi się to, co napisał Stach, bo mi się nie podoba. I wcale nie mam zamiaru usprawiediwiać jego postępowania. Osobiście też uważam, że powinien przeprosić za swoje słowa, ale nie mam zamiaru go do tego nakłaniać ani tego na nim wymuszać, jak to czyni Bogdan. Jest dorosły, więc sam powinien wiedzieć, co ma zrobić, my nie jesteśmy od tego, żeby go wychowywać.
Paradoksem natomiast jest dla mnie to, że człowiek, który na forum jawnie znieważa i obraża innych, w tym również autora Dyskografii, teraz poucza innego usera i wymaga od niego dobrego zachowania.
Bogdan najwyraźniej uważa, że jednych autorów książek można na forum bezkarnie obrażać, a innych nie (bo Bogdan ich bardziej ceni). Stacha też wolno obrażać i jeszcze innych młodych userów, bo to według Bogdana "gówniarze", ale niech no ktoś tylko napisze złe słowo na Bogdana, to już są raporty i afera na całe forum. I to ma być w porządku? Przykro mi, ale ja nie potrafię tolerować takiej postawy. Albo zasady dobrego wychowania obowiązują wszystkich, albo nie. To naprawdę wstyd, że na forum, zamiast postów o Niemenie, wciąż mają miejsce jakieś rozgrywki personalne i tarcia między userami. Jakby nie można było tego załatwić między sobą. Sam regulamin tu nic nie pomoże, skoro userzy nie mają zamiaru zmienić swoich obyczajów. Dalej więc będzie tu takie małe, polskie piekiełko. Podoba Wam się takie forum? Bo mi nie. :cry:
ratajczak bogdan
2009-09-19 12:26:17
EwaPodoba Wam się takie forum? Bo mi nie. :cry:

Ewo, mnie też nie i dlatgo staram się, aby forum stało się merytoryczne, a do tego potrzeba nie tylko wiedzy, ale zwykłej kultury, uczciwości i rozumienia intencji, a także nie przeinaczania faktów.
Tego tutaj od jakiegoś czasu brak, co pokazuje choćby ostatnia afera, rozpętana wokół nowej wizji festiwalu, pracowników MCK w Słupsku i Romana Radoszewskiego, wywołana przez Stacha oraz takie posty, jak ten, który zamieściłaś.
Nie rozwijam tej myśli, bo zanadto odbiega od tematu. Ten wątek w tym temacie dla mnie jest zakończony. Koń jaki jest, każdy widzi.

(**)
Stach
2009-09-19 13:51:48
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-09-19 13:51:48 przez Stach
edit
ratajczak bogdan
2009-09-19 16:09:02
StachMnie stac jest na to a powiedziec przepraszam, choc wiem ,że nie ma to żadnego zanczenia dla wielu userów.


Ciężko szło, ale jakoś się udało.
Widzisz Stachu, jak chcesz to możesz.
I tak trzymaj, bo to jedyna droga, aby być wierny Niemenowi, a sobie nie napytać kolejnej biedy.
Na twoim miejscu nie wyciągałbym jednak przy okazji innych spraw, bo znowu niepotrzebnie się "wkopiesz", narazisz na ripostę i dalej będziesz twierdził, że to kolejny przejaw uprzedzenia do twojej osoby.
Nikt ci źle nie życzy, ale rób jedynie to, co robisz z oddaniem - zajmij się propagowaniem Niemena (choćby w ramach Stowarzyszenia), a nie oczernianianiem instytucji kulturalnych miasta i pracujących tam ludzi lub innych osób, cieszących się powszecnym szacunkiem oraz tym, co cię najzwyczajniej przerasta - polityką programową, czy oceną decyzji Pani Dyrektor Festiwalu.
Książka T.S., jak i każda inna, ma prawo być na każdym stoliku i żaden copyright tego nie zabrania. Gdyby złamano prawa autorskie i w oficjalnych pismach wykorzystano jej fragmenty bez zgody autora - to mogłoby być potraktowane jako złamanie prawa. Tego jednak nie było. Po co więc ten twój wtręt w treść posta?
Piszesz:
Dlaczego np. Roman nie atakuje Grzegorza Szczeplockiego ,który w swoim tekscie (program 3.festiwali) używa "nota anamnesis' i jakoś sie nie irytuje tym faktem. Wręcz przeciwnie dzwoniąc do MCK-u w tej sprawie nie podją żadnych działań.... poniewaz został zaproszony na festiwal.

I znowu zła interpretacja faktów - powtarzam nie czyń tego, bo to cię przerasta.
Nie dość, że zaproszenie Romana Radoszewskiego do grona jurorów dotyczy bieżącej edycji FMT Niemen Non Stop, a więc nie miało wpływu na ewentualną interwencję u Pana Grzegorza Szczepłockiego w trakcie III Festiwalu, to musisz wiedzieć, że autor zastrzeżonej prawem własności, może robić z nią to, co uważa za stosowne. Także nie reagować, bo w konkretnym przypadku nie widzi takiej potrzeby. A poza tym, nie znasz prawdy, czy nie udzielił zgody na użycie zastrzeżonej nazwy.

(**)
Stach
2009-09-26 11:46:48
17...
ratajczak bogdan
2009-09-26 13:39:12
Stach17...


czyżby znowu Stachowi zebrało się na usuwaniu postów?
Na szczęście wątek nie zostanie "wykastrowany", bo istnieją zrobione przezornie kopie jego postów.

Z 19.09.2009r.

StachKiedy mnie dotykano jakos nikt nie pokwapił sie z przeprosinami(Roman post np z miesiąca października 2008, w tym temacie i nie tylko, Bogdan Ratajczak non stop atakuje mnie swoimi przymiotnikami, również nigdy nie przeprosil a trwa to ...lata. Uprzedzenia Bogdana Ratajczaka i Romana sa dobitnie widoczne, zauwazyl to juz pewien user w tym temacie po poscie Romana(Romana Radoszewskiego). Dlaczego np. Roman nie atakuje Grzegorza Szczeplockiego ,który w swoim tekscie (program 3.festiwali) używa "nota anamnesis' i jakoś sie nie irytuje tym faktem. Wręcz przeciwnie dzwoniąc do MCK-u w tej sprawie nie podją żadnych działań.... poniewaz został zaproszony na festiwal. Przyczym musze napisac, że Autorzy programu korzystają głównie,sam widziałem w rękach ,lub na stoliku Książke Tadeusza Sklińskiego. O ile wiem jest tam formułka "Copiright...". Czy T.Skliński wyrażał zgode ? Byc może w odbiorze, są takie czy inne odczucia, a.e nikt nie wie co sie dzialo i dzieje za kulisami. O niektórych sprawach nie będę pisał tu na forum z uwagi na ... dobro wyjasnienia pewnych okolicznosci.
Długo byc może trwałoby wyjasnianie i przedstawianie motywów mojego rozgoryczenia. Dla kilku już jestem spalony, ich wola ich opinia i ich ....co by tam jeszcze nie napisac .Kilku juz nie jestem w stanie wyprowadzic ze zaslepienia nienwisci.
Mnie stac jest na to a powiedziec przepraszam, choc wiem ,że nie ma to żadnego zanczenia dla wielu userów.
cdn... byc może.


I kolejny z 20.09.2009 r., który Stach raczył usunąć.

Stach(+-)

Od dłuższego czasu doświadczam coraz częściej ocen i interpretacji mojego postępowania, wypowiadania się[na forum N.AE.] itp.
Do mojej osoby kierowane są zarzuty w sprawach dotyczących twórczości i życia artystycznego Czesława Niemena. Jestem wciągany w nic nieznaczące gierki personalne wbrew mojej woli i poza moja aprobatą. Wykorzystuje się moje szczątkowe wyrwane z pełnego kontekstu wypowiedzi by siac niezgodę i ferment[...] w walce o profity i splendory. Takie postępowanie stało się normą i z tym godzic się nie mogę. W związku z taką sytuacją, która powstała po 4 latach mojej społecznej pracy[na rzecz festiwalu NIEMEN NON STOP] , która zrodziła się z mojej pasji związanej z pracą twórczą i życiem Czesława Niemena zdecydowanie odchodzę od tej nieczystej zapętlonej przez pseudo wielbicieli a zwolenników biesiady. Idee jakie przyświecały mi zakładając ten cały ruch np.Scena Niemena(nazwa" zapożyczona" do festiwalu bez poinformowania mnie, zmieniono jedynie literkę"a" na "@")-wieczory klubowe, Stowarzyszenie to pomysł Jacka Muszyńskiego, pomysł na F.M.T. NIEMEN NON STOP...] i realizowanie pomysłów związanych z popularyzowaniem życia i twórczości Czesława NIEMENA były wolne od całej tej pompy i marketingu służącego napełnianiu portfeli.
Znajomośc zalet Czesława NIEMENA jak i drogi ,którą za życia kroczył pozwala mi powiedziec, że gdyby dziś z nami był to krótko rozprawiłby się z zapędami niektórych osób starających przedstawic Go w innym świetle niż on sam by sobie tego życzył. Całe swoje życie pokazywał co lubi i co sprawiało, że był twórczy i szczęśliwy a co skutecznie odrzucał i z czym walczył, dziś nadszedł czas , gdy należy to szczególnie uszanowac. Jego przeciwnicy za życia[publicyści,niektórzy autorzy książek,organizatorzy ...], nie staną się dziś przyjaciółmi tylko dlatego, że nie ma Go wśród nas i nie może się bronic.
Dziś czując wewnętrznie i widząc w jakim kierunku idzie droga , którą rozpocząłem przed laty i z jakimi ludźmi przyszło mi współpracowac .
Jednocześnie nie mając zdecydowanego wpływu na postępowanie niektórych osób[ nieżyczliwych osób] błądzących w szerokim temacie i szukających tylko korzyści i splendoru.
Odcinam się zdecydowanie od takiego postępowania i negatywnych postaw, kupczenia nazwiskiem i twórczością artysty, co jest wielkim nietaktem i nie na miejscu.
Przy okazji nadmieniam, że na taki szacunek jakim darzymy Wielkiego Artystę Czesława NIEMENA trzeba sobie zapracowac własną ciężką pracą[...] a nie przy okazji zbierac splendor należny Artyście na własne potrzeby.
s.w.

Przpomniałem moją wypowiedz, która jest i będzie aktualna. Z ksiązki Sklińskiego w progr.3. festiwalu reprodukowano zdjęcie Niemena, i nie idzie o to, że się ją czyta...
Szkoda, że głosu nie zabrał Roman, tylko Bogdan ("papuga" jak to sie mówi na adwokata), któremu wydaje sie ,że wie więcej niż ja. Z racji faktu bezpośredniego uczestnictwa wiem to co wiem, natomiast Bogdań bazuje na opowieściach pana ,który uprzejmnie doniósł. Nie kryję, że zakladałem iz treśc mojego posta dotrze do ludzi zbierających punkty.
Piszesz Bogdan, że sprawa mnie przerasta itp.. Tak ponieważ[jest takich znacznie mniej] nie umiem godzic sie na pewnego rodzaju postepowanie, zachowanie osób w kontekscie przedsięwzięcia związanego z Czesławem Niemenem . Musicie wiedziec, że machina urzędnicza jest mocniejsza [ nie zawsze silny, ten kto zwycięski] ode mnie, ale to absolutnie nie znaczy, że wymiękam i , że ma ona rację. Aby to wszystko ocenic musi byc trzecia strona, która wysłucha mnie co mam do powiedzenia, wysłucha druga stronę, lecz musi to byc mąż zaufania, pozbawiony interesu w danej sytuacji, choc wiem ,że sądy ludzkie są ułomne, nie ma człowieka bez win, dlatego zostaniemy wszyscy osądzeni na Sądzie Ostatecznym a groby nas zrównają.
http://www.youtube.com/watch?v=lo87RPkAQT0
http://www.youtube.com/watch?v=5v_Ehgop ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ofeilRp_ ... re=related

PS. Istotnie usunąłem częśc postu ale czyż tym faktem, działaniem nie zademonstrowałem swojej refleksji, zrozumienia, dobrej woli i to bez cudzej ingerencji? "Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr".
Poza tym Administrator zakładając forum umozliwia ,daje prawo korzystania z mozliwości korekty, na dole po prawej stronie mozna przeczytac co kazdy user może zrobic z postem lub nie! Ja skorzystałem z takiej mozliwości, więc nie widzę w samym usunięciu nic złego.
PRZEPRASZAM wszystkich zainteresowanych , biernych i czynnych forumowiczów. Inna sprawa, czy przeprosiny zostaną przyjęte?!

_________________
" W poszukiwaniu źródła"


(**)
Stach
2009-09-26 14:01:20
17 podmiotów zgłosilo się do festiwalu. :shock:
Stach
2009-09-26 14:13:40
MarkovitzStachu - sam Festiwal ma raczej lokalny wydźwięk. Od samego początku imprezie patronuje TVP a nie dokonano dotąd żadnej rejestracji koncertu (!), więc co tu mówić o jakimś wydźwięku zlotu... :)

Stach Wrogie nastawienie kilku forumowiczów wobec mnie też nie pozostało bez wpływu na decyzję.

Burze w szklance wody i forumowe waśnie nie mają tu nic do rzeczy...

Sam mam dobre wspomnienia ze Słupska, gdzie gościłem z ekipą telewizyjną w 2007r., gdy występował Helmut Nadolski (przez co ślad festiwalu został odnotowany w filmie o Cz.Niemenie).

I chyba dobrze byłoby, gdyby w kolejnych edycjach gościć tam mogli tacy muzycy jak Jo.Skrzek i zespół SBB, czy zespół Krzak ?
Ale jeśli ktoś z góry wyklucza obecność na festiwalu tych muzyków i wzdryga się przed obecnością fanów kojarzonych z Forum - to już trudno :(

Twoje slowa Markovitzu okazały sie prorocze.
ratajczak bogdan
2009-09-26 14:16:57
Stach17 podmiotów zgłosilo się do festiwalu. :shock:


Ciągle myślałem, że na festiwalu, będą wykonawcy - soliści i zespoły - a tu czytam o jakichś podmiotach, :shock: które zgłosiły się do festiwalu.
Co to za dziwolągi?

(**)
Stach
2009-09-26 14:17:50
ratajczak bogdan
Stach17 podmiotów zgłosilo się do festiwalu. :shock:


Ciągle myślałem, że na festiwalu, będą wykonawcy - soliści i zespoły - a tu czytam o jakichś podmiotach, :shock: które zgłosiły się do festiwalu.
Co to za dziwolągi?

(**)

Pragnę wszystkich zapewnic,że podmiot oficjalnie widnieje w zapisakch, wypowiedziach np. Pawła Brodowskiego na temat uczestnikow festiwalu i ....
ratajczak bogdan
2009-09-26 14:27:14
Jeżeli jeszcze usłyszę, że owe podmioty, mają zabezpieczoną adekwatną substancję lokalową i wystąpią na zagwarantowanej organizacyjnie, wykonawczej ekspozycji scenicznej, to zwyczajnie nie uwierzę.*
*Kolega Kierownik

(**)
Stach
2009-09-26 14:30:54
Jestem w posiadaniu zapisu audio-video , gdzie BR wyraznie usłyszy i zobaczy -podmioty....

Jurorami są (http://www.niemennonstop.pl/) E.Niemen. T.Jaśkiewicz i U.Dudziak !
ratajczak bogdan
2009-09-26 17:59:06
StachGdybyśmy zrezygnowali w festiwalu niemenowskim ze Zbigniewa Hołdysa, Kayah czy Marka Bałaty, to może zmieścilibyśmy się w budżecie, ale wówczas Małgorzata Niemen

Czy mógłbym prosić piszącego te słowa, aby raczył dokończyć rozpoczętą myśl, bo nie wiemy, co wówczas Pani Małgorzata Niemen.
Stachkto zrezygnowal Zbigniew z Festiwalu czy MCK z Hołdysa? Kayah była finansowana z Urzedu Miasta -Wydzial Promocji.. Balata w ktorym byl roku? a sprawozdanie jest za rok ? Holdys nie byl w ogole ..drogi :?

Stach się tak rozpędził, że już nie wiem do kogo pisze powyższe zdania, kogo pyta?
To są sprawy organizacyjne i ważne.
Dobrze jest poznać kulisy organizacyjne FMT Niemen Non Stop, ale takie pytania należy kierować nie do userów, a zainteresowanych - Zbigniewa Hołdysa lub MCK.
Jakie sprawozdanie - może coś bliżej na ten temat, bo postronni czytelnicy niczego nie będą w stanie zrozumieć z tych wywodów i pytań?
Informacja, że Hołdys jest tani, wszystkich zainteresuje, może zaproszą go na swoje imprezy lub festiwale.
Czy można poznać jaka stawka wchodzi w grę?
Bo pojęcie tani jest relatywne.

(**)
ratajczak bogdan
2009-09-26 18:12:48
StachJestem w posiadaniu zapisu audio-video , gdzie BR wyraznie usłyszy i zobaczy... podmioty. ....

Adres znasz - czekam więc na ów zapis audio-video, abym mógł wyraźnie usłyszeć i zobaczyć owe podmioty.

(**)
Stach
2009-09-27 06:15:40
CHWILA CISZY kojąca skołotane dusze. Do festiwalu pozostalo niewiele czasu, niech wszyscy będą dobrej myśli. Ciszej nad tą ......
PS BR Twojego adresu nie zanotowałem, nie pamietam i nie chcę znac.
ratajczak bogdan
2009-09-27 08:48:23
StachCiszej nad tą ......

Czyżbyś zapraszał na pogrzeb?
Myślałem, że piszemy o Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop?
A tu czytam takie czarne wizje i myśli.
StachPS BR Twojego adresu nie zanotowałem, nie pamietam i nie chcę znac.

Nie wierzę!
A ten Ps., w kontekście poprzedniej deklaracji, pozbawiony jest kompletnie jakiegokolwiek sensu.
StachJestem w posiadaniu zapisu audio-video , gdzie BR wyraznie usłyszy i zobaczy... podmioty. ....

Jak mam usłyszeć, a tym bardziej zobaczyć, coś [owe sławetne podmioty] co zostało mi obiecane, a nadal pozostaje w rękach tego, który głosi, że je [podmioty] usłyszę [i to wyraźnie], a na dodatek zobaczę...
Trochę logiki nie zaszkodzi.

(**)
Stach
2009-10-08 08:28:31
Na prośbę organizatorów a napełniony radością, zamieszczam poniższą informację.

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 23-25 października 2009 w Bydgoszczy odbędzie się piąta edycja festiwalu „Pejzaż bez Ciebie” , w tym roku poświęcona Czesławowi Niemenowi . Jak bywało w latach ubiegłych, również i w tym roku będzie mieć miejsce konkurs na interpretacjępiosenek Artysty. Laureat zdobędzie nagrodę w wysokości 20.000 PLN ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Bydgoszczy. Dodatkową nagrodą jest występ u boku gwiazd polskiej sceny w telewizyjnym Koncercie Galowym.

Konkurs skierowany jest do profesjonalistów, aktorów, wokalistów oraz amatorów – solistów oraz grup wokalnych. Jedynym warunkiem jest ukończenie 17 roku życia.

Formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie konkursu) należy przesyłać na adres korespondencyjny, podany poniżej, do 15 października*.

Szczegóły oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej http://www.pejzazbezciebie.pl


Adres do korespondencji:

e-mail: [email protected]
lub
SOS MUSIC Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła Sp.j.
ul. Jagiellońska 20/1
87-100 Toruń
/z dopiskiem: /„Pejzaż bez ciebie”
* termin przedłużony, tak aby uczestnicy fmt NIEMEN NON STOP, Scena NIEMENA, mogli wziąc udział :D
AKTON
2009-10-08 10:44:12
StachSzczegóły oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej http://www.pejzazbezciebie.pl


Super, tyle że z podanego adresu nic nie wynika. Są to archiwalia, a nie aktualna edycja :)
Stach
2009-10-08 20:26:54
Obecnie czekam na "garśc" informacji [wymiana], materiałów itp. Jeśli są konkretne pytania, bardzo proszę. Jest podany adres do korespondencji, ale mogę służyc pomocą.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-10-09 00:37:56
Widocznie chronienie i popularyzacja tworczosci Niemena nie byla wystarczajaca w Slupsku .
Wszak Bydgoszcz to wieksza miasto . Tam pewnie na wiekszym poziomie i odpowiednim bedzie przedstawiona jego postac , oczywista oczywistosc , dzieki nowemu miejscu , gdzie beda mogli zaistniec , zadni chwaly za nic !? :( :o :)
Stach
2009-10-09 09:19:12
Uczestnicy Konkursu Piosenki scen@niemena zakwalifikowani do prezentacji festiwalowej w dn. 16 października 2009

Monika Bernaś
Katarzyna Żaneta Brzóska
Natalia Gadzina z zespołem Gad Gang
w składzie: Jakub Gadzina, Agnieszka Chwastek, Paweł Radyna, Michał Szergiel
Michał Kaczmarek
Magdalena Kitaszewska z zespołem
w składzie: Tomek Korneluk, Michał Lewartowicz, Kamil Banach, Michał Kowalczyk
Przemysław Łomża
Bartłomiej Michalczyk
Monika Ozorowska
Justyna Paprota
Karolina Rumaczyk
Klaudia Sauermann
Alan Sierchuła
Soundrise
w składzie: Joanna Pieczykolan, Marcin Kużdowicz, Szymon Orchowski, Jakub Wojeciechowski, Maciej Kwiatkowski
Kamila Stolarczyk z pianistą Krzysztofem Kruszyńskim
Dorota Wróbel
Anna Zabawa
Zespół Zawiałow
w składzie: Daria Zawiałow, Aleksander Orłowski, Jakub Strojewski, Miłosz Oleniecki
Stach
2009-10-10 21:50:57
MarkovitzStachu - sam Festiwal ma raczej lokalny wydźwięk. Od samego początku imprezie patronuje TVP a nie dokonano dotąd żadnej rejestracji koncertu (!), więc ...

Sam mam dobre wspomnienia ze Słupska, gdzie gościłem z ekipą telewizyjną w 2007r., gdy występował Helmut Nadolski (przez co ślad festiwalu został odnotowany w filmie o Cz.Niemenie).

I chyba dobrze byłoby, gdyby w kolejnych edycjach gościć tam mogli tacy muzycy jak Jo.Skrzek i zespół SBB, czy zespół Krzak ?

Ale jeśli ktoś z góry wyklucza obecność na festiwalu tych muzyków i wzdryga się przed obecnością fanów kojarzonych z Forum - to już trudno :(

Markovitzowi nie mogę odmówic właściwej oceny sytuacji.
Co zresztą potwierdzają fakty:materiał dźwiękowy reklamujący fmt N-NS nadawany jest w Radiu Koszalin i jego filii Radiu Słupsk.
Prasa "Echo Słupska, Teraz Słupsk, Głos Pomorza" to prasa lokalna, której rzecz jasna należą się podziekowania, ale wymiar... lokalny, choc fmt mieni sie ..ogólnopolskim.
Prawda jest taka ,że 1. fmt istotnie był w założeniu lokalny, województwa zachodniopomorskie i pomorskie.
Nie mam informacji o popularyzowaniu festiwalu na antenie, prasie ogólnopolskiej, poza Jazz Forum, którego red. naczelnym jest Paweł Brodowski. Jeśli ktoś ma takowe proszę o zamieszczenie.
Raduje mnie fakt, że Markovitz ma dobre wspomnienia z fmt a realizator filmu "Czesław Niemen" E.Szpakowski przyczynił sie swoim filmem do spopularyzowania fmt, gdzie prowadzona rozmowa z H.Nadolskim odbywa sie na tle neonowego napisu "NIEMEN NON STOP", dziękuję Panie Eugeniuszu.
...zamiast KRZAK'a mamy ...KLAN :wink:

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /510466784
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... K/91521673
Bilety po 30 zl- ulgowy i 40 normalny.
Domin189
2009-10-14 10:14:49
Na drugi dzien festiwalu i wystep Ewy Bem (sobota) nie ma juz biletow. Sluchacze KLANu musza sie pospieszyc, bo zostalo ponoc niewiele wlotek.
Stach
2009-10-19 04:31:12
Cóż, praktycznie rzecz ujmując i zbytnio nie siląc się na przedstawienie własnych wrażeń i odczuc muszę stwierdzic, że nie została zachowana równowaga, która w przyrodzie jest podstawą.
1. dzień festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, pisany dalej fmt N-NS, był w zasadzie dniem sondażowym, ciekaw byłem opinii młodych, wykonawców i widzów.
2. Stwierdziłem obecnośc forumowicza, Romana, a innych niestety nie.
3. MCK wprowdzil w życie fmt N-NS pomysły forumowiczów, które we właściwym czasie przekazywałem emcekowi a konkretnie p. A.Mackowiak” Malkontenta” dot. rozdzielenia solistów od zespołów, AKTONA dot. przeniesienia jury ze sceny do innego miejsca, którym był rząd 9.
4. Andrzej Kolendo w temacie 2.fmtN-NS pytał czy jest sens podawania wniosków , pytań organizatorom(mck), skoro nie biorą ich pod uwagę. Otóż biorą i korzystają tyle tylko,że już jako swoje przedstawiają.
5. W filmie „Nie lubię poniedziałku’ jeden z bohaterów badał „zawartośc cukru w cukrze”, tu było nader widoczne a ... Niemena coraz mniej podczas fmtN-NS. M.Ałaszewski i jego trupa nie cieszyła się moim i kilku młodych wykonawców – uczestników konkursu, odbiorem, wyszedłem, podobnie jak wychodziłem z sali, gdy zapowiedziano utwory własne, nadal podtrzymuję swoje zdanie, że fmt N-NS to …NIEMEN.
6. Ból i zawrót głowy sprawił skromny zestaw utworów NIEMENA zwłaszcza podczas 2. dnia: „Człowiek jam niewdzięczny”, „Jednego serca”, „ Ach jakie oczy’ i Wspomnienie” na dziesięciu wykonawców .W rzędzie wyżej również słyszałem uwagi dot. bardzo skromnego repertuaru wykonawców.
7. Ból i zawrót głowy sprawia nikła obecnośc młodzieży zarówno na widowni jak i w pracach organizacyjnych, otrzymują tylko polecenia do wykonania od „ starszawych”, taka opinia nasuwa się po rozmowach z młodymi, wszak to festiwal młodych…
8. Ewa Bem pokazała jak można zachęcić młodych, jej koncert który poświęciła Sobie zaczynając od swoich piosenek a następnie zaśpiewała kilka utworów Niemena m.in. Obok nas, Jednego serca,
9. Pracując zgodnie ze statutem Stowarzyszenia Pro Cultura Non Stop rozkleiłem kilka plakatów festiwalu „Pejzaż bez Ciebie”, który ma się odbyc za tydzień w Bydgoszczy, zostały zerwane. Mam domysły niestety nie mam namacalnych dowodów kto to uczynił.
10. A propos „Pejzażu bez Ciebie”, w rozmowie z toruńskimi organizatorami dowiedziałem się m.in. iż napłynęło ponad 100 ( słownie sto) zgłoszeń na interpretację utworów NIEMENA, a na słupski wspomnę było zaledwie 17. Gdzie leży przyczyna, odpowiedz nader jasna.
11. Urszula Dudziak to klasa, wspaniała kobieta, artystka…,podobnie jak i Ewa Bem dla mnie jest profesorem pracy twórczej i pracy z młodymi, Tomasz Jaśkiewicz i Paweł Brodowski to profesjonaliści w każdym calu, Eleonora Niemen potrzebna w gronie jurorów jej komentarze do wykonywanych utworów były oryginalne co budzilo we mnie zaciekawienie ,świetne. Witold Górka to świetny facet, rozmawiając z nim jak na warunki festiwalowe dośc długo , mogłem cos z tej rozmowy wyłuskac dla siebie i zaadoptowac ,
12. Ubolewam, że nie zaproszono gości, co do których wstępnie Młodzieżowe Centrum Kultury a konkretnie p.A.Mackowiak wyrażała aprobatę, mam tu na myśli m.in. Panią Jadwigę Wydrzycką –Bortkiewicz jedną jedyna siostrę Czesława NIEMENA, jako przyczynę podano … treśc mojego posta, który Roman Radoszewski przesłał do MCK w Słupsku . Wiem, że w Bydgoszczy Pani Jadwiga będzie. Można? Można!
13. … dziś juz wiem , że nastał dzień aby popularyzowac Niemena przy udziale młodych[ MCK wSlupsku odrzucilo pomysł Dominika Kliche viewtopic.php?f=3&t=1914] organizatorów. Mam wiele wniosków, pomysłów...
AKTON
2009-10-19 05:37:26
Stach
5. W filmie „Nie lubię poniedziałku’ jeden z bohaterów badał „zawartośc cukru w cukrze”


"Poszukiwany, poszukiwana" :wink:
Stach
2009-10-19 08:43:23
Akton, istotnie to ten film a ja nie lubie poniedzialku :)

Grand Prix zdobył Michał Kaczmarek - Ostrów Wlkp.

c.d.n.
14. TVP 2 - brak informacji na temat festiwalu, a może przegapiłem?
15. TVP Kultura przyznała nagrodę, która jest konsekwencją pomysłu Pana Witolda Górki świetna robota ale czy kiedykolwiek ukazała sie wzmianka o fmt N-NS ?
16. Na przedostatniej stronie jest reklama Jazz Forum i w/g mnie wszystko bylo by w porządku, gdyby zamiast pianisty Kaczmarczyka[ do którego absolutnie nic nie mam] była okładka z Czesławem Niemenem. Kogo błąd, niedopatrzenie, przecież to program festiwalu N-NS.Redagujący ten program G.Szczepłocki winien na to zwrócic uwagę , gdyby interesował się Niemenem 1-2/2004 . viewtopic.php?f=15&t=1869
17. Regulamin, w/g mnie, do zmiany, gdyż jest naginany.
18. Wielu chetnych odeszło z kwitkiem od kasy, brak biletów, gdyż brak miejsc.
Wniosek-zmienic miejsce festiwalu. A, że Słupsk nie ma większego gmachu zatem ...?
19. http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /458740065
20. Zapraszam w imieniu Panów Pana Remigiusza i Wojciecha do Bydgoszczy :!: :
http://www.pejzazbezciebie.pl
> >
> >
> > Adres do korespondencji:
> > e-mail: [email protected]
> >
> > SOS MUSIC Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła Sp.j.
> >
> > ul. Jagiellońska 20/1
> > 87-100 Toruń
> > /z dopiskiem: /„Pejzaż bez ciebie”

21. " Obrazy malowane dzwiekiem" Pani Doroty Borodziuk z Krakowa, były/są "...metaforą Norwida, ale zinterpretowane głosem NIEMENA". Zrobily na mnie wrażenie!
22. http://www.emcek.pl/index.php/art_conta ... n_non_stop
23. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/z_ni ... --1-a.html
24. http://www.zblizenia.pl/index/czytelnia ... n.html#art
25. W holu filharmonii na monitorach mozna bylo oglądac "Musica Magica", co roku ten sam zestaw !
26. Płyty Niemena umieszczono w gablocie z napisem mówiącym o wydawnictwach filharmonii
27. Nie wielu zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby nie Czesław Niemen i Jego rodzice, Anna i Antoni nie bylo by festiwalu , wszelkich stanowisk, funkcji, etatów na których trzeba pokazac, że coś sie robi i zbierac laury, który należne są tylko Aryście Wszech Czasów... kto podziękował Niemenowi za to, że był?
http://www.youtube.com/watch?v=TNp_-IPnD9U
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-10-20 13:36:07
No i sie porobilo .
Gdzie diabel nie moze tam ...
No i sa wyniki .
Ale ani w wannie ani w morzu narazie fmt sie nie utopil .
Popelina !
Wincent
2009-10-24 14:39:58
Czy ktoś z Państwa był na konkursie Niemen Non-Stop? Jestem ciekaw zdań na temat uczestników i, nie będę ukrywać, również wyborów jury...
Ewa
2009-11-06 12:45:06
Festiwal Niemen Non Stop 2009 w pigułce:

http://www.youtube.com/watch?v=yNdu_wOXCAk

http://www.youtube.com/watch?v=MrknbVOGdy8
Stach
2009-11-07 07:56:50
Nie przeczę byc może wielu osobom taka formuła festiwalu-lekka , łatwa i przyjemna- odpowiada. Uważny jednak obserwator- widz zobaczy, usłyszy a raczej nie usłyszy o Stowrzyszeniu PRO CULTURA NON STOP.To ciekawe dlaczego będąc na "scenie tak małej" G.Szczepłocki i A. Mackowiak nie wspomnieli o Stowarzyszeniu. Filmik na youtube, gdzie lektor wyrażnie mówi, że organizatorem jest MCK!. Jednoznacznie widac zapędy MCK-u do zagarnięcia całego projektu, pomysłu w celu zaspokojenia narcystycznych potrzeb. Jest to celowa działalnośc prowadząca do wyalienowania i zepchnięcia Stowarzyszenia do roli ...figuranta . Nie dziwią mnie tego typu działania zachłannych urzędników żądnych za wszelką cenę sukcesów. Moich kilka spostrzeżeń juz przedstawilem wcześniej , więc nie będę sie powtarzał. Mam nadzieję, że po raz ostatni piszę o festiwalu na forum...
Organizatorzy napisali...
"Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku – współorganizatora (drugim jest Stowarzyszenie) i współproducenta festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
Anna Maćkowiak – Dyrektor Festiwalu"

------------------
viewtopic.php?f=7&t=1682&p=22097#p22097

Nieskazitelny charakter

Kreatywność urzędnika powinna pozwolić mu na wyjście i ucieczkę od przyjętych stereotypów i utrwalonych standardów zachowań, zwłaszcza tych kojarzonych z nadmiernym usztywnieniem działań i ich zbiurokratyzowaniem.
W dzisiejszej rzeczywistości ceni się go zwłaszcza za jego obiektywizm, objawiający się właściwą postawą moralno–etyczną. Zapisy ustaw regulujących zatrudnienie i obowiązki urzędników mówią o nieskazitelnym charakterze urzędnika (ustawa o służbie cywilnej) o jego nieposzlakowanej opinii.
Służebna rola urzędnika wobec społeczeństwa, ale także wobec instytucji, którą reprezentuje, określa, że urzędnik nie może kierować się w działaniu interesem własnym czy określonej grupy. Nie powinien też występować w konflikcie ról... Urzędnik powinien zachować neutralność ... Nie może też występować jako zakładnik określonej osoby czy grupy osób.
Nadszedł czas, aby uporządkować korpus urzędników służby cywilnej i podjąć działania ...
Zawsze mi się wydawało, że urzędnicy powinni spełniac rolę raczej służebne a nie gwiazdowac jak nadęci kiczole z brokatowego jarmarku próżności.
Gołym okiem widac jak przeznacza się środki na zadzieranie nosa. Artyści ( ci "od NIEMENA") schodzą na dalszy plan, gdyż do głosu dochodza żądze groszorobnych elit.Tu też są nagrody, medale, dyplomy statuetki i wszelkiego rodzaju laurki. Czy po to pojawil sie człowiek na świecie?

PS Proponuje lekturę tematów dotyczacych wczesniejszych festiwali-wnioski oczywiste
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-08 17:42:30
Bylem w Slupsku i przykro mi ze tak to wyglada . :o
Bylem i w Ustce i ciesze sie ze tak to wygladalo . :)
wladek
2009-12-05 14:31:37
gudniowy numer JF relacja Tomasza Jaśkiewicza plus przedwojenny jazzowy Lwów
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony