Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

16.II.2007 Radio dla Ciebie 2007-01-31 - 2007-02-20 Ed 33 11528
Ed
2007-01-31 12:04:50
Zbliża się rocznica urodzin Niemena, Radio dla Ciebie zapewne znowu coś przygotuje - tylko tak się zastanawiam, czy powinny to być rarytasy, które nie robią prawie na nikim najmniejszego wrażenia a wręcz przeciwnie - w niektórych wywołują agresję, czy też nagrania z oficjalnych płyt i to w dodatku polskich. Każdy z nas widzi taką audycję i jej zawartość inaczej.
Ciekaw jestem czy ktoś zadał sobie trud porównania wersji prezentowanych utworów 17-tego i 20-tego stycznia z posiadanymi w swoich zbiorach?? Czy taka rarytasowa audycja jest potrzebna i ma sens???
Dasza
2007-01-31 13:07:17
Oczywiście, że audycja z rarytasami jest potrzebna i ma sens.
Wielu utworów Czesława Niemena pewnie długo nie udałoby
mi się poznać gdyby nie ostatnie 2 audycje w RdC.
Myślę, że wielu fanów Czesława, znalazło w tych audycjach
coś dla siebie. Jedni mniej ,drudzy więcej,w zależności od
tego kto ma jakie zbiory.Dla mnie, oprócz rarytasów muzycznych,
bardzo cenne były wywiady. Ile jeszcze rzeczy nie poznałam,
kto to wie?
Co do prezentacji utworów wydanych na płytach w Polsce,
to uważam ,że taką prezentację może każdy z nas zrobić
sobie sam w zaciszu domowym.
Zważywszy jednak na to, że audycja radiowa przeznaczona jest
nie tylko dla nas, tu zgromadzonych, ale dla wszystkich, którzy
muzykę Niemena znają fragmentarycznie,albo dopiero zaczynają
poznawać,to prezentacja utworów z płyt ,szczególnie tych późniejszych,
również ma sens.
Tadeusz
2007-01-31 13:32:22
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-01-31 13:32:22 przez Tadeusz
ED napisał: Czy taka rarytasowa audycja jest potrzebna i ma sens???

Dla wielu z nas ma, dla EDA pewno nie, bo On ma juz wszystko (całą walizę nagran widziałem u EDA na ostatnim zlocie - mam nadzieję, że nie było to DISCO POLO) i mogą Go zadowolic tylko SUPERRARYTASY :lol: :lol: :lol:

PS. A waliza była duża, tekturowa, ze skórzanymi narożnikami - taka z lat 50-tych. A, że zamek miała zepsuty, to ED paskiem od spodni ją przewiązał. :lol:
Ewa
2007-01-31 15:13:50
Ed... tak się zastanawiam, czy powinny to być rarytasy, które nie robią prawie na nikim najmniejszego wrażenia...

Jak to prawie na nikim??? Na większości fanów Niemena na pewno zrobiły, a to głównie fani słuchają takich audycji. Sądząc po wieku większości dzwoniących do radia osób, nie byli to raczej nowi sympatycy, którzy dopiero chcą poznawać Niemena, lecz ci trochę starsi, którzy znają go od dawna. Mimo wszystko prezentowane wersje utworów dla wielu z nich były zupełną nowością, dla mnie również. :)
Nikt pewnie nigdy nie wyda tych utworów, więc puszczenie ich w radiu ma na pewno sens. Bo niby gdzie mielibyśmy je usłyszeć???
Zgadzam się z Daszą, że nagrania z płyt też powinny być prezentowane. Przede wszystkim z tych, które rzadko (lub prawie wcale) goszczą na radiowych antenach.Nalepiej, żeby z każdej płyty było po kilka utworów . Wtedy i przypadkowy młody słuchacz będzie miał możliwość pełniejszego poznania Niemena i jego różnorodnego dorobku.
Żeby tylko było wystarczająco dużo czasu antenowego. :wink:
Tadeusz
2007-01-31 17:43:05
ED napisał: Ciekaw jestem czy ktoś zadał sobie trud porównania wersji prezentowanych utworów 17-tego i 20-tego stycznia z posiadanymi

Oczywiście, że tak! Szczególnie łatwo dokonać porównania wersji- surowizn, odnosząc je do wersji płytowych , które z pewnością najbardziej utrwaliły się w pamięci słuchaczy, bo jakże mogłoby być inaczej.
„Mów do mnie jeszcze” jako surowizna, niedopracowana jeszcze i daleka od doskonałości
( „i daleka…” - tak rzekłby z pewnością Niemen), na pierwszy „rzut ucha” różni się od wersji płytowej. Brak w niej jeszcze ozdobników, tych typowych dla Niemena w tamtym okresie, i tych budujących nastrój. Wykonawca prowadzi jedynie ogólny zarys melodii, bez wnikania w szczegóły, które z pewnością rodziły się długo- do samego końca , i być może w trakcie nagrania. Wszak Niemen był perfekcjonistą.
Efekt końcowy jest znany: piękny, pełen uczucia, utwór. Choć surowiznom też nie można odmówić wdzięku.
Można by tak o każdym utworze!
Ed
2007-01-31 19:11:42
TadeuszMożna by tak o każdym utworze!

No i o to chodzi. "Gdzie to jest", "Hej dziewczyno, hej", "Bema..." i wiele innych wersji radiowych czy koncertowych...Tak właśnie porównawczo trzeba na te różnice patrzeć, dostrzegać w nich to, czego nie ma w wersjach płytowych - to nieznane, nieprzeżyte jeszcze emocjonalnie niemenowskie poletko, czekające na indywidualne odkrycia, którego chyba nie będzie nam dane poznać do końca. Bo głód poznania, po tylu latach analizy płytowych utworów, zanika. Dla mnie, odkrywany, odkopywany rarytas zawsze pozostanie impulsem do dalszego poszukiwania i oczekiwania... jeśli tego zabraknie, zabraknie i mojej pasji, powstanie pustka ( to tak trochę futurystyczno-egoistycznie o sobie).
Ale to niestety nie zależy ode mnie...
Tylko czy sam Niemen przypuszczał, że jest tylu wariatów na tym świecie??? Gdyby wiedział, zapewne oddałby nam wszystko...
Ed
2007-02-01 15:51:48
Zaczyna się krystalizować ramówka dnia w Radiu dla Ciebie na 16.02.2007, w rocznicę urodzin Niemena : Od 6 do 19 w każdej godzinie co najmniej 1 utwór. Gościmi Radia dla Ciebie będą m.in. Piotr Kaczkowski i Tadeusz Skliński, który od 14 do 17 będzie prezentował najpiękniejsze nagrania Niemena. Czy będą to rarytasy?

W każdym razie audycje z rarytasami z dni 17.01.2007 i 20.01.2007 są już zarchiwizowane w naszych przepastnych zbiorach.
Markovitz
2007-02-01 18:33:42
EdZaczyna się krystalizować ramówka dnia w Radiu dla Ciebie na 16.02.2007 (..) Gośćmi Radia dla Ciebie będą m.in. Piotr Kaczkowski i Tadeusz Skliński, który od 14 do 17 będzie prezentował najpiękniejsze nagrania Niemena.
Czy będą to rarytasy ? .


Przed audycjami w dniu 17 I br. napisałem :

" Wczoraj trochę słuchałem Dnia z the Beatles w Trójce (...)
To, że niewiele było rarytasów - jakoś mi nie przeszkadzało.
Okazuje się, że i znany repertuar można w sposób ciekawy zaprezentować. "
:)

Z kolei wczoraj posłuchałem w Trójce Dnia z Myslovitz : oprócz mniej znanych nagrań ze wszystkich oficjalnych albumów Piotr Stelmach zaprezentował jedno rzadkie nagranie z początków kariery zespołu (jeszcze jako the Freshman :) ). Ale to nagranie zacięło się (tak jak w przypadku :N:-a zostało wyciszone). I wiecie , co zrobił Stelmi ? Na koniec audycji puścił je jeszcze raz-w całości !

Tym prezentacjom towarzyszyły rozmowy z Muzykami (jeden z takich wywiadów przerwał telefon troskliwej Babci Gitarzysty - macie co jeść ? Też poszło z taśmy na antenę.. Nikt nie protestował ...

Jeśli na antenę trafiłyby z dobrym komentarzem utwory z płyt Od początku oraz z dwóch ostatnich albumów i na okrasę jak grzybek w barszczu pojawiłby się jakiś rarytas radiowy, to myślę , że Większość Słuchaczy byłaby usatysfakcjonowana .

Wskazują na to wpisy naszych Pań : Ewy i Daszy :

Ewa : Zgadzam się z Daszą, że nagrania z płyt też powinny być prezentowane. Przede wszystkim z tych, które rzadko (lub prawie wcale) goszczą na radiowych antenach.

Najlepiej, żeby z każdej płyty było po kilka utworów . Wtedy i przypadkowy młody słuchacz będzie miał możliwość pełniejszego poznania Niemena i jego różnorodnego dorobku
[/b].


I oto chodzi : należy zaprezentować muzykę jak najlepszej jakości, ale nie te najbardziej znane utwory.
Piotr Starzyński
2007-02-01 20:00:58
Markovitzu- dla tych, którzy nie słuchali "Listy pokornych" 21.01.07, w całości poświęconej Czesławowi NIEMENOWI- lista utworów, które zaprezentowałem:
1. Spodchmurykapelusza- 4:00(12)
2. Doloniedola- 4:02(10)
3. Status mojego ja- 5:34(4)
4. Zezowata bieda- 4:45(7)
5. El soldado (Gonzales)- 2:33(2)
6. LOS MACHUCAMBOS (Ramirez)- La Malaguena- 3:39(12)
7. Nigdy się nie dowiesz- 3:30(2)
8. Chyba, że mnie pocałujesz ( Niemen, Grań)- 2:57(12)
9. Najdłuższa noc (Niemen, Bellan)- 3:05(6)
10. Sukces- 3:12(7)
11. Nie wiem, czy to warto (Bizoń, Dzikowski)- 4:12(4)
12. Ach, jakie oczy- 2:34(11)
13. Kwiaty ojczyste- 7:24(3)
14. Dobranoc- 2:14(13)
Po-zdrowie-nia

Nieustający c.d.n. :wink:
Ewa
2007-02-02 10:34:40
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-02-02 10:34:40 przez Ewa
Ed Gościmi Radia dla Ciebie będą m.in. Piotr Kaczkowski i Tadeusz Skliński, który od 14 do 17 będzie prezentował najpiękniejsze nagrania Niemena. Czy będą to rarytasy?

Gdyby tak nieszczęśliwie się złożyło, że nie usłyszymy już rarytasów spoza oficjalnego obiegu, to nasz nieoceniony Szach'raj przygotował listę utworów oficjalnie wydanych, ale bardzo dawno nie emitowanych:
"Wiem, że nie wrócisz" (Opole'63)
"Wiem , że nie wrócisz" (Paryska Olimpia'63),
"Long Tall Sally" (63),
"Moja Ojczyzna" (Leningrad'76),
"Pieśń Wernyhory" (Poznań'77),
"Ballda Łomżyńska" (Kołysanka, Polonez, Mazur - 77),
"Przeprowadzka" (wersja instrumentalna'82),
"Wspomnienie" (Sopot'87).
nagrania z gościnnym udziałem Niemena, np "Come Together" (Ira i Przyjaciele'92) itp.
To wszystko pochodzi z dawno wydanych i zapomnianych płyt lub kaset.

Większość z nas ma jednak nadzieję, że i spoza oficjalnych wydawnictw coś się przemyci, choćby "Re di cuori", którą Niemen pragnął zaśpiewać w San Remo (i którą Tadeusz obiecał Mattowi na antenie :wink: )...
...i że będzie kontynuacja Pieśni, która nie zmieściła się w ostatniej audycji. :)
Markovitz
2007-02-02 10:38:36
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-02-02 10:38:36 przez Markovitz
Dzięki Piotrze, ale szkoda, że na Twej bardzo sensownie ułożonej liście nie znalazło się żadne nagranie z archiwów Polskiego Radia. Oczywiście wiem, że nie takie to proste: Emaus nie jest rozgłośnią publiczną, a obecnie nawet publiczne RDC musi wnieść opłatę za nadanie np.utworu nagranego kiedyś dla Programu Trzeciego PR ! Tak to u nas jest ...

Nikt mi jednak nie wmówiłby, że np. prezentacja radiowej wersji
Pielgrzyma ze stycznia 1973r. (oczywiście po dopełnieniu formalności )- była nielegalna (sic! ). Kilkakrotnie w ciągu 34 lat słyszałem to nagranie w PR.

Jedna tylko okoliczność mogłaby przemawiać, aby do takich nadań w najbliższym czasie nie dochodziło : zapowiedź rychłego wydania tychże nagrań. :idea:

Wtedy sam podpisałbym list otwarty : :

- Panowie poczekajcie trochę, nie puszczajcie tych nagrań radiowych, bo wkrótce zostaną one wydane w technicznie lepszych wersjach (odczyszczone z szumów i trzasków) !

Romantyczna to wizja...

Właśnie przeczytałem, jakie nadzieje żywi ciągle Ewa :
...i że będzie kontynuacja Pieśni, która nie zmieściła się w ostatniej audycji. :)


Obawiam się, że :n: ikt* nie zadba o spełnienie pragnień :n: iepoprawnych Marzycieli
... :?

* Niby nigdy nie mów "nigdy".
gasket
2007-02-02 12:37:33
Markovitzwkrótce zostaną one wydane w technicznie lepszych wersjach (odczyszczone z szumów i trzasków)
Romantyczna to wizja...
Czyli przyczyna zatwardzenia lezy w szumach...?

Slabe to wytlumaczenie jak na dzisiejsze czasy, kiedy sa firmy zajmujace sie oczyszczaniem takich starych brudkow.
A jesli polskie podworko nie cieszy sie wystarczajaca renoma, to moznaby przeczyscic to za granica...


Wyobrazcie sobie taka informacje:

"Tasmy matki i scyfrowane oryginalne nagrania wylecialy dzisiaj do Londynu (albo Nowego Jorku), gdzie w slynnym studiu "Recycled Fame" poddane zostana skomplikowanej analogowo-cyfrowej obrobce. Dzieki wysoce zaawansowanym technologiom komputerowym, legendarne juz dzis nagrania uzyskaja krysztalowa czystosc, glebie i przejrzystosc dzwieku. Dawne, czesto monofoniczne zapisy, zostana nie tylko ustereofonicznione ale i uprzestrzennione w systemie 7.1...
Oficjalna premiera pierwszego boxu, zawierajacego zapisy koncertow z roznych okresow dzialalnosci artystycznej Czeslawa Niemena, odbedzie sie za trzy tygodnie w warszawskim oddziale firmy GMB-YNOS, gdzie wsrod zaproszonych gosci pojawia sie wybitne osobistosci swiatowej rozrywki, m.in. znakomita spiewaczka Beyonce Knowles, czy tez odtworca glownej roli w ostatnim filmie o przygodach niezapomnianego agenta 007 - Daniel Craig. Uroczystosc uswietnia dyskusje w wykonaniu uczestnikow internetowego Forum poswieconego Wielkiemu Artyscie. Z nieoficjalnych zrodel wiadomo, ze dyskusje beda poswiecone samym uzytkownikom i wypelnione kontrastujacymi wizjami Forum oraz nostalgicznymi wspominkami: "jak to bylo dawniej dobrze". Nie zabraknie tez uczestnikow milczaco przygladajacych sie innym..."

Romantyczna to wizja...

Na przeczyszczenie - oczyszczenie?
matt
2007-02-04 01:28:37
TadeuszDla wielu z nas ma, dla EDA pewno nie, bo On ma juz wszystko (...)


Ed
W każdym razie audycje z rarytasami z dni 17.01.2007 i 20.01.2007 są już zarchiwizowane w naszych przepastnych zbiorach.


No wlasnie nie sa :( i dlatego fajnie by bylo zeby moc je jeszcze raz uslyszec lub tez cos nowego-nieznanego. Bo po jednorazowym odluchaniu takich utworow :N:-a tylko wzmaga sie głod*.


*oczywiscie nie chodzi mi o ten w zoładku :wink:
Ed
2007-02-14 15:20:00
Ramowy plan Radia Dla Ciebie na 16.02.2007:
od 6 do 23: w każdej godzinie zaprezentowany zostanie jeden utwór;
Tadeusz Skliński między 14.00 a 16.00 ;
Piotr Kaczkowski od 18.00 do 19.00 ;

Czy będą rarytasy???
Ewa
2007-02-14 15:41:46
Ed
Czy będą rarytasy???

Myślałam, że od Ciebie się tego dowiemy. :wink:

Ja w każdym razie wierzę, że będą. :)
Ed
2007-02-14 17:39:02
A skąd ja mogę wiedzieć czy będą??? Zależy to od osób prowadzących, a przynajmniej jedna z nich na razie nie chce zdradzić "co będzie grane"...
I tak się zastanawiam czy oprócz Radia Dla Ciebie jeszcze jakaś rozgłośnia radiowa zagra Niemena w takiej ilości?? czy Niemen na obecnym rynku medialnym to skamieniały dinozaur po którego sięga jedynie pan Gaszyński i TVP Kultura ??????????????????????????????????????
matt
2007-02-15 00:06:39
EdI tak się zastanawiam czy oprócz Radia Dla Ciebie jeszcze jakaś rozgłośnia radiowa zagra Niemena w takiej ilości?? czy Niemen na obecnym rynku medialnym to skamieniały dinozaur po którego sięga jedynie pan Gaszyński i TVP Kultura ??????????????????????????????????????


No przeciez wystapil w koncercie Dinozaury Rocka :wink:

Moze jakies rozglosnie puszcza "Dziwny jest ten swiat" i to wszystko...

Rzeczywiscie chyba tylko pasjonaci lub przyjaciele sa w stanie poswiecic nieco wiecej miejsca :N:-owi w swoich audycjach. Pewnie zaliczaja sie tez do nich Kleszcz, Michalski, Kaczkowski ale czy zdecyduja sie na jakies dluszcze wspomnienie?
Ewa
2007-02-15 14:09:13
RDC zamieściło dziś tylko taką lakoniczną informację:

16 lutego 1939 r. urodził się Czesław Niemen. Jeszcze za życia stał się legendą polskiej sceny muzycznej. Z okazji rocznicy urodzin, Radio dla Ciebie jeszcze raz przypomni Państwu część jego wspaniałego dorobku artystycznego.

Zaprezentujemy Państwu zarówno znane utwory, jak i te mniej popularne. Będziemy także rozdawać płyty z muzyką Czesława Niemena oraz książki o jego twórczości.

Więc chyba dopiero jutro się dowiemy, jak będzie z tymi rarytasami. :wink:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-02-15 22:52:29
Ma być co kazano mając nadzieję ! Spodchmurykapelusza i last ...box ! W końcu to są dobre pozycje ! A może jednak coś jeszcze, ale już nie tyle! :o :)
Markovitz
2007-02-16 08:55:24
Romuald Juliusz WydrzyckiMa być co kazano mając nadzieję ! Spodchmurykapelusza i last ...box !
W końcu to są dobre pozycje :)


Pewnie, że dobre. Szkoda tylko, że towarzyszą im niezbyt pogłębione komentarze prezenterki RDC , iż "Śmiech Megalozaura" pierwotnie nosił tytuł .. "Pod pięścią DTP" :o

Jest coś na rzeczy : muzyka do tego tekstu (Śmiechu Megalozaura) pierwotnie stanowiła podkład do tekstu Pod pięścią DTP.

Mam nadzieję, że nie zabraknie także utworów z płyty Terra deflorata..
.. i Pieśni Ocalenia 8)
matt
2007-02-16 09:21:02
Markovitz
Mam nadzieję, że nie zabraknie także (...) Pieśni Ocalenia 8)


Raczej Pieśni od ziemi naszej :wink:
Markovitz
2007-02-16 09:27:28
Żadnych nieoficjalnych nagrań nie będzie.

Mam nadzieję na Pieśń ocalenia, bo została -za zgodą Niemena- nagrana dwa razy : raz na festiwalu w Opolu w 1975 (duet z M.Rodowicz) przez Polskie Radio i drugi raz w 1993r. podczas warszawskiego koncertu z Kayah (na box Jonasza Kofty) ...
matt
2007-02-16 09:36:29
Markovitz
Szkoda tylko, że towarzyszą im niezbyt pogłębione komentarze prezenterki RDC , (...)


No wlasnie :!: Przed chwila padlo stwierdzenie ze piosenka Piekny jest ten swiat miala sie pojawic na plycie Spodchmurykapelusza oraz ze Czeslaw Niemen jednak w zaden sposob nie moze jej napisac.

Co prawda w jednym z artykulow w Teraz Rocku pisal, ze nie jest to latwe (w kontekscie jeszcze tego, ze mu ukradli samochod), ale przeciez potem na czacie w wyborczej powiedzial:

Następna płyta będzie nosić tytuł "Sen końca i początku", ale być może nie będzie ta płyta, tylko "Świat nieodkryty" z muzyką do spektaklu Księga Krzysztofa Kolumba. Generalna będzie traktować o odkrywaniu świata, a szczególnie pięknego. Na płycie znajdzie się piosenka, którą zapowiadam od wielu lat: "Piękny jest ten świat".
matt
2007-02-16 09:39:59
MarkovitzŻadnych nieoficjalnych nagrań nie będzie.



A dlaczego :!: :cry:

Czy bylo zbyt male zainteresowanie ostatnia audycja z nieoficjalnymi nagraniami czy moze przyczyna jest zupelnie inna?

Ktorej mozemy sie juz domyslac...
matt
2007-02-16 13:47:59
Markovitz Szkoda tylko, że towarzyszą im niezbyt pogłębione komentarze prezenterki RDC , iż "Śmiech Megalozaura" pierwotnie nosił tytuł .. "Pod pięścią DTP" :o


:lol: - oj, nie wygralbys dzisiaj Markovitzu konkursu :wink:

Ale na powaznie to ja rozumiem o co Ci chodzi. "Śmiech Megalozaura" od poczatku nazywal sie "Śmiech Megalozaura". A "Pod piescia DTP" tak sie tez od poczatku nazywalo. Chodzi natomiast o podklad muzyczny, ktory pierwotnie byl uzyty w utworze "Pod piescia DTP" a ostatecznie w "Smiechu Megalozaura".
Dasza
2007-02-16 14:52:35
Pamietacie,o jakie piosenki prosiłam 20 stycznia?
Jedną z nich wtedy usłyszałam. Dwóch pozostałych
wcale nie spodziewałam sie usłyszeć.
Może kiedyś bedzie mi to dane, bo jak poinformował
na antenie Tadeusz S.jedna z tych piosenek została odnaleziona.
Razem z Ave Maria... Już je ma. :D
Ewa
2007-02-16 15:20:20
Czyli jednak nie skasowano tych utworów. :)
matt
2007-02-16 15:44:39
Strasznie jestem zawiedziony dzisiejsza audycją (apetyt po styczniu niestety(?) bardzo sie wzmógł) :(

Markovitz
Tadeusz Miejmy nadzieję, że audycja ta przerodzi się w cykliczny program, który powoli, aż do skutku, rozmiękczał będzie serca Spadkobierczyń.


.. a założymy się, że NIE ..? :twisted:


...niestety Markovitz mial racje...
Markovitz
2007-02-16 17:28:15
MattStrasznie jestem zawiedziony dzisiejsza audycją (apetyt po styczniu niestety(?) bardzo sie wzmógł) :( ...


17 stycznia kipiał muzyką Niemena w RDC (utwory z różnych okresów).
Dużo muzyki prezentowanej z werwą i pasją.
Dziś tej pasji widocznie zabrakło. Muzyki też zmieściło się nie za wiele.

Gdzie jest miejsce dla utworów z płyty Terra deflorata ?

Pan Piotr Kaczkowski, którego niezmiernie cenię m.in. za wspaniałą audycję (i serię płyt) p.n. Minimax uznał, że poświęcenie całej, godzinnej audycji Niemenowi to byłoby już za dużo...
Ewa
2007-02-16 18:27:39
Całe szczęście, że na pocieszenie po dzisiejszych zawiedzionych nadziejach jest jeszcze TVP Kultura. :)

Ale w porównaniu z zeszłym rokiem i tak nie było źle.
Markovitz
2007-02-17 17:35:44
Ed czy Niemen na obecnym rynku medialnym to skamieniały dinozaur po którego sięga jedynie pan Gaszyński i TVP Kultura ???


Do niedawna sięgał jeszcze Pan Wlodzimierz z radiowej Jedynki, ale już nie sięga :twisted:

Natomiast sam M.Gaszyński sięga po te najbardziej popularne nagrania z lat 1965-1969 .
Nie ma się co specjalnie dziwić - RDC prezentuje taki właśnie format : muzyka dla oldboyów.

Wczorajsze prezentacje nagrań z II cz. boxu wydawały się trochę wymuszone...

Kaczkowski opowiada albo o Rapsodzie, albo o koncercie Atlas Polskiego Rocka z 1996r. (w Trójce zwykle mylił się - podając o rok wcześniejszą datę ).

Naprawdę solidnie przygotował się tylko Tadeusz Skliński.
Nawalał mi odbiór tych audycji, ale np. bardzo ładną zapowiedź "Epitafium pamięci Piotra "- usłyszałem 8)
Piotr Starzyński
2007-02-17 18:03:13
Markovitz napisał:
Gdzie jest miejsce dla utworów z płyty Terra deflorata ?

U mnie, Marku- jutro w "Lp"- od g.21.00- 22.00 :)
Po-zdrowie-nia
Ewa
2007-02-20 18:12:46
W dzisiejszym "Metrze" jest wiadomość, że Marek Gaszyński zrezygnował z funkcji prezesa Radia dla Ciebie.
Rezygnację złożył 16.02. :o
Na razie nie chce komentować przyczyn swojej decyzji.

Aż boję się spytać, czy to ma może jakiś związek z tym, o czym myślę? :?
Markovitz
2007-02-20 20:08:52
EwaW dzisiejszym "Metrze" jest wiadomość, że Marek Gaszyński zrezygnował z funkcji prezesa Radia dla Ciebie (...)
Rezygnację złożył 16.02 .

Aż boję się spytać, czy to ma może jakiś związek z tym, o czym myślę?


Zastrzeżenia dotyczące styczniowych audycji w RDC pewnie Redaktorowi M.G. nie pomogły, ale nie przeceniajmy ich znaczenia, bo główną przyczyną takiej rezygnacji pewnie był jakiś rządzący anty-ludek...

Te ludki takie są : samo- się bronią i samo- atakują :twisted:

Tak, czy inaczej - Panie Marrrrrku -głowa do góry ! Przynajmniej cząstkę Muzyki uwolniono ...

W tej sytuacji każda dobra rozgłośnia powinna zabiegać o tak znakomitego Prezentera 8)

Te audycje pozostaną w naszej pamięci.
Spontanicznie utrwaliłem je także w radosnym wierszyku
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony