Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

17.01.2007 Radio Dla Ciebie 2007-01-05 - 2007-02-04 Ed 27 10992
Ed
2007-01-05 18:46:24
17.01.2007 r to juz trzecia rocznica odejścia śp.Czesława Niemena. Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna w Warszawie "Radio dla Ciebie" SA
(Warszawa 101 MHz, Siedlce 103,4 MHz, Płock 101,9 MHz, Radom 89,1 MHz, Ostrołęka 100,8 MHz, Ostrów 87,6 MHz + internet + TV SAT ) przygotowało program poświęcony temu wspaniałemu Artyście (współautorzy Marek Gaszyński i Tadeusz Skliński - autor Dyskografii)
od godz. 6 do godz. 24, w każdej godzinie co najmniej jedna piosenka Niemena oraz następujące bloki tematyczne:
13-14 Warszawskie ślady Niemena (M.Gaszyński-T.Skliński)
15-18 Muzyczne rarytasy Niemena - nagrania, wywiady itp (M.Gaszyński - T.Skliński)
18-19 Sławek Wierzcholski rozmawia z Józefem Skrzekiem
19-21 Po 17.01.2004 autorzy (M.Gaszyński - T.Skliński)
Pozycje wytłuszczone będą emitowane na "żywo", telefon dla słuchaczy podany zostanie podczas trwania audycji.
Ewa
2007-01-05 19:23:57
W końcu jakaś dobra wiadomość. :D
Dobrze, że chociaż jedna rozgłośnia postanowiła godnie uczcić tę rocznicę.
Bardzo jestem ciekawa tych rarytasów. :wink:
migaweczka
2007-01-05 19:27:09
No i super Edzie :):)

Znalazłam stronę Radia Dla Ciebie w sieci, bo tych fal radiowych u mnie "niet" ;), ale odtwarza mi się średnio, ciągle coś przerywa albo nadawanie się wyłącza... Mam nadzieję, że odbiór się poprawi :) A może coś tu źle uskuteczniam i stąd problemy ? Hmmm... 8)

http://nadaje.com/live.php :)
Ewa
2007-01-05 19:53:28
A nie prościej od razu wejść w tę stronę?
http://www.rdc.pl/
U mnie odbiera całkiem dobrze. :)
migaweczka
2007-01-05 20:10:25
Dzięki Ewo, ale niestety na tej stronie też mi przerywa co 2-3 sekundy... no trudno :) uroki buforowania ;)
Ed
2007-01-05 22:03:00
Myślę, że przynajmniej kilka osób mających możliwość nagrywania włączy MESSERA... ;)
Markovitz
2007-01-06 10:12:27
Ojej, Panie Edzie - taka przejmująca cisza miała być .. a tu nagle blok programowy i to bez pytania...
Dobrze przynajmniej, że nie będzie prywatnych fotografii.
No chyba , że komuś przyjdzie do głowy opisywać np. ::N: na plaży...
Przecież to może podkopać wizerunek Artysty !
Sam Pan widzi : tyle obaw i wątpliwości .
Naprawdę - nie wiem, czy wypada słuchać RDC..?

Zatroskana dusza 2
Markovitz
2007-01-08 14:49:06
A już poważnie:

Dzwoniąc do RDC możecie udowodnić, że jeszcze żyją Ci, którzy liczą na wydanie zapowiadanych płyt i oczekują zrozumienia ze strony Pań: Eleonory i Małgorzaty Niemen.

Będzie to kolejna okazja, aby zaprosić zainteresowanych Twórczością Niemena na Forum dyskusyjne.

Dowiedziałem się dziś, że Gości w tej audycji ma być więcej...

Ale dokładniejszych wiadomości nie mam.

M.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-01-09 13:59:09
Cicho sza ! Bo zabronią ! Nie ma Mickiewicza więc i niech nie będzie ... !?!?!? :(
Markovitz
2007-01-10 08:28:41
EdMyślę, że przynajmniej kilka osób mających możliwość nagrywania włączy MESSERA...


Raczej nici. Odbiór RDC przez internet nie nastraja optymistycznie . Te przerwy... :?

A już za tydzień rocznica i audycje... Podobno weźmie w nich udział nasz skromny Kolega z forum ... :D

Ale o tym - niech już raczej sam napisze.

Jeśli o mnie idzie -na pewno posłucham rozmowy Sławka Wierzcholskiego z Jo.Skrzekiem i audycji po godzinie 19-tej.
Prawdę mówiąc -Radio Dla Ciebie trochę mi ostatnio podpadło : jako jedyna spośród rozgłośni regionalnych Polskiego Radia -Ci z RDC nie chcą przeprowadzić eliminacji do Festiwalu Union of Rock - jedynej na tak szeroką skalę zakrojoną imprezy konkursowej dla młodych ludzi parających się muzyką rockową :(
Markovitz
2007-01-12 17:18:24
Wczoraj trochę słuchałem Dnia z the Beatles w Trójce.
Podobnie jak to ma być w RDC już od rana słuchaczom towarzyszyły utwory zespołu, do tego dwie dłuższe audycje monograficzne.
Niestety nie mogłem posłuchać w dzień urodzin Elvisa Presleya poświęconych Mu audycji.

W przypadku the Beatles na antenie przeważały znane utwory (choć na nowo zremasterowane na potrzeby CD "Love"). To że niewiele było rarytasów- jakoś mi nie przeszkadzało. Okazuje się, że i znany repertuar można w sposób ciekawy zaprezentować , co znalazło potwierdzenie w mailach do prowadzących trójkowe audycje..
Duża w tym zasługa Piotra Metza , który - jak dotąd - nie miał na naszym forum zbyt wysokich notowań...
Natomiast w RDC szykują konkursy z nagrodami książkowymi... :)

Podaję nr telefonu do audycji RDC :0-22 645 90 90
Markovitz
2007-01-17 23:38:23
Wybaczcie - zadzwoniłem (zamiast tego zmieściłby się jakiś utwór).
Ale pomyślałem, że muszę.. powiedzieć coś o forum. Innym - jak czytam- szwankował odbiór.

Poprawiny podobno w sobotę 20 I , w audycji anonsowanej w oddzielnym topicu.

I jakie wrażenia po tym Dniu Niemena w Radio Dla Ciebie :?:
Tadeusz
2007-01-18 07:27:19
Marek tłumaczy się, że zadzwonił i w ten sposób pozbawił nas jakiegoś utworu
- Dobrze zrobiłeś ! Należało to poruszyć !
- Wrażeń mnóstwo, tak jak rarytasów. Oby je mieć w swojej kolekcji. Jak je zdobyć ?
Markovitz
2007-01-18 08:30:19
Tadeusz z Wrocławia Wrażeń mnóstwo, tak jak rarytasów. Oby je mieć w swojej kolekcji. Jak je zdobyć ?

Nie widzę Tadeuszu innego sposobu, aby Wszystkich usatysfakcjonować , jak dalsze cierpliwe prośby i listy przekonujące Spadkobierczynie do podjęcia trudu wydania Dzieł Wszystkich.

Wymiana kolekcjonerska bowiem nigdy nie zaspokoi potrzeb ogółu społeczności miłośników sztuki Czesława Niemena.
Zresztą chyba domyślacie się, że śmieszne byłoby proponowanie czegoś na wymianę Tadeuszowi z W-wy i Innym, którzy byli wczoraj w studio RDC ? :twisted:

A więc - cóż można jeszcze proponować ?
Chyba najbliższą audycję (na forum : 20 I RDCw oddzielnym temacie) pod znamiennym tytułem: "Mam wszystko" i za miesiąc- nocny "Minimax" w Trójce..
Albo też nie mieć tego wszystkiego i pogodzić się z tym - tak jak ja. 8)

Piszcie : co Wam podobało się w tych audycjach RDC ? Samo gromadzenie kolekcji nagrań to trochę za mało jak na prawdziwych fanów NAE :wink:

P.S. I nie skarżcie mi się już chłopaki na nędzny odbiór z internetu ! W wolną sobotę można zabrać telefon i radiomagnetofon GRUNDIG pod pachę i przebijać się jak najbliżej Warszawy i RDC :P
Domin189
2007-01-18 10:51:16
Słyszałem strzępki jakiejś rozmowy, kiedy ktoś nadmienił "coś o społeczności forum" - pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy - Markovitz! No i nie myliłem się chyba ;)
Piotr Starzyński
2007-01-18 11:02:56
Markovitz napisał:

Nie widzę Tadeuszu innego sposobu, aby Wszystkich usatysfakcjonować , jak dalsze cierpliwe prośby i listy przekonujące Spadkobierczynie do podjęcia trudu wydania Dzieł Wszystkich.

Dziękuję Ci , Marku za te słowa. Zgadzam się w pełni z nimi.
Również i ja będę coś w tej kwestii czynił " i (ciągle) mocno wierzę w to, że...".
Nikt mi tej nadziei nie odbierze, czego i Wam życzę.
Za bardzo byliśmy niejednokrotnie w sprawach Niemena zdeterminowani, by teraz zwątpić.
Po-zdrowie-nia
Ed
2007-01-18 12:36:22
Myślę, że Tadeusz doskonale poradził sobie z audycją. Moja skromna osoba niestety nie wytrzymała "próby czasu" - w związku z przenoszeniem firmy, nie spałem ani minuty poprzedniej nocy, więc dłuższe niż 15 minut przebywanie w gronie tak zacnych osób, w stanie wskazującym na potworne zmęczenie, mijało się z celem.
Jednak wszystkie części audycji zostały nagrane...
PS. Niektóre nagrania powalały z nóg... :P
matt
2007-01-18 13:58:24
duze brawa dla rdc i dla wszystkich zaangazowanych wczoraj w dzien :n: w tym radiu :D

Oczywiscie trudno bylo by spedzic caly dzien bedac wsluchanych w fale plynace z wirtualnego swiata. Oczywiscie nie z powodow audycji, ale pewnych obowiazkow ktore wszyscy zapewne mamy (plus jakosc, chociaz mnie to nie dotyczylo).

Bardzo mi sie podobal wywiad Gaszyńskiego z '65 r. - widac ze obaj z :N:-em dobrze sie bawili a i wykonanie z sama gitare piosenek tez bylo bardzo interesujace. Kilka mniej lub bardziej znanych rarytasow tez bylo duzym walorem programu. Nie slyszalem wszystkiego, ale wiekszosc pochodzi raczej z wczesnych lat 60-tych, a przynajmniej z przed wydania plyty "Dziwny jest ten swiat". Szkoda ze nie z okresow pozniejszych.

Super audycja po 23 :!: :!: :!: - myslalem ze tylko na forum mamy taki skrzywiony obraz :n:-a 8) , ktory niektorzy probuja nam....w y p r o s t o w a c :twisted:
Markovitz
2007-01-18 16:37:17
matt Bardzo mi sie podobal wywiad Gaszyńskiego z '65 r. - widac ze obaj z :N:-em dobrze sie bawili a i wykonanie z sama gitare piosenek tez bylo bardzo interesujace.


Przed laty dowiedziałem się jak pracowano w latach 60-tych nad audycjami Polskiego Radia. Proszę sobie wyobrazić, że kiedy redaktor zapraszał muzyka do audycji , to musiał najpierw swojemu szefostwu przedstawić .. konspekt rozmowy 8)

Słuchając wczoraj tych wesołych dialogów odniosłem takie wrażenie, że Ci dwaj mlodzi Ludzie odczytywali 40 lat temu swoje kwestie z kartki i to Ich głównie tak bawiło :P

Dla mnie najcenniejszym materiałem wyemitowanym w RDC był ostatni wywiad radiowy udzielony 12 grudnia 2003r. Markowi Gaszyńskiemu.

To już czwarta* udostępniona nam rozmowa z Naszym Artystą z grudnia 2003r. i utwierdzam się w przekonaniu , że w naszej korespondencji z Panią Małgorzatą Niemen trafnie ujęliśmy temat ostatnich projektów twórczych Czesława Niemena...


* W PR2 i w Radio BIS prezentowano już kilkakrotnie wywiad Wł.Kleszcza.
Ponadto w XII 2003r. :N: był gościem porannego programu TVP1 i udzielił wywiadu J.Fajkowskiej .
Ewa
2007-01-18 18:14:14
Myślę, że Radio dla Ciebie zrobiło wczoraj naprawdę kawał dobrej roboty.Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przygotowali ten wspaniały "Dzień Niemena". :D
Mimo przerw w słuchaniu i problemów ze sprzętem, ciężko było oderwać mnie wczoraj od radia.

Wszystkie audycje były bardzo interesujące,T.Skliński, jak zwykle, uraczył nas wieloma ciekawymi opowieściami.Podobała mi się też rozmowa K.Dowbor z R.Radoszewskim, który jako pierwszy postawił tak ważne dla nas pytanie :"Co dalej ze spuścizną Niemenowską"?
Oczywiście pozostało bez odpowiedzi. :(

Cieszę się, że rozmowa S.Wierzcholskiego z J. Skrzekiem ilustrowana była wspaniałymi nagraniami z płyty "Marionetki",które stanowczo za rzadko goszczą na antenie radiowej.

No i te rarytasy, których za sprawą Tadeusza i Eda pierwszy raz mogliśmy posłuchać w takiej ilości. Mam nadzieję, że nie ostatni. :)

Z ostatniej audycji chciałabym przytoczyć piękne słowa Niemena na temat rodziny, przypomniane przez Krystynę Gucewicz:
"Rodzina to święte naczynie, które wypełniamy miłością".
Naprawdę piękne to słowa.

P.S.
Dobrze, Markovitzu, że wspomiałeś też o naszym Forum. 8)
Tadeusz
2007-01-18 19:06:01
Wymieniano też w audycji naszego Szach’raja, jako zasłużonego w krzewieniu twórczości Niemena. Tadeusz Skliński poinformował, że to właśnie Szach’raj dotarł do Faridy i dzięki uprzejmości Jej managera zdobył nagarnie , jakie Niemen poczynił wraz z Faridą w 1990 roku. Nagranie to dzięki naszemu Szachraj’owi zatoczyło wczoraj krąg nad Polską
Zauważyliście pewno, że Szach’raj umilkł na forum. Mam nadzieję, że przynajmniej zdrowie go nie opuszcza, tak jak On nas opuścił; mam nadzieję, że zdrowie jest dla niego łaskawsze niż On dla nas.
Dasza
2007-01-20 10:47:07
Ewa napisała:
[i]Z ostatniej audycji chciałabym przytoczyć piękne słowa Niemena na temat rodziny, przypomniane przez Krystynę Gucewicz:
"Rodzina to święte naczynie, które wypełniamy miłością".
Naprawdę piękne to słowa.
[/b][/i]

Tej audycji udało mi się wysłuchać jako jedynej w całości.
(Moje radio wreszcie odbierało poprawnie)

Myślę, że pani Krystyna mogłaby swoimi opowieściami o Niemenie
wypełnić nie jedną taką audycję. Mówiła z wielką pasją i czuło się, że
chciałaby powiedzieć o wiele więcej, no ale byli tez inni goście.
Ed
2007-01-29 08:50:03
MarkovitzDla mnie najcenniejszym materiałem wyemitowanym w RDC był ostatni wywiad radiowy udzielony 12 grudnia 2003r. Markowi Gaszyńskiemu.


Czyżby stwierdzenie to dowodziło, że nie muzyka-unikaty a omawiane tematy-problemy, myśli i tembr głosu Cze (nie mylić z Guevarą) wywarły na Tobie największe wrażenie?
Na mnie największe wrażenie zrobila Pieśń ocalenia. :P
Markovitz
2007-01-29 09:27:59
Ed Czyżby stwierdzenie to dowodziło, że nie muzyka-unikaty a omawiane tematy-problemy, myśli i tembr głosu Cze (nie mylić z Guevarą) wywarły na Tobie największe wrażenie?
Na mnie największe wrażenie zrobiła Pieśń Ocalenia. :P


Nie tylko tembr (w tych grudniowych wywiadach nieco ochrypły i ..taki przejmujący..) co rzeczywiście sam człowiek- :N: . Jak dobrze , że to w archiwach ocalało.

Rarytasy ... :roll:
Edzie - ja oczywiście zdaję sobie sprawę , że dla większości Userów tego forum to one stanowiły magnes przyciągający tego dnia do RDC, ale.. to tylko dla Nas.
Uważam , że ten repertuar raczej nie przyciągnie zbyt wielu nowych, młodych fanów do muzyki :n:-a.

Ja proponowałem, aby zagrali trochę mocniej : rockowe numery z lat 70-tych i solowe z Robotestrą.
A te z N-Cz... zbyt sentymentalne trochę te big-beaty :twisted:

Co do Ocalenia ... Przecież nie było żadnej takiej Pieśni ! :P
Ed
2007-01-29 10:00:39
MarkovitzUważam , że ten repertuar raczej nie przyciągnie zbyt wielu nowych, młodych fanów do muzyki :n:-a.

Ja proponowałem, aby zagrali trochę mocniej : rockowe numery z lat 70-tych i solowe z Robotestrą.
A te z N-Cz... zbyt sentymentalne trochę te big-beaty :twisted:

Co do Ocalenia ... Przecież nie było żadnej takiej Pieśni ! :P


Młodych nie przyciągnie, bo oni mają swoją muzykę - swoje stacje radiowe.
Rockowy numer był i to chyba największy - koncertowy Bema "bezbłędny" - (uważni słuchacze zapewne zauważyli, na czym polegała odmienność tej zaprezentowanej wersji) ... ;) z resztą, przygotowane było dużo więcej utworów niż można było zaprezentować na antenie.
A co do Pieśni - była, była... i płynęła delikatnie w początkowej fazie - moog, clavinet, gitara, blachy... zagęszczana tak, jak to tylko N potrafi... ech
Ewa
2007-01-29 10:17:02
Ed
A co do Pieśni - była, była... i płynęła delikatnie w początkowej fazie - moog, clavinet, gitara, blachy... zagęszczana tak, jak to tylko N potrafi... ech

Niestety, bardzo szybko się rozpłynęła. :(
Ale może znów popłynie niebawem...cały czas na to liczę. :wink:
Ed
2007-01-29 10:31:04
EwaNiestety, bardzo szybko się rozpłynęła. :(


a od czego mamy wyobraźnię niemenowskiej potęgi????
matt
2007-02-04 00:40:11
MarkovitzPrzed laty dowiedziałem się jak pracowano w latach 60-tych nad audycjami Polskiego Radia. Proszę sobie wyobrazić, że kiedy redaktor zapraszał muzyka do audycji , to musiał najpierw swojemu szefostwu przedstawić .. konspekt rozmowy 8)

Słuchając wczoraj tych wesołych dialogów odniosłem takie wrażenie, że Ci dwaj mlodzi Ludzie odczytywali 40 lat temu swoje kwestie z kartki i to Ich głównie tak bawiło :P


Teza jak najbardziej pasuje do sytuacji. Czemu tylko Gaszyński mialby o tym nie wspomniec? Tym bardziej ze przed sama emisja mowil nieco o tym wywiadzie.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony