Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

20 01 2007 po17-tej i od 19-ej w RDC 2007-01-16 - 2007-01-23 Markovitz 47 15370
Markovitz
2007-01-16 20:39:04
Sądziłem, że audycje w dzień Tej smutnej rocznicy wyczerpią w RDC zainteresowanie :N:-em .
Okazuje się , że nie do końca tak jest ...

Otrzymałem enigmatyczne info, że w sobotę Radio Dla Ciebie spełni każde Wasze muzyczne życzenia . Kropka.

I co .. wierzyć ?
Andrzej Mróz
2007-01-17 16:23:23
Każde nagranie dziś odtworzone możecie usłyszeć w sobotę (piosenki na telefon RDC).
Ewa
2007-01-18 20:51:41
Markovitz
Otrzymałem enigmatyczne info, że w sobotę Radio Dla Ciebie spełni każde Wasze muzyczne życzenia

To może stwórzmy naszą forumową listę życzeń.
Niech każdy wpisze po dwa, trzy utwory, które chciałby uslyszeć.
Może Tadeusz weźmie je pod uwagę w sobotniej audycji. :wink:

Moje typy to:
Fermata (nagr. radiowe ze stycznia 73r.)
Tes yeux (Paryż 65r.)
Płaczmy razem wrogu mój (Wrocław 88r.)
Markovitz
2007-01-18 21:42:54
Ewa .. stwórzmy naszą forumową listę życzeń.

Niech każdy wpisze po dwa, trzy utwory, które chciałby uslyszeć.
Może Tadeusz weźmie je pod uwagę w sobotniej audycji. :wink:
Moje typy to:

Fermata (nagr. radiowe ze stycznia 73r.)
Tes yeux (Paryż 65r.)
Płaczmy razem wrogu mój (Wrocław 88r.)


To już są naprawdę rarytasy z najgłębszych archiwów PR 8)

Mój wybór może wprawić Was w zdumienie, ale chciałbym aby zainteresowali się Muzyką NAE dzisiejsi fani rocka :

1/ Chwila ciszy* z pierwszej edycji :n: od początku (nie z boxu, gdzie nie odpowiada mi brzmienie akurat Czerwonego albumu),
2/ Smutny Ktoś i biedny Nikt z płyty " :n: Aerolit",
3/ Pielgrzym z Grupą :n: lub Obłuda z zespołem Dżem.

A jakie są Wasze życzenia ?

* Zmieniłem na krótsze nagranie z tej samej płyty.
Ewa
2007-01-18 23:14:47
W imieniu Szach'raja podaję jego propozycje:

Spinning Wheel (w wersji anglojęzycznej)
Bema pamięci...(1-sze wykonanie z 68r.)
Tadeusz
2007-01-19 08:12:23
Moje propozycje:
- Moja i Twoja nadzieja ( tytuł mogłem przekręcić , chodzi o piosenkę z akcji charytatywnej
w 1997 r. na rzecz powodzian)
- Litlle Wing
- Cała w trawie
- Obłuda
- Obok nas

Wiem, że to za dużo, ale ......
Markovitz
2007-01-19 09:10:04
Tadeusz
- Moja i Twoja nadzieja
- Litlle Wing
- Cała w trawie
- (...)
-Obok nas

Wiem, że to za dużo, ale .....


..bez Obłudy jest już w sam raz :wink:
Dziwi mnie , że -jak na razie- najmocniej spragnieni nagrań Forumowicze nie dali jeszcze swoich propozycji.
Ewa,Tadeusz, Szach'raj, ja ... Kto następny ?

Trzy, cztery propozycje max.


Nie powtarzajmy nagrań -niech powstanie szeroki wachlarz propozycji.

Taka okazja szybko się nie powtórzy :idea:
Stach
2007-01-19 10:22:16
1.Dialog 2.Spodchmurykapelusza 3.La prima cossa bella 4.Bradiaga,to propozycje bez "Obłudy"
Piotr Starzyński
2007-01-19 11:07:09
1."Ojcze nasz" ( w całości)
2 .Utwory z koncertu ze "Spodka" z 1991r.
Markovitz
2007-01-19 11:47:01
Piotr Starzyński1."Ojcze nasz" ( w całości)

2. Utwory z koncertu ze "Spodka" z 1991r.


Jeśli modlitwa, to nie powinno się tego wyciszać - niech idzie do Nieba :idea:

Co do propozycji "utworów ze Spodka" ... :roll:
Nagrania oficjalne z płyt zamieszczonych w DYSKOGRAFII i studyjne nagrania radiowe również mogą być ciekawe dla słuchaczy RDC.

Zresztą - możecie prosić o co chcecie ...
Dasza
2007-01-20 10:17:20
Ja natomiast chciałabym usłyszec:
What'd I Say
Malagauena
High horse
Ed
2007-01-20 12:29:04
Missa Pogana - chociaż krótki zarys wokalny...
matt
2007-01-20 12:58:48
MarkovitzDziwi mnie , że -jak na razie- najmocniej spragnieni nagrań Forumowicze nie dali jeszcze swoich propozycji.


Wazniejsze jest chyba jednak zadzwonic, bo z samych propozycji na forum niewiele wyniknie.

Ja natomiast chcialbym uslyszec: Piesn od ziemi naszej, chociaz mam watpliwosci czy znajduje sie ten utwor w radiowych archiwach (nawet PR)?
Markovitz
2007-01-20 17:12:06
Gdy wróciłem do komputera właśnie kończył wypowiedź Matt , a później glos zabrała Ewa :P
Brawo- niech za Wami idą następni Śmiałkowie !

Czy jeszcze Ktoś zadzwonilł do audycji ? Jakie wrażenia ?

matt.. z samych propozycji na forum niewiele wyniknie


Czyżby ? :)

Zgłoszona wcześniej na forum Fermata jednak ma szansę zostawić błękitny ślad na falach eteru ...
Ewa
2007-01-20 17:20:57
Wcześniej dzwonił też Tadeusz. :)
Fajnie, że nasze prośby zostały spełnione. :D
Marek Wiernik mówił, że jest szansa na jeszcze jedną taką audycję z okazji urodzin Niemena.
Może jeszcze bardziej się zmobilizujemy. :wink:
Markovitz
2007-01-20 17:31:50
EwaWcześniej dzwonił też Tadeusz. :)

To świetnie ! Zresztą dziwne byłoby gdyby Tadeusz Wrocławski nie wsparł Tadeusza Warszawskiego :P

Na miejscu Tadeusz W-ski dowiedział się , że wszelkie propozycje muszą być jednak zgłoszone na antenie w trakcie trwania audycji .
Oj, nie wiadomo jak będzie za miesiąc.
Za to wiadomo, że od 19-tej ponownie macie szansę :idea:

Kto przypomni numer telefonu do RDC ..?
Tadeusz
2007-01-20 17:34:35
022 645 90 90
No forumowicze, do ataku!!!

PS. Markovitz napisał: Zresztą dziwne byłoby gdyby Tadeusz Wrocławski nie wsparł Tadeusza Warszawskiego

- Świetne! Gdybym nawet zmienił nazwisko na -Wrocławski, to nie musiałbym zmieniać inicjałów :lol: :lol: :lol:
Ewa
2007-01-20 19:16:03
Markovitzowi również udało się dodzwonić. :)
Czy to już koniec audycji?
Przerwali w najciekawszym momencie. :(

P.S.
Szach'raja życzenie też zostało spełnione. 8)
Markovitz
2007-01-20 19:21:53
Cóż .. audycja się skończyła .. :?
Wasze propozycje okazały się bardzo wyszukane 8)
Jednak nie mieli wszystkiego .. Poprosiłem o utwór o znamiennym tytule "Powrót znikąd". Nie mieli tego nagrania, więc poszło "Spojrzenie za siebie".
To trochę długie jak na taką audycję ... No, ale był "Spinning Wheel" zamówiony przez Szach'raja i nagrane w poł.1967r. przez Polskie Radio wykonanie Dziwnego świata .. (z opolskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego).
Absolutna rzadkość.
Ewa
2007-01-20 19:44:26
Daszo, High Horse też było.

Tadeuszu, WIELKIE DZIĘKI za te wszystkie wspaniałe rarytasy. :D
Dasza
2007-01-20 19:52:51
Rzeczywiscie,jedna z moich propozycji też była.
Chyba tylko Matt nie doczekał się tego o co prosił,
ale dzieki temu dowiedzielismy się, że planowana jest
podobna audycja w rocznicę urodzin. Oby doszła do skutku.
Wielkie dzieki dla Tadeusza S. za tę audycję i prośba o ciąg
dalszy.
Tadeusz
2007-01-20 20:26:52
Audycja w radiu RDC pokazała, że nie tylko nasza społeczność interesuje się Niemenem i potrzebuje żywego kontaktu z Jego twórczością. Są inni, porozrzucani gdzieś po Polsce, oczekujący na publikacje unikatów, a jak widać jest ich wiele - choćby zupełnie nieznane i nieprawdopodobne wersje znanych rosyjskich piosenek ludowych, nagrania z Michałem Urbaniakiem, czy Wandą Warską
Trzeba wyjątkowo złej woli aby pozbawić fanów, ważnego dla nich, dobrodziejstwa – pełnego dostępu do dokonań Niemena.
Miejmy nadzieję, że audycja ta przerodzi się w cykliczny program, który powoli, aż do skutku, rozmiękczał będzie serca Spadkobierczyń.
Dzisiejsza audycja pokazała, że jeszcze nic straconego, że o Niemenie nie zapomniano, że jest szansa na ocalenie od zapomnienia Jego twórczości.
matt
2007-01-20 21:49:50
matt
Wazniejsze jest chyba jednak zadzwonic(...)


...a jednak nie pomoglo. :lol:

DaszaChyba tylko Matt nie doczekał się tego o co prosił,
ale dzieki temu dowiedzielismy się, że planowana jest
podobna audycja w rocznicę urodzin.


Doczekalem sie o wiele wiecej Daszo. Audycja byla super!!!! Zarowno pierwsza jak i druga czesc (wg ramowki nie mialo byc drugiej czesci :!: , chociaz Markovitz i tak wczesniej zapowiadal ze bedzie - siła woli :?: :wink: ). Wielkie dzieki dla pana Tadeusza ze spelnil tak wiele naszych prosb oraz dla radia rdc za sama audycje :!: :!: No i obietnica ze nie byla to ostatnia taka audycja :!: (nastepnym razem moze z Pieśnią ...)

Wiele utorow slyszalem pierwszy raz, chociaz o ich istnieniu wiedzialem.

MarkovitzPoprosiłem o utwór o znamiennym tytule "Powrót znikąd".


O tym akurat nie. I chyba nie jest nawet o nim wspomniane w dyskografii?


Tadeusz
Dzisiejsza audycja pokazała, że jeszcze nic straconego, że o Niemenie nie zapomniano, że jest szansa na ocalenie od zapomnienia Jego twórczości.


Caly czas tez w to wierze :!:



Ewa
Tadeuszu, WIELKIE DZIĘKI za te wszystkie wspaniałe rarytasy. :D


no i wypada sie tylko podpisac.
Markovitz
2007-01-20 21:55:37
Edytowany 7 raz(y), ostatnio 2007-01-20 21:55:37 przez Markovitz
Tadeusz Miejmy nadzieję, że audycja ta przerodzi się w cykliczny program, który powoli, aż do skutku, rozmiękczał będzie serca Spadkobierczyń.


.. a założymy się, że NIE ..? :twisted:

Bez zezwolenia i bez konsultacji /
doszło w sobotę /
do wielkiej sensacji.

Grupka wariatów/
Namolnych fanów /
tak ogłupiła dwóch zacnych panów /
że ci amokiem trafieni w ciemię
zdjęli playlistę i grali dla Ciebie (...) .


Aby dyskusja w tym temacie nie przerodziła się w rozprawkę o poezji częstochowskiej- wierszyk w całości przeniosłem :arrow: tu.

Myślę , że telefony od Was na na antenie radia poprzedzone listą propozycji na forum pozwolą składniej ułożyć następną audycję .. o i ile w ogóle taka audycja będzie.
Tadeuszu - zakład przyjmuję i będę płonął rzędem wstydliwych gęb, jeśli wyjdzie, że NIEstety ...


Copyright -Poeta od 7-miu boleści
MarkovitZ.
Ed
2007-01-20 22:04:29
Daszaale dzieki temu dowiedzielismy się, że planowana jest
podobna audycja w rocznicę urodzin. Oby doszła do skutku.
Wielkie dzieki dla Tadeusza S. za tę audycję i prośba o ciąg
dalszy.


Ale nie możemy biernie na nią czekać, bo RdC może dojść do wniosku że Niemena jest za dużo - dlatego prośba: piszmy maile do RdC z podziękowaniem za audycje, w tym na ręce prezesa RdC Pana Marka Gaszyńskiego. Jedynie on może zadecydować o audycji urodzinowej ale zrobi to, mając Nasze poparcie i wiedząc, że ludzie tego potrzebują. To jedyny człowiek radia, który jest w stanie wytrzymać wszelkie burze i napory jakie mogą pojawić się z różnych stron.
Ed
2007-01-20 22:08:15
Taki wiersz w radiu, skierowany na ręce prezesa zrobiłby FURORĘ.
Markovitz
2007-01-20 22:11:35
EdTaki wiersz w radiu, skierowany na ręce prezesa zrobiłby FURORĘ.
..jam liryk wyklęty .. nie Prezesom
jeno Muzom piszę :wink:
Ewa
2007-01-20 22:21:21
EdTaki wiersz w radiu, skierowany na ręce prezesa zrobiłby FURORĘ.

Zgadzam się z Edem. Wierszyk jest super. 8)
Ed
2007-01-20 22:35:07
EwaPrzerwali w najciekawszym momencie. :(


Pytanie do wszystkich: co Ewa miała na myśli????

PS. Piszcie do RdC bo 16.02. nic nie będzie... :P
Ewa
2007-01-20 23:25:34
Ja do RDC już napisałam.
A co miałam na myśli, chyba wie każdy, kto uważnie słuchał. :)
Tadeusz
2007-01-21 07:52:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-21 07:52:30 przez Tadeusz
- Mail do RDC poszedł zaraz po audycji.
- Markovitz jes geniuszem, wierszyk genialny ( liryka publicystyczna). Brawo!!!!!

Markovitz napisał:.. a założymy się, że NIE ..?
Zawsze dobrze mu życzę, ale tym razem - nie. Oby sromotnie przegrał ten zakład i pękł ze wstydu :wink:
Markovitz
2007-01-21 11:35:32
Tadeusz Markovitz napisał:.. a założymy się, że NIE ..?
Oby sromotnie przegrał ten zakład i pękł ze wstydu :wink:


Raczej z podziwu, bo wreszcie odważyliście się zabrać głos.
Jeśli teraz drogą mailową dołączą inni to może...

..ale NIE, to raczej niemożliwe 8)

P>S> Ktoś może poda -jaki jest właściwie adres e-mail do RDC ..?
Tadeusz
2007-01-21 11:53:23
Za zgodą Marka ( On jest skromniejszy ode mnie :wink: ) posłałem jego rozprawkę poetycko-publicystyczną do redakcji RDC. Oto treśc maila wysłanego do RDC:

Pan Marek Gaszyński,Szanowa Redakcja,
po audycji z udziałem Tadeusza Sklińskiego, na naszym forum rozpisali się
nasi forumowicze, wyrażając swój zachwyt audycją i ukontentowanie, że
wreszcie coś drgnęło w sprawie nagrań Niemena i prezentacji Jego
twórczości. Jeden z naszych kolegów, Markovitz, napisał nawet małą rozprawkę poetycko - publicystyczną na ten temat.
Przesyłam ją za wyraźną zgodą Autora.

z powazaniem
Tadeusz Wójcik


Oto ona:



Oda do Radia (Dla Ciebie Pani).

Bez zezwolenia i konsultacji
doszło w sobotę
do wielkiej sensacji.

Grupka wariatów,
Namolnych fanów,
........
Tadeusz
2007-01-21 12:16:20
Markovitz mapisał: ... bo wreszcie odważyliście się zabrać głos.


Nikt niczego się nie bał, i odwagi nie brakowało, tyle że jedyny adres jak przychodził na myśl to: Dowództwo Armii Radzieckiej albo Berdyczów- oba kompetentne i oba skuteczne, rzecz jasna, w tej sprawie.
Stach
2007-01-21 14:42:01
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-01-21 14:42:01 przez Stach
Kampania reklamowa RDC,ruszyła pełną parą.Gaszyński dłonie ma mocno oślinione od tych wszystkich ochów i achów.Zachwyty wszystkich "przyjaciół od korzyści" są mocno i wyrażnie wyartykułowane w treściach jakie sklecili w swych postach.Cynicznie pochodząc do Spadkobierczyń,jakieś wierszydła klecąc.Idą na całośc, nie zważają na takt i umiar wobec Pań N.Te roszczeniowe postawy wobec dzieł NIEMENA zalatuj inkwizycją ,już widzę zbierających chrust na stos.Jeden drugiego nakręca jak żyłkę na kołowrotek a następnie wyrzuca przed siebie i na "beszczelca" usiłuje coś dopaśc.Istne safari.Oby tylko myśliwy nie stał się ofiarą.Jakże łatwo stawiac warunki.okoloczności,szukając usprawiedliwienia dla swych "akcji" pełne pychy,zarozumialstwa i tego chciejstwa.Zachęcanie do pisania listów pochwalnych(agotowanie) do RDC na ręce prezesunia umiłowanego,robiącego mamone na wszystkim i na wszystkich wykorzystując ich samych jako mięso armatnie do realizacji swych planów."Marionetek"nastał czas.Dobrze jeszcze ,że nie pacynek ,bo gdzie by włożyli palec?Niemen na was patrzy i ocenia -"armagedon" .Gracie na nosie i ta wasza gra pozorów,zapudrowane lica,"słowo ,które nic nie czyni..."!?.Działacie wspólnie i w porozumieniu jak "ośmiornica",zapomnieliście ,że u kresu" groby nas zrównają"!!!Chocby nie wiem jak wielka miłośc do NIEMENA i Jego dzieł była w nas ,nie jest to przepustką do nikczemnych działań z pominięciem Spadkobierczyń.
matt
2007-01-21 14:59:17
Ja sie bardzo ciesze ze moglem wysluchac tych utworow. W wiekszosci pierwszy raz. Nie rozumiem co jest w tym zlego ze ktos kto jest w ich posiadaniu, majac taka mozliwosc udostepnil je na antenie. Ja z checia kupie je w sklepie. Chcialbym tylko wiedziec w ktorym...
Markovitz
2007-01-21 16:07:11
StachCynicznie pochodząc do Spadkobierczyń,jakieś wierszydła klecąc.Idą na całośc, nie zważają na takt i umiar wobec Pań N.Te roszczeniowe postawy wobec dzieł NIEMENA zalatuj inkwizycją ,już widzę zbierających chrust na stos..


Jaki chrust , człowieku ..? Opamiętaj się :idea:

Zapytaj jak nie rozumiesz a nie wypisujesz brednie. Mój wierszyk dedykowany Pani M. zawiera przedstawienie problemu z przymrużeniem oka, ale w sposób, który Nikogo nie obraża .

Nie można tego powiedzieć o Twoim poście, Stachu !

Co jest złego w tym, że ludzie dzwonią do radia, prosząc o piosenki ?

Co nikczemnego w listach o wydanie tych utworów na płytach ?!


Nie dajmy się zwariować ...
Tadeusz
2007-01-21 16:38:50
Krew mnie zalewa Stachu, jak czytam te Twoje ortodoksyjno-idiotyczne "mądrości".
Jeżeli masz coś przeciwko naszemu postępowaniu i oczekiwaniom, to spraw abyśmy byli usatysfakcjonowani.
Możesz to uczynić, dokonując cudu, że kolejne boxy ukażą się na półkach sklepów muzycznych.
Tymczasem, jeżeli nie jesteś w stanie nic zrobić - a nie jesteś ! - to daj sobie na wstrzymanie.
Zauważ, że na dziesiątki głosów, Twój jest odosobniony. – Jaki z tego wniosek? - Na pewno nie taki, że tych kilkudziesięciu ma „nierówno pod sufitem”!
Wybacz Stachu, że Ci powiem wprost- żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości; żyjesz w Świecie, nawet nie iluzji, ale – paranoi .
Przepraszam wszystkich za tak ostrą reakcję na słowa Stacha- ich nie da się więcej strawić, przynajmniej ja nie potrafię!
Markovitz
2007-01-21 21:22:31
Poproszę Stacha , aby jeszcze raz przemyślał swe pochopne sądy...
W tym wierszyku nie ma bowiem treści, które wysnuwa w swym poście Stanisław .
Nie ma tam niczego złego.

Matt
MarkovitzPoprosiłem o utwór o znamiennym tytule "Powrót znikąd".


O tym akurat nie. I chyba nie jest nawet o nim wspomniane w dyskografii?


"Powrót znikąd" to utwór zamieszczony na kasecie "Polska Muzyka El" (wyd.Vodnix) i można o tym przeczytać także w DYSKOGRAFII (str.176)
Prezentował go kiedyś w swoich audycjach Jerzy Kordowicz :)
Stach
2007-01-21 22:07:52
TadeuszKrew mnie zalewa Stachu, jak czytam te Twoje ortodoksyjno-idiotyczne "mądrości".
Jeżeli masz coś przeciwko naszemu postępowaniu i oczekiwaniom, to spraw abyśmy byli usatysfakcjonowani.
Możesz to uczynić, dokonując cudu, że kolejne boxy ukażą się na półkach sklepów muzycznych.
Tymczasem, jeżeli nie jesteś w stanie nic zrobić - a nie jesteś ! - to daj sobie na wstrzymanie.
Zauważ, że na dziesiątki głosów, Twój jest odosobniony. – Jaki z tego wniosek? - Na pewno nie taki, że tych kilkudziesięciu ma „nierówno pod sufitem”!
Wybacz Stachu, że Ci powiem wprost- żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości; żyjesz w Świecie, nawet nie iluzji, ale – paranoi .
Przepraszam wszystkich za tak ostrą reakcję na słowa Stacha- ich nie da się więcej strawić, przynajmniej ja nie potrafię!
...wiekszosc ,nie znaczy absolutnie ,że mają obligatoryjnie ...rację ! :D
Piotr Starzyński
2007-01-21 22:14:02
wycofane
matt
2007-01-21 23:53:04
Markovitz"Powrót znikąd" (...) w DYSKOGRAFII (str.176)


a rzeczywiscie :o . Wlasciwie to wiem o tym utworze, tylko kojarze bardziej angielski tytuł (Return from nowhere) :) . Bo tez gdzies juz w internecie natrafilem na wydanie cd z tym utworem.
A czy jest to kawalek instrumentalny czy z wokalem - ktos wie?
Markovitz
2007-01-22 07:45:35
Matt
Markovitz"Powrót znikąd" (...) w DYSKOGRAFII (str.176)
.. kojarze bardziej angielski tytuł (Return from nowhere) :) (..) gdzieś juz w internecie natrafiłem na wydanie cd z tym utworem.
A czy jest to kawalek instrumentalny czy z wokalem - ktos wie?


Instrumentalny. Na tej samej stronie książki T.Sklińskiego znajdziesz opis płyty (CD) niemieckiej wytwórni Erdenklang p.t. Looking East" / Electronic East. Zapewne posiada ją nasz Piotr. Zawiera ona m.in. utwór "Return from Nowhere" oraz dwa inne utwory, które rok poźniej znalazły się na kompaktowym wydaniu albumu Terra deflorata (Polton)..
Ja mam ten materiał na oryginalnej kasecie, którą jeszcze dwa lata temu znalazłem przecenioną w EMPIK-u, w takim wielkim koszu :?
Są tam również ciekawe kompozycje Wł.Komendarka i G.Stróżniaka (w jednej z nich śpiewa Małgorzata Ostrowska). Całość skompilował Dionizy Piatkowski, są też podziękowania dla Krzysztofa Wodniczaka i Stowarzyszenia Muzyki Elektronicznej.
Na początku lat 90-tych Czesław liczył na wydanie swojej autorskiej płyty w tej wytwórni, ale projekt niestety nie doszedł do skutku.
"Powrotu znikąd" w audycji RDC nie było, choć :N: za sprawą swojej Muzyki na krótko powrócił ...
Może teraz znajdzie się miejsce na te zapomniane utwory z oficjalnie wydanych płyt w audycji radia Emaus i innych rozglośni ?
Piotr Starzyński
2007-01-22 08:53:04
Markovitz napisał:
Może teraz znajdzie się miejsce na te zapomniane utwory z oficj
alnie wydanych płyt w audycji radia Emaus i innych rozglośni ?

W mojej audycji miejsce na te utwory znajduje się ( dzięki Bogu) od...12 lat. :wink:
Po-zdrowie-nia
PS.
Markovitz
2007-01-22 10:29:18
Edytowany 10 raz(y), ostatnio 2007-01-22 10:29:18 przez Markovitz
Brawo Piotrze - tak trzymać ! (Tylko aby nie puszczaj nic z winyli) 8)

Stach
Tadeusz(...)Tymczasem, jeżeli nie jesteś w stanie nic zrobić - a nie jesteś ! - to daj sobie na wstrzymanie.
Zauważ, że na dziesiątki głosów, Twój jest odosobniony.
– Jaki z tego wniosek?
- Na pewno nie taki, że tych kilkudziesięciu ma „nierówno pod sufitem”!
...
większość , nie znaczy absolutnie, że mają obligatoryjnie ...rację ! :D


Absolutnie NIE.
Rację ma tylko Stach i powoływane przez Niego co drugi post Panie-Spadkobierczynie.
Zaiste w wielce oryginalny sposób przybliżają dorobek twórczy Niemena bez edycji niepublikowanych nagrań ...
Dodatkowy aplauz budzi regularnie zgłaszany sprzeciw wobec różnych spontanicznych form upamiętnienia : czy to gwiazda na Alei w Opolu, czy inicjatywa zbiórki na Dom w St.Wasiliszkach, czy wreszcie emitowana późną porą audycja radiowa, w której usłyszeć można coś mniej znanego - zwykle spodziewać się można od Pań budującego słowa : NIE.
Przeto i ja zaczynam odczuwać dyskomfort na działania popularyzatorskie T.Sklińskiego -człowieka, który nie tylko zgromadził mnóstwo pamiątek, ale na dodatek udostępnił je Paniom w albumie zawierającym spisy płyt, nagrań , koncertów, programów tv ( gdyby Panie chciały zrobić to same zajęłoby to ok.30 lat). Ów Nieborak zamieścił też w książce zdjęcie Rodziców Artysty, czym wywołał takie zgorszenie, że od czasu premiery DYSKOGRAFii otwieram ją nocą lub jak nikt nie widzi i opuszczam tę stronę ...
A teraz jeszcze te audycje w RDC : toż znów było słychać trzaski winylowej plyty ! I co teraz ? Wizerunek mojego ulubionego Artysty legł w gruzach ..:?
Panie Tadeuszu powiedz pan wreszcie Panom z RDC : niech te stare płyty i taśmy radiowe zamkną na cztery spusty w piwnicznych magazynach.
I niech o nich zapomną.
Tak będzie lepiej dla Wszystkich...
Poważnie.

Stanisławie - czy teraz podzielasz moje zdanie ?

P>S>
Stachu- jeśli TAK- to po prostu nic nie pisz :wink:

P>S>bis
Niech wreszcie Panie same coś zaproponują , niech coś zrobią - dziesięć razy przeproszę za swój sarkazm.
Tadeusz
2007-01-22 10:40:16
Drogi Marku, Na Stacha nie ma sposobu ! Ani poprzez aprobatę, ani poprzez negację, ani poprzez obojętność na jego poglądy, nie wytrącisz Go ze stanu hibernacji umysłowej. Żadne wcielenie - ósme, dwunaste... - nie zmienia poglądu Stacha na poglądy Stacha :lol: :lol: :lol:
Wszelkie z nim dysputy warte są kilogram ziela miętowego, a zatem ja je kończę.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-01-22 22:53:35
Z powodu wyjazdu do Poznania nie mogłem słuchać wcale, ani jednej nutki. Bardzo się cieszę że wszyscy ludzie dobrej woli są zachwyceni. Mam nadzieję że prędko dostanę kopię tych audycji i ich wysłucham. Nie obrażajcie mięty, bardzo ją lubię i Czesław też ją lubił. :) :) :)
Stach
2007-01-23 11:38:38
Marovitzu napisałeś cyt."...-jeśli Tak- to poprostu nic nie pisz."hm...co miałem powiedziec... napisałem .
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony