Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

19.11 Wspomnienie Niemena we Wrocławiu 2005-11-17 - 2007-03-27 matt 5 3657
matt
2005-11-17 08:54:29
19 XI Wspomnienie Niemena

Koncert poświęcony pamieci :N: odbedzie sie o godz. 17 w katedrze Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej. Zaspiewa Joachim Perlik. bilety do kupienia w Filharmonii, katedrze MM oraz informacji kulturalnej na rynku.
Markovitz
2005-11-20 10:19:23
matt19 XI Wspomnienie Niemena
Koncert poświęcony pamięci :N: odbędzie się o godz. 17 w katedrze Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej. Zaśpiewa Joachim Perlik...


Czy Ktoś z Was był na tym koncercie ? Jakie wrażenia :?:
Niechęć fanów :n:-a do dzielenia się wrażeniami na forum doskwiera coraz mocniej :( . Niektórym nie chce się nawet pozdrowić Forumowiczów dopisując się na Tadeuszowej liście obecności -najaktywniejsi w podforum Czy wiesz[/b] :
http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... =3453#3453

Na osłodę refleksje Bogdana Ratajczyka("MM") na temat październikowego występu Joachima Perlika w klubie PopArt w Łomży:

http://www.mdk.4lomza.pl/index.php?wiad=203
Bożena
2005-11-22 16:30:48
To bardzo miłe i budujące czytać takie recenzje
jak ta p. Bogdana Ratajczyka gdzie twórczość :N:
zaliczana jest do" świętości narodowych".
Zwłaszcza ,że kiedyś zarzucano Mu "szarganie świętości ",
Jaki ten świat jest ...( to już zależy od punktu widzenia)

Pozdrawiam Bożena
alina
2005-11-24 15:46:38
19.11.05. godz. 17.00 odbył się koncert Joachima Perlika z zespołem we Wrocławiu w Katedrze Polsko katolickiej p.w. Św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej.
Zespół "Projekt Niemen" w składzie:
Artur grudziński- fortepian, klawisze
Maciej Sobczyński- perkusja
Tomasz Pacanowski-gitary
Wiesław Mekka- saksofony. flet
Grzegorz Nadolny- gitara basowa, kontrabas
Joachim Perlik- vocal
Utwory: Dziwny jt. Ten Świat, Pod Papugami,Wspomnienie, Obok nas, Płonąca Stodoła, Domek bez adresu, Czas jak rzeka, Sen o Warszawie, Nim przyjdzie wiosna, Czy mnie jeszcze pamiętasz, Jednego serca
i premierowe: Amen, Terra Deflorata.
Nastrój: B. zimno we wnętrzu, nastrój skupienie, ok. 200 osób, ja widziałam i słyszałam Czesława, który w tym samym miejscu koncertował- 22.05.91.
Na zakończenie wszyscy wstali owacje i bisy, bisy.....
Myślę, że większość a może i wszyscy!? widzieli również i słyszeli mistrza.
Cóż mogę dodać, artysta wczuł się w wykonywane teksty i po mistrzowsku wyśpiewał repertuar Czesława, mam wrażenie ,że również widział mistrza stąd ta cisza zasłuchanie...
Pozdrawiam Alina
alina
2005-11-25 12:19:46
c.d. o koncercie który odbył się 19.11.05. godz. 17.00
Pyta mnie ksiądz z Katedry w której odbył się koncert- Joachima Perlika , tam była również sprzedaż biletów, czy nasze społeczeństwo jt. normalne?
nie wiedząc o co chodzi mówię, że nie, to wiadome.
W zdumienie wprawił księdza, jeden jegomość wiek jak określił ok. 50 -tki, kupując bilet Pan pyta czy to naprawdę będzie śpiewał Niemen, myślał, że żartuje okazało się ,że nie.
mówi ja wiem tylko o jednym zmartwychwstaniu!
Mówię, że to chyba był ten słynny gląb kapuściany!
Jeszcze dodam jedno - to nasze społeczeństwo przychodziło z biletami na koncert o godz. 19.00 i następnego dnia również awanturując się dlaczego nie ma koncertu, a tu już po koncercie.
Nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam Alina
matt
2007-03-27 21:32:58
W innym temacie Romuald Juliusz Wydrzycki napisał na temat J.Perlika, ktory wystapil w Miedzyzdrojach (nie jestem pewien czy jest to wlasciwy temat, ale od czego mamy moderatorów :wink: ):

Romuald Juliusz Wydrzycki Sam Solista tez był zachwycony / i to mocno / włoskim repertuarem CJNW . :) :) :)


Zastanawialismy sie juz czy inni artysci powinni wykonywac utwory Niemena tzn. w znaczeniu czy robia to z "duchowej" potrzeby i poki co jeszcze "dobrej koniunktury" czy moze wylacznie dlatego, ze mozna sie łatwo dac zauwazyc i nieco zarobic?

Oczywiscie nie odpowiem tu na to pytanie. Nie wiem jaki dokladnie byl repertuar Perlika w Miedzyzdrojach, ale patrzac na ten wrocławski to sa to w znacznej wiekszosci znane utwory.
Bałata w swoim repertuarze ma nieco wiecej tych mniej popularnych utworow :n:-a. Jednak czy chociaz ma pojecie o utworach np.wloskich?

Przedstawiajac repertuar jakiegos artysty w swoim wykonaniu chodzi wylacznie o tą prezentacje, o jak najlepsze wykonanie. I raczej tylko na tej podstawie powinnismy oceniac wystepy.

Czy jednak głebsza znajomosc tworczosci danego artysty nie swiadczy o pelniejszym zrozumienia danego autora?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony