Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

5.V.2007 Pr I PR g.14.00-15.30 Zaginione skarby - Malaguena 2007-05-02 - 2007-05-12 Ed 9 5029
Ed
2007-05-02 11:37:44
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-02 11:37:44 przez Ed
Audycja Marka Gaszyńskiego z udziałem Tadeusza Sklińskiego - autora Dyskografii, Głównego Niemenologa Kraju i specjalisty od muzycznych rarytasów Czesława Niemena. Co będzie tym razem? Czy z okazji 45 lecia I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie usłyszymy legendarną Malaguenę? W wersji studyjnej czy koncertowej? W lutym Tadeusz Skliński zapowiadał, że premiera Malagueny odbędzie się 20.07 (imieniny Czesława). Czy w tej audycji usłyszymy to legendarne nagranie? A może coś jeszcze, co spoczywa jest w jego przepastnych, "niemenowskich szufladach"???... bo o innych "szufladach" możemy już chyba zapomnieć na stałe.
Odpowiedź już w sobotę.
Tadeusz
2007-05-02 12:13:34
ED napisał:
bo o innych "szufladach" możemy już chyba zapomnieć na stałe.

EDZIE, oby nie były to prorocze słowa !!!
Wróciłem wcześniej z weekendu i korzystając z faktu, że jestem sam w domu ( rodzina w najlepsze kontynuuje ten najdłuższy weekend Europy) i nikogo nie narażam na "obowiązkowe" słuchanie Niemena, przesłuchuję cały jego dorobek - ten opublikowany oficjalnie i ten z nagrań koncertowych - i zaczynam być trochę już znudzony pewnym ograniczeniem ilościowym tego co mam, a mam chyba dosyć sporo. Aż się prosi o sięgnięcie do „szuflady” wspomnianej przez EDA. Tylko kto ma do niej "kluczyk" i czemu nie chce go udostępnić?
Oby się nie spełniły Twoje słowa, EDZIE drogi !!!
Markovitz
2007-05-02 14:32:04
Naszego Eda chyba żarty się trzymają :)

Najpierw nagrania włoskie, teraz znów Malaguenia ...

Audycja w PR1 rzeczywiście będzie, nawet dłuższa niż Ed napisał (od 14.05 do 15.30).

Jest już od kilku dni temat w tym podforum...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-05-06 12:00:51
Chciłem zapytac ilu jest administratorów i porzadkowych na tym Forum.Prosze nie pisac na temacie Eda , proszę pisać na moim !? Na majówce niech pisza o majówce , a nawet i o masówce. Ja piszę tutaj , bo temat jest wyraznie okreslony , a nie rozmyty.
Cudowna , wspaniała, rewelacyjna AVE MARIA . Reszta się nie liczy. Nawet Malaguenia , choc tez piękna. Czesiek zmarnował swój talent . Powinien byc śpiewakiem operowym , tak jak o tym marzył za młodu. Podziękujmy przede wszystkim TS i oby przestano mu złorzeczyć.
Nakrywanie utworu komentarzem lub wyciszanie jest wymuszana często praktyką. Rozmawiałem na ten temat z MG dzien wczesniej w Szczecinie. Był on współprowadzacym koncert Cz-Cz w Amfiteatrze. Patrz temat własciwy a nie znowu majówka. :o :) :D
matt
2007-05-07 07:58:07
Romuald Juliusz WydrzyckiNakrywanie utworu komentarzem lub wyciszanie jest wymuszana często praktyką.


O wiele bardziej wolałem pół Ojcze nasz niż takie "praktyki".
Oczywiscie to jest wola osoby, ktora posiada dany utwór czy chce sie nim podzielic czy nie. Jednak o wiele bardziej uczciwie odbieram np. pół utworu niż takie żałosne psucie i zagadywanie muzyki.
Markovitz
2007-05-07 15:01:51
Romuald Juliusz Wydrzycki Czesiek zmarnował swój talent . Powinien być śpiewakiem operowym (...)


Jeszcze lepiej jakby został trójką tenorów na raz. :twisted:

Ja Romualdzie nie mam nic przeciwko Malaguenii, ani nie doszukuję się niczego zdrożnego w tematach założonych przez Eda...
Po prostu : na radiową prapremierę Malaguenii w lipcu można było ludzi przygotować, poruszyć temat w innych niż forum publikatorach, wyjść z tym do ludzi, którzy nie mieli dotąd pojęcia, co :N: śpiewał w początkach kariery.
Jednak Ed mocno się pieśni domagał, a Panowie w radiowej Jedynce nie wytrzymali presji i można powiedzieć : prapremiera przemknęła w sposób niezauważalny dla ludzi interesujących się muzyką... :?

No chyba, że następnym razem nadadzą tę pieśń w całości ...


>> 20 lipca może być ciężko zainteresować ludzi tym nagraniem- uwaga mediów będzie zwrócona na obchody rocznicy zamachu na Hitlera -wspólne pasma programowe przewidziały telewizje ARD i TVP.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-05-07 15:43:18
No ale o odnalezieniu tych zaginionych utworów wróble cwierkały juz od dawna. Za utwory nie w całości dziękujcie wiadomo komu. Czy już zapomnieliście afery w RdC za styczniowa audycję.To jest asekuracja przed kolejnymi pretensjami / żeby tylko / wiadomo kogo. Zamiast cieszyc się znowu pretensje i kpiny z trzech tenorów. :o
Markovitz
2007-05-07 16:31:02
Głos Czesława - do dziś tak przejmujący - jest moim zdaniem w opozycji do głosu tenora operowego, wyćwiczonego na śpiewaniu koloratury.
Cechami charakterystycznymi wokalnego stylu Niemena było przełamywanie głosek, śpiewanie falsetem, duża rozpiętość głosu (aż do niskich alikwotów w partiach chóralnych), no i ten wspaniały, nagły atak na wokalną górę :D
Żarty na bok, Romualdzie - całe szczęście, że :N: nie trafił gdzieś do teatru muzycznego albo do jakiejś opery...

Romuald Juliusz WydrzyckiNo ale o odnalezieniu tych zaginionych utworów wróble ćwierkały już od dawna.

Może i ćwierkały, ale nawet najstarsze wróble nie pamiętały tego wieczorku przy radioodbiorniku sprzed lat, kiedy pierwszy raz popłynęły dźwięki tej Malaguenii ... Na szczęście Ktoś o tamtej chwili przez lata pamiętał i choć nie pragnie rozgłosu, to przynajmniej jA Mu podziękuję za wskazanie właściwego tropu 8)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-05-07 23:32:13
Ave ! Ave Maria i nic więcej . Podpisano staruszek Roman. Hej ! :) :) :)
angur
2007-05-12 02:23:29
Dzieki uprzejmosci jednego aktywnego czlonka (ktoremu jestem dozgonnie wdzieczny :D ) naszego forum, udalo mi sie wreszcie wysluchac fragmentu "legendarnej" Malagueny.

Jestem przekonany ze sluchalem tego "Podwieczorka..." w 1962. Sluchalem raczej biernie, tzn. bylem w pokoju gdzie gralo radio, zajety swiomi dzieciecymi sprawami. Nie rozumialem jeszcze wtedy zawilosci problemow Malinowskiego z kierownikiem, soltysa Kierdziolka czy Rolskiej przy tablicy ale melodia i wykonanie Malagueny wryly sie w moja dziecieca pamiec tak gleboko ze sluchajac piosenki teraz, po raz pierwszy po tylu latach, rozpoznawalem kazdy jej szczegol :shock: .

Wydaje mi sie ze p. redaktor dal plame :oops: zapowiedajac ze akompaniuja Niebiesko-Czarni bo slysze w nagraniu akompaniament tylko jednej gitary, grany w charakterystycznej dla Czeslawa manierze.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony