Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

III Festiwal Mlodych Talentów NIEMEN NON STOP Słupsk 2008 2007-12-22 - 2008-11-24 Stach 100 32191
Stach
2007-12-22 12:17:54
17,18,19 lipca 2008 , 3. festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP

Cele przedsięwzięcia:
- promocja ponad 40 - letniej twórczości kompozytorskiej i poetyckiej
CZESŁAWA NIEMENA - wybitnej osobowości sceny muzycznej XX wieku.
- rozpropagowanie wśród młodzieży refleksji życiowej i wartości duchowych zawartych w poetyckich tekstach NIEMENA oraz poezji wybitnych polskich poetów C. Norwid, A. Asnyk, Z. Herbert i inni , do których to Artysta skomponował muzykę
- rozwijanie pasji i zainteresowań kulturalnych młodzieży.

3. edycja festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP - wraz z Konkursem Piosenki scen@niemena - zrealizowana zostanie w formule ogólnopolskiej ze względu na znaczące zainteresowanie wielu odbiorców na terytorium kraju.
Podobnie jak w poprzednich edycjach - uczestnicy Konkursu Piosenki zaprezentują po 2 utwory z repertuaru Czesława NIEMENA , spośród których Komisja Kwalifikacyjna wyłoni 20 wykonawców do programu festiwalowego.
Podczas dwóch dni festiwalu młodych artystów oceniac będzie profesjonalne jury złożone z wybitnych indywidualności polskiej kultury muzycznej.
Jury wyłoni "Złotą Dziesiątkę" , która rywalizowac będzie o Grand Prix i inne nagrody.
Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie ..........( trwają rozmowy), z programem specjalnym poświęconym CZESŁAWOWI NIEMENOWI.
Koncert ten odbędzie się trzeciego dnia festiwalu w hali "Gryfia".

Gościem honorowym będzie Małgorzata Niemen .

Imprezy towarzyszące:
- spektakl "Niemen jak rzeka" - laureaci Szansy na sukces spiewają utwory Czesława Niemena
- videoinstalacja archiwalnych filmów Niemena
- bar "Pod Papugami" - spotkanie publiczności z artystami festiwalu.

Organizacja festiwalu:
Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP i Młodzieżowe Centrum Kultury al. 3 Maja 22 Słupsk pomiędzy którymi została zawarta umowa o współpracę (współorganizację).
http://www.niemennonstop.pl
malkontent
2007-12-27 10:43:24
bardzo się cieszę z kolejnej edycji festiwalu, mam jednak pytanie w temacie , któy poruszłąm wczesniej na forum. Mianowicie- czy organizatorzy rodzielili solistów od zespołów, czy też w dalszym ciągu będą rywalizować wspólnie ?
Stach
2007-12-27 13:58:16
Regulamin Konkursu Piosenki "Scen@niemena" to nie jest koncert ... życzeń, jednak organizatorzy - Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP i Młodzieżowe Centrum Kultury- poważnie traktują wszelkie propozycje i wnioski, wychodząc na przeciw oczekiwaniom odbiorców, dokonują zmian- "lepsze jest wrogiem dobrego".

Podział nagród jest nastepujący :

Grand Prix * PLN - Nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego

I m-ce * PLN - Nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Słupska

II m-ce * PLN - nagroda w kategorii solistów
- nagroda w kategorii zespołów

III m-ce * PLN - nagroda w kategorii solistów
- nagroda w kategorii zespołów

Wyróżnienia 4 x * PLN

Nagroda Specjalna - TVP Kultura

Uwaga : pula nagród w kategorii solistów i zespołów może ulec zmianie w zależności od udziału podmiotów wykonawczych.

* - oznacza kwotę przewidzianą w danej kategorii, która może ulec zmianie , gdy bedzie już wszystko gotowe , podam.
delecja
2007-12-27 16:05:41
Mogę się założyć ze w jury bedzie p.Hołdys oraz p.Jaśkiewicz...
Mogę od razu podać kto zdobędzie Grand Prix -jakiś zespól.
Przeciez gdy Ci Panowie beda w komisji oczywiste jest,ze wygra zespoł.Na wokal nie zwracają uwagę tylko na to"kto gra głośniej" albo" kto zagra spontanicznie"
Markovitz
2007-12-28 00:15:48
Nie wiem, czy Delecja istotnie proponuje zakład, czy w ten sposób chce wpłynąć na wynik przyszłorocznego konkursu ...

Mogę się założyć ze w jury będzie p.Hołdys oraz p.Jaśkiewicz...
Mogę od razu podać kto zdobędzie Grand Prix -jakiś zespól.
Przeciez gdy Ci Panowie beda w komisji oczywiste jest, że wygra zespoł.
Na wokal nie zwracają uwagę tylko na to "kto gra głośniej" albo" kto zagra spontanicznie


Chciałbym przypomnieć tylko, że to Zbigniew Hołdys docenił jako jeden z pierwszych muzyków talent Basi Trzetrzelewskiej, a Tomasz Jaśkiewicz współpracował z tak znakomitymi wokalistkami jak Ewa Bem, Anna German, Halina Frąckowiak i Farida, więc nie widzę żadnych podstaw do tego rodzaju przypuszczeń... :)
Stach
2007-12-28 08:44:35
Luty 2008, początek pracy biura festiwalowego :

Młodzieżowe Centrum Kultury , al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk.
Tel. 0598435434 ; 0598431130.
E-mail:[email protected]
Wszelkie uwagi, propozycje i zgłoszenia proszę kierowac pod wskazany adres i n-ry tel..
Stach
2007-12-29 09:48:35
Niech Nowy Ro(c)k pokaże jak żywa , inspirująca i obecna jest twórczośc Czesława NIEMENA. A utwory NIEMENA jak iskry rozpalają wyobraźnię innych artystów - młodych talentów - i rozgrzewają serca miłośników.
http://www.niemennonstop.pl , informacje na temat festiwalu znajdziecie i kontakt złapiecie z biurem organizacyjnym f.m.t. NIEMEN NON STOP



http://www.youtube.com/watch?v=G1OBjoQ3 ... re=related[/url] 17 stycznia :!: :idea:
Stach
2008-02-05 16:22:06
17, 18, 19 Lipca 2008 - III f.m.t.NIEMEN NON STOP
malkontent
2008-02-11 13:06:55
mam pytanie, do Stacha. Jest to już trzeci termin festiwalu, który podajesz, czy ostateczny?
Stach
2008-02-12 09:32:37
... w drodze wyjątku,ponieważ nie wchodzę w polemiki, odpowiem na Twoje zapytanie.
Patrz 4 posty wyżej.
malkontent
2008-02-12 12:58:13
Nie było moim celem polemizowanie z kimkolwiek, zwróciłem się do ciebie z zapytaniem, jako do osoby dobrze zorientowanej w temacie i majacej bezpośredni kontakt w organizatorami festiwalu. Oczywiście w pierwszym rzędzie sprawdzam na stronie festiwalowej, ale tam do dnia dzisiejszego nie ma żadnych nowych informacji. Stąd też moje pytanie skierowane do ciebie.
Pozdrawiam
Stach
2008-02-13 08:30:07
Malkontent, bez urazy ale po ostatniej edycji festiwalu NIEMEN NON STOP, pojawiło się sporo bezpodstawnych zarzutów i w(y)rzutów. Dziś jestem ostrożniejszy i nie podejmuję dyskusji na forum - dla mnie mija się to z celem , gdyż nie wnosi to nic nowego jedynie pokazuje ,gdzie i kogo boli i co zżera od środka a przede wszystkim typowa polska "Zezowata bieda". Z szacunkiem odnoszę się do krytyki ,która coś wnosi, inną mam w ..nosie.Wiesz niektórzy ,tylko markują ,że są " bez skazy" a jadem tryskają po ścianach muru, muru przed ,którym ja stoję i "walę w niego głową". (nie)oficjalnie to mam tylko ...koMunikaty, suchutkie wiadomości.

Admin założył( taki program ?) podział na wrogów i przyjaciół... chyba się poGrechutało coś...
malkontent
2008-02-14 13:19:49
mam nadzieję, że nie zaliczył mnie do wrogów. Pozwoliłem, sobie wyrazić na forum swoje uwagi, ale nie wydaje mi się żebym przekroczył granicę merytorycznej krytyki, a przynajmniej starałam się by moje osobiste opinie były wyważone. pozdrawiam
Stach
2008-02-16 07:15:43
StachLuty 2008, początek pracy biura festiwalowego :

Młodzieżowe Centrum Kultury , al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk.
Tel. 0598435434 ; 0598431130.
E-mail:[email protected]
Wszelkie uwagi, propozycje i zgłoszenia proszę kierowac pod wskazany adres i n-ry tel..

http://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-03-10 07:33:04
Kayah ... gwiazdą 3. f.m.t. NIEMEN NON STOP
Stach
2008-03-22 10:28:16
W dniu wczorajszym otrzymałem informację ( potwierdzenie ),że pozyskalismy ( kolejnego) sponsora.
Muszę stwierdzic,że jest... dobrze . :D
Stach
2008-03-22 13:39:37
Kayah ma wystąpic trzeciego dnia festiwalu ( sobota) na Placu Zwycięstwa, obok Ratusza.Tak "wymarzyli "sobie księgowi z Ratusza.
Ma zaśpiewac tylko/aż trzy utwory z repertuaru Czesława Niemena , pozostałe piosenki będa jej.Wystąpią tego dnia również i młodzi artyści.
Mam swoje zdanie,odmienne. Chciałbym prosic Was o wyrażenie swojej opinii.
Gorąco zapraszam do szczerych wypowiedzi.
Markovitz
2008-03-22 14:03:12
StachKayah ma wystąpić trzeciego dnia festiwalu ( sobota) na Placu Zwycięstwa, obok Ratusza (..)
Gorąco zapraszam do szczerych wypowiedzi.

Czesław, o ile pamiętam, na równi z talentem pani Kasi cenił jej znakomity band.

Zwłaszcza sekcję z Filipem Sojką na basie. Niestety ten muzyk odszedł już z zespołu.

Szczerze powiedziawszy: taki koncert nie jest wydarzeniem, które przyciągałoby na sam festiwal. I to nie dlatego, że Kayah zaśpiewa tylko trzy piosenki z repertuaru Niemena, bo nie o to chodzi... Może zaśpiewać i jedną, jeśli zrobi to OK. Po prostu : plenerowy koncert Kayah może się odbyć w Słupsku i bez pretekstu, jakim jest ten festiwal.

Nie nęcą mnie też przywiezione na festiwal konfitury, choć nie wątpię że smakują...

Magnesem może być tylko muzyka - pokrewna do tej, jaką wykonywał na jednym z etapów drogi twórczej Czesław Niemen.

Taką muzykę wykonują do dziś zespoły : SBB i KRZAK :idea:

P>S> Sorry - zapomniałem, że nie istnieję...
Stach
2008-03-22 15:39:42
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-03-22 15:39:42 przez Stach
:lol:
Stach
2008-03-23 10:34:08
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-03-23 10:34:08 przez Stach
http://www.niemennonstop.pl

Słupski festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP kultywowac ma fenomen i legendę "polskiego artysty wszech czasów" , o którym ktoś pięknie powiedział, że nieważne, czy śpiewał o papugach czy o Bogu , zawsze robił coś szlachetnego. Mam przekonanie, że to unikalne przedsięwzięcie artstyczne wypełni przestrzeń pomiędzy organizowanymi w Słupsku ambitnymi festiwalami muzycznymi dla melomanów klasyki i jazzu , a pseudomuzyczną, plastikową tandetą "gwiazd" dla mas w centrum Słupska.
W ramach festiwalu istnieje Konkurs Piosenki "scen@niemena" z udziałem młodych wykonawców, których ocenia jury : Stanisław Sojka, Zb. Hołdys, T. Jaśkiewicz, Eleonora Niemen.
W barze "Pod Papugami" obejrzeliscie wystawę pasteli Andrzeja Mozola inspirowanych twórczością Niemena,grafiki Niemena i jego poezję, posłuchac jazzowych improwizacji Janusza Prynkiewicza oraz spotkac się z goścmi festiwalu i artystami, wśród których gorąco witaliśmy Małgorzatę Niemen, Marka Bałatę, Bohdana Jarmołowicza, Pro Formę, Kielecki Teatr Tańca, Artura Dutkiewicza, H. Nadolskiego ...
Kochajcie Niemena!
Stach
2008-03-24 08:17:06
CZESŁAW NIEMEN - RARA ARIS W "DZIWNYM ŚWIECIE" W kręgu prawdziwych pasjonatów jego życia i twórczości był NIEMEN i pozostaje "wiednikiem", dla Hanuszkiewicza - "świątkiem bożym", dla Kukiza - Guru i Symbolem, dla wielu innych polskich artystów - Królem i muzycznym Czarodziejem.
Kim w tej galerii byłby dla Witkacego - "awangardykiem"?
Ja postrzegam NIEMENA dzisiaj jako tytułowego "rzadkiego ptaka" z obrazów Magritte'a, co dobrze oddaje jego zjawiskowośc, romantyzm i absolutną wyjątkowośc, choc sam nigdy nie chciał byc żadnym unikatem czy artefaktem.
Swobodny lot "rara aris" w realnym czasie i przestrzeni - jak ją obrazowo ujął Paweł Brodowski - " od Starych Wasiliszek do Nowego Jorku" to tylko jedna z perspektyw pozwalających zrozumiec fenomen NIEMENA. Od el-mariachi do el-muzyki. Od big-beatu do dżezu. Pomiędzy profanum a sacrum.
Z innej perspektywy - NIEMEN na fotografii Marka Karewicza przywodzi mi na myśl wędrownych mistrzów Gry Szklanych Paciorków z powieści H.Hessego, opisującej duchowe odrodzenie przez muzykę. Gra stanowiła symboliczną formę poszukiwania doskonałości, wzniosłą alchemię ducha. Wszystko się zgadza.
Artystyczne projekty NIEMENA , mitologia własna , wizja ludzkiego losu, poezja z motywami Natury, przyrody (Terra Deflorata) czy niemenowska Kosmogonia układają się w palimpsest, gęstą jak szkło złożoną materię pełną znaków do odczytania. Wśród nich enigmatyczna pieczęc N.AE. ,hieroglif gry szklanych paciorków.
S.W.
http://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-04-21 09:48:17
Strona http://www.niemennonstop.pl ,aktualizowana.
M.in. w "Wybranej dyskografii" Czesława NIEMENA dodano "41 potencjometrów - Pana Jana". Program, regulamin ...
Stach
2008-05-04 07:14:03
Ważne :!:
Współorganizatorami 3. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP są Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP.
-----------------------------------------------------------------
Organizatorem koncertu Kayah - jest Biuro Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Słupsku.

:arrow: http://www.niemennonstop.pl
RR23
2008-06-10 11:46:33
Pytanie do Stacha, jako organizatora - pytanie od zainteresowanych wzięciem udział w festiwalu: Czy można wykonać utwór wykonywany przez Czesława, ale niekoniecznie jego autorstwa? W przyszłym roku było to Hippy Hippy Shake, piosenka Beatlesów. W tym wypadku chodzi o jeden z numerów grupy Dżem - "Cała w trawie" lub "Obłuda", wykonywane na koncercie "List Do R" przez Czesława oraz umieszczone na albumie o tym samym tytule.

Pozdrawiam
Stach
2008-06-14 15:34:36
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2008-06-14 15:34:36 przez Stach
Informacje można uzyskac :
[email protected]
Dasza
2008-06-14 20:26:37
W necie znalazłam informację, że Kayah odwołała
występ w Słupsku z powodów zdrowotnych i zamiast niej wystąpi Stanisław Sojka. Stachu, czy możesz potwierdzić tę informację ?
Markovitz
2008-06-19 06:47:12
Zamiast odpowiedzi na wydawałoby się proste pytanie - w wypowiedzi Stacha przybyło znaków zapytania ... No cóż - dla tego festiwalu akurat drugorzędne znaczenie ma czy wystąpi Kayah, czy nie. Jest to taka atrakcja jak nowa płyta z "nieznanymi nagraniami" Cz.Niemena. Istotne jest to, że spotkają się starzy znajomi i będą się dobrze bawić :)
Stach
2008-06-26 14:05:46
Daszo, RR 23 ,... mam dla Was pozytywne wieści.
Program 3. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP ... bez zmian.
http://www.niemennonstop.pl
Markovitz
2008-06-29 07:20:01
Dla nas to chyba nie ma większego znaczenia, bo jak dotąd nie ma wielkiego zainteresowanie tegoroczną edycją festiwalu w Słupsku... RR 23 ma festiwal na miejscu 8)

Wielka szkoda, że ze strony organizatorów nie wykonano żadnego gestu wobec autorów dzieł poświęconych Niemenowi i fanów z tego forum, choć to właśnie Ci ludzie są od lat najbardziej zainteresowani przyszłymi losami dorobku artystycznego Cz.Niemena.
Świadczy o tym też obecność na czacie Interii i cykl promocyjnych spotkań w EMPIK-ach, na które licznie stawiają się forumowicze.

W topiku poświęconym płycie "Spiżowy krzyk" Bogdan roztaczał nadzieje na realizację tego, o co się upominamy od kilku lat.
Spotkał się tam z rozsądną radą :


Romuald J.Wydrzycki Jeśli ktoś jest naiwny jak dziecko, a na dodatek chce uchodzić za znawcę problemów, to niech porozmawia sobie merytorycznie sam

Otóż to.

Wystarczy zapytać Panią M. Niemen : czy jest szansa na koncert SBB na którymś festiwalu w Słupsku ?
I dowiesz się Bogdanie, że .. NIE.

W razie wątpliwości można o to samo zapytać Stacha, a odpowiedź będzie taka sama.

Po co więc się łudzić ?
ratajczak bogdan
2008-06-29 09:34:01
Markovitz
Wystarczy zapytać Panią M. Niemen : czy jest szansa na koncert SBB na którymś festiwalu w Słupsku ?
I dowiesz się Bogdanie, że .. NIE.


Marku, postaram się uzyskać informację u źródeł, może jednak wówczas będę mógł powiedzieć, że... TAK.

MarkovitzPo co więc się łudzić ?


Choćby po to, aby podążać "w rajską dziedzinę ułudy". To wcale nie jest tak złe. To przejaw młodości, optymizmu i nadziei, która przecież umiera ostatnia.
I tego Ci szczerze życzę. :)

(.)
Stach
2008-06-30 18:17:39
Markovitz napisał: ... nie ma wielkiego zainteresowania tegoroczną edycją festiwalu w Słupsku
Niestety nie mogę zgodzic sie ze zdaniem M-tza, gdyż fakty przeczą jego słowom. Wspomnę m.in. o sporej liczbie zgłoszeń , które napłynęły z całej Polski. Śmiało mogę stwierdzic ,że jest to ogólnopolski festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP. Nie było problemów ze znalezieniem sponsorów . Nie żałują grosza na festiwal, gdyż wiedzą ,że kultura to dobra inwestycja. Wiedzą ,że Niemen jest znakomitym przykładem dla młodych .
Zatem na festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP usłyszymy i zobaczymy młodośc , optymizm, nadzieję w hołdzie Czesławowi NIEMENOWI poprzez wyśpiewanie Jego utworów.
Poprzednie edycje festiwalu cechował wspaniały klimat , jestem przekonany ,że tegoroczna edycja również bedzie znakomita ,gdyż będzie realizowane hasło ,które mówi o pamiętaniu przez ...przypominanie dzieł Niemena.
Wszystkich kochających CZESŁAWA NIEMENA zapraszam 17 - 19 lipca 2008 do Słupska . :D Do zobaczenia :D

http://www.niemennonstop.pl
malkontent
2008-07-07 06:53:47
Stachu, czy znasz już tegorocznych uczestników festiwalu Niemena w Słupsku?
Stach
2008-07-07 07:02:23
Tak.
RR23
2008-07-07 07:19:46
Zatem prosimy o zamieszczenie listy, bo na stronie festiwalu pusto :)
malkontent
2008-07-07 07:21:15
podasz?
delecja
2008-07-07 12:04:01
No podaj kto się dostał!
RR23
2008-07-07 17:43:04
Kto się dostał, ten także dostał telefon z MCK - także chyba wszyscy zainteresowani wiedzą :)
Tadeusz
2008-07-07 17:57:41
Trudno domyślać się z półsłówek, więc mam prośbę - albo konkretnie, albo wcale... :twisted:
malkontent
2008-07-07 17:59:45
jestem widzem, nie uczestnikiem i po prostu jestem ciekaw kto w tym roku wystąpi
Stach
2008-07-07 19:34:13
Komisja Kwalifikacyjna z wielu zgłoszeń dokonała następującego wyboru :

1 Grupa "Światłocień" - Monika Grzechnik i Piotr Proniuk, Słupsk.
2 Dariusz Wickowski, Jasło
3 Beata Kawczyńska, Koszalin
4 Michał Kaczmarek, Ostrów Wlkp.
5 Grupa "Muszelki' - Kasia Sokołowska, Martyna Czernecka, Natalia Karmelita, Ola Ryba, Ola Bellown , Ustka
6 Justyna Rettke, Chrzanów
7 Daria Zawiałow ,Koszalin
8 Adrianna Kuźnicka, Białystok
9 Wiktoria Lipińska, Dębnica Kaszubska
10 Grupa "Anatak" - N. i K. Niemczyckie, Agnieszka SrodowskaTomasz Kostrzewa, Słupsk
11 Anna Murawiejko, Słupsk
12 Marcin Jędrzejczyk ,Niemodlin
13 Grupa "Neske", Jakub Neske, Szymon Balcerczyk, Michał Usdrowski, Włocławek- Państwowa Szkoła Muzyczna im. CZESŁAWA NIEMENA
14 Natalia Koperkiewicz, Siedlce
15 Małgorzata Krawczenko, Białystok
16 Izabela Gacia, Horyniec Zdrój
17 Agata Rożankowska, Czernikowo
18 Grupa "Beimcik" i "Fortuna trio " Karolina Beimcik, Maciej Fortuna, Bartek Krawczak, Michał Francuzik, Jakub Królikowski- Krzycko Wielkie
19 Grupa "Alters" Marta Zalewska, Michał Sołtan, Łukasz Smoliński, Robert Pludra, Zalesie Górne
20 Kornelia Klimczuk, Słupsk
21 Dawid Wojtkiewicz, Gdynia
malkontent
2008-07-07 19:56:22
wielkie dzięki Stachu. Ciekawe jaki repertuar, czy dużo jest mniej znanych piosenek Niemena? czy też raczej "klasyka"?
delecja
2008-07-07 22:22:49
Duet N w tym roku to teraz Anatak no niezle haha
Tylko po kija zmieniały nazwę?
RR23
2008-07-08 08:14:00
Ile było wszystkich zgłoszeń? :)
Stach
2008-07-08 11:49:59
Wykonawcy przygotowali nastepujący repertuar:
( kolejnośc w/g wczesniejszej listy)

1 Ach,jakie oczy, Pod papugami
2 Sen o Warszawie, Czas jak rzeka
3 Zechcesz mnie, zechcesz, I've Got No One Who Needs Me
4 Jednego serca, Obok nas
5 Ach ,jakie oczy, Jednego serca
6 Płonie stodoła, Dziwny jest ten świat
7 Jednego serca , Pod papugami
8 Pod papugami, Nie wstawaj lewą nogą
9 Nie wiem, czy to warto, Pamietam ten dzień
10 Nie wiem, czy warto, Mój psalm
11 Baby M, Proszę , przebacz
12 Pod papugami, Dziwny jest teń świat
13 Nigdy sie nie dowiesz, Spodchmurykapelusza
14 Obok nas, Stoję w oknie
15 Płonie stodoła, Dziwny jest ten świat
16 Stoję w oknie, Jaki kolor wybrac chcesz
17 Pokój, Obok nas
18 Daj mi wstążkę błękitną, Ach jakie oczy
19 Cztery Ściany Świata, Italiam, Italiam
20 Dziwny jest ten świat, Sen o Warszawie
21 Włóczęga, Jednego serca
Ewa
2008-07-08 14:49:38
Cieszę się, że młodzi ludzie biorą się za coraz ambitniejsze rzeczy. :)
Ciekawa jestem tylko, czy przygotowując "I've Got No One Who Needs Me" albo "Baby M." nie korzystali przypadkiem z zabronionych pirackich płyt GTR. :wink:
Tadeusz
2008-07-08 15:07:16
Ewa napisała:

Ciekawa jestem tylko, czy przygotowując "I've Got No One Who Needs Me" albo "Baby M." nie korzystali przypadkiem z zabronionych pirackich płyt GTR


Ewo, korzystali ze swojego słuchu i znakomitej pamięci muzycznej.... :wink:
delecja
2008-07-08 19:51:57
Witam
Chciałabym się dowiedzieć, czy w tym roku będzie podział na kategorie soliści i zespoły?Uważam( i nie tylko ja) że to sprawiedliwe by było.
I jeszcze jedno. Co z nagrodą publiczności?CzY organizatorzy zapewnią to, żeby głosowali tylko Ci Państwo, którzy mają bilety,a nie osoby z zewnątrz które wrzucają głosy na swoich faworytów?
Pozdrawiam!
Stach
2008-07-09 07:54:16
Delecjo, odpowiedz na swoje zapytania znajdziesz na 1. stronie. Nagrody publiczności... nie ma.
malkontent
2008-07-10 09:58:36
na stronie głównej emcek podaje, że jest 23 uczestników, doszły dwie nowe dziewczyny, także z planowanej dwudziestki zrobiło się "23".
malkontent
2008-07-10 10:24:10
Sądząc po pojawiających się na liście nazwiskach, Festiwal staje coraz trudniejszy. O ile w poprzednich latach przważali "amatorzy", o tyle w tym roku jest spora grupka "profesjonalistów". To z całą pewnością podnosi prestiż imprezy, ale chyba straci trochę na "świeżości" Co ich ściąga do Słupska? Oczwiście .... pieniądze. Nie zazdroszę tym 15-17 latkom, którym porzyjdzie się mierzyć z np. 24 letnią zawodową wokalistką z własnym bandem. Będzie się działo
malkontent
2008-07-10 11:06:58
http://www.emcek.pl/index.php/art_conta ... n_non_stop
Piekarz
2008-07-10 11:29:56
malkontentNie zazdroszę tym 15-17 latkom, którym porzyjdzie się mierzyć z np. 24 letnią zawodową wokalistką z własnym bandem.

Mam nadzieję, że jednak jurorzy nie będą specjalnie zwracać uwagi na to czy ktoś śpiewa profesjonalnie, czy nie, bo przecież nie to w śpiewie samego Niemna było najważniejsze.
A więc myślę, że dużo będzie zależało nawet nie od profesjonalności uczestników, co kompetencji jurorów.
ratajczak bogdan
2008-07-10 11:46:44
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-07-10 11:46:44 przez ratajczak bogdan
Piekarz
Mam nadzieję, że jednak jurorzy nie będą specjalnie zwracać uwagi na to czy ktoś śpiewa profesjonalnie, czy nie, bo przecież nie to w śpiewie samego Niemna było najważniejsze.


Trochę dziwne stwierdzenie. Brak profesjonalizmu u Niemena?
To była podstawa, baza, a za tym szły już emocje i interpretacja. Wszystko przemyślane i do końca wycyzelowane. Stąd m.in. taka niechęć Niemena do niedoskonałości nagrań "live".
A kompetencja jurorów chyba nie podlega dyskusji. Nazwiska mówią same za siebie.
Patrzmy trzeźwo.
Konkurs, to konkurs.
Skoro przyjęto jakieś zasady kwalifikacji i ustalono wykaz wykonawców, należy traktować serio całe przedsięwzięcie.
Tego wymaga szacunek dla wykonawców i słuchaczy.
Inaczej przekształciłoby się to wszystko w farsę i mało poważną imprezę.

(*)
Andrzej Kolendo
2008-07-10 11:47:53
Co to właściwie znaczy "profesjonalna/zawodowa" wokalistka? Czy ktoś mógłby mnie w tej materii oświecić?
ratajczak bogdan
2008-07-10 11:50:57
O to należy chyba zapytać Piekarza.

(*)
Piekarz
2008-07-10 13:00:20
Nie napisałem o braku profesjonalizmu u Niemena. Sam zresztą nie zwracam uwagi, czy śpiewał poprawnie, bo najważniejszy jest dla mnie "czuj".
Uważam, że można śpiewać pięknie nie będąc żadnym profesjonalistą, zawodowym wokalistą, nie trzeba mieć ukończonej szkoły muzycznej.
Co do tych nieszczęsnych kompetencji... złego słowa użyłem. Chodziło mi o to, że mam nadzieję, że jurorzy będą głównie zwracać uwagę właśnie na tego "czuja", a nie poprawność wydobywania dźwięków.
delecja
2008-07-10 21:04:09
Stachu, moze sie ustosunkujesz do wypowiedzi moich poprzednikow odnosnie tego,ze rzekomo jakies 2 dziewczyny doszly?Jak to mozliwe?Przeciez mialo byc 20 uczestnikow,wybrano 21 a teraz raptem 23?Cos tu jest nie tak...
I czemu Monika Urlik,profesjonalistka, której nie bylo na liscie-nagle się na niej znalazla?Czyżby tak zwana "dzika karta" ze względu na status gwiazdy?
Stach
2008-07-11 12:02:40
http://www.niemennonstop.pl
Stach
2008-07-15 04:45:23
Po wszelkiego typu informacje odnośnie festiwali dotychczasowych jak i tych następnych,chętni niech piszą: [email protected]
Ja żegnam się z wami, dziękuję :!: :idea:
delecja
2008-07-17 22:24:17
Prosimy o relację z pierwszego dnia festiwalu:)
Ewa
2008-07-19 08:35:29
Doszły mnie słuchy, że poziom tegorocznego festiwalu jest dużo wyższy niż w latach poprzednich.
Może doczekamy się na forum chociaż jakiejś krótkiej relacji? :)
ratajczak bogdan
2008-07-19 08:48:56
Ewa
Może doczekamy się na forum chociaż jakiejś krótkiej relacji? :)


Chciałbym rzeczowej informacji, ale mając w pamięci doświadczenia, choćby z ubiegłorocznej edycji, obawiam się, że po ogłoszeniu wyników i szczegółowych podsumowaniach, miast tych oczekiwań, dojść może do "powtórki z rozrywki" - wzajemnych pretensji, podważania racji innych, krytyki jury i jej werdyktów, szukania tego co dzieli, a nie łączy.
Ale może się mylę?
Oby!
Czas najbliższy pokaże, czy WYŻ-szy poziom Festiwalu, przełoży się na
tako-WYŻ w dyskusji.

(*)
Dasza
2008-07-19 23:47:42
Na stronie Moje Miasto Poznań znalazłam taką informację:
Zespół Beimcik/Fortuna Quintet zdobył wczoraj Grand Prix na Festiwalu Niemen Non Stop oraz Nagrodę TVP Kultura. Poznaniacy ujęli jury i publiczność niezwykłymi aranżacjami utworów Niemena.

Więcej można przeczytać tutaj:
http://www.mmpoznan.pl/827/2008/7/19/po ... egory=news
Ewa
2008-07-20 11:17:18
A :arrow: Tu można zobaczyć trochę zdjęć z ostatniego dnia festiwalu oraz posłuchać jak Kayah śpiewa "Wspomnienie".
Jakoś niespecjalnie mi się podoba ta jej wersja...
Dasza
2008-07-20 22:25:18
Jak donosi Głos Koszaliński, jury III FMT przyznało nastepujace nagrody:

Grand Prix festiwalu ufundowane przez marszałka województwa pomorskiego wysokości 6 tys. zł zdobyła grupa Beimcik/Fortuna Quintet z Poznania.

Pierwsze miejsce ufundowane przez prezydenta Słupska wysokości 5 tys. zł zdobyła grupa Alters z Warszawy. Solistka zespołu Marta Zalewska została wyróżniona za wysoki poziom prezentacji wokalnej i instrumentalnej.

TVP Kultura ufundowała nagrodę łącznej wysokości 10 tys. zł, która została podzielona na dwie po 5 tys zespołom Beimcik/Fortuna Quintet z i "Alters" z Warszawy.

Wyróżnienia otrzymali również:
Monika Urlik studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
Nina Kodorska laureatka tegorocznej "Szansy na Sukces" i debiutów Opole 2008,
Michał Kaczmarek student Akademii Muzycznej w Katowicach,
Natalia Koperkiewicz studentka Uniwersytetu Warszawskiego,
Daria Zawiałow z Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Indywidualną nagrodę Michałowi Kaczmarkowi ufundował przewodniczący Jury Zbigniew Hołdys


http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /882743328
ratajczak bogdan
2008-07-21 09:29:44
Bardzo to wszystko piękne i czytelnie przedstawione.
Laureaci, oficjalne komunikaty, skład jury, honorowi goście. To zbyt mało, bo jest dostępne na oficjalnych stronach Festiwalu. Są to relacje gazet i suche fakty. Przedstawione pośrednio prze osoby nie uczestniczące (chyba) w tej edycji festiwalu Ewę i Daszę.
Uczestnicy, widzowie i współpomysłodawca Sach jakoś dziwnie nabrali wody w usta i brak, jak na razie, ich osobistych relacji.
Inna sprawa, która zaprząta moją głowę, to jednak lokalność tej imprezy, pomimo nadania jej rangi jej ogólnopolskiej imprezy muzycznej.
Żadnych relacji w TVP nie widziałem (może będą wspominki w TV regionalnej - ale to tylko potwierdza jej ograniczony zasięg oddziaływania).
No i sprawa nie mniej ważna dla promocji i Niemena, i samego festiwalu - brak wydawnictw, choćby laureatów i gości (a przecież był już Marek Bałata, był Helmut Nadolski, teraz Kayah) w formie płytki CD (o DVD już nie ma chyba co marzyć).
Było, przeszło, zapomniano...?
A może, korzystając z patronatu Pawła Brodowskiego, przyjaciela i orędownika twórczości Niemena, można byłoby pokusić się o płytkę, dołączoną do jakiegoś numeru "JF"?

(*)
ratajczak bogdan
2008-07-21 14:37:49
Napisałem zdanie, które mogło zostać uznane przez Stacha za złośliwość lub, w najlepszym razie, za swoiste faux pas.
ratajczak bogdan
Uczestnicy, widzowie i współpomysłodawca Sach jakoś dziwnie nabrali wody w usta i brak, jak na razie, ich osobistych relacji.


Spieszę więc sprostować i przeprosić zainteresowanego, zgodnie z sentencją: "Co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi", że Stach nie jest współpomysłodawcą a jego jedynym i niekwestionowanym pomysłodawcą.
I za to należą się mu wszelkie wyrazy uznania i splendory.
Chociaż wiem, że Stach nie jest megalomanem i człowiekiem drobiazgowym, muszę to sprostować.
Prawda musi być podana, bo taka jej natura.
Pozdrawiam Cię Stachu i gratuluję pomysłu oraz jego współwdrożenia w życie, a także wysiłków przy jego współkontynuowaniu (czy też coś mylę tym razem?). :)

(*)
Dasza
2008-07-21 14:59:09
ratajczak bogdanLaureaci, oficjalne komunikaty, skład jury, honorowi goście. To zbyt mało, bo jest dostępne na oficjalnych stronach Festiwalu. Są to relacje gazet i suche fakty. Przedstawione pośrednio prze osoby nie uczestniczące (chyba) w tej edycji festiwalu Ewę i Daszę.

Bogdanie,
Gdybym miała możliwość uczestniczenia w tegorocznej edycji FMT w Słupsku, na pewno zamieściłabym tutaj kilka swoich refleksji.
Niestety pozostało mi podać te kilka suchych faktów, bo tylko takie znalazłam w necie.
Mam nadzieję, że Stach napisze coś o atmosferze festiwalu,
może pokusi się na porównanie tegorocznej edycji z poprzednią.
Ciekawa też jestem jakie piosenki Niemena zaśpiewała Kayah, oprócz Wspomnienia,
które można usłyszeć w internecie, jak sobie z nimi poradziła
i jak została przyjęta przez publiczność.
Stachu, czekamy na relację.
Ewa
2008-07-21 15:21:31
Jeżeli Stachu nie zechce (bo coś mi się zdaje, że już na dobre się z nami pożegnał), to może ktoś inny napisze o swoich wrażeniach. Czekamy. :)

Fajnie byłoby, gdyby któraś z telewizji sponsorujących festiwal zamieściła jakiś reportaż o tej imprezie albo nawet cały koncert laureatów.
Domin189
2008-07-21 16:32:36
Stachu, nie interesuja mnie Twoje prywatne fochy na poszczegolnych uzytkownikow forum - jestem milosnikiem muzyki Niemena i wszystko, co z nia zwiazane - bardzo mnie interesuje.

Czekam ;]
ratajczak bogdan
2008-07-21 16:53:20
Wygląda na to, że bez Stacha będzie cieńko z informacją.
Stachu - nie daj się prosić!*

*Kobietom ponoć się nie odmawia.
No i... premierowi, ale Waldemar Pawlak TU (chyba) nie zagląda i nie poprosi o to co my.
Jest wprawdzie Ewa, ale nie Wachowicz...

(*)
delecja
2008-07-21 19:09:56
Stachu proszę, napisz swoje odczucia!Jacy byli wykonawcy, jak się zaprezentowali... suche fakty nie zaspokoją naszego pragnienia wiedzy:)
Markovitz
2008-07-22 18:57:05
Dziś (w drodze) wysłuchałem ciekawej relacji z festiwalu w Słupsku w audycji Puls jazzu Pawła Brodowskiego (w każdy wtorek o godz.19.05 w radiowej Dwójce ).
O ile festiwalowe jury uległo lirycznemu czarowi formacji Beimcik/ Fortuna Quintet ("Daj mi wstążkę błękitną"), to mi bardziej przypadła do gustu żywiołowa interpretacja "Czterech ścian świata" w wersji zespołu Alters.

Prezentowane w audycji wykonania pochodziły z nadesłanych przez zespoły nagrań demo i w warstwie aranżacyjnej nosiły wyraźne piętno próby zbliżenia się do pierwowzorów.


W odczuciu autora audycji, który od trzech lat z bliska śledzi rozwój tej imprezy, jej poziom muzyczny stale rośnie. Młodzi ludzie (często uczniowie, studenci i absolwenci szkół muzycznych) zjechali z całej Polski. Dobrze byłoby jednak, gdyby wraz z poziomem artystycznym rosło zainteresowanie mediów, a tego jakoś nie dało się zauważyć...

>>
Na własną interpretację "Wspomnienia" odchodzącą miejscami dość znacznie od niemenowego wzorca odważyła się Kayah (You Tube). Z jakim skutkiem ? Moim zdaniem wyszło jej całkiem nieźle...
wspomnienie
2008-07-26 14:37:46
Cześć,
byłam na festiwalu, ale dopiero teraz trafiłam na to forum. To pierwszy raz, kiedy byłam na tej imprezie. Poziom był bardzo wysoki. Monika Urlik zaprezentowała się bardzo profesjonalnie, chociaż uważam, że jej wersje były przekombinowane. Ale fakt faktem, świetni muzycy, chórek.. Największe wrażenie zrobił na mnie zespół Neske. Taki rockowo-elektroniczny zespół trzech chłopaków. Zagrali świetnie, z dużym powerem i przede wszystkim z pomysłem na obydwa utwory. Myśle, że najbardziej wyróżniali się spośród reszty uczestników i nie rozumiem czemu nie dostali żadnej nagrody. Byli czymś świeżym na scenie przepełnionej soulem itp. Poszukałam o nich troche w internecie i nawet na ich myspace można usłyszeć te dwa utwory Niemena - http://myspace.com/neskeneske . Na żywo "Nigdy się nie dowiesz" wypadło rewelacyjnie. Hołdys powiedział im, że to stało się pierwszy raz podczas festiwalu, a siedzi w jury juz trzeci rok i że pierwszy raz zobaczył jak wiele siebie można dać w utworze Niemena. Drugiego dnia musieli mieć jakieś problemy ze sprzętem, bo początek "Spodchmurykapelusza" miał wyglądać chyba trochę inaczej. Byli moimi faworytami i czuję niesprawiedliwość, że całą imprezę wygrała Karolina Beimcik i Fortuna Quintet. Strasznie nudzili i z trudnością wysiedziałam na ich interpretacjach. Bardzo fajnie poradziła sobie z materiałem Nina Kodorska. Drugiego dnia śpiewała a'capella, a to na pewno wymaga dużej odwagi. Wielu świetnych wykonawców odpadło pierwszego dnia, pewnie nie spodziewali się tak wysokiego poziomu. Z tego co jeszcze zapamiętałam, to Michał Kaczmarek o niesamowitych możliwościach wokalnych. Dobrze też wypadły Daria Zawiałow i Natalia Koperkiewicz. Aha, drugą nagrodę zdobył zespół Alters i słychać było, że ta grupa istnieje już chyba od 10lat, mieli troche niezwarte te utwory i słychać było silną inspiracje SBB. Ale bardzo fajnie zagrali i należało im się :) No i to chyba tyle relacji z festiwalu. Cały czas nie mogę przeboleć wygranej, bo zespół Neske zrobił z pierwowzorów coś niesamowitego.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję, że swoim debiutanckim postem nasyciłam trochę ciekawość związaną z festiwalem :)

Wspomnienie.

PS
aaaa, w międzyczasie pisania postu przejrzałam cały profil myspace Neske i zamieścili już relację z NiemenNonStop http://blog.myspace.com/index.cfm?fusea ... =416831460 i jeśli jeszcze brać pod uwagę, że dopiero zaczęli ze sobą grać to nie mam pytań :) Już ostatecznie kończę pisać, bo się troche rozpisałam. Żegnam w poczuciu niesprawiedliwości werdyktu.
cocomo
2008-07-27 10:48:28
Rzeczywiście ta wersja "Nigdy się nie dowiesz" bardzo przyjemna. Na stronie Neske w MySpace wyczytałem też, że tę muzykę samodzielnie tworzy i nagrywa jeden człowiek - skojarzenia ze sposobem w jaki tworzył :N: nasuwają się same...
Tadeusz
2008-07-27 11:10:48
Markovitz napisał:
Dobrze byłoby jednak, gdyby wraz z poziomem artystycznym rosło zainteresowanie mediów, a tego jakoś nie dało się zauważyć...


I nad tym należy ubolewac !!!
Nie wierzę, że cokolwiek się zmieni, bo media interesuje zupełnie coś innego- transmisje z imprez organizowanych na rynkach różnych miast, gdzie prezentowane są na prędce sklecone programy z przypadkowo "złapanymi" wykonawcami: od Wodeckiego do ANONIMA :twisted:
Ewa
2008-07-28 13:45:03
Przede wszystkim dziękuję Wspomnieniu za festiwalową relację, jedyną jak do tej pory.
Nic nie napisałaś o koncercie Kayah, ale recenzje z tej strony świadczą o tym, że pomysł z zaproszeniem na festiwal tej wokalistki okazał się dosyć niefortunny.
W jednej z recenzji przeczytałam też takie słowa:
Nawet niewprawne uszy słuchaczy wychwytywały, że Kayah męczyła się z wykonywaniem piosenek Niemena. - Wykonanie tych utworów to mistrzostwo świata - przyznała Kayah. - Czesław miałby do mnie pretensje za to, jak zaśpiewałam. Przepraszam Cię, Czesiek.

Myślę, że zamiast przepraszać, Kayah mogła się po prostu lepiej przygotować do tego występu...
Piekarz
2008-07-28 14:27:52
Uważam, że Kayah podołała wyzwaniu i dobrze zaśpiewała Wspomnienie. Bardzo mnie zdziwiły te opinie :shock: Moje niewprawne ucho nie wychwyciło żadnej wtopy wokalnej. Spodobało mi się, że zaśpiewała to na swój sposób. Nie próbowała kopiować Niemena. Nie wiem jak było z innymi piosenkami, ale Wspomnienie w wykonaniu Kayah - OK.
Tadeusz
2008-08-14 18:17:34
To chyba jest ilustracją do postu Ewy
http://www.youtube.com/watch?v=8OAvvxj90LI
Stach
2008-08-17 10:19:13
http://www.jazzforum.com.pl/news.php?action=show&id=133
Stach
2008-09-26 07:24:19
Proponuję Wszystkim userom forum N.AE. (tym stałym i tym z „doskoku”) przedyskutowanie poniższego tematu.
W przyszłym roku odbędzie się (jesienią) kolejna edycja f. m. t. NIEMEN NON STOP.
W związku z tym proponuje aby w tym samym czasie odbył się VI Zlot.
Co prawda będzie to za rok, … czas szybko mija i …to tylko rok
Z mojej strony mogę podjąc się załatwiania kilku niezbędnych spraw n. p. zakwaterowanie.
Muszę to napisac,że na IV Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP w Słupsku chciałbym spotkac wszystkich autorów książek, wszystkich userów z niniejszego forum, autora filmu dokumentalnego o Niemenie, rodzinę ( szeroką) Czesława Niemena , muzyków współpracujących z Niemenem i wszystkich innych nie wymienionych a związanych z :N: -em
To miało by być realizowanie hasła” CZESŁAW NIEMEN – nota anamnesis”.
Ewa
2008-09-26 08:07:27
Zlot razem z festiwalem? Właściwie, dlaczego nie... Tylko, jak znam życie, ciężko będzie zebrać "do kupy" tych wszystkich, których wymieniłeś.
Ja w każdym razie jestem za, tym bardziej, że jesteś pierwszym chętnym do organizacji przyszłego zlotu. :)
Stach
2008-09-26 08:17:44
Chcesz powiedziec, że jestem "kamikadze" :wink:
Jestem równiez realistą . Gdyby brzybyli Ci ,którzy nie będą miec wykopków lub akcji buraczanej,bo jesień to czas zbiorów płodów rolnych( Za płotem),a chcieliby "na żywo" dyskutowac, opiniowac i t.p.
Piszę o tym pomyśle ,ponieważ jestem po rozmowie z pewnym autorm ksiązki o :N: - nie,narazie to słodka tajemnica kto to :) .
Wyrażał chęc przybycia ,kto nastepny, zobaczymy :?:
Tadeusz
2008-09-26 12:09:13
Stachu, popieram i życzę Ci bardzo szczerze, aby powiodło Ci się Twoje zamierzenie.
ratajczak bogdan
2008-09-26 12:57:08
Jak znam Stacha - sprosta zadaniu.
A pomysł naprawde godny pochwały i bardzo kuszący.
Upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?
Popieram, bo może się okazać, kiedyś o tym pisałem, że to jedyna okazja na likwidację wszelkich narosłych animozji pomiędzy Spadkobierczyniami, Rodziną, muzykami i fanami (także tymi spod znaku "Fanatyk Club"). :wink:

(*)
Stach
2008-09-27 10:04:31
Prawdę mówiąc oczekiwałem od szanownych userów ( Ewa, Bogdan, Tadeusz i 1 skryty na pw) konkretnych propozycji i współtworzenia.
Miłe i zachęcające jest Wasze wsparcie-dziekuję. Robię to dla NIEGO - :N: .
Zapraszam do przedstawiania swoich propozycji. Można szkicowac … program Zlotu/Festiwalu.
Lau
2008-10-30 19:57:01
Może to już odgrzebywanie starego tematu ;), ale forumowicze byli ciekawi relacji z festiwalu, a ja znalazłam filmy z występu zespołu Alters:
Cztery ściany świata:
http://www.youtube.com/watch?v=IK20E_HsMHY
Italiam, italiam:
http://www.youtube.com/watch?v=fqSmARXuqk0
A więcej o zespole tu:
http://www.myspace.com/altersmusic
Piekarz
2008-10-31 14:18:29
Mimo, że troszkę razi mnie śpiew Marty (moje zero-obiektywne czucie), to "Italiam, Italiam" naprawdę podoba mi się!
Bardzo zła jakość dźwięku jest na TUBIE, za to na myspace można juz tylko "odpływać" i "rozpływać się"... z przyjemności słuchania.
Szkoda tylko, że to taki przelotny epizod niemenowy zaspołu.
Mimo wszystko, Domin (!), ja już chyba znalazłem przynajmniej jeden współczesny zespół, który mi się podoba! Teraz kolej na Ciebie! :D
Domin189
2008-10-31 16:19:14
...na razie żyję w latach '70 i wszystko, co nagrane w tym czasie - jest dla mnie współczesne ;)
Piekarz
2008-10-31 16:38:37
O! A tu takie coś znalazłem:
Beimcik/Fortuna Quintet - zdobywca Grand Prix
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =413233703
Ewa
2008-10-31 17:37:04
PiekarzMimo, że troszkę razi mnie śpiew Marty (moje zero-obiektywne czucie), to "Italiam, Italiam" naprawdę podoba mi się!

A mnie bardziej od tej wersji Italiam podobają się Cztery ściany świata, ale jeszcze bardziej podoba mi się Wstążka w wykonaniu grupy Beimcik/Fortuna Quintet, bardzo pięknie zaaranżowana i zaśpiewana.
Podobnie, jak w zeszłym roku, znów lepsze okazały się zespoły, ale widać, że prezentują naprawdę wysoki poziom. :D
Domin189
2008-10-31 19:44:17
Byłem niesamowicie ciekaw, jak poradzi sobie perkusista - i sprytnie zaaranżowali utwór, choć brakuje mi tego "trry trry, ty ty ty..." ;) Świetne było rozwiązanie ze skrzypcami! Niestety, finał trochę rozczarował. Ale mając za pierwowzór Niemenowe "walę w niego głową..." - byłem może zbyt okrutny w ocenie ;)

Marysiu, świetnie, że te linki podałaś - ja trafiłem na filmiki w tym tygodniu i sam miałem to zrobić, ale jakoś wyleciało mi to z głowy. Szkoda, że inni, którzy ten filmik widzieli (niektórzy nawet skomentowali), nie podzielili się nim wcześniej :twisted:
ratajczak bogdan
2008-10-31 20:31:40
Nieustannie będę twierdził, że brak zapisów w formie CD (chociaż dlaczego by nie DVD?) tego, co ma miejsce w finale FMT w Słupsku, to szkoda wielokrotna.
Spycha festiwal na margines imprez lokalnych i tak też służy samemu Niemenowi. W tej formie organizacyjno-promocyjnej będzie typową imprezą zaściankową, a udział wielu świetnie zapowiadających się wykonawców nie spełni w pełni ich oczekiwań.
Dla nich pozostanie jedynie nieznanym szerzej epizodem, zamiast stać się trampoliną do skoku w sferę osób zasługujących na szerszą uwagę.
Laureaci, których klipy można usłyszeć dzięki MySpace - dostrzegają już ten problem i dobrze, że wzięli swoje sprawy w swoje ręce i zamieścili tam te nagrania, nie czekając na jakąkolwiek promocję ze strony organizatorów festiwalu.
A taki powinien być głowny, obok popularyzacji twórczości Niemena, cel tej imprezy.
A poziom faktycznie jest już wysoki, zarówno warsztatowy (warto pomyśleć o specjalnej, indywidualnej nagrodzie dla najciekawszego instrumentalisty) jak i wykonawczy.
Dwa przykłady zespołowego grania, jakże inne podejście do pierwowzorów i potwierdzenie, że Niemena można rozumieć na wiele sposobów.
Gratuluję zwłaszcza zdobywcom Grand Prix - Beimcik/Fortuna Quintet - to już formacja, która śmiało mogłaby pokazywać się na scenach poważnych festiwali jazzowych. Szkoda, że nagrodą nie było np. zaproszenie na Jazz nad Odrą. Zwracam uwagę na trębacza Macieja (nomen omen) Fortunę - przed nim widzę ciekawą przyszłość. Więcej pewności i swobody (to przychodzi z czasem i wiekiem), a drżyjcie wielcy... :D

(*)
Stach
2008-11-04 09:23:48
Festiwale są nagrywane na DVD. Promowanie festiwalu na obszarze RP,kosztuje. Słupski festiwal jest ...trampoliną , przykład Natalia Sikora.Natomiast "nieustanne twierdzenie", że festiwal jest ,czy też będzie zaściankowy ,jest delikatnie mówiąc na wyrost i demagogiczne mające za cel "urobienie" userów a i mam prawo sądzic,że i poza forum BR robi wszystko aby pomniejszyc festiwal i zepchnąc na margines a ,gdy upadnie ...cieszyc się.Proszę pamiętac,że festiwal służy NIEMENOWI a młodzi zdolni muzycznie muszą sami pracowac nad sobą, nikt im niczego nie da.Jak do tej pory BR nie wyszedł z żadną propozycją wsparcia-byc może organizatorzy nie są z"tej wysokiej półki" jak BR :lol: -lecz jedynie potępia wszystko. A wystarczy samemu zakasac rękawy i .. do roboty.
Poza tym uważam,że 3 festiwal to już historia i należy iśc do przodu,przed nami kolejna edycja.
ratajczak bogdan
2008-11-04 11:25:31
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-11-04 11:25:31 przez Ewa
S., jak zwykle, rozumuje nazbyt prosto i ma tendencje do upraszczania wszelkich problemów, przeinaczania faktów i wyciągania błędnych, a wręcz kuriozalnych w swej infantylności, alogicznych i nonsensownych wniosków.
Wydaje się być mocno zaślepiony i z tej perspektywy trudno przyjąć mu wszelkie konstruktywne, krytyczne uwagi, gdyż brak potrzebnego dystansu i źle skrywana pycha oraz wyczuwalny z jego wypowiedzi ton, wskazujący na poczucie niedocenienia i wewnętrzne dylematy niezbyt hołubionego, niedopieszczonego pomysłodawcy, nie pozwalają mu trzeźwo myśleć i dostrzec liczne mankamenty, które widzą już chyba wszyscy wokół.
Nie chcę dociekać z czego się to u niego bierze, bo to odbiega od głownego tematu i nie służy sprawie.
Moje uwagi nie są utyskiwaniem nad zaściankowym charakterem festiwalu (co jest faktem bezspornym), a wynikają jedynie z głębokiej troski o nadanie mu rangi na jaką zasługuje.
Rejestracja przebiegu rywalizacji jest cenna i taka informacja jest budująca. Zachodzi jednak pytanie, komu służy nagrywanie koncertów na nośniki DVD i skrywanie ich w szufladach zapomnienia?
To kolejny rzykład na to, jak robić nie należy, bo niczemu to nie służy. Ani Niemenowi, który jest wartością autoteliczną, ani festiwalowi, ani wykonawcom a zwłaszcza laureatom, nie mówiąc o licznych fanach, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w oglądaniu rywalizacji młodych artystów.
To budzi moje zastrzeżenia i każe mi zabrać głos, aby nie doszło do sytuacji, którą, niczym przysłowiowe wywoływanie wilka z lasu, przywołuje mój adwersarz:
Stach(...) pomniejszyc festiwal i zepchnąc na margines a ,gdy upadnie ...cieszyc się.

I o tym pisałem, sugerując stworzenie audiowizualnych kronik poszczególnych edycji imprezy i rozpowszechnienie informacji o laureatach, a także promocja najciekawszych, najbardziej wartościowych wykonań utworów z "teki" Niemena.
I kwestia zasadnicza - otwarcie się i zabieganie o nadanie imprezie większego wymiaru i ogólnopolskiego zasięgu, poprzez transmisję radiową czy relację TV. Przywołam przykład imprez poświęconych Agnieszce Osieckiej, czy ostatnio Markowi Grechucie.
Można?
Można!
Te warunki muszą być spełnione, inaczej będzie dokładnie tak, jak prorokuje i wieszczy S.
Z tym, że ja tej domniemanej i złośliwie sugerowanej radości ( :shock: ) z takiego rozwiązania nie potrafiłbym czerpać.
StachPoza tym uważam,że 3 festiwal to już historia i należy iśc do przodu,przed nami kolejna edycja.

Najgorsze jest zadufanie i wiara we własną nieomylność oraz - na przekór szarej rzeczywistości - dobre samopoczucie organizatorów i pomysłodawców festiwalu.
Z historii należy jednak wyciągać wnioski.
Słuchać konstruktywnych sugestii i reformować, co było i pozostaje dostrzegalnym mankamentem.
Inaczej będzie... jak było.
Mało nośnie, zaściankowo, prowincjonalnie...
Impreza mająca z założenia mieć dużą rangę artystyczną i rezonować w życiu kulturalnym kraju, a stająca się jedną z wielu. Zaspokajająca jedynie lokalne ambicje włodarzy miasta i pomniejszych działaczy partyjnych, ale pozwalająca, raz do roku, ugrzać się w blasku bijącym od Niemena.
Najlepiej w okolicach wyborów lokalnych.
Szkoda zaangażowania i wysiłku wielu ludzi z pasją, którzy robią niezłą robotę, że ich trud jest niweczony lub niedostatecznie wykorzystany, a spora część pary, bezpowrotnie stracona, idzie w gwizdek.

I na koniec kolejny "kwiatek" z "myśli nieprzemyślanych" naszego S.
Stachmam prawo sądzic,że i poza forum BR robi wszystko aby pomniejszyc festiwal i zepchnąc na margines

A niby S. dlaczego tak sądzisz?
Zdecydowanie przesadzasz w ocenie moich możliwości - aż takiej władzy i siły nie mam.
Szkoda jednak, że tak źle sterowany okręt dryfuje na mielizny.

(*)
Stach
2008-11-05 09:45:10
TadeuszMarkovitz napisał:
Dobrze byłoby jednak, gdyby wraz z poziomem artystycznym rosło zainteresowanie mediów, a tego jakoś nie dało się zauważyć...


I nad tym należy ubolewac !!!
Nie wierzę, że cokolwiek się zmieni, bo media interesuje zupełnie coś innego- transmisje z imprez organizowanych na rynkach różnych miast, gdzie prezentowane są na prędce sklecone programy z przypadkowo "złapanymi" wykonawcami: od Wodeckiego do ANONIMA :twisted:

Myslę,że odpowiedz ,jakąkolwiek udzieliłbym BR i tak nie zadowoli pana "półkownika"( od słowa półka , nie pułk). :) On musi miec "wentyl" na ujście swojej frustracji.Dyskusja z tym panem w mojej opinii jest niemożliwa.
Już jakiś czas temu moi znakomici przedmówcy podali jeden z wielu powodów braku :N: -a .Przykładem negatywnym i tak jest moja opinia, był koncert Kayah na Placu Zwycięstwa, zorganizowany przez biuro promocji urzędu miasta.
Media bardziej interesuje, kto z kim spał ,kto ile promili miał, kto kogo i gdzie miał...a" firmy " TV i radiowe ...liczą i liczą kasę za reklamę lub transmitują coś co kupi ..masa ...po to aby ją ..urobic i zarobic.
Jednak ważne jest to ,że festiwal promuje NIEMENA chocby nawet na obszarze "małej Ojczyzny".Dopiero minęły 3 edycje ,zobaczymy przy dziesiątej :idea:
ratajczak bogdan
2008-11-05 11:28:42
Rozmowa z Prezesem S., to czcze gadanie i szkoda mego czasu, by poświęcać mu swą uwagę.
Kabotyństwu i bufonadzie - w każdej formie - należy postawić tamę.
I to powinno być mottem dla każdego Usera z Tego forum.
Najgroźniejsi dla każdej idei są wszelkiej maści oszołomi i ludzie z nadmiernie wybujałym Ego**.
Niemen napisał, a ja przytoczę:
(...)
- mieć i umieć
to nie to samo
co nieumiejąc chcieć

(...)
Prezesie S. proszę te słowa przemyśleć (i wdrażać w życie), bo są proste i zrozumiałe. Nawet dla pół-główków (pół nie od słowa półka lecz połowa*, co i tak czasami jest dla wielu komplementem), którzy czasami TU zaglądają**.
A wówczas trzeba zastosować się do ostrzeżenia Lecha Janerki: "Strzeż się tych miejsc".
Niestety nie służy to wówczas Niemenowi, ani festiwalowi w Słupsku i z tym trzeba walczyć, by 4 edycja festiwalu nareszcie nabrała pełni blasku i zaistniała zdecydowanie szerzej w świadomości miłośników twórczości Niemena, rozproszonych po kraju.
*Odkrywczy patent endemicznego słowotwórstwa i etymologii słowa Prezesa S.

Ps. Przepraszam postronnych czytelników za personalne "wycieczki", ale Prezes S. sam mnie do tego sprowokował swymi zaczepnymi postami, odbiegającymi od tematu.
A temat zasadniczy to - przypominam Prezesie S. - podsumowanie III FMT i ewentualne wnioski na przyszłość.
Proszę więc Prezesa S. o trzymanie tej linii i zajęcie się sprawami z tym związanymi.
Postulaty padają, nie trzeba ich odbierać emocjonalnie, a z należytym zrozumieniem i ewentualnie z nich skorzystać lub odrzucić.
Natomiast ten sposób "rozmowy" jaki zaproponował Prezes S. nie jest do przyjęcia. Z jednej strony prosi o pomoc i wypowiedzenie swych opinii, a gdy ta jest nie po jego myśli, następuje frontalny atak personalny w imię obrony festiwalu i rzekomej chęci pomniejszenia jego roli, a nawet tajnie prowadzonej roboty dywersyjnej, zmierzającej do jego...unicestwienia i... czerpania z tego osobistej radości.
Paranoja kompletna!
** wszelkie podobieństwa do znanych osób są przypadkowe.

(*)
Stach
2008-11-06 08:59:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-11-06 08:59:10 przez Darek Sieradzki
3.festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP
Organizacja i produkacja
MCK Słupsk i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Słupska i Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronat medialny
TVP Kultura, Jazz Forum, Gazeta Wyborcza, TVP Gdańsk, TV Słupsk, Radio Jazz, Radio Koszalin/Słupsk, Wirtualna Polska

Dyrektor festiwalu
Anna Mackowiak

Kierownictwo artystyczne
Grzegorz Szczepłocki

Biuro organizacyjne
******* **********[1]
Roman Pawlaczyk
Bożena Konarowska
Agata Iskrzycka
Grażyna Maciejewska
Aleksandra Dudek
Joanna Rzeźnik
Joanna Stelmach
Irena Dubel

Public relations
Grzegorz Szczepłocki

Nagłośnienie koncertów
Piotr Piasecki
Wiesław Smardzewski

Światła
Tadeusz Balik

Projekt plakatu
gaw&gosz

Realizacja spotów reklamowych
Marek Rogala

Redakcja programu festiwalowego
Zdjęcia - Marek Karewicz
Opracowanie graficzne - Maciek Gawlak
Teksty - G. Szczepłocki

Druk
BOXPOL - słupsk

Jury
Zb. Hołdys, E.Niemen, T. Jaśkiewicz

Prowadzenie
Paweł Brodowski

Gośc honorowy
M. Niemen

"Man of the Watercolors" - video pokaz akwareli Tomasza Jaśkiewicza

Grupa wokalna 4mation - Opole

...

Dziękuję wszystkim sponsorom
:D
http://www.niemennonstop.pl
Lau
2008-11-07 17:12:32
A może nagrania na DVD z Festiwalu dałoby się wrzucić na youtube?
Stach
2008-11-22 15:55:10
Lau,ale co konkretnie chciałabyś "wrzucic na you tube"?
Lau
2008-11-24 14:36:07
Mam na myśli opublikowanie zarejestrowanych w czasie konkursu wykonań utworów Niemena :) (np. wszystkich laureatów konkursu).
Stachu, pisałeś, że materiał został zarejestrowany na DVD, ale koszty wydania tego na płytach są zbyt wysokie.
Nie wiem, jak wygląda sprawa pomiędzy organizatorami a uczestnikami konkursu, czy była podpisana umowa, w myśl której uczestnicy pozwolili wykorzystać nieodpłatnie zarejestrowane w czasie konkursu występy za pomocą wszelkich dróg dystrybucji, do celów promocyjnych (nie na sprzedaż). Jeśli tak, to myślę, że opublikowanie tego na youtube byłoby pewnym rozwiązaniem, które nie jest kosztowne ;), a dałoby szanse na promocję zarówno wykonawców, jak i samego festiwalu.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony