Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Jazz Forum 9/2009 2009-09-09 - 2009-10-28 Ewa 4 2435
Ewa
2009-09-09 14:22:06
W najnowszym Jazz Forum m.in. wspomnienie o Zofii Komedowej, życzenia dla Zbigniewa Namysłowskiego z okazji 70.urodzin, a także artykuł p.t."Dni Niemena", w którym Marek Zawadka recenzuje koncerty w Olsztynie i Sopocie. Jest również notatka na temat tegorocznego festiwalu Niemen Non Stop i festiwalowy plakat.
Stach
2009-09-11 06:04:44
Jest kilka artykułów nad którymi zatrzymałem sie dłużej, wspomnę m.in. o:
ZOFIA KOMEDA TRZCIŃSKA -K.Brodackiego
SIEDEMDZIESIĄTAWKA -P.Brodowskiego
Maciej Fortuna (skąd ja go znam :) ) Weeke Stefan- plakat, trasa koncertowa
TAKE THE A TRANE- Jacka Pęcherskiego
MIĘDZY NAMI, FUNDAMENTALISTAMI...- Wojtka Karolaka
Seven Steps To Heaven(dot. MJ) - Witolda Kujawskiego
Markovitz
2009-10-26 22:37:37
Nr 10-11 JF nie przynosi wątków niemenowskich, więc powrócę do numeru 9/2009.

RJW w innym wątkuPrzy okazji odrobiłem zaległości kupując ostatnie Jazz Forum .
Wreszcie recenzja MZ wyjaśniła mi, czemu pod koniec koncertu w Sopocie SPA podskakiwała wielokrotnie w oku kamery. Wyjaśnia autor, że chciała strącić jakąś poprzeczkę, ale się nie udało, nie spadła.
Wielka szkoda :)

Warto zauważyć, że uszczypliwości w tych relacjach było jak na lekarstwo. Stach napisał, że są to recenzje nijakie. Pochwalić koncert okazuje się trudniej niż zganić.

Najbardziej oberwał konferansjer za brak nazwisk muzyków towarzyszących Niemenowi.
Ale ten sam Wodecki zaśpiewał "Dobranoc" jakby to była piosenka z jego repertuaru 8)

poprzeczkę, która nie spadła RJW skomentował z właściwym sobie urokiem, ale dość opacznie. Przypuszczam, że gdyby pani M. chciała podczas tego koncertu zaistnieć nie tylko w roli gościa na widowni, to TVN nie miałby nic przeciwko. Widocznie nie zechciała i za to właśnie należały się wyrazy uznania, bo dramaturgicznie koncert wypadł OK.
Stach
2009-10-27 15:52:39
Markovitz Przypuszczam, że gdyby pani M. chciała podczas tego koncertu zaistnieć nie tylko w roli gościa na widowni, to TVN nie miałby nic przeciwko. Widocznie nie zechciała i za to właśnie należały się wyrazy uznania, bo dramaturgicznie koncert wypadł OK.

"Angora" Nr 43 str. 58 pewien "batman" sączy wypowiedź ....
Markovitz
2009-10-28 10:40:45
Akurat o koncercie sopockim "batman" niewiele ma do powiedzenia, bo go nie zaproszono.

Co do klękania przed odtwórcami, gdy nie ma komu pochylić się z troską nad dorobkiem twórcy - mam podobne odczucia co indagowany przez dziennikarza "Angory" J.Radek.

W którymś z wakacyjnych numerów JF w notce o pomniku-ławeczce było zdanie o braku płyty DVD z Niemenem. Warto byłoby nawet przyklęknąć, żeby wreszcie dopiąć projekt.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony