Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Czeslaw Niemen na DVD 2007-07-23 - 2011-04-20 eltopo 35 24201
eltopo
2007-07-23 10:17:28
Szanowni czlonkowie forum, :)

jest wiele plyt i znakomitej muzyki na nich zarejestrowanych, dajacych nam, tj. milosnikom Niemena, mozliwosc odbioru jego wspanialej tworczosci. Mnie jednak interesuje aktualnie inne, nie mniej rozpowszechnione medium: a mianowicie DVD.

Pytanie: Czy istnieje, lub pokaze sie w niedalekiej przyszlosci plyta DVD z zapisem jakiegokolwiek wystepu artysty?

PS. Nie mam na mysli filmow fabularnych z muzyka autorstwa Niemena.
Markovitz
2007-07-23 11:02:13
EltopoCzy istnieje, lub pokaże się w niedalekiej przyszłosci płyta DVD z zapisem jakiegokolwiek występu artysty?

Nie mam na myśli filmów fabularnych z muzyka autorstwa Niemena.


Witam i dziękuję za to pytanie, bowiem czas już o tym mówić oficjalnie, a nie tylko szeptem. Minęło 45 lat od debiutu Czesława Niemena na estradzie i trzy i pół roku od Jego śmierci i dotąd nie wydano w Polsce żadnych płyt DVD z koncertami i programami tego Muzyka.

Poruszyłem tę kwestię w rozmowach z osobami z TVP i choć treści tych rozmów nie będę tu relacjonował, to jednak mogę spróbować Was pocieszyć, iż .. moim zdaniem istnieją realne przesłanki do tego by oczekiwać, że już w przyszłym roku takie wydawnictwa ujrzą światło dzienne 8)

Powstanie też film dokumentalny o Czesławie Niemenie, autorstwa E. Szpakowskiego, który zrealizował już reportaże ze St.Wasiliszek i ze zlotu Miłośników muzyki Niemena w Budach.
eltopo
2007-07-23 11:20:16
Markovitz...moim zdaniem istnieją realne przesłanki do tego by oczekiwać, że już w przyszłym roku takie wydawnictwa ujrzą światło dzienne 8)


Dziekuje pieknie za tak szybka odpowiedz. Nadzieja jednak nie umiera. Miejmy ja, ze nasze prosby zostana niebawem spelnione.

W oczekiwaniu na te pierwsze pozycje pozostaje z serdecznymi pozdrowieniami :D :D
eltopo
2008-09-22 08:52:04
Cytat z wywiadu Małgorzaty Niemen:
http://www.empik.com/empikultura/wywiad ... ata-niemen

"Jaka jest szansa, że ukażą się na DVD?

- Pracuje już nad tym TVP Kultura. Telewizja Polska ma przepastne zbiory i to nie tylko Niemena, bo przecież także Nalepę, Grechutę... A Czesławem chcą zapoczątkować serię publikowania tych zasobów... Ale idzie ku dobremu i niewykluczone, że pierwsze DVD pojawi się w tym roku. TVP Kultura przewiduje siedem takich wydawnictw. Chcą zacząć Rzeszewskim"


To brzmi bardzo inetresujaco. Nie moge sie juz doczekac wydania tych nagran! :)
Stach
2008-11-11 08:10:13
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-11-11 08:10:13 przez Stach
Pracują i ..efektów brak.
Darek Sieradzki
2008-11-12 13:07:26
odpowiedzi nie na temat przeniesione tu
Markovitz
2008-11-15 23:51:18
Czesław Niemen (ale nie tylko on) należy do już bardzo nielicznej grupy znaczących artystów XX wieku, których dokonań próżno szukać na płytach DVD... :(

Wcześniejsza koncepcja stacji TVP Kultura (7 płyt) jest nie do zrealizowania z powodu braku zgody niektórych muzyków.

StachPracują i ..efektów brak.

W 2009r. pojawić się mają przynajmniej dwa krążki... Jeden - z zespołami, drugi - solo.

edit
Ewa
2009-02-11 10:56:53
karaiby w innym wątku
Za jednym zamachem, w jednyn poście, może opiszę sprawę planowanych przez TVP Kultura dvd CN. Tu zrobiłem taki sam numer (tylko wcześniej, w listopadzie ub. roku), mianowicie przedzwoniłem do TVP Kultura. P. Górka poinformował mnie, że co prawda planowane było wydanie siedmiu dvd, ale ze względu na brak zgody dwóch muzyków wydanych będzie 2 dvd i na tym sprawa chyba, przynajmniej póki co, się zakończy. Na pierwszym krążku mają być produkcje Rzeszewskiego (czyli Bema... itd.)i chyba CN z Aerolitem w Sopocie (cz też i Sopot),nie wiem czy też koncert w Helsinkach (rozmowa była szybka) a na drugim produkcje solowe CN. Jako termin wydania Pan ten określił cyt. "na urodziny Czesława w lutym 09". Póki co podobnie jak w przypadku 2 CD sklepy nie mają tego w zapowiedziach.

Niewesołe to wieści. :(
eltopo
2009-02-11 11:32:18
Dlaczego? Masz na mysli, ze planowane sa "tylko" dwa wydawnictwa, a nie 7? Zgoda, jezeli tak to spostrzegasz, bo to malo, ale mysle, ze informacja o premierowym ukazaniu sie jakiejkolwiek czesci (nawet misernej) tworczosci :N: na DVD winna byc przyjeta przez milosnikow z powazaniem. Dlatego dla mnie osobiscie jest ona wazna. A swoja droga, to jak myslicie, w czym lezy przyczyna sprzeciwienia sie niektorych muzykow temu wydawnictwu? To interesujace, choc oczywiscie smutne.
eltopo
2009-03-18 13:36:33
No to trzymam kciuki i mam nadzieje, ze tym razem powiedzie sie ten zaszczytny i prekursorski projekt wydawniczy. :)
Markovitz
2009-03-18 13:45:14
Ależ ten projekt wciąż napotyka problemy, które dla fanów nie są niczym dziwnym...

Karaiby.. jeśli nie będzie większych problemów powinny się ukazać w ciągu dwóch miesięcy

To nie pierwsza tak optymistyczna zapowiedź, więc proponuję podejść do niej z rezerwą. Będzie dobrze jeśli album DVD ukaże się latem przed festiwalem w Słupsku..

..jeśli planuje się piątą edycję :wink:
Dasza
2009-05-06 19:42:27
???????????

http://www.megapolmusic.com/index.html? ... 7&pid=9320
Markovitz
2009-05-06 20:20:59
Daszo, to mi wygląda na płytę piracką :evil:

Zamieszczony opis - to po prostu wykaz programów Dnia z Niemenem w TVP Kultura (20 IV 2006).

Ale to z pewnością nie jest oczekiwane wydawnictwo Telewizji Polskiej.

Przy redagowaniu mało oryginalnego opisu nieudolnie posiłkowano się tekstem z telewizyjnej notki, bo tytuły utworów z koncertu "Terra deflorata" zawierają wiele charakterystycznych błędów, o których pisałem na forum już trzy lata temu.

„Dziś w dziwacznym ciele”, „Popatrzmy ufnie”, „Coś nam Panie” i „Bez przodków naszych” - zamiast :
"Klaustrofobia", "Zezowata bieda", "Terra deflorata" i "Począwszy od Kaina".
Dasza
2009-05-06 20:59:09
Też jestem przekonana, że to "pirat", stąd moje zdziwienie.
eltopo
2009-05-07 05:57:50
Ostrzegam przed kupowaniem tego wydawnictwa! To czyste piractwo i az dziw bierze, ze nie mozna tego karac. :evil:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-05-07 18:14:11
Ostrzegam przed ostrzezeniem .
Jak nie ma co sie chce to jest co sie nie chce i to prawie za darmo. :o
wladek
2009-05-08 12:08:20
i słusznie :N: :mrgreen:
Akos
2009-06-29 19:26:36
eltopoOstrzegam przed kupowaniem tego wydawnictwa! To czyste piractwo i az dziw bierze, ze nie mozna tego karac. :evil:


Można zdecydowanie karać, ale nie wiadomo, czy "skórka jest warta wyprawki", bo prawnicy w Stanach są dość drodzy.
Zawiadomione o tym piracie jest kompetentne biuro w TVP - co dalej - zobaczymy.
Stach
2009-07-07 04:34:55
MarkovitzAleż ten projekt wciąż napotyka problemy, które dla fanów nie są niczym dziwnym
To nie pierwsza tak optymistyczna zapowiedź, więc proponuję podejść do niej z rezerwą. Będzie dobrze jeśli album DVD ukaże się latem ...

Z wszystkich oficjalnych założeń wydawniczych na b.r. do zrealizowania zostały tylko DVD z :N: .
A lato w pełni....Markovitzu :)
Akos
2009-07-07 20:15:01
Podwójne DVD zapowiadano na luty... Na razie nici...

Należałoby zapytać redaktorów Górkę i Kamyka z TVP Kultura co się dzieje...

Zadzwonię do nich w tym tygodniu.
Markovitz
2009-07-27 08:52:03
Minęły trzy tygodnie... :)

W marcu pisałem, że dobrze będzie jeśli projekt płyt DVD zostanie zrealizowany latem przed festiwalem w Słupsku... Stach przypomniał mi tą wypowiedź, lecz nie doczytał o tym, że pisałem o piątej edycji... :wink:

Telefony zapewne niewiele dadzą, bo realizacja wielu projektów, jak i oferta programowa TVP Kultura stanęły pod znakiem zapytania z powodu zamieszania wokół mediów publicznych sprokurowanego przez ekipę rządzącą zapowiedzią zniesienia abonamentu i tzw. ustawą medialną.

I jeszcze coś : nic mi nie wiadomo, aby do realizacji tego przedsięwzięcia zaproszono kogoś z grona niemenowskich ekspertów. Obawiam się, że jeśli w końcu zostanie wydany album DVD, to w takim kształcie i z takim komentarzem, który ani grzeje, ani ziębi - jak ostatnio wydane albumy Polskiego Radia i Polskich Nagrań.
ratajczak bogdan
2009-07-27 18:02:27
Markovitz
Telefony zapewne niewiele dadzą, bo realizacja wielu projektów, jak i oferta programowa TVP Kultura stanęły pod znakiem zapytania z powodu zamieszania wokół mediów publicznych sprokurowanego przez ekipę rządzącą zapowiedzią zniesienia abonamentu i tzw. ustawą medialną.

Jeżeli będziemy patrzyli na rządzących i nie płacili abonamentu, zawsze będzie można zwalić wszystko na "tych z góry".
Płacenie jest obowiązkiem, takim samym jak comiesięczne uiszczanie należności za abonament telefoniczny, internet, kupno książki lub prasy.
Zasada jest bardzo prosta "korzystasz - płać". Tylko dlaczego ponad 50% korzystających ma to w nosie i uważa, że wszystko jest OK, bo kto mnie złapie na niepłaceniu?
Nie ma systemu ściągalności 100%, można więc oszukiwać w żywe oczy.
System jest chory - więc go dobijmy i później płaczmy, że to, że sio.
Dokąd nie ma innego, jest prawo obowiązujące i trzeba je respektować.
Są w końcu jakieś zasady postępowania społecznego i etycznego.
Uchylanie się od tego obowiązku jest moralnie naganne i taka postawa "tych sprytnych i cwanych", doprowadziła media publicznego radia i TV do tego typu problemów z jakim się obecnie borykamy.
Wszyscy - rządzący, rozgłośnie (vide protest mojej ukochanej radiowej Dwójki) i w końcowym efekcie my "naiwni" - płacący za innych.

MarkovitzI jeszcze coś : nic mi nie wiadomo, aby do realizacji tego przedsięwzięcia zaproszono kogoś z grona niemenowskich ekspertów. Obawiam się, że jeśli w końcu zostanie wydany album DVD, to w takim kształcie i z takim komentarzem, który ani grzeje, ani ziębi - jak ostatnio wydane albumy Polskiego Radia i Polskich Nagrań.


Wszystko przed tymi, którzy mają coś do powiedzenia "na temat" i "z polotem", a przy tym chcieliby nadać atrakcyjną formę tym książeczkowym, recenzenckim minikomentarzom, odbiegającym od "letnich" [bo nie ziębiących, ani grzejących] sztamowych regułek z opisów znanych już z wydanych płyt PR i PN.
To z pewnością jest ważne i takich "niedoróbek" i "niedopatrzeń" wydawców nie chcielibyśmy więcej czytać.
Zatem... do biegu, gotowi, starat! :)

(*)
Markovitz
2009-12-04 22:41:08
Nie ma już po co i do kogo dzwonić...

Projekt dwóch płyt DVD został w końcu odłożony ad Calendas Graecas.
Stach
2009-12-04 22:50:56
MarkovitzNie ma już po co i do kogo dzwonić...

Jeżeli już to w kościele podczas mszy za śp. Czesława Niemena. Tam zadzwonię niebawem, może :n: usłyszy.
Co zaś do projektu wydania plyt DVD to ja się cieszę tym co mam i czym mogę się podzielic z innymi. Reszta jest milczeniem...
Markovitz
2010-01-20 16:23:41
Decydującym czasem o losach projektu DVD był w mojej opinii rok 2008.

Koncepcja płyt DVD (choć okrojona) była gotowa. Co prawda nie było zgody dwóch muzyków zespołu Akwarele, ale ich udział w programach był na tyle marginalny, że przeszkodę tą można było pokonać.

Trzeba podkreślić, że w tym czasie istniał w TVP Kultura bardzo przychylny klimat wokół muzyki Niemena udokumentowany opiniami widzów po Dniu Niemena (20 IV 2006) i Niedzieli z Niemenem (18 II 2008) oraz emisji ponad dwudziestu programów i filmów z jego muzyką. Konkretnych zapowiedzi spodziewałem się po programie wyemitowanym 25 kwietnia 2008r., który miał być poświęcony planom spadkobierczyń Niemena. Przy czym wielce obiecująca była obecność w studio : koordynatora projektu DVD z ramienia TVP Kultura, szefowej Polskich Nagrań i szefa Radiowej Agencji Fonograficznej. Jednak - ku mojemu zaskoczeniu - zamiast akcji promocyjnej posypały się zarzuty spadkobierczyń Niemena na nieobecnego w studio autora książkowej DYSKOGRAFII oraz .. na fanów :!: :o

Wówczas uświadomiłem sobie, że Pani Małgorzata Niemen niekoniecznie jest entuzjastką projektu DVD w kształcie zaproponowanym przez sekretarza programowego TVP Kultura.

MZ
Krzysztof
2010-02-15 14:11:43
Przyznam, że niezależnych przyczyn niezbyt często bywam na forum. Sam żałuję, bo bardzo cenię sobie możliwość kontaktu z kręgiem osób podzielających moje zainteresowania, zwłaszcza że są tu osoby zarówno z bliskiego otoczenia :N: oraz reprezentanci różnych, także młodszych pokoleń (pozdrowienia dla Domina).
Ta cała sytuacja przerasta mój stopień percepcji. Kolejny projekt pozostaje w sferze niezrealizowanych zapowiedzi. Mija kolejna rocznica. Czas działa przeciwko nam. Znikają płyty, nowych wydawnictw brak. Gdzieś juz pisałem, że natura nie znosi próżni. Nie chciałbym dożyć takiej sytuacji, że poza garstką zapaleńców twórczość :N: kojarzona będzie jedynie z kilkoma znanymi piosenkami. Myślę że On po prostu zwyczajnie na to nie zasługuje. Cała ta sytuacja naprawdę przypomina prawdziwą teorię spiskową, bez względu na to gdzie tkwią źródła. Cieszyłem się na ten projekt. Byłem na kilku koncertach, widziałem kilka epizodów w TVP (pamiętacie kapitalny program z cyklu "100 pytań do..." wyemitowany pod koniec lat '70). Czas jednak niestety zaciera wspomnienia. DVD byłoby wspaniałym pomysłem pozwalającym ocalić od zapomnienia tamte ulotne chwile. Oby dla następnych pokoleń :N: nie stał się jedynie wykonawcą kilku zapomnianych piosenek. Pozwolę sobie na pewną refleksję. Kiedyś, bardzo dawno temu jako młody nastolatek byłem z wycieczką w Warszawie. Przewodniczka naszej grupy, były powstaniec warszawski, ze łzami w oczach pokazując nam istniejące wówczas na Placu Zamkowym tzw "okno Żeromskiego" powiedziała: "Jeśli to pokolenie nie odbuduje Zamku Królewskiego to następne na pewno tego nie zrobi..." No cóż, widzę tu pewną analogię. Czy naprawdę oczekiwania sporej grupy uczciwych fanów nic już nie znaczą? Czy pozostanie nam jedynie pielęgnować zacierające się wspomnienia? A przecież:
"Bo nie jest światło, by pod korcem stało,
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało."
CKN

Pozdrowienia dla wszystkich. K.
Domin189
2010-02-23 20:54:27
Dzięki Krzysztofie! Uzupełnię ten wątek w myśl (mam nadzieję) proroczą. Wierzę, że będzie nam dane zachwycac się tym, co jeszcze nieodkryte... Wszak Niemen słowami wieszcza śpiewał, że...

"Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna
Co mi żywemu na nic... tylko czoło zdobi,
Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna
Aż was, zjadacze chleba - w aniołów przerobi..."

Swoją drogą, ciekawe, jakim następnym projektem uraczą nas spadkobierczynie. Nie mogłem pilnie słuchac radia w ostatnim czasie - a minęły dwie rocznice i wiele się o Niemenie mówiło - czy pojawiły się jakieś przesłanki na temat wydawnictw DVD ?

Zapytanie kieruję do wszystkich forumowiczów, z pewnością więcej ludzi (aktywnych i biernych na forum) czeka na jakieś informacje...

Pozdrowienia ;)
Maciek
2010-05-30 18:13:14
Czekajmy dalej na oficjalne wydawnictwa !
http://cgi.ebay.com/Czeslaw-Niemen-Conc ... 3f000d46a7
wladek
2010-10-22 18:21:58
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-10-22 18:21:58 przez wladek
Rosjanie wydali 5 DVD patrz zdjęcie str 57 październikowego Jazz Forum do nabycia w najlepszych sklepach muzycznych Mińska che, che!
Pozdrowienia dla spadkobierczyń :N: :D
eltopo
2010-10-22 19:56:21
Cooooo?? Nie wierzę. :shock:
Ewa
2010-10-24 17:25:25
wladekRosjanie wydali 5 DVD patrz zdjęcie str 57 październikowego Jazz Forum do nabycia w najlepszych slepach muzycznych Mińska che, che!

Sądząc z tytułów, są to pozycje nadawane w TVP Kultura, które mogły być wydane u nas. Rosjanom widać bardziej zależało...
Piotr Starzyński
2010-10-24 18:33:42
Jaka jest tego cena? :)
Ewa
2010-10-24 20:21:59
Piotr StarzyńskiJaka jest tego cena? :)

Na zdjęciach w JF niestety nie widać ceny. Trzeba by spytać Tadka Sklińskiego, który to kupił.
wladek
2010-10-31 18:29:18
live in Stockholm Jimi Hendrix DVD VIDEO w 2010 Hendrix (tak się pisze, a nie <<ks>> jak w niektórych publikacjach)zarobił 6 milonów (rodzina Hendrix wydaje wszystko co się da wydać
P1010102.JPG P1010102.JPG
Waldorf
2010-11-19 23:35:16
Czy ktoś może mi udzielić wskazówki jak te płyty dvd można kupić ?
Są jakieś sklepy muzyczne z tego Mińska ze sprzedażą przez Internet ? Zaryzykowałbym...
Markovitz
2011-04-20 08:31:33
Niektórzy jeszcze pamiętają program z dwiema spadkobierczyniami wyemitowany 25 04 2008r., gdzie ówczesny sekretarz programowy kanału TVP Kultura sygnalizował chęci wydawnicze, a pani Małgorzata z córką sygnalizowały niechęć do pewnego autora książki i naciskających w sprawie tychże wydawnictw fanów.

Ponoć stosowne zgody zostały podpisane i był plan wydania płyt DVD z Niemenem. W zapowiedzi sprzed 3 lat miało ich być siedem (czat z panią M.N. w Interia.tv), ale minione 3 lata widocznie zweryfikowały te plany.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony