Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

TVP KULTURA wydaje DVD! 2008-04-15 - 2008-05-07 Piotr Starzyński 24 13130
Piotr Starzyński
2008-04-15 14:07:19
Polecam- już wiecie??
25.04.08- Studio Kultura- Czesław NIEMEN, TVP Kultura wydaje DVD- wywiad; niesamowite! :!: :D
Piotr Starzyński
2008-04-15 14:29:39
Przeczytałem o tym w najnowszym "To & owo".
Jest to więc już oficjalna informacja, Markovitzu.
Ewa
2008-04-15 15:06:03
Piotrze, dzięki za dobrą nowinę.:D
Dasza
2008-04-15 16:24:03
Super wiadomość! :D
Czy znany jest już chociaż przybliżony termin
realizacji tego projektu?
Piotr Starzyński
2008-04-15 18:29:14
Proszę bardzo, Ewo.
Bardzo lubię dzielić się Dobrą Nowiną (=gospel) :D :wink:
Daszo droga, cierp-liwości, ja nic więcej nie wiem.
Po-zdrowie-nia :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-04-16 10:29:18
O laskawosci .
Lepsze to co juz znamy i mamy niz nic . Tantiemy poleca , ale nie dla nas .
Zadziwiajace ze za nasza prace czesto bardzo wazna i wartosciowa , wymagajaca kwalifikacji ,dostajemy tylko wynagrodzenie , a potem jakies resztki tylko do ostatnich chwil .
Te 20 lat byly w zupelnosci wystarczajace dla ochrony dobr oczywistych . 8)
Domin189
2008-04-16 11:26:31
Jestem słabo zorientowany (to pewnie dlatego, że zajmuję się maturą, Markovitzu ;)) - co będzie na tej DVD?
Markovitz
2008-04-16 13:33:58
Przepraszam, ale nie chcę mnożyć swoich wypowiedzi na ten temat ...

Wszystkiego dowiecie się 25 kwietnia o godz. 20.00 z rozmowy p. Małgorzatą Niemen.

Tego dnia - jak słyszałem, Dominie- kończą rok szkolny maturzyści :)

Mogę tylko powiedzieć, że projekt obejmuje kilka płyt DVD i oprócz programów już pokazanych w TVP Kultura będą również materiały archiwalne odnalezione w oddziałach regionalnych TVP, a może nawet w zagranicznych stacjach telewizyjnych...

Co do układu płyt, to poczekajmy do piątku.

Ja sam nie jestem przekonany, czy np. na jednej płycie powinno się umieścić piosenki nagrane z N-Czarnymi z utworami Niemen Enigmatic, ale to szczegóły.


Niesamowite - jak napisał Piotr - że będą płyty, ale równie istotne, żeby był oddźwięk...

Powinniśmy też usłyszeć o trudzie poszukiwania zapisów koncertów Niemena (np. koncertu Niemen Aerolit z Sopotu' 74, programu z Helsinek' 72 i kilku innych rarytasów) oraz o różnych względach, które sprawiły, iż płyty wyjdą dopiero teraz...

I ja trzymam kciuki za powodzenie projektu, choć rok temu entuzjazm byłby większy :wink:

P>S> Dziękuję p.Witoldowi Górce i .. daję już spokój. Pozdrawiam.
Leszek Botwina
2008-04-19 19:40:22
CZY TO MOŻLIWE ?
Piotr Starzyński
2008-04-24 18:11:41
Jutro udział wezmą:
Małgorzata NIEMEN
Witold GÓRKA( TVP KULTURA)
Wojciech KWAPISZ (RADIOWA AGENCJA FONOGRAFICZNA)
Posiedzimy...przed ekranem :wink: razem?
To do jutra!
Po-zdrowie-nia :)
Domin189
2008-04-24 18:27:33
Niech to :/ Zgadza się, zakończenie roku - od 17:00 potrwa pewnie do ok. 19:00. Potem miałem iść na ognisko klasowe. No cóż, ognisko nie zając, poczeka ;]
Markovitz
2008-04-25 09:41:10
A więc już dziś 25 IV w TVP Kultura o 20.00 spotkanie, w którym [/b]..
Piotr Starzyński.. udział wezmą:
Małgorzata NIEMEN
Witold GÓRKA( TVP KULTURA)
Wojciech KWAPISZ (RADIOWA AGENCJA FONOGRAFICZNA)

Posiedzimy...przed ekranem :wink: razem?

Posiedzimy, obejrzymy i spotkamy się po 20.30 na czacie... 8)
Domin189
2008-04-25 19:07:59
I jak? :D
wladek
2008-04-25 19:24:47
wejdż na chat
Darek Sieradzki
2008-04-25 21:13:03
Domin189I jak? :D


I nijak.

Niestety krótki program został zmarnowany na opowiadanie o rzeczach które wydają mi się mało interesujące dla widzów

Zamiast o planowanych wydawnictwach DVD, których kształt jest najwyraźniej mglisty, a los niepewny z powodu muzyków niechętnych do udzielenia zgody na takie działania, usłyszeliśmy o niestosownym zachowaniu fanów i złych mp3ójkach - tematach niezbyt stosownych dla debaty w telewizji ze słowem 'kultura' w nazwie...

DS
Ewa
2008-04-25 21:18:10
Darek ujął to bardzo oględnie, dodałabym, że usłyszeliśmy o fanach, którzy chcą zawłaszczyć swojego idola i chamsko naciskają Panie N. na wydawanie płyt.
Co do ewentualnych płyt dvd, to nie usłyszeliśmy nawet przybliżonych terminów ich wydania.
Domin189
2008-04-25 23:09:13
To nawet dobrze :P Znaczy, że wiele nie straciłem i nie muszę czuć wyrzutów sumienia. Z drugiej strony jednak zapowiedź Markovitza zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że spodziewałem się... no właśnie, czego ja się mogłem spodziewać... :?

Na chat też nie mogłem wleźć, ze względu, że pojawiłem się na krótko i musiałem znowu znikać.
Maciek
2008-04-26 09:16:17
Nie naciskajmy po " chamsku " na biedną panią MN, która nie ma zielonego pojęcia ( i nie musi mieć ) o muzyce męża. Po prostu dajmy jej spokój ! Kiedyś jak wyda sobie ( ! ) płyty to pewnie będzie się użalać na " chamstwo " fanów, którzy nie kupią CD Czesława Niemena - bo fanów już nie będzie. Mnie osobiście pani MN łaski nie robi !
Zresztą to ONA sprawia, że piractwo dokonaniami CN będzie kwitło - tak ! Ona też jest odpowiedzialna za te wszystkie mp3, bootlegi, itp. Grzech zaniechania jest wielkim grzechem !
Stach
2008-04-26 09:31:58
Wiem,że nie mogę liczyc na zrozumienie mojej wypowiedzi przez kilku zatwrdziałych w swych oczekiwań wydawniczych dzieł NIEMENA. Nie mnie prawic o tym co Pani Małgorzata wypowiedziała w TVP Kulturze ,to Jej osobista sprawa.Natomiast jako wczorajszy uczestnik czat(owania) nie mogę zgodzic się z wypowiedziami Ewy, Markovitza, BR, który brrrną w zaślepieniu wymachując szabelką,skąd taka napastliwośc ,złośliwośc, brak ludzkiego podejścia, nie, nie bronię Pani Niemen, zwracam jedynie uwagę na problem,że tak naprawdę wiele osób spada moralnie, co jest bardzo przykre dla "czytelników" tego forum. Jest to aspekt czysto ludzki, nic poza tym. W/w osoby nie są "oględne" w swych wypowiedziach tu na forum ,co innego zaś reprezentowały np. w Kołobrzegu, Słupsku. Dlaczego np. Ewa tak bardzo chciała miec zdjęcie z Panią Małgorzatą?
O co tak naprawdę idzie ?
Jedynie dwie pozostałe osoby Dasza i Darek Sieradzki zachowali się przyzwoicie, normalnie.Ich przepraszam, że moje wypowiedzi na temat programu były zdawkowe, niepełne. Mam swoje zdanie , ale zachowuję je dla siebie.Markovitz czy Ewa czują sie dotnięci a zapominaja ,że innych ..dotykają. Zaczyna to przypominac magiel co w konsekwencji może miec wpływ na taką a nie inna opinię na temat fanów .Podkreślam,jestem uczestnikiem forum NIEMEN , który obojętnym byc nie może na pewne sytuacje forumowe...
Ewa
2008-04-26 10:13:19
Stachu, nie wiem, po co Ty w ogóle wchodzisz na czat, skoro nie stać Cię na to, żeby tam jasno przedstawić swoje zdanie. Może tylko po to, żeby słuchać i donosić? :?
Ocenianie przez Ciebie prywatnych wypowiedzi innych uczestników czatu - kto zachował się przyzwoicie, a kto nie, to już naprawdę przegięcie i żenada.
Mam prawo mieć żal do pani Małgorzaty i wyrazić go (nie było w tym żadnej napastliwości, jak to sugerujesz), a o zdjęcie z nią wcale się nie prosiłam (stoję tam zresztą z boku), więc bardzo proszę nie pisz bzdur, bo dla mnie też zaczynasz w tym momencie "spadać moralnie". :(
ratajczak bogdan
2008-04-26 15:02:15
Stach jako wczorajszy uczestnik czat(owania)


Stachu, tobie czatowanie pomyliło się z kablowaniem.
Na dodatek typowym dla ciebie przeinaczaniem faktów. Jeżeli musisz mącić, to nie tutaj. Każde twoje wejście będzie bojkotowane, bo tobie nie wolno już ufać.
Jesteś skończony.
I dobra rada - na przyszłość - najpierw postaraj się zrozumieć o czym ktoś mówi. To nie jest wcale trudne, no chyba, że masz kłopoty z kojarzeniem faktów, interpretacją wypowiadanych przez nas słów i głoszonych poglądów. Ale tu muszę cię zmartwić.
Tego nigdzie się nie nauczysz, bo to związane jest z inteligencją, a tej nie zdobywa się przez czat..., pardon, podsłuchiwanie i zwykłe świńskie kłamstwa. :evil:

(.)
Stach
2008-04-27 11:27:18
Odpowiadając Bardzo Radosnemu userowi chcę powiedziec ,że widocznie zapomniał już jak na powitanie użył słowo "WON", zamiast powiedzmy Witam. Nie jesteś w stanie zrozumiec prostych i oczywistych spraw. Uwielbiasz babrac sie w cudzych sprawach, osądy twe są fałszywe i pozbawione podstaw, sensu i obrażające.Jest piękny wiosenny czas , czas pracy ... na działce owocowo- warzywnej ,która spełnia znakomitą rolę ,rekreacyjną. I tam włąsnie z wielką ochotą wolę roztrząsac obornik jak np. z toba roztrząsac jakieś problemy.Zatem wolę "gadac z ziarny", ponieważ wiem ,że za jakis czas wyrosnie coś nowego , pięknego, pożywnego. Znajduję na działce , podczas pracy, czas na reflekcję i wiem,że nie jest to czas bezpowrotnie zmarnowany jak na polemikę forumową z tobą . Nie mam urazu do ciebie, gdyz nie mam wpływu na to co bazgrolisz na mój temat, co mnie niezabije to wzmocni mnie.
"Za płotem" polecam i zapraszam do zastanowienia sie nad soba, choc wiem ,że w twoim przypadku to trudne i bolące, lecz ..konieczne aby ostały sie resztki człowieczeństwa. Nie czuje sie dotknięty twoimi słowami poniewaz tak naprawdę one mnie nie dotyczą . Mnie sie zawsze bedziesz kojarzył jako ten user , który na powitanie użył słowa "WON" . Po 2. dziś mam ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, uczestnicząc we mszy cerkiewnej, podczas kazania padło stwierdzenie "kosmiczne poszukiwanie wiary", jakże mi bliskie bo i Niemen tak często mówił o Kosmosie.No i te pieśni wykonywane przez wspaniały chór, kolejny raz przychodzi mi na myśl Czesław Niemen. Modlę się za spokój JEGO DUSZY.Z wielką radością i aktywnoscia uczestniczę w nabożeństwach cerkiewnych, gdyz to są moje korzenie, prawosławne no i ten język słowiański, bliski memu sercu.Jest to mój ostatni post do ciebie . Dziękuję .
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-04-27 15:58:48
W Szczecinie otwarto wlasnie wielkie Wellness & Spa Baltica .
Poszedlem zeby sie zrelaksowac , ale nic nie pomoglo .
Wiec cholera musze wystapic jak zwykle .
Ja sadze ze te wystepki w roznych publikatorach sa prowokacja . One nic nigdy nie wnosza , a tylko zloszcza .
" Chamstwem " nazywa sie pisanie unikalnych ksiazek i gromadzenie tworczosci Czeslawa .
" Taktem i dobrym zachowaniem " zakaz wstepu na stype pozegnalna Czeslawa dla RJW , za to ze walczyl o miejsce Czeslawa na Powazkach , a nie gdzies pod uschlym drzewem !?
Nie dziwcie sie ze to prywatne sprawy . Panie juz zbyt czesto odkrywaja je same .
Moge tez wiele powiedziec o szczegolach sielanki domowej , i nie tylko ja . Wiec lepiej ten temat zostawic . Wymiernym najbardziej wykladnikiem jest to co teraz robia Panie w tym temacie .
Na koniec podziekowanie Panu Górce za obrone nas , a maly zal ze powtorzyl wciaz podpowiadane slowo " chamstwo ".
PS. Zobowiazuje sie przekazac Paniom za 50 , a moze za 70 lat moje zbiory nagran i pomiatek darowane mi przez Czeslawa , z deklaracja prawa ich wlasnosci . Sadze ze powinny byc usatysfakcjonowane , tak jak my teraz . :o :? :oops:
Domin189
2008-05-07 14:52:07
Pewnie nie ma powodów, ale mam złe przeczucia :? Oby się nie spełniły... Z drugiej strony - zadowolony Markovitz to rzecz rzadko spotykana. Pozostaje być dobrej myśli.

8)
Markovitz
2008-05-07 15:11:49
- Dlaczego w programie zamiast omówienia płyt DVD, padały zarzuty pod adresem osoby nieobecnej w studio ?

- Co jakaś audycja radiowa w RDC ma wspólnego z projektem płyt DVD firmowanym przez TVP ?

Jestem rozczarowany programem, z którego miałem nadzieję dowiedzieć się o postępie w pracach nad DVD, a rozprawiano tam o rzekomo 'chamskich' naciskach na .. wydawanie płyt.

Takie słowa nie powinny paść w tym programie.

Czy w naszym liście otwartym było coś, co zasługuje na tak surowe potraktowanie :?:

Zamiast użalać się, że ktoś w internecie zawiesza jakieś kiepskie empetrójki, których nawiasem mówiąc poza garstką fanów nikt nie chce słuchać - proszę przy kolejnej okazji poinformować nas o efektach pracy nad DVD ...

MZ
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony