Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

JAZZ FORUM nr 12/2007 2007-12-08 - 2008-05-16 Markovitz 3 2572
Markovitz
2007-12-08 17:00:11
W grudniowym numerze Jazz Forum znajdziecie relację Tomasza Jaśkiewicza z festiwalu Niemen Non Stop w Słupsku i Marka Garzteckiego z Jazz Jamboree 2007, a także obszerny materiał o Józefie Skrzeku i jego solowym wydawnictwie p.t. Viator, ale nie tylko... Jest i o SBB.

Nie mogło zabraknąć corocznej ankiety Jazz Top 2007

Są oczywiście i recenzje, a fragment jednej z nich zamieszczam jako zachętę do wejścia w posiadanie tego numeru .. o tu
Stach
2007-12-10 16:35:51
W "Jazz Forum" Pawła Brodowskiego - red. naczelny - skupiłem się na recenzji "41 potencjometrów - Pana Jana " CZESŁAWA NIEMENA której autorem jest Marek .
Przede wszystkim gratuluję obszernej i wnikliwej recenzji. Jest ona zdecydowanie inna od tych , które miałem okazję usłyszec bądz przeczytac. Wyraźnie widac, że autor jest znawcą życia i twórczości oraz talentów CZESŁAWA NIEMENA. Docenił spory wkład pracy Eleonory Niemen w " renowację dżwięku ".
Jak dla mnie , za dużo jest o Jo.Sk. ale takie jest prawo autora i ja to rozumiem.
Wraca jeszcze autor do listu... - tak to odczytałem- z życzeniem Mam nadzieję, że pani Małgorzata Niemen wyrazi zgodę na wydanie innych niepublikowanych dotąd nagrań
Marek wykonał ... kawał dobrej roboty.

NIEMEN NON STOP to kolejny artykuł z JF a dot. Festiwalu Młodych Talentów Słupsk 2007- autor to znany i lubiany Tomasz Jaśkiewicz. [/i]
Markovitz
2008-05-16 18:47:58
Nie za bardzo wiedziałem, gdzie odnotować to wirtualne wydarzenie ...
I w końcu wybrałem ten miły dla mnie wątek
:wink:

Otóż po miesiącach przygotowań ruszyła dziś strona JAZZ FORUM.

W archiwum wydawanego od 1965r. czasopisma można odnaleźć wiele publikacji dotyczących bohatera Forum Aerolit. Co prawda jest jeszcze mało linków do samych artykułów, ale mam nadzieję, że z czasem ich liczba będzie znacząco rosła...
Ku chwale samego pisma, jazzu i muzyki nie tylko jazzowej 8)


P.S. Recenzję "41 Potencjometrów Pana Jana..." można znaleźć w Wiki
ratajczak bogdan
2008-05-16 21:25:11
Czytelnikiem i kolekcjonerem "Jazz Forum" jestem od 35 lat i swego czasu w Merlinie zamieściłem recenzję, zachęcającą do kupna tego, obecnie jedynego, pisma jazzowego w Polsce.
:arrow: JAZZ FORUM
Tego, co wówczas napisałem nie zmieniłbym i dzisiaj. Żałuję jedynie, że w "Archiwum" brak jest numerów z pierwszych lat wydawnictwa, tych jeszcze brulionowych, a nawet wydawanych w formie powielaczowej.

(.)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony