Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

List do Pani M. 2006-07-19 - 2008-09-22 Markovitz 48 21090
Markovitz
2006-07-19 18:31:25
Moi Drodzy chciałem wysłać ten list jutro, ale tak się złożyło , że wysłałem już dziś .
Oto jego treść. Możecie się podpisać pod nim aprobując jego treść podobnie jak to zrobili przez PW Najaktywniejsi.

19 VII 2006r.

Szanowna Pani
Małgorzata Niemen
Sygnatariusze tego listu są społecznością internetowego forum http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/forum/ poświęconego Twórczości Czesława Niemena.
Zdecydowana większość z nas zawdzięcza właśnie Pani Mężowi ukształtowanie muzycznego gustu oraz wrażliwości na Dźwięk i Słowo.
Dla wielu z nas Niemen jest wzorcem artystycznej bezkompromisowości, uczciwości i wierności obranej drogi, udokumentowanej przez lata na płytach, tysiącach koncertów, klatkach taśm filmowych i wizyjnych, kartach książek, stronach czasopism lub tylko we wspomnieniach tych, którzy mieli zaszczyt Go poznać.

Ten list nie powstał z myślą o wywołaniu zamieszania, wyładowaniu frustracji fanów, czy dowartościowaniu się przez zrobienie Paniom przykrości (bo zapewne i takie słowa do Pań docierają).
Zdecydowaliśmy napisać go, bo nie chcemy pozostawać obojętni wobec zmowy milczenia, jaka zapanowała wokół tematu spuścizny artystycznej Czesława Niemena. Zależy nam na zainicjowaniu dialogu Pań ze środowiskiem miłośników Muzyki spod znaku NAE i na uzyskaniu odpowiedzi na kilka ważnych dla nas kwestii.
Trzeba bowiem Paniom wiedzieć, że na naszym forum internetowym toczymy pełne temperamentu dyskusje na temat Tej właśnie Twórczości. Dokonujemy analiz, dzielimy się wrażeniami z wysłuchanych nagrań i wspomnieniami z koncertów, które dane nam było przeżyć. Ujawniamy i staramy się zwalczać niegodziwości i manipulacje pojawiające się w mediach na temat Czesława Niemena.
Organizujemy także coroczne zloty sympatyków Jego twórczości. Staramy się popularyzować wartościowe wydawnictwa i działania mediów poświęcone naszemu Patronowi.

Uważamy, że owoce Jego twórczości, bezspornie należące do skarbnicy kultury narodowej, winny być bez przeszkód dostępne dla wszystkich zainteresowanych, bo przeznaczeniem tych dzieł, będących już dziś klasyką, jest duchowe wzbogacanie tych, dla których Artysta pisał, koncertował i nagrywał, nie zaś – jak ma to miejsce - bezsensowne ukrycie ich w szufladach lub sejfach zapomnienia. Nie jest więc sprawą przypadku, że od pewnego czasu z narastającym zniecierpliwieniem i rozczarowaniem obserwujemy niezrozumiałe dla fanów zaniechanie działań związanych z edycją dorobku artystycznego po Czesławie Niemenie.

Przed 2004 rokiem ukazały się dwa starannie wydane zbiory „Niemen Od początku” cz. I i II, zawierające nagrania zamieszczone na uprzednio wydanych w Polsce płytach winylowych .
Z publikowanych tu i ówdzie od dwóch lat mglistych zapowiedzi wynikało, że w planach Polskiego Radia była jeszcze edycja kolejnych części – „Niemen na pomieszane języki” – zbioru nagrań dokonanych za granicą oraz „Niemen – Muzyka Programowa” – z muzyką filmową i teatralną.
Z wiarygodnych źródeł wiemy o innych, przygotowywanych przez Czesława Niemena projektach płytowych, w tym o Jego zamiarach udostępnienia słuchaczom kontynuacji cyklu „Terra Deflorata” (roboczo zatytułowanej jako „Sen końca i początku”) i płyty DVD - ”Świat nie- odkryty" (ze wspaniałym spektaklem „Księga Krzysztofa Kolumba” oraz reportażem z przygotowań do tego spektaklu z udziałem m.in. Andrzeja Wajdy i Daniela Olbrychskiego) a także innych dzieł stworzonych w ostatnim ćwierćwieczu, publicznie prezentowanych wyłącznie w czasie Jego koncertów.
W archiwach radiowych i prywatnych znajdują się ponadto liczne nagrania koncertowe z całego okresu Jego twórczości, o bezcennej dla fanów wartości, bowiem techniczna jakość zarejestrowanego materiału ma dla nas w tym przypadku wtórne znaczenie. Uważamy, że podstawową powinnością wobec tej miary Artysty, w formie hołdu złożonego Jego pamięci oraz dania świadectwa Jego wielkości przyszłym pokoleniom, jest wydanie Dzieł Wszystkich.

Mamy świadomość, że jako Spadkobierczynie i Wykonawczynie woli Czesława Niemena są Panie władne do podjęcia decyzji i nadzorowania działań na rzecz upublicznienia pozostałej po Nim artystycznej spuścizny. Prosimy zatem Panią i za Pani pośrednictwem pozostałe Spadkobierczynie o udzielenie nam, o ile to możliwe wyczerpujących odpowiedzi na następujące pytania:

• Czyż bezwzględną wolą Czesława Niemena było zapieczętowanie archiwów i „szuflad” zawierających owoce Jego twórczości ?
• Dlaczego do chwili obecnej nie ukazała się zapowiadana trzecia część antologii Polskiego Radia - „Niemen na pomieszane języki”?
• Czy w ogóle przewidują Panie wyrażenie zgody na wydanie innych, dotąd niepublikowanych, nagrań Czesława Niemena nawet tych które sam zamierzał wydać – jak np. koncert w radiowej Trójce ?
• Czy zamierzają Panie wyrazić zgodę na ukazanie się na CD i DVD nagrań koncertowych, o których większość fanów wie tylko tyle, że istnieją i obejmują zarówno okres działalności z zespołami jak i solistyczny ?

Pragniemy podkreślić, że wśród użytkowników naszego forum internetowego znajdują się osoby, które w przypadku pozytywnej reakcji ze strony Pań służyć mogą bezinteresowną pomocą tak w sprawach organizacyjnych, jak i informacji o tak oczekiwanych wydawnictwach oraz pozostawionych przez śp. Czesława wypowiedziach publicznych i prywatnych w sprawie doboru i układu nagrań w projektowanych od lat wydawnictwach.

Naszą intencją jest też zaproszenie Pań do odwiedzania naszego forum internetowego, zarówno w celu ewentualnej wymiany informacji z miłośnikami twórczości Czesława Niemena, jak też przekonania się o rozmiarach nieustającego zainteresowania Jego dokonaniami oraz o potencjale zapotrzebowania na Jego niepublikowane nagrania.

Uprzejmie prosimy, aby zechciały udzieliły Panie odpowiedzi na zawarte w nim pytania w dogodnej dla Siebie formie: publikując ją na naszym forum lub przekazując swoje stanowisko naszemu przedstawicielowi (MZ)

Łączymy wyrazy szacunku

Dariusz Sieradzki
Witold Rygiel
Marek Zawadka
oraz Uczestnicy Forum : http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/forum/
szach' raj
2006-07-19 18:54:12
Cieszę się bardzo, Panowie, że wzięliście pod uwagę moje sugestie :o .
Pięknie wyszło !
Jeszcze tylko przekazać do wcześniej proponowanych miejsc i ludzi - i będzie dobrze !
- szach’raj
Markovitz
2006-07-19 19:11:47
Treść chyba dobra, choć były zastrzeżenia że za dokładnie, ale wolę konkrety zamiast nieporozumień.
Niestety nie uniknąłem literówki . Powinno być :

aby zechciały udzielić Panie odpowiedzi na zawarte w nim pytania w dogodnej dla Siebie formie

Cóż zdawać się Niektórym może, że ja tylko wytykam błędy, a tu ...
Jednak daleko mi do doskonałości -mogłem nie ruszać projektu Wirqa :wink:
Bożena
2006-07-19 20:17:21
Oczywiście ,że należy pisać o konkretach ,aby taką właśnie otrzymać odpowiedz.
List taki jest i podpisuję się pod nim.
Ewa
2006-07-19 21:18:59
Ja również się pod nim podpisuję.
angur
2006-07-19 21:25:04
Gratuluje autorom i ciesze sie ze przyslowiowe "wlozenie kija w mrowisko" tak szybko przynioslo konkretny efekt w postaci tego listu.

Podpisuje sie z radoscia pod wszystkim coscie koledzy napisali.
migaweczka
2006-07-19 21:33:14
List wyraża dokładnie to, o co chodzi fanom Czesława Niemena :)

Podpisuję się pod nim i ja :)
Dasza
2006-07-19 22:16:47
Wyraziłam już swoje zdanie i akceptację na PW.
Czynię to jeszcze raz tu na forum.
Podpisuję się pod tym listem z nadzieją ,że nie pozostanie on
bez odpowiedzi.
Dasza
Andrzej Mróz
2006-07-20 05:37:36
Muzyka Niemena w odróżnieniu od muzyki innych autorów (poza nielicznymi wyjątkami), jest jak gdyby częścią mnie samego, jest częścią mej duszy. Bez tej muzyki nie byłoby mnie takim jakim jestem.

Dołączam się więc ze swoją nadzieją, do osób podpisujących się pod listem.
bitels
2006-07-20 06:44:58
Miejmy nadzieję, że się uda.
Piotr Starzyński
2006-07-20 07:44:40
" I mocno wierzę w to..."
Czesław Niemen to osoba po moich najbliższych najważniejsza - zawdzięczam Jemu moją wrażliwość na Sztukę.
Podpisuję się pod tym listem z nadzieją ; pozdrowie-nia
Piotr Starzyński
Needs
2006-07-20 07:46:10
Dodpisuję się do listy osób oczekujących odpowiedzi na pytania zawarte w tym liście.
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-20 08:40:40
List skierowany do pani Małgorzaty jest pozbawiony duszy,zwykłego ludzkiego podejścia .Ewidentna postawa roszczeniowa.Autorzy nie widzą po drugiej stronie kobiety -brak ciepła w tym liście,który przypomina mi nakaz komornika.Odnoszę wrażenie,że pisały ten list osoby nie zorientowane w Niemena a tym samym w planach działania pani Małgorzaty.Zdaje się,że nie dopuszczacie do siebie ile jest niuansów dotyczących realizacji ich,wynikających od strony prawnej i wielu bardzo złożonych sprawach wynikających po drodze .Pani Małgorzata ma bardzo wiele innych obowiązków.Proszę, nie zakłócajcie spokoju i harmonogramu prac pani Małgorzacie! N I E ! akceptuję tego listu z uwagi na "zimną atmosferę".
Maciek
2006-07-20 10:10:30
stan.i.slaw N.AE.List skierowany do pani Małgorzaty jest pozbawiony duszy,zwykłego ludzkiego podejścia .Ewidentna postawa roszczeniowa.Autorzy nie widzą po drugiej stronie kobiety -brak ciepła w tym liście,który przypomina mi nakaz komornika.Odnoszę wrażenie,że pisały ten list osoby nie zorientowane w Niemena a tym samym w planach działania pani Małgorzaty.Zdaje się,że nie dopuszczacie do siebie ile jest niuansów dotyczących realizacji ich,wynikających od strony prawnej i wielu bardzo złożonych sprawach wynikających po drodze .Pani Małgorzata ma bardzo wiele innych obowiązków.Proszę, nie zakłócajcie spokoju i harmonogramu prac pani Małgorzacie! N I E ! akceptuję tego listu z uwagi na "zimną atmosferę".


Widzisz Stanisławie list jest konkretny i oto chodzi. Nie mamy się chyba potrzeby podlizywać Pani M. Niemen, bo jak sądze jest Ona na tyle osobą mądrą, że umizgi ma za nic. Natomiast twoje wywody sprawiają wrażenie, że jesteś bardzo dobrze poinformowany o planach Pani MN, więc może je nam zdradzisz !

P.S. Czasu minęło już tak wiele, że mówienie o przeszkodach jest trochę śmieszne. Naprawdę dziś wydanie płyty ( z załatwieniem wszelkich spraw organizacyjno-prawnych ) nie trwa latami.
Markovitz
2006-07-20 16:11:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-07-20 16:11:51 przez Markovitz
Stan.i.slawie - znasz ten cytat : "Nie ten ptak swoje gniazdo kala, co je kala, tylko ten co o tym mówić nie pozwala"

Proszę, nie zakłócajcie spokoju i harmonogramu prac pani Małgorzacie!


A jesteś całkowicie przekonany, że rzeczywiscie jest jakiś "harmonogram" ?
Bo właśnie o takie plany pytamy (...)

Wymieniamy w liście tytuły, na których wydaniu przez Spadkobierczynie zależy nam najbardziej.
I zauważ, że nie pytamy o cenę takiego wydawnictwa. Jest jasne, że nawet kosztem wyrzeczeń osobistych kupimy te płyty w sklepie a nie na straganie. Z szacunku dla Niego i Jego Rodziny.

Chyba lepszy mimo wszystkich zastrzeżeń i nieufności jest taki konkretny list niż dziesiątki pytań i telefonów od zdezorientowanych fanów przy każdej okazji.
Jeśli się obawiasz zadać pytanie to znaczy że obawiasz się reakcji ..dlaczego ? Przecież kto pyta nie błądzi :idea:
Odpowiedź mam nadzieję - usatysfakcjonuje Wszystkich :)
wireq
2006-07-20 17:01:23
Jako jeden z "maczających paluchy" w pisaniu tego listu pragnę tą drogą powiadomić Cię szanowny stan.i.sławie.N.AE., że przyjęliśmy koncepcję przedstawienia Pani Małgorzacie Niemen rzeczowego i konkretnego stanowiska userów Forum, bazując przy tym na częstokroć powtarzających się treściach ich postów. Niedawno rwałeś Waćpan szaty na tym Forum bezzasadnie zarzucając niektórym z nas włażenie w buciorach w życie prywatne Pani Małgorzaty. W tej chwili mógłbym to samo zarzucić Tobie, bo skąd dysponujesz tak głęboką wiedzą na temat planów działania, obowiązków, mentalności i potrzeb psychicznych Adresatki Listu oraz propagujesz to na Forum? Wkraczasz tym samym w jej intymność i życie osobiste. Nieładnie, stan.i.slaw.N.AE, nieładnie ...

Gdzie jest niby ta zaprezentowana w liście postawa roszczeniowa? Są w nim pytania sformułowane w sposób tolerowany na naszym kontynencie w kontaktach międzyludzkich. Wierszem miałem je ułożyć? Kwiatkiem z kalkomanii ubarwić? Nie zauważyłeś, że jest w liście deklaracja naszej BEZINTERESOWNEJ POMOCY?

Na zakończenie kwestia ciepła i stosunku do pań. Zapewniam Cię, że potrafię napisać bardzo czułe, osobiste i gorące słowa do kobiety (dziewczyny zawsze lubiły moje listy ...). Gdybyś był przedstawicielem płci pięknej, to zaryzykowałbym i co dnia słał Ci słodkie zdania, wykorzystując forumowy moduł PW. Jednak naszym zadaniem nie było nawiązanie nasyconego kokieterią i uczuciami kontaktu z Panią Małgorzatą lecz próba spowodowania rzeczowej i przyjaznej rozmowy.

Gdyby nie czytające nas kobiety wpisałbym Ci na zakończenie, jako dedykację, pewien z cytat z "Pulp fiction".
Tadeusz
2006-07-20 17:11:33
To ja, a nie Stanisław, pisałem o włazeniu w buciorach, bo wtedy włażono. List otwarty zaakceptowałem natomiast w całości, bo jego treśc i forma są w dobrym stylu.
Adam
2006-07-20 18:24:31
Akceptuję i popieram słowa listu do Pani Małgorzaty Niemen.

Adam
Ed
2006-07-20 19:28:48
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-07-20 19:28:48 przez Ed
Czekajmy zatem na odpowiedż... jeżeli nadejdze... ;)
Maciek
2006-07-20 20:07:11
Myślę ( i wiem to, choć jeżeli się mylę to popraw mnie Stanisławie ), że Stanisław popiera list. Chciał tylko, aby list był " łagodnieszy " i dlatego napisał to co napisał. Myślę jednak, że po spokojnym jeszcze raz go przeczytaniu dojdzie lub już doszedł do wniosku, że nikt tu nie miał nawet zamiaru uchybić Pani Małgorzacie Niemen. Pytania są konkretne bo oczekujemy konkretnych odpowiedzi, a nie mglistych obietnic. Choć jestem pełen obaw, czy w ogóle dostaniemy odpowiedź :(
Markovitz
2006-07-20 20:19:28
EdCzekajmy zatem na odpowiedż... jeżeli nadejdze... ;)

Na pewno nadejdzie i wierzę, że spotka się na tym Forum ze zrozumieniem i życzliwością większości Użytkowników 8)

Tylko w taki sposób możemy nawiązać nić porozumienia i na swój skromny sposób wspierać inicjatywy zmierzające do wydania dzieł Niemena.
stan.i.slaw N.AE.
2006-07-20 20:25:18
MaciekMyślę ( i wiem to, choć jeżeli się mylę to popraw mnie Stanisławie ), że Stanisław popiera list. Chciał tylko, aby list był " łagodnieszy " i dlatego napisał to co napisał. Myślę jednak, że po spokojnym jeszcze raz go przeczytaniu dojdzie lub już doszedł do wniosku, że nikt tu nie miał nawet zamiaru uchybić Pani Małgorzacie Niemen. Pytania są konkretne bo oczekujemy konkretnych odpowiedzi, a nie mglistych obietnic. Choć jestem pełen obaw, czy w ogóle dostaniemy odpowiedź :(
,,,,,,Macku,Ty jeden uważnie przeczytałeś i zrozumiałeś mój post-dziękuję.Natomiast wireq Ciebie poniosły emocje,proszę przeczytaj jeszcze raz.W Twym poście popuściłeś wodze fantazji.W moje usta włożyłeś słowa,których nie wypowiedziałem.
wireq
2006-07-20 21:27:54
Zgoda Stanisławie. Jeżeli nie jesteś przeciwnikiem naszych działań - a wierzę, że masz dobre intencje - to schowajmy wszelkie urazy. Dla powodzenia sprawy edycji Niemena "Dzieł Wszystkich" gotów jestem wejść w najbardziej nieprawdopodobne "koalicje". :)
Waldorf
2006-07-20 21:50:51
Trzymam kciuki i jak najbardziej popieram!!!

Waldek
Tadeusz
2006-07-21 06:21:13
Wirequ drogi, nie poświęcaj się tak, bo może się zdarzyc, ze ta oficjalana koalicja zaproponuje Ci współpracę, i co... :wink:
Pozdrawiam i życzę uczestnikom zjazdu miłego spotkania.
szach' raj
2006-07-21 06:29:47
"PIS" for all !
:roll:
Maciek
2006-07-21 06:45:22
Panowie ! proszę bez polityki na tym forum.
Jestem bardzo podbudowany optymizmem Markoviza, ktory jest najlepiej zorientowany w całej sprawie. W takiej sytuacji nic nam nie pozostaje, jak tylko trzymać kciuki za powodzenie naszego listu.

Pozdrawiam z upalnego Krakowa
angur
2006-07-21 06:54:44
...ja tam polityki u szach'rajka nie widze tylko fonetyczna angielszczyzne :idea: , tj. "POKOJ wszystkim".

Odebralem intencje autora jako zachete do "porozumienia ponad podzialami" w celu ktory przyswieca nam wszystkim na tym forum :D .

Zycze sobie i nam wszystkim zeby do tego porozumienia szybko doszlo.
Darek Sieradzki
2006-07-21 09:42:07
Markovitz właśnie przekazał mi odpowiedź pani Małgorzaty Niemen. Szukajcie jej w przyklejonym wątku w tym podforum.
szach' raj
2006-07-21 10:05:19
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-07-21 10:05:19 przez szach' raj
Czyli znowu "jakieś" plany w nieokreślonej przyszłości. Nadal dominuje tajemnica, a brak konkretów :cry: .
Co na to pozostałe Spadkobierczynie ?
Maciek
2006-07-21 10:06:11
Chciałbym podziękować Pani Małgorzacie Niemen za bardzo szybką odpowiedź. Cieszę się bardzo, że prace nad wydaniem dorobku artystycznego CN trwają i trwać będą. To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, którzy już zwątpili w ukazanie się kolejnych boxów z muzyką CN. Dlatego czasami wypowiadamy się bardziej emocjami niż rozumem i stąd pewnie słowa Pani M. Niemen o " napastliwym " tonie naszego listu. Myślę, że tak jak Pani Małgorzata Niemen wierzy w naszą intelgiencję, tak my wierzymy, że troszkę rozumie nasze zniecierpliwienie w oczekiwaniu na płyty Mistrza. Faktycznie czasami w naszych wypowiedziach kierujemy się egoizmem i zapominamy, że to co dla nas jest " aż tak długo ", dla innych może być zaledwie chwilą. W każdym razie myślę, że nie trzeba Pani Małgorzaty Niemen zapewniać, że w żadnym wypadku nie mieliśmy zamiaru Jej atakować. Chcieliśmy tylko uzyskać odpowiedzi na pytania, które nas nurtują od dłuższego czasu. Teraz ( po liście Pani MN ) przynajmniej wiemy, że dalej musimy czekać, ale już z nadzieję, że się doczekamy :) Choć na co czekamy ? dalej nie wiemy !
Maciek
2006-07-21 22:39:29
Darku mam wrażenie, że nie udostępniłeś całego listu Pani Małgorzaty Niemen. Czy się mylę ? Może uczestników tego forum mało to obchodzi ( sądząc po reakcji na otrzymaną odpowiedź ), ale według mnie nie jest to w porządku !!!!
angur
2006-07-22 00:00:51
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-07-22 00:00:51 przez angur
post wycofany ze wzgledu na aspekt czysto ludzki...
szach' raj
2006-07-22 07:30:39
Maćku, list dotarł na forum, kiedy fani byli już w drodze na zlot.
Wiem to na pewno, gdyż dzwoniłem w tej sprawie.
Trzeba po prostu poczekać na ich powrót.
Markovitz
2006-07-22 07:31:50
Panowie -proszę Was o trochę bardziej wstrzemięźliwe wysnuwanie wniosków.

Oczywiście , że Darek -zgodnie z życzeniem Pani Małgorzaty- zamieścił cały tekst naszego listu otwartego i całą Jej odpowiedź.
Tak jak napisaliśmy w poście pod odpowiedzią- analiza przytoczonych argumentów wymaga dłuższego czasu. I po tym czasie może się okazać, że ani ton naszego listu nie był wcale napastliwy -jak odbiera to jego Adresatka, ale i argumenty zawarte w odpowiedzi też mają swoją wagę i zasługują na uznanie.

Co do reakcji Użytkowników forum- to bardzo dobrze się stało, że po publikacji nie wpadliśmy w swarliwe tony, bo przecież chodziło nam o próbę zrozumienia Osób władnych do podjęcia działań wydawniczych. Po odpowiedzi doszedł jeszcze jeden aspekt , którego być może nie braliśmy w dostatecznym stopniu pod uwagę : aspekt czysto ludzki...

Proponowałbym zostawić sobie czas do refleksji na ten temat, a Paniom pozwolić w spokoju działać :idea:

Natomiast oddzielmy spór Adresatki listu z Autorem książki (o ile wiem Tadeusz nie jest userem tego forum) od kwestii poruszanych w obu listach, bo to już naprawdę zupełnie inna sprawa.
Maciek
2006-07-22 07:58:29
Ja podobnie jak Marek uważam, że musimy bardzo spokojnie podejść do całej sprawy i wierzyć w zapewnienia Pani Małgorzaty Niemen, że projekty CN ujrzą światło dzienne. Co do listu Pani MN to Marek rozwiał moje wątpliwości. Myślę, że w imieniu wszystkich uczestników tego Forum mogę jeszcze raz zapewnić Panią M. Niemen, że w żadnym wypadku nie było naszym zamiarem jej atakowanie. Przeciwnie chcieliśmy pokazać jak bardzo cenimy dorobek muzyczny Jej męża. Dlatego tak czekamy ( i się niecierpliwimy ) na konkretne informacje i czyny.

Pozdrawiam
Tadeusz
2006-07-22 08:44:34
Uczestnicy zlotu mają treśc listu. Osobiście im go dostarczyłem.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-09-07 21:37:09
Co się dziwicie. Jaka odpowiedż taka reakcja. Chyba wszyscy to zrozumieli. Brak słów. :( :( :(
Markovitz
2006-09-19 12:11:14
Cieszę się bardzo, że prace nad wydaniem dorobku artystycznego CN trwają i trwać będą. To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, którzy już zwątpili w ukazanie się kolejnych boxów z muzyką CN.


No cóż Maćku - widać radość nie trwało długo :?

Wskazane przez Ciebie w innym podforum przykłady boxów T.Nalepy i zespołu Laboratorium pokazują, że można szybko i dobrze zaprezentować słuchaczom raczej mało komercyjną muzykę.

Zgoda - można *.

Romuald złości się, bo ma obawę, że nie dożyje kontynuacji wydawnictw płytowych, ale my - "ciągle młodzi" :wink: - chyba powinniśmy okazać jeszcze trochę cierpliwości .
W dobrej wierze zakładam, że Pani Małgorzata odpowiedziała szczerze na nasze postulaty z listu otwartego i cały czas starania trwają. Na pewno sprzyja tym działaniom energia Pani Eleonory 8)

Uderzmy się też we własne piersi : czy utwory z płyt pochodzących z dwóch części Od początku doczekały się na Forum wartościowych komentarzy ..?


* Zauważmy, że w omawianych tu przypadkach- Muzycy żyją i sami dopilnowali nowych edycji swoich dzieł.
Maciek
2006-09-19 15:52:12
MarkovitzUderzmy się też we własne piersi : czy utwory z płyt pochodzących z dwóch części Od początku doczekały się na Forum wartościowych komentarzy ..?


Jeżeli to jest powód nie ukazania się następnego boxu to sorry, ale to żaden powód !
Przypomniałem sobie, że na stronie Polskiego Radia wpisałem 7 grudnia 2003r. ( to już tyle lat ?! ) taką ocenę drugiego boxu CN, który obejmuje mój ulubiony okres Jego twórczości.

" Wielkie podziękowania dla Polskiego Radia, które doprowadziło do wydania kolejnego boxu Czesława Niemena. Ten box dokumentuje najciekawszy i najwspanialszy okres w twórczości Mistrza, a samo jego wydanie od strony graficznej musi wzbudzać podziw. Poprawione i uzupełnione przez samego Niemena o fenomenalne zdjęcia oryginalne okładki LPs tylko zyskały, podobnie jak zawarta na nich muzyka przez dodanie kilku nieznanych kompozycji. Zresztą sama muzyka mimo upływu lat nic nie straciła ze swojego piękana i nadal budzi zachwyt. Z niecierpliwością czekam na kolejne części muzycznych dokonań Czesłwa Niemena ...".

Marku, sądząc po fakcie jaka " gorąca " dyskusja rozgorzała na temat odpowiedzi Pani Niemen i następnych boxów można sądzić, że na nie czekasz już tylko: Ty, Pan R.J. Wydrzycki, Tadeusz i ja :) Więc może faktycznie nie ma sensu już niczego wydawać ?!
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-10-02 23:32:51
VIVA Zniechęconych jest więcej i to z bardziej sensownych powodów. Rozmywanie problemu przez dyskusję o dyskusji to znany sposób. Mądra dyskusja na wszystkie tematy! OK. Mówiąc o pasji to chyba jednak GRYPA bo w takie upały jak były, w szaliku !? Dzisiaj taka choroba też może dawać ostateczne rozwiązanie ! :o :(
matt
2006-10-29 20:27:48
Teraz kiedy to czytam, czyli juz po kilku miesiacach od wyslania listu i odpowiedzi na niego, mysle ze tez bym sie pod nim podpisal. Mimo ze rzeczywiscie jego ton mozna odebrac jako nieco napastliwy. Ale jak dla mnie byl to wyraz pewnej desperacji, wynikajacy z tego ze my fani niewiele mozemy zrobic w sprawie wydania kolejnych boxow. A ja ta desperacje w pelni rozumiem (swoja droga ciekaw jestem kto wpadl na ten pomysl?).

Cieszy mnie natomiast zapewnienie ze sprawa nie stoi w miejscu :D . Z nadzieja wiec staje w kolejce oczekujacych :wink:
Maciek
2006-10-29 20:53:23
matt Cieszy mnie natomiast zapewnienie ze sprawa nie stoi w miejscu :D . Z nadzieja wiec staje w kolejce oczekujacych :wink:Zapewnienia ? A od kogo masz te zapewnienia ? Ja już nie ustawiam się w tej kolejce po prośbie ! Wstyd się ciągle prosić i być traktowany jak nachalny petent - to nie dla mnie ! Ja już swoje zdanie powiedziałem - za kilka lat nikt nie kupi żadnej płyty Czesława Niemna ! The end !

P.S. nawet pisać szkoda...
matt
2006-10-30 15:32:42
"Jeszcze raz zapewniam Panów, że nie " zatrzaskuję ", nie blokuję i
dokładam wszelkich starań by bogata osobowość i mądrość Czesława
Niemena była dostępna dla wszystkich." - to jest z odpowiedzi do listu otwartego.

Domyslam sie jednak Macku ze doskonale znasz te slowa i ta ironia jest wyrazem Twojego zniecierpliwienia. Ja rowniez nie jestem zadowolony z tego ze nic nowego po drugim box-ie nie zostalo wydane. Jednak sama odpowiedz na list, jak rowniez wyzej przytoczone slowa w pewnym sensie mnie uspokajaja i powiedzmy podgrzewaja nadzieje (nawet jesli mam byc nachalnym petentem).
Tadeusz
2007-01-08 13:04:43
Ja, przynajmniej tak mi się wydaje, jestem romantykiem, ale Ty za to jesteś romantykiem niepoprawnym - okrutnie niepoprawnym :wink:
Twoje intencje, mimo że szczere, niespełnione będą – niestety, pokazują to ostatnie trzy lata. :cry:
Maciek
2007-01-08 19:06:53
Wreszcie mówimy otwarcie, że jest źle w sprawie wydawnictw Czesława Niemana !
Ewa
2007-01-08 20:21:23
Jeśli prace dotyczące wydania płyt będą przebiegać w takim tempie jak do tej pory, to obawiam się, że realizację tych projektów zakończyć mogą dopiero wnuki Czesława. :wink:
szach' raj
2007-05-15 18:56:39
Przed ćwierćwieczem rekordzistką była Yoko Ono. Cały świat pytał : czemu nie ma nic nowego, mimo, że przynajmniej jedna płyta jeszcze za życia Johna była praktycznie gotowa ?! "Milk and Honey", bo o tym albumie tu mowa, wydała "dopiero" po 3 latach i jednym miesiącu od śmierci genialnego męża.
Minęły kolejne dwa latka i Yoko dostała przyspieszenia.
Dzisiaj jej podejście do dorobku męża jest zupełnie inne - jak czytam w prasie kobiecej.
Na szczęście dla niej, fani Lennona w momencie śmierci idola byli głównie 30 to, 40 to latkami....
ratajczak bogdan
2008-09-22 11:28:01
Markovitz
Tylko, czy adresatka listu otwartego i licznych postów kiedyś to zrozumie..?


No, po takiej argumentacji w końcu chyba dotrze do niewieścich serc i rozumu. :)

Fajna ta Twoja opowieść wspomnieniowo-rozliczeniowa, świadczy, że tak jak u każdego z nas była inicjacja, zachwyt, a teraz nadzieja...
I niech tak zostanie, bo to nas łączy.

(*)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony