Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Oficjalna strona Czesława Niemena? 2011-04-08 - 2014-02-01 Darek Sieradzki 15 11070
Darek Sieradzki
2011-04-08 08:58:16
http://www.nunointeractive.eu/index.php?id=55

Przygotowujemy oficjaną stroną Czesława Niemena.
Projekt jest realizowany na zlecenie rodziny artysty i stanowić będzie obszerne i rzeczowe źródło informacji.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


edit:
Jak widać planowane jest także forum...
art
2011-04-08 09:47:28
Ciekawe kto będzie moderował :D
angur
2011-04-08 09:53:50
Najbardziej obiecujacy jest topik "download" (napisali "downoad" ale pewnie ktos im zwroci uwage). Obawiam sie niestety ze jesli bedzie to dostepne tylko dla "poprawnych fanow" to jako fanatycy lezymy... :?
Darek Sieradzki
2011-04-08 10:05:18
Jak znam życie, to widzimy wstępny projekt, na którym grafik wpisał to co mu przyszło do głowy, żeby wypełnić przestrzeń ;) Co konkretnie będzie w serwisie, dowiemy się pewnie w dniu premiery.
Ewa
2011-04-08 14:05:43
Projekt jest realizowany na zlecenie rodziny artysty i stanowić będzie obszerne i rzeczowe źródło informacji.

Myślę, że na tym polu jeszcze długo nie będziemy mieli konkurencji. :)

P.S.
Ciekawa jestem, czy na oficjalnym forum będą dopuszczalne jakiekolwiek krytyczne wypowiedzi. :wink:
Tadeusz
2011-04-08 15:06:46
Niezależnie od tego co będzie, to ta strona i tak będzie ostoją naszych umiłowań, sentymentów i przyczyną poznania wielu przyjaciół.
Powstrzymałbym się od okazywania przedwcześnie niechęci do projektu oficjalnej strony...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-04-08 15:30:57
Pod czyja egida religijna to juz wiadomo .
A rozwlekly waz ma kosac jak do tej pory , i zeby nie bylo zludzen przypomina pewna , a nie inna jak byc powinno litere .
Bedzie to wiec forum pani a nie pana .
Ja mysle ze nasze forum ulegnie wzmocnieniu , jesli go nie wykresla .
A prawdziwe informacje , a nie mity to my mamy poki zyjemy .
Wolny rynek podobno daje lepiej . Zooobaczymy !?
:D :? :)

PS Odwiedzilem Berlin i kilka miejsc zwiazanych z :N: Smutno mi Boze , ale moj , nie ich .
Markovitz
2011-04-08 21:51:57
Chyba trzy lata temu dotarło do mnie stanowcze przesłanie z TV, że popularny Artysta był tak powściągliwy w rozrzutności swego nazwiska, że nie chciał być w internecie i nie zgadzał się na empetrójki, bo to mogłoby deprecjonować jego dokonania... Prawda to, czy mi się śniło..? Skąd nagle teraz pomysł utworzenia strony?

ArtCiekawe kto będzie moderował

Tego nie wiemy, ale z grubsza wiadomo kto będzie nad tym czuwał 8)

Nie chcę nikogo uprzedzać do tej niewątpliwie cennej inicjatywy, ale dla mnie to M jest symbolem Muru.

Wielkiego MURU, jaki wyrósł między fanami Czesława Niemena Wydrzyckiego a panią M. i jej córkami.


PS Pliki mp3 są też szykowane przez => Polskie Nagrania
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-04-09 08:21:49
NIE MEN , TYLKO WOMAN :lol:
No ale pewnie beda chcieli nas czyms zaskoczyc i zachecic .
Ja sadze ze pokaza druga noge , nie mowiac o reszcie !?
Darek Sieradzki
2011-04-09 08:42:19
Najpierw wymagamy od spadkobierczyń, żeby coś robiły, potem, gdy coś najwyraźniej robią, sypią się drwiny. Może poczekajmy z oceną, jak już będzie co oceniać?

Pomysł otworzenia oficjalnej strony podoba mi się znacznie bardziej niż artykuły we wszystkich szmatławcach Polski i ciąganie po sądach. Strony, fundacje (oby za nimi poszły także wydawnictwa) to działania faktycznie popularyzatorskie i jako takie są mile widziane. Może spadkobierczynie zorientowały się w końcu, że same tworzą atmosferę która sprzyja tej nie lubianej przez nich "samowoli" przez fakt pozostawienia dla niej wolnego miejsca?
Tadeusz
2011-04-09 16:49:21
Popieram zdanie Darka !!!
Nie podoba mi się typowo polska cecha narodowa: z szabelką bezmyślnie !!!- byle kto to krzyknie.
Domin189
2011-04-10 15:30:15
Muszę przyznać, że jest to jedna z najbardziej pozytywnych, optymistycznych wiadomości od czasu wydania podwójnego albumu z występami :N: na Jazz Jamboree. Chociaż projektowi przydałoby się trochę więcej kolorów (podobne sugestie padały wcześniej, przy ocenie okładki kompilacji utworów mniej znanych pt. "Spożowy krzyk"), to layout jest uporządkowany i schludny; wersja, którą przedstawił tutaj Darek jest najciekawszą z tych, które zaprezentowane są na stronie twórcy/-ów (?).

Intryguje mnie jedna rzecz, otóż czy nasze forum i nasze Wiki* będzie zlinkowane? ;)

* - piszę "nasze", bo czuję się częścią tej społeczności, jakiś ułamek wkładu można przypisać i mnie...
Markovitz
2012-04-09 17:12:02
Minął ROK odkąd pojawił się ten temat, więc chyba najwyższa pora na delikatne pokropienie zimną wodą tych, co zamiary sprzed roku traktowali jak czyny, przestrzegając przed wymachiwaniem (urojoną) szabelką, wyrażali nadzieje na umieszczenie linku do Forum na oficjalnej stronie... Gorycz sceptyków wzięto za drwinę - błądziliście Panowie.

Darek
Najpierw wymagamy od spadkobierczyń, żeby coś robiły, potem, gdy coś najwyraźniej robią, sypią się drwiny.

Z mojej perspektywy- i owszem- coś robią. Przede wszystkim zrobiły sporo przykrości ludziom, którym chciało się z potrzeby serca kultywować pamięć po wybitnym Artyście. Zraziły do siebie znawców twórczości, grupę wiernych fanów, paru dziennikarzy i pokaźny tłum kibiców stołecznego klubu...

A oficjalnej strony Niemena w globalnej sieci jak nie było- tak nie ma.
Domin189
2012-10-28 12:49:52
Od pierwszego postu w tym temacie minie niedługo 17 miesięcy. Zdaje mi się, że w tym czasie można napisać kiepską książkę o Niemenie, a co dopiero stronę internetową, która raczej nie aspiruje do miana encyklopedii* na temat tegoż muzyka. Interesuje mnie pewna istotna kwestia. Kto Waszym zdaniem powinien być odpowiedzialny za treści dostępne na takiej stronie? Czy to zadanie dla dziennikarzy muzycznych, czy też dla wyselekcjonowanej grupy pasjonatów, która ma dostęp do wielu źródeł, także z epoki? A może opiekę nad zawartością powinien sprawować jeden z autorów książki o Niemenie...?

Niestety, w czasach, gdy komunikacja z fanami osiągnęła kolejny stopień zażyłości (patrz: oficjalne fanpage na portalach społecznościowych, gdzie fani mogą w bezpośredni sposób "zwracać się" do swoich idoli), "Niemen" znów nie nadąża. A były czasy, kiedy to on był pięć kroków przed innymi...

Genialną sprawą jest oficjalny fanblog SBB - http://sbbfanblog.blogspot.com/ - który zrzesza sympatyków zespołu i jest świetnym źródłem informacji.

*w takich wypadkach najlepiej sprawdzają się encyklopedie otwarte - jak nasze dawne wiki...
Domin189
2013-01-02 19:42:53
Cóż, projekt strony internetowej :N: zniknął z portfolio w/w firmy.
Markovitz
2014-02-01 08:39:40
Są już dwie strony. Pierwsza- Niemen Mniej Znany*- uboga w treści, związana z projektem dotowanym przez NCK.

Jako druga pojawiła się (w okresie naboru wniosków o dotacje w MKiDN) strona :arrow: Fundacji Im. Czesława Niemena.

Dobrze jest, jeśli osoba prawna ubiegająca się o środki publiczne ma stronę "www", a najlepiej- taką z pomysłem.

Gorzej- jeśli miałaby to być strona tylko pro forma. Jaka jest zatem zawartość witryny? Na razie- obiecująca :

W dziale o Czesławie- fragment szkicu Piotra Chlebowskiego p.t."Pielgrzym". Czytałem kiedyś roboczą wersję tekstu.

Przywiózł mi ją St. Cejrowski (w drodze do St. Wasiliszek). Zgłosiłem uwagi, ale nie wiem, czy zdążył przekazać..?

Chyba jednak nie zdążył, bo właśnie czytam o tym, że "Ojciec Czesława był stroicielem fortepianów". Oj, nie tylko!

Czy z tej profesji utrzymałby tam rodzinę..? Warto posłuchać, co w "Panelu Trójki" (26 VI 2002) mówił sam Niemen...

Ojciec naszego Artysty był rolnikiem i mechanikiem- samoukiem, czyli Panem- Złotą rączką 8)

Czytam o "fascynacji muzyką Ryszarda Bejbutowa (...)". A dlaczego nie - Raszyda..?

Idźmy dalej szlakiem kariery Czesława, który latem 1962 "po szczęśliwym zakwalifikowaniu się do finału wziął udział w trasie koncertowej grupy Niebiesko-Czarni". Ani słowa o trzymiesięcznej trasie już po finale z Czerwono-Czarnymi.

To dopiero pierwszy fragment "Pielgrzyma", a już zapowiada się interesująco.. przynajmniej dla krytyków.

Ogólnie strona wygląda nieco koturnowo. Paździerz- jak mówi młodzież. Przejrzyjmy pozostałe zakładki.

- W dziale kontakt - danych brak (nie mają adresu e-mail?). Podobnie w innych działach, które są w budowie.

- W galerii na razie pusto. Jest jeszcze kilka punktów w dziale cele (szerzej opisanych w Statucie Fundacji).

To tyle. O samej organizacji jest już temat w tym samym podforum => Fundacja Im.C.Niemena.

Pozostaje jeszcze utworzyć fan page Niemena na Fb i próbować "obojętności świata odparować cios" :idea:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* strona projektu Niemen Mniej Znany lepiej otwiera się w przeglądarce Google Chrome.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony