Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Piotr Metz na okładce książki Jana Borysewicza wspomina... 2022-10-19 - 2023-02-28 tado 1 711
tado
2022-10-19 11:54:26
Na okładce książki, wydanej jako rozmowa M. Prokopa z Janem Borysewiczem, Piotr Metz wspomina Mistrza Niemena i...no właśnie...ręce opadają... :roll:
Markovitz
2023-02-28 21:22:47
I rzeczywiście - wpis Piotra Metza na okładce książki "Mniej obcy" zachęcający do jej przeczytania i we mnie wzbudził oburzenie.

Czy znany radiowiec, aby zachęcić do lektury musiał powtórzyć bzdurę zweryfikowaną 51 lat temu przez wymiar sprawiedliwości?

Sam nie tylko czytałem, ale i na własne uszy słyszałem pozytywne opinie Niemena o Borysewiczu jako muzyku i.. wokaliście.

Czy nie można było takiej opinii Mistrza Niemena przytoczyć, zamiast szokować czytelników tak marnym chwytem..?


Kiedyś autor Dziwnego świata nie dawał wiary doniesieniom prasowym o nieobyczajnym zachowaniu lidera Lady Pank.

Po prostu nie mieściło Mu się to w głowie. Przypuszczał, że prasa przeinaczyła zdarzenie na stadionie we Wrocławiu.

Jan B. za wybryk podczas koncertu w czerwcu 1986 odpowiadał karnie i tylko dzięki amnestii uniknął kary (źródło-Wikipedia).

Między sprawą lidera Lady Pank a opisywaną przez nas na Forum :arrow: tzw. sprawą radomszczańską jest zasadnicza różnica.

Czesław w 1971r. wytoczył sprawę przed Sądem Powiatowym w Radomsku i obrócił w proch bzdurne zarzuty "Gazety Radomszczańskiej".

Tak doświadczony dziennikarz jak Piotr Metz po zrobieniu stosownej kwerendy powinien poznać wyrok z 28 II 1972r. i tę różnicę zauważyć.


Jeśli chodzi o treść książki, to można się z niej dowiedzieć, że Niemenowi bardzo przypadła do gustu płyta Jana Bo. "Wojna w mieście".

Na szczęście to właśnie o relacjach Kolegów ze sceny jest kilka zdań w wywiadzie-rzece, jaką jest książka pod tytułem "Mniej obcy".

Atw to prowadzącemu ten długi wywiad Marcinowi Prokopowi udało się wydobyć z Borysewicza sporo ciekawych zwierzeń.



PS Moja prośba- piszcie jaśniej, bo minęło pół roku, zanim wpadła mi w ręce ta książka i dopiero pojąłem post Tado.

Żeby czytający mój list wiedzieli, o co chodzi, załączam fotografię tylnej okładki z wpisem p. Metza (moje podkreśl.).
Oburzajacy wpis P__Metza na okładce książki Mniej Obcy- fot_poglądowa.jpg Oburzajacy wpis P__Metza na okładce książki Mniej Obcy- fot_poglądowa.jpg
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony