Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Polski TOP wszech czasów 2008-05-03 - 2021-05-04 wladek 82 48742
wladek
2008-05-03 14:15:05
:N: wspomnienie 61
wladek
2008-05-03 15:12:40
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-05-03 15:12:40 przez wladek
50 pod papugami
11TSA 51
Markovitz
2008-05-03 18:38:56
21. "Sen o Warszawie" i ..

17. "Bema pamięci.."

..a na 10-tym "Zegarmistrz światła" 8)
Ewa
2008-05-03 19:48:06
MIEJSCE 1: DZIWNY JEST TEN ŚWIAT :D
wladek
2008-05-03 19:52:26
faktycznie :N:
Markovitz
2008-05-12 15:46:36
Tym co nieco zmąciło radość z pierwszego miejsca dla utworu "Dziwny jest ten świat" były różnice między listą na stronie Polskiego Radia a tym, co usłyszeliśmy w trójkowej audycji.
Na szczęście rozbieżności nie dotyczyły pierwszej dziesiątki...

Całe notowanie POLSKIEGO TOP-u WSZECH CZASÓW dostępne jest tutaj :arrow: http://217.153.210.41/aa/ptwc.php
ratajczak bogdan
2008-05-12 15:58:31
Czy przejawem szowinizmu byłby w tej sytuacji okrzyk "GÓRĄ NASI"? :D
Bez względu na to, co miałoby to oznaczać.

(.)
Piotr Starzyński
2008-05-12 17:53:28
Wykrzykuj, Bogdanie, wykrzykuj. :wink: I...wy-pisuj następne posty.
Gratulacje 900.
Zadedykować coś Tobie w którąś środę? :)
ratajczak bogdan
2008-05-12 18:35:36
Skoro mam Twoje Piotrze przyzwolenie, zakrzyknę, ale jedynie tak, aby mieć jeszcze relację z innymi - dziękuję!!!
A odnośnie nagrania na środę - (jakąkolwiek) - skoro jesteśmy przy wynikach plebiscytu, bardzo proszę o zwycięski "Dziwny jest ten świat", ale może tym razem w wersji live.

(.)
Markovitz
2009-03-21 19:32:18
DRUGA EDYCJA POLSKIEGO TOPU WSZECH CZASÓW
******************************************

Po zalogowaniu się (adres mail, nick i hasło) można wybrać od razu 50 utworów w Polskim Wszech Topie słuchaczy radiowej Trójki :

http://lp3.polskieradio.pl/polskitopglosowanie/


Jeśli chodzi o Niemena to najmłodszymi nagraniami są : "Rapsod", "Jednego serca" i .. "Romanza Cherubina" (pod "W" jako że główna partia wokalna należy do Wandy Warskiej). Z kompozycji Kurylewicza jest jeszcze temat z filmu "Polskie drogi".
Są też nagrania Skaldów (ale znów tylko piosenki).

Naliczyłem sporo utworów sprzed lat (z nadreprezentacją Kabaretu Starszych Panów :) ).
Łatwo dostrzec preferencje prezenterów - Piotrów : Barona, Metza i Selmacha.

Ale jest i niespodzianka - :wink: dwa utwory SBB : "Figo-Fago" i "Memento ..."

"Z których krwi, krew moja" panowie Piotrowie jeszcze nie znają...

Głosując nie zapomnijcie o : ABC (i Asfaltowych łąkach) Breakoutach, Budce Suflera, H.Frąckowiak, M.Grechucie, K. Klenczonie, Klanie, K.Prońko i St. Borysie...



PS Nie trzeba liczyć głosów, bo przy 51 utworze automatycznie wygasa opcja wyboru .
Stach
2009-03-22 05:55:25
MarkovitzDRUGA EDYCJA POLSKIEGO TOPU WSZECH CZASÓW
******************************************

Po zalogowaniu się (adres mail, nick i hasło) można wybrać od razu 50 utworów w Polskim Wszech Topie słuchaczy radiowej Trójki :

http://lp3.polskieradio.pl/polskitopglosowanie/


Jeśli chodzi o Niemena to najmłodszymi nagraniami są : "Rapsod", "Jednego serca" i .. "Romanza Cherubina" (pod "W" jako że główna partia wokalna należy do Wandy Warskiej).

Głosowałem tylko na NIEMENA i WW.
Ewa
2009-04-08 14:46:52
Wczoraj ukazał się pierwszy tom z dziewięciopłytowej kolekcji "Polski Top Wszech Czasów" przygotowanej przy współpracy Programu III Polskiego Radia.

Na dziewięciu płytach znajdą się największe zdaniem słuchaczy Trójki - polskie przeboje wszech czasów, wśród nich między innymi: "Sen o Warszawie"; "Kocham Cię kochanie moje"; "Jolka Jolka pamiętasz", "Biała flaga", "Nie dokazuj" i wiele innych. Zaśpiewają, między innymi: Maanam, Budka Suflera, Beata Kozidrak, Marek Grechuta, Republika, Grzegorz Turnau i Perfect.

Teksty do książek dołączanych do każdej płyty powstały w ścisłej współpracy z najbardziej znanymi trójkowymi Piotrami - Piotrem Metzem, Piotrem Baronem i Piotrem Stelmachem, którzy w ciekawy i zabawny sposób oprowadzają po historii polskiej muzyki rozrywkowej. Książki będą zawierać także unikalne zdjęcia artystów oraz teksty wszystkich piosenek.

Pierwszy tom kolekcji ukaże się w cenie promocyjnej 9,99 PLN. Następne tomy ukazywać się będą co tydzień do 2 czerwca br.

Lista utworów z pierwszego tomu:

1. Czesław Niemen - "Sen o Warszawie"
2. T.Love - "Warszawa"
3. Myslovitz - "Scenariusz dla moich sąsiadów"
4. Obywatel G.C. - "Paryż-Moskwa 17.15"
5. Marek Grechuta i Anawa - "Nie dokazuj"
6. Stanisław Sojka - "Cud niepamięci"
7. Grzegorz Turnau - "Bracka"
8. Dżem - "Whisky"
9. Maanam - "Kocham cię kochanie moje"
10. Republika - "Mamona"
Markovitz
2009-04-30 20:49:56
"Korowód" - właśnie w Trójce rozpoczęto prezentację polskiego wszech topu...

2 maja od godz.15-ej - wybór słuchaczy przedstawi Piotr Metz (miejsca od 60 do 30).

3 maja- usłyszymy finałową trzydziestkę również o godz.15-ej.

Czy i w tym roku zwycięży Dziwny jest ten świat.. ?
Ewa
2009-05-02 22:33:27
Markovitz
2 maja od godz.15-ej - wybór słuchaczy przedstawi Piotr Metz (miejsca od 60 do 30).

Słuchałam dziś topu w podróży i nie wiem, czy dobrze zapamiętałam, ale zdaje mi się, że "Wspomnienie" było na 52, a "Pod papugami" na 38 pozycji, więc dużo wyżej niż w zeszłym roku. :) Usłyszałam też telefoniczną rozmowę Piotra Metza z Małgorzatą Niemen, a po tej rozmowie..."Marionetki". Szkoda tylko, że znalazły się poza konkursem... :(
Markovitz
2009-05-03 13:48:31
Właśnie takiej promocji było dotąd za mało. "Marionetki" - tak jak "Com uczynił" zawsze powinny znaleźć miejsce w pierwszej setce takich notowań.

Ja pierwsze dwa dni maja również słuchałem TOP-u w drodze, ale z przerwami na postoje, więc utwory Niemena gdzieś mi umknęły :)

Za to dziś trafiłem na Rapsod - miejsce 25... Tuż przed "Korowodem" Marka Grechuty.
Markovitz
2009-05-03 16:27:20
Tak układa się trzydziestka II TOP-u :

30 Kazik na Żywo - CELINA
29 Dżem - SEN O VICTORII
28 Obywatel G.C. - TAK ... TAK ... TO JA
27 Hey & Edyta Bartosiewicz - MOJA I TWOJA NADZIEJA
26 Marek Grechuta - KOROWÓD
25 Czesław Niemen - BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD 8)
24 Jacek Kaczmarski - OBŁAWA
23 Martyna Jakubowicz - W DOMACH Z BETONU NIE MA WOLNEJ MIŁOŚCI
22 Coma - LESZEK ŻUKOWSKI
21 Kult - BARANEK
20 Budka Suflera - JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ
19 Hey - TEKSAŃSKI
18 Kult - POLSKA
17 Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Zbigniew Łapiński - MURY
16 Coma - SPADAM
15 Myslovitz - DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI
14 Daab - W MOIM OGRODZIE
13 Kult - DO ANI
12 Dżem - WEHIKUŁ CZASU
11 Kazik - 12 GROSZY
10 Dżem - Whisky
09 Republika - BIAŁA FLAGA
08 Obywatel G.C. - NIE PYTAJ O POLSKĘ
07 Kult - ARAHJA, która rok temu była trzecia...
06 Marek Grechuta - DNI KTÓRYCH NIE ZNAMY
05 Czesław Niemen - SEN o WARSZAWIE ... :P

Ciekawe, czy utrzymał się na szczycie trójkowego TOP-u "DZIWNY" ? :roll:
Ewa
2009-05-03 16:34:31
Markovitz
Ciekawe, czy utrzymał się na szczycie trójkowego TOP-u "DZIWNY" ? :roll:

Ja wierzę, że się utrzymał. :)
Markovitz
2009-05-03 16:37:34
04 Aya RL - SKÓRA

Pozostały : Dziwny jest ten świat, Autobiografia, List do M.

Tylko w jakiej kolejności ? :)
wladek
2009-05-03 17:47:22
:N: I
Ewa
2009-05-04 20:53:44
:arrow: Tutaj mamy wyniki II Polskiego Topu Wszechczasów.
angur
2009-05-05 04:35:47
Hurraa :D !!!

Najwiekszym zaskoczeniem jest dla mnie tylko jedna piosenka Maryli Rodowicz na liscie i to dopiero na 99 miejscu. :shock:
Markovitz
2009-05-05 06:35:27
Ciągle jestem pod wrażeniem piątego miejsca "SNU o WARSZAWIE", co pewnie ma jakiś związek z kilkumiesięczną akcją propagowania tego utworu jako hymnu stolicy.

Mimo sympatii dla zespołu Dżem dużą niespodzianką jest ich piosenka w pierwszej trójce.
Z kolei Autobiografię dzieliło od Dziwnego przeszło 700 głosów. Bezpieczna odległość :) W pierwszej dziesiątce niewątpliwie niespodzianką jest wysoka pozycja SKÓRY zespołu Aya RL. Kiedyś w autokarze Teatru "SYRENA" miałem okazję posłuchać z Czesławem innego ich utworu- nazywał się bodaj "Unikaj zdjęć"... Podobał się 8)

Na podium nie ma co wybrzydzać :

03 Dżem - LIST DO M.
02 Perfect - AUTOBIOGRAFIA
01 Niemen - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT

Pięć utworów Niemena w pierwszej setce to niby dużo, ale takim samym wynikiem poszczycić się może np. Grzegorz Turnau. Słuchacze docenili więcej utworów zespołów Kazika Staszewskiego i zespołu Dżem. Nie docenili kilku znakomitych zespołów z SBB, TURBO i IRĄ na czele. Zapomnieli o "Asfaltowych łąkach"ABC i wielu innych wartych uznania utworach. To dobrze, że Piotr Metz sięgnął po "Marionetki" GRUPY NIEMEN i "Sprzedaj mnie wiatrowi" w wersji BEMIBEM. Oby sięgał częściej... Byłoby wspaniale, gdyby w przyszłym roku udało się wcisnąć do pierwszej setki "Jednego serca" i np."Com uczynił", choć będzie to trudne, bo wśród słuchaczy nadal dominuje sentyment do lat 80-tych.

Pierwszą dziesiątkę można także obejrzeć => You Tube
Ewa
2009-05-05 08:13:16
Mnie w pierwszej chwili zdziwiło, że w pierwszej 50-ce są aż 3 utwory zespołu Coma, w tym jeden 15-minutowy, ale teraz sama ich słucham i bardzo mi się podobają. Podejrzewam, że w przyszłym roku dojdą jeszcze wyżej niż teraz.
Markovitz
2009-05-15 07:09:25
Zespół Coma to odkrycie festiwalu Union of Rock 8)

W Archiwum LP są już miejsca od 101 do 399 polskiego topu AD 2009.

W drugiej, trzeciej i czwartej setce są również utwory wykonywane przez Niemena :

106 Jednego serca
239 Płonąca stodoła
242 Czy mnie jeszcze pamiętasz
379 Obok nas

Jeśli chodzi o utwory innych wykonawców, to (niestety) Jaskółka Stana Borysa - dopiero na 103 miejscu. Daleko znalazł się cudowny utwór W żółtych płomieniach liści Skaldów i Łucji Prus (poz.303). A utworów SBB słuchacze nie znają wcale... :(
Ewa
2010-04-28 20:25:58
Jeszcze tylko przez dwa dni można oddawać głosy na III Polski Top Wszech Czasów. Wśród propozycji do głosowania jest 11 utworów Niemena (w tym jeden w duecie z Wandą Warską).
Stach
2010-04-29 14:11:34
Ewa Wśród propozycji do głosowania jest 11 utworów Niemena (w tym jeden w duecie z Wandą Warską).

Czesław Niemen - POD PAPUGAMI
Czesław Niemen - WSPOMNIENIE
Czesław Niemen - Wiem, że nie wrócisz
Czesław Niemen - JEDNEGO SERCA
Czesław Niemen - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
Czesław Niemen - BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD
Czesław Niemen - SEN O WARSZAWIE
Czesław Niemen - OBOK NAS
Czesław Niemen - PŁONĄCA STODOŁA
Czesław Niemen - CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ?
Warska i Niemen - Romanca Cherubina

A czy kiedykolwiek przyjdzie 'właściwa pora ' na zaprezentowanie innych utworow?
wladek
2010-05-02 09:48:16
III Dziwny poza V
Markovitz
2010-05-02 09:55:15
WladekIII Dziwny poza V

A skąd ta wiadomość ? Nie ogłoszono jeszcze nawet pierwszej pięćdziesiątki :)

W setce zmieściły się tym razem świetne piosenki Łobaszewskiej, Prońko i Zauchy. Coma spada..

Jeszcze przez dwa wieczory od godz.19.00 do 23.00 kolejne miejsca TOPu, a pierwszą piątkę poznamy 3 Maja.

Klikając w czasie audycji na odpowiedni link można śledzić wyniki => na stronie Trójki
wladek
2010-05-02 13:33:00
to moje przewidywanie pesymistyczne
Ewa
2010-05-02 18:02:26
"Wspomnienie" niestety o kilka miejsc niżej niż przed rokiem - dziś miejsce 58.
"Pod papugami" - miejsce 50 (podobnie jak dwa lata temu).
"Bema pamięci..." - miejsce 48 (bardzo duży spadek w porównaniu z zeszłym rokiem).
Markovitz
2010-05-03 18:55:18
Ewa"Wspomnienie" niestety o kilka miejsc niżej niż przed rokiem - dziś miejsce 58.
"Pod papugami" - miejsce 50 (podobnie jak dwa lata temu).
"Bema pamięci..." - miejsce 48 (bardzo duży spadek w porównaniu z zeszłym rokiem).

..czyli jest gorzej niż rok temu...

W 50-ce był już "Korowód" i "Zegarmistrz światła". Dopiero na 18. miejscu Sen o Warszawie...

Na pocieszenie redaktor Piotr Stelmach nadał dwie piosenki z płyty "Czy mnie jeszcze pamiętasz".

Na 16. "Mury Kaczmarskiego"...
Ewa
2010-05-03 20:55:26
Na szczęście nie sprawdziła się pesymistyczna wizja Władka.

"Dziwny jest ten świat" utrzymał się na miejscu 1. :D
Markovitz
2011-04-14 10:01:26
Można już głosować na kilka nagrań Niemena z lat 1966-1971 w corocznym Polskim TOP-ie wszech czasów.
Przed oddaniem głosu należy się zarejestrować na stronie Polskiego Radia (nic trudnego). Niemen z okresu późniejszego na liście zestawionej przez redaktorów: Metza, Barona i Stelmacha - jak dotąd- nie zaistniał.

Wybrać można aż 50 tytułów. Z utworów wykonywanych przez Niemena oddałem głos na "Bema pamięci żałobny rapsod" i na kompozycję Kurylewicza zaśpiewaną razem z Wandą Warską ("Romanza Cherubina").

W propozycjach nie ma nawet tak popularnej w swoim czasie piosenki jak "Nim przyjdzie wiosna" (1979) !

W obecnej sytuacji nie mogę oddać głosu na "Sen o Warszawie"... Z kolei do głosowania na "Dziwny jest ten świat" zniechęcono mnie tachając płytę z tym utworem na rozprawę w Białymstoku przeciwko stow. NIEMEN.
Markovitz
2011-05-03 21:53:13
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2011-05-03 21:53:13 przez Markovitz
Pod papugami poza 100-ką. Na 96. miejscu Wspomnienie Niemena i Akwarel. Na 84-ym (co jest chyba sporym zaskoczeniem i osiągnięciem) Memento- zespołu SBB. Na liście przeważają nagrania z lat 80. i 90.

Generalnie nagrania Niemena zaliczyły duże spadki w tegorocznym notowaniu słuchaczy Trójki.

I to chyba nie jest dziełem przypadku- takie m.in. są następstwa wojny z fanami.

Na 43. Sen o Warszawie, na 41. Rapsod.. i .. na miejscu trzecim- Dziwny jest ten świat.

Przypomnę, że Dziwny był zwycięzcą trzech dotychczasowych notowań polskiego TOP-u.

Drugie miejsce TOP-u 2011- Kult i Arahja (Mój dom murem podzielony..), a na pierwszym- Biała flaga Republiki.
Tadeusz
2011-05-03 22:32:16
Markovitz napisał:

a na pierwszym- Biała flaga Republiki.


OK, tylko czemu Ciechowski tak się rzuca przy tym fortepianie, szczególnie w pierwszych sekundach tego "hitu". Zupełnie nie było ku temu powodu.
Wystarczy zobaczyć jak zachowują się amerykańscy wykonawcy- żaden z nich się nie wykrzywia, nie robi głupich min, nie podskakuje zbędnie, a u nas często, śpiewając jakąś liryczną piosenkę lub każdą inną, wokalista wykrzywia się, robi tępe miny, jakby cierpiał okropnie z powodu boleści jelit.

Muzyka ma za zadanie sama sobą wywołać u słuchacza emocje, a sztuczne ich pompowanie poprzez paralityczne ruchy dezawuuje ją zupełnie.

Niemen śpiewając "Dziwny jest ten świat"- utwór o dużym ładunku ekspresji i niezwykle energetyczny - stał spokojnie, wykonując jedynie kilka skromnych gestów.
Wiedział bowiem i czuł doskonale, że to muzyka i wokal niosą przekaz, a nie paralityczne lub pawianie ruchy...

Niemen będzie coraz niżej na tej liście, aż nadejdzie czas kiedy go na niej na zawsze zabraknie. Być może efekt ten przyśpiesza konsekwentnie "NASZAPANI" ( celowo razem)
Markovitz
2011-05-03 22:58:34
W moim radioodbiorniku nikt się nie rzucał... :)

TadeuszWystarczy zobaczyć jak zachowują się amerykańscy wykonawcy- żaden z nich się nie wykrzywia, nie robi głupich min, nie podskakuje zbędnie (..)

James Brown nie był Amerykaninem ..? :wink:

Różnie odbieramy ekspresję wykonawcy. Niemen na scenie też nie wszystkim się podobał. No cóż...

:N: nie ma dziś silnego wsparcia fanów (jak Republika i Grzegorz Ciechowski, czy zespół Kult i Kazik), bo w obecnych warunkach mieć go nie może.

To nie przypadkiem "Sen o Warszawie" dwa lata temu był piąty, a w roku konfliktu (2011) - 43.

I jeszcze coś: przez cztery lata nie zaprezentowano na antenie żadnej ciekawostki związanej z utworem Niemena, podczas gdy o Republice zawsze było coś nietuzinkowego jak wywiad z gitarzystą, czy komentarz do artykułu z prasy zagranicznej (NME). Słowem- promocja obliczona już na następny TOP.

Wypada jednak pogratulować. Białą flagę z roku na rok wciągano coraz wyżej aż do tryumfu. Uważam, że to prawdziwy hit lat 80. i uniwersalny protest-song przeciwko oportunizmowi. Grzywka nie ma tu nic do rzeczy.

Oto WYNIKI polskiego TOP-u 2011 => Trójka
Tadeusz
2011-05-04 10:53:52
Markovitz napisał:

James Brown nie był Amerykaninem ..? :wink:


Był, z pewnością był, ale on był mistrzem rytmu; w jego kawałkach tekst i melodia odgrywały drugorzędną rolę, a on sam był "dodatkowym instrumentem rytmicznym - żywą perkusją" :wink:
Natomiast śpiewając swój "It's a man's world"- utwór, podobnie jak "Dziwny jest ten świat", bardzo ekspresyjny, energetyczny i mający z nim wiele wspólnego - też, podobnie jak Niemen, nie "paralitykował", a mógł. Nie robił tego, bo miał doskonałe wyczucie i wiedział kiedy potrzebny jest ruch sceniczny.

W moim odczuciu za dużo jest tego ruchu w pierwszych akordach "Białej flagi". Powiedziałem to w poprzednim poście zbyt dosadnie; teraz to potwierdzam, ale już w stonowanej formie :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=XCzThEQY4e4 ( od 10s do 22s i jeszcze w kilku miejscach )

PS Zgadzam się z Markovitzem - grzywka nie ma tu nic do rzeczy, choć jest bardzo stylowa :wink:
Markovitz
2011-05-10 18:26:09
Czułem, że istniejące konflikty przełożą się na popularność muzyki... Ale nie przypuszczałem że obecna sytuacja aż tak bardzo wpłynie na notowania utworów znanych kilku pokoleniom słuchaczy :(

Z drugiej strony- zauważcie, jak potencjał tkwi w grupie sympatyków niełatwej przecież muzyki zespołu SBB. Dzięki głosom zmobilizowanych fanów śląskiego tria dwudziestominutowa suita "MEMENTO z banalnym tryptykiem" (84 miejsce TOP-u) w pokonanym polu zostawiła tak niekwestionowane hity jak :

PRZEŻYJ TO SAM - Lombardu (87), KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM - Breakoutu (90),
KOCHAM CIĘ, KOCHANIE MOJE - Maanamu (93), no i WSPOMNIENIE (96) ...

Wyniki Trójkowego TOP-u 2011
Tadeusz
2011-05-12 18:15:07
"Biała flaga" w wykonaniu....

http://www.youtube.com/watch?v=crvs2Fd- ... re=related

No proszę, Włoch - z natury duży temperament - a z umiarem wykorzystuje ruch sceniczny - nie trzęsie nim jak Ciechowskim :wink:
Markovitz
2012-05-02 10:04:36
I znów możemy poznać muzyczne preferencje słuchaczy radiowej Trójki, którzy w głosowaniu internetowym wybrali najbardziej popularne utwory polskich wykonawców muzyki popularnej. Przypomnę, że w latach 2008-2010 na pierwszym miejscu Polskiego Wszech TOP-u tryumfował Dziwny jest ten świat, a cztery inne utwory z repertuaru Niemena plasowały się w czołowej setce (Sen o Warszawie, Bema pamięci żałobny rapsod, Wspomnienie, Pod papugami).

W ostatnich dwóch latach dał się zaobserwować spadek popularności Niemena wśród słuchaczy Trójki, choć w zestawie do głosowania znalazły się m.in.: kompozycja Niemena Jednego serca oraz śpiewana przez Warską i Niemena kompozycja Andrzeja Kurylewicza Romanza Cherubina.

Z wynikami tegorocznego notowania można zaznajomić się na stronie => Polskiego Radia.
Ewa
2012-05-02 15:31:33
"Sen o Warszawie" w tegorocznym topie na miejscu 40., czyli o trzy miejsca wyżej niż w zeszłym roku.

Tymczasem leci nr 37: "Memento z banalnym tryptykiem". :)
Ewa
2012-05-02 16:20:51
Miejsce 35 - Bema pamięci żałobny rapsod (w zeszłym roku 41)
Piotr Starzyński
2012-05-02 18:47:48
Przyznam, że prawie co roku zapominam o 1 kwietnia i w maju o Polskim TOP-ie w "3-ce" :(
Proponuję, aby w przyszłym roku przypomnieć o tym na Forum NIEMEN na kilka dni przed tymi datami, jest przecież jeszcze ktoś, kto pamięta. :)
Osobiście zagłosowałbym ja ( i pewnie z kilka osób) na piosenki :N:
I tak dziękuję Markovitzowi, że dziś o tym przypomniał, mogłem wysłuchać tego notowania dziś i mogę jutro. :)
Po-zdrowie-nia
wladek
2012-05-03 17:36:20
I Biała flaga Republika\II Dziwny ..
Markovitz
2012-05-03 17:37:48
W tym roku utwory wykonywane przez Niemena uplasowały się na nieco lepszych miejscach niż w roku ubiegłym (z wyjątkiem Wspomnienia- dopiero na miejscu 106 i Pod Papugami - jeszcze bardziej odległa pozycja).

Jak było do przewidzenia "Dziwny..." nie wrócił na pozycję lidera TOP-u. W trójkowych audycjach odtwarzano tylko studyjną wersję z 1967r., choć w 2011r. Polskie Radio wydało dwie wersje koncertowe, których odtworzenie mogło na nowo zaciekawić tym utworem, jak i historią jego powstania...

Najwięcej głosów- tak jak przed rokiem - uzyskała "Biała flaga" Republiki. Redaktor Stelmach zapowiedział możliwość zaprezentowania na antenie nieoficjalnej wersji tego utworu... W przypadku Niemena - wprost nie do pomyślenia...
dzek
2012-05-04 05:55:00
Jak miałem te swoje 20 lat to byłem zachwycony "Białą flagą"i bez opamiętania "katowałem "nią moją,jeszcze wtedy przyszłą żonę i jej najbliższą koleżankę.Czułem się poirytowany brakiem akceptacji z ich strony.Teraz właściwie podzielam ten ich dystans.Szanuję,doceniam,ale nie popadam w zachwyt.Nigdy się nie zgodzę z tezą,że polski rock,czy też szerzej polska wartościowa muzyka zaczęła się w roku 1980.Owszem,pamietam mój zachwyt,gdy jako maturzysta słuchałem z moim koleżką,bardzo głosno,"Helicopters"Porter Bandu,jako płyty,która pokazywała,że "Polak też potrafi"/wszak obok walijczyka Portera grało tam wtedy trzech Polaków/.Pamiętam opolski debiut Maanamu,pierwsze utwory Prefectu /chocby kpiące z naszej socjalistycznej rzeczywistości "Ale wkoło jest wesoło"/i wiele innych zjawisk.To powinna być moja muzyka,bo w koncu wchodziłem w dorosłość w tamtych czasach.I nią do pewnego momentu była.Po latach jednak czuje się bliżej związany z pokoleniem Niemena,Młynarskiego,Warskiej,braci Zielińskich,Nalepy,Demarczyk,Grechuty.Jak by było tego mało to sięgam jeszcze dalej w przeszłość.Doceniam piosenki "Starszych panów" czy też wręcz piosenki przedwojenne.Lubię dobry warsztat,dobre teksty i adekwatną do niej muzykę.Teraz młodzi wykonawcy starają się wykrzyczeć prawdy,w ich mniemaniu objawione,ale przecież te prawdy, już kiedyś ,duzo sprawniej i lepiej ktoś kiedyś opowiedział.Po smierci Szymborskiej okazało się,że ona przez blisko 60 a może nawet 70 lat swojej twórczości napisała tylko 300 czy 400 wierszy.To się wydaje szokująco mało.Ale ona zapytana dlaczego tylko tyle powiedziała"bo mam kosz".No wlaśnie.Ta dewiza powinna przyswiecać naszym twórcom.Nie ilość jest ważna ,ale jakość.Trochę więcej krytycyzmu,dystansu.
Markovitz
2013-04-22 20:18:18
Piotr Proponuję, aby w przyszłym roku przypomnieć o tym na Forum NIEMEN na kilka dni przed...

A więc przypominam : wystarczy się zalogować (jeśli kiedyś zarejestrowaliście się) i zagłosować na 33 utwory.

Nie trzeba liczyć, bo 34 głosu nie pozwolą nam oddać. Już 10 głosów robi istotną różnicę w kolejności!

Link do trójkowej strony
:arrow: Polskiego TOP-u wszech czasów . Podaję pod rozwagę następujące tytuły :


Asfaltowe łąki - grupy ABC (kompozycja Mariana Zimińskiego); są Alibabki z Kwiatem i Demarczyk z Groszkami,

Wołanie o słońce nad światem i Wymyśliłem ciebie- Dżambli; jest też Andrzej Zaucha solo, jest i A.Dąbrowski,

Automaty - Klanu, są także piosenki Cz.Gitar (Płoną góry..) i reaktywowanej Grupy skifflowej No To Co.

Jest taki samotny dom - Budki Suflera; jest Maciej Kossowski, Maryla, SzPal, Myslo i Młynek...

Poszłabym za Tobą i Wielki ogień- z Mirą oraz Modlitwa- Breakout śpiewana przez Tadeusza Nalepę,

Czas nas uczy pogody - Grażyny Łobaszewskiej oraz Korowód i Ocalić od zapomnienia- Marka Grechuty ,

Jednego serca, Bema pamięci żałobny- rapsod i Wspomnienie - tych WIERSZY szukajcie pod "Cze..".

10 w skali Beauforta, Port- Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron (fani Niuńka to nasi sojusznicy :) ).

Figo-fago i Memento z banalnym tryptykiem - SBB (kompozycje "Fryderyka" Józefa Skrzeka) 8),

Z kompozycji Kurylewicza oprócz utworu Romanza Cherubina jest temat z filmu Polskie drogi.

Skaldowie
- W żółtych płomieniach... (perełka nagrana z Łucją Prus) i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś... :wink:

Są także: K.Prońko, St.Soyka, Starsi Panowie, W. Młynarski i Wolna Grupa Bukowina, Voo Voo i inni.


Rzuca się w oczy wąska grupa zespołów aż nadto faworyzowanych przez panów redaktorów- dajcie im odpór :twisted:

Prezentacja wyników głosowania- jak zwykle- w pierwszych dniach maja. Pozdrawiam aktywnych i głosujących !
Ewa
2013-05-02 17:40:47
Jak co roku zagłosowałam na cały zestaw piosenek Niemena (11). :)

Z tego, co wysłyszałam do tej pory, na liście znalazły się dwa utwory :N: :

42. Bema pamięci żałobny rapsod (spadek z 35)

32. Sen o Warszawie (skok z 40)

Jutro chyba nie uda mi się posłuchać. Podobno Piotr Metz będzie coś mówił o włoskim singlu Niemena...
Markovitz
2013-05-03 16:52:24
Po dwóch latach Dziwny jest ten świat znów jest na szczycie Polskiego TOP-u 8)

Republika z Białą flagą na drugim, Dżem z Listem do M. na trzecim, Obywatel GC na czwartym, a Perfect na piątym miejscu.

Memento z banalnym tryptykiem SBB na wysokiej- jak na długą, suitową formę- 39 pozycji. Rapsod trochę niżej...

Utwór Jednego serca nie zmieścił się w pierwszej setce. Może za rok..?
Piotr Starzyński
2013-05-03 21:19:48
Cześć WAM.
Na początek dzięki Markovitzu, że przypomniałeś o głosowaniu.
Tym razem zagłosowałem, mam więc czyste sumienie, że :N: wygrał ( w przyszłym roku też wygra, bo w 10 rocznicę jego śmierci więcej się o nim usłyszy i go...zobaczy, a więc więcej osób sobie o nim przypomni :wink: ).
Podobnie jak Ewa-zagłosowałem na wszystkie utwory Czesława Niemena, a potem na...inne.
Po-zdrowie-nia. :D
Markovitz
2014-04-29 20:02:23
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2014-04-29 20:02:23 przez Markovitz
Rok temu w szóstym wydaniu Polskiego Topu Wszech Czasów zwyciężył "Dziwny jest ten świat".

- A jak będzie w tym roku..? Czy spełni się to, co przewidział rok temu Piotr..?

Które miejsce zajmie "Rapsod"..? Czy w pierwszej setce znajdzie się miejsce dla "Jednego serca"?
Czy "Memento z banalnym tryptykiem" SBB znów będzie przed "Rapsodem" ?

Od dwóch lat tendencja jest taka, że stara muzyka odzyskuje swoje miejsce... 8)

Obiecująca puenta (01:12) wyrwała się w zapowiedzi finału redaktorowi Metzowi => You Tube ;)

Wyniki głosowania
- 2 maja od godz. 10.00 do 19.00 - oczywiście w Trójce
dzek
2014-04-30 05:07:16
Zapewne "Dziwny jest ten świat"wygra i tym razem.To świetna piosenka,z ważnym przesłaniem,wymową itd,ale zarazem mam wrażenie,że ludzie głosują trochę na tę piosenkę na zasadzie powiedzenia-"Mickiewicz wielkim poetą był".Bo większość zapytanych kto był najlepszym poetą tak by odpowiedziała.No bo jakże wypada powiedzieć coś innego?A tak w ogóle to ja mam świadomość,że z każdym rokiem ta lista 100 najlepszych polskich piosenek będzie coraz bardziej odbiegać od tych moich ulubionych.Ja się starzeje i generalnie najbardziej lubię piosenki z lat 60-tych i 70-tych,a Trójki słuchają coraz młodsi ludzie i ich gusta czasem w sposób dramatyczny zaczynają odbiegać od moich.Nie wiem ,ale na przykład dla mnie to ,co prezentuje Agnieszka Szydłowska w swoich audycjach jest całkowicie niezrozumiałe.To jest zupełnie inny język muzyczny i ja go kompletnie nie rozumiem.Natomiast lubię na przykład słuchać audycji "Wagli",bo tam jest sporo staroci,klasyki,ale przy tym są tam często rzeczy nieoczywiste.
Tadeusz
2014-04-30 06:54:48
Wróciłem do 6-tej edycji listy i żalem stwierdziłem, że barkuje tam piosenek Miry Kubasińskiej i Stana Borysa. Natomiast jest tam kilka takich, które ja umieściłbym w plebistycie WTOPA STULECIA; szkoda jednak, że nie ma takiego, a przydałby się.
Piotr Starzyński
2014-05-02 16:27:30
:N: na 7 miejscu... :(
dzek
2014-05-02 18:24:55
A ja napiszę coś prowokacyjnego.Ile razy można słuchać tych samych piosenek?Żeby była jasność,dotyczy to też piosenek Marka Grechuty.No przecież on ma więcej niż tych 5 czy 6 piosenek puszczanych w kółko w Trójce.To samo dotyczy Niemena,Republiki,Kultu.Wypadałoby ten "Polski TOP wszech czasów "przewietrzyć i może nawet co niektórych prowadzących redaktorów zamienić na innych.Jak słyszę Piotra Stelmacha i jego peany na temat Republiki,powtarzane do znudzenia i do...to już mi się chce ... Są dziesiątki,a może nawet setki piosenek w Polsce,które są świetne,a na antenach Trójki jakoś nie mają szansy zagościć.Oddzielny rozdział to "fenomen"zespołu Coma.Z gustami się nie dyskutuje,ale ja mam wrażenie,że grupa fanów tego zespołu musi być bardzo dobrze zorganizowana.Dla mnie,to co śpiewa Piotr Rogucki,to jakiś pseudointelektualny bełkot.
Markovitz
2015-04-26 16:02:50
Kilku zacnych userów dawno tu nie zaglądało... Została nas chyba siódemka najwytrwalszych.

Okazją do aktywizacji niech stanie się ósmy TOP WSZECH CZASÓW. Informacje i linki na stronie => Trójki.

Jakoś do tej pory nie udało nam się wcisnąć "Jednego serca" do setki najpopularniejszych utworów.

Wśród propozycji w tym roku po raz pierwszy "Z których krwi, krew moja" ("Z miłości jestem") SBB.

Głosowanie (technicznie bardzo proste) tylko do środy 29 kwietnia do godz. 12.00

A później wielka majówka i pierwsza setka na antenie Programu Trzeciego 8-)
Piotr Starzyński
2015-04-26 16:08:39
Dzięki, Markovitzu, za...przypomnienie- co roku gdzieś mi to ulatuje, lecz gdy ktoś mi to przypomni, to...głosuję. :wink:
Ewa
2015-05-01 11:27:50
Ja też głosowałam, a teraz słucham.
Zmartwił mnie spadek Rapsodu o 20 miejsc (dziś 57).
Po dotychczasowych utworach widać, że większość głosujących to trochę młodsze pokolenie...

edit.18.40
miejsce 20 - "Sen o Warszawie"
miejsce 5 '"Dziwny jest ten świat"
Markovitz
2016-04-12 13:36:21
Można już głosować na 9. POLSKI TOP wszech czasów. Po rejestracji na stronie LP3 (Polskie Radio Trójka) wystarczy się zalogować i zagłosować (klikając czerwony prostokąt) oznaczając w kratkach wybór 33 utworów (więcej nie pozwolą oddać :-) ). Już 10 głosów robi istotną różnicę w kolejności...

Link do trójkowej strony :arrow: http://lp3.polskieradio.pl/ . W tym roku po krótkiej walce z sobą zaznaczyłem m.in.:

Asfaltowe łąki - grupy ABC (komp. Mariana Zimińskiego); Bezsenność we dwoje- Andrzeja Zauchy i Dżambli, Biały krzyż i Wróćmy na jeziora- Cz.Gitar, Jest taki samotny dom - Budki Suflera; Co się stało kwiatom i Modlitwę- Breakout oraz Korowód, Kraków i Ocalić od zapomnienia-z repertuaru Marka Grechuty.

W zestawie są klasycy polskiej piosenki i kabaretu: Bodo, Fogg, Starsi Panowie, Pietrzak i "Żeby Polska...".

Są też zespoły rodzeństwa Bemów: Bemibek- "Sprzedaj mnie wiatrowi" i Bemibem- "Podaruj mi trochę słońca"..

.. oraz ... No, nie do wiary!

Po latach zawracania gitary w zestawie pojawiły się : "Marionetki" i Nim przyjdzie wiosna :!:

Nie mogę sobie odmówić przyjemności umieszczenia wersji z zespołem (2 CD "Pamiętam ten dzień") =>

Sopot '79

Przy tej okazji pozdrawiam bardzo serdecznie gitarzystę Maćka Radziejewskiego (w szpitalu w NYC).

Jest w zestawie Korda i N-Czarni, jest No To Co z Grunwaldem, jest też Maciej Kossowski i Cz-Czarni.

Niemena znajdujemy pod lit.. "C" ;-) Są tam: Rapsod(w ub.roku 57.) i Jednego serca (w ub.roku poza 100).

Oddałem też głos na Warską w kompozycji Romanza Cherubina Kurylewicza (szukajcie pod "W").

Trzy głosy (w tym Kraków z Grechutą) na zespół Myslovitz i jeden na Artura Rojka- solo.

W tym roku dobrze powinni wylądować Skaldowie (Piotr Metz poświęcił im poranny cykl).

Nie zapomnijcie o 3-ech utworach SBB (Figo-fago, Memento i Z których krwi..) 8-)

Głosowanie do południa 29 kwietnia 2016, a wyniki 3 maja na antenie Trójki[/color].

Pozdrawiam głosujących ! Dajcie znać, że bierzecie udział w zabawie i słuchacie audycji.

P.S. Oto notowanie AD 2015 => 8.polski TOP. "Dziwny j.t.świat" był rok temu na miejscu 5.
Ewa
2016-05-03 09:38:20
Słyszałam, jak Marek Niedźwiecki zdradził, że Niemen jest jedynym wokalistą, którego aż pięć utworów znalazło się w pierwszej setce tegorocznego topu i jeden tuż poza setką (Jednego serca- miejsce 102). To lepiej niż w ostatnich latach. :D
Na razie były Papugi (miejsce 86), zobaczymy co dalej. Zapewne będzie Dziwny, Rapsod, Sen o Warszawie i... być może któryś z nowych utworów w głosowaniu (Nim przyjdzie wiosna, Marionetki)? Zobaczymy...:)
Ewa
2016-05-03 10:41:15
Niestety nowe utwory nie przebiły się do setki...

71. Wspomnienie

39. Bema pamięci żałobny rapsod

21. Sen o Warszawie
Markovitz
2016-05-03 16:58:53
EwaNiestety nowe utwory nie przebiły się do setki...

Ano nie przebiły się, ale też nie były promowane. Koncertowej wersji "Nim przyjdzie wiosna" (z CD2 Pol. Radia "Pamiętam ten dzień") jeszcze nigdy nie usłyszałem w Trójce. "Jednemu sercu" dotarcie w pobliże pierwszej setki zajęło kilka lat.

O miejsce na podium zapewne będą rywalizować z "DZIWNYM.." utwory Perfectu, Dżemu, Republiki (i G.C.) oraz Kultu, ale może ktoś jeszcze włączy się w tę coroczną rywalizację. Dzięki fanom :N: ma w tym roku aż 5 utworów w TOP 100. Wynotowałem sobie miejsca (od 102 do 11) z utworami i artystami, o których pisaliśmy na forum:

...
11. TSA - 51 (utwór wykonywany na koncertach w hołdzie znanym muzykom)
12. Budka Suflera z Felicjanem Andrzejczakiem (artysta ze Świebodzina)- JOLKA, JOLKA
13. Marek Grechuta i Anawa - DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY (hymn Korony Kielce)
14. Turbo (voc.Grzegorz Kupczyk )- DOROSŁE DZIECI (brawo Wojtek Hoffman)
15. Myslovitz - DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU...czyli "i nawet kiedy będę sam nie zmienię się- to nie mój świat"
16. Lao Che - WOJENKA - nowość w zestawie
17. Kora z Maanamem- KRAKOWSKI SPLEEN- "czekam na wiatr co rozgoni ciemne skłębione zasłony"
18. Kult - DO ANI
19. Kazik feat. Edyta Bartosiewicz- 12 GROSZY (tylko nie płacz proszę)
20. Andrzej Zaucha - BYŁAŚ SERCA BICIEM
21. Czesław Niemen- SEN o WARSZAWIE
23. Breakout (voc.Tadeusz Nalepa) - MODLITWA
25. Tadeusz Woźniak - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
34. Dżem (voc.Marcin Balcer) - DO KOŁYSKI
38. Budka Suflera (voc.Krzysztof Cugowski) - JEST TAKI SAMOTNY DOM
39. Czesław Niemen - BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD
40. Marek Grechuta - KOROWÓD (fajnie gra tu Marian Pawlik na git.basowej)
45. Breakout - KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM
47. Jacek Kaczmarski - OBŁAWA
48. T.Love - WARSZAWA - wybrałem z uwagi na "pieprzony Żoliborz"
49. Budka Suflera - SEN O DOLINIE (cover "Ain't No Sunshine")
50. Maanam - KOCHAM CIĘ, KOCHANIE MOJE
61. Stan Borys - JASKÓŁKA UWIĘZIONA w 2008 roku na miejscu 25.
68. Voo Voo (voc.Wojciech Waglewski, feat. Alim Gasimov i Fərqanə Qasımova)- GDYBYM
71. Czesław Niemen i Akwarele- WSPOMNIENIE- a kiedyś dotarła do miejsca 52.
78. Republika - MOJA KREW
79. Bogusław Mec - JEJ PORTRET (nagranie z 1972 r.)
82. Myslovitz & Marek Grechuta - KRAKÓW
86. Czesław Niemen - POD PAPUGAMI - powrót do TOP 100 po 5 latach.
99. Krystyna Prońko - JESTEŚ LEKIEM NA CAŁE ZŁO
100. Lao Che- STARE MIASTO

101. Marek Grechuta i Anawa - ŚWIECIE NASZ
102.Czesław Niemen (Niemen Enigmatic) - JEDNEGO SERCA

Audycja z wynikami głosowania słuchaczy do godziny 20 w => Trójce
Ewa
2016-05-03 17:48:19
No cóż, dziś Dziwnemu nie udało się zwyciężyć, ale 3. miejsce to też podium. :)

Najwięcej utworów w pierwszej setce ulokował Dżem (7), Republika i Kult po 5, Budka Suflera 4 (w tym 3 z kultowej pierwszej płyty).
W tym zestawieniu 5 utworów Niemena powinno nas cieszyć.
Pewnym zaskoczeniem jest miejsce 1., choć biorąc pod uwagę to, co dzieje się ostatnimi czasy, utwór "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni wydaje się być na właściwym miejscu.;)
Markovitz
2016-05-03 21:00:40
Pierwsza "10-tka" :

1. Chłopcy z Placu Broni- KOCHAM WOLNOŚĆ

2. Obywatel G.C. - NIE PYTAJ O POLSKĘ

3. Czesław Niemen i Akwarele (nazwy zespołu znów nie podano)- DZIWNY JEST TEN ŚWIAT

4. Dżem - LIST DO M. (ale nie do pani M.- chodzi o Matkę)

5. Perfect - AUTOBIOGRAFIA (w ub.roku miejsce pierwsze)

6. Republika - BIAŁA FLAGA ("gdzie oni są - ci wszyscy moi przyjaciele..?")

7. Kult - POLSKA (z odkrywczym tekstem Kazika : "mieszkam tu, tu, tu")

8. AYA RL (voc. P.Kukiz, na synt. I. Czerniawski, którego pamiętam z fotki z C.N.) - SKÓRA

9. Kult - ARAHJA ("Mój dom murem podzielony"- kiedyś o Berlinie Zach., teraz chyba o Polsce..)

10. Sztywny Pal Azji (voc. Leszek Nowak) - WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI

EwaNo cóż, dziś Dziwnemu nie udało się zwyciężyć...


Jak to mówią - siła złego na jednego: akcja o politycznym charakterze wypaczyła wyniki głosowania.

Na piosenkę nr 1 zagłosowało aż 7266 słuchaczy, co stanowi 50.89 % wszystkich oddanych głosów.


Warto poznać miejsca utworów, które nie doczekały się w "3-ce" promocji, choć- moim zdaniem - powinny:


109. Mr Zoob (Mister z oob czyli pan z UB) - MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI

114. Czerwone Gitary (voc.Krzysztof Klenczon) - BIAŁY KRZYŻ

118. Stanisław Soyka i Yanina - TOLERANCJA - incipit. "Na miły Bóg.."

122. Marek Grechuta - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

140. Ewa Demarczyk - Grande valse brillante (tekst na podstawie wiersza Tuwima)

160. Perfect- Objazdowe nieme kino (jak dla mnie bardziej przejmujący numer od Autobiografii)

168. Andrzej Kurylewicz - WALC (kto się domyślił, że chodzi o temat z filmu "Polskie drogi"..?)

180. Grzegorz Turnau - CICHOSZA ("nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza", Niemena też nie ma)

182. Breakout (voc. Mira Kubasińska) - POSZŁABYM ZA TOBĄ

203. SBB- MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM (a kilka lat temu było na m. 27)

206. Krystyna Prońko - PSALM STOJĄCYCH W KOLEJCE

209. Grupa ABC - ASFALTOWE ŁĄKI - utwór został zaprezentowany przez P. Metza

227. Kabaret St.Panów - PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

255. Mieczysław Fogg - OSTATNIA NIEDZIELA

262. Czerwone Gitary - PŁONĄ GÓRY, PŁONĄ LASY

266. Piwnica Pod Baranami - TA NASZA MŁODOŚĆ

272. Raz, Dwa , Trzy - Nikt nikogo ("I tak warto żyć")

279. Czerwone Gitary - WRÓĆMY NA JEZIORA

289. Klenczon i Trzy Korony - PORT

312. Bemibem - PODARUJ MI TROCHĘ SŁOŃCA

319. Urszula Dudziak - PAPAYA (słyszał ktoś w Trójce..?)

322. Myslovitz - CHŁOPCY

365. Czesław Niemen i Akwarele - PŁONĄCA STODOŁA

372. Czesław Niemen i Akwarele - OBOK NAS

383. Czesław Niemen i Akwarele - CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ?

386. Czesław Niemen i Akwarele - WIEM, ŻE NIE WRÓCISZ


414. Lombard - GOŁĘBI PUCH (Ostrowska za KOD-em, Stróżniak- przeciwnie)

416. Wojciech Młynarski - NIE MA JAK U MAMY

424. Jan Pietrzak - ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ (to chyba pieśń zakazana w "3-ce")

450. Ewa Demarczyk - Na moście w Awinion (Sur le pont d’Avignon)

452. Skaldowie - Prześliczna wiolonczelistka

465. Skaldowie (voc. St.Wenglorz) - Nie widzę Ciebie w swych marzeniach

469. Breakout (voc. Mira Kubasińska) - Wielki ogień

472. Andrzej Zaucha (& Dżamble) - Bezsenność we dwoje

476. Bemibek - SPRZEDAJ MNIE WIATROWI

487. SBB - Z których krwi, krew moja ("Z miłości jestem")

496. Piotr Szczepanik & Ricercar'64 - ŻÓŁTE KALENDARZE

529. Andrzej Dąbrowski - Zielono mi

530. Maryla Rodowicz - Remedium ("Wsiąść do pociągu")

571. Hanka Ordonówna - Miłość Ci wszystko wybaczy

673. DYMSZA I BODO — Ach śpij, kochanie

675. Klan - Automaty

698. Czesław Niemen - NIM PRZYJDZIE WIOSNA

725. SBB - Figo -Fago - też o wolności, ale te słowo nie wybrzmiało 26 razy, więc- niestety..

759. Czesław Niemen (z grupą NIEMEN- czyli z muzykami SBB) - MARIONETKI

768. Skaldowie - Z kopyta kulig rwie

802. Warska z zespołem Kurylewicza, feat. Niemen - ROMANZA CHERUBINA

866. Maciej Kossowski i Czerwono-Czarni - DWUDZIESTOLATKI

868. Stanisława Nowicka - TANGO MILONGA

870. Halina Frąckowiak - Bawimy się w życie

871. Maria Koterbska- Karuzela ("na Bielanach co niedziela"). Ostatnia piosenka notowania- odtworzona.

P.S. Dla forumowych potrzeb korzystałem z danych LP3- PR3 oraz z opracowania Piotra Szruby (FLP3).
dzek
2016-05-04 08:30:12
Dawno mnie tu nie było.Wybaczcie,ale muszę napisać kilka słów komentarza na temat ostatniego topu
.Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to-gdzie jest w tym zestawieniu pan Zbigniew Wodecki i zespół Mitch&Mitch?Tyle propagandowej roboty jaką włożyli trójkowi redaktorzy,a zwłaszcza Pani Szydłowska i jej/w dziedzinie muzycznej/przyboczny Michał Nogaś ,poszlo by na marne?W końcu Zbigniew Wodecki wielkim piosenkarzem jest,nie mówiąc już o tym "wspaniałym" zespole.No,ale być może kolejne topy będą będą dla pana Zbigniewa łaskawsze?
Druga sprawa to zwycięzca.Cóż,nie jestem fanem Kaczyńskiego i jego podwładnych,ale w życiu nie przyszło by mi do głowy,a by z pobudek politycznych zagłosować na jakąś piosenkę.
A teraz z innej beczki.Napiszę coś prowokacyjnego.Z wielką przyjemnością wysłuchałem wczoraj piosenki Marii Koterbskiej/i to nie tylko dlatego,że na twarzy mojej córki pojawił się uśmiech/.Od razu powiało wdziękiem,urokiem i bezpretensjonalnością.Tak,bezpetensjonalnością,bo tego mi jakoś w wielu piosenkach topu brakowało/na pewno nie brakuje takowej w piosence "Pod papugami"/.Jeszcze jedna rzecz.Z zadowoleniem przyjąłem pojawienie się w gronie piosenek do głosowania"Kantaty "Marka Grechuty.Oczywiście nie miałem złudzeń,że ten utwór trafi do setki.No,ale skoro pojawia się na antenie Trójki może raz na 10 lat to jak może być inaczej?
Na koniec.Szkoda,że na tej szerokiej liści brakuje wiele znakomitych utworów.Na pewno nie ma piosenki "Niebieski Młyn".Nie jestem pewny,ale nie widziałem" Linoskoczka"czy raczej "Tańcząc w powietrzu"Zauchy i Anawa.Nie ma też wspaniałej"W Weronie"Warskiej.Albo genialnego tematu Kurylewicza z filmu "Polskie drogi".Itd ,itd.
Piotr Starzyński
2016-05-04 11:24:26
Markovitz, dzięki za Twoje zaangażowanie i...skrupulatność, szczególnie w numeracji na liście miejsc piosenek różnych wykonawców i Czesława Niemena. :)
Markovitz
2017-05-02 15:01:51
2 maja 2017 i znów- jak co roku- w radiowej Trójce można posłuchać polskiego TOP-u.

To już 10. notowanie plebiscytu na polski przebój wszech czasów. Oto wyniki głosowania:


1. Perfect- AUTOBIOGRAFIA (śpiewa G.Markowski, muzyka Zb. Hołdys)

2. Czesław Niemen & Akwarele i Alibabki- DZIWNY JEST TEN ŚWIAT

3. Chłopcy z Placu Broni- KOCHAM WOLNOŚĆ

4. Marek Grechuta i Anawa- DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY
5. Republika- BIAŁA FLAGA
6. Andrzej Zaucha- BYŁAŚ SERCA BICIEM
7. Obywatel G.C.- NIE PYTAJ O POLSKĘ
8. Budka Suflera- JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ
9. KSU- MOJE BIESZCZADY
10. Dżem z Ryszardem Riedlem- LIST DO M.
11. Marek Grechuta i Anawa- KOROWÓD
12. Budka Suflera z K.Cugowskim- JEST TAKI SAMOTNY DOM
13. KULT- HEJ, CZY NIE WIECIE
14. Maanam z Korą- KRAKOWSKI SPLEEN
15. Marek Grechuta i Anawa- ŚWIECIE NASZ
16. Tadeusz Nalepa & Breakout- MODLITWA
17. T.Love- KING
18. Tadeusz Woźniak i Alibabki- ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
19. Kult- ARAHJA
20. Sztywny Pal Azji- WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI
21. Tilt- MÓWIĘ CI, ŻE
22. Collage- LIVING IN THE MOONLIGHT
24. SBB- MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM

25. TSA z Markiem Piekarczykiem- 51
28. Czesław Niemen & Michel Colombier et son Orchestre- SEN o WARSZAWIE

29. Aya RL (Kukiz)- SKÓRA
30. Edmund Fetting- NIM WSTANIE DZIEŃ
31. Budka Suflera- SEN O DOLINIE
33. Stan Borys- JASKÓŁKA UWIĘZIONA
34. Edyta Bartosiewicz- OSTATNI
35. Kult- DO ANI
36. Grechuta i Anawa- OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
39. Republika- ODCHODZĄC
40. O.N.A. (śpiewa A.Chylińska)- KIEDY POWIEM SOBIE DOŚĆ
41. Lombard- PRZEŻYJ TO SAM
42. Dżem- DO KOŁYSKI
44. Mieczysław Fogg- TA OSTATNIA NIEDZIELA
46. Klincz- LATARNIK (instr.)
50. Lady Pank- ZAWSZE TAM GDZIE TY

51. Myslovitz- DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI
53. Turbo- DOROSŁE DZIECI
61. Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński- MURY
66. Hey i Edyta Bartosiewicz- MOJA I TWOJA NADZIEJA
70. Grupa ABC z Grzegorzem Szczepaniakiem- ASFALTOWE ŁĄKI

74. Raz, Dwa, Trzy- TRUDNO NIE WIERZYĆ W NIC
77. Niemen Enigmatic- BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD
78. Tadeusz Nalepa & Breackout- KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM
80. Perfect- NIEPOKONANI
81. Jacek Kaczmarski- OBŁAWA
82. Maanam- KOCHAM CIĘ, KOCHANIE MOJE
85. Bogusław Mec- JEJ PORTRET
86. Budka Suflera- CIEŃ WIELKIEJ GÓRY
87. Grzegorz Turnau- NAPRAWDĘ NIE DZIEJE SIĘ NIC
88. Kult- BARANEK
89. Stare Dobre Małżeństwo- CZARNY BLUES O 4 NAD RANEM
93. Czesław Niemen & Akwarele- WSPOMNIENIE
94. Voo Voo- GDYBYM (feat. Alim Gasimov i Fərqanə Qasımova)
95. Grażyna Łobaszewska- CZAS NAS UCZY POGODY
96. Marek Grechuta i Myslovitz- KRAKÓW
98. TSA- TRZY ZAPAŁKI
100. Robert Gawliński i Wilki- ELI LAMA SABACHTANI

101. Fisz Emade Tworzywo z Justyną Święs- ŚLADY
102. Dawid Podsiadło- NIEZNAJOMY
103. Anna Jantar z Budką Suflera- NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ
104. Akurat- DO PROSTEGO CZŁOWIEKA
105. Republika- MOJA KREW
106. Hey- MIMO WSZYSTKO
111. Armia NIEZWYCIĘŻONY
112. Krystyna Prońko- JESTEŚ LEKIEM NA CAŁE ZŁO
113. Artur Rojek- SYRENY
115. Luxtorpeda- AUTYSTYCZNY
116. Voo Voo- NIM STANIE SIĘ TAK JAK GDYBY NIGDY NIC
117. Czesław Niemen & Akwarele i Partita- POD PAPUGAMI
118. Happysad- ZANIM PÓJDĘ
119. Wojciech Młynarski- RÓBMY SWOJE
120. Dżem- SKAZANY NA BLUESA
121. Coma- SPADAM (nomen omen)
130. Mr Z'oob- MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI
131. Obywatel GC- PARYŻ- MOSKWA
142. Niemen Enigmatic- JEDNEGO SERCA
143. Kaliber 44- Plus i minus
147. Ewa Demarczyk- KARUZELA Z MADONNAMI
150. Dezerter- SPYTAJ MILICJANTA
158. Czerwone Gitary- BIAŁY KRZYŻ
160. Soyka & Yanina- TOLERANCJA
165. Klaus Mitffoch (Lech Janerka)- STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC
169. Ewa Demarczyk- GRANDE VALSE BRILLANTE
171. Republika- KOMBINAT
175. Maryla Rodowicz- NIECH ŻYJE BAL
176. Czerwone Gitary- KWIATY WE WŁOSACH
192. Breakout z Mirą Kubasińską- POSZŁABYM ZA TOBĄ
193. Andrzej Kurylewicz- Walc z filmu "POLSKIE DROGI"
195. Dżem- DZIEŃ, W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO
199. Strachy na Lachy- DZIEŃ DOBRY, KOCHAM CIĘ

200. Luxtorpeda- WILKI DWA
201. 2+1- CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT
203. Perfect- OBJAZDOWE NIE KINO
205. Lech Janerka- KONSTYTUCJE
209. Antonina Krzysztoń- PERŁOWA ŁÓDŹ
210. Brodka- GRANDA
211. Breakout- NA DRUGIM BRZEGU TĘCZY
212. Wojciech Młynarski- NIE MA JAK U MAMY
215. Jonasz Kofta- PAMIĘTAJCIE O OGRODACH
217. De Press- BO JO CIĘ KOCHOM
230. Stanisław Soyka- CUD NIEPAMIĘCI
234. Kabaret Starszych Panów- PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
235. Dżamble- WYMYŚLIŁEM CIEBIE
240. Lady Pank- ZAMKI NA PIASKU
241. Sztywny Pal Azji- SPOTKANIE Z ...
244. Łucja Prus i Skaldowie- W ŻÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI
245. Renata Przemyk feat. Kasia Nosowska- KOCHANA
255. Anna Jantar- TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE
262. Piwnica Pod Baranami- TA NASZA MŁODOŚĆ
269. Anna Maria Jopek & Pat Metheny- TAM, GDZIE NIE SIĘGA WZROK
270. Marek Biliński- UCIECZKA Z TROPIKU
272. Anna German- EURYDYKI TAŃCZĄCE
273. Elżbieta Adamiak- JESIENNA ZADUMA
274. Voo Voo- FLOTA ZJEDNOCZONYCH SIŁ
275. Republika- NIEUSTANNE TANGO
276. Breakout- RZEKA DZIECIŃSTWA
281. Ewa Demarczyk- GROSZKI I RÓŻE
285. Alicja Majewska- ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ
286. Riverside- CONCEIVING YOU
287. Wodecki- ZACZNIJ OD BACHA
291. Grażyna Łobaszewska i Ergo Band- GDYBYŚ
293. Czerwone Gitary- WRÓĆMY NA JEZIORA
299. Kombi- SŁODKIEGO MIŁEGO ŻYCIA

300. Perfect- KOŁYSANKA DLA NIEZNAJOMEJ
301. Human- POLSKI
303. Bukartyk & Sekcja- MAŁGOCHA
305. Myslovitz- SCENARIUSZ DLA MOICH SĄSIADÓW
306. Grechuta i Anawa- NIEPEWNOŚĆ
308. Breakout- CO SIĘ STAŁO KWIATOM?
324. Kasia Kowalska- JAK RZECZ
326. Maryla Rodowicz- ŁATWOPALNI
328. Hanna Banaszak- W MOIM MAGICZNYM DOMU
331. Alibabki- KWIAT JEDNEJ NOCY
332. Elżbieta Mielczarek- POCZEKALNIA PKP
333. Ewa Bem- SERCE TO JEST MUZYK
338. Perfect- LOKOMOTYWA Z OGŁOSZENIA
345. IRA z Arturem Gadowskim- WIARA (jest też wersja z Przyjaciółmi- w tym z Niemenem)
348. Artur Gadowski- ONA JEST ZE SNU
349. Wojciech Młynarski- BYNAJMNIEJ
359. Myslovitz- SPRZEDAWCY MARZEŃ
360. Klenczon i Trzy Korony- 10 W SKALI BEAUFORTA
362. Skaldowie- WSZYSTKO MI MÓWI, ŻE MNIE KTOŚ POKOCHAŁ
364. Niemen i Akwarele- CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ?
365. Bemibem- PODARUJ MI TROCHĘ SŁOŃCA
368. Niemen i Akwarele- PŁONĄCA STODOŁA
370. Jacek Kleyff- HUŚTAWKI
375. Vox- SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS
378. Basia- New Day for You
380. Kult- LEWY CZERWCOWY (Panie Waldku, pan się nie boi)
389. Liroy- SCYZORYK
390. Jan Pietrzak- ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ
392. Izrael- IDĄ LUDZIE BABILONU
393. Niemen i Akwarele- OBOK NAS
394. Grechuta i Anawa- BĘDZIESZ MOJĄ PANIĄ
395. De Mono- STATKI NA NIEBIE

400. Varius Manx- ORŁA CIEŃ
409. Niemen i Akwarele- WIEM, ŻE NIE WRÓCISZ
419. Maryla Rodowicz- MAŁGOŚKA, SZKODA ŁEZ
429. 2+1 - IŚĆ W STRONĘ SŁOŃCA
430. DAAB- FRYZJER NA PLAŻY
431. Perfect- ALE WKOŁO JEST WESOŁO
436. MECH- CZY TO MOŻLIWE?
438. Irena Santor- POWRÓCISZ TU
441. Skaldowie- PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA
443. Piotr Szczepanik i Ricercar'64- GONIĄC KORMORANY
445. Maanam (śpiewa Marek Jackowski)- OPRÓCZ
446. Czerwone Gitary- CIĄGLE PADA
447. Buldog- V ROZBIÓR POLSKI
448. Piotr Szczepanik z zespołem Studia Rytm- KOCHAĆ
449. Myslovitz- ACIDLAND
450. Lombard- GOŁĘBI PUCH
465. Hanka Ordonówna- MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY
467. Krystyna Prońko- DESZCZ W CISNEJ
477. Skaldowie i St.Wenglorz- NIE WIDZĘ CIEBIE W SWYCH MARZENIACH
483. Wolna Grupa Bukowina- BEZ SŁÓW
485. Breakout z Mirą Kubasińską- WIELKI OGIEŃ
497. Sośnicka & Wodecki- Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT
498. Elżbieta Wojnowska- ZAPROŚCIE MNIE DO STOŁU
499. Edyta Górniak- TO NIE JA

500. Bajm z Beatą Kozidrak- JÓZEK NIE DARUJĘ CI TEJ NOCY
512. Irena Jarocka- ODPŁYWAJĄ KAWIARENKI
514. Andrzej Dąbrowski- ZIELONO MI
520. Kabaret Starszych Panów- HERBATKA
521. Wiesław Michnikowski- ADDIO, POMIDORY
522. Aya RL- UNIKAJ ZDJĘĆ
523. Przemysław Gintrowski- ZMIENNICY
533. Big Day- W DZIEŃ GORĄCEGO LATA
534. Bemibek- SPRZEDAJ MNIE WIATROWI
546. SBB- Z KTÓRYCH KRWI KREW MOJA (Z MIŁOŚCI JESTEM)

550. Blackout- WYSPA
553. Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach (ze Świebodzina)- WARSZAWA
554. Piotr Szczepanik- ŻÓŁTE KALENDARZE
555. Jan Kaczmarek z kabaretem Elita- CZEGO SIĘ BOISZ GŁUPIA
556. Collage- WAR IS OVER
563. Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz- TRUDNO TAK
564. Zaucha i Dżamble- BEZSENNOŚĆ WE DWOJE
568. Turbo- SMAK CISZY
571. KLAN- Z BRZYTWĄ NA POZIOMKI
573. Big Day- PRZESTRZEŃ
574. Golec uOrkiestra- ŚCIERNISCO
581. Czesław Niemen- NIM PRZYJDZIE WIOSNA
584. Tadeusz Woźniak- SMAK I ZAPACH POMARAŃCZY
585. Skaldowie- CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH
587. Maryla Rodowicz- REMEDIUM
596. Rendez Vous- A NA PLAŻY (ANNA)
597. Filipinki- BATUMI

600. Łazuka i Krafftówna- PRZEKLNĘ CIĘ
611. Ewa Bem- ŻYJ KOLOROWO
614. Robert Gawliński- NIE STAŁO SIĘ NIC
615. Pod Budą- BARDZO SMUTNA PIOSENKA RETRO
627. Yugoton & Nosowska & Kukiz- RZADKO CIĘ WIDUJĘ Z DZIEWCZĘTAMI
629. Henryk Wars- UMÓWIŁEM SIĘ Z NIĄ NA DZIEWIĄTĄ
630. Golec uOrkiestra- LORNETKA
631. Siekiera- TAK DUŻO, TAK MOCNO
632. Robert Chojnacki i Przyjaciele- NIECIERPLIWI
633. Jacek Skubikowski- DOBRE MIEJSCE DLA NAIWNYCH
635. Grupa "I"- RADOŚĆ O PORANKU
637. T.Love- STOKROTKA
642. Janusz Yanina Iwański- WIELKIE PODZIELENIE
655. Wojciech Gąsowski- GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE PRYWATKI
656. Ryszard Rynkowski- WYPIJMY ZA BŁĘDY
667. Bank- MIJA CZAS I NIC
671. Klan- AUTOMATY
676. Cool Kids of the Death- GENERACJA NIC
690. Kasa Chorych- PRZED NAMI DRZWI ZAMKNIĘTE
692. Irena Jarocka- MOTYLEM JESTEM
698. NIEMEN- MARIONETKI

700. Klincz- DLA CIEBIE STACZAM SIĘ
702. Jan Kiepura- BRUNETKI, BLONDYNKI
704. Nasza Basia Kochana- SAMBA SIKORECZKA
713. Alfred Dymsza i Eugeniusz Bodo- ACH, ŚPIJ KOCHANIE
714. Ścianka- THE IRIS SLEEPS UNDER THE SNOW
715. Jacek Lech i Czerwono-Czarni- BĄDŹ DZIEWCZYNĄ MOICH MARZEŃ
716. Marek Grechuta i Anawa- KANTATA
721. Irena Santor- EMBARRAS
726. Kayah- CÓRECZKO
730. Test- PRZYGODA BEZ MIŁOŚCI
733. Sweet Noise i Edyta Górniak- NIE BYŁO
735. Szczepanik- NIGDY WIĘCEJ
736. Kayah- SUPERMENKA
787. Tadeusz Woźniak- HEJ HANNO
788. M. Rodowicz i Stan Borys- DZIŚ PRAWDZIWYCH CYGANÓW JUŻ NIE MA
795. Wanda Warska i Czesław Niemen- ROMANZA CHERUBINA
799. Seweryn Krajewski- BAW MNIE

800. Nosowska- TFU
801. Katarzyna Sobczyk i Czerwono-Czarni- O MNIE SIĘ NIE MARTW
806. Jerzy Połomski- DAJ
807. Dżamble- SZCZĘŚCIE NOSI TWOJE IMIĘ
809. Rendez Vous- PRZEZ AUTA SZYBĘ
812. Ryszard Rynkowski- DARY LOSU
813. Ludmiła Jakubczak- SZEPTEM
815. Korda i Niebiesko-Czarni- NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS
851. Maryla Rodowicz- GDZIE JEST SIÓDME MORZE
863. Grupa ABC z Haliną Frąckowiak- ZA MNĄ NIE OGLĄDAJ SIĘ
864. Maciej Kossowski i Czerwono-Czarni- DWUDZIESTOLATKI
867. Siostry Panas- JEST JAK JEST
868. Test- DO ZOBACZENIA
869. Stanisława Nowicka- TANGO MILONGA

Wystarczy zerknąć na wybrane tytuły, by uświadomić sobie w jak silnej konkurencji "Dziwny jest ten świat" utrzymał się przez dekadę na podium polskiego TOP-u i to bez specjalnej promocji i wsparcia fanklubów (których od dawna nie ma).

To szczególny utwór (i nagranie z 1967). Prosty, ale wymowny tekst jest zarazem uniwersalny i ponadczasowy.

W zestawieniu zamieściłem te utwory, które mogą Was interesować, albo o których dyskutowaliśmy, albo po prostu.. mi się podobają. W ten sposób po raz 10. został odnotowany TOP polskich nagrań wg słuchaczy PR3.

Czy będziecie kontynuować temat POLSKIEGO TOP-u w kolejnych latach..?
To zależy już tylko od Was...
Markovitz
2018-05-02 16:55:46
I mamy kolejny Trójkowy POLSKI TOP wszech czasów - AD 2018

W tym roku 4 utwory z repertuaru Czesława znalazły się w pierwszej setce, a jeden blisko niej:

-Dziwny jest ten świat- miejsce ...?
-Sen o Warszawie- miejsce 21 (tak samo jak w 2016),
-Bema pamięci żałobny rapsod – miejsce 64,
-Wspomnienie- miejsce 78 (trochę wyżej niż w ubiegłym roku),
-Pod Papugami- miejsce 102 (zapis nutowy piosenki opub. Jazz Forum z IV-V 2018).

Jeśli słuchacie Trójki, to przed godz.21 dowiecie się, którą pozycję zajął najbardziej znany utwór Niemena.
Markovitz
2018-05-05 14:48:26
Widzę, że fanom Niemena i w tym roku 2 maja nie chciało się posłuchać zasłużonej stacji radiowej... :(
Że o głosowaniu, w którym zapewne prócz mnie z forumowego grona udział wzięła jeszcze Ewa, więcej nie wspomnę!

W tym roku plebiscyt słuchaczy "3-ki" wygrał utwór "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego. 11. PTWC przygotował i głosy zliczył redaktor Piotr Stelmach, który- tak się przypadkiem złożyło- jest też autorem promowanej ostatnio książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”.

W kilku blokach audycji wyemitowano więcej niż setkę znakomitych polskich utworów- i to się chyba w tym dniu liczy najbardziej.

Zamieszczam kilkadziesiąt tytułów z tegorocznego notowania, które mogą niektórych z Was zaciekawić (albo o których tu pisaliśmy).
Zainteresowanych całością notowania odsyłam na stronę Trójki oraz na Forum LP3.

11. POLSKI TOP (AD 2018)

1. Obywatel GC- NIE PYTAJ O POLSKĘ (2. miejsce w 2017)
2. Perfect - AUTOBIOGRAFIA
3. Sztywny Pal Azji- WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI
4. Dżem- LIST DO M.
5. Czesław Niemen i Akwarele- DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
6. Republika- BIAŁA FLAGA
[/u]
(...)
10. Budka Suflera- JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ
11. Myslovitz- DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI
12. Turbo - DOROSŁE DZIECI
13. Aya RL (Kukiz)- SKÓRA
14. TSA- 51
15. Maanam- KRAKOWSKI SPLEEN
16. Marek Grechuta- DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY
(...)
21. Czesław Niemen & Michel Colombier et son Orchestre- SEN O WARSZAWIE
22. Andrzej Zaucha- BYŁAŚ SERCA BICIEM
23. Obywatel G.C.- TAK... TAK... TO JA
24. Daab- W MOIM OGRODZIE
25. Tadeusz Woźniak- ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
26. Lombard- PRZEŻYJ TO SAM
27. Hey & Edyta Bartosiewicz- MOJA I TWOJA NADZIEJA
28. Breakout- MODLITWA
46. Budka Suflera- JEST TAKI SAMOTNY DOM
47. Marek Grechuta i Anawa- KOROWÓD
48. Raz, dwa, trzy- TRUDNO NIE WIERZYĆ W NIC

50. TSA- TRZY ZAPAŁKI
51. Breakout- KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM
59. Krystyna Prońko- JESTEŚ LEKIEM NA CAŁE ZŁO
60. Republika- TELEFONY
61. Klaus Mitffoch- JEZU, JAK SIĘ CIESZĘ
62. Kult- BARANEK
63. Zbigniew Wodecki- LUBIĘ WRACAĆ TAM GDZIE BYŁEM
64. Niemen Enigmatic- BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD
68. Zbigniew Wodecki- ZACZNIJ OD BACHA
71. Jacek Kaczmarski -OBŁAWA
73. Grzegorz Turnau- BRACKA
74. Anna Jantar i Budka Suflera- NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ
75. Myslovitz & Marek Grechuta- KRAKÓW
78. Czesław Niemen i Akwarele- WSPOMNIENIE
80. Grażyna Łobaszewska- CZAS NAS UCZY POGODY
87. Bogusław Mec- JEJ PORTRET (duży spadek na TOP-ie)
90. Marek Grechuta- ŚWIECIE NASZ (największy spadek na TOP-ie)
93. Budka Suflera- ZA OSTATNI GROSZ
94. Happysad- ZANIM PÓJDĘ
100. O.N.A.- KIEDY POWIEM SOBIE (..)

102. Czesław Niemen i Akwarele- POD PAPUGAMI

103. Artur Rojek- SYRENY
104. Voo Voo- GDYBYM
110. Perfect- OBJAZDOWE NIEME KINO
112. Marek Grechuta- OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
113. Maanam- SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ
125. Dżem- PAW
118. Niemen Enigmatic- JEDNEGO SERCA
134. Czerwone Gitary- BIAŁY KRZYŻ
154. Maryla Rodowicz- NIECH ŻYJE BAL
157. Stanisław Soyka & YANINA- TOLERANCJA
178. Banda i Wanda (albo odwrotnie)- HI-FI
180. Breakout z Mirą- GDYBYŚ KOCHAŁ, HEJ
185. Ewa Demarczyk- KARUZELA Z MADONNAMI
199. Grzegorz Turnau- CICHOSZA

200. Grzegorz Turnau- MIĘDZY CISZĄ A CISZĄ
209. SBB- MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM
210. Ewa Demarczyk- GRANDE VALSE BRILLANTE
212. De Press- BO JO CIĘ KOCHOM
220. Mieczysław Fogg- TA OSTATNIA NIEDZIELA
223. Andrzej Kurylewicz- POLSKIE DROGI (WALC)
231. Skaldowie i Łucja Prus- W ŻÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI
224. Breakout z Mirą- POSZŁABYM ZA TOBĄ
231. Skaldowie i Łucja Prus- W ŻÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI
232. Lombard- GOŁĘBI PUCH
263. Dżamble- WYMYŚLIŁEM CIEBIE
264. Breakout- NA DRUGIM BRZEGU TĘCZY
272. Grupa ABC- ASFALTOWE ŁĄKI
298. Maanam- RAZ DWA, RAZ DWA

302. Zdzisława Sośnicka- ALEJA GWIAZD
304. Michał Lorenc- TANIEC ELENY
309. Kasia Kowalska- JAK RZECZ
314. Raz, dwa, trzy- I TAK WARTO ŻYĆ
318. Alibabki- KWIAT JEDNEJ NOCY
324. Czerwone Gitary- PŁONĄ GÓRY, PŁONĄ LASY
330. Krzysztof Klenczon i Trzy Korony- PORT
347. Piotr Szczepanik i Ricercar' 64- GONIĄC KORMORANY
348. IRA- WIARA
356. Myslovitz- CHŁOPCY
398. VOO VOO- FLOTA (..)

403. Skaldowie- WSZYSTKO MI MÓWI (..)
405. Czesław Niemen i Akwarele- PŁONĄCA STODOŁA
412. Czesław Niemen i Akwarele- CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ
431. Czesław Niemen i Akwarele- WIEM, ŻE NIE WRÓCISZ

439. Andrzej Dąbrowski- ZIELONO MI
448. Urszula Dudziak z Michałem Urbaniakiem- PAPAYA
472. Czesław Niemen i Akwarele- OBOK NAS
474. Skaldowie- NIE WIDZĘ CIEBIE W SWYCH MARZENIACH
479. Sława Przybylska- PAMIĘTASZ, BYŁA JESIEŃ
484. Krystyna Prońko- DESZCZ W CISNEJ
487. AYA RL- UNIKAJ ZDJĘĆ
495. Jan Pietrzak- ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ
500. Elektryczne Gitary- WŁOSY

505. Blackout z Mirą- WYSPA
520. Wojciech Młynarski- BYNAJMNIEJ
522. Czerwone Gitary- NIE SPOCZNIEMY
532. Breakout z Mirą- WIELKI OGIEŃ
533. Grupa "I"- RADOŚĆ O PORANKU
568. Jacek Skubikowski- DOBRE MIEJSCE DLA NAIWNYCH
563. Bemibek- SPRZEDAJ MNIE WIATROWI
573. SBB- Z KTÓRYCH KRWI, KREW MOJA ("Z miłości jestem")

589. Andrzej Zaucha (i Dżamble)- BEZSENNOŚĆ WE DWOJE
650. Czesław Niemen- NIM PRZYJDZIE WIOSNA
594. Ryszard Sygitowicz- CAVALCADO

610. Janusz YANINA Iwański- Wielkie podzielenie
622. Bank- MIJA CZAS I NIC
652. Tadeusz Chyła- BALLADA O CYSORZU
654. Wojciech Gąsowski- GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE PRYWATKI
655. Stan Borys i Bizony- SPACER DZIKĄ PLAŻĄ
662. Janusz Laskowski- KOLOROWE JARMARKI
667. Kayah- CÓRECZKO
668. Kasa Chorych- PRZED NAMI DRZWI ZAMKNIĘTE
670. Test- PRZYGODA BEZ MIŁOŚCI
674. NO TO CO- PO TEN KWIAT CZERWONY
686. Klan- Z BRZYTWĄ NA POZIOMKI
689. Skaldowie- Z KOPYTA KULIG RWIE
693. Jan Kiepura- BRUNETKI, BLONDYNKI
694. Wały Jagiellońskie- WARS WITA (WAS)
695. Sweet Noise i Edyta GÓRNIAK- NIE BYŁO

704. Maciej Kossowski- WAKACJE Z BLONDYNKĄ
713. Maryla Rodowicz & Stan Borys- DZIŚ PRAWDZIWYCH CYGANÓW (..)
714. Marek Grechuta- KANTATA
716. Klan- AUTOMATY
735. Grupa NIEMEN- MARIONETKI
746. SBB- FIGO-FAGO

755. Tadeusz Woźniak- HEJ, HANNO (na gitarach: nIEMEN i m.bRODOWSKI)
765. Stanisław Soyka & YANINA & TIE BREAK- Są na tym świecie rzeczy
774. Niebiesko-Czarni z Wojtkiem Kordą- NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS
775. Anawa z Andrzejem Zauchą- ABYŚ CZUŁ
777. Ryszard Rynkowski- DARY LOSU
788. Maryla Rodowicz- (..) SIÓDME MORZE
789. Klan- EPIDEMIA EUFORII
799. Kasia Sobczyk i Czerwono-Czarni- NIE BĄDŹ TAKI SZYBKI BILL

804. Halina Frąckowiak- IDĘ DALEJ
808. Sipińska i Piotr Figiel - TO BYŁ ŚWIAT W ZUPEŁNIE STARYM STYLU
814. Kurylewicz- Warska- Niemen- ROMANZA CHERUBINA
819. Helena Majdaniec i Czerwono-Czarni- JUTRO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ
830. NO TO CO- GDY BYŁEM CHŁOPCEM, CHCIAŁEM BYĆ ŻOŁNIERZEM
839. Zdrój Jana- KIEDY BĘDĘ ŻAŁOWAŁ
842. Stanisława Nowicka- TANGO MILONGA
843. Grupa ABC- ZA MNĄ NIE OGLĄDAJ SIĘ (ostatnie notowana piosenka).

Może za rok weźmiecie pod uwagę choć niektóre z tych utworów i oddacie swój głos na stronie Trójki..? :)
Głosować można co roku w kwietniu (po rejestracji na stronie Trójki). W tym roku można było zaznaczyć aż 50 utworów, ale to- okazuje się- wciąż jest za mało.
Markovitz
2019-05-05 22:45:32
Polskiego TOP-u AD 2019 można jeszcze posłuchać na stronie programu trzeciego => Polskiego Radia.

Oto utwory, które w tym roku uzyskały największe uznanie słuchaczy radiowej Trójki:

1. "Autobiografia"- Perfect [/color](tekst: B.Olewicz, muzyka: Zb. Hołdys, śpiewa: Gr. Markowski)- to już trzecie zwycięstwo tego utworu,
2. "Nie pytaj o Polskę"- Grzegorz Ciechowski jako Obywatel G.C.,
3. "Krakowski spleen"- Maanam (śpiewa Kora),

4. "Polska"- Kult (śpiewa Kazik Staszewski),
5. "List do M."- Dżem (śpiewa Ryszard Riedel),
6. "Wieża radości, wieża samotności" - Sztywny Pal Azji (śpiewa Leszek Nowak),

7. "Arahja"- Kult (śpiewa Kazik Staszewski),
8. "Dziwny jest ten świat"- Niemen (brak w opisie na stronie Trójki nazwy "Akwarele"),
9. "Skóra"- Aya RL (śpiewa Paweł Kukiz),
10. "Biała flaga"- Republika (śpiewa Grzegorz Ciechowski),

11. "Długość dźwięku samotności"- Myslovitz (śpiewa Artur Rojek),
12. "Kocham wolność"- Chłopcy z Placu Broni (śpiewa Bogdan Łyszkiewicz),
13. "Jolka, Jolka- pamiętasz"- Budka Suflera (śpiewa Felicjan Andrzejczak),

14. "Dorosłe dzieci"- Turbo (śpiewa Grzegorz Kupczyk),
15. "51"- TSA (śpiewa Marek Piekarczyk),
16. "Dni, których nie znamy"- Marek Grechuta (brak w opisie na stronie Trójki nazwy "Anawa").

Inne utwory wykonywane przez Czesława i towarzyszące mu zespoły zajęły następujące miejsca:

19. "Sen o Warszawie"- Niemen & Michel Colombier et son Orchestre,

71. "Bema pamięci żałobny rapsod"- Niemen Enigmatic,

100. "Wspomnienie"- Niemen & Akwarele.


W historii tego plebiscytu "Dziwny jest ten świat" zwykle dotąd zajmował wyższe miejsca (od 1 do 5), a 4 razy zwyciężał.

Dla porównania- trzy lata temu sztandarowy utwór Czesława Niemena był na miejscu trzecim Polskiego TOP-u Wszech Czasów.

Przypomnę pozycje innych utworów z niemenowego repertuaru wynotowane przez Ewę z PTWC AD 2016:

EwaNiestety- nowe utwory nie przebiły się do setki...

21. Sen o Warszawie

39. Bema pamięci żałobny rapsod

71. Wspomnienie


W przyszłym roku- jak zwykle- głosować będzie można w kwietniu. Pomocne mogą być wykazy utworów z poprzednich lat.

W 2019 można było zaznaczyć 50 tytułów. Podsumowanie za 2020 zrobi na Forum już ktoś inny, albo.. nie będzie go tu wcale
:)
Domin189
2019-05-10 12:42:19
Każde pokolenie ma swoich bohaterów... a zmiany osobowe na piedestale uwielbienia w związku z nieuchronnością przemijania są czymś, czego się można spodziewać ;-) Być może twórczość Niemena nie jest - wbrew życzeniowemu myśleniu jego sympatyków - ponadczasowa i w obliczu płodnej, młodszej konkurencji wypada... no, tak, jak wypadła w 12. Topie Wszechczasów. Dla ludzi, którzy dorastali w latach '80 i '90, czyli dzisiejszych 30- i 40-latków postać i twórczość Niemena stanowią co najwyżej ciekawostkę z czasów ich rodziców. Zwróćcie uwagę, że na 15 czołowych utworów tylko jeden nie pochodzi z lat '80 i jest to właśnie "Dziwny jest ten świat" - hymn pierwszego i drugiego powojennego pokolenia, które jeszcze lojalnie nań głosuje.

MarkovitzPodsumowanie za 2020 zrobi na Forum już ktoś inny, albo.. nie będzie go tu wcale :)

Szkoda...
Markovitz
2019-05-11 11:12:48
Domin189
MarkovitzPodsumowanie za 2020 zrobi na Forum już ktoś inny, albo.. nie będzie go tu wcale :)

Szkoda...


Nikomu nie będzie szkoda, jak 2 maja 2020 posłucha Trójki i podsumuje wyniki TOP-u ktoś inny... :wink: Kiedyś już tak bywało.

A w uzupełnieniu polskiego TOP-u AD 2019 wypiszę dalsze miejsca niektórych utworów:

124. "Jednego serca"- Niemen Enigmatic (w opisie tylko: Czesław Niemen)

192. "Kwiaty we włosach" Czerwone Gitary (wokal wiodący Krzysztof Klenczon)

198. Temat z serialu "Polskie drogi"- Andrzej Kurylewicz

199. "Poszłabym za Tobą"- Breakout (wokal wiodący: Mira Kubasińska)

204. "Psalm stojących w kolejce"- śpiewa Krystyna Prońko

227. "Memento z banalnym tryptykiem"- SBB

243. "Chłopcy"- Myslovitz (śpiewa: Artur Rojek)

260. "W żółtych płomieniach liści"- Skaldowie (wokal: Łucja Prus i Jacek Zieliński)

276. "Asfaltowe łąki"- grupa ABC

280. "Płoną góry, płoną lasy"- Czerwone Gitary

282. "Jesteśmy na wczasach"- Wojciech Młynarski

283. "Bo tutaj jest jak jest"- Kukiz & Borysewicz

315. "Wróćmy na jeziora"- Czerwone Gitary

323. "Groszki i róże"- Ewa Demarczyk

380. "Co się stało kwiatom"- Breakout (śpiewa: Tadeusz Nalepa)

403. "Czy mnie jeszcze pamiętasz?"- Niemen & Akwarele

420. "Płonąca Stodoła"- Niemen & Akwarele

437. "Wiem, że nie wrócisz"- Czesław Niemen

482. "Obok nas"- Czesław Niemen

483. "Papaya"- Urszula Dudziak

660. "Nim przyjdzie wiosna"- Czesław Niemen

703. "Marionetki"- grupa NIEMEN (śpiewa: Czesław Niemen)

738. "Romanza Cherubina"- Wanda Warska i Czesław Niemen z zespołem Kurylewicza

747. "Wołanie o słonce nad światem"- Dżamble (śpiewa: Andrzej Zaucha)

754. "Sing, Sing"- Maryla Rodowicz

758. "Kantata"- Marek Grechuta & Anawa (dedykacja dla Dżeka)

806. "Niedziela będzie dla nas"- Niebiesko-Czarni i Wojciech Korda

819. "Figo-Fago"- SBB

830. "Kiedy będę żałował"- Zdrój Jana (dedykacja dla mało aktywnych Forumowiczów)

844. "Dwudziestolatki"- Maciej Kossowski i Czerwono- Czarni (dedykacja dla Tadeusza)

846. "Jest jak jest"- Siostry Panas" (z kolei tę piosenkę dedykuję Edowi :wink: )

848. "Cygańska wróżba"- Jacek Lech

857. "Do zobaczenia"- TEST 8)
dzek
2019-05-14 07:52:07
Dziękuję za dedykację."Kantata"to utwór zjawiskowy.
Ja kiedyś Polski Top Wszechczasów słuchałem z wypiekami na twarzy .Śledziłem z uwagą jak tam radzą sobie moje ulubione utwory.Dzisiaj już nie mam złudzeń.Nie będę powtarzał rzeczy oczywistych.Wszystko pędzi ,biegnie i zmienia się w oszalałym tempie.Wydaje mi się,że kiedyś panował szlachetny snobizm na pewne zjawiska,które się dzieją w szeroko pojętej kulturze.Niemen ,ale też wielu innych rzucało wyzwanie powszechnie panującym gustom.To sprawiało ,że ludzie zaczęli interesować się poezją,teatrem itd.Dzisiaj,w dobie internetu panuje dyktatura tłumu.To,co było dla mojego pokolenia synonimem dobrego smaku,a może nawet pewnego poczucia przynależności do elity słuchaczy,dzisiaj jest często przedmiotem kpin.Koło historii zmiata stare,no chyba,że redaktorom muzycznym coś nagle się ubzdura i przypominają sobie ,a nawet stawiaja na piedestał trochę zapomnianych twórców/casus Wodeckiego/.Wodecki to był dobrze wykształcony muzyk,ale śpiewał generalnie o "pierdołach".Wielu ludziom to nie przeszkadza i mają do tego prawo.Mnie trochę przeszkadza.Dużo,by o tym pisać.Okolo roku 1970,a więc w apogeum rozwoju muzyki rockowej na świecie i w Polsce my też strącaliśmy z pomników bohaterów naszych rodziców.Dopiero trzeba było upływu lat,ażebyśmy spojrzeli na to inaczej.Dzisiaj młodzi robią to samo i pewnie za 20 czy 30 lat i do nich przyjdzie refleksja.
Piotr Starzyński
2019-05-14 09:46:31
Gratulacje, dzeku...500 postów. :P
Ewa
2020-03-11 13:27:49
Można już głosować na 13. Polski Top Wszech Czasów.

https://lp3.polskieradio.pl/polskitopwszechczasow

W propozycjach 11 utworów Niemena. Głosujmy, może tym razem uda się umieścić "Marionetki" w pierwszej setce. :?:
Markovitz
2020-04-26 19:31:15
Czy ktoś z czytających Forum wziął już udział w tegorocznym głosowaniu 13. Polskiego TOP-u ..? :)

EwaW propozycjach 11 utworów Niemena.

Głosujmy, może tym razem uda się umieścić "Marionetki" w pierwszej setce


W tym roku słuchamy utworów z Polskiego TOP-u w dniach 1 i 2 maja 2020. Może radiowa Trójka troszkę nam urozmaici pobyt w domu...

Im wyższe miejsce utworu- tym większa szansa na usłyszenie w audycji ulubionego nagrania (nie tylko z repertuaru CN, bo jest Kurylewicz i inni wielcy).

Głosować można po rejestracji konta i zalogowaniu (w górnym prawym rogu strony PR 3) do poniedziałku 27 kwietnia do godz.12.00.

Strona Trójka- Polskie Radio Program 3 -> https://lp3.polskieradio.pl/polskitopwszechczasow #ZostańWdomu #StayAtHome


Mam nadzieję, że będziecie komentować kolejne miejsca utworów i podacie na forum czołówkę notowania AD 2020...


PS Napiszę, bo Was lubię 8) - w święto 3 Maja od godz.11 bluesowy koncert Pawła Szymańskiego na Fb z cyklu #zostańZmuzyką
Ewa
2020-04-26 21:51:27
MarkovitzCzy ktoś z czytających Forum wziął już udział w tegorocznym głosowaniu 13. Polskiego TOP-u ..? :)


Niewiele już słucham Trójki, ale zagłosowałam, jak co roku, na Niemena, SBB, Breakout, Budkę, Perfect, Republikę, Maanam, Grechutę, Demarczyk, Skaldów i wielu innych ulubionych wykonawców. :)
Tadeusz
2020-04-27 10:50:44
Ja zgłosowałem ( TYKLO RAZ) na "Wyspę" Miry Kubasińskiej. Dla mnie to najpiękniejsza polska piosenka.
Ewa
2020-05-01 18:57:19
Jak na razie w drugiej setce tegorocznego notowania były 2 utwory Niemena:
"Jednego serca" - miejsce 118 (identycznie jak w ub. roku).
"Pod papugami" - miejsce 117 (w ub. roku pozycja 102.)

Jutro od 9.00 do 21.00 pierwsza setka.
Ewa
2020-05-02 15:49:25
Utwory Niemena w pierwszej setce 13. notowania:

"Bema pamięci żałobny rapsod" - miejsce 85. (rok temu 71.)
"Wspomnienie" - miejsce 73. (awans z 100. pozycji)
"Sen o Warszawie" - miejsce 19. (tak samo, jak przed rokiem)
"Dziwny jest ten świat" - miejsce 9. (w ub. roku 8.)
dzek
2020-05-03 14:15:45
Właśnie sprawdziłem,że "Romanza Cherubina"zajęła 754 miejsce,"Marionetki"763 ,a "Kantata"zaszczytne 777.Numery Klanu też niewiele lepiej.Za to na przykład Sztywny Pal Azji niezmiennie w ścisłej czołówce.No ,ale o gustach się nie rozmawia.Mam jednakowoż wrażenie,że trochę jest tak,że ludzie głosują na to,co jest nadawane w Trójce,a Trójka emituje to,czego chcą słuchać ludzie.Takie kółeczko wzajemnej adoracji.Jak ludzie mają głosować na "Marionetki"skoro w czasie najlepszej słuchalności pewnie nie była NIGDY nadana w Trójce?"Romanza Cherubina"czasem, acz bardzo rzadko się pojawiała,a "Kantata"może z dwa razy w ciągu ostatnich 10-ciu lat.A przecież te trzy utwory biją na głowę 90% procent tej całej setki.A czy był w ogóle na liście do głosowania utwór "Com uczynił"?Czy był" Tańcząc w powietrzu"Anawy z Zauchą?Albo "W Weronie"Warskiej?Można by jeszcze długa wymieniać .
Ewa
2021-05-03 21:35:50
W I Polskim Topie Radia 357 sytuacja podobna jak w trójkowym topie - w pierwszej setce 4 utwory Niemena i jeden poza setką:

"Pod papugami" - miejsce 111.
"Wspomnienie" - miejsce 87.
"Bema pamięci żałobny rapsod - miejsce 65.
"Sen o Warszawie" -miejsce 21.
"Dziwny jest ten świat" - miejsce 5.

Pierwsza czwórka topu:

"Nie pytaj o Polskę" - Obywatel GC
"Krakowski spleen" - Maanam
"Arahja" - Kult
"Autobiografia" - Perfect
Tadeusz
2021-05-04 13:34:30
w pierwszej setce 4 utwory Niemena i jeden poza setką:

Co tu dużo ukrywać - zmierzch epoki nadchodzi milowymi krokami.

Wystarczy-jak co roku- sprężenie się fanów ( każdy fan po 1000głosów) i wynik można w ten sposób sztucznie podpompować. Ja, jak już kiedyś wspomagałem, nie biorę i nie wezmę w tym udziału.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony