Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Scena NIEMENA 2008-11-12 - 2009-11-14 Stach 22 7500
Stach
2008-11-12 16:00:06
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2008-11-12 16:00:06 przez Stach
W ramach cyklicznych wieczorów klubowych Scena NIEMENA zaplanowane sa spotkania słupskich fanów artysty, podczs których wypracowane zostaną formy realizacji rozmaitych projektów artystycznych (spektakle, festiwale, koncerty etc.) inspirowanych twórczością Niemena. Każdy wieczór ma swój temat. Spotkania które prowadzę w Słupsku w różnych placówkach, spotykają się słupscy fani NIEMENA (m.in dyr. WKiS UM p. Jerzy Barbarowicz, Jerzy Fryckowski-literat, Wiesław Ciesielski-literat, Andrzej Mozol-artysta plastyk, G.Szczepłocki-historyk sztuki i inni miłośnicy twórczości i życia CZESŁAWA NIEMENA reprezentujący różne środowiska i pokolenia.
W czasie takich spotkań dyskutujemy o perspektywie ożywienia w Słupsku mitu artysty, o możliwościach realizacji interesujących projektów artystycznych . Dyskutujemy o formach spotkań klubowych i wieczorów autorskich.
SCENA NIEMENA stwarza mozliwośc wymiany doświadczeń muzycznych. Poza tym 42 -letnia twórczośc artysty ( muzyka, poezja, malarstwo) może stac się dla uczestników spotkań inspiracją dla inicjowania projektów artystycznych i działań kultywujących w Słupsku Jego artyzm i fenomen w historii polskiej muzyki .
Darek Sieradzki
2008-11-13 17:46:11
dyskusja off-topic przeniesiona tu
Stach
2008-11-20 08:25:07
"Pamiętanie przez przypominanie" takie hasło miało przyświecac Nam ,fanom i sympatykom Czesława NIEMENA w czasie spotkania w Kawiarni MM w Słupsku w dniu 30 listop. b.r.. Celem owego spotkania miało byc popularyzowanie dokonań twórczych Czesława Niemena. Niestety spotkanie to ODWOŁUJĘ, ZAWIESZAM również działalnośc ( info wyżej ) Sceny NIEMENA.

Skutecznie na pewien czas "wybito" mi z głowy PROPAGOWANIE :N: -a.

Co prawda Statut Stowarzyszenia mówi o propagowaniu kultury poprzez m.in. propagowanie i kultywowanie ponad 40 - letniej twórczości Czesława NIEMENA
Stowarzyszenie Pro Cultura Non Stop, nie prowadzi działalności gospodarczej ,utrzymuje się m.in. ze składek. Środki finansowe są przeznaczone przede wszystkim na realizacje priorytetowego przedsięwzięcia ... festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP.
Markovitz
2008-11-20 11:01:56
Stach
Skutecznie na pewien czas "wybito" mi z głowy PROPAGOWANIE :N: -a.

To smutne, ale wcale nie dziwię się, że pod pręgierzem oskarżeń tych, co sobie nie mają nic do zarzucenia, podjąłeś Stachu taką decyzję.

Festiwal to priorytetowe przedsięwzięcie i na nim oraz na organizacji zlotu powinny chyba być skupione wysiłki Stowarzyszenia....

Idź przez deszcz, idź przez wiatr, z głową dumnie podniesioną .. 8)

.. ale oglądając się na realia :wink:
Stach
2008-11-21 11:11:25
... uzupełnię, że wszystkie posiadane nagrania ( dvd i cd) - bootlegi - zostały bezpowrotnie unicestwione . Powód: aby mnie nie kusiły do ... propagowania twórczości Czesława Niemena, proste nie mam nagrań nie ma prezentacji i popularyzacji.
Co dalej ? Odpowiedz w moim podpisie. :P :twisted:
Ewa
2008-11-21 13:16:11
Stach... uzupełnię, że wszystkie posiadane nagrania ( dvd i cd) - bootlegi - zostały bezpowrotnie unicestwione .

Stachu, jak możesz!!! Unicestwiać takie nagrania?! :shock: :wink:
Trzeba było przekazać te bootlegi jakiemuś fanowi spragnionemu tej muzyki. :)
Stach
2008-11-21 21:34:48
Usunąłem swoje zasoby bootlegów ponieważ nie cieszył mnie sam fakt ich posiadania.
Piszesz Ewo,żeby owe bootlegi przekazac.Nie mam pewności,czy niezostałbym pomówiony o ... bezprawny kolportaż, handel tudzież ... a tak mam święty spokój.
Ewa
2008-11-21 22:31:12
StachNie mam pewności,czy nie zostałbym pomówiony o ... bezprawny kolportaż, handel tudzież ... a tak mam święty spokój.

Chyba jednak masz rację Stachu, mając wokół takich "życzliwych", lepiej dmuchać na zimne...
Geronimo
2008-11-21 23:35:01
Jeśli Ci Stachu chodziło wyłącznie o posiadanie,to rzeczywiście mnie też to czasami łapie-gnuśnieję myśląc o srebrnych krążkach,które posiadam.Lepiej skupić się na słuchanej właśnie muzyce i zapomnieć co to jeszcze tam nie mam w swoich zbiorach.

Ale coś nie chce mi się wierzyć,że skasowałeś te nagrania.
Stach
2008-11-29 16:56:09
Jeszcze dziś otrzymuję telefony od miłośników i sympatyków twórczości i życia CZESŁAWA NIEMENA z pytaniem dlaczego odwołałem spotkanie. W odpowiedzi podaje prawdę ,mówię o Naszej stronie , wymieniam nazwiska "życzliwych", przedstawiam okoliczności itp.
Różne są komentarze.
Niestety nie miałem i nie mam dla moich rozmówców dobrych wieści. Przykre. Zawieszenie " Sceny NIEMENA" nadal obowiązuje. :cry:
Leszek Botwina
2008-11-29 20:30:23
Stachu ! jeżeli możesz to walcz. Ja mogę cię tylko wspomóc dobrym słowem lub drobną sumą pieniężną, jedyna nadzieja w takich ludziach jak ty. Wydaje mi się , że jeżeli coś zrobiłaby Warszawa, Kraków czy Poznań, to byłoby łatwiej. Ale ty walcz, jeżli posiadasz zaplecze sympatyków twórczości CZESŁAWA i ich mocne waparcie, to już wygrałeś !
Stach
2008-12-28 13:25:00
Dziękuję Leszku.
:idea:
"Prorok"
A.Puszkin, tł.J.Tuwim
...
"Prorocze! wstań! i źrzyj! i twórz!
Niech wola ma się w tobie zbudzi!
I na obszarach ziem i mórz
Przepalaj słowem serca ludzi".
Stach
2009-01-14 12:22:04
17 stycznia b.r. w 5. rocznicę opuszczenia nas przez CZESŁAWA NIEMENA : artykuł Wspomnienie o Niemenie w "Głosie Pomorza", Filharmonia odtworzy nagrania ( głośniki na zwenątrz)Czesława Niemena przy Obelisku (park Waldorffa obok Filharmonii), który poświęcony jest Kresowiakom, zapłoną znicze. Jest to w miejscu praktycznie tam , gdzie kiedyś ,do lat 70 ,stał Stary Teatr w którym w latch 60. po raz 1. w Słupsku wystąpił CZESŁAW NIEMEN.
PAMIĘTAMY !
Stach
2009-02-04 13:58:41
Niedziela 15 lutego 2009 godz. 17. Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku, w kawiarni pARTer odbędzie się uroczysty wieczór klubowy poświęcony 70. rocznicy urodzin (16 lutego 1939) Czesława NIEMENA.
W programie m.in.:
- Zespół Enza tanecznie zaprezentuje wybrane utwory :N:
- Uczestniczki f.m.t. NIEMEN NON STOP zaśpiewają
- Z archiwalnych materiałów zostanie zaprezentowany fragm. koncertu
...
PS A przed ... walne zebranie członków Stowarzyszenia PRO CULTURA NON STOP.
Stach
2009-09-13 08:39:39
5 listopada 2009 r. godz. 18. USTKA, UWERSYTET TRZECIEGO WIEKU zorganizuje koncert JAROSŁAWA KRÓLIKOWSKIEGO Koncert rzecz jasna, dotyczy coverów z repertuaru CZESŁAWA NIEMENA oraz ... "Fantasmagorii "Jarka. Maczałem przy tym palce.
ratajczak bogdan
2009-09-13 10:44:28
W końcu coś POZYTYWNEGO.
I tego się trzymaj, bo to działanie budujące, nawet jeżeli jedynie polega na maczaniu palców.

(**)
Stach
2009-09-16 18:16:45
Stach5 listopada 2009 r. godz. 18. USTKA, UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU zorganizuje koncert JAROSŁAWA KRÓLIKOWSKIEGO Koncert rzecz jasna, dotyczy coverów z repertuaru CZESŁAWA NIEMENA oraz ... "Fantasmagorii "Jarka.

http://www.youtube.com/watch?v=HTCgy272 ... re=related
Stach
2009-11-05 11:23:36
Wokalista Jarek Królikowski już jest w Słupsku, o godz. 18. koncert w Ustce.
Stach
2009-11-06 07:58:51
Niestety z ważnych powodów zawodowych nie mogłem uczestniczyc w koncercie Jarosława Królikowskiego. Jednak na podstawie rozmów telefonicznych ,widzowie byli zadowoleni. "Dom Rybaka" w Ustce wypełniony byl po brzegi.
Stach
2009-11-08 07:37:06
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... I/70511012
Stach...
Co dalej ? Odpowiedz w moim podpisie. :P :twisted:
Stach
2009-11-10 17:25:03
Jarek Królikowski powrócił z koncertu w Berlinie... z tarczą. :)
http://www.rockinberlin.pl
Stach
2009-11-14 14:58:17
http://www.rockinberlin.pl

Jarosław Królikowski
miał ostatnio wiele ciekawych występów gdzie spontanicznośc ludzi
była tak duża i niesamowita że nie do opisania i ta onieśmielająca serdecznośc
Ci co go znają to wiedzą że z natury jest
człowiekiem bardzo nie lubiącym zwracac na siebie uwagi i to jego też
peszy. Berlin piękne miasto i tu jest jego kolejny występ i to w
gronie muzyków z tak zwanej górnej półki, muzyków grających kiedyś z
Czesławem Niemenem i znanych mu tylko z opowiadań czy płyt i tu był szok bo
pochwały gratulacje autografy i wymiana opinii z muzykami o jego
interpretacji twórczości Czesława Niemena . Wszyscy słuchając jego byli
zszokowani że jest taki ktoś bliski duchowo i wokalnie w twórczości i
interpretacji Cz.Niemena i to jego cieszyło i pytali się też często
gdzie się do tej pory chował, że o mnie nic nie wiedzą odpowiadał
im, że nie miał i tak nigdy żadnych szans na zaistnienie na estradzie
przy tak Wielkiej Indywidualności jaką był i jest NIEMEN.
Zaproponowano mu swoją współpracę i grę w przyszłości.
Przyjmował gratulacje życzenia od gwiazd jak Chris,
Joe Kucera, Haralda Aleksy itd. to cieszyło jego i upewniło że nie
zmarnował swoich lat i warto jest pilnowac tej formy tak bliskiej
twórczości duchowej Czesława.Niemena dziś wie że nie mogą być wykonywane
utwory Jego( Niemena) w oderwaniu od oryginału bo staje się wówczas stworem i
produktem wokalnie wykoślawionym co się często dziś zdarza na scenach
wielu tak zwanym „pijosenkarzom” którzy w swojej interpretacji
wykoślawiają tę formę i która też przeraża wokalnie a to nie ma nic
wspólnego z twórczością Czesława Niemena o tym powinien wiedziec każdy
wykonawca. Ludzie często przychodzą i chcą słuchac utworów które już
wcześniej znali i zaakceptowali i które kochają wiadomo że Czesław Niemen
był i pozostanie jednym i jedynym i nie powtarzalny i choćby było
tysiące jego następców i śpiewało podobnie to i tak on pozostanie
jeden jedyny a Świat dziś jest taki jaki jest i nie ma Jego
następców jest pustka i oby tylko nie okazało się po latach, że nie
upilnowano młodych wykonawców tej formy i porównywania ich wykonania do
oryginałów bo będzie to wówczas koniec tego artysty a niech tu będzie
przykład E.Presley i pilnowanie jego formy i stylu który ciągle jest i
żyje o to też chodzi by …pilnowac Czesława Niemena bo w innym przypadku to
nie wiem….
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-14 15:29:41
To jeszcze malo tego bezsensownego pilnowania . Sztuka wymaga wolnosci a nie cenzury na kazdym kroku . Zbyt mocne pilnowanie :N: nie wychodzi na dobre . Berlin i nie tyko tez byl i jest tego swiadectwem .
Co pokazano , a co nie . Co zaspiewano , a co nie itp itd
Jesli inicjatorzy i organizatorzo coraz czesciej musza sie pojedynkowac z wiatrakami to wola nic nie robic . Coraz czesciej tak bywa . Tylko najbardziej zdeterminowani trwaja przy swoim . :) :( :o
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony