Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Szansa na sukces z utworami Niemena, 21.03.2021, godz. 15.15 2021-03-20 - 2023-04-01 Ewa 2 2401
Ewa
2021-03-20 14:30:12
Jutro, 21.03. o godz.15.15 w TVP 2 "Szansa na sukces" z utworami Niemena. Wykonawców oceniać będą panie Małgorzata i Natalia Niemen.
https://rozrywka.beta.v3.tvp.pl/5282882 ... z-niemenem
Markovitz
2021-03-22 19:12:52
Ten odcinek programu można już zobaczyć na stronie TVP VOD :arrow: https://vod.tvp.pl/video/szansa-na-sukces,odc-17-czeslaw-niemen,52547546"Szansa na sukces" z piosenkami z repertuaru Czesława Niemena[/url].


Ci, co wolą obejrzeć w telewizji, mają taką szansę w sobotę 27 marca o 18.10 w TVP Polonia (czyli przed zmianą czasu na letni).

Nie przepadam za tego typu konkursami, ale dla Szansy czynię wyjątek- nie tylko przez sentyment do kilku starych odcinków (z Niemenem, z Grechutą, z Myslo).

Otóż w tych programach bardzo dobrze radzili sobie młodzi wykonawcy z moich stron, a utalentowana Gosia Janek aż dwukrotnie wygrała Szansę na sukces i wystąpiła w finałach.

Była też laureatką Niemen Non Stop. Szkoda, że w programie nie wspomniano o tym słupskim festiwalu, ale odnotujmy, że jurorki były bardzo miłe i pomagały uczestnikom pokonać tremę :)


PS Okazuje się, że był to ostatni odcinek Szansy poprowadzony przez Artura Orzecha, który widzom kojarzył się głównie z corocznym konkursem Eurowizji...

Centrum Informacji TVP potwierdziło wieści podawane przez inne portale, o tym że sympatycznego prezentera w roli prowadzącego "Szansę na sukces" zastąpi .. Marek Sierocki.

Na pytanie: dlaczego? odpowiada nam Centrum Informacji TVP w - > oficjalnym komunikacie

Są już kolejne relacje -> Wirtualne media
Markovitz
2023-04-01 02:30:22
Właśnie miałem okazję obejrzeć "Szansę na sukces" z przebojami Opola z lat 60. i 70. (premierowa emisja w III 2023r.).

Konferansjerkę prowadził Marek Sierocki, a jurorami odcinka byli: Irena Santor, Maryla Rodowicz i Krzysztof Cugowski 8) 8) 8)

Zwyciężyła uczestniczka śpiewająca cover "Pod Papugami", choć akurat ta piosenka laureatką festiwalu opolskiego chyba nie była.

Moją wielką frajdę wywołało wspomnienie ubranej w efektowny czerwony płaszcz i takiż kapelusz Maryli Rodowicz...

Opowiedziała o tym, jak Stanisław Cejrowski ześlizgiwał się po rynnie w akademiku, w którym zakwaterowano gwiazdy Opola :lol:

Wtedy "Wuja" miał fantazję iście ułańską! Do legendy przeszły trasy z laureatami I WFMN oraz tournee zespołu Extra Ball po USA.

Przypomniało mi się, jak przy okazji odsłonięcia pomnika w 2007 również zakwaterowano nas w opolskim akademiku.

Wtedy to ja podjąłem w naszym pokoju dwudziestu gości, wśród których byli muzycy, dziennikarze i fani Niemena.

Wuj Stach chyłkiem ewakuował się, a my do rana szukaliśmy auta Lakisa, które stało tam, gdzie je zaparkował... :wink:


PS W kolejnym odcinku "Szansy" jurorami byli Marek Piekarczyk i jego koledzy z zespołu TSA - to był ich drugi program z tego cyklu.

Gdy wystąpili pierwszy raz (w 2004), to podczas odtwarzania ich podkładów instrumentalnych pękły szklane podesty w studio :twisted:

W tym miejscu wspomnę, że w roku 1987 Piekarczyk wystąpił z przemową w obronie Niemena podczas konferencji na festiwalu w Jarocinie.

Z Markiem kilka razy toczyłem fajne rozmowy o muzyce. Prawie mnie przekonał, że tekstów na czerwony album nie powinien pisać Młynarski.

Ale oprócz składu z Piekarczykiem, Machelem, Kraszewskim i Mąciwodą (Scorpions) istnieje jeszcze TSA MNK z wokalistą Danielem Michalskim.

Szansę na sukces z przebojami lat 60. i 70. można zobaczyć na VOD.TVP => tu, a z TSA -> tutaj i to nie jest Prima Aprilis :)
TSA w Szansie na sukces w TVP2- fot_poglądowa_03_2023.jpg TSA w Szansie na sukces w TVP2- fot_poglądowa_03_2023.jpg
Pod Papugami w Szansie na sukces- kadr z TVP2_2023.jpg Pod Papugami w Szansie na sukces- kadr z TVP2_2023.jpg
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony