Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

w TV Kino Polska Muzyka 2011-05-13 - 2020-11-15 Markovitz 31 22949
Markovitz
2011-05-13 12:25:42
W poniedziałek 16 maja rusza kanał telewizyjny Kino Polska Muzyka, a w nim archiwalne klipy, programy i koncerty. Kanał dostępny będzie w sieciach kablowych, ale wkrótce ma trafić także na platformy cyfrowe.

W publikacjach zapowiadających tę stację TV zamieszczano fotos z filmu SUKCES- krótkometrażówki wielokrotnie emitowanej na antenie Kino Polska. Powodzenia w misji ocalenia od zapomnienia muzyki minionych dekad 8)

Info => cgm.pl

Info o programie tv => SATKurier.pl
Piotr Starzyński
2011-11-18 20:13:28
Uuuuuuuuuuuuuwwwwwwwwwwwaaaaaaaaażżżżżżżżżaaaaaaaaaaajjjjjjjjjccccccciiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeee!!!!
Czy to...jeszcze pamiętasz???? :wink: :) :D :D
To nie sen...!!!!!!! :D :D :D :D :
http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/ ... 7814.node4
Po-zdrowie-nia :) :D
Markovitz
2012-02-03 19:54:58
Już nie bardzo wiadomo, z czego w poprzednim poście Piotr tak się cieszył, bo ramówka się zmieniła...

Natomiast wiadomo, z czego widzowie tej stacji mogą cieszyć się dziś i jutro 8)

W piątek 03 II o 22.00 w KPM pokażą reportaż Czy mnie jeszcze pamiętasz? Czesława Niemena gdański epizod.

A w sobotę 4 II o 11.00 powtórka reportażu i o godz.12.30 Polska Kronika Filmowa z Niemenem.
Piotr Starzyński
2012-02-03 22:08:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2012-02-03 22:08:21 przez Piotr Starzyński
Markovitzu,
Piotr wie, z czego się cieszył :wink: , bo było wtedy...6 PKF z :N: , i tak z lat 1968,1969,1971,2X z 1979 i 1987 oraz... :N: z serii Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej- prawie 1 godz. nie mogę tylko trafić na jeszcze jedną PKF bodajże z 1969r., gdzie jest mowa o tym, że :N: wrócił z Włoch i leci fragment utworu po angielsku (jakiego?!)
Markovitz
2012-02-03 22:24:05
Piotr.. i leci fragment utworu po angielsku (jakiego?!)

Hard To Handle 8)
Piotr Starzyński
2012-02-03 22:27:11
To jest wiedza! :D
Dzięki.
Markovitz
2012-02-15 22:17:57
W KPM pokażą 16 lutego blok programów z zastrzeżonym nazwiskiem w tytule! Tak wygląda rozpiska:

19.30 PKF z Niemenem
20.00 => LPMR - Niemen (powt.18/19 o 2.00)
21.00 Czy mnie jeszcze..? - Czesława Niemena gdański epizod (powt.17/18 o 2.00
21.30 Bema pamięci rapsod żałobny- Niemen Enigmatic

Postanowiłem, że obronię się przed tą "samowolą" i .. nie obejrzę.

Dam radę 8) - zwłaszcza, że niestety nie mam kanału KPM...
kangie
2012-05-31 08:57:39
Dzisiaj, teraz, 10.45 Bema pamięci rapsod żałobny- Niemen Enigmatic

Oglada ktos z Was?
Markovitz
2015-12-27 22:06:26
W plebiscycie widzów tego kanału "Dziwny jest ten świat" został wybrany przebojem wszech czasów, przed słonecznym hitem Anny Jantar i "Jolką, Jolką" Budki Suflera. Miejsce 11. zestawienia zajął "Sen o W-wie". Pełna setka wybranych piosenek zostanie opublikowana na stronie stacji, a klipy będzie można obejrzeć w Sylwestra od godz. 19.00 w => TV Kino Polska Muzyka
Markovitz
2017-01-30 15:44:46
W 78. rocznicę urodzin Czesława Wydrzyckiego TV Kino Polska Muzyka pokaże film K.Magowskiego o Niemenie.
Oto oryginalny trailer TV KPM na You Tube => "Sen o Warszawie".

Emisja: 16 lutego 2017r. o godz.21.00, powtórka 19 lutego- również o 21.00.

Dodam, że w rocznym podsumowaniu najlepszych utworów prezentowanych w tej stacji TV "Sen o Warszawie"(10) i "Dziwny jest ten świat" (3) znów zmieściły się w pierwszej dziesiątce listy i to mimo braku odpowiednich klipów* (nie ma komu o nie zadbać).

Nasuwają mi się słowa jednego ze znamiennych dla niemenowego postrzegania świata utworów z CD "spodchmurykapelusza".
Mowa w nim o następcy, który:

"wyrosły ponad wiek
choć byłby
nadsentymentalny
ani doceni
jego wytężonych żył
nim zdoła pojąć (..)

Chciałoby się dopowiedzieć: nim zdoła pojąć, że jedna zaśpiewana przez niego nuta więcej znaczy niż tysiące wysilonych przez innych. Niestety naszą pamięć, działania, głosy nazywa się bałwochwalstwem. Nie, Niemen nie jest dla mnie "Złotym Cielcem".

Nie pamiętam, abym sławił Wydrzyckiego jako wzór do naśladowania. A i opowieść zatytułowaną "Sen o Warszawie" oceniłem na forum chwaląc walory filmu, ale też punktując braki i nieścisłości. Zainteresowanych odsyłam do dedykowanego filmowi => TEMATU.

"Pojutrze szary pył"- śpiewał Niemen na ostatniej autorskiej płycie być może przeczuwając, jak los obejdzie się z jego twórczością. Tę "neo-piosenkę" nagrała niedawno córka Artysty i pewnie zadba o to, żeby się pokazać światu w klipie do tego utworu.

* W zdumienie, rozbawienie, tudzież podziw wprawia mnie sposób, w jaki stacje telewizyjne radzą sobie z brakiem profesjonalnie zrobionych klipów Niemena, montując jakieś materiały dokumentalne sprzed lat. Z książki "Niebo będzie później" dowiadujemy się, że Czesław pozostawił swoje prace- nazwijmy to- art-video. I co z tym zrobiono przez 13 lat od Jego odejścia..? Ano- nic.
Markovitz
2017-05-04 07:47:54
Utarło się już, że maj jest czasem promocji polskich piosenek. Polski TOP wszech czasów w konkurencji wideoklipów przedstawiła kolejny raz stacja Kino Polska Muzyka. Tym razem "Dziwny jest ten świat" został sklasyfikowany na miejscu trzecim, ustępując "Jolce, Jolce" w wykonaniu Felka Andrzejczaka i Budki Suflera oraz zwycięzcy - Annie Jantar ("Tyle słońca w całym mieście). Klip do innej piosenki Niemena- "Sen o Warszawie" zajął 11. miejsce. Przypomnę (z uporem maniaka ;-)), że Czesław Niemen pozostaje chyba jedynym znaczącym polskim wykonawcą bez płyt DVD z koncertami i programami TV, tudzież bez profesjonalnych wideoklipów mogących promować jego twórczość.

PS Codziennie można brać udział w głosowaniu na stronie KPM TOP-30 wybierając 5 utworów. Oprócz klipu do Dziwnego opartego na materiale WFD z Sopotu'67 Niemena można zobaczyć w dwóch klipach, w których wystąpił gościnnie: z grupą HEY ("Moja i twoja nadzieja") i z zespołem IRA ("Wiara"). Obie te propozycje są w zestawie do głosowania.
Domin189
2017-05-04 11:16:17
MarkovitzKlip do innej piosenki Niemena- "Sen o Warszawie" zajął 11. miejsce.

Czy chodzi o kolorowy klip z 1974 roku, z którego pochodzą pojawiające się od kilku lat w internecie i prasie czarno-białe fotosy?

niemen1_en.jpgniemen1_en.jpg


Fragment tego klipu wykorzystano w filmie Krzysztofa Magowskiego...
Markovitz
2017-05-04 11:25:03
Klip, który od wielkiego dzwonu można obejrzeć w TV Kino Polska Muzyka - to barwne przebitki dokumentujące Warszawę sprzed kilkudziesięciu lat. Czesław w tych kadrach ani na moment się nie pojawił. Na podobnej zasadzie zmontowano zdjęcia do jeszcze jednej piosenki Niemena. Potrzeba- jak widać- wciąż bywa matką wynalazków 8-)
Domin189
2017-05-04 19:57:21
Eee... to lipa. Swoją drogą, ciekawe, czy faktycznie istniały klipy do "Com uczynił" i/lub "Lipowej łyżki". Starsi stażem forumowicze twierdzą, że takowe pamiętają.
Markovitz
2017-05-05 07:00:15
Pamiętam, że teledysk (jak się wówczas mówiło) do "Żegnaj mi, lipowa łyżko" wyemitowano w popularnym w latach 80. programie "Jarmark" prowadzonym przez Krzysztofa Szewczyka, Wojciecha Pijanowskiego i Włodzimierza Zientarskiego. Najczęściej w tym cyklicznym programie prezentowano muzykę pop, disco i jakieś głupawe bądź zabawne piosenki, ale w 1986r. podczas innego wydania tego show z playbacku na stadionie w Łodzi wystąpił zespół the Stranglers. Gdy wiele lat później w innym programie telewizyjnym wspominano "Jarmark", to któryś z panów prowadzących napomknął, że w archiwum po programie ocalały tylko nieliczne poszatkowane materiały.
Trudno mi teraz stwierdzić, czy zdjęcia do tej piosenki nakręcono tuż po jej nagraniu, czy tak jak w przypadku "Snu o W-wie", o którym wspomniał Domin- wiele lat później. Skłaniałbym się raczej do tej drugiej opcji.

Z kolei klip do "Com uczynił" (1973) pochodził z cyklu prezentującego nowości Polskich Nagrań. Tadeusz Skliński wymienia w swej książce tytuł tego programu: "Czesław Niemen na płytach Polskich Nagrań" i realizatora- panią Magdalenę Konopkę (autorkę kilku reportaży o Cz.N.). W tym programie nasz bohater śpiewał nie tylko znany wiersz Leśmiana, ale także wiersze Norwida- o ile pomnę- przebrany w strój z fałdowanym kołnierzem sprzed kilku wieków.

Dość tych rewelacji, bo z wrażenia, Dominie, nie zaśniesz i dasz plamę na koncercie w swoim mieście ;-)
Piotr Starzyński
2017-05-05 22:04:47
Cześć WAM.
Ja to pamiętam inaczej:
Do "Lipowej łyżki"- Niemen w czarnym, długim płaszczu i czarnym kapeluszu, energicznie podkreślający rytm dłonią przy słowach "Com się ja po górach napasał..."
Do "Com uczynił"- Grupa Niemen i :N: przechadzający się po terenach zamku w Łagowie...
Tyle moja pamięć...po latach. :wink:
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2017-05-07 19:13:32
Dobry wieczór.
Zachęcony postem Markovitza zagłosowałem w TOP 30 na :N: i teledysk "Dziwny jest ten świat"...wygrał. Na prawdę! :D
Warto głosować. :wink:
Po-zdrowie-nia. :)
Markovitz
2017-05-21 18:53:01
W głosowaniu na 100 polskich przebojów już nie było tak dobrze z utworami w wykonaniu Cz. Niemena.
Na miejscu 95. znalazła się piosenka "Pod papugami", a na 31. miejscu "Sen o W-wie".
"Dziwny..." wciąż w czołówce. W cotygodniowym notowaniu => TOP-30 sztandarowy utwór Niemena znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Mam nadzieję, że zestaw prezentowanych klipów Niemena dzięki KPM zostanie poszerzony o rekordy przechowywane gdzieś na zapomnianych taśmach w archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej.

PS Kiedy powraca temat zagubionych taśm z archiwalnymi programami śmieję się, że to po części wina Czerwonych Gitar, których muzycy kręcąc kiedyś teledysk w archiwum poprzekładali puszki z taśmami tak, ze do tej pory w Telewizji nie mogą się ogarnąć ;-)

"Kwiaty we włosach"- You Tube- mjuzik PL)
Czerwone Gitary z tą piosenką zajęły 74. miejsce w zestawieniu TOP-100 (20-21 V) KPM.
Miejsce 77. zajął klip z pomocową piosenką grupy IRA i Przyjaciele, a 85. HEY i Przyjaciele.
W obu klipach można dojrzeć Czesława Niemena (w tym drugim także jego córkę- Eleonorę).
Markovitz
2017-09-27 06:12:49
Prezentowany na antenie Kino Polska Muzyka klip z piosenką "Sen o Warszawie" (bez "wizyjnego" udziału artysty- patrz foto) jeszcze nie znalazł się w zestawie do głosowania, ale za to powrócił do TOP-30 archiwalny klip do utworu "Dziwny jest ten świat" (kolejno na 17, 11 i ostatnio na 6 miejscu).

Codziennie można głosować na 5 tytułów. W zestawie są m.in.A. Dąbrowski ("Do zakochania..." - w tym klipie można wypatrzyć N-a), Czerwone Gitary ("Nie spoczniemy", "Tak bardzo się starałem"), Seweryn Krajewski- solo ("Uciekaj moje serce"), Breakout ("Gdybyś kochał, hej"), Eleni ("Aleksandria"), jest też Rodowicz z kompozycją Mikuły ("Sing, Sing") i P.Szczepanik z piosenką Korzyńskiego ("Goniąc kormorany"). Jak zauważył kiedyś Piotr- tu naprawdę każdy głos ma znaczenie.

Piotr StarzyńskiZachęcony postem Markovitza zagłosowałem w TOP 30 na :N: i teledysk "Dziwny jest ten świat"... wygrał.
Naprawdę! :D Warto głosować.

Żeby oddać głos trzeba wejść na stronę Kino Polska Muzyka i zaznaczyć 5 utworów, po czym należy zamknąć stronę. Głosować można codziennie.

Link -> Kino Polska Muzyka.


PS Wciąż aktualna jest prośba o głosy na piosenkę "High Horse" dua Urbaniak- Niemen na LP3. Klikamy "głosuj' w prawym górnym rogu, a po zaznaczeniu kratki przy utworze w wykonaniu Urbaniaka i Niemena (jest w zestawie przy lit."U") jeszcze raz klikamy "głosuj" na dole strony.

Link-> Trójka (LP3)- Polskie Radio
KPM TOP-30 Sen o W-wie (4).jpg KPM TOP-30 Sen o W-wie (4).jpg
KPM TOP-30 Dziwny jest ten forum nae.jpg KPM TOP-30 Dziwny jest ten forum nae.jpg
TOP-30_KPM-01 X 2017 forum nae.jpg TOP-30_KPM-01 X 2017 forum nae.jpg
Markovitz
2018-02-05 23:56:06
Na początku roku 2018 rozpisano w Kino Polska Muzyka plebiscyt na Króla i królową polskiej muzyki honorując najpopularniejszych piosenkarzy i piosenkarki. Widzowie tej stacji swoją symboliczną koroną obdarowali pośmiertnie Zbigniewa Wodeckiego. Mniej głosów oddano na Czesława Niemena. Marek Grechuta znalazł się na czwartym miejscu, a pierwszy z żyjących artystów- Seweryn Krajewski- wylądował w tym plebiscycie na miejscu piątym.
Czołówce piosenkarek nie poświęciłem uwagi, gdy okazało się, że na miejscach od 24 do 19 wylądowały panie, które widziałbym w pierwszej dziesiątce - tj.: Kasia Nosowska, Markowska (tu akurat prawidłowo na 23), Sipińska, Eleni, Kasia Kowalska i Zdzisława Sośnicka. Wyraźnie dołująca z formą wokalną Kayah była dopiero na miejscu 32, a Edyta Bartosiewicz na pozycji 30- tuż przed Alicją Majewską. Niezwykłym uznaniem wśród widzów tej stacji cieszy się Beata Kozidrak mająca w repertuarze sporo piosenek, do których zrealizowano klipy. Jest też Maryla Rodowicz z kilkunastoma godnymi uwagi teledyskami (jak to się kiedyś mówiło) do swoich wielkich przebojów.

Obecnie trwa głosowanie na walentynkową listę przebojów :arrow: W zestawie znalazły się klipy: "Czy mnie jeszcze pamiętasz". "Wspomnienie" i "Pod Papugami".

Coraz większą konkurencją dla KPM jest Stars.TV, która to stacja kilkoma przekrojowymi plebiscytami odnotowała swoje pięciolecie. Wśród emitowanych tam utworów są: "Dziwny jest ten świat" i "Sen o Warszawie".
a oto fot z klipem Stars TV.jpg a oto fot z klipem Stars TV.jpg
Markovitz
2018-10-03 10:12:26
Po niemal rocznej przerwie powrócił do notowania TOP-30 dość oryginalny klip do utworu "Dziwny jest ten świat" (mylnie datowany na 1979r.). Archiwalny teledysk z Niemenem w roli głównej (złożony z materiałów Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej) trafił w 314. notowaniu na szóste miejsce notowania listy TOP-30 (nazywanej też TO LUBIĘ) w telewizji KPM.

W zestawie do głosowania TOP-30 są m.in.: zespół HEY z przyjaciółmi w piosence "Moja i Twoja nadzieja", zespół IRA z przyjaciółmi w songu "Wiara" (obydwa klipy z udziałem Niemena), Breakout ("Gdybyś kochał, hej"), Budka Suflera, Czerwone Gitary ("Nie spoczniemy"), Ewa Demarczyk ("Sur le Pont D'Avignon"), Halina Frąckowiak, Marek Grechuta ("Dni, których nie znamy" z braćmi Ścierańskimi i Markiem Bałatą), Kora i Maanam, Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Irena Jarocka i wielu innych wartych przypomnienia artystów.

Jak zauważył kiedyś Piotr Starzyński- tu naprawdę liczy się każdy głos (a głosować można codziennie).

Chcąc wybrać ulubione klipy wchodzimy na stronę i zaznaczamy 5 utworów, po czym zamykamy stronę bez zatwierdzania .

Link -> Kino Polska Muzyka (klik) 8)

PS W kolejnym głosowaniu po mojej prośbie "Dziwny jest ten świat" przesunął się o jedno oczko w górę...

Notowanie TOP-30 można obejrzeć w niedzielę od godz.11 do godz.14, a powtórkę w piątki od godz.21 w TV KPM.
Markovitz
2018-11-18 23:46:03
Utwór "Dziwny jest ten świat" (Niemen & Akwarele - Sopot'67) zwyciężył w plebiscycie "100 piosenek na 100-lecie niepodległości" w KPM.

Na ten sam klip można głosować codziennie w rankingu TOP-30 (tu zajmuje 6. miejsce).
Dziwny jest ten świat- piosenka stulecia RP w KPM.jpg Dziwny jest ten świat- piosenka stulecia RP w KPM.jpg
Markovitz
2019-12-21 10:21:36
Trwa głosowanie w kolejnym TOP-ie wszech czasów w Kino Polska Muzyka. Z setki propozycji różnych wykonawców proponuję zaznaczyć 2 utwory Niemena: "Dziwny jest ten świat" i "Sen o Warszawie" oraz 7 innych tytułów, lecz .. nie zaznaczać :wink: hitów największych rywali: "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar i "Autobiografii" Perfectu.
Można dopisać tytuł dziesiątego utworu (na dole strony). Dopisałem "Pod Papugami", bo w KPM mają ten klip (ze scenkami z filmu Magowskiego).

Oto link-> 100 polskich przebojów KPM- TOP wszech czasów.

Oprócz tego okazjonalnego plebiscytu każdego dnia można oddać pięć głosów w -> notowaniu TOP-30

PS 1 z 26 XII 2019- dzięki Waszym głosom Niemen z utworem "Dziwny jest ten świat" zajął 1 miejsce na liście 100 polskich przebojów wszech czasów!

PS 2 z 27 XII 2019- jest jeszcze plebiscyt na Króla i Królową polskiej muzyki -> głosuj. Do dwóch Pań na liście dopisałem na końcu Ewę Demarczyk 8)
0001 CN z ręką na temblaku.jpg 0001 CN z ręką na temblaku.jpg
Markovitz
2020-01-05 16:07:15
W głosowaniu widzów kanału Kino Polska Muzyka królem polskiej muzyki został wybrany.. Czesław Niemen 8)

Dzięki za te głosy! Mam nadzieję, że wyniki skłonią szefów tej stacji TV do zakupu licencji na inne klipy Zwycięzcy plebiscytu.

Z tej okazji odtworzono klimatyczny klip do "Snu o Warszawie" z widokami Warszawy przełomu lat 60 i 70 (bez postaci Artysty).

Powtórka całego notowania w Święto Trzech Króli od godz.18.00 do 21.00, gdy z kolei przedstawią królowe polskiej muzyki.

KPM jest w posiadaniu praw do 3 klipów :N: -a (+2, gdzie CN jest gościem) i kilku fragm. kronik, gdzie Go można dojrzeć.

PS Na stronie KPM jest już dostępne całe notowanie => TOP-u wszech czasów AD 2019
Cz_Niemen ze statuetką Srebrnego Gronostaja- Rennes 1965.jpg Cz_Niemen ze statuetką Srebrnego Gronostaja- Rennes 1965.jpg
Domin189
2020-03-02 08:32:15
Wow! Na liście przebojów kanału Kino Polska Muzyka Niemen wskoczył z 23 na 5 miejsce - dzięki Waszym głosom! Pamiętajcie, że głosować można przez cały tydzień, codziennie:
http://lista.kinopolskamuzyka.pl/

:arrow: dokładnie tak: codziennie, od poniedziałku do soboty, każdy z nas może oddać pięć głosów na wybranych wykonawców.

Przed Niemenem są Zbigniew Wodecki, zespół Universe, Seweryn Krajewski oraz Bajm. Wierzę, że uda się ich przegonić :-)

Tę dobrą nowinę ilustruję zdjęciem z połowy lat '70 (autor - nieznany! przeróbka graficzna - D189), z czasów istnienia zespołu Niemen Aerolit:

nae_1974.jpgnae_1974.jpg
Ewa
2020-04-01 21:26:19
Kochani, proszę, zagłosujcie na Niemena w Liście Przebojów Top 30 Kino Polska Muzyka.

W zeszłym tygodniu Niemen spadł z pozycji 2. na 3. Podium jest już tak blisko, potrzebna tylko jeszcze większa mobilizacja fanów. :)

Głosować można codziennie, zarówno z komputera jak i z komórki na stronie http://lista.kinopolskamuzyka.pl/
Tadeusz
2020-04-02 03:32:35
Kochani, proszę, zagłosujcie na Niemena w Liście Przebojów Top 30 Kino Polska Muzyka.

W zeszłym tygodniu Niemen spadł z pozycji 2. na 3.


Na temat wielokrotnego głosowania na tego samego kandydata-niezależnie kto to jest - już się wypowiadałem, ale nikt tego nie zrozumiał. Wobec tego zinterpretuję moje wypowiedzi jednym zdaniem, może to do kogoś trafi.

Takie głosowania to "sztuczne oddychanie", albo inaczej: sukces wyborczy PZPR - wyniki zawsze osiągał poziom 99, 7%, co było fenomenem w historii wyborów na tle reszty świata niekomunistycznego, bo ludzie oddawali nieważne głosy, ale "ICH" musiało być górą, I BYŁO ( do czasu). Wniosek: wszystko co naciągane ma krótkie nogi i cieszy przez chwilę...

Podobny klimat tworzymy i tutaj-wokół Niemena

Głosowałem na Niemena raz i gdyby nawet miał spaść z listy z powodu braku mojego kolejnego głosu to i tak go nie oddam !!!

Zanim zagłosujecie kolejny raz posłuchajcie uważnie słów utworu mojego najukochańszego zespołu, może te słowa otrzeźwią Was nieco. Klan
https://www.youtube.com/watch?v=bpeVAe_V2UI



PS Rozumiem bycie fanem-sam nim jestem-ale nie rozumiem bycia fanatykiem.
Markovitz
2020-04-04 11:53:17
Ewa Kochani, proszę, zagłosujcie na Niemena w Liście Przebojów Top 30 Kino Polska Muzyka.

W zeszłym tygodniu Niemen spadł z pozycji 2. na 3.

Podium jest już tak blisko, potrzebna tylko jeszcze większa mobilizacja fanów :)

Podium to już jest od dwóch tygodni :D Teraz chodzi o to, żeby wreszcie zwyciężyć!

Żeby pokazać, że jesteśmy i upominamy się o miejsce dla Jego muzyki w ramówkach muzycznych stacji TV.

Nie wszyscy chcą głosować i rozumieją sens codziennego klikania w tytuł "Dziwny jest ten świat". Jest Kolega, co nas przestrzega tak:

TadeuszTakie głosowania to "sztuczne oddychanie", albo inaczej: sukces wyborczy PZPR- wynik zawsze osiągał poziom 99,7%, (...)

Mnie po przeczytaniu tej wnikliwej analizy interesuje tylko jedna kwestia:

1/ czy Tadeusz NIE MÓGŁ ZASNĄĆ, zanim się nią z nami nie podzielił..?

2/ czy może dopiero miał zamiar- z trudem powstrzymywany- SPOCZĄĆ..?

Po namyśle zdecydowanie obstawiam tę drugą opcję :wink: Zdrówka życzę!

Wróćmy do konstruktywnej części elektoratu :N: -a. Naszym hasłem: #ZostanWdomu i głosuj w TOP-30 KPM! 8)

Ewa Głosować można codziennie, zarówno z komputera jak i z komórki na stronie- http://lista.kinopolskamuzyka.pl/

I tak trzymać !
04 04 2020 Dziwny w TOP-30 TV KPM apel na forum NAE.jpg 04 04 2020 Dziwny w TOP-30 TV KPM apel na forum NAE.jpg | Komentarz: #ZostańWdomu
Tadeusz
2020-04-04 14:10:38

1/ czy Tadeusz NIE MÓGŁ ZASNĄĆ, zanim się nią z nami nie podzielił..?

2/ czy może dopiero miał zamiar- z trudem powstrzymywany- SPOCZĄĆ..?


Nic z tych rzeczy. Wewnętrzne przekonanie. :)
Ewa
2020-04-05 14:37:37
No i stało się - Niemen na pierwszym miejscu plebiscytu Top 30 Kino Polska Muzyka. :D

Dzięki zaangażowaniu sporej grupy fanów, wbrew wszelkim malkontentom, udało się. Hurra!!! :D
Tadeusz
2020-04-05 19:03:41
wbrew wszelkim malkontentom,


i dzięki fanatykom...
Domin189
2020-11-15 17:11:37
Niektórym z nas spowszedniał już fakt, że utwór "Dziwny jest ten świat" od kilku miesięcy nie spada z czołowej dziesiątki Listy Przebojów Kina Polska Muzyka, a w zasadzie to regularnie melduje się na czele. W ubiegłym tygodniu tryumfował on także w plebiscycie "100 najlepszych polskich piosenek" 8) To sygnał, że twórczość Niemena wciąż może się podobać i intrygować.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony