Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Apel do Admina 2006-08-15 - 2007-03-27 wireq 132 8432
wireq
2006-08-15 14:22:45
Szanowny Darku - Adminie. Uprzejmie proszę o rozważenie następującego wniosku:

od pewnego czasu pojawiają się na Forum osobliwe "posty" w postaci emotikonów, opatrzonych znakami interpunkcyjnymi, wklejane z lubością przez niektórych userów. Pragnę zatem nieśmiało zapytać czy jest to Forum dyskusyjne, w funkcjonowaniu którego liczy się treść wypowiedzi, czy też poletko do wklejania piktogramów i infantylnych buziaczków, zamiast napisania kilku sensownych słów? Apeluję, Darku, o niezwłoczne kasowanie tych śmieci, bo zaczynają być bardziej wkurzające od spamu.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-15 20:13:43
dziś podano w ont.wp,że Zb.Herbert,był współpracownikiemSB?!
migaweczka
2006-08-15 20:25:12
stan.i.slaw N.AE.dziś podano w ont.wp,że Zb.Herbert,był współpracownikiemSB?!

a co ma piernik do wiatraka ? Że tak spytam... z czystej ciekawości :roll:
Zastosowałeś wyliczankę, w którym temacie zamieścić swój post ?
Darek Sieradzki
2006-08-15 20:57:14
Stan.i.slaw dostał dwa tygodnie przymusowego urlopu od forum, przy czym zasugerowałem, żeby czas ten przeznaczył na przemyślenie czy jest w stanie zacząć pisać tak, żebyśmy nie mieli problemów ze zrozumieniem o co chodzi.
wireq
2006-08-15 21:02:11
To nie jest, moim zdaniem, dobra decyzja, gdyż sugeruje dyskryminowanie określonego usera. Wystarczające byłoby kasowanie postów złożonych z kropek i emotikonów oraz zablokowanie możliwości edytowania postów.

Stan.i.slaw niechże pisze, co uznaje za stosowne - to jego prawo - byle potem nie grzebał w postach zmieniając lub kasując ich treść.
Darek Sieradzki
2006-08-15 22:00:02
wireqTo nie jest, moim zdaniem, dobra decyzja, gdyż sugeruje dyskryminowanie określonego usera. Wystarczające byłoby kasowanie postów złożonych z kropek i emotikonów oraz zablokowanie możliwości edytowania postów.


W oprogramowaniu forum niestety nie ma możliwości zablokowania edycji postów (a przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji w paneli administracyjnym). A kasowanie bezsensownych postów to kiepskie rozwiązanie sugerujące, że można śmiecić na forum do woli, bo ja i tak przy kolejnej wizycie na forum wszystko posprzątam. Nie mam zamiaru tego robić.

Stan.i.slaw albo zrozumie że "forum dyskusyjne" nazywa się tak nie przez przypadek i wróci, albo nie. Wybór należy do niego.

wireqStan.i.slaw niechże pisze, co uznaje za stosowne - to jego prawo


Prawdę mówiąc nie tak wyobrażam sobię rolę tego forum (i forów internetowych w ogóle). Istotna róznicą pomiędzy forum a "hyde parkiem" w którym każdy może wykrzyczeć wszystko, to nieulotność zawartych na forum informacji. Cała "historia dyskusji" jest przechowywana i dostępna dla wyszukiwarek internetowych przez co stanowi źródło wiedzy na określony temat, z którego korzystają wszyscy internauci. Od jakości dyskusji zależy jakość informacji dlatego wszelki szum informacyjny powinien być filtrowany. Zresztą druga rola forum - towarzyska - też najwyraźniej cierpi z powodu szumu informacyjnego.

A na tym forum kiepsko się dzieje i zastanawiam się czy taki urlop nie zrobiłby dobrze jeszcze paru uczestnikom, którzy niczym cenzorzy minionego systemu w każdym zdaniu widzą atak na siebie i jedynie słuszną sprawe. Troszkę więcej dystansu - my tu mówimy TYLKO o rozrywce i sztuce a nie o sytuacji na Bliskim Wschodzie :roll:

DS
wireq
2006-08-16 12:32:27
Darek Sieradzki napisał:
Prawdę mówiąc nie tak wyobrażam sobię rolę tego forum

Darku, nic dodać, nic ująć. Ja również uważałem, że jest to forum poświęcone DYSKUSJOM o MUZYCE.

Darek Sieradzki napisał:
A na tym forum kiepsko się dzieje i zastanawiam się czy taki urlop nie zrobiłby dobrze jeszcze paru uczestnikom

Po głębszym zastanowieniu wypada zgodzić się z propozycją Darka. Znikam zatem na bezterminowy urlop. Wiele wskazuje, że Markovitz uczynił już to z własnej woli wcześniej, a przymusowo pewien admirator kropek, skrótu N.AE. i IPN-owskich plotek. Niech zdominują to Forum posty "wrażliwych inaczej". Najbardziej zadowoleni będą producenci cukru pudru, wazeliny i chusteczek łagodzących objawy nadmiernych wzruszeń.
gasket
2006-08-16 15:39:37
wireqPo głębszym zastanowieniu wypada zgodzić się z propozycją Darka. Znikam zatem na bezterminowy urlop.
wireq, wracaj!!!
To nie o Ciebie chodzilo!!!
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-29 09:37:37
Darek SieradzkiStan.i.slaw dostał dwa tygodnie przymusowego urlopu od forum, przy czym zasugerowałem, żeby czas ten przeznaczył na przemyślenie czy jest w stanie zacząć pisać tak, żebyśmy nie mieli problemów ze zrozumieniem o co chodzi.
,,,,,,,Dziś mogę otwarcie i szczerze podziękować za t.zw. urlop.Wnioski ...?,jak najbardziej ,są.Lecz one są moje i przepraszam ,ale nie podzielę się nimi,(gdyż po "okresie kneblowania mi ust)nikt tego nie potrzebuje.
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-23 13:41:14
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-09-23 13:41:14 przez stan.i.slaw N.AE.
Szanowny Panie Darku !Proszę o wpis w temacie"Jak nas widzą"- w celu wymazania z 1-szej strony stan.i.slaw "n.ae.,gdyż drażni - forumowicza .Za zrozumienie dziękuję.Na p.w. jestem non stop nawiedzany.Franek z "głuchej północy"
Markovitz
2006-09-23 13:57:18
Ja też mam apel ... Właściwie taką prośbę (bez wykrzykników) :

Darku -odezwij się czasem :)
Markovitz
2007-03-16 22:37:41
Ewa w innym podforum, w odpowiedzi na post zdezorientowanego Usera napisała :

Chodzi o to, że na tym forum brakuje moderatora!


Dlaczego te forum nie jest moderowane ?

Ten problem powraca ostatnio coraz częściej i prosiłbym Darka w imieniu własnym i kilku innych Userów o zajęcie stanowiska .
Andrzej Mróz
2007-03-17 10:17:29
Darku i ja dołaczę się ze swoją prośbą do Ciebie. Niech to forum pozostanie jedynie wymianą myśli i spojrzeń z różnych stron na Niemena, niech tu forumowicze spokojnie sobie dyskutują. Jest to miejsce wirtualne za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

Każdemu z nas Niemen dał możliwość doznawania wspaniałych wrażeń estetycznych, duchowych. Jesteśmy mu też coś winni, przynajmniej tyle aby nie pozwolić aby tu na tym forum naigrywano się z Niego.
Tu już nie chodzi o wolność słowa i wolność wypowiedzi, to gwarantuje nam prawo, ale to samo prawo chroni nas przed poniżaniem naszej godności w wypowiedziach innych ludzi. Tu na tym forum od dłuższego już czasu poniża się godność Niemena, że nie wspomnę o poniżaniu godności innych użytkowników tego forum. Darku zareaguj. Niech tu wróci normalność.
szach' raj
2007-03-17 13:21:12
Popieram przedmówców. Dlaczego ? Uzasadniłem moje stanowisko szeroko już wczoraj, w temacie " I Festiwal Młodych Talentów ".
Tadeusz
2007-03-17 15:10:24
Ja też z apelem o zajęcie się krnąbrnymi idywiduami. Może ja nim bedę? Ale do cholery, niech coś się stanie w tej sprawie !!!!
Ewa
2007-03-17 15:14:57
Darek Sieradzki
Prawdę mówiąc nie tak wyobrażam sobię rolę tego forum (i forów internetowych w ogóle). Istotna róznicą pomiędzy forum a "hyde parkiem" w którym każdy może wykrzyczeć wszystko, to nieulotność zawartych na forum informacji. Cała "historia dyskusji" jest przechowywana i dostępna dla wyszukiwarek internetowych przez co stanowi źródło wiedzy na określony temat, z którego korzystają wszyscy internauci. Od jakości dyskusji zależy jakość informacji dlatego wszelki szum informacyjny powinien być filtrowany.

Zgadzam się z każdym słowem, napisanym przez Darka, ale co my możemy zrobić, żeby to forum nie stało się "hyde parkiem" i żeby ludzie szukający wiedzy o Niemenie nie znajdowali w wyszukiwarce haseł typu "Niemen traci pamięć" czy "Niemen odbiciem Norwida czy karykaturą płaską"?
Ktoś powinien zapanować nad tym, co tu się dzieje, moderować dyskusje, dawać upomnienia forumowiczom, którzy sprawiają najwięcej kłopotu.
Forum pozostawione samo sobie niestety traci na jakości i w efekcie dzieje się tu tak, jak się dzieje.
Szkoda, bo taki Artysta, jak Niemen, zasługuje chyba na coś lepszego, tym bardziej, że jest to jedyne forum Jemu poświęcone.
Darek Sieradzki
2007-03-17 21:32:59
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-03-17 21:32:59 przez Darek Sieradzki
Jak już zauważyliście nie poświęcam ostatnio forum zbyt wiele uwagi i zaglądam tu właściwie tylko po to, żeby nie przeoczyć ciekawszych premier w TVP Kultura, wyrzucić zabłąkanych sprzedawców zatroszczonych stanem naszej erekcji, ewentualnie rzucić okiem czy cokolwiek zmieniło się na froncie poczynań spadkobierczyń.

Na listy Gasketa czasu nie tracę, bo nie spodziewam się tam niczego nowego. Jeśli przez to przeoczyłem moment w którym odbrązawiające zapędy Gasketa przekroczyły pewne granice i zaburzyły równowagę na forum, to widzę na to jeden sposób: wskażcie godną zaufania osobę spośród bardziej aktywnych forumowiczów a ja dam jej odowiednie uprawnienia do moderacji.

DS
szach' raj
2007-03-17 21:42:28
Moja propozycja to :

ANDRZEJ MRÓZ

Myślę, że posiada włściwy autorytet i bezstronność, aby zostać naszym arbitrem.
Jeżeli będzie trzeba, to mogę szerzej uzasadnić.
Markovitz
2007-03-17 22:07:29
Warto było dożyć tej chwili :)

szach' rajMoja propozycja to : ANDRZEJ MRÓZ


Jeśli tylko się zgodzi, to oczywiście jestem ZA :D

Nie wiem, czy możliwe byłoby podzielenie pracy na kilku moderatorów, którzy moderowaliby np. po dwa podfora :?:

W tej roli widziałbym oprócz Andrzeja : Darka (nie widzę nikogo innego, kto mógłby sprostać podforom Czy wiesz i Odkrycie nowej galaktyki) i Ewę (Muzyko moja i Dziwny jest...), może Eda ...

Gwoli jasności - sam się nie widzę w tej roli. Widzę się w zieleni pól- na odkładanym urlopie...
Ewa
2007-03-17 22:18:22
Ja głosuję na Markovitza, myślę, że on najbardziej się do tej roli nadaje.
Markovitz
2007-03-17 23:09:35
EwaJa głosuję na Markovitza, myślę, że on najbardziej się do tej roli nadaje.


Nie ma co ściemniać : szczera prawda :wink:

Żeby jednak nie popadać w nieuzasadniony entuzjazm i wzajemną adorację -proponuję wyłonić moderatora w drodze głosowania :idea:

OK ?
szach' raj
2007-03-18 07:30:34
Ed i Markovitz mają wiele zalet. Ale między nimi jest długotrwały konflikt. Kto czyta ten wie. Darek odpada, bo nie chce lub nie ma czasu.
Dlatego m.in. popieram Andrzeja, ale Ewa też by się nadawała.
Każdy jednak ma prawo do własnego zdania i propozycja wyborów , domyślam się, że w formie ankiety, jest bardzo dobra.
Niech głosowanie roztrzygnie.
Wcześniej trzeba ustalić czas jesgo trwania.
Andrzej Mróz
2007-03-18 07:54:54
Mnie się wydaje natomiast, że najlepszymi kandydatami będą Szach'raj (uważam tak, nie na zasadzie "wy mnie, a ja was") i Markovitz. Co do mnie to bywa, że nieraz kilka dni (z braku czasu) tu nie zaglądam, czasami zaglądam tu raz dziennie, czasami też częściej, ale to może być za mało aby skutecznie działać. Jeżeli to jest możliwe, to proponuję aby wybrać dwie osoby, które byłyby odpowiedzialne za całość forum, bo rozbijanie odpowiedzialności na poszczególne podfora wydaje mi się nie praktyczne, gdyż "kosmici" starają się zawładnąć całym forum, a nie jego częścią. Wybór dwu osób pozwoliłby skuteczniej interweniować, na wypadek dłuższej nieobecności na forum jednej z wybranych osób.
Również proponuję głosowanie.
Moje kandydatury to Szach'raj i Markovitz.
Markovitz
2007-03-18 08:02:15
Andrzeju : Sprawy bezpieczeństwa to administrowanie. Darek pozostaje Adminem. A podział na moderowanie poszczególnych podforów byłby bardziej czytelny.

Szach'raju : Konflikt z Edem to za dużo powiedziane : szorstka, męska znajomość - tak bym to ujął.
Z Tobą mam podobnie...
8)

Szach' raj Niech głosowanie rozstrzygnie.
Wcześniej trzeba ustalić czas jego trwania
.


Uważam, że im szybciej tym lepiej...
Dziś do godz. 16-ej zgłaszamy kandydatury (można także zgłosić się samemu).
Trzy dni od dziś (od godz.17-ej) powinny nam wystarczyć na podjęcie decyzji :idea:

Co o tym myślicie ?
szach' raj
2007-03-18 08:17:49
Dzięki za zaufanie, ale odpadam w przedbiegach. Zbytnia nerwowość, wiek i małe doświadczenie, czasem niepotrzebna konfliktowość, czasem stronniczość, awersja do rządzenia.
Poza tym , wczoraj dowiedziałem się, że ze względów zdrowotnych powinienem unikać siedzenia przed komputerem.

Markovitz i Ed mogliby bardziej skłócić forumowe środowisko. Jeden i drugi ma swoich zwolenników. W konsekwencji pewne negatywne zjawiska mogłyby sie tylko nasilić.
Markovitz zbyt często zmienia zdanie, w niektórych sprawach jest za mało wyrazisty, za bardzo skupia się na własnym punkcie widzenia.
Andrzej Mróz unika konfliktów, nie popiera ani jednej ani drugiej opcji (Ed - Markovitz), ale
jednocześnie w istotnej kwestii potrafi zdecydowanie i jednoznacznie zareagować ,jasno wyrazić swój pogląd, którego nie zmienia pod wpływem chwili.
Uważnie czyta posty.
angur
2007-03-18 08:49:51
Nie zglaszam dodatkowej kandydatury bo moje preferencje (dwie) juz zostaly zgloszone :D . Czy wyboru dokonamy przez ankiete?
Stach
2007-03-18 09:04:34
Jakże interesujący temat. Darek stoi z boku z założonymi rękami uprzednio wręczjąc "narzędzia" -"dam uprawnienia do moderacji".Darku to komfortowa sytuacja dla Ciebie,stac z boku , czekac i patrzec jak się "wykrwawią" by móc powiedziec ..sami tego chcieliście.Podziwiam taktykę i strategię.Moderowac możesz Ty i tylko Ty ,to nie sztafeta np. 4x400.
Tadeusz
2007-03-18 09:17:42
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 09:17:42 przez Tadeusz
EWA- zapewnia to, że nie dojdzie do strzelaniny.
ANDRZEJ MRÓZ, jako równorzędny kandydat - i też nie dopuści do strzelaniny.
szach' raj
2007-03-18 09:18:22
Stachu, to tu jest sytuacja nietypowa, gdzie administrator i moderator to ta sama osoba.
Ankietę powinien zrobić Darek.
Proszę pamiętać, że ja odmawiam kandydowania.
Stach
2007-03-18 09:27:35
Nie mogę zrozumiec dlaczego ma byc arbiter,to już sami z sobą nic nie potrafimy zrobic ?Tu upatruje rozwiązanie Naszej sytuacji.
Markovitz
2007-03-18 09:28:04
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 09:28:04 przez Markovitz
Cieszę się, że doceniamy zasługi niezastąpionego Twórcy i Admina tego forum. Tego wkładu w działanie forum nikt Darkowi nie ujmie, ani nie odbierze. Problemem jest bieżące działanie forum.
Trudno o owocną wymianę myśli i informacji, jeśli forum co rusz wstrząsane jest konfliktami.
Niezależnie: kto uzyska wasz mandat zaufania, będzie musiał stawić czoła problemom, ale też starać się zachować obiektywizm i bezstronność w toczących się dyskusjach.

Angur Czy wyboru dokonamy przez ankietę ?


Tak myślę : najbardziej widoczny i komfortowy to wybór (głosowanie tajne).

Jeśli nie pojawią się tu uzasadnione głosy sprzeciwu - taki temat wraz z ankietą (kandydaci w porządku- jak w spisie użytkowników) założę ok.godz.17-ej. Chyba, że zrobi to Darek (wtedy proszę o wiadomość).

Proszę więc o oficjalne zgłaszanie kandydatur.
szach' raj
2007-03-18 09:30:57
Stachu ! Takie są założenia forum tego typu. Sami nie mamy środków, żeby skutecznie roztrzygać pewne spory.
Przypomnij sobie np sprawę pewego Stanisława...
Gdyby nie interwencja moderatora ciągnęło by się to dłużej.
Powtarzam - póki co, ankietę wyborczą powinien zrobić administrator, Dariusz Sieradzki.
Chyba, że chcemy kolejnego konfliktu.....
Markovitz
2007-03-18 09:44:53
szach' raj Powtarzam - póki co, ankietę wyborczą powinien zrobić administrator, Dariusz Sieradzki.


Nie szukaj konfliktu tam gdzie go nie ma- jeśli Darek wyrazi taką gotowość, to oczywiście byłoby to najlepsze rozwiązanie. Musimy to wiedzieć, żeby nie odkładać tego, aż powróci pewien User i skutecznie zniechęci nas do wszelkich działań. Bierzmy sprawy w swoje ręce ... :)

Dotychczas zgłoszone kandydatury to :

Andrzej Mróz, Ed, Ewa, Markovitz, Szach'raj. Kto jeszcze ?

I dobrze byłoby udzielić wyraźnej zgody na kandydowanie, bądź nie zgodzić się na kandydowanie . Bez krygowania się.

Ja nie będę się krygował : wyrażam zgodę.
Stach
2007-03-18 09:48:23
Nie zgadzam się,że admin miał wpływ na zmianę mojej postawy.Ta postawa zależy tylko i wyłącznie od mojego podejścia.Jest powiedzenie"można zmusic i przyprowadzic konia nad rzekę ale nie zmusi się go do picia wody".Zyczę Wam dalszego skutecznego poszukiwania ....kata :wink: nie chcę brac udziału w pogoni,bo tak do końca nie wiadomo kto jest ofiarą ,kto myśliwym.
szach' raj
2007-03-18 09:51:12
Ktoś tu ma wyraźne ciągoty do szefowania... na szczęście nie znaczy to, że się do tego nadaje najlepiej. Zapomniałem dodac, że Markovitz zbyt dużo pisze, zbyt wiele porusza tematów, żeby być ocenianym jednoznacznie.
Wydawało mi się, że napisałem wyraźnie : nie kandyduję.
Markovitz
2007-03-18 10:07:01
Szach' raj Wydawało mi się, że napisałem wyraźnie : nie kandyduję.


Teraz napisałeś wyraźnie. Dziękuję :)

Dzięki też za czarną legendę... Na pewno mi nie zaszkodzi :)
Kupletów kolegi Gasketa nie uważam za obraźliwe.

Z uprawnień cenzorskich postaram się korzystać wstrzemięźliwie.
Nie zacznę od grubej kreski, ale też na dzień dobry nie wyślę nikogo na zieloną trawkę.
Ma się rozumieć : jeśli w ogóle dacie mi taką szansę ...
Nie obrażę się na rzeczywistość, jeśli wybierzecie kogoś innego.

Co do liczby wypowiedzi - przyznaję Ci rację Szach'raju. Nie jest to mój atut.

Postanowiłem więc, że: czy będę wybrany, czy nie - mniej będę pisał. Znacznie mniej.
Niedoścignionym wzorem pod tym względem pozostanie dla mnie Darek.
8)
szach' raj
2007-03-18 10:09:53
Ileż to razy ktoś na tym forum pisał, że nie będzie pisał już wcale....
Ale mijały pierwsze emocje i...
Markovitz
2007-03-18 10:20:33
Szach' rajIleż to razy ktoś na tym forum pisał, że nie będzie pisał już wcale ...


Zmartwię Cię - tym razem tego nie napiszę :wink:

Zgłaszajmy się : jeśli ktoś uważa, że podoła temu wyzwaniu -bardzo proszę : niech nawet sam się zgłosi. Jutro zgłosi się Główny sprawca całego zamieszania i wszyscy rozejdziemy się nic nie postanowiwszy...

Dla mnie żadna to ujma przepaść w głosowaniu -w Takim Towarzystwie 8)

To forum potrzebuje moderowania - jak wszystkie tego typu fora.
Tadeusz
2007-03-18 10:45:16
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 10:45:16 przez Tadeusz
ANDRZEJ MRÓZ, EWA !
Żadne z nich nie wnisło sprzeciwu.
Markvitzu drogi, rozpisz ankietę, kandydatów już z mamy wystarczająco dużo, i dobrych.
Darek Sieradzki
2007-03-18 10:47:48
Przede wszystkim ustalmy kandydatów (czyli a) proponujcie kto, b) zaproponowana osoba wypowiada się czy się zgadza).



Najchętniej widziałby jeszcze dwie osoby do moderowania (+ ja), na następujących zasadach:

Moderatorzy mają prawo przenosić wątki do odpowienich forów, ewentualnie dzielić je jeśli zbytnio zmienił się temat, lub nawet zamykać jeśli temat powędrował zupełnie nie tam gdzie trzeba. W przypadku zamknięcia wątku należy podać krótką przyczynę, żeby użytkownicy i inni moderatorzy wiedzieli o co chodzi.

Po drugie: moderatorzy mają prawo upominać poszczególnych dyskutantów - oficjalnie, ale wyłącznie w prywatnych wiadomościach. Jeśli jakieś upomnienia mają pojawić się jako "przerywnik" wątku, to natury ogólnej a nie "imiennie".

Po trzecie: ewentualne "urlopowanie" lub ban dla użytkownika: po ostrzeżeniach od co najmniej 2 moderatorów ewentualna propozycja urlopu/bana jest zatwierdzana lub nie większością głosów moderatorów (stąd 3 czy inna nieparzysta liczba moderatorów).

DS
Tadeusz
2007-03-18 10:52:32
DAREK,EWA, ANDRZEJ MRÓZ !!! - Skład idealny!
Andrzej Mróz
2007-03-18 11:01:32
TadeuszANDRZEJ MRÓZ, EWA !
Żadne z nich nie wnisło sprzeciwu.


Nie wnoszę sprzeciwu, bo bardzo leży mi na sercu wizerunek tego forum, ale jeszcze raz zaznaczam, że mogę nie podołać wyzwaniu, gdyż nie zawsze mam tyle wolnego czasu, aby móc swobodnie tu zaglądać i czytać skrupulatnie wszystkie wpisy.

Dlatego wydaje mi się, że Markovitz i Ewa to właściwe kandydatury.
Ed
2007-03-18 11:03:40
No to się narobiło :) lenistwo Darka daje szansę prostowania postów "w jedynie słusznym kierunku" osobie, która w mojej ocenie na to całkowicie nie zasługuje. Kiedyś, na forum TVP Kultura, Markovitz odważył się zmienić treść mojego zapisu, mając przy tym sporo radochy.
A oto aktualny przykład przyszłościowej cenzury -
Markovitz Piszesz głupoty(...) to co tu napisałeś jest po prostu nadużyciem. Gdybym został moderatorem, taki post byłby natychmiast usunięty.


Darku, opamiętaj się!!!
Jeżeli już zależy userom na czystości forum, niech zgłaszają wszelkiego rodzaju nadużycia, wskazując w odrębnym poście, skierowanym tylko do Ciebie konkretne miejsca, które jednak musiałbyś ocenić żeby je usunąć. Myślę że przeczytanie spornego fragmentu i podjęcie decyzji nie zajęłoby Ci zbyt dożo Twojego cennego czasu. Jesteś tu jedyna osobą, która bezstronnie może patrzeć zarówno na Niemena jak i na dyskusję.
szach' raj
2007-03-18 11:04:54
W takim układzie moje typy :
Ewa, Andrzej, Darek
Markovitz
2007-03-18 11:12:05
Darek SieradzkiPrzede wszystkim ustalmy kandydatów (czyli :

a) proponujcie kto ,

b) zaproponowana osoba wypowiada się czy się zgadza).


Najchętniej widziałby jeszcze dwie osoby do moderowania (+ ja) (..)


Zasad moderowania nie cytuję, bo są oczywiste.

Darek podjął temat, a więc w rozpisanej przez Niego ankiecie wybierzemy dwóch moderatorów :idea:

W normalnych wyborach wystarczy dzień lub dwa . Ja zaproponowałem trzy dni - zainteresowani się dowiedzą, mogą wziąć udział w ankiecie, a dłuższy termin przyczynić się może tylko do pogłębienia podziałów i niezdrowej rywalizacji. Jak uważacie ?
Ewa
2007-03-18 11:16:01
Dziękuję Wszystkim za zaufanie, ale muszę odmówić kandydowania do roli moderatora. Boję się, że mogłabym nie poradzić sobie od strony technicznej.
Mogę natomiast uważnie obserwować dyskusje i zgłaszać uwagi odpowiedniej osobie.

Żeby uniknąć dalszych sporów i konfliktów najlepiej byłoby, aby jednak Darek pozostał na swoim miejscu.
Stach
2007-03-18 11:18:41
EdNo to się narobiło :) lenistwo Darka daje szansę prostowania postów "w jedynie słusznym kierunku" osobie, która w mojej ocenie na to całkowicie nie zasługuje. Kiedyś, na forum TVP Kultura, Markovitz odważył się zmienić treść mojego zapisu, mając przy tym sporo radochy.
A oto aktualny przykład przyszłościowej cenzury -
Markovitz Piszesz głupoty(...) to co tu napisałeś jest po prostu nadużyciem. Gdybym został moderatorem, taki post byłby natychmiast usunięty.


Darku, opamiętaj się!!!
Jeżeli już zależy userom na czystości forum, niech zgłaszają wszelkiego rodzaju nadużycia, wskazując w odrębnym poście, skierowanym tylko do Ciebie konkretne miejsca, które jednak musiałbyś ocenić żeby je usunąć. Myślę że przeczytanie spornego fragmentu i podjęcie decyzji nie zajęłoby Ci zbyt dożo Twojego cennego czasu. Jesteś tu jedyna osobą, która bezstronnie może patrzeć zarówno na Niemena jak i na dyskusję.
[/b]Jestem na TAK,widzę tu głos rozsądku.Wypowiedz Eda jest jasna i przejrzysta oraz pozbawiona dyktatury .Przyłączam się do apelu Eda,skierowanego do Darka !
Markovitz
2007-03-18 11:26:31
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 11:26:31 przez Markovitz
EdMarkovitz odważył się zmienić treść mojego zapisu, mając przy tym sporo radochy.


No cóż, moderator powinien mieć pewną dozę dystansu do spraw i minimum poczucia humoru. Może w tym wypadku nie był to z mojej strony humor najwyższej próby, ale nie będę za to w kółko Cię przepraszał.

Ed oto aktualny przykład przyszłościowej cenzury -
Markovitz Piszesz głupoty(...) to co tu napisałeś jest po prostu nadużyciem. Gdybym został moderatorem, taki post byłby natychmiast usunięty.


Potwierdzam, co napisałem dziś Stachowi : porównanie Niemena do Chrystusa, na jakie pozwolił sobie Stanisław to oczywiste nadużycie.
Jeśli moderator nie mógłby usuwać takich nonsensownych postów, to całe to moderowanie traci sens.

Cieszy mnie Edzie, że odzyskałeś zainteresowanie tym, co wypisuje się na tym forum. Szkoda, że nie byłeś widoczny, gdy Gasket pozwalał sobie na zbyt daleko idące prowokacje. Rozumiem, że przy Twoim moderowaniu, będzie mógł robić to nadal.
Martwi mnie natomiast, że zagrożenia dla wolności wypowiedzi upatrujesz właśnie we mnie !
No cóż : nie pierwszy to atak z Twojej strony i pewnie nie ostatni...

Tu mogę pochwalić się jeszcze jedną słabością: nie potrafię długo żywić urazy do innych ...
Darek Sieradzki
2007-03-18 11:28:45
EdDarku, opamiętaj się!!!
Jeżeli już zależy userom na czystości forum, niech zgłaszają wszelkiego rodzaju nadużycia, wskazując w odrębnym poście, skierowanym tylko do Ciebie konkretne miejsca, które jednak musiałbyś ocenić żeby je usunąć. Myślę że przeczytanie spornego fragmentu i podjęcie decyzji nie zajęłoby Ci zbyt dożo Twojego cennego czasu. Jesteś tu jedyna osobą, która bezstronnie może patrzeć zarówno na Niemena jak i na dyskusję.

Ależ ja tak cały czas robię, tylko sądząc po głosach niezadowolenia nie wszędzie reaguję gdzie trzeba. Są przypadki (czy może nawet jeden przypadek ;)) które wyraźnie szkodzą forum przy czym jednocześnie (z mojego punktu widzenia) nie ma się do czego przyczepić. W takich chwilach opinia dodatkowych moderatorów byłaby bezcenna.
Tadeusz
2007-03-18 11:33:35
ED napisał: No to się narobiło lenistwo Darka daje szansę prostowania postów "w jedynie słusznym kierunku" osobie, która w mojej ocenie na to całkowicie nie zasługuje.

Spokojnie ED, wybory wyłonią kolegium, a to jest w stanie podejmowac decyzje w sposób przemyślany, lepiej niż jeden moderator, który jak każdy człowiek, może być pozbawiony obiektywizmu. Kolegium daje większe szanse na to, że obiektywizm - a i świadomość istnienia takiego surowego, aczkolwiek sprawiedliwego kolegium - poskromi dzikie temperamenty , między innymi mojego, i wielu innych, "ulubienca".
Spójrz obiektywnie, nikt nie mówi o jedynie „słusznym kierunku”, wszyscy chcą wyeliminować zwykłe chamstwo, a to jest kierunek niewątpliwie słuszny.( zwróć uwagę na cudzysłowy)
Demokracja polega wprawdzie na swobodzie głoszenia poglądów, ale polega też na prawie odmowy słuchania bełkotów różnych nawiedzonych, zakompleksionych i sfrustrowanych ”znawców tematu”.

Wiem, że Ciebie i Markovitza łączy „szorstka męska przyjaźń”, ale żaden z was – przynajmniej na tym forum - nie zachował się niegodziwie wobec siebie. Mój „ulubieniec” natomiast zachowuje się niegodziwie wobec większości aktywnych userów, stąd ta akcja zmierzająca do próby aktywnego moderowania tego forum.

Czyżbyś obawiał się o los mojego „ulubieńca” ? Nie obawiaj się ! Niech on sam dba o siebie. Jest już dorosłym chłopcem- jak napisał kiedyś Andrzej Mróz.
Zauważ, że całej tej sprawy nie wywołał Markovitz, wywoływał ją systematycznie Gasket, no i dopiął swego – wywołał !
migaweczka
2007-03-18 11:43:49
Darek Sieradzki
EdDarku, opamiętaj się!!!
Jeżeli już zależy userom na czystości forum, niech zgłaszają wszelkiego rodzaju nadużycia, wskazując w odrębnym poście, skierowanym tylko do Ciebie konkretne miejsca, które jednak musiałbyś ocenić żeby je usunąć. Myślę że przeczytanie spornego fragmentu i podjęcie decyzji nie zajęłoby Ci zbyt dożo Twojego cennego czasu. Jesteś tu jedyna osobą, która bezstronnie może patrzeć zarówno na Niemena jak i na dyskusję.

Ależ ja tak cały czas robię, tylko sądząc po głosach niezadowolenia nie wszędzie reaguję gdzie trzeba. Są przypadki (czy może nawet jeden przypadek ;)) które wyraźnie szkodzą forum przy czym jednocześnie (z mojego punktu widzenia) nie ma się do czego przyczepić. W takich chwilach opinia dodatkowych moderatorów byłaby bezcenna.

Jasne, na wstępie wielki ban dla wszystkich nie idących "jedynie prawą ścieżką" :) Siebie też zaliczam do "innostronnych", nie wielbiących bohatera strony i forum jako jedynego możliwego bóstwa. Ponadto ośmielam się wtrącać czasem coś na temat innej muzyki ;) Podsumowując, w przypadku wygranej osób kandydujących, spodziewam się rychłej banicji :D Markovitzu, możesz się powolutku zacząć cieszyć, bo jest szansa, że więcej nie przeczytasz na tym forum o żadnych pupilkach telewizji :lol: Żyć, nie umierać :)
Wybory na moderatorów dziwnie kojarzą mi się z innymi... Obyśmy nie wyszli na forumowych podobnie 8)
roman
2007-03-18 11:46:10
Cieszę się, że mój wcześniejszy apel przynosi jednak jakieś spóźnione owoce. Darek jako admin + 2 ew. 3 moderatorów to propozycja moim zdaniem optymalna. Co do kandydatur: żałuję, że Ewa nie chce - może się jeszcze zastanowi??? Nie dodam nowych propozycji, bo Darek, w formule przez siebie zaproponowanej jest niewątpliwy, Andrzej Mróz jak najbardziej na miejscu, natomiast nie mam obaw co do Markowitza - jestem przekonany, że zdoła oddzielić swój temperamet polemisty od obowiązku RESPEKTOWANIA ZASAD, o którym było nie tylko w tym topicu sporo! Nadal mam nadzieję, że przedstawiona koncepcja zmieni to forum nie w APOLOGIĘ jego bohatera, lecz w miejsce PRZYJAZNE dla Userów, że uda się odtworzyć atmosferę, która panowała tu w roku 2004. Chciałbym wstąpić do TAMTEJ rzeki, choć już może nie czas?...
Tadeusz
2007-03-18 11:53:08
Migaweczka napisała: Jasne, na wstępie wielki ban dla wszystkich nie idących "jedynie prawą ścieżką" Siebie też zaliczam do "innostronnych", nie wielbiących bohatera strony i forum jako jedynego możliwego bóstwa. Ponadto ośmielam się wtrącać czasem coś na temat innej muzyki Podsumowując, w przypadku wygranej osób kandydujących, spodziewam się rychłej banicji Markovitzu, możesz się powolutku zacząć cieszyć, bo jest szansa, że więcej nie przeczytasz na tym forum o żadnych pupilkach telewizji Żyć, nie umierać
Wybory na moderatorów dziwnie kojarzą mi się z innymi... Obyśmy nie wyszli na forumowych podobnie


Migaweczko, opanuj się! Czyżbyś miała cos na sumieniu, o czym nie wiemy, a boisz się , że się wyda i wywalą Cię ? :lol:
Ewa
2007-03-18 11:54:37
Spójrzmy na te wybory nie przez pryzmat wzajemnych sympatii czy antypatii.
Niech dobro tego forum stanie się sprawą najważniejszą!
Markovitz
2007-03-18 11:56:25
Migaweczka Markovitzu, możesz się powolutku zacząć cieszyć, bo jest szansa, że więcej nie przeczytasz na tym forum o żadnych pupilkach telewizji :lol:

Raczej smucę się, że tak jestem odbierany. O tej "pupilce" (Maryli Rodowicz) pisałem kilka razy, a i nie mam tak wąskich gustów jak usiłujesz mi to z uporem godnym lepszej sprawy udowodnić.
Czesław Niemen nie jest moim bóstwem- to może być zarzut pod adresem Stacha, ale nie moim.
Reasumując poruszasz się jak w siwej mgle, ale gdybym został moderatorem (co staje się wobec opinii Eda, Twojej i Szach'raja coraz mniej prawdopodobne) -nadal będziesz mogła to robić, krytykując mnie bez obaw :wink:
migaweczka
2007-03-18 12:00:08
TadeuszMigaweczko, opanuj się! Czyżbyś miała cos na sumieniu, o czym nie wiemy, a boisz się , że się wyda i wywalą Cię ? :lol:

Jestem opanowana, przyznam szczerze, że nieźle się bawię i z ciekawością czekam na finał "wyborów".
Tadeuszu, nie mam nic na sumieniu i nawet nie wysyłałam nikomu PW z knowaniami, więc myślę, że w niczyich postach nie pojawią się żadne ujawnione rewelacje na ten temat :lol:
migaweczka
2007-03-18 12:04:16
Markovitz
Migaweczka Markovitzu, możesz się powolutku zacząć cieszyć, bo jest szansa, że więcej nie przeczytasz na tym forum o żadnych pupilkach telewizji :lol:

Raczej smucę się, że tak jestem odbierany. O tej "pupilce" (Maryli Rodowicz) pisałem kilka razy, a i nie mam tak wąskich gustów jak usiłujesz mi to z uporem godnym lepszej sprawy udowodnić.
Czesław Niemen nie jest moim bóstwem- to może być zarzut pod adresem Stacha, ale nie moim.
Reasumując poruszasz się jak w siwej mgle, ale gdybym został moderatorem (co staje się wobec opinii Eda, Twojej i Szach'raja coraz mniej prawdopodobne) -nadal będziesz mogła to robić, krytykując mnie bez obaw :wink:

Tekst o bóstwie akurat nie był pisany z myślą o Tobie, Marku :)
"Pupilki" też Ci nie zarzucam, to raczej ja ją lubię, a tu chyba powinnam się tego wstydzić, ale nie zamierzam :)
E tam, zaraz krytykować. Własne zdanie, odmienne od czyjegoś, nie zawsze od razu jest krytyką ;)
Siwa mgła ? Chyba bardziej czeski film ;)
Markovitz
2007-03-18 12:31:40
EwaSpójrzmy na te wybory nie przez pryzmat wzajemnych sympatii czy antypatii.
Niech dobro tego forum stanie się sprawą najważniejszą!


Obawiam się, czy zdanie Ewy nie będzie postawą odosobnioną...

Mieliśmy zgłaszać kandydatów, a kandydaci mieli wyrażać (lub nie) zgodę na kandydowanie. Sam zgłosiłem trójkę Userów (Darek nie bierze udziału, bo pozostanie moderatorem): Ewę, Andrzeja i Eda (jest od początku na tym forum, więc dlatego).
Doczekamy się potwierdzenia zgody na kandydowanie ?
Andrzej Mróz
2007-03-18 12:33:55
Czytając niektóre posty mam wrażenie, że tworzy się antykoalicja.

Czyżby niektórych z nas satysfakcjonowała sytuacja w której zwykłe społeczne zasady współżycia, ludzka kultura, szczególnie kultura wypowiedzi miała pozostać na najniższym z możliwych poziomie?
Markovitz
2007-03-18 12:41:38
Sorry Andrzej, ale już wielokrotnie zgłaszano Twoją kandydaturę.
Nie daj się długo prosić.
Czekamy, czy aż wyrazisz zgodę na kandydowanie ...

8)

A że tworzą się koalicje i prowadzona jest kampania. Nieskrępowana dyskusja przy poszanowaniu głównego bohatera forum i osób biorących w nim udział - to chyba powinna być norma ?
szach' raj
2007-03-18 12:41:47
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 12:41:47 przez szach' raj
To prawda, Andrzeju.
Drugi wniosek : mam wrażenie , że jesteś popierany przez wszystkich.
A więc nie tylko dla mnie oczywiste są Twe zalety, które predysponują do roli, było nie było, sędziego.
Ewo, poradzisz sobie na pewno !
migaweczka
2007-03-18 12:42:41
MarkovitzMieliśmy zgłaszać kandydatów, a kandydaci mieli wyrażać (lub nie) zgodę na kandydowanie. Sam zgłosiłem trójkę Userów (Darek nie bierze udziału, bo pozostanie moderatorem): Ewę, Andrzeja i Eda (jest od początku na tym forum, więc dlatego).
Doczekamy się potwierdzenia zgody na kandydowanie ?

Z tego co pamiętam, Ewa obawia się strony technicznej (to jest do nauczenia Ewo, nie martw się :) ), Andrzej się zgodził, ale uprzedził, że może nie zawsze być "czasowy", więc tylko Ed jeszcze się nie wypowiedział w tej kwestii :)
szach' raj
2007-03-18 12:44:43
I tu popieram w pełni Migaweczkę.
I idę na skoki...
Markovitz
2007-03-18 12:52:16
Migaweczka Andrzej się zgodził, ale uprzedził (..)


Nie zauważyłem - Andrzeju zgodziłeś się ?!

To pozostaje do potwierdzenia jeszcze kandydatura Eda...

Ale ja nie będę tu najlepszym emisariuszem- może Ty Migaweczko zapytaj ?
migaweczka
2007-03-18 12:57:14
Markovitz
Migaweczka Andrzej się zgodził, ale uprzedził (..)

Nie zauważyłem - Andrzeju zgodziłeś się ?!

Tak zrozumiałam post Andrzeja:
Andrzej MrózNie wnoszę sprzeciwu, bo bardzo leży mi na sercu wizerunek tego forum, ale jeszcze raz zaznaczam, że mogę nie podołać wyzwaniu, gdyż nie zawsze mam tyle wolnego czasu, aby móc swobodnie tu zaglądać i czytać skrupulatnie wszystkie wpisy.

MarkovitzTo pozostaje do potwierdzenia jeszcze kandydatura Eda...
Ale ja nie będę tu najlepszym emisariuszem- może Ty Migaweczko zapytaj ?

A dlaczego ja miałabym być lepszym emisariuszem ? Ed czyta to, co tu piszemy, więc zapewne da odpowiedź bez namawiania :)
Ewa
2007-03-18 13:01:45
szach' raj
Ewo, poradzisz sobie na pewno !

Oczywiście mogę spróbować, jeśli nie będzie innych kandytatur.

Zastanawiam się, czemu nikt jeszcze nie zgłosił kandydatury Romana. Myślę, że jest to osoba posiadająca niezaprzeczalny autorytet, odpowiedni dystans i obiektywizm.
Mam nadzieję, że wyraziłby zgodę na kandydowanie. :wink:
Andrzej Mróz
2007-03-18 13:18:16
Jeszcze raz zgadzam się.
Popieram też sugestię Ewy co do Romana.

Lub inaczej zgłaszam kandydaturę Romana.
Ed
2007-03-18 13:19:20
MarkovitzTo pozostaje do potwierdzenia jeszcze kandydatura Eda...


Dziękuję, nie...
Markovitz
2007-03-18 13:22:41
Ewa
Oczywiście mogę spróbować, jeśli nie będzie innych kandytatur.


A jeśli będą - też możesz Ewo spróbować :P

Gdyby Roman był aktywnym Userem poważnie zastanawiałbym się, ale niestety ostatnio nie jest ...

Decyzja o zgodzie na kandydowanie należy do Romana. Może to Go ożywi ? :wink:
Piotr Starzyński
2007-03-18 14:33:57
Jak najbardziej popieram na I-ym miejscu kandydaturę Andrzeja Mroza, a na dalszym Markovitza lub Ewę ( Ewo, nie bój się.) :)
Po-zdrowie-nia
Dasza
2007-03-18 15:10:24
Myślę, że Andrzej, Ewa i Markovitz to dobrzy kandydaci na moderatorów.
Trudno o lepszych. Czytają forum na bieżąco i są w stanie w porę zareagować,
gdy zajdzie taka potrzeba.
Ewo, głowa do góry, na pewno dasz radę.
Ewa
2007-03-18 15:30:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-18 15:30:10 przez Ewa
OK, zgadzam się kandydować.
Dzięki za wsparcie. :)
Markovitz
2007-03-18 15:41:57
Jestem przekonany, że w osobach Darka, Ewy i Andrzeja będziemy mieli bardzo dobrych i niezależnych moderatorów.
Wszyscy Oni potwierdzili nieraz niezależność poglądów.

Wbrew przedstawionym tu opiniom nie sądzę, że byłbym złym moderatorem, ale te powtarzające się uwagi o moich ciągotach do "rządzenia" ... Co tu pisać - coś w tym może być na rzeczy, choć wydaje mi się bliższa raczej pozycja outsidera ...:)

Poza tym trudno byłoby mi współpracować z Darkiem, bo od jakiegoś czasu po prostu nie podtrzymujemy kontaktów.

Z tych względów proszę, abyście przyjęli ze spokojem i zrozumieniem moją rezygnację z kandydowania na moderatora tego forum.

W zupełności zadowoliłoby mnie potencjalne trzecie miejsce w ewentualnym głosowaniu. To też podium :D

Rezygnuję.
szach' raj
2007-03-18 15:53:17
Zostałem pozytywnie zaskoczony. Dojrzała decyzja.
Czy w takim układzie wybory są niezbędne ?
Ewa
2007-03-18 16:05:40
A ja nadal uważam, że Markovitz byłby najlepszym moderatorem.
Markovitz
2007-03-18 16:09:13
EwaA ja nadal uważam, że Markovitz byłby najlepszym moderatorem.


Dzięki- ale moja decyzja nie podlega już dyskusji.

Co na to nasz Admin ?

Czy wybory są potrzebne ?
szach' raj
2007-03-18 16:10:10
Cóż poradzisz, Ewo. Markovitz zrezygnował, więc może i wyborów da się uniknąć.
Ewa i Andrzej - co do kandydatur z Trójmiasta chyba nikt nie miał zastrzeżeń ?! Co z Romanem ?
Tadeusz
2007-03-18 16:16:13
Tercet Ewa- Darek- Andrzej jest już chyba zaklepany.
Markovitz
2007-03-18 16:28:15
TadeuszTercet Ewa- Darek- Andrzej jest już chyba zaklepany.


Tadeuszu - ostatnie słowo należy do Admina .

Niektórzy czekają także na odpowiedź Romana...
roman
2007-03-18 16:31:12
Witam ponownie. BARDZO żałuję, że Markovitz wycofał swoją kandydaturę, gdyż podzielam zdanie Ewy. Gdyby był w tym gronie - nie zgosiłbym się, ale jeżeli Go nie ma, to OK.
A zatem zgadzam się kandydować, skoro jakiś czas temu wsadziłem kij w mrowisko, to trzeba być konsekwentnym. Pozdrawiam więc wszystkich i obiecuję, że - niezależnie od wyniku wyborów - jeśli atmosfera na Forum powróci do etycznej i estetycznej formy, A NA TO SIĘ NA SZCZĘŚCIE ZANOSI, to nie ograniczę swojej obecności do "moderowania".
Piotr Starzyński
2007-03-18 16:36:21
Skoro Markovitz zrezygnował, to proponuję Romana- będzie moderatorem na 102...posty :wink: .
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2007-03-18 16:40:29
Piotr StarzyńskiSkoro Markovitz zrezygnował, to proponuję Romana- będzie moderatorem na 102...posty :wink:


Skoro na dobre zaczęła się kampania, to jeśli ma to dla Kogoś znaczenie :
zagłosuję na Ewę -idealnego arbitra do rozwiązywania problemów na forum.

:)
Darek Sieradzki
2007-03-18 16:57:19
Ewa i Andrzej wydają mi się odpowiednimi kandydatami. Jeśli nie ma protestów, myślę, że możemy sobie odpuścić głosowania.

Co do strony technicznej moderacji: nic skomplikowanego tam nie ma. Generalnie moderator ma dostępne dodatkowe, proste opcje: zamknij wątek i przenieś wątek do innego forum (i ewentualnie jeszcze: podziel wątek, która to opcja pozwala na wydzielenie wybranych postów jako nowy wątek). Nic bardziej skomplikowanego niż zwykłe pisanie listów na forum. Całą resztę moderacji przeprowadza się tradycyjnymi metodami (PW :)).

DS
Markovitz
2007-03-18 17:08:17
Nie zgłosiłem Romana i nie jest to mój kandydat, ale uzyskał poparcie Andrzeja i Piotra i dlatego moim zdaniem -jeśli moderatorzy mają cieszyć się zaufaniem wszystkich Userów (także tych przyszłych), to wypadałoby przeprowadzić ankietę i obdarzyć Ich mandatem zaufania.
Tadeusz
2007-03-18 17:10:05
Darek napisał: Ewa i Andrzej wydają mi się odpowiednimi kandydatami. Jeśli nie ma protestów, myślę, że możemy sobie odpuścić głosowania.

Wybór najlepszy z mozliwych. Popieram i jestem za odpuszczeniem sobie głosowania.
Dasza
2007-03-18 17:26:35
Ponieważ jest 3 kandydatów , a miejsca do obsadzenia są 2,
to jednak niezbędne jest głosowanie.
Padła kandydatura Romana, który wyraził zgodę.
Nie można więc go pomijać.
Markovitz
2007-03-18 17:55:13
Jestem za ankietą jako formą demokratycznego wyboru, ale widzę, że trudno przychodzi nam przejście do porządku dziennego nad konfliktami osobowości.
W tej sytuacji przedstawione przez Admina rozwiązanie i tak jest lepsze od czekania nie wiadomo na co...

Chciałbym jeszcze przekazać pozdrowienia z Wasiliszek, które właśnie otrzymałem. Dom Czesława - jeszcze stoi
:D
Ed
2007-03-18 18:01:39
DaszaPonieważ jest 3 kandydatów , a miejsca do obsadzenia są 2,
to jednak niezbędne jest głosowanie.
Padła kandydatura Romana, który wyraził zgodę.
Nie można więc go pomijać.


Ostateczne decyzje na tym forum podejmował zawsze Darek I NIECH TAK ZOSTANIE, on też wybrał sobie do współpracy Ewę i Andrzeja.
Głosowanie wg mnie nie jest konieczne...
Tadeusz
2007-03-18 18:02:33
Markovitz napisał: W tej sytuacji przedstawione przez Admina rozwiązanie i tak jest lepsze od czekania nie wiadomo na co...

RZECZYWIŚCIE, ZGADZAM SIĘ Z MARKIEM. POZOSTAWMY DECYZJĘ DARKOWI, BO SIĘ SPRAWA ROZMYDLI - JAK TO W POSLCE WBYWA.
szach' raj
2007-03-18 18:06:44
Dziękuję za pozdrownienia z Wasiliszek (i wzajemnie). Od kogo ?
Markovitz
2007-03-18 18:28:42
Szach' rajDziękuję za pozdrowienia z Wasiliszek (i wzajemnie). Od kogo ?


Od Wasiliszan :D

Czy mam zatem uważać sprawę za rozstrzygniętą i w poczuciu spełnienia obywatelskiego obowiązku mogę odejść już od kompa * ?

Jeśli już mamy trzech moderatorów- to może wreszcie doczekam się konkretnej odpowiedzi (przynajmniej na co drugie pytanie) ?
8)
Piotr Starzyński
2007-03-18 18:43:05
Odejdź, lecz..."wróć jeszcze dziś"...na "Lp". :wink:
Do usłyszenia
Markovitz
2007-03-18 19:51:58
W takim razie szczere gratulacje dla nowych Moderatorów Ewy i Andrzeja.
Składam także podziękowanie dla Darka za ważną i odważną decyzję.

Piotrze - oczywiście nadal będę czytał forum i będę słuchał audycji.
Szach'raju - nie będę "rządził"- możesz rozwijać skrzydła !
Pamiętam, co napisałem.
Gaskecie i Stachu -nie muszę już przeszkadzać w Waszych misjach :wink:
No i najważniejsze : nie będę mógł cenzurować Eda*. Co za ulga !

*Do tej pory też nie mogłem, ale jak się okazało dla niektórych byłem kneblem tego forum.

P>S> Przed chwilą był Gas.. Popatrzył i uciekł . Niepotrzebnie się wystraszył. :)
Andrzej Mróz
2007-03-18 20:31:03
Wygląda na to, że to już. Skoro tak to bardzo chciałbym podziękować Wam za okazane mi zaufanie. Mam sporą tremę, ale też i wewnętrzne przekonanie, że sprawy potoczą się dalej tak, że przestaniemy się w końcu wstydzić przed gośćmi na tym forum za powypisywane tu bzdury i wszystko stanie się takie jakim było w zamyśle inicjatorów tej Strony.
Dasza
2007-03-18 20:36:08
Ja również gratuluję Ewie i Andrzejowi nowych funkcji.
Życzę wszystkim moderatorom owocnej i przyjaznej
współpracy.
Mam nadzieję, że dzięki ich pracy, forum będzie takim
miejscem, do którego chętnie się wraca.
Wierzę, że zrobią wszystko, aby Niemen był tu najważniejszy.
Darek Sieradzki
2007-03-18 20:37:09
W takim razie witam nowych moderatorów :)

DS

Przy okazji skoro już tak sobie rozdajemy funkcje... Może jest chętny do moderowania podforum "W poszukiwaniu źródła"?...
migaweczka
2007-03-18 20:44:18
Ewo, Andrzeju - gratuluję :)
Powodzenia i dużo cierpliwości ;)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

Druskienniki, widok na Niemen :)
Źródło
Ewa
2007-03-18 20:49:43
Dziękuję za życzenia i gratulacje oraz za ten kredyt zaufania, którym mnie obdarzyliście.
Podobnie jak Andrzej mam tremę, ale myślę, że wspólnymi siłami postaramy się przywrócić tu miłą atmosferę i tak, jak pisała Dasza, Niemen będzie tu najważniejszy.
szach' raj
2007-03-18 21:46:05
Serdeczne gratulacje dla Ewy i Andrzeja ! Jestem przekonany, że to właściwi ludzie na właściwym miejscu.
Co do podforum "W poszukiwaniu źródła", nie wiem czy dobrze zrozumiałem - potrzebny jest jeszcze ktoś ?
Jeżeli tak, polecam Capricorna albo Romana albo Bogdana Ratajczaka. Tylko nie wiem czy będą zainteresowani. Jeżeli natomiast chodzi o wybór między Andrzejem a Ewą w sprawie szefowania tym podforum, to pamiętajcie, że warto skorzystać z pomocy trzech wymienionych Panów.
Andrzej Mróz
2007-03-18 22:22:41
A ja zaproponowałbym Szach'raja na to podforum, przecież to Jego żywioł, czyż nie Szach'raju?
Ewa
2007-03-18 22:31:53
Ja też widziałabym tu Szach'raja, ale na razie nie wyraził takiej chęci. Może jeszcze się zastanowi.
Darek Sieradzki
2007-03-19 06:24:45
szach' rajCo do podforum "W poszukiwaniu źródła", nie wiem czy dobrze zrozumiałem - potrzebny jest jeszcze ktoś ?

Tak, jeszcze ktoś, ale do innego zadania: do zakładania nowych wątków zamiast ich dzielenia, kasowania i zamykania ;)

To bardziej pracochłonne zadanie i przydałaby się osoba, która np. ma sporo artykułów prasowych o Niemenie (szczególnie tych z dawnych lat) i miałaby chęć od czasu do czasu "wstukać" jakiś interesujący do podforum.

DS
szach' raj
2007-03-19 06:29:04
Dokładnie. I z tych powodów wymieniłem wcześniej trzy konkretne osoby. Spełniają wszelkie warunki. Ja - nie. Ale dzięiki za zaufanie. Mam teraz co innego na głowie, sorry...
Tadeusz
2007-03-19 06:55:27
Gratulacje dla Ewy i Andrzeja.
Jutro, jako poddany, wpadam do Trójmiasta i składam nowym moderatorom należną daninę. :lol:

"W poszukiwaniu zródła" - ED, Markovitz, Roman
Markovitz
2007-03-19 07:12:02
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-19 07:12:02 przez Markovitz
Dziękuję, ale nie chcę być znów tak potraktowany...
Tadeusz
2007-03-19 07:17:15
Makovitzu, czemu stoisz fochy? Zaproponowałem Twoją kandydaturę i pozostałe, kierując się Waszą merytorycznością. Jestem zdania, że wymienione osoby nadają się do tego najlepiej, przez to zaproponowałem EDA choć wiem, że wcześniej odmówił. Podając te kandydatury, miałem na myśli jedynie dobro tego forum i wzbogacenie jego zawartości, co z pewnością przyciągnełoby nowych forumowiczów.
Gdyby któryś z zaproponowanych kandydatów objął tę funkcję, to zespół moderatorów mielibyśmy, moim zdaniem, doskonały, a doskonałość jak wiadomo nie jest powszechna.
Markovitz
2007-03-19 07:54:11
Tadeuszu- nie miałeś odwagi kiedy, całkowitym milczeniem zignorowano kandydaturę Romana. Miała ją za wszystkich userów tego forum Dasza. Gdyby Ona mnie zgłosiła -serdecznie podziękowałbym i grzecznie bym odmówił. To byłby dla mnie honor, że znalazłem tu uznanie Takiej Osoby.

Dwójce Moderatorów już to wyjaśniłem. Nie są temu winni.

Tobie i innym Userom należy się jeszcze kilka zdań, by nikt nie wyskakiwał więcej z takimi propozycjami ...

Roman nie był moim kandydatem na moderatora i w stosunku do Jego książki wyraziłem tyle krytycznych uwag, co chyba nikt na tym forum, ale nie mogę zgodzić się na takie potraktowanie autora książki, którego Szach'raj widzi między Userem, który napisał kilka postów (sorry, Capricorn) a panem Bogdanem, który posta nie napisał wcale !

Nie chcę więc, aby ktokolwiek z Was zgłaszał i ponawiał moją kandydaturę.

Nie obrażam się na Forum. Będę tu, chyba że nie zdzierżę kolejnego ataku Eda albo dostanę bana.
roman
2007-03-19 08:18:02
Moi Drodzy! Napisałem proroczo w poprzednim poście, że skoro się powiedziało A, to trzeba być konsekwentnym. Jeśli sami wymyśliliście sobie WYBORY, to rezygnacja z nich PO zgłoszeniu kandydatur jest nie tylko nielogiczna, ale przeczy także wielu innym zasadom. Mówiąc po "herbertowsku" jest to KWESTIA SMAKU. Więc proszę sobie łaskawie dać spokój z tymi gierkami i proponowaniem mi TERAZ czegokolwiek, bo ja w czymś takim nie mam zamiaru brać udziału. Nie pozwala mi PRZYZWOITOŚĆ...
Tadeusz
2007-03-19 08:20:33
Marek napisał: Tadeuszu- nie miałeś odwagi kiedy, całkowitym milczeniem zignorowano kandydaturę Romana.

Nie jest to kwestia odwagi, lecz przekonania. Uważałem i dalej uważam, że wybrani moderatorzy są najlepszymi z możliwych. Wybory mają to do siebie, że popiera się w nich swoich kandydatów, więc czemu miałem wstawiać się za Romanem ? – tym bardziej, że był nieobecny na forum ze dwa lata i siłą rzeczy nie może do końca identyfikować się z naszymi problemami. Wpadł raptem na "dwa posty". Dlatego nie wstawiałem się za nim !
Natomiast w kwestiach związanych z publikacjami uważam Go za idealnego kandydata i wyraziłem to swoja propozycją.
Marku, czas na ustawienie zegara na godzinę 0:00 i przestać się boczyć wzajemnie. Jest szansa na doprowadzenie do miłej atmosfery na tym forum. Pomóżmy zatem nowym moderatorom. Oni z pewnością, godząc się na ta funkcję, liczą na nas. Jeżeli teraz nie damy sobie rady, to oznaczać to będzie, że możemy spokojnie rozejść się na cztery strony Świata, zapomnieć o tym forum, zapomnieć o naszych idolach i o przyszłych zlotach.
Markovitz
2007-03-19 08:37:58
Mimo wyrażonych tu (w sposób otwarty) zastrzeżeń i ja trzymam kciuki za powodzenie Forum i za nowych Moderatorów 8)

Wprowadzony przez Darka system moderowania jest na pewno lepszy od pomijania problemów wzgardą milczenia.
Ewa
2007-03-19 08:52:08
TadeuszJest szansa na doprowadzenie do miłej atmosfery na tym forum. Pomóżmy zatem nowym moderatorom. Oni z pewnością, godząc się na ta funkcję, liczą na nas. Jeżeli teraz nie damy sobie rady, to oznaczać to będzie, że możemy spokojnie rozejść się na cztery strony Świata, zapomnieć o tym forum, zapomnieć o naszych idolach i o przyszłych zlotach.

Święte słowa, Tadeuszu. :D
Liczę na to, że będzie tu więcej zrozumienia, a mniej swarów i dąsów.

Przykro mi z powodu Romana, ale mam nadzieję, że zapomni o urazach i znów będzie uczestniczył w naszym forumowym życiu.
szach' raj
2007-03-19 13:41:39
Markovitz mija się z prawdą, że tylko Dasza przypomniała kandydaturę Romana. Ja również, zadając pytanie w odpowiednim czasie : "co z Romanem ?" I jeszcze kwestia prasowego podforum. Darek napisał, jakiej osoby tam potrzebuje. A więc do podforum "W poszukiwaniu żródła" nie trzeba człowieka , który zarzuca nas wielką ilością postów. Panowie Cpricorn i Bogdan Ratajczak po pierwsze - mają dużą bibliotekę artykułów prasowych dotyczacych Niemena, wiele z nich mają już zeskanowanych, także całych książek, po drugie, dobrze znają technikę komputerową, posiadają odpowiednie programy itp. Myślę, że czas też by znaleźli...
Ale teraz pewnie nie zechcą...a szkoda.
Co do Pana Romana - nie znam go, ale z wielkim zainteresowaniem przeczytałem jego wspaniałą książkę i na tej podstawie mogę się domyślać, że nadawałby się idealnie.
Markovitz
2007-03-19 14:18:13
Szach' rajMarkovitz mija się z prawdą, że tylko Dasza przypomniała kandydaturę Romana (..)
A więc do podforum "W poszukiwaniu żródła" nie trzeba człowieka , który zarzuca nas wielką ilością postów.


Gdybyś mógł Szach'raju przeczytać jeszcze raz mój post to dotarłoby do Ciebie, że to nie ja mijam się z prawdą przekręcając cudze odpowiedzi.

Ja napisałem o tym :

po 1/ że Dasza wykazała się odwagą, kiedy pominięto kandydaturę Romana,
po 2/ że nie podoba mi się , iż umieściłeś Romana pomiędzy dwoma panami, którzy nie udzielają się na tym forum, a tu nie chodziło o wybór znawców tematu, lecz moderatora podforum.

Droga do tej funkcji nadal pozostaje otwarta i nie zdziwi mnie w tej chwili żaden wybór, a o wiedzy Capricorna i pana Bogdana wcale nie wątpię.

Dziękuje, ale wobec tak obrzydliwych napaści nie zamierzam dalej tu polemizować.

Człowiek, który zarzucił Was wielką ilością postów
Ewa
2007-03-19 14:24:11
Chyba obaj Koledzy są trochę przewrażliwieni, stąd te nieporozumienia. :wink:

Każdy ochotnik do prowadzenia tego podforum będzie mile widziany i to niezależnie od ilości napisanych postów.
Tadeusz
2007-03-19 14:36:03
Jeszcze raz powtórzę słowa z jednego z moich porzednich postów.

Oto one: ...czas na ustawienie zegara na godzinę 0:00 i przestać się boczyć wzajemnie. Jest szansa na doprowadzenie do miłej atmosfery na tym forum. Pomóżmy zatem nowym moderatorom. Oni z pewnością, godząc się na ta funkcję, liczą na nas. Jeżeli teraz nie damy sobie rady, to oznaczać to będzie, że możemy spokojnie rozejść się na cztery strony Świata, zapomnieć o tym forum, zapomnieć o naszych idolach i o przyszłych zlotach.

Proponuję przeczytać wątek pt. "Kalendarium" i tam wyładować
swoją energię.


PS Panowie! Czyż Ewa nie jest balsamem na całe to zło? Bądźcie dżentelmenami !
szach' raj
2007-03-19 15:23:45
Przepraszam Markovitza za moje słowa, rzeczywiście mógł to wziąć do siebie, z tymi postami...Chodziło mi ogólnie, o sprawę kryteriów w temacie prasowego podforum. To było w momencie kiedy Markovitz zrezygnował z kandydowania, tym bardziej nie kierowałem tego w Jego stronę. Ale rozumiem, i bardzo prezpraszam !

Mam regularny kontak z tymi Panami (Capricorn i Ratajczak). Capricon zresztą apelował kiedyś bezskutecznie do Darka, że ma ciekawe artykuły, które warto by umieścić na podforum prasowym. Poza tym, Pan Ratajczak jest dobrze znany w środowisku ludzi od lat zajmujących się Niemenem ( na forum też by się paru znajomych znalazło...), dodatkowo ma szerokie kontakty w środowisku.
Pisząc o Norwidzie i Herbercie w twórczości Niemena dotarłem dzięki nim do wielu źródeł prasowych, o niektórych nawet wcześniej nie słyszałem...
To tylko moje skromne sugestie. Reakcja na apel admina - pierwsze skojarzenie : Ratajczak , Capricorn, Roman. I tyle.
gasket
2007-03-19 15:59:39
Wszystkim gratuluje milej niedzieli!
Jak duzo nowych postow! I wszystkie o Niemenie! Caly tydzien zajmie mi przedzieranie sie przez gaszcz mysli!

Witam rowniez nowych moderatorow. Troche to bedzie heca - powiedzmy dyskutuje z Ewa, mam inne zdanie, no to ona kasuje moj post, bo sie z nim nie zgadza! Zobaczymy jak bedzie...

Na samym poczatku dzialalnosci moderatorow, chcialbym sie do nich zwrocic z prosba, zeby cos zrobili z wyszukiwarka (albo wplyneli na administratora). Wypadaloby ja w koncu uruchomic. 8 czy 9 tysiecy napisanych postow a wyszukiwarka nie dziala!
Ewa
2007-03-19 16:16:22
Jak dokładniej poczytasz, to dowiesz się, że nie mogę skasować Twojego posta.
Ale możesz dostać ode mnie upomnienie na p.w. :wink:
Bożena
2007-03-19 17:50:02
Witam serdecznie wszystkich,
a szczególnie nowych Moderatorów.
I spiesze z gratulacjami .
Zycze Wam cierpliwości ,tolerancji i zrozumienia.
Wybór doskonały !
Ewa będzie lekiem i balsamem.

Pozdrawiam
B.
Darek Sieradzki
2007-03-20 11:13:35
Markovitz1/ że Dasza wykazała się odwagą, kiedy pominięto kandydaturę Romana,


Marku, gdyby trzeba było wybrać ustrój polityczny dla naszego forum, to byłby to absolutyzm oświecony - stąd taka decyzja ;)

Podjąłęm decyzję o pominięciu wyborów i mianowaniu Ewy i Andrzeja z kliku powodów:

    * wyraźnie mieli popracie i sympatię aktywnych forumowiczów,

    * są z nami od dawna i nieprzerwanie (nie przypominam sobie, żeby któreś z nich np. "obrazilo się" na forum z powodu tego co się tutaj wypisuje),

    * wydają się być spokojni i zrównoważeni w swoich opiniach, nie dają się niepotrzebnie ponieść emocjom (patrz także punkt poprzedni) i ostatecznie:

    * zgodzili się na pełnienie funkcji w sposób który sugeruje, że dobrze rozumieją czym moderowanie nie jest (zaszczytem, sukcesem politycznym, zdobytym wyeksponowanym stanowiskiem, misją naprawy forum itp.), a czym jest (dodatkowym, nie zawsze przyjemnym obowiązkiem dopilnowania porządku na forum).


Zresztą nikt nie protestuje, że to zły wybór, tylko czepiacie się kwestii formalnych, jakby to była jakaś polityczna gierka :?

Markovitzpo 2/ że nie podoba mi się , iż umieściłeś Romana pomiędzy dwoma panami, którzy nie udzielają się na tym forum, a tu nie chodziło o wybór znawców tematu, lecz moderatora podforum.


Ale dlaczego próbujesz szeregować ludzi wedlug zasług, kiedy wlaśnie zupełnie nie o to chodzi? Niech to sobie będzie ktoś zupełnie "z ulicy" byle miał zapał i materiały do rozwijania podforum "W poszukiwaniu źródła". Co więcej mogą to być dwie, trzy albo i więcej osób - nie widzę przeszkód.

Dla jasności (bo nie jestem do końca pewien, że jest to dobrze zrozumiane): uprawnienia i zadania ewentualnych "moderatorów WPZ" nie mają nic wspólnego z uprawnieniami i zadaniami moimi, Ewy i Andrzeja. Ooby te NIE będą moderatorami w sensie "dbania o porządek". Ich zadaniem będzie samodzielnie uzupełniać podforum o nowe artykuły, ewentualnie odbierać wstępnie przygotowane artykuły od innych forumowiczów (jeśli jacyś zdecydują się mieć swój wkład w tę pracę). I tyle.
Darek Sieradzki
2007-03-20 11:26:47
gasketWitam rowniez nowych moderatorow. Troche to bedzie heca - powiedzmy dyskutuje z Ewa, mam inne zdanie, no to ona kasuje moj post, bo sie z nim nie zgadza! Zobaczymy jak bedzie...

Wiesz, jakoś nie sądzę, żeby coś takiego się stało. Poza tym nieodwracalnie kasować posty mogę tylko ja - pozostali moderatorzy mogą je co najwyżej zablokować lub ukryć przed światem.
gasketNa samym poczatku dzialalnosci moderatorow, chcialbym sie do nich zwrocic z prosba, zeby cos zrobili z wyszukiwarka (albo wplyneli na administratora). Wypadaloby ja w koncu uruchomic. 8 czy 9 tysiecy napisanych postow a wyszukiwarka nie dziala!

Próbowałem już naprawić wyszukiwanie dostępnymi w forum narzędziami, ale jakoś nadal nie działa. Problem leży więc gdzieś głębiej, zajmę się nim, ale nie wstrzymuj na razie oddechu - to trochę potrwa.
Tadeusz
2007-03-20 15:31:17
Uzasadnienie Darka o podjętych decyzjach jest bardzo logiczne, precyzyjne - w pełni odzwierciedlające rzeczywistość. Mnie przekonuje to całkowicie.

PS. Wg. mnie Darek nie musiał niczego uzasadniać, bo sprawa jest nader oczywista. Zrobił to prawdopodobnie dla tych, którzy mieli jakieś wątpliwości.
Darek Sieradzki
2007-03-20 19:59:17
Darek SieradzkiPróbowałem już naprawić wyszukiwanie dostępnymi w forum narzędziami, ale jakoś nadal nie działa.

Chyba się w końcu udało.
Markovitz
2007-03-21 08:03:52
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-03-21 08:03:52 przez Markovitz
Darku - tak naprawdę wolałbym odnieść się do sprawy na PW, ale ponieważ od dłuższego czasu nie mogę liczyć na łaskę odpowiedzi, napiszę tutaj .. aczkolwiek niechętnie, bo pewnie ktoś znów będzie miał mi za złe tą wypowiedź.

Na początek - rozumiem i akceptuję dokonany przez Ciebie wybór, a i zaprezentowane zasady uważam za klarowne.

Chciałem tylko wyrazić żal, że w kwestii zasad monarchia :wink: oświeciła nas dopiero teraz - po wyborze.

Jeszcze kilka słów o poszukiwaniu źródeł kolejnego nieporozumienia
:

Darek Sieradzki dlaczego próbujesz szeregować ludzi według zasług, kiedy właśnie zupełnie nie o to chodzi ?


To nie ja ustawiłem Romana między nieznanymi Większości Userów Użytkownikami (też znawcami tematu).
Szach'raj już wytłumaczył nam, że była to niezamierzona niezręczność, przeprosił i w ogóle- nie ma sprawy.

Rozumiem tzw. zasługi -jako nie wymagające specjalnego uzasadniania umiejętności - znajdowania się na forum, inicjowania dyskusji i orientacji w temacie.

Od tej strony każdy użytkownik zna Romana, a pozostałych Kandydatów- niestety tylko nieliczni.


Teraz wychodzę z sugestią, abyś Darku sam złożył propozycję odpowiedniej osobie.
8)

M.

* Dzięki za przywrócenie opcji Szukaj - to pożyteczna funkcja i żałuję, że wcześniej z niej nie korzystałem.
** Niektórym ta "kampania" przypomina quiz z "Rejsu"... :D


edytowałem po głębszym namyśle
gasket
2007-03-21 09:38:38
Darek Sieradzki
Darek SieradzkiPróbowałem już naprawić wyszukiwanie dostępnymi w forum narzędziami, ale jakoś nadal nie działa.

Chyba się w końcu udało.

Dziekuje!
Stach
2007-03-25 16:33:46
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-25 16:33:46 przez Stach
Panie Darku dziękuję za dotychczasową możliwośc korzystania z forum NIEMEN.Życzę sukcesów .
Markovitz
2007-03-25 17:50:53
Stach Dziękuję również : Andrzejowi Mrozowi, Szach,rajowi, Migaweczce, Capricornowi, AKTONOWI, Ewie, Mackowi, Edowi . i kropka nikomu więcej.


Ufff .. dzięki za tę kropkę :D

Pomacham chusteczką w imieniu Wykluczonych z tych pozdrowień, choć nie widzę żadnego powodu, dla którego Stachu nie mógłby tu napisać np. posta o kolejnej edycji Festiwalu.

Bo też - szczerze - nie bardzo wierzę, że będzie to wieczna rozłąka z forum...

-Ale, oczywiście, życzę powodzenia w działalności stowarzyszenia i w pracy nad nową stroną :)
matt
2007-03-26 00:04:59
StachPostanowiłem zrezygnowac z forum Niemen . (...)Postanowiłem również nie informowac o II Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP. ani też o działalności stowarzyszenia PRO CULTURA......


Stach ...ale to nikogo nie obchodzi ,prawda ?



PRAWDA :!:


Mysle ze Stach ma racje. Jesli forumowicze wykazuja male zainteresowanie to nie powinno sie o niczym informowac :!:

Chciałem równiez zwrocic sie do wszystkich piszacych o programach w telewizji w forum Cztery ściany świata, zeby juz tego nie robili. Przeciez czy kiedykolwiek ktos Wam za to dziekuje :? , a potem jak nieraz sie pojawią ze 2-3 komentarze na ten temat to wszystko.
Prosze tez zeby nie pisac tam o zadnych artykulach w prasie, a takze audycjach radiowych. Szczegolnie Ty Piotrze nie pisz nam juz wiecej o "Lp" w radio Emanus. I takze mam prosbe do Eda, zeby nie informowal o zlocie - tam tez male zainteresownie.
Sam tez nie bede informował o programach i artykułach (ostatnio jedynie Ewa uzupelnila moja wiadomosc o filmie stroną z jego opisem - a pozostali zupelnie nie sa zainteresowani :evil: ).


Mam tez takie drobne przemyslenie: internet wlasciwie jest pewnym novum - trudno wymagac zeby wszyscy od razu zrozumieli ze wlasnie dzieki niemu mozemy szybko i latwo przesylac informacje. Sama idea forum polega na tym zeby sie w tym miejscu dzielic informacjami, wymieniac poglady. Nie wszyscy widac to rozumieja...Prawdziwą szkodą jednak jest to, ze nawet wydawalo by sie po nabyciu pewnych doswiadczen, okazuje sie ze nauka "poszla w las" :(

Dobrze wiemy co bylo ostatnio: http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... &start=105 - zreszta mozna poczytac caly temat o I Festiwalu w Slupsku i samemu sie przekonac ile z 12 stron bylo o festiwalu o ile o tym czy pisac czy nie...

Jak jednak juz wspomnialem - nauka w lesie - a my znowu bedziemy mieli szopke (wiadomo o tym juz w dwoch podforach - a to zapewne nie koniec :twisted: ):

StachPostanowiłem zrezygnowac z forum Niemen . Przeniosłem się na ...ale to nikogo nie obchodzi ,prawda ?Postanowiłem również nie informowac o II Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP. ani też o działalności stowarzyszenia PRO CULTURA......-oficjalnie oświadczam ,że jedynie AKTON i MIgaweczka na p/w. napewno otrzymają info. Tu (na forum )już jest zbyt moderowo,adminowo i ...cenzurowo ! Ewa miała rację.! Pozdrawiam Cię i co złego ...to nie ja.


StachPanie Darku dziękuję za dotychczasową możliwośc korzystania z forum NIEMEN.Życzę sukcesów w pracy zawodowej i na ...łonie prywatnym.Nieznośny Stach. :dziękuję również:Andrzejowi Mrozowi,Szach,rajowi,Migaweczce,Capricornowi,AKTONOWI,Ewie,Mackowi,Edowi. i kropka nikomu więcej.Pozostałym życzę szmpańskiej zabawy w "Ciuciubabkę" :D :D :D


Pytam sie tylko po co zakladac temat: Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP, zeby w nastepnym poscie napisac to co powyzej :?: :?

Czy przypadkiem gdzies tez nie bylo wspomniane, ze stowarzyszenie ma w statucie propagowanie twórczości :n:-a? Jesli tak to proponuje poprawke - przynajmniej artykulu mowiacego o szerzeniu twórczosci za posrednictwem internetu - inaczej działalnosc bedzie niezgodna ze statutem.

Markovitz
(...)życzę powodzenia w działalności stowarzyszenia i w pracy nad nową stroną :)


Dołączam sie do życzen Markovitza.

Markovitz
(...) nie bardzo wierzę, że będzie to wieczna rozłąka z forum...


Ale tez mam nadzieje ze Jego wiara legnie w gruzach :twisted: .


Jak nie chcesz pisac Stachu o FMT to nie pisz - Twoja sprawa.
Prosze tylko: nie pisz o tym, ze nie bedziesz pisal.

Daleko Ci do Piotra Starzyńskiego, oj daleko...
Piotr Starzyński
2007-03-26 14:27:26
A dlaczegóż to, matt miałbym nie pisać o "Lp", w której prezentuję i przypominam twórczość Czesława Niemena.Nikt mi tego nie zabroni.
Raczej będę to robić, gdyż nie patrzę na to, czy mi ktoś za to podziękuje, czy nie, pochwali czy skrytykuje. A przy chwilowym, sporadycznym zresztą ,braku reakcji ze strony forumowiczów nie obrażam się, bo tak naprawdę to staram się w życiu robić dla innych to, co chce aby inni robili dla mnie- w tej sytuacji chcę się dzielić twórczością Niemena.
Odczytuję ,matt w Twojej wypowiedzi jakieś rozgoryczenie (czy się mylę?) :wink:
W ogóle wyczuwam na całym naszym Forum rozgoryczenie.
Uśmiechnijmy się, "nim przyjdzie ( :oops: już przyszła!) wiosna".
A propos "Lp" to nie będzie jej 1 i 8 kwietnia, można odpocząć. :wink:
Po-zdrowie-nia
Ewa
2007-03-26 18:24:07
Piotrze, chyba potraktowałeś zbyt serio ten ironiczny post matta. :wink:
Piotr Starzyński
2007-03-26 18:41:22
Też mi się tak wydaje. :wink:
Andrzej Mróz
2007-03-27 05:40:55
Piotrze, przeczytaj jeszcze raz post Matta z uwagą. Gdy już to zrobisz, to się pod nosem uśmiechniesz.
Piotr Starzyński
2007-03-27 14:53:32
Dzięki Ewo i Andrzeju za tak szybkie wsparcie ( z dwóch stron :)), bym właściwie zrozumiał ironiczny post matta; to się nazywa szybka pomoc moderatorów! :wink:
Po-zdrowie-nia
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony