Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Nasze podwórko 2005-02-12 - 2013-02-04 Tadeusz 130 5352
Tadeusz
2005-02-12 19:21:59
Myślę, że strona ta stała się naszym małym podwórkiem, gdzie spotykamy się w wolnych chwilach. I tak jak dzieci na podwórku, czasami się kłócimy ale najczęsciej przyjaźnimy. Jest nam na nim chyba dobrze.
Piotr Starzyński
2005-02-12 21:41:40
Dzięki, Tadeuszu za te miłe słowa. Masz rację.
Serdeczne po-zdrowie-nia dla wszystkich z "piaskownicy".
Piotr S.
Markovitz
2005-03-16 20:24:37
Oj ,jak co do czego- trudno Was poderwać do wspólnego działania. Prosiłem ja o posty upominające się o :N: w TV "Kultura" -cichosza . Bitels i Piotr przypomnieli o plebiscycie Jedynki Polskiego Radia 80/80, gdzie "Dziwny" dopiero na.. 5 miejscu , a :N: dostawał w porywach trzy głosy dziennie ! Maryla ma jednak żwawszych fanów (okupuje 4 pierwsze miejsca !).

P.S.1 Co do okładki "Dziwnego świata"-to zamieszczony na str. Muzyko moja temat "pilnie potrzeba na maturę" wywołany przez Patkę19 pasowałby bardziej na str. Dziwny.., chociaż ja młody jestem (he, he) to i nie znam się

P.S.2 Dyskusja o nowych płytach Niemena przypomina na razie wróżenie z fusów. Wyjaśnianie praw do muzyki nagranej zagranicą (np.dla firmy A-Z) to trudny temat, więc ciekawi mnie, co Nam powie Ed (Muzyko moja)..
No Edzie.. rzeknij coś ku pokrzepieniu serc !
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-29 07:23:44
Zwracam się do wszystkich forumowiczów z propozycją współtworzenia listu skierowanego do mediów( PR,TVP).Wzory pism proszę kierować na p.w.,gdyż moje ,w pewnych kręgach uchodzą ,bądz za zbyt patetyczne ,bądz zbyt ostre,jednoznaczne, nie pozostawiające jakichkolwiek złudzeń .

PS Na INTERIApl jest nieprawidłowo umieszczone imię naszego MISTRZA ....jest czesaw,kto może dokonać korekty, niech dokona.
Markovitz
2006-09-29 08:00:51
A przepraszam - o co chodzi ? Co byś chciał załatwić listem do TVP, czy PR ?
Czy masz Stanisławie świadomość , że w jedynym paśmie, które w bardzo sensowny sposób prezentuje programy o tematyce kulturalnej od marca br. nie było miesiąca bez programów z Niemenem ?
Na emisję w listopadzie i w grudniu czekają kolejne dwa programy sprzed lat ...
Czy nie Ty pisałeś o tym, jak Ci się podobała 3-godzinna audycja w Polskim Radio ? Od października w czwartki rusza cotygodniowa audycja D.Michalskiego w RDC .

Zatem- czego jeszcze oczekujesz od tych Instytucji wiedząc, że nie zanosi się w najblizszym czasie na żadną akcję promocyjną związaną z wydaniem płyty Niemena ?

Napisać ... ale po co ?
Żeby nie puszczali Ich Troje ?
Żeby puszczali Niemena na TVP1 między Klanem, teleturniejem a thrillerem z panią Renatką B. ?

Nie lepiej to skupić wysiłki na działaniach wokół festiwalu ..? :idea:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-29 08:10:21
MarkovitzA przepraszam - o co chodzi ? Co byś chciał załatwić listem do TVP, czy PR ?
Czy masz Stanisławie świadomość , że w jedynym paśmie, które w bardzo sensowny sposób prezentuje programy o tematyce kulturalnej od marca br. nie było miesiąca bez programów z Niemenem ?
Na emisję w listopadzie i w grudniu czekają kolejne dwa programy sprzed lat ...
Czy nie Ty pisałeś o tym, jak Ci się podobała 3-godzinna audycja w Polskim Radio ? Od października w czwartki rusza cotygodniowa audycja D.Michalskiego w RDC .

Zatem- czego jeszcze oczekujesz od tych Instytucji wiedząc, że nie zanosi się w najblizszym czasie na żadną akcję promocyjną związaną z wydaniem płyty Niemena ?

Napisać ... ale po co ?
Żeby nie puszczali Ich Troje ?
Żeby puszczali Niemena na TVP1 między Klanem, teleturniejem a thrillerem z panią Renatką B. ?

Nie lepiej to skupić wysiłki na działaniach wokół festiwalu ..? :idea:
,,,,,,,,,,o taką (takie) wypowiedzi mi idzie ,proszę o inne głosy,to pozwala mi .....wracać na Ziemię,dziękuję
Dasza
2006-09-29 19:24:52
Markovitz Co byś chciał załatwić listem do TVP, czy PR ?
Czy masz Stanisławie świadomość , że w jedynym paśmie, które w bardzo sensowny sposób prezentuje programy o tematyce kulturalnej od marca br. nie było miesiąca bez programów z Niemenem ?


Zgadzam się z Twoją opinią na temat TVP Kultura.Problem tkwi jednak w tym,że kanał ten nie jest dostępny dla wszystkich. Gdzie mają zobaczyć koncerty Niemena ci,którzy mieszkają w małych miastach,a nie posiadają anten satelitarnych ? Nie myślę tu wcale o fanach,bo ci zawsze sobie poradzą,choć muszą się trochę potrudzić.


Żeby puszczali Niemena na TVP1 między Klanem, teleturniejem a thrillerem z panią Renatką B. ?

A dlaczego akurat na TVP1?
Może to być TVP Polonia w piątkowy lub sobotni wieczór.Jeśli można tam pokazać koncert np Stańki czy Steczkowskiej,albo Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,to dlaczego nie może to być koncert Niemena ?
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-30 08:26:55
"KOSMOKUS" hokus pokus/marokus kosmokus/i/krotochwilne/formułki/chytrowytrawnych/graczy/wracają znów/od marzeń/przez powyborcze/trelepeerele/do nieobliczalnych/zdarzeń/a wszystko przez kufelek/przy piwomocnym/luda bezmyśleniu/wyniesiony/na przywódcę/-mały lechelekt/cóż da/prócz kija do pracy/którym to ociemniałe/plemię/znów Wisłę sobie/pozawraca/i choć nie dobrze.../dobrze że nie miałem/zbędnej chwili na fatygę/na komentarz uliczny/że nie wdałem się/w kolejny targ/ni w spór publiczny/dopiero teraz/do mnie pusty śmiech/dociera/za jakie grzechy/mamyż tak się/poniewierać?/wypatrywałem tyle lat/ojczyzny/niepospolicie sprawiedliwej/gdzież teraz ją zobaczyć?/bezkształtne słowa/cisną się na struny/nie chcę już śpiewać/bom zdolny jeszcze gorzej/bliżnich obsobaczyć. CZESŁAW NIEMEN 14 pażdziernika 2001.
Markovitz
2007-03-05 19:38:24
Rozumiem, że komuś może nie podobać się śpiewanie poezji i ten, czy ów pieśniarz w szczególności, ale żeby z tego powodu poniżać artystę na forum publicznym ???
Pewien User (któremu chyba należałby się urlop) uznał za stosowne przytoczyć straszne brednie na tym Forum, dokładając do niezrozumiałej intrygi jeszcze bardziej przykry kontekst :

gasketNa internecie rowniez znalazlem kilka wypowiedzi, pod ktorymi sie nie podpisuje i niekoniecznie je pochwalam, ale ktore oddaja ducha grechutowych koncertow, zwlaszcza tych po lokomotywie: http://www.cejrowski.com/forum/index.ph ... 39b1ee114e

Zreszta temat pijactwa nie ma bezposredniego zwiazku z przyczynami dla ktorych nie przepadam za piosenkowymi tworkami (...). Bardzo cenie muzyke rozmaitych pijakow i narkomanow itd. ...

:(

Chciałem zapytać: czy to już wszystko jedno, co się tu wypisuje ?

Czy nie wystarczy kłopotu ze śmieciami, które podsyłają tu spamerzy ?
gasket
2007-03-08 10:16:03
Markovitz
gasketBardzo cenie muzyke rozmaitych pijakow i narkomanow itd. ...

:(

Chciałem zapytać: czy to już wszystko jedno, co się tu wypisuje ?


Wyrwane z szerszego kontextu zdania wymagaja moze szerszego omowienia. Otoz:

Nie pisze, ze lubie muzyke wszystkich pijakow czy narkomanow. Lubie jakas muzyke i nie zastanawiam sie, czy artysta w danym momencie byl kompletnie pijany, czy "trzezwy jak swinia". Czesto zdarza sie w przypadku zespolowego grania, ze tylko czesc muzykow jest "nawalonych" a czesc "swiezutka" i wtedy nie bylbym w stanie okreslic zawartosci chemii w artystycznym produkcie.

Co do pijakow badz narkomanow, to mam taki panteon zebrany, ze niech sie "czysci" schowaja. Coltrane, Hendrix, Miles, Weather Report, Mothers of Invention (bez Zappy), Stefan z ulicy Florianskiej, ze wymienie tylko kilku moich ulubiencow; polska scena rockowa (he, he Skaldowie, chcialoby sie powiedziec, niestety do ulubiencow nie naleza - ale ich lubie), polska scena jazzowa i wybitni, legendarni wrecz artysci kabaretowi...

Iluz to naszych ulubiencow zapilo sie czy zacpalo na smierc badz zmarlo wskutek alkoholicznych wypadkow? Ilu nieodzalowanych?

Zeby temat nie zrobil sie zbyt smutny, pocieszmy sie na koniec, ze wielu chemicznych artystow ciagle zyje i cieszy sie dobrym zdrowiem i jeszcze lepszym chemicznym samopoczuciem.

I nie zastanawiajmy sie czy mozna o tym pisac na forum czy nie... Jesli mozna pisac o muzyce rockowej czy jazzowej, to jak oddzielic to od jednej z najcharakterystyczniejszych cech tego "swiatka" (smialo mozna powiedziec, ze to jego trademark)?

-- sex & drugs & rock'n'roll --
Andrzej Mróz
2007-03-08 11:00:59
Gasket pisać można i o tym, choć w przypadku forum Niemena nie widzę szczególnej niezbędności tych tematów.

Ale czym innym niż tylko pisanie jest powielanie prymitywnych najtańszych sensacji w odniesieniu do konkretnych artystów, mimo że z prawdą mają one nie wiele wspólnego.

Gasket jesteś już dużym chłopcem.....już przecież nim jesteś, a nadal ciągle Ci się wydaje.......,

że inni są głupsi od Ciebie.
Łykowaty
2007-10-13 19:19:40
Zapiszę się tym punkcie ponieważ jestem nowym lub nową uczestniczką / nie wymagacie okreslenia płci dlatego nie określam swojego statusu seksualnego / na forum, chyba od roku. To forum jest jedynyym w kraju w którym można znależc prawdziwe informacje o CZESŁAWIE NIEMENIE. DZIĘKUJĘ wam zalożyciele ! kORZYSTAM z tego i czasami się wpowiadam , lubię WAS dlatego moje wypowiedzi będą łykowate. Pozdrawiam !
Ewa
2007-10-13 20:50:39
Łykowaty nie wymagacie okreslenia płci dlatego nie określam swojego statusu seksualnego
.
Rozumiem, że nie każdy na forum chce podawać swoje prawdziwe dane, ale czemu ma służyć ukrywanie płci? Myślałam, że wszyscy tu jesteśmy poważnymi ludźmi...
To w końcu jak do Ciebie się zwracać? Używać dalej rodzaju męskiego, czy też żeńskiego, a może jest Ci to obojętne?
Łykowaty
2007-10-14 18:16:23
Takie maski , droga EWO, czasami wpływają dobrze na uczciwośc wypowiedzi. Elektorat Czesława to wielokrotnie ludzie skryci a nawet bym powiedział ludzie cierpiący. Dlatego dziwi mnie taki hołd odegrywany dla Haliny Kunickiej Krakowa MARKA GRECHUTY /ktorego lubię bo zawsze mnie wzruszał /. Uważam, że takie ukrywanie się za psudonimami wpływa korzystnie na forum i urozmaica go. Nasz Czesław tez ukrył się pod pseudoniemem i peruką. Peruka ogradzała go od świata. Jeżeli kiedykolwiek ubrałeś perukę to zauważyłaś, ze człowiek czuł się schowany i bardziej bezpieczny. Jak nasz Czesław ? Czesławowi peruka pozwalała byc soba a nie chłopakiem z Wasiliszek. Czego się wstydził chyba w latach sześciedziatych. :lol: :lol: :lol:
Ewa
2007-10-14 18:28:17
ŁykowatyTakie maski , droga EWO, czasami wpływają dobrze na uczciwośc wypowiedzi.

Ja sama czułabym się dziwnie, gdybym udawała mężczyznę. Nie potrzebuję nikogo udawać, żeby pisać to, co myślę i czuję.

Nie widzę nic korzystnego dla forum w ukrywaniu się pod pseudonimami, choć oczywiście nie potępiam tego.

Nie wiem, czemu piszesz o fanach Niemena, jako o elektoracie, chyba za dużo myślisz o nadchodzących wyborach. :wink:

A czy Czesław był bardziej sobą w peruce czy bez? Myślę, że cały czas był sobą.

Nazywanie Grechuty "Haliną Kunicką Krakowa" pozostawię bez komentarza. :?
Łykowaty
2007-10-14 18:40:14
JESTEŚ BARDZO MIŁĄ POSTACIĄ NA FORUM I SWOJĄ KOBIECOŚCIĄ DODAJESZ MU WYJĄTKOWEGO SMAKU. TWOJE WYPOWIEDZI ŁAGODZĄ I TONUJĄ RYKI SAMCÓW. BADZ TAK DALEJ. PRZEPRASZAM ale wstaję o czwartej rano. Dobranoc.
Tadeusz
2007-10-14 19:24:17
Łykowaty napisał(a)
Elektorat Czesława to wielokrotnie ludzie skryci a nawet bym powiedział ludzie cierpiący.


Niewiasto! Jeżeli Ciebie dopadają takie dolegliwości, to domyślam się dlaczego. Jesteś skryty, bo skrywasz płeć, cierpisz , bo masz rozdwojenie jaźni z powodu trudności identyfikacji własnej płci -pseudo męskie a ciało kobiece. A może tylko psychika kobieca? Tylko co to ma wspólnego z tym Niemen ? Nie zawracaj więc nam głowy swoimi problemami i nie szukaj sobie towarzyszy niedoli w postaci elektoratu Niemena, jak to pokracznie nazywasz.
Łykowaty
2007-10-14 20:08:30
Dziękuję ci za radę Tadeuszu, chyba faktycznie masz rację , udam się do psychiatry i zwrócę się o pomoc, żebym mogła/mógł ocenic stan własnego umyslu . O wynikach powiadomię na forum / tak zwyczajnie /.
Polecam z forum zrobic podobne badania, niektórym . Tak, profilatycznie. Zaznaczam, że nikogo nie obrażam a wręcz odwrotnie.
ps. swoją wypowiedź Tadeuszu powinieneś "odpukac w niemalowane czoło"
Markovitz
2007-10-14 20:20:23
Coraz bardziej dziwne posty przychodzi TU czytać...
ŁykowatyZapiszę się w tym punkcie ponieważ jestem nowym lub nową uczestniczką

Oj, chyba nie jesteś.. Uczestniczką na pewno NIE.

Musieliśmy kiedyś zmagać się z niejakim Stan.i sławem... :)

Łykowaty udam się do psychiatry i zwrócę się o pomoc, żebym mogła/mógł ocenic stan własnego umyslu .

O wynikach powiadomię na forum / tak zwyczajnie

Nie widzę potrzeby takiego powiadamiania.

W każdym razie nie takim treściom służyło to forum zanim (dzięki nadzwyczajnej tolerancji Moderatorów)..

opanowały go byty wirtualne o dyskusyjnych atrybutach.
Tadeusz
2007-10-15 06:01:21
Markovitz napisał:

Coraz bardziej dziwne posty przychodzi TU czytać...


No cóż, tego nie unikniemy. Takie są prawidła statystyki dotyczące zachowań osobników populacji ludzkiej- w Azji, Europie, gdziekolwiek..
Markovitz
2007-10-15 06:22:44
Żadne prawidła nie nakazują tolerowania TU bezsensownych postów i ich namolnych autorów.

Nawet jeśli w ocenie Moderatorów są to prawdziwi fani.

Moim zdaniem - fani mogą funkcjonować także bez konieczności zamieszczania bzdur na forum.

To, co TU się dzieje od jakiegoś czasu to naprawdę spore przegięcie...

A przecież i w takim powszechnie dostępnym miejscu może być normalnie.

Nie wierzycie ? To poczytajcie : forum Marka Grechuty albo forum Myslovitz

P.S. Chodzi oczywiście o Łykowatego... I o kogoś podobnego...
Gitarro tylko zbyt gorliwie chciał zaprezentować nam dzieło swoje i Jarka.
Ewa
2007-10-15 07:39:28
Markovitz
Moim zdaniem - fani mogą funkcjonować także bez konieczności zamieszczania bzdur na forum.

To, co TU się dzieje od jakiegoś czasu to naprawdę spore przegięcie...


Jesli chodzi o gitarro, to już wczoraj dostał ostrzeżenie, żeby nie zamieszczał bzdur.
Łykowaty też dostanie, jeśli dalej będziej robił sobie idiotyczne żarty i nie określi jednoznacznie swojej płci.
Innych problemów na razie nie widzę, powodów do natychmiastowego bana również.

P.S.
Dobrze, że nie podałeś linku do innego forum, na którym jeszcze do niedawna pisałeś, bo tam to już w ogóle nie można mówić o normalności. :twisted:
Andrzej Mróz
2007-10-15 08:01:26
MarkovitzŻadne prawidła nie nakazują tolerowania TU bezsensownych postów i ich namolnych autorów.

Nawet jeśli w ocenie Moderatorów są to prawdziwi fani.


Markovitzu, czyżbyś wiedział lepiej od moderatorów jaka jest ich ocena tego co aktualnie dzieje się na forum?

Faktem jest, że gdy sytuacja na forum wymagała naprawdę naszej zdecydowanej reakcji, to Ty byłeś w opozycji do moderatorów, a także i w opozycji do innych użytkowników naszego forum.

Obecnie posty jakkolwiek są bezsensowne i wypełniają forum Niemena jedynie pustą treścią, to jednak nie są one przejawem określonych i konsekwentnych działań wymierzonych w godność Niemena, czy godność innych użytkowników. Są to posty jedynie natury osobistej, zbędne tu w tym miejscu, ale nie wymagające naszego zastanawiania się nad tym co za nimi się kryje i w jakim celu są pisane.
Ewa
2007-10-15 08:12:28
MarkovitzGitarro tylko zbyt gorliwie chciał zaprezentować nam dzieło swoje i Jarka.

Gitarro nie dostał upomnienia za posty dotyczące dzieła Jarka, lecz za zamieszczenie trzech postów o "misiu -niesfornisiu".

A w postach Łykowatego poza głupotą nie zauważyłam żadnych niebezpiecznych treści.
Gasket pisał gorsze rzeczy i jakoś Ci to nie przeszkadzało...
Markovitz
2007-10-15 08:14:23
Ewa Jeśli chodzi o gitarro, to już wczoraj dostał ostrzeżenie, żeby nie zamieszczał bzdur.
Łykowaty też dostanie, jeśli dalej będzie robił sobie idiotyczne żarty i nie określi jednoznacznie swojej płci.


Dla mnie problemem nie jest płeć Łykowatego. Ów user powinien zostać upomniany dużo wcześniej.

Za treści, które prezentuje w swoich postach.

Ta jego pisanina wygląda jakby Gasket parodiował zaślepionego fana
[/i]:twisted:

AndrzejSą to posty jedynie natury osobistej, zbędne tu w tym miejscu, ale nie wymagające naszego zastanawiania się nad tym co za nimi się kryje i w jakim celu są pisane.


To jest obraza zdrowego rozsądku i kpina z Userów a nie posty "natury osobistej".
Andrzej Mróz
2007-10-15 08:14:23
MarkovitzTo jest kpina z Userów a nie posty "natury osobistej".


Masz rację Markovitzu, to jest kpina z Userów, choć posty uważam nadal są natury osobistej, choćby dlatego tylko, że wystawiają świadectwo ich autorowi. Mówią o autorze, o jego kondycji psychicznej.
Markovitz
2007-10-15 08:19:12
Andrzej Mróz posty uważam nadal są natury osobistej, choćby dlatego tylko, że wystawiają świadectwo ich autorowi. Mówią o autorze, o jego kondycji psychicznej.

A guzik mnie obchodzi czyjaś kondycja i świadectwa zdrowia.

Łykowaty albo nie chce, albo nie potrafi i jako moderator powinieneś z problemem bezsensownych postów próbować się uporać, a nie tłumaczyć nam absurdy "naturą osobistą".
Andrzej Mróz
2007-10-15 08:20:23
Szkoda, że nie wspierałeś nas wówczas, gdy staraliśmy się uporać nie tylko z bezsensownymi postami i ich autorem, ale przede wszystkim z nieuczciwymi postami, pisanymi z premedytacją (a nie w amoku) i wymierzonymi w wizerunek Artysty wokół którego TU się zgromadziliśmy.
Markovitz
2007-10-15 08:48:10
Z Gasketem toczyłem potyczki i zwracałem się na forum do jedynego wówczas moderatora o reakcję, gdy Wy chowaliście głowę w piasek.

Andrzej Mróz Szkoda, że nie wspierałeś nas wówczas, gdy staraliśmy się uporać nie tylko z bezsensownymi postami i ich autorem, ale przede wszystkim z nieuczciwymi postami, pisanymi z premedytacją (a nie w amoku) i wymierzonymi w wizerunek Artysty wokół którego TU się zgromadziliśmy.


Bo w tej sprawie bliższe jest mi zdanie Admina :

Darek
Gasket został usunięty z forum. Czy to dobrze, czy źle, nie mam pojęcia. Moje prywatne zdanie o Gaskecie: od pewnego czasu pisał z sensem i to bardzo z sensem.

Niestety chwyt z zakonspirowanym adminem forum lat 70-tych przepłoszył ludzi z tamtego forum.

Andrzej Mróz
2007-10-15 09:00:26
A jednak dobrze, bo gasketowe forum świadczy dobitnie o tym w jakim kierunku miała potoczyć się dyskusja na naszym forum, gdybyśmy jej pozwolili się rozwinąć. Próbowaliśmy demaskować Gasketa mimo posądzeń nas o obsesje, w końcu nie pozostało nam nic innego jak pozbyć się przedstawiciela "krasnoludków".
Ewa
2007-10-15 09:09:55
Ja też mam czyste sumienie, że pozbyliśmy się największego zagrożenia dla naszego forum i nie widzę powodów do wszczynania alarmów w sprawach znacznie bardziej błahych.
Szkoda tylko, że Markovitz nie ma zaufania do moderatorów. :?
Markovitz
2007-10-15 09:10:46
To nie jest błaha sprawa.

Gasket prezentował tak osobliwe poglądy, że raczej nie widzę Go w roli przedstawiciela żadnej grupy.

Natomiast Wasza tolerancja wobec absurdu sprawi, że polemiki Tu będą toczyć Łykowaty ze swoim zmiennikiem - tak jak na tamtym forum F1 z adminem.

I nie chodzi mi tylko o styl, bo nie każdy chce/ może/ umie pisać ładnie.

Chodzi mi o treść postów.

A ta po prostu urąga pamięci Artysty wokół którego TU się zgromadziliśmy ...
Ewa
2007-10-15 09:14:13
Markovitz

Chodzi mi o treść postów.

A ta po prostu urąga pamięci Artysty wokół którego TU się zgromadziliśmy ...

A treść gasketowych postów nie urągała pamięci Niemena???
Dlaczego więc go tak broniłeś?

A założone przez niego forum nie urąga pamięci Niemena???
Czemu więc tak dlugo tam pisałeś?

Powtarzam, nie ma powodu do wszczynania alarmów, zresztą Łykowaty też dostał już upomnienie.
Markovitz
2007-10-15 09:23:19
Wyjaśniałem to wiele razy. Gdyby reakcja była adekwatna i szybka, to być może nie byłoby tego bana.

Ale w końcu był i temat Gasketa jest zamknięty.

Natomiast temat łykowatych postów, które wystawiają nas - piszących na tym forum na pośmiewisko jest otwarty.

I nie wyobrażam sobie żadnej normalnej dyskusji w łykowatym gronie, w której mogą paść argumenty po prostu obraźliwe dla artystów wielkiego formatu. Nie będę w tej sprawie zabierał więcej głosu.

P.S. Dwa dni dłużej niż Layla to tak długo ?
Tadeusz
2007-10-15 09:29:37
Gasket, Łykowaty- każdy z nich jest inny.
Gasket - obsesyjny prowokator, Łykowaty - zagubion(a)y fan(ka) są przykładem prawidłowości statystycznej, o której pisałem parę postów wyżej. Są dwa lekarstwa na takich osobników: ignorowanie lub usunięcie z forum. Moje wielokrotne propozycje ignorowania nie spotkały się w przeszłości ze zrozumieniem. Może tym razem będzie inaczej ?
ratajczak bogdan
2007-10-15 11:31:42
Zaganiani w gonitwie i uwikłani w udawadnianie swych racji przeoczyliśmy
fakt ważny. Pracowitość jednego z nas - Ewy.
Oto przykład aktywności, pracowitości i zaangażowania godny odnotowania i gratulacji - 1000 postów Ewy - wyczyn naprawe godny szacunku!

Ewo! :D
Dawni znajomi z Trójmiasta już o tym śpiewali, powtórzę za nimi:
http://www.speedyshare.com/710399582.html
gratuluję pierwszego TYSIĄCA postów i życzę kolejnych, równie interesujących i merytorycznych, równie owocnych i sympatycznych (przynajmniej dla mnie).
Szukałem piosenki z liczbą 1000, bardziej pasowałaby inna („...”???), ale nie mogłem jej zdobyć. Myślę, że ta z repertuaru Bobby’ego Vee: „The Night Has A 1000 Eyes” – też nie jest najgorsza.
http://www.speedyshare.com/708493463.html
Bądź nadal tą „Nocą” o tajemniczych oczach, czujnych i bystrych..., gdy trzeba srogich, ale obiektywnych. Tak jak dotychczas.
Wszystkiego dobrego.
Dasza
2007-10-15 11:47:33
Ewo, gratulacje z okazji 1000- nego posta.
Tak trzymaj!

Bogdanie, dla Ciebie również gratulacje za pierwszą pięćsetkę.
Ewa
2007-10-15 11:48:47
Bogdanie, bardzo Ci dziękuję za odnotowanie mojego tysięcznego posta, za miłe słowa i te sympatyczne muzyczne dedykacje. :D
Szkoda, że mój tysięczny post musiał dotyczyć przykrych i nie związanych z Niemenem spraw, ale tak to jakoś wyszło. :?

Ty też masz dziś swój Jubileusz, bo 500 postów to wcale niemała liczba, zwłaszcza, że większość z nich poświęciłeś głównemu Bohaterowi tego forum.
Życzę Ci dalszego, nieustającego zapału w mozolnym ustalaniu tych wszystkich nieznanych dat i faktów z życia Niemena i dużo, dużo wytrwałości. :)
Zamiast muzycznej dedykacji powtórzę za Łazuką: "Bogdan, Bogdan trzymaj się!".

P.S.
Dzięki, Daszo. :)
Tadeusz
2007-10-15 12:17:03
Właśnie odwiedziłem Forum i co widzę ? - TYSIĄC GWIAZD ŚWIECI, TYSIĄC BŁYSKAWIC BŁYSKA, TYSIĄC RÓŻ KWITNIE... W sam środek imprezy wpadłem (to się nazywa fart :lol: ) ! Nic, tylko świętować. Gratulacje Ewo. Twoje ciepło, jakim obdarzasz to FORUM, dodaje nam otuchy i wiary w prawdziwą sztukę.

PS. Zaraz wpadnie Piotr. :D
Andrzej Mróz
2007-10-15 12:55:33
TadeuszPS. Zaraz wpadnie Piotr.


Muszę zatem zdążyć przed Piotrem pogratulować obojgu "jubilatom".

W górę serca! :D
ratajczak bogdan
2007-10-15 15:22:56
Jak Tu nie cieszyć się, że jestem z Wami?
Dziękuję i postaram sie dorównać (kiedyś) Ewie, ale to niełatwe zadanie i niech ona wytycza szlak. Kobiety przodem! :D
Ewa
2007-10-15 15:28:27
Zadanie niełatwe, ale wykonalne. :wink:

Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje. :D
Szkoda, że mieszkacie tak daleko i nie możecie wpaść na jubileuszową imprezę. :wink:
Tadeusz
2007-10-15 16:57:07
Ewa napisała:
Szkoda, że mieszkacie tak daleko i nie możecie wpaść na jubileuszową imprezę. :wink:


Nie doceniasz mnie Ewo, już dojeżdżam do Trójmiasta, zaraz będę. :wink:
Ewa
2007-10-15 17:06:47
Tadeusz
Nie doceniasz mnie Ewo, już dojeżdżam do Trójmiasta, zaraz będę. :wink:

Tadeuszu, szampan dla Ciebie już się mrozi. :wink:
ratajczak bogdan
2007-10-15 18:08:19
Ewo, tylko nie częstuj Tadeusza szampanem! Zwłaszcza mrożonym!
Nie wyjdzie z imprezy przez 3 dni!
Albo i dłużej...choć może być całkiem ciekawie. :D
Ewa
2007-10-15 18:53:40
Jak to nie częstuj? Toast bez szampana???
Oczywiście za Twoje zdrowie, Bogdanie, też wypijemy.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Ed
2007-10-25 21:41:37
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-10-25 21:41:37 przez Ed
Od dłuższego czasu coraz rzadziej zaglądam na forum...
Ppisać też mi się specjalnie nie chce, a prostowanie odkrywanego przez niektórych odkrytego świata całkowicie mi nie leży... ;)
Bawcie się zatem dobrze... gdy będę miał coś do napisania, to napiszę...
Gdy coś będziecie mieli do mnie - mailujcie lub dzwońcie... :)

Ed
Tadeusz
2007-10-26 10:04:44
ED napisał:

Od dłuższego czasu coraz....


No cóż, ludzie się wypalają....
Ewa
2007-10-26 10:41:31
Dobrze, że nam się jeszcze chce i staramy się odkrywać to, co dla nas jeszcze nieodkryte.
Szkoda, że niektórzy wolą na nas patrzeć z góry zamiast nam w tym pomóc...
Tadeusz
2007-10-26 10:46:54
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-10-26 10:46:54 przez Tadeusz
Ewa napisała:
Szkoda, że niektórzy wolą na nas patrzeć z góry...


Ewo, nawet nie wiesz jakie piękne widoki bywają z perspektywy górskiej ! Mieszkam niedaleko Karkonoszy, więc wiem coś o tym. Ludzie widziani z tej perspektywy ( np. ze Szrenicy) są niczym mikre robaczki :lol:
Stach
2007-10-26 10:59:46
.... i ja podzielę się z moimi wrażeniami... z lotu ptaka, gdy byłem na wysokości kilku kilometrów, widziałem ...tylko "zachmurzone" chmury a w dole ... Akwarelowe ...plamy :lol: , lecz jednak pragnąłem spotkania się z moimi bliskimi na ...Ziemi, choc mam jej tyle ile pod stopami. :idea:
ratajczak bogdan
2007-10-26 11:21:36
Ed
Od dłuższego czasu coraz rzadziej zaglądam na forum


Czyżby nareszcie odruch skruchy? :oops:

Ed
pisać też mi się specjalnie nie chce a prostowanie odkrywanego przez niektórych odkrytego świata całkowicie mi nie leży... ;)


A można wiedzieć co Ci Edzie leży...? 8)
Może się do Ciebie "nagniemy" i damy Ci powody, abyś nam tochę spraw powyjaśniał???
A trochę się tego nazbierało, oj nazbierało... :evil:

Ed
Bawcie się zatem dobrze... gdy będę miał coś do napisania, to napiszę...
Gdy coś będziecie mieli do mnie - mailujcie lub dzwońcie... :)
Ed


Zapewniam Cię, że niczego nam nie brakuje, bawimy się jak umiemy i to całkiem nieżle!.
Ale takie zdystansowanie się i traktowanie nas jak ludzi, którzy bez kontaktu z Toba, będą czymkolwiek zubożeni - to już przejaw złego zachowania i pychy. Trochę skromnosci nikomu nie zaszkodziło! :D
Telefon zostanie zapewne głuchy - lubisz taką sytuację, to Ci leży...? :wink:
Będziesz miał, co chcesz. Skoro taka Twoja wola?
Pozdrawiam i miłej zabawy w swej "samotni". :D

(.)
Tadeusz
2007-10-26 11:23:45
Bogdan napisał;
Zapewniam Cię, że niczego nam nie brakuje, bawimy się jak umiemy i to całkiem nieżle!.


To prawda.
ratajczak bogdan
2007-10-26 11:45:54
Tadeuszu!
Cieszę się, że podzielasz moje (nasze) zdanie!
Życie forumowe bez Eda jakoś, dziwnym trafem, nie umarło.
Może i lepiej, bo "prawdy i bujdy" są tutaj niepotrzebne.
Ale teraz "z innej beczki" - Tadeuszu - szampany gotowe do strzelenia na wiwat? :D
Zaraz będzie na liczniku 8 0 0
Co nam zaserwujesz na Swój jubileusz?
Może tradycyjnie jakiś wierszyk?
Tadeusz
2007-10-26 11:51:06
Bogdan napisał:

Zaraz będzie na liczniku 8 0 0
Co nam zaserwujesz na Swój jubileusz?
Może tradycyjnie jakiś wierszyk?


Bogdanie, Ty prowokatorze !

Osiem setek strzelło jak szampan jubileuszowy
ale na szczęcie, nie uderzyła mi soda do głowy.

:wink: :D
Ewa
2007-10-26 12:08:06
Tadeuszu, gratuluję jubileuszu! :D
Tadeusz
2007-10-26 12:12:26
Ewa napisała:

Tadeuszu, gratuluję jubileuszu!


Konkurencja nie śpi. :D
ratajczak bogdan
2007-10-26 12:13:25
TADEUSZU!
Gratulacje i podziękowanie... za wszystko!!! :D

Prowokator ze mnie marny
Coś na ten temat wiesz sam
Ale choć w tym nieudarny
Odkryć chcę nowego wieszcza nam :wink:
Dasza
2007-10-26 12:19:33
Tadeuszu, ja również gratuluję .
Piotr Starzyński
2007-10-26 12:42:14
Jestem i ja, Tadeuszu z...gratulacjami.
Jak miło, że z tym Twoim, tak mi odpowiadającym poczuciem humoru :wink: ,pisujesz na naszym Forum wprowadzając nie tylko wiadomości o Cz. Niemenie, lecz również pewną dawkę radości i ...afirmacji życia. :)
Tak Cię , Tadeuszu odbieram. :wink:
Ostatnie prosiłeś w "Lp" o utwory angielskie Czesława (przy 700-ce), a teraz?
Po-zdrowie-nia
Tadeusz
2007-10-26 14:36:02
W dalszym ciągu obcojęzyczne, tym razem "kołokolczik"
Piotr Starzyński
2007-10-26 15:27:45
No nie, Tadziu...tylko "oficjalne".
Tak się umawialiśmy.
Najlepiej podaj kilka propozycji. :)
Markovitz
2007-10-26 15:53:51
Ależ Piotrze - "Kałakolczyk" jest dostępny od kilku lat na płycie CD (POMATON, Złota kolekcja- Niebiesko-Czarni), jak też od 33 lat na longplayach wydanych w Polsce i za granicą.

Te piosenki od lat można usłyszeć na antenie Polskiego Radia - także tytuły znane z płyty Rusische Lieder , więc w czym problem ?
Tadeusz
2007-10-26 16:51:08
Piotr napisał:
... tylko "oficjalne".



To może meksykańskie. One są "oficjalne"
Piotr Starzyński
2007-10-26 21:18:01
Sorry, czegoś nie dopatrzyłem. :oops:
A zresztą, Markovitzu może nie mam wszystkich nagrań? :wink:
A Ty zdążysz do niedzieli z 1800 postem?
To wybieraj! :wink:
Markovitz
2007-10-26 21:30:21
Piotr Starzyński A Ty zdążysz do niedzieli z 1800 postem?


Nie wiem, czy zdążę, ale wybiorę .. Sariusza 8)
Stach
2008-03-22 10:53:19
Markovitz
Te piosenki od lat można usłyszeć na antenie Polskiego Radia - także tytuły znane z płyty "Rusische Lieder" , więc w czym problem ?

Russische L.. prawidłowo no nie :lol:
Markovitz
2008-04-09 08:15:53
-Zgadza się : brak jednego "s".

- Ja także robię błędy, niestety :? Ale jeśli je dostrzegę, to staram się poprawiać.

Większy problem mam z odnajdywaniem interesujących wątków dyskusji, bo wielu z Nas nie przejmuje się zbytnio miejscem, w którym zamieszcza post i pisze czasem na ciekawy temat, ale zupełnie inny niż w tytule...
Stach
2008-11-09 11:34:05
W jednym z tematów Bogdan Ratajczak składa mi gratulacje za ... półtysięczny post. Wiedz o tym ,że jakis czas temu pisywałem tu jako stan.i.sław N.AE. i pod tym ni(c)ki(e)m wystukałem 344 posty. Zatem nie ma przyczyny do składania mi gratulacji, przepraszam ale nie potrafię przyjąc gratulacji ni z powodu "okrągłej " liczby postów ani w ogóle, nie po to piszę aby ...bił licznik.Proszę o prawidłowe odebranie mojej intencji,bo wiem ,że chce dobrze a wyjdzie ...jak zawsze.
ratajczak bogdan
2008-11-09 12:00:05
StachW jednym z tematów Bogdan Ratajczak składa mi gratulacje za ... półtysięczny post. Wiedz o tym ,że jakis czas temu pisywałem tu jako stan.i.sław N.AE. i pod tym ni(c)ki(e)m wystukałem 344 posty.

Ależ Stachu ja składam ci szczere życzenia, jako Stachowi.
Stan.i.sław N.AE. - jeżeli nie przeszedł do historii i osiągnie twoją liczbę postów, również może liczyć na moje gratulacje.
Stach (...) nie po to piszę aby ...bił licznik.Proszę o prawidłowe odebranie mojej intencji,bo wiem ,że chce dobrze a wyjdzie ...jak zawsze.

Nikt z nas nie pisze dla bicia rekordów ilości zamieszczonych postów. To jest naturalna konsekwencja aktywności na forum i to trzeba docenić, bo świadczy o zaangażowaniu i życiu tematem twórczości Niemena i pokrewnymi, które zajmują forumową społeczność.
A twoje uwagi, jak widzisz, odbieram ze zrozumieniem dobrych intencji.

(*)
Piotr Starzyński
2008-11-09 17:23:17
W poniedziałkowej audycji "NIEMEN znany czy nieznany" wrócę do dedykowania utworów wybieranych przez samych "jubileuszowców". :)
Stachowi proponowałem, by wybrał sobie jakiś utwór ( bodajże przy 300 poście), ale...nie odezwał się.
Po-zdrowienia :) :D
Stach
2008-11-10 09:17:26
Drogi Piotrze, pięknie dziękuję za...pamięc.
Wszystkie utwory CZESŁAWA NIEMENA piekielnie :wink: lubię i wiedz ,że b.trudno jest mi dokonac wyboru.Decyduję się na "Terra Deflorata".
Dasza
2008-11-10 22:47:37
Stachu, ja również gratuluję Ci przekroczenia "pięćsetki" i
przyznaję, że ostatnio Twoje posty czyta się z prawdziwą przyjemnością. :D
Stach
2008-11-11 07:00:40
Z przyjemnością czytam Twoje posty (m.in. tłumaczenia z j.rosyjskiego) no cóż moje posty są ..niezmienne a wszystko zależy od tematu, interlokutora , ... pogody :) . Daszo, dziekuję za życzenia.
Stach
2009-01-25 05:03:23
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2009-01-25 05:03:23 przez Stach
W "Dzień Czesława Niemena w Programie I Polskiego Radia (17 I) "
godzina 19.05 – 19.30: „Czesław Niemen i jego wydruki cyfrowe” - audycja Doroty Truszczak -
zapis w wiki
mój post skorygowałem po informacji Ewy, niestety nie sprawdziłem i teraz wiem ,że niepotrzebnie edytowałem ten post.
Ewa
2009-01-25 10:12:11
Stach
DRAŻNI MNIE ZAPIS "WYDRUKI CYFROWE BRZMI TO OKROPNIE !!! Przypomina mi to bezduszne ... paragony drukowane w ...sklepie żelaznym, gdzie właśnie słychac bylo...zgrzyt.

Stachu, gdybyś słuchał tej audycji, to wiedziałbyś, że Niemen sam używał nazwy "wydruki cyfrowe" na określenie swoich prac.
Stach
2009-01-25 10:52:27
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-01-25 10:52:27 przez Stach
Masz nagrane ? To proszę prześlij.
Ewa
2009-01-25 11:30:22
Sam sobie sobie możesz ściągnąć tę audycję ze strony radiowej :arrow: Jedynki. Zresztą podawałam już ten link w tym topicu.
Stach
2009-01-25 15:25:55
Ewa
Stach
DRAŻNI MNIE ZAPIS "WYDRUKI CYFROWE BRZMI TO OKROPNIE !!! Przypomina mi to bezduszne ... paragony drukowane w ...sklepie żelaznym, gdzie właśnie słychac bylo...zgrzyt.

Stachu, gdybyś słuchał tej audycji, to wiedziałbyś, że Niemen sam używał nazwy "wydruki cyfrowe" na określenie swoich prac.

Ewo niepotrzebnie zmieniłem swoje posty,dlatego posłużyłem się Twoim cytatem . Z audycji wynika jasno,że to M.Horodyński i D.Truszczak mówią o "wydrukach cyfrowych". Niemen NIC TAKIEGO NIE MÓWI! I to jest dla mnie ważne.
Ewa
2009-01-25 16:54:41
Stach
Ewo niepotrzebnie zmieniłem swoje posty,dlatego posłużyłem się Twoim cytatem . Z audycji wynika jasno,że to M.Horodyński i D.Truszczak mówią o "wydrukach cyfrowych". Niemen NIC TAKIEGO NIE MÓWI! I to jest dla mnie ważne.

Stachu, ale przecież Marek Hołyński (nie Horodyński!) twierdzi, że Niemen "cały czas mówił, że to co robi, to w zasadzie nie jest grafika, tylko wydruki cyfrowe" i że Niemen przez skromność określał tak swoje prace. Czyżbyś zarzucał profesorowi kłamstwo? :wink:
Wydaje mi się, że w jakimś wywiadzie z Niemenem też się spotkałam z tym określeniem...
Stach
2009-01-25 17:17:53
Wydaje mi się, że w jakimś wywiadzie z Niemenem też się spotkałam z tym określeniem...
napisała Ewa
Jeśli kiedykolwiek trafisz na wywiad o ktorym wspominasz i przedstawisz, że tak powiedział :N: ... wówczas uwierzę M.Hołyńskiemu.
Ewa
2009-01-26 15:55:02
Stach
Jeśli kiedykolwiek trafisz na wywiad o ktorym wspominasz i przedstawisz, że tak powiedział :N: ... wówczas uwierzę M.Hołyńskiemu.

Na razie jeszcze nie trafiłam na słowa samego Niemena, ale podam Ci dwa linki, gdzie możesz wyczytać to samo, co mówił prof. Hołyński:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,1870644.html

http://quietude09.blog.onet.pl/2,ID8250034,index.html
Stach
2009-02-06 20:14:19
Jakiś czas temu poprosiłem o pomoc. Na odzew nie musiałem długo czekac.To bardzo miłe. DZIĘKUJĘ. :D
Stach
2009-02-13 08:36:56
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-02-13 08:36:56 przez Stach
9 postów [ do 19 stycznia do postu RJW-włącznie]ostatnio napisanych, są chybione ABSOLUTNIE nie związane z tematem, Kto DO JASNEJ CHOLERY PILNUJE ŁADU i przestrzegania regulaminu NA TYM FORUM. Zaśmiecanie tematu jest prawdopodobnie na rękę kilku userom.Nawet NACZELNY ADMIN chętnie sie rozpisuje to co dopiero wymagac od innych aby trzymali sie tematu.Temat niby czat Proszę zapoznac się z 2 i 5 pkt regulaminu
Ewa
2009-02-13 08:57:35
Stach
W 1. zapisie dokonanym przez Ewę , sugeruje ona ,że wszystkiemu ja jestem winien, bzdura . Jest to manipulacja , mijanie sie z prawdą, delikatnie mówiąc...

Stachu, naprawdę nie rozumiem, gdzie Ty widzisz jakieś manipulacje. :shock:
Usunęłam to, co było niezgodne z regulaminem, a swoje brzydkie komentarze zachowaj, proszę, dla siebie.
Markovitz
2009-03-22 15:27:25
"Żelazna" kurtyna spadła i podzieliła nasze podwórko...

Stąd i metalowe rekwizyty 8)

Miota się Stachu, bo jest między młoteczkiem w delikatnej rąsi a kowadłem koleżeństwa... :?

Pomogę Ci Stachu ustalić fakty dot.FESTIWALU NIEMEN NON STOP - tak po żołniersku :

1/ Organizatorzy festiwalu nie godzą się na zlot fanów, spotkanie z autorem książki, nie godzą się na nic, co zaproponujesz. Ty się na to godzisz. Udajesz, że wszystko jest OK.

2/ W kilku wypowiedziach pani Niemen wyraziła niechęć do obecności fanów na festiwalu.
Ty się na to godzisz. Udajesz, że tego nie słyszałeś.

Po tym, jak okazało się, że nie możesz w tych sprawach czegoś sensownego zrobić, to oczekiwałbym nieco wstrzemięźliwości w rozsławianiu festiwalu Pań Niemen na Forum.

Tymczasem nie robisz tu nic godnego uwagi poza wpychaniem się z festiwalem non stop do każdego tematu (ostatnio w topiku o wystawie zorganizowanej przez Bogdana).

No i jeszcze obsmarowujesz każdego, kto coś związanego z Niemenem zrobi. Nie masz oporów by przedstawiać w złym świetle nawet organizatorów ze Słupska, którzy pewnie w gruncie rzeczy są fajnymi ludźmi, a nieprzyjazne wobec fanów decyzje nie od nich zależą...
Stach
2009-03-23 09:09:18
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-03-23 09:09:18 przez Stach
Post Markovitza zawiera informacje, które były poruszane na PW, co mnie mocno zastanawia. Moje uczestnictwo na forum nie jest uzaleznione od Twojego MZ umartwiania się ... "i ten tego tamtego ten"...
Wyjaśniac i tłumaczyc nie mam zamiaru. Wystarczy przeczytac ze zrozumienieniem mój tekst w topiku "4. festiwal..."
Markovitz
2009-03-26 22:49:42
Nie wiem po co było usuwać wcześniejsze wypowiedzi i mikroskopijną czcionką stawiać mi jakieś mętne zarzuty..? Wstydzi się kolega ? Jeśli tak - to słusznie 8)

A ponieważ w żadnym (podkreślam- w żadnym) topiku Stach nie odnosi się do meritum moich wypowiedzi, niech mi będzie wolno tu odpowiedzieć, aby nie zakłócać ciekawie rozwijającej się dyskusji w temacie Rozmowy z p.Walickim ...

Przeczytałem tam: "widzę IPN-owskie zapędy Markovitza".. i co tu dużo pisać- zdziwiłem się.

Zapytam tylko - po czym kolega to dojrzał ? Wielka szkoda, że tych zapędów kolega Stach nie pohamował, gdy w jednym zdaniu bez pardonu osądził reżysera filmu "Sukces"...

Pyta Stach: " a kto wytłumaczy Markovitzowi temat babrania się w cudzym życiorysie ?"

Wolałbym "babrać się" w przyszłości Niemena. Jest jedno ALE...
:roll:


PS Kwestię programu tv omówiłem wyczerpująco we właściwym topiku .
Stach
2009-03-27 07:43:29
Markovitz ...szkoda, że tych zapędów kolega Stach nie pohamował, gdy w jednym zdaniu bez pardonu osądził reżysera filmu "Sukces"...


Czy mój szanowny przedmówca nie zauważa subtelnej różnicy???
W tle słyszę "Piosenkę o Maruśce"
Piotr Starzyński
2009-03-28 08:48:37
Stachu,
to kolejna 100 Twoich postów. Gratuluję. :)
Czy masz jakieś życzenie muzyczne z repertuaru :N: do audycji? :wink:
Po-zdrowie-nia
Stach
2009-04-01 08:16:01
To pożegnanie z Forum N.AE. to zapowiedź oddechu, przerwy, wyciszenia. Zamknięcie rozdziału. Nieprędko odezwę się znowu. Mam wielką Nadzieję, że nie zawiodę tych, których w tej chwili zostawiam. Na pożegnanie chciałbym ofiarowac coś najbardziej intymnego. Dla przyjaciół i dla tych , których zawiodłem za to, że z wdzięcznością byli i są ... Nie zamierzam się wycofac z pracy na rzecz N.AE. Żegnam się z ... dotychczasowym obcowaniem na forum. Pożegnanie jest zapowiedzią nowych wyzwań, które potrzebują czasu. Na wspólne spotkanie przyjdzie Nam poczekac znacznie dłużej-zobaczymy, co czas pokaże
Piotr Starzyński
2009-04-01 16:12:30
Prima aprilis?? :wink: :wink: :) :)
Piekarz
2009-04-01 19:20:01
Chyba nikt nie dał się nabrać ;)
Stach
2009-06-27 16:23:39
:?: :!:
ratajczak bogdan
2009-07-08 17:57:05
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-07-08 17:57:05 przez ratajczak bogdan
StachTo pożegnanie z Forum N.AE. to zapowiedź oddechu, przerwy, wyciszenia. Zamknięcie rozdziału. Nieprędko odezwę się znowu. Mam wielką Nadzieję, że nie zawiodę tych, których w tej chwili zostawiam. (...) Żegnam się z ... dotychczasowym obcowaniem na forum. Pożegnanie jest zapowiedzią nowych wyzwań, które potrzebują czasu.


No i osobo* S. mam pytanie za 100 punktów.
Powroty nie zasze są spełnieniem obietnic.
No i żeby wracać z otwartą przyłbicą i stawać do deklaratywnego działania, trzeba po prostu DZIAŁAĆ na rzecz tego forum.
To nieco trudniejsze niż utyskiwanie i jątrzenie, ale chcąc być pełnowartościowym członkiem społeczności tego forum, choćby czasami trzeba zakasać rękawy i coś wnieść od siebie dla innych.
Bo bazowanie na pracy innych, to takie trochę samolubstwo.
Czyżbym się mylił?

Lubisz cytaty?
Masz:
"Bo nie jest światło, by pod korcem stało,
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało,
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało"


*edytowano po przeprosinach osoby S.

(*)
Stach
2009-07-12 05:24:42
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-07-12 05:24:42 przez Stach
Prosiłem już wielokrotnie, w tym na PW, że nie chcę z tobą polemizowac na sprawy ... osobiste. Ty z uporem maniaka czepiasz się mnie "jak rzep psiego ogona". Daruj sobie uszczypliwości ... pisz na temat zasadniczy :N: .
Tematy :"Bogdan vs Stach", "Bogdan vs Ed", "Bogdan vs Markovitz", "Bogdan vs Chwilowe" itd. dają jednoznaczną odpowiedz.
:(
ratajczak bogdan
2009-07-12 13:25:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-07-12 13:25:08 przez Darek Sieradzki
...
ratajczak bogdan
2009-07-22 18:08:01
To, co na PW od dawna robi STACH, pozostaje poza świadomością innych ludzi z forum Niemen AE.
I można to zrozumieć w końcu to PW.
Niestety jest ono przez takich ludzi jak Stach nad-używane i ja w końcu sobie zastrzegłem, aby więcej do mnie nie pisał.
Mimo to, on ignorował moją prośbę i permanentnie mnie prowokował, z uporem dążąc do wszczynania kolejnych konfliktów.
Na zbyt wiele mu TAM chyba pozwalałem, wybaczałem aroganckie i impretynenckie posty, ścierpiałem niejedną obelgę, ale wszystko ma swoje granice, których przekraczanie staje się groźne.
Jednak ostatnie jego posty na PW pozostawić w milczeniu nie sposób, a wręcz nie wolno, bo jego dwulicowość w połączeniu z chamstwem musi zostać jasno przedstawiona i poddana pod publiczną ocenę.
To nie jest nasze podwórko!
Na pewno nie! To jakieś paranoidalne WY-NATURZENIE!
Fakt, iż osoba STACHA jest "kontrowersyjna", to jego problem [mnie to ani ziębi, ani grzeje, choć przyznaję z troską - smuci i zwyczajnie po ludzku zawstydza], ale to, że pod płaszczykiem świętobliwości oraz udawanej naiwności kandydowskiego prostaczka [o czym już swego czasu na TYM forum celnie - choć z przykrością istnienia tego stanu - wspomniał Roman], co jest klasycznym przykładem "mydlenia oczu" innym forumowiczem i perfidnym udawaniem kogoś, kim się nie jest i kim nigdy się nie będzie.

Korespondencja Stacha pisana do mnie na PW brzmi tak:
Stachod-wal się!Znajdz sobie bliższą "rodzinę". To ,że mielismy wspólnych przodków (Adama i Ewę) ... Amen.

Ostrzegłem go lojalnie, aby zaprzestał pisania do mnie na PW, dodając jednocześnie:
Kretyńskie posty na PW będę prezentował na forum.


No i Stach nie byłby sobą, gdyby kilka tygodni później nie napisał na PW:
StachWątek wiadomości: Nasze podwórko
Od:Stach
Wysłano:Śr lip 22, 2009 17:14
Do:ratajczak bogdan
Wiadomość:
Boże , jaki ty jesteś "genialny.".. wentyluj dalej :lol:
_________________
" W poszukiwaniu źródła"

oraz:
Stach
ratajczak bogdanKretyńskie posty (...)będę prezentował na forum.

No i udaje ci się :lol:
_________________
" W poszukiwaniu źródła"


Moje oburzenie (i wołanie wręcz o pomstę do nieba) budzi zwłaszcza tworzenie przez Stacha pozorów wizerunku swojej osoby, jako człowieka godziwego i wiernego wyznawcy zasad etycznych i moralnych, będących wyznacznikiem postępowania Patrona forum (częste cytowanie przez niego myśli Niemena), co w konfrontacji z tym, jak postępuje w życiu i... co wypisuje na PW, uwłacza pamięci Tego, którego słów bezczelnie i z bezwstydnym tupetem NAD-UŻYWA.
To wsyd i hańba wręcz nie do wysłowienia!
A moje poczucie bezgranicznego zażenowania, budzi fakt, że takie osoby jak STACH, mają TUTAJ jeszcze czelność zajmować czas innym.
Bezczelność, arogancja i totalne zakłamanie.
Czy godzimy się na taką postawę?

(*)
Ewa
2009-07-22 20:23:55
Bogdanie, strasznie oburza Cię postępowanie Stacha, ale najwyraźniej nie widzisz tego, co sam robisz. Nie dość, że ostatnio czepiasz się go niemal w każdym poście (za co zresztą dostałeś upomnienie), piszesz o nim per "osoba", a teraz jeszcze (nie po raz pierwszy zresztą) ujawniasz prywatną korespondencję. I to według Ciebie jest OK?
ratajczak bogdan
2009-07-22 21:21:00
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-07-22 21:21:00 przez ratajczak bogdan
Ewa Nie dość, że ostatnio czepiasz się go niemal w każdym poście (za co zresztą dostałeś upomnienie), piszesz o nim per "osoba", a teraz jeszcze (nie po raz pierwszy zresztą) ujawniasz prywatną korespondencję. I to według Ciebie jest OK?


Tak Ewo, to co robię, robię w zgodzie z włanym sumieniem i uważam, że tak jest OK.
Nie jestem aniołem (pisałem o tym po wielokroć), mam zapewne liczne wady i nad tym ubolewam, starając się je równocześnie (z różnym skutkiem) wyrugować, ale...
Nie piszę na PW do kogoś, kto tego sobie nie życzy.
Nie piszę na PW do kogoś, aby go obrazić.
Owszem, potrafię ostro ripostować (na forum i PW), ale byłbym niegodny patrzeć sobie i innym w twarz, gdybym tego nie zrobił, a opluty twierdził, że to pada deszcz.
Tę moją postawę uważasz za niezgodną z zasadami gry fair play i godną napiętnowania?
To, że nie zgadzam się na to, aby mnie ktoś potajemnie obrażał?
Czy mam odpłacać pięknym za nadobne i wpisywać się w ten system zakłamania i godna pożałowania praktykę "cichego", bo niewidocznego dla ogółu, chamstwa, w tę dwulicowa grę?
Czy jesteś za tym, aby na forum "grać" poprawność, a PW wykorzystywać do wulgarnego opluwania innych i bezkarnego obrażania osób i ich uczuć?
To według Ciebie jest OK?
A odnośnie osoby Stacha, jego zachowania i Twojej odpowiedzi, powiem, co następuje.
Po pierwsze nie wytykaj mi Ewo upomnienia, bo to dwie różne sprawy.
Po drugie nie czepiam się, tylko zwracam uwagę na miałkość jego postów.
Po trzecie to on wyraźnie nie życzył sobie nazywaniem go grzecznym słowem - "kolego".
Poza tym w używanym przeze mnie, zamiennym słowie "osoba" nie dostrzegam niczego obraźliwego. Równie dobrze mogło by to brzmieć np. "obywatel"...
Czy w regulaminie jest zakaz pisania do usera z użyciem formy "osoba"?
Co w tym złego?
A odnośnie PW i ujawnienia jego treści - wyraźnie to wytłumaczyłem i nie ma potrzeby, abym to powtarzał.
Ostrzegłem go bardzo jasno i dobitnie, a on, mimo to, w ukryciu przed wszystkimi, nadal robił "swoją" krecią, haniebną i destrukcyjną "robotę".
Popierasz Ewo te praktyki, taki zakamuflowany sposób ubliżania drugiej osobie?
Jeżeli moje jawne forumowe rozmowy, poddawane ocenie ogółu (częst zreszta edytowane), stawiasz na równi z epitetami wypisywanymi przez niego na PW (które w tym momencie już tak nie traktuję i on o tym doskonale wie) i tym samym, niejako, starasz się usprawiedlić jego zachowanie, to jest tu jakieś piramidalne nieporozumienie.
Jak mam to rozumieć?
Jako ciche przyzwolenie na takie praktyki [ brudy własne pierzmy we własnym domu]?
Toż to dulszczyzna w najlepszym stylu!
Kolejny zarzut też mija się z prawdą - PW (traktowanego zgodnie z definicją) nigdy nie ujawniam. Chyba, że stoją za tym racje wyższej konieczności. Nie wiem, czy wyrażam się nie nazbyt zawile?
Zawsze w sytuacji, gdy konkretna osoba przesyła mi obraźliwe posty, najpierw proszę, aby do mnie nie pisała (wiedząc z góry, jakiej mogą być treści) i wówczas lojalnie ostrzegam piszącego, że nie traktuję tych, wysyłanych do mnie treści, jako PW (bo mnie najzwyczajniej takie posty są zbędne i zwyczajnie uwłaczają mej godności osobistej), a tego nigdy nie będe tolerował.
Proszę, rozważ Ewo w swym sumieniu, co tu jest skutkiem, a co przyczyną.
Tylko tyle.

(*)
Ewa
2009-07-22 21:51:11
Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby ktoś bez powodu pisał do drugiej osoby obraźliwe PW. Ja to widzę tak: Ty na forum czepiasz się Stacha (wyśmiewasz, pouczasz, ironizujesz etc.), a on Ci "odpłaca" pisząc na PW. Może się mylę?
A Wasza prywatna korespondencja zupełnie mnie nie interesuje.
ratajczak bogdan
2009-07-22 22:31:09
EwaJakoś trudno mi uwierzyć, żeby ktoś bez powodu pisał do drugiej osoby obraźliwe PW.

Jeżeli ktoś w "otwartej", forumowej dyskusji nie ma silnch [lub żadnych] argumentów, a w zamian ucieka się do haniebnych, niegodnych, podłych i aż wołających do najostrzejszego napiętnowania chwytów, polegających na obrażaniu drugiej osoby poprzez tzw. PW, będąc przy tym przekonany, że takie perfidne i niegodne człowieka honoru postępowanie, pozostanie w ukryciu i nie będzie podlegało ocenie moralnej tej, czy innej społeczności i pozostawimy to bez adekwatnej reakcji, to forum toczyć będzie gangrena.
To byłoby paskudne zakłamanie, wręcz moralna degrengolada i na to mojej zgody nie ma i nigdy nie będzie.
Jeżeli Tobie Ewo, taka sytuacja odpowiada, to jestem zdziwiony, bardzo rozczarowany i rozgoryczony.
Nie można takiej, daleko nagannej i skarlało-kalekiej, postawy moralno-etycznej, jaką stosuje Stach, usprawiedliwiać jakąkolwiek "ukrywaną pod dywanem" formą "odpłacania" komuś za coś, o czym pisze się na forum.
Na Boga, gdzie byśmy wówczas doszli?
A tzw. PW nie ma tu nic do tego.
Oceniamy nie tzw. PW (bo jak już wykazałem wcześniej, traci ona swój status prywatności wraz z momentem jawnej imformacji, że ja jej za taką nie uznaję i nie życzę sobie postów pisanych w tym trybie), lecz postawę i dwulicowość konkretnej osoby.
W tej sytuacji nie można Ewo udawać, że nic się nie stało i jest to sprawa między dwoma zwaśnionymi userami oraz umywać rąk i twierdzić, że Wasza prywatna korespondencja zupełnie mnie nie interesuje..
Bo tak nie jest!
Oczywiście masz pełne prawo tak rozumować i nic mi do tego.
Ja uważam dokładnie odwrotnie, gdyż to nie była prywatna korespondencja i nie to należało oceniać.
A jak myślą inni?
Też pewnie różnie, zależnie od indywidualnej wrażliwości, umiejętności wnikania w głąb problemu, celności i bezstronności oceny, zaangażowania emocjonalnego, wyczucia specyfiki sytuacji, kręgosłupa moralnego, preferowanych wartości i wewnętrznego przekonania do głoszonych racji oraz jednostkowego doświadczenia życiowego.
Nie mnie to oceniać.
Mogę jedynie ubolewać (nie dlatego, że Ewa nie stanęła po mojej stronie) nad takim stawianiem sprawy i takim sposobem myślenia, jakie TU ona przytoczyła, gdyż nie prowadzi ono choćby do próby oceny stachowej postawy. Jaka by ona zresztą nie była, jest dla mnie sprawą wtórną, bo ja jestem przekonany do swojej racji.
Kończę, bo widzę Ewo, że nie przyjmujesz żadnych moich argumentów i tym samym zamykam sprawę zachowania i postawy Stacha.
Niech każdy sam sobie dopowie, po czyjej stronie leży racja.
Ps. A Stacha jeszcze raz proszę, aby więcej nie pisał do mnie na tzw. PW, bo będę to ujawniał na forum. Nie życzę sobie być nadal bezkarnie obrażany w czasie, gdy on będzie obwarowywał się kolejnymi sentencjami Niemena i udawał niewiniątko.
Dwulicowości mówię otwarcie - NIE!
I...bedę z nią dalej walczył.
Don Kichote? 8)

(*)
Stach
2009-07-23 06:48:29
Przeczytałem wszystko bardzo dokładnie. Nie będę pisał ani na swój ani na Bogdana temat, gdyż byłoby to subiektywne. Jeśli ktoś chce zabrac głos w tej [zbędnej moim zdaniem na tym forum] sprawie to bardzo proszę. Liczę na podsumowanie krytyczne i propozycje, które uzdrowią "nasze podwórko". Muszę powiedziec, że Ewa rozpoznała sprawę celująco, a przytoczone moje wypowiedzi są pokłosiem wystapień[ czyt. ataków] Bogdana Ratajczaka. Przepraszam userów, że muszą czytac tego typu posty j.w.. :oops:, wszak forum poświęcone jest Czesławowi Niemenowi.
Ewa
2009-07-23 07:37:19
Ja też jestem ciekawa, jak widzą to inni. Nie wiem tylko, czy mają oni pełny obraz sytuacji, gdyż wiele forumowych wypowiedzi Bogdana pod adresem Stacha (oraz jego odpowiedzi) zostało wyedytowanych przez moderatorów bądź usuniętych (zgodnie z p.4 regulaminu).
ratajczak bogdanJeżeli ktoś w "otwartej", forumowej dyskusji nie ma silnch [lub żadnych] argumentów, a w zamian ucieka się do haniebnych, niegodnych, podłych i aż wołających do najostrzejszego napiętnowania chwytów, polegających na obrażaniu drugiej osoby poprzez tzw. PW (...)

Widzę, że próbujesz teraz zbagatelizować swoje jawne ataki na Stacha, nazywając je "otwartymi forumowymi dyskusjami". Nie przyjmuję takiego tłumaczenia i uważam, że bardzo dobrze, że Stach postanowił nie odpowiadać na te zaczepki na forum, tylko na PW. To jest odpowiednie miejsce na załatwianie Waszych konfliktów. Na forum powinniśmy dyskutować o Niemenie, a nie o postawie moralnej Stacha, Bogdana czy kogokolwiek.
Darek Sieradzki
2009-07-23 08:58:51
Bogdan,

Swoje animozje ze Stachem załatwiaj poza forum[*]. Od tej chwili posty[**] które będą choćby aluzyjnie wpominać twój konflikt ze Stachem ("osoba powiedziała" itp.), będą usuwane bez względu na resztę treści.

Nie wiem jak Ewa [***], ja nie mam ani czasu ani chęci na wasze przedszkolne przepychanki, latanie na skargę, analizowanie kto co powiedział itd. itp.

[*] PW uznaję za komunikację "poza forum".
[**] twoje albo Stacha, nie chcę nawet wiedzieć czy jeden zauważa istnienie drugiego.
[***] ale się domyślam

Darek
ratajczak bogdan
2009-07-23 09:29:53
Darek SieradzkiBogdan,
Swoje animozje ze Stachem załatwiaj poza forum

Darek,
stosując się do Twoich sugestii i jednocześnie odpowiadając Ewie na jej pytanie, będę pisał jedynie o problemie. Mam cichą nadzieję, że to na forum dyskusyjnym chyba jeszcze wolno mi robić?
Ewa Na forum powinniśmy dyskutować o Niemenie, a nie o postawie moralnej Stacha, Bogdana czy kogokolwiek.

"Nasze podwórko" to wątek, który po to, między innymi, został stworzony, aby tego typu problemy, jak zakłamana postawa etyczno-moralna (kogokolwiek), była rozważana w pełnym świetle i głośno komentowana, a przynajmnie poddana pod rozwagę każdego uczestnika, biorącego aktywny (lub bierny) udział w życiu forum.
Niemen był wyznawcą pewnych, nieprzemijających wartości i jeżeli chcemy poważnie rozmawiać o nim, na dodatek w duchu jego myśli, trzeba ten kościec moralnej postawy userów kształtować.
PW w takiej formie i rozumieniu, może stracić swój pierwotny sens i stać się orężem perfidnych i niewybrednych postów, mających w skryciu, umożliwić bezkarne, często chamskie zachowanie. I na to zgody być nie powinno, i to jest godne potępienia.
Nie mam powodu, abym (co mi kilkakrotnie sugerowano) miał zastosować opcię założenia swoistej czapki niewidki i udawać, że nic się nie stało.
Tak dla świętej zgody.
Nie zamierzam też, dla ochrony przed niewybrednymi atakami kogokolwiek, zamykać swojej skrzynki z PW, bo ma ona sen w kontaktach z ludźmi, którzy w sposób merytoryczny i kulturalny, chcą ze mną porozmawiać na tematy interesujące potencjalnego korespondenta, a niekoniecznie całe forum.
EwaWidzę, że próbujesz teraz zbagatelizować swoje jawne ataki na Stacha, nazywając je "otwartymi forumowymi dyskusjami". Nie przyjmuję takiego tłumaczenia i uważam, że bardzo dobrze, że Stach postanowił nie odpowiadać na te zaczepki na forum, tylko na PW.

O jakich moich jawnych atakach mówisz?
Rozmowy na forum, a zwłaszcza otwarta polemika, mają prawo, choćby z racji definicji tego słowa, przybierać dowolną i nieco swobodniejszą formę i nie oczekuj, że poddam się jakimkolwiek naciskom, a na pewno nie regulaminowej oraz jakiejkolwiek personalnej indoktrynacji, i będę pisał zgodnie z zaleceniami i regulaminem, tylko po to, aby na zewnątrz wypaść jako gość wyrażający się poprawnie politycznie, a w skrytości knujący i piszący obelgi pod adresem drugiego usera.
To nie ja.
Wiem, że moją podstawową wadą jest zbytnia otwartość na wszelką dyskusję, nadmierna szczerość, bezkompromisowość i jasne stawianie sprawy.
Niewielu, niestety, potrafi przyjąć jawnie wypowiedziane słowa krytyki, czy z rozwagą rozmawiać "na argumenty", a na pewno nie lubi usłuszeć o sobie kilku słów prawdy.
Wówczas chwytanie się niecnych metod i sądzenie, że to załatwi problem, a z pewnościa da, poprzez teoretyczną niejawność PW, przepustkę do bezkarności, glejt wszystko usprawiedliwiający (bo to wszak PW!) i kryć będzie wszelką dwulicowość.

(*)
Ewa
2009-07-23 14:11:10
ratajczak bogdan"Nasze podwórko" to wątek, który po to, między innymi, został stworzony, aby tego typu problemy, jak zakłamana postawa etyczno-moralna (kogokolwiek), była rozważana w pełnym świetle i głośno komentowana, a przynajmnie poddana pod rozwagę każdego uczestnika, biorącego aktywny (lub bierny) udział w życiu forum.
Niemen był wyznawcą pewnych, nieprzemijających wartości i jeżeli chcemy poważnie rozmawiać o nim, na dodatek w duchu jego myśli, trzeba ten kościec moralnej postawy userów kształtować.

Po pierwsze, wątek „Nasze podwórko” został założony w zupełnie innym celu niż piszesz, na pewno nie po to, by rozważać i komentować czyjąś postawę moralną. Ty też nie jesteś żadnym sędzią ani mentorem, żeby wciąż wszystkich pouczać.
Jeśli uważasz, że wolno Ci bezkarnie obrażać ludzi i nie obowiązuje Cię regulamin tego forum, to jesteś w błędzie. Nie podobają Ci się zasady tutaj, to załóż swoje forum, gdzie będziesz stosował swoje własne reguły, pouczał i nauczał do woli.
ratajczak bogdan
2009-07-23 18:35:08
Jest nieznośny upał, a do tego zbyt wiele emocji, ponoć należy wówczas pić dużo wody, najlepiej niegazowanej.
Pamiętam, że w filmie "Sukces", rekwizyt z syfonem miał Niemenowi zaszkodzić.
Jak wiemy Piwowski trochę się przeliczył, a do tego z czasem wyszły brzydkie strony jego życia zawodowo-prywatnego.
No cóż, ludzie kręcą różne filmy, inni zaś piszą to co myślą w danej chwili, a czas to wszystko weryfikuje.
I tak będzie również tym razem.
Czytam, czytam i coraz bardziej jestem zaskakiwany, coraz większy przeżywam :shock:
Ale co tam, być może rada, aby stworzyć swoje prywatne forum, jest wcale niegłupim pomysłem?
Chociaz dziwnie brzmią mi słowa, zachęcające aktywnego usera do opuszczenia forumowych szeregów.
Muszę to rozważyć, ale decyzję podejmę nieco później, bo akurat jestem bardzo zajęty analizą, nieznanych mi wcześniej nagrań i wypowiedzi Niemena.
Może o tym kiedyś wspomnę TUTAJ, a może już na innym forum?
Któż to wie?
A czytaliście ten wywiad, w którym Niemen zapytany przez znanego redaktora muzycznego o swój strój odpowiedził:
"Zawsze też zazdrościłem kobietom, że mogą się ubierać kolorowo i lekko.
Chociaż nie jestem - rzecz jasna - kobietą. Ani żadna inną jeszcze płcią.
Jestem najzupełniej normalny."

Czyż nie pobrzmiewają tutaj jescze echa "Sukcesu"?

(*)
Stach
2009-07-27 14:09:11
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2009-07-27 14:09:11 przez Stach
StachPrzeczytałem wszystko bardzo dokładnie. Nie będę pisał ani na swój ani na Bogdana temat, gdyż byłoby to subiektywne.

W celu rozwiązania problemu w ubiegłym tygodniu (piątek) i dziś sprawę przedstawiłem specjaliście od tego typu konfliktów.
Bogdana na PW nie poinformowałem. Specjalista wyraził swoją opinię na podstawie postów moich i Bogdana.
Sprawę uważam za ... otwartą :?: :!: .
Z poważaniem
s.
ratajczak bogdan
2009-07-28 17:36:45
Ja też, ale na PW proszę, aby Stach do mnie nie pisał.

(*)
Stach
2009-08-06 06:26:45
"Jesteśmy internetową społecznością miłośników twórczości Czesława Niemena...".- DS

Dlatego widząc i czując co sie dzieje pragnę zachęcic wszystkich do zapoznania się z wydawnictwami, które będą pomocne w zacieśnianiu naszych relacji, bądz radzeniu sobie z konfliktami. Ja poczyniłem 1. kroki i chwalę sobie. Bogdanie moją prośbę kieruje zwłaszcza do Ciebie. Z odpowiedzią wstrzymaj się do czasu, kiedy przeczytasz książeczkę Daniela Dana "Rozwiązywanie konfliktów", to tylko 193 strony. W tak zwanym między czasie zachęcam do przeczytania/studiowania " Inteligencja emocjonalna" Daniela Golemana.
Wszystko przed Nami, głowa do góry!
A muzyka, słowa Naszego Ukochanego Artysty Wszech Czasów niech będą z Nami!
:)
Markovitz
2010-09-22 14:38:00
Stach w Czterech ścianach świata.. jak pisze Art na " lepszy sygnał". No i zrealizował historyjkę. Pazerność fana sbb przekroczyła granice

Pobłażanie treściom j.w. spowoduje, że ostatni rozsądni uczestnicy dyskusji - przestaną tu bywać :(
Stach
2010-09-28 08:39:48
MarkovitzZ Gasketem toczyłem potyczki i zwracałem się na forum do jedynego wówczas moderatora o reakcję, gdy Wy chowaliście głowę w piasek.

Andrzej Mróz Szkoda, że nie wspierałeś nas wówczas, gdy staraliśmy się uporać nie tylko z bezsensownymi postami i ich autorem, ale przede wszystkim z nieuczciwymi postami, pisanymi z premedytacją (a nie w amoku) i wymierzonymi w wizerunek Artysty wokół którego TU się zgromadziliśmy.


Markovitz, a propos Twojego podpisu:".. Gasketa, który dla popularyzacji Niemena zrobił więcej niż my wszyscy razem wzięci..." To jest zwrot o 180 0 w podejściu do treści postów gasketa? Czy próba przepoczwarzenia sie w "Gasvitza" :) ? To kto teraz sypie tym ...piaskiem?
Markovitz
2010-09-29 16:04:39
Nie obawiajcie się zajrzeć mej pamięci w oczy zasypane piaskiem żalu - napisał i wyśpiewał :N: w pieśni AMEN.

A przez zasypane pisakiem żalu oczy zwykle nie postrzega się spraw, tak wyraziście, jakimi są w rzeczywistości.
Stach
2010-12-10 09:05:02
Ostatni post Gracji zwalnia mnie z danego słowa.
Otóż Gracja, to wcale nie jest taka znowu wolna od wad typu: podstęp, knowania no i oczywiście narcyzm na każdym kroku, którym obwieszcza wszem i wobec jak ja to jestem najlepsza. Daje mi /dawała/ rady jak skutecznie uprawiac wojnę podjazdową wobec Macka i Markovitza. Na mnie wściekła się po napisaniu przez nia posta w którym pisze „biznesowo-pieniądze, zysk …)
Uważam iż czytelnik sam sobie wyrobi zdanie jak to ”Do Pani na Korczewie” na podstawie treści, jakie docierały do mnie:

Tytuł wiadomości: Homo dehomini
Od: GraCja
Wysłano: Wt gru 07, 2010 12:11
Do: Stach
Wiadomość

No! Stachu! BRAVO
Bez względu na werdykt w spornej sprawie współprawa do posiadanych własności...
dałeś M-owi subtelna lekcję osobliwości.

Poznać pana po cholewach...
a chama po słowach...

ytuł wiadomości: Re: Unisono na pomieszane języki - zaproszenie
Od: GraCja
Wysłano: N gru 05, 2010 16:55
Do: Stach
Wiadomość

Stach napisał(a):
Markovitz napisał(a):
OT
Stach napisał(a):
Mur (..) budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych...
W oparciu o wypowiedzi NIEMENA


Nieprawda ja nie tak napisałem jako to "wyciął i posklejał" Markovitz, gdzie powstało nowe zdanie i zmienilo całkowicie sens mojej wypowiedzi, która brzmi tak:
Stach napisał(a):
Mur jaki obecnie guruje budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych... W oparciu o wypowiedzi NIEMENA, jestem skłony sądzic, że NIEMEN ... patrzy na to Spodchmurykapelusza.

Markovitz celowo nie zauważył , że zdanie "W oparciu ..." zaczyna sie z dużej litery
!?
Odbieram to jako manipulację userów!

Bravo Stasiu. Masz za tą ripostę ode mnie buziaka
Odpieraj ataki od razu. Nie dajmy się ustawiać i przestawiać...
I MANIPULOWAĆ!
Ledwo znowu wlazł "kotek" na płotek i już chce drapać...
Stasiu, jeszcze mnie nie poznałeś?
Po owocach poznawaj, po owocach, a nie po swojej myśli...
Stasieńku...
Musisz mi wybaczyć, bo ja nie cierpię Stachuuuu, ale uwielbiam zdrobnienia.
A już całkiem poważnie, to chyba tyle razy wypowiadałam się w odniesieniu do osoby Czesława, że powinieneś właśnie odnieść takie pozytywne ważenie, że jestem z tego artykułu kontenta, gdyż jest właśnie w moim duchu.

Wyjaśniając pierwszą moją uwagę odnośnie dedykacji "Pamięci...." w artykule o Niemenie, to faktycznie nie widzę związku takiej dedykacji,
tym bardziej w takim poważnym artykule.
Ale przyjęłam Twoją uwagę, że nie znam całej sprawy, bo np. mogła mieć ona jakiś bezpośredni związek z Niemenem i wówczas byłoby to całkiem na miejscu.
Jeśli nie wiesz o czym mówię, to da Bóg, jak się kiedyś może spotkamy to się dogadamy

Ale cieszę się, że jednak zaprezentowałeś te fragmenty i powiem nawet, że Cię bardzo cenię, wbrew chorym sugestiom Maćkopodobnym...
który poprzez swoje zachowanie zawsze będzie za Tobą.


Tytuł wiadomości: No!
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 21:31
Do: Stach
Wiadomość

No

Stachu...a czy Skaldowie mają swoje Forum?
Bo nawet mój komputer nie ma ochoty tam wchodzić i się zawiesza
a skierowałabym Maciusia na właściwe tory..


Tytuł wiadomości: ok
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 20:32
Do: Stach
Wiadomość

Myślę, że wszyscy siedzą i czekają na dalszy spektakl.
Puszczaj Waść więc posta, żeby nas nie rozdzielili.

Potem sobie poczytaj co napisałam i jak chcesz, to podziękuj Maćkowi, za kulturalną rozmowę i poszanowanie każdego człowieka, bez względu na to,
czy jest na niskim, czy wysokim poziomie, bo i tak wszystko to tylko wkrótce szary pył...

Tytuł wiadomości: Re: PW
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 20:13
Do: Stach
Wiadomość

Stasiu...
jesteś?
bo zaraz puszczę posta...w Offtop życie na gorąco...
trzymaj się i nie posikaj... jak przeczytasz


W temacie "Offtopic życie na gorąco", tam, gdzie się Maciek wypocił
Ale poczekaj, po mnie
i pamiętaj, spokojnie sprawdź czy wszystko gra

Tytuł wiadomości: Samobój
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 18:45
Do: Stach
Wiadomość

Staszku, ale poczekaj, aż ja przygotuję coś krótkiego, dobitnego i wtedy Ty po mnie wejdziesz na obronę. Dam Ci też znać, ze wysłałam, ale nie wiem kiedy skończę, bo cały czas rozmawiamy
Możesz nawet dołożyć na początku Maćka

Maciek napisał(a):
wyrażam zgodę, aby Stach wrzucił na forum moje do niego wiadomości.


pozwolenie i napisać, że dał Ci świetny pomysł. I to go zastrzeli. Samobój.


Tytuł wiadomości: skany
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 18:11
Do: Stach
Wiadomość

Stach napisał(a):
ucp.php?i=pm&f=0&p=47458&view=print
Zrobiłem cos takiego

Usunąłeś? Nie szkodzi, może ktoś Ci pomoże i zeskanuj swój post.
Ja chyba nie pisałam, że Ci dowalił na PW, ale w Poście w Życiu na gorąco.
Widzę, że z Maćka jeszcze większa żmija, niż by się mogło wydawać.


Tytuł wiadomości: Re: post
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 18:06
Do: Stach
Wiadomość

Staszku, teraz znalazłam...

[quote=""Maciek"]Ponadto wypisujesz, że na PW dowaliłem już Stachowi – skąd ta wiadomość ? Nic takiego nie miało miejsca, a jak nie wierzysz to wyrażam zgodę, aby Stach wrzucił na forum moje do niego wiadomości.

Czytam...widzisz, sam się prosi...
Super! Nie tylko jego, ale i Twoje!
Mój Boże, jak On Cie poniża...no wrę tu jak na rozżarzonych węglach.


Tytuł wiadomości: skan
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 17:10
Do: Stach
Wiadomość

Stachu, jestem w szoku
I te słowa tak rozdmuchał Maciek? A czy coś Ci Maciek odpowiedział na PW?

Czy masz możliwość zeskanowania tego PW lub zrobienia odpowiedniego zrzutu ekranu?
Jak dasz na PW "wysłane", to masz swoją wypowiedź i pod spodem też poprzednie PW np. od kogoś odebrane.
Można tak wszystko ustawić, żeby złapać te dwie info i zrobić zrzut ekranu, ( ja robię skany programem HyperSnap)
Stąd mam wiele dowodów, o których Ci pisałam...

Taki skan zamieściłabym na forum jako dowód Twojego "chamstwa" i walenia w Skaldów.
Napisałabym, że nie mając innego wyjścia i sposobu obrony i udowodnienia...
A Maciek siadłby od razu
Czekam co napiszesz
Tytuł wiadomości: Re: hops...
Od: GraCja
Wysłano: Wt paź 05, 2010 16:39
Do: Stach
Wiadomość

Sama się dopiero dziś dowiedziałam od jeszcze pozostałych tu życzliwych .
Ale Ewy nie pytałam, w ogóle mała z nią rozmawiam. Są jednak tacy, którzy się cieszą z naszej walki i wówczas warto.

Staszku, wierzę w Twoją rzetelność i dlatego wyślę Ci kilka słów tamtej walki. Ale to między nami. czyli Ściśle Tajne
"Twój oponent (Maciek) pozwolił sobie na nazwanie pewnych ludzi
"matołami" (prawdopodobnie miał na myśli Stacha, jak wywnioskowałem z
późniejszych wpisów, ale to nieważne) i w tym momencie postanowiłem mu
za to przywalić, bo było to chamskie. Oczywiście znany nam TW... musiał
zaszczekać, a raczej zaskomleć, bo nie stać go nawet na porządny wpis
Później administratorzy usunęli te wpisy, jednoznacznie wskazując wpis
Maćka za obraźliwy.
Zresztą obaj dają się podprowadzać jak dzieci w przedszkolu. ( Admini - wg mnie)
Maćka zdecydowanie zabolało to, co z czystą premedytacją i przymrużeniem oka
napisałem, ale to on okazał się chamem w swojej wypowiedzi, nie ja.
Po co tracisz nerwy na przekonywanie kogoś, kogo przekonać się nie da?
Serdecznie Cie pozdrawiam"

Nie powiem Ci kto, bo to na dziś mało ważne, choć dla Ciebie byłoby istotne. Niech tak na razie zostanie. Czasami im mniej się wie, tym lepiej

No to spadam..

ytuł wiadomości: ok
Od: GraCja
Wysłano: So wrz 25, 2010 18:23
Do: Stach
Wiadomość

Stachu, może staraj się nie cytować takich obszernych fragmentów, lepiej pojedyncze zdania, do których łatwiej się odnieść. Wiem, że to o wiele więcej roboty, ale ja na prawdę poświęcam mnóstwo czasu na te przepychanki, więc żebyśmy tego nie zatracili.
Kto jeszcze może się za nami ująć z tu obcujących? Podpowiedz, to go wyzwę do tablicy!

ytuł wiadomości: Re: ?
Od: GraCja
Wysłano: Wt wrz 28, 2010 14:50
Do: Stach
Wiadomość

Cytuj:
Stach Tytuł: Re: Off topic z wątku "Życie na gorąco"
Napisane: Pn wrz 27, 2010 8:07
WDAJE SIĘ, ŻE KAŻDY NOWY TEKST - TO JAKBYM WYJĄŁ KOLEJNĄ DRZAZGĘ Z LICZNYCH ZADRAŚNIĘC, KTÓRYMI MNIE CZĘSTOWANO...- Czesław NIEMEN

już za życia kopano mu grób ... a "śmiech ich straszny..."

Stachu, nie było mnie tu kilka dni, ale za powyższe masz ode mnie buziaka!
A sprawa jest trochę brudniejsza niż by się mogło wydawać, stąd uważam, ze trzeba nadal walczyć i staram się wyjaśnić wszystko do końca.
Tytuł wiadomości: ups...
Od: GraCja
Wysłano: Cz wrz 30, 2010 14:14
Do: Stach
Wiadomość

Stach napisał(a):
Maciek napisał(a):
Proponuję , aby Stachu dokładnie posłuchał piosenek CN z tego samego okresu lub rymów z ostatniego CD " Spodchmurykapelusza ".

NIEMEN po Przesmyckim, Pigoniu, Borowym, Gomulickim podjął problematykę norwidowską. Określenie "późny wnuk " pasuje jak ulał.
Tam znajdziemy źródło, "źródło i początek moich poważniejszych prób poetyckich"-Niemen.
Kilka cytatów Czesława NIEMENA ...

I o to właśnie chodzi Staszku. O argumenty, którymi zawsze zamkniesz buzię, niż przepychanki, które ktoś odepchnie właśnie swoimi argumentami.
Ta wstawka jak już pewnie wiesz z Agnieszką, zamiast nam pomóc, niestety zaszkodziła.
Ja też czasami coś napiszę pod wpływem emocji, ale wyrobiłam sobie zasadę, że przeczytam jeszcze raz tak, jak ktoś by to czytał i usuwam emocjonalne wstawki. Mam nadzieję, ze dobrze mnie zrozumiesz, bo bardzo cenię sobie Twoje podejście, ale z rozwagą.
Pamiętaj, że
Strzała ma zabić, a nie tylko ranić
bo rozwścieczy i opluje

Tytuł wiadomości: ops...
Od: GraCja
Wysłano: N paź 03, 2010 13:29
Do: Stach
Wiadomość

Stachu,
Jeśli chodzi o Agnieszkę Osiecką, to Twoje uogólnienie jej dorobku spowodowało właśnie pożywkę dla ośmieszenia Ciebie, stąd napisałam, że ta wstawka nam zaszkodziła.
Natomiast możesz mieć lekceważący stosunek do Jej twórczości, nawet do Skaldów, ale widzisz, kiedy naruszasz bądź wyśmiewasz czyjeś ideały, ktoś odwali Ci z nawiązką. Poza tym należy właśnie je uszanować, a wszelkie uwagi podeprzeć jedynie konkretnymi argumentami.
To chciałam przez to powiedzieć.
Widzisz, nastąpiła potem nie tylko próba ponownego ośmieszenia Twojego podejścia do odczuć innych ludzi, ale następny już zrelaksowany atak na Niemena. Maciek uzyskał to głośno mówiąc, że napisałeś mu na PW o odwecie na Skaldach.
Stąd mój wniosek, że najpierw starają się ośmieszyć, pomniejszyć a nawet poniżyć, nie tylko Ciebie ale i mnie, by "odbrązowić" Czesława i Go oczernić.
Nie widzisz tego?

Cóż z tego, że Maciek sam się spłaszczył pisząc do Ciebie "jedyny piewco Niemena"
Efekt uzyskał, jaki chciał.
A wiesz dlaczego tak Cię zaatakował? Bo Ci po "tamtej" stronie myśleli, że już mają mnie z głowy, bo się przez kilka dni nie odzywałam, a Ty zostałeś sam na polu bitwy.
Stachu, Oni robią o wiele bezczelniejsze zagrywki, niż byś mógł się kiedykolwiek domyślać. Nie mogę Ci napisać wszystkiego, co myślę, ale chciałabym mieć w Tobie jakże skutecznego i pomocnego sojusznika...dla Czesia...
Nie dajmy się skłócić. Nawet gdyby ktoś Ci napisał na PW, że ja się np. z Ciebie naśmiewam, nigdy to nie będzie prawdą, bo ja mówię co uważam w oczy.
Tak jak TY, zresztą
Pamiętaj o tym i napisz mi, gdyby coś takiego miało miejsce.
Ja piszę szczerze co myślę i to jest moja siła, choć jest i będzie pełna ataku.

Nawet nie wiesz jak bardzo ubolewam, że nie będę w pobliżu Słupska...raczej nie będę, bo chętnie spotkałabym się z młodą muzyką w interpretacji utworów Niemena, a może przy okazji z Tobą .

POZDRAWIAM SERDECZNIE
ytuł wiadomości: hops...
Od: GraCja
Wysłano: N paź 03, 2010 19:25
Do: Stach
Wiadomość

Stachu, ja doskonale odbieram i czuję Twoje intencje, dlatego jestem z Tobą szczera. To, że piszę o Skaldach to, co piszę, to po pierwsze jest to szczere,(należy się im) a po drugie, to jest właśnie też dobra zagrywka, rzucić nie błotem, ale argumentem, żeby przeciwnikowi głupio było błotem odrzucić .
A najzwyczajniej chcą się nas "jedynych piewców " pozbyć .
Ale tak też jest, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada . Szczególnie, gdy trafi na mnie. Jak już napisałam, tylko wówczas, kiedy wiem, że mam rację
-----------------------------------------------------
Czyz nie jest to ZEZOWATA BIEDA ... :?:
Darek Sieradzki
2010-12-10 09:58:09
Zresztą obaj dają się podprowadzać jak dzieci w przedszkolu. ( Admini - wg mnie)


Cóż, admini są po prostu ludźmi (zbyt) gołębiego serca, nie starają się kierować uprzedzeniami wobec innych i uważają, że każdy powinien mieć szansę na poprawę.

A przynajmniej ja tak uważam (Ewa ma pełne prawo poprzeć lub nie moje zdanie :D). Po tym jak forum wróciło do życia po chwilowym zawieszeniu działalności, dostałem kilka głosów co należy zrobić (a mówiąc mniej oględnie - kogo należy usunąć) i choć w pełni się z nimi zgodziłem uznałem, że "restart" forum równa się "wyzerowaniu licznika" dla każdego użytkownika.

GraCja i Stach nie skorzystali z tej szansy, dlatego od dziś forum jest dla nich zamknięte.
Tadeusz
2010-12-10 13:03:08
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2010-12-10 13:03:08 przez Tadeusz
Decyzja Admina słuszna. Rozumiem emocje i czasami rzuconych parę ostrych słów do słuchu, ale żeby takie "błotko mieszać", tolerować je, a potem, gdy przestaje to być wygodne, wywlekać je na forum publiczne....?

Patetycznie o dwóch takich

Rycerzu, zbroja twa z hańby wykuta
Damo, subtelność twoja z wilczego łyka upleciona
Oczy wasze w dół skierowane kryją wstyd i obłudę
jak trędowaty dłonie chore pod zgrzebną tuniką
Żadne pociechy, że brud pokutą zmyjecie
nie zabrzmią szczerze...
Zostawmy ich samych, zdanych na siebie
Niech brną w intrygi i błądzą po bagnach
Próżno bowiem oczekiwać ich w niebie...

PS. Gracja miała ostre wejście na forum i równie ostre zejście. Stach przeszedł trzy reinkarnacje, aż w końcu został zresetowany (Budda- informatyk) :D
Ewa
2010-12-10 13:31:05
Darek Sieradzki

Cóż, admini są po prostu ludźmi (zbyt) gołębiego serca, nie starają się kierować uprzedzeniami wobec innych i uważają, że każdy powinien mieć szansę na poprawę.

A przynajmniej ja tak uważam (Ewa ma pełne prawo poprzeć lub nie moje zdanie :D).


Wiesz dobrze, że jestem tego samego zdania. :)

Nie mam uprzedzeń do nikogo, ale pewnych zachowań nie potrafię tolerować, zwłaszcza intryg i publikowania na forum prywatnych wiadomości..
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-12-14 17:20:03
Cos podobnego . :o
No to po decyzji .
Troche dobrze , troche zle , ale chyba slusznie .
Znajda sobie pewnie inne forum dla ich nalogu .
Tak sobie mysle skad tyle czasu na takie lawirowanie .
Moze wiec czas na merytoryczne dyskusje i na wazne informacje .

Zajety rocznicami historycznych wydarzen nie mialem i nie mam czasu . 8)
Tadeusz
2011-05-15 17:46:50
Niestety, czas jest jak kropla wody drążąca skałę. Nasze podwórko zamiera; zamiera z wielu powodów. Jednym z głównych jest wypalenie się emocjonalne dzieciaków z tego podwórka, drugim: dydaktyczny smrodek rozsiewany przez pretendentów do miana nieomylnych diagnostów określających ramy i styl wypowiadania się na tym forum-jednym z publicznych wśród tysiąca innych. Kto jest w gronie tych "cenzorów"? - tego nie wiem, ale wciąż czuję oddech WIELKIEGO BRATA
Jeszcze parę miesięcy i tylko wiatr będzie bezładnie roznosił po stepie zapisane tu posty - po stepach Białorusi, o których śpiewał Niemen.
Markovitz
2011-10-13 23:10:45
Minęło kilka miesięcy i oto z podróży Tadeusza otrzymałem serię fotografii.

A na nich: wnętrze domu, droga - niby to nie moje strony, ale nieobojętne...

Czy "wielki brat" zabraniał pisać tu do rzeczy i po swojemu? Nie sądzę.

Nie tak często jak kiedyś, ale jednak ciągle tu bywają: starzy i młodzi.

Teraz ma się ukazać podwójny album Polskiego Radia. Upominałem się o to.

Jest radość, ale szału nie ma, bo zbyt długo trwało to przekonywanie.

Pamięcią o sławnym muzyku nie da się zarządzać tak jak np. sprawami znanego fotografika.

Jak można przykładać tę samą miarę do piratów, co do działań pasjonatów i stowarzyszeń?

Niedawno powstała fundacja Imienia, więc już nie trzeba przewodników po krainie NAE.

A gdy jesienią powrócą wspomnienia- trzeba będzie sobie powiedzieć: nic to.
Markovitz
2012-04-02 10:46:18
Post scriptum do mojego wczorajszego posta w podforum >Cztery ściany świata<


O ile dobrze zrozumiałem, to znana Pani rozważa wycofanie pretensji skierowanych do starszych panów prowadzących okazjonalnie wspominkowe imprezy w kraju i dla Polonusów.

Chyba nikt nie dał się nabrać na te rozważania ..? :)
Na tak optymistyczne wieści jeszcze długo będzie miejsce tylko na tym Forum i tylko 1 kwietnia.

Natomiast pomysł spotkania delegatów stowarzyszeń wcale nie jest tak nierealny, by rozważać go tylko z okazji Prima Aprilis. Ale to już nie moja rzecz, bo - na szczęście - nie jestem członkiem żadnego z istniejących stowarzyszeń.
Jurek
2013-01-03 11:50:50
Witaj Zbigniewie, w tym roku planowanych jest kilka koncertów SBB.
Jurek
kangie
2013-01-16 09:32:34
A gdzie można o tym poczytać/dowiedzieć się?
art
2013-01-16 22:40:12
O koncertach? Na oficjalnej stronie SBB: http://www.sbb-band.pl
elisea
2013-01-29 17:16:54
na każdym forum zawsze powstaje stała ekipa, mam nadzieje, ze i ja do niej kiedys dolacze
marcelina37
2013-01-29 23:00:39
A gdzie można przeczytać relacje Jurka z koncertów?
kangie
2013-01-30 08:03:26
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2013-01-30 08:03:26 przez kangie
artO koncertach? Na oficjalnej stronie SBB: http://www.sbb-band.pl


Dziękuję. Będę śledził.
karolaa1115
2013-01-30 21:03:33
tutaj to jest elita, większość fanów Czesława nie ma pojęcia o istnieniu takiego forum, warto by go udosotepnić dalej
anetoy
2013-02-03 17:32:35
karolaa1115tutaj to jest elita, większość fanów Czesława nie ma pojęcia o istnieniu takiego forum, warto by go udosotepnić dalej


Może jakaś akcja na facebook'u
kangie
2013-02-04 06:01:55
Myślę, że prawdziwa elita niekoniecznie marnuje swój czas na fejsbuku ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony