Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Off topic z tematu "Miło wspomnieć" 2009-01-07 - 2009-01-14 Ewa 14 288
Ewa
2009-01-07 15:54:11
Stach
Ja pragnę z całego serca podziękowac Panu Tadeuszowi Sklińskiemu za recenzję. Jak zawsze jest prawdziwa, słuszna i zasadna .

Z zarzutami Tadeusza Sklińskiego dotyczącymi płyty oczywiście się zgadzam, zresztą sama też wcześniej miałam podobne zastrzeżenia.
Mam tylko wątpliwości, czy recenzja płyty Niemena powinna zawierać publiczną krytykę innego niemenologa. Przyznam, że tę część recenzji czytałam z niesmakiem...

Piszesz o prawdziwości recenzji, a jednak Dasza wytknęła autorowi jedną nieprawdziwą informację:
Dasza
Tadeusz SklińskiGdy podczas Stanu Wojennego nagrywałem z TVP 1 program „A miłość największym jest darem”, nie przypuszczałem, że mój niezawodny Koncert (dobrej jakości magnetofon szpulowy - to wiadomość dla młodych czytelników) jako jedyny zarejestrował historyczny wywiad Barbary Pietkiewicz z Czesławem Niemenem - nagrany 12.12.1981 podczas zgrywania spektaklu."


Tutaj autor najwyraźniej minął się z prawdą. Na pewno nie jest jedynym, który ten wywiad zarejestrował na taśmie.

Potwierdzam, że Dasza mówi prawdę i też ma ten sporny wywiad.:)
Stach
2009-01-07 16:04:58
Mam tylko wątpliwości, czy recenzja płyty Niemena powinna zawierać publiczną krytykę innego niemenologa -napisała Ewa
..." czy ten ptak gniazdo kala , co je kala , czy ten co mówic nie pozwała".Zdecydowanie słusznie zrobił Tadeusz Skliński a jak Roman Radoszewski bezprawnie wykorzystywał materiały Tadusza Sklińskiego to jest w porządku. Napewno NIE! Nie uważam sie za niemenologa, to oczywiste ale jak roman "siadł na mnie" za zaproszenie jego na festiwal /zlot i publicznie, tu na forum, wielokrotnie niewłaściwie zachowywał się wobec mnie to co , dlaczego go nikt nie skarcił jedynie Markovitz wykazał prawdę.
Z felietonu Tadeusza Sklińskiego jestem rad.
Ewa
2009-01-07 16:27:49
Stach
..." czy ten ptak gniazdo kala , co je kala , czy ten co mówic nie pozwała".Zdecydowanie słusznie zrobił Tadeusz Skliński a jak Roman Radoszewski bezprawnie wykorzystywał materiały Tadusza Sklińskiego to jest w porządku. Na pewno NIE!

Stachu, ja nie twierdzę, że wykorzystywanie czyichś materiałów bez podania ich źródła jest w porządku. Chodzi mi o to, że są inne miejsca i inne sposoby na załatwianie takich spraw.
Stach
2009-01-07 16:57:41
Chodzi mi o to, że są inne miejsca i inne sposoby na załatwianie takich spraw napisała Ewa
i jest to właśnie "inne miejsce i inny sposób" bo mogłaby byc ..sala rozpraw w sądzie.R.Radoszewski nie miał skrupułów to dlaczego T.Skliński ma je posiadac w tej sprawie?
Markovitz
2009-01-08 14:49:29
W tej sprawie jestem podobnego zdania co Ewa i szukam w recenzjach oceny projektu artystycznego, przedstawienia jego genezy, różnych zastrzeżeń, ale bez wycieczek osobistych...

W tym wypadku autor jednej książki o Niemenie niestety nie oparł się pokusie, aby dołożyć autorowi innej książki o Niemenie, a przecież nie pisał recenzji książki Romana tylko recenzję płyty Niemena.
Stach
2009-01-08 15:05:01
Niestety, ale nie zgadzam się z Wami (Ewa, M-z) T.S. napisał b.dobrą recenzję-felieton. "Dołożył" R.R. ponieważ T.S. został oszukany. R.R. sobie przypisał nagranie E.C. i T.S.
Proszę nie udawajmy,że nic się nie stało. Felieton dotyczył ... PŁYTY "Miło wspomniec".
Myślę, że dobrym wyjściem byłoby aby R.R. ustosunkował się do wypowiedzi zawartych w felietonie T.S..
Co do "pokusy" to R.R. nie oparł się tejże.
Markovitz
2009-01-08 16:51:56
Autor DYSKOGRAFii na stronie IMPESJee W booklecie dołączonym do płyt, przeczytałem informację, że „mój” wywiad pochodzi z prywatnego archiwum Romana Radoszewskiego!

Akurat w booklecie takiej informacji nie ma. Jest tylko lista osób, których nagrania wykorzystano bez przypisywania konkretnym tytułom. Stach za wcześnie uwierzył...

Wbrew głoszonym przed wydaniem płyty rewelacjom - zamieszczona na CD wypowiedź o stanie wojennym pochodzi z innego programu telewizyjnego ("Sprawa Niemena" z 1990r).

Natomiast wywiad Barbary Pietkiewicz (w książeczce) został przeprowadzony w grudniu 1981r. i - jak piszą koleżanki- było więcej osób, które nagrało sobie tą rozmowę.

Skąd zatem pomysł, że wydawca drukując tekst wywiadu w książeczce dołączonej do płyty "Niemen o sobie" posiłkował się akurat właśnie nagraniem T.S. i E.Ch. :?:


edit
Stach
2009-01-12 07:15:48
Skąd zatem pomysł, że wydawca drukując tekst wywiadu w książeczce dołączonej do płyty "Niemen o sobie" posiłkował się akurat właśnie nagraniem T.S. i E.Ch. :?: napisał Markovitz


Na w/w pytanie odpowiedzi może udzielic R.Radoszewski, czy to nagranie było jego czy też otrzymał od .... ?

Akurat w booklecie takiej informacji nie ma. Jest tylko lista osób, których nagrania wykorzystano bez przypisywania konkretnym tytułom napisał Markovitz

a szkoda ... i to jest właśnie informacja, że jest ... manipulacja, rozmycie odpowiedzialności wszak "kupy nikt nie ruszy".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-01-12 18:16:15
Roman opublikowal juz sprostowanie dotyczace recenzji Tadeusza .
Szkoda ze dalej walcza .
Jak to przeczytacie to sprawa zacznie sie od
nowa . :?
Nawiazujac do wczesniejszych uwag dotyczacych listow Dasi to nie dziwcie sie ze ktos zniewazany wielokrotnie ma odwage tez dolozyc swoje .
Nie wszystko jest takie piekne jak panienka z okienka . :?
Domin189
2009-01-12 18:42:59
Gdzie to sprostowanie?!
Stach
2009-01-13 06:35:30
Domin189Gdzie to sprostowanie?!

Gdzie ono ? Czy takie jak te w sprawie radomszczańskiej? Małym druczkiem ...? W jaki sposób zostaną wyrównane straty moralne i finansowe T.Sklińskiego przez R.Radoszewskiego. Co w ogóle sądzi na ten temat T.S. ,czy wie o przeprosinach? Co ja nabywca płyty mam sądzic o tej sytuacji, czuję się oszukany przez wydawców! Wprowadza sie mnie w błąd ( ileż tych błędów dotyczącej płyt(y) "Miło wspomniec"!!! ) w jakim celu? Dlaczego pomniejszane są zasługi T.S. Od początku uwierzyłem w prawdziwośc felietonu T.S. Dlaczego ? hm
Maciek
2009-01-13 10:26:40
Wybaczcie, ale od dłuższego czasu mam dziwne uczcie, że autorzy książek o CN walczą o miano, który jest ten " naj " ! Który znał go lepiej, który ma lepsze pamiątki i lepszą
muzyczną dokumentacje, itd. Zaczynam myśleć, że tak naprawdę nie chodzi tu o CN, ale o nich i o miejsce, które zajmują ! Trochę szkoda ! Nie dość, że fanów jest tak mało, że tak naprawdę niewiele dzieje w sprawie CN to jeszcze publiczne wzajemne oskarżenia nie są najlepszą drogą do zmiany stanu rzeczy ! Co do mojego CD " Miło wspomnieć " to nic nie jest złamane ( muszą być różnej szerokości grzbiety bo przecież dochodzi wklejona książeczka ), książeczkę można oglądać normalnie, farba na razie nie schodzi :) więc nie jest tak źle. Oczywiście szkoda, że wydając taką rzecz nie dodano bardziej rzetelnego opisu. Wiem też, że nie ma możliwości zadowolić wszystkich, każdemu coś nie będzie pasować ! :) i trzeba się z tym pogodzić ! Wiem też z własnego doświadczenia, że czasami chce się zrobić coś za szybko i stąd braki oraz błędy. Podobnie jest z książką D. Michalskiego, której jeszcze nikt nie czytał, a już odzywa się krytyka - dlaczego ? Może dlatego, że od śmierci CN mamy za dużo różnego rodzaju wydań ? Raczej nie ! Więc dlaczego ?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-01-13 11:01:38
O tresc odpowiedzi Romana pytajcie administratorow . Ja tez nie rozumiem walke o zaslugi . Widocznie to nasza cecha nie do przezwyciezenia .
Jeszcze farba drukarska nie wyschla na nowej ksiazce , a juz sa pretensje do wydawnictwa . Zenujace ! :?
Markovitz
2009-01-13 12:27:33
Zgadzam się z Maćkiem i ubolewam, że żenujące spory zaprzątają głowy znawców i fanów w obliczu nadchodzących rocznic związanych z Czesławem Niemenem.
Romuald Juliusz Wydrzycki Jeszcze farba drukarska nie wyschla na nowej książce, a już są pretensje do wydawnictwa...

Nie przesadzajmy. Nasze oczekiwania i uwagi na pewno nikomu nie zaszkodzą.
Jako pierwsi kupimy i przeczytamy książkę. Dla rynku czytelniczego najgorsze co może spotkać takie wydawnictwo to.. CISZA.

To samo odnosi się do płyt z serii "Miło wspomnieć. Czesław Niemen o sobie".

Swoją ocenę przekazałem JAZZ FORUM. Podwójny numer ukaże się pod koniec stycznia.
Stach
2009-01-14 09:29:09
... ubolewam, że żenujące spory zaprzątają głowy znawców i fanów w obliczu nadchodzących rocznic związanych z Czesławem Niemenem.- napisał Markovitz

Gdzie dwóch się bije tam ..trzeci (odbiorca, nabywca)korzysta. Dzięki takim "potyczkom" mam szerszą wiedzę na temat autora i jego dzieła. Moja głowa na tyle jest zaprzątana na ile mam uzasadnione wątpliwości, oczekiwania... profesjonalnego zrealizowania projektu. Poza tym twórca musi zakładac, że mogą byc uwagi.
Uważam, że "szum" rocznicowy , 17 stycz. i 16 lutego ,nie zamknie dyskusji. Powód inne okoliczności np. płyta z JJ, moneta z wizerunkiem :N: ..., artykuły prasowe etc.

Co do mojego CD " Miło wspomnieć " to nic nie jest złamane ( muszą być różnej szerokości grzbiety bo przecież dochodzi wklejona książeczka ), książeczkę można oglądać normalnie,- napisał Maciek

Szerokości musza byc różne , zgoda ale z uwzględnieniem właściwej grubości książeczki. Skąd zatem tyle płyt z połamanymi grzbietami w empiku. Nie uważam aby "normalne " było czytanie książeczki w takim stanie wydawniczym. Jeśli np. Jazz Forum wydaje płyte też powinni ją wkleic do okładki wydawnictwa ? A jak a co , niech mają ludziska ...kompakt. :)
41 potencjometrów..., również posiadała wklejoną ,co prawda delikatnie , książeczke w kieszeni i co wygodne to było ,napewno nie, sporo kombinacji było przy próbie jej wyjęcia.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony