Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

PODZIĘKOWANIE NR 2 2008-11-13 - 2008-12-19 ratajczak bogdan 12 566
ratajczak bogdan
2008-11-13 21:54:07
Idąc za przykładem Andrzeja Kolendo (to dobry wzór), chciałbym serdecznie podziekować za kilkuletnią współpracę przy redagowaniu kilku - uważam cennych i wartościowych - topików.
Tym, którzy przeszkadzali - wybaczam i też dziękuję, bo nadali pikanterii i niezbędnej w rzeczowej polemice emocji.
Innym... ech!
To co pozostawiam, traktuję jako nasz współny dorobek i pragnąłbym, aby (o ile kogoś jeszcze interesuje ta tematyka) kontynuował tę rozpoczęta pracę.
Być może moje usunięcie się w cień, spowoduje erupcję skrywanej i tłamszonej moją indywidualnością, inwencji i dopiero teraz ujawnią na co naprawdę ich stać.
Tego im i sobie szczerze życzę, bo to wszak leży w naszym współnym interesie.
Interesie ludzi, dla których słowo Niemen, ma tyle znaczeń, tyle niezbadanych i niepoznanych jeszcze odcieni.
Niestety zaistniały powody, z którymi nie sposób mi się pogodzić, a o których nie pisze się w takich chwilach, spowodowały, że musiałem tę decyzję dzisiaj podjąć.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.
Będę pewnie czasami TU zaglądał, ale zdaję sobie sprawę, iż to co było już se ne wrati.
POWODZENIA i proszę o nieskładanie życzeń z okazji 1400 posta, bo to nie stypa, a zwykłe pożegnanie.

(*)
Geronimo
2008-11-13 22:56:02
Bogdan,
nigdzie nie odchodź!!
jesteś tutaj cenną osobą jak każdy,który coś wnosi do sprawy rozmów i dyskusji o Czesławie Niemenie.
Choć jestem tu krótko tyle mówię.
I nie staję bynajmniej po niczyjej stronie.
Nie o to chodzi.
Proszę nie kłóćcie się tylko...
Bogdan nigdzie nie odchodź,
znajdźcie coś co Was łączy,nie to co dzieli..
Nawet jeśli rozum podsuwa odmienne pomysły,
znoście się cierpliwie,proszę...
z szacunkiem i życzliwością,a nie wyniosłością tak głęboko nieludzką...
roman
2008-11-14 07:20:31
Moi Drodzy, gdy niemal 5 lat temu po raz pierwszy odezwałem się na tym forum, miałem prawo sądzić, że znalazłem się w gronie przyjaciół. W miarę upływu czasu przekonywałem się, że nie ma na Ziemi zakątku który byłby rajem. Dziękuję za wiele wsparcia tym, którzy go udzielili, za pomoc, otuchę w trudnych chwilach i BYCIE RAZEM. Pozostali niech spojrzą na pierwsze posty na tym forum i porównają je z ostatnimi - może się opamiętają. To mój ostatni post więc życzę wszystkim, którzy na to zasługują dobrego samopoczucia. Tempus fugit... Vale!
Tadeusz
2008-11-14 07:49:38
No i statek został zatopiony.
Żadna z tego satysfakcja - pozostał smutek.

Moje słowa podziękowania brzmią identycznie jak Bogdana i Romana.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-11-14 15:56:01
Mam prawie pewnosc ze statek zatopily albo moze jednak zatapiaja dwie bardzo ciezkie i malo warte cd PLYTY chodnikowe - tak mawial Czeslaw .
Jak nie ma nic , albo prawie nic to pozostaje klotnia .
Ciagla i piecioletnia obstrukcja daje wyniki . Wreszcie ktos sie cieszy !
PS1 W pewnych wierzeniach czy religiach okazywanie czci tym co odeszli nie jest dobrze przyjmowane .
PS2 Zatopione statki podnosi sie z dna , choc tylko czasami.
PS3 Wlasnie teraz jako inzynier budowy okretow wykonuje model statku ktory powstal w Stocni Szczecinskiej , ktora chca zniszczyc. Dziwne to . My toniemy , a ja buduje choc pewnie juz nie za dlugo .
:o :( :? :oops: :cry: :!: :?:
Markovitz
2008-11-15 15:28:41
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-11-15 15:28:41 przez Markovitz
Odchodzi z tej łajby Bogdan (nie przyznając się do błędu) w asyście potakującego mu Tadeusza. Roman powraca na moment - ale tylko po to - aby zbesztać niepoprawnego zapaleńca i .. również się z nami pożegnać.
Rozmiar rozpętanej histerii towarzyszącej tym pożegnaniom zaskoczył nawet bywalców forum przyzwyczajonych, że ktoś od czasu do czasu z hukiem się z nami rozstaje, choć wcale nie musi ...

- Żegnam na zawsze !, To spisek ! Nie odchodź !

Z takim zacięciem aktorskim zamiast tu tracić nerwy, można zbić fortunę w telenoweli :wink:

Wiemy skądinąd, że w większości przypadków użytkownicy powracają na ten statek... :)

Dlaczego akurat miłośnicy Niemena zagustowali we wzajemnych swarach ?
Romuald
Ciągła i pięcioletnia obstrukcja daje wyniki .

To nie do końca wyczerpuje przyczyny tego stanu rzeczy. Pamiętam, że jeszcze za życia Czesława strasznie spierali się o Niego radiowcy i krytycy z prasy. Niejeden z nich chciał być największym znawcą, najbardziej odkrywczym i najlepszym. Podobnie fani...

Wielu userów ma własne, poglądy na temat muzyki i ulubionego artysty- często trudne do pogodzenia z poglądami i stylem wypowiedzi innych fanów. To przecież trzy pokolenia a rosną następne... A Niemen przez minione lata - jak wiadomo- zajmował się bardzo różną muzyką. Tyle, że zamiast spierać się o muzykę, najczęściej spieramy się o.. siebie !

Ileż było tu sporów o Gasketa, o Stacha, o Bogdana, o Tadeusza i o mnie oczywiście też...

Nie sądzę, aby opcja moderowania postów przez Moderatorów była tu nadużywana.

Wręcz przeciwnie - w tej sytuacji za rzadko sięga się po to narzędzie i dlatego budzi to takie kontrowersje. Dlatego opowiadam się za aktywną moderacją wszystkich postów, aby kolejna wymiana opinii na forum nie skończyła się jakąś bijatyką lub procesem...

Bo jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to ja - podobnie jak Roman (który z obecności na forum chyba jednak więcej skorzystał niż stracił...) - to wszystko valę :twisted:

edit - po wypowiedzi Darka :

- No wreszcie...
8)
Darek Sieradzki
2008-11-15 15:46:55
Też uważam, że teatralne gesty nie są na forum potrzebne i dlatego sam się od nich powstrzymuję, choć za odchodzącymi mógłbym wykrzyknąć "Idźcie sobie i tak was nie potrzebujemy!" ;). Ale to oczywiście nie prawda. Bogdan, Tadeusz, Roman są tu potrzebni i mile widziani, o ile są w stanie dostosować się do zasad wypowiedzi na forum.

Właśnie, zasady. Ostatnia sprzeczka na forum sprawiła, że dojrzałem do ustalenia regulaminu działania forum. Wiem, mówiłem, że to niepotrzene, bo tak właśnie mi się wydawało - te zasady powinny być naturalne i przestrzegane bez konieczności spisywania. Powinny, ale najwyraźniej nie są. Dlatego będzie trzeba je spisać.

Dodatkowo jest to duża wygoda dla moderatorów - tak np. dzieje się na forum Hydrogenaudio.org. Jest jasny regulamin, a listy które go łamią są usuwane z podaniem który konkretnie punkt regulaminu łamią. I forum jest czyste, czytelne i treściwe.
Tadeusz
2008-11-15 18:19:17
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2008-11-15 18:19:17 przez Tadeusz
REGULAMIN_MÓWISZ ?

Gratuluję refleksu.
Wcześniej opuścił to Forum A. Kolendo, to też weź pod uwagę, tworząc regulamin.

I jescze jedno: M-tz się uaktywnił, bo złapał oddech- wreszcie osiągnął to, co chciał i pozbył się tego, co go uwierało: wyszedł z cienia Bogdana, choć to żadna sztuka, bo Bogdan odszedł... To też weź pod uwagę, pisząc regulamin.

I jeszcze jedno: W najtrudniejszych chwilach Ewa starała się załagodzić sprawę, a Wy- TY i A, Mróż- schowaliście się za spódnicę. To też weź pod uwagę, pisząc regulamin.

I jeszcze jedno: To jest mój ostatni post na tym Forum, być może złamałem nim Twój rodzący się regulamin? To też weż pod uwagę, tworząc ten brzemienny w skutkach dokument.

I jeszce jedno: Stach występował na tym forum w trzech wcieleniach. O czym to swiadczy ?
Powiem Ci- o braku tożsamości! Nie widzę siebie "nowego" na tym forum pod innym nickiem, np.THADEUS. To też weź pod uwagę, pisząc redulamin

I jeszcze jedno: proszę nie kasować tego postu, bo jeszcze nie ma regulaminu i nic nie wiadomo o statusie tego postu- łamiący regulamin, czy nie? To też weź pod uwagę, pisząc ten regulamin

Jeszcze jedna edycja, spowodowana uwagami dwóch panów

Karaluchy
Zakuty w żelazną obręcz umysł "rekordzisty"
i zatopiony w woskową masę umysł „managera”
cichcem wkradają się w przestrzeń wolnego myślenia.
Zwyczajem czerwonego kolektywu piętnują
wolność myślenia
Zwyczajem wszechwładnego komitetu
knują intrygi
Zwyczajem zwykłego polskiego gnojka
uryną znaczą swoją obecność

Nie sposób z nimi walczyć, bo nicość ich umysłów
jest odporna na argumenty jak karaluch
na promieniowanie jądrowe.
Markovitz
2008-11-15 20:39:56
Ojoj - musisz mieć łeb jak sklep Darku, aby spamiętać to wszystko pisząc regulamin.

Wyszedłem z cienia bynajmniej nie po to, by błyszczeć, ani (tym bardziej) przyćmić Bogdana, którego WARTOŚĆ POSTÓW BIJE WSZELKIE REKORDY- jak pisał kiedyś ten, który - nie wiadomo czemu - wszedł w rolę upiora destrukcji.

Chciałbym nieco ostudzić gniew Tadeusza, którym zawładnęły złe emocje.

Gdyby nie one to mógłby zauważyć, że wystarczyło ledwie pół dnia jego absencji , aby doświadczyć czegoś niezwykłego : wymiany postów w życzliwej atmosferze :)

Tadeusz najwyraźniej zapomniał, że to dzięki Forum mógł poznać Bogdana i wielu innych fanów. Tu dowiadywał się o zlotach i audycjach, zamieszczał swoje opinie i wiersze...

Rzeczywiście jako "rekordzistę" peszy mnie liczba moich postów. W większości były to informacje i komentarze do aktualnych wydarzeń (nic specjalnego), ale wiele wylądowało w tym podforum (niestety). Od dawna potrzebny był regulamin...

Jak wynika z listu Darka - drzwi do forum stoją otworem przed wszystkimi, którzy akceptują zasady. Od razu proponuję się umówić : nie napadamy na siebie :idea:

Jako weteran proszę Moderatorów, by w procesie transformacji Forum uwzględnili okresy przejściowe (jakieś 'pomostówki' ) i zastosowali ulgi (przymknięte oko) z myślą o Tych starszych, którym ciężko tak od razu się przestawić ...

post edytowany 16 XI 2008

P.S. Poezja w rozumieniu Niemena to dobroć poety ucieleśniona w słowie...
Andrzej Mróz
2008-11-17 12:26:24
TadeuszZwyczajem zwykłego polskiego gnojka


Tak mi się siłą rzeczy nasuwa na myśl jak rzeczownikowi "Polak" w okresie okupacji niemieckiej często nadawano formę przymiotnikową i dodawano do rzeczownika właściwego, którym był wyraz "świnia".
Ewa
2008-11-17 17:38:10
Nie wiem, czy wszyscy już się zapoznali z ogłoszonym dziś regulaminem, na wszelki wypadek przypomnę, że p.4 mówi:
Nie wolno obrażać, atakować i prowadzić osobistych wojen z innymi uczestnikami forum. Wszelkie animozje pomiędzy uczestnikami forum powinny być omawiane prywatnie pomiędzy zainteresowanymi. Wiadomości nie spełniające tego wymogu są edytowane lub usuwane przez Administrację forum.
Darek Sieradzki
2008-11-17 17:50:15
Dodam jeszcze, że nie będziemy (no, przynajmniej ja nie mam taki zamiarów) sprawdzać teraz wszystkich napisanych postów i usuwać ich zgodnie z duchem regulaminu.

Regulamin działa "od teraz", bo wkońcu prawo nie działa wstecz, a regulamin nie powstał po to, żeby "spacyfikować" tych wszystkich którym w przeszłości puściły nerwy i myszka za szybko kliknęła "wyślij", tylko po to, żebyśmy pamiętali po co się tu spotykamy, a po co nie.

DS
Stach
2008-12-19 11:57:21
I jeszce jedno: Stach występował na tym forum w trzech wcieleniach. O czym to swiadczy ?
Powiem Ci- o braku tożsamości! Nie widzę siebie "nowego" na tym forum pod innym nickiem, np.THADEUS. To też weź pod uwagę, pisząc redulamin - napisał Tadeusz

... :o i jak teraz wyglądasz Osservatore Romano / Tadeuszu :?: :)
viewtopic.php?f=3&t=1741 od siebie dodam jeszcze jedną ...ż(rz)arówkę :idea:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony