Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Czesław Niemen-Enigmatic 2009-04-10 - 2009-10-18 predom3 26 10553
predom3
2009-04-10 17:26:00
Witam .!
Jestem wielkim fanem Czesława Niemena .! Uwielbiam jego piosenki i chciałbym porazmawiać o jego płytach a mianowicie:
-"Enigmatic"
-"Dziwny jest ten świat"
-"Czy mnie jeszcze pamiętasz ?"
-"Sukces"
-"Sen o Warszawie"
JAkie są wasze najbardziej ulubione piosenki z tych płyt .? Moja najbardziej to "Bema pamięci żałobnych Rapsod" :D
Domin189
2009-04-10 17:53:00
Cześć,

wielu z nas darzy wspomniane przez Ciebie płyty ogromnym sentymentem! Sam zaczynałem słuchać muzyki Niemena od jego najsławniejszych przebojów - od "Dziwny jest ten świat" począwszy. Z pierwszego LP zawsze podobał mi się "Nigdy się nie dowiesz" - choć nie jest to wyjątkowo popularny czy znany utwór. Mnie, podobnie jak większości forumowej starszyzny (mowa o Tych, którzy są tu od początku) piosenka "Wspomnienie" kojarzy się z pierwszymi porywami uczuć - chociaż należę już do generacji "melanży" a nie "prywatek" ;) W wieku szesnastu lat (...teraz masz szesnaście lat, owszem to jest coś... :)) znałem już pierwsze cztery płyty i wyjątki z pozostałego muzycznego dorobku :N:

Chociaż cenię te wszystkie utwory jak "Domek bez adresu", "Sukces", "Pod Papugami", "Obok nas", to jednak "Bema pamięci żałobny rapsod" najwięcej zmienił w moim postrzeganiu Niemena... Zacząłem go poważać nie jako piosenkarza czy wykonawcę muzyki pop ale jako wysokiej klasy artystę. I udowodnił mi, że się nie mylę na swoich następnych albumach - "Człowiek jam niewdzięczny" (tzw. "czerwony album"), "Niemen vol. 1" i "Niemen vol. 2" (na CD jako kompilacja "Marionetki"). Otoczyłem się czterema ścianami muzyki Czesława Niemena. W jednej z nich było okno, przy którym całą noc, tak samo jak ja, stał ów muzyk, w swoim wspaniałym kapeluszu - pokazywał mi odległe gwiazdy i galaktyki, gdzie cywilizacje grają wspaniałą muzykę... ;)

...i dzięki Niemu poznaję King Crimson, Mahavishnu Orchestra, YES... i na tym nie koniec! :)

Witaj na forum, predom3!
predom3
2009-04-10 20:03:29
Uwielbiam jego piosenki i bardzo się ciesze że znalazłęm o nim forum. Mam jego dwie płyty "Złote Kolekcje" na których się znajdują płyty:"Dziwny jest ten świat","Sukces","Czy mnie jeszcze pamiętasz ?","Enigmatic" i sa takie piosenki jak;
-Gdzie to jest <- ta
-Nigdy się nie dowiesz <- ta
-Ten zły los <- ta
-Coś co kocham najwięcej <- ta
-Wspomnienie
-Nie wstawaj lewą nogą
-Dziwny jest ten świat <- ta
-Jeszcze Swój Egzamin Zdasz
-Chciałbym cofnąć czas
-Pamiętam ten dzień
-Nie dlamnie taka dziewczyna <- ta
-Chyba, że mnie pocałujesz <- ta
-Płonąca stodoła <- ta
-Gdzie się mak czerwieni
-Włóczęga <- ta
-Narodziny miłości
-Alilah
-Najdłuższa noc
-Sukces <- ta
-Jeżeli
-Spiżowy krzyk <- ta
-Tyle jest dróg <- ta
-Niepotrzebni <- ta
-Klecząc przed tobą <- ta
-Zabawa w ciuciubabkę
-Przeciesz nas wita <- ta
-Wiem że nie wrócisz
-Baw się w ciuciubabkę <- ta
-Obok nas
-Nie wiem czy warto
-Przyjdź w taką noc <- ta
-Czy mnie jeszcze pamiętasz ?
-Pod papugami <- ta
-Jeszcze sen
-Stoje w oknie
-Czas jak rzeka <- ta
-Ach,jakie oczy
-Bema pamięci żałobnych rapsod <- ta
-Jednego serca
-Kwiaty ijczyste
-Mów do mnie jeszcze <- ta
-Lipowa łyżka <- ta
-Pożegnanie Harnasia <- ta
moje najbardziej ulubione oznaczam takim znakiem "<-", a wasze ulubione są tutaj .?to ozywiście piosenki z płyt kótre mam :D
Domin189
2009-04-10 21:34:09
Jeżeli lubisz muzykę, jaką prezentuje Niemen i zespół w utworze "Przecież nas wita" to z pewnością pokochasz albumy Grupy Niemen, nagrane w tym samym czasie co wspomniana piosenka. Ładnie wydaną płytę "Marionetki" z odautorskimi komentarzami Czesława Niemena dostaniesz po złożeniu zamówienia w eMPiKu, a jeśli nie masz dostępu to możesz spróbować na allegro (chociaż ostatnio rzadko się pojawiała...) ;)

Zauważyłem też, że znasz "Lipową łyżkę" i "Pożegnanie Harnasia" - polecam Ci tzw. "czerwony album", ze wspaniałym utworem "Człowiek jam niewdzięczny" - nie rozczarujesz się :)

Będzie nam miło, jeżeli w tym miejscu napiszesz kilka słów o sobie!
predom3
2009-04-11 08:45:32
Więc tak naprawdę się nazywam się Wojtek mam 14 lat,chciałbym zostać krawcem.Uwielbiam piosenki Czesława Niemena,a zoczołem lubieć jego piosenki gdyż usłyszałem "Sen o Warszawie" dawno temu a AntyRadiu,ale jeszcze kiedyś w 2004 kidey Niemen umarł i był komunikat i puścili "Pod papugami",wieć od tego czasu potem był "Pod papugami","Dziwny jest ten świat","Sen o Warszawie"potem długa przerwa... i "Domek bez Adresu","Jednego serca","Bema pamięci żałobnycj rapsod" itk. :D Życzę wszystkim forumowiczom zdrowych pogodnych świąt,szczęścia pomyślności i żeby zajączek zawitał do każdej rodziny :D
Markovitz
2009-04-11 10:38:20
Witaj Wojtku :D

Trzymając się tematu tego topiku : czy widziałeś w telewizji krótkie filmy do utworów z płyty Niemen Enigmatic ? Na przykład - "Jednego serca" albo "Bema pamięci żałobny rapsod"...

Jak Ci się podobają te klipy ?
Piotr Starzyński
2009-04-11 14:51:36
Witam młodego sympatyka Czesława NIEMENa . :) :)
Usłyszałem go, Wojtku, będąc...w Twoim wieku.
:N: nadal " łowi"..."ludzi o wrażliwych sercach..." :)
Po-zdrowie-nia
predom3
2009-04-11 15:52:00
Niestety nic takiego nie widziałem jest to na youtube .? Co to były za klipy .? Pozdrawiam :D
Domin189
2009-04-13 11:31:55
Wojtku, proszę bardzo, oto obszerny fragment video (ale jak sam widzisz, pocięty) z "Bema pamięci żałobny rapsod":

http://www.youtube.com/watch?v=HPHfbZcNl6U

;)
predom3
2009-04-18 20:26:30
No włąsnie to mój najbardziej ulubiony utwór :)
predom3
2009-05-08 08:02:56
Witam i przepraszam że dawno nie pisałem :D
Chciałbym poruszyć jeden temat,a mianowicie na wikipedi znalazłem o Niemeniae i na każdej płycie pisze że Niemen gra na gitarze czy organach czy na fortepianie ale to nie prawda bo np. płyta "Dziwny jest ten świat" gdzie on tam gra na organach .? albo "Czy mnie jeszcze pamiętasz" .? Jeszcze nie słyszałem całego utworu Niemena żeby na czymś grał :) kto grał na Organach Hammonda podczas gdy Niemen chodził w utworze "Bema Pamięci Żałobnych Rapsod","Jednego Serca","Mów do mnie jeszcze","Kwiaty ojczyste" .? Pozdrawiam wszystkich jego fanów http://nasza-klasa.pl/profile/25178906 Profil Niemena sam go założyłem pozdrawiam wszystkichh :D :) :N:
Darek Sieradzki
2009-05-08 09:15:35
predom3Witam i przepraszam że dawno nie pisałem :D
Chciałbym poruszyć jeden temat,a mianowicie na wikipedi znalazłem o Niemeniae i na każdej płycie pisze że Niemen gra na gitarze czy organach czy na fortepianie ale to nie prawda bo np. płyta "Dziwny jest ten świat" gdzie on tam gra na organach ?

Tam gdzie słychać organy, gra na nich Niemen (a także inni muzycy, np. Marian Zimiński na płycie Dziwny jest ten świat). To jest napisane w Wikipedii i na okładkach płyt i zapewne odpowiada rzeczywistości. Niemen choć powszechnie znany przede wszystkim jako wokalista był multiinstrumentalistą i na swoich płytach grał na wielu instrumentach. Naprawdę.

predom3kto grał na Organach Hammonda podczas gdy Niemen chodził w utworze "Bema Pamięci Żałobnych Rapsod","Jednego Serca","Mów do mnie jeszcze","Kwiaty ojczyste"?

Filmiki które widziałeś to teledyski (choć ich jeszcze wtedy tak nie nazywano) a nie nagranie z koncertu. Za pomocą montażu można zrobić nie takie cuda jak Niemen chodzący i grający na organach jednocześnie...

predom3Pozdrawiam wszystkich jego fanów http://nasza-klasa.pl/profile/25178906 Profil Niemena sam go założyłem pozdrawiam wszystkichh :D :) :N:

Czym się aktualnie zajmuję
Nie żyję...

:shock:. Niby true, a jednak :shock:
predom3
2009-05-08 11:14:40
No a co według ciebie miałem niby napisać .?
art
2009-05-08 11:56:43
Różne rzeczy - na profilu fanów SBB jest na ten przykład wykaz koncertów (tutaj odpada z wiadomego względu), wykaz stron internetowych i linków do Youtube. Nie trzeba się w końcu tak kurczowo trzymać znaczenia tego nagłówka ;)
predom3
2009-05-10 09:57:34
A może być "Koncertuję w niebie bogu" .? Mi się okropnie maży gra na tych organach co Niemen grał 'Bema Pamięci Rapsod Żałobny"
Domin189
2009-05-10 10:12:28
Mnie się w ogóle nie podoba pomysł założenia profilu na portalu Nasza-Klasa pod nazwiskiem Niemena. Jaki to ma cel? Nasza-Klasa służy do odnalezienia i utrzymywania kontaktu z dawnymi znajomymi ze szkoły, moda na zakładanie fikcyjnych kont popularnych osobistości (także tych, których nie ma już z nami) jest jak na moje poczucie przyzwoitości - nierozważna.

Wybacz Wojtku, ale nie podzielam Twojego optymizmu co do tej kwestii i najlepiej byłoby, gdybyś dał sobie spokój z tym pomysłem.

Słuchaj dobrej muzyki, bo ona jest najważniejsza.
Na inne działania jeszcze przyjdzie czas ("...jeszcze parę lat" ;)).
art
2009-05-10 10:19:01
A ja bym się nie zgodził i raz jeszcze odesłał do profilu fanów SBB, założonego przez jednego z pozytywnie zakręconych sympatyków grupy. Przybyło dzięki temu i kontaktów, i mnóstwo memorabiliów, zdjęć, opinii, wspomnień. Nie każdy chce korzystać z forum internetowego - a tam czasami rzuci kilka zdań, które dopełniają obraz. I dzięki temu mamy teraz takie cuda, jak np. koncertowe zdjęcia grupy z 1971 r., skany biletów, legitymacji członkowskich oryginalnego fanklubu i tak dalej, i tak dalej... Zespół czy managament nie jest w żaden sposób z tym związany, poza przyjacielskim kontaktem z prowadzącym.
Domin189
2009-05-10 10:49:11
Na Naszej-Klasie jest z dziesięć kont fikcyjnych, które zrzeszają "fanów" Czesława Niemena. Wyniki do wglądu tutaj. Jedno z nich ma ponad 6000 "znajomych" i jest to moim zdaniem wystarczające.
Ewa
2009-05-10 11:02:38
Znam dobrze profil SBB na Naszej Klasie, bo sama tama bywam i też bardzo mi się podoba, ze względu na dużą ilość ciekawych materiałów oraz konkretne bieżące informacje. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o kilku profilach Niemena, z których w zasadzie tylko jeden wart jest odwiedzenia, ze względu na sporą ilość zdjęć (niektóre pochodzą także z naszego forum). Niestety brakuje tam rzetelnej informacji, zamieszczane zdjęcia często są fatalnej jakości, a komentarze pod zjęciami bywają żenujące.
Myślę, że lepiej byłoby rozwinąć ten profil, niż zakładać kolejne, które nic nowego nie wnoszą, tylko powielają w kółko te same zdjęcia.
predom3
2009-05-10 16:14:09
Aha to jak według was mam ulepszyć ten profil .?
Domin189
2009-05-10 16:23:44
Usunąć go i zapisać się do innego :)
predom3
2009-05-10 16:57:56
Jak można się wpisać do innego ja chciałem to konto założyć no i je mam nie chcę go usuwać .
art
2009-05-10 17:06:28
Albo zrobić z niego najlepsze konto Niemenowskie, jakie tylko jest na nk :) Ale o to łatwo nie będzie ;)

Przyznam, że nie wiedziałem, że jest tych profili kilka - rzeczywiście bez sensu jest takie rozdrabnianie.
predom3
2009-05-12 12:09:21
Chyba że wam podam hasło i login i mi pomożecie plisss
wojtek_k
2009-10-18 11:34:11
Witam !
http://www.youtube.com/watch?v=jQkL5gIhnUI o to jak Niemen śpiewał "Bema Pamięci Żałobnych Rapsod" <-
ale najlepiej śpiewa w oryginale :) http://www.youtube.com/watch?v=HPHfbZcN ... re=related czyli tutaj :N: :n: Pozdrawiam wszystkich jego fanów i nawet tych najmłodszych typu ja :D
Stach
2009-10-18 11:46:13
Film dokumentalny Norwid (TVP Kultura) zawierał fragm. Bema pamięci żałobny rapsod
wojtek_k
2009-10-18 11:59:13
No ja wiem ale bardzo mi się podoabało szczególnie kńcówka "Aż się mury jeryha porazwalają jak kłody, serca zemdlałe ocucą pieśń z oczu zgarną narody !"
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony