Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

KOMEDA - W POLSKIM RADIU - W 40 rocznicę śmierci 2009-04-23 - 2011-04-27 ratajczak bogdan 35 14842
ratajczak bogdan
2009-04-23 04:45:55
W programie III PR przez cały dzień nadawane będą wspomnienia o Krzysztofie Komedzie.
Po 22:00 w "Akademii muzycznej" - swoje wspomnienia związane z Komedą snuć będzie nestor polskiego jazzu - jeden z członków SEKSTETU KOMEDY - Jan Ptaszyn Wróblewski.

http://www.polskieradio.pl/trojka/akade ... d=20090423

Jerzy Sosnowski - gospodarz dzisiejszego "Klubu Trójki" (po godzinie 21:00) - poświęci swój program także osobie i muzyce Komedy.

Program II PR.
"Poranek Dwójki"
O 7.50 - połączymy się z Dyrektorem Filharmonii Poznańskiej, Wojciechem Nentwigiem, który opowie o obchodach 40 rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy.

http://www.polskieradio.pl/dwojka/poran ... 95885.html

(*)
ratajczak bogdan
2009-04-23 06:15:00
ratajczak bogdan
Program II PR.
"Poranek Dwójki"
O 7.50 - połączymy się z Dyrektorem Filharmonii Poznańskiej, Wojciechem Nentwigiem, który opowie o obchodach 40 rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy.

http://www.polskieradio.pl/dwojka/poran ... 95885.html


I oto ta rozmowa - ciekawa i pokazująca jak Wielkopolanie czczą pamięć KOMEDY.
:arrow: http://www.sendspace.pl/file/3rksdnWx/

(*)
ratajczak bogdan
2009-04-23 21:03:42
"Dzień z Komedą" w Polskim Radiu był doprawdy pasjonujący.
Wielkie podziękowanie dla wsztstkich autorów i zaproszonych gości za tak piękne audycje i tyle wspaniałej, niezapomnianej muzyki Krzysztofa Komedy.
Po rewelacyjnym materiale muzycznym, wydanym przez "Głos Wielkopolski", prawdziwą sensacją była prezentacja przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego zupełnie nieznanych nagrań koncertowych Komedy, zarejestrowanych w szwedzkim radiu przez Kwintet Komedy: Komeda-p/Stańko-tp/Urbaniak-ts/Dyląg-b/Carlsson-dr w 1965 roku.
CYMES!
Oby częściej (i na stałe!!!) zagościła ta wspaniała muzyka w naszych domach, bo chyba już teraz nikogo nie trzeba przekonywać o jej nieprzemijającej wartości.
Komeda wiecznie żywy!
Niech to zdanie nie pozostanie jedynie sztampowym hasłem, a stanie się zwykłym stwierdzeniem faktów.

(*)
Ewa
2009-04-23 22:33:59
ratajczak bogdan
Po rewelacyjnym materiale muzycznym, wydanym przez "Głos Wielkopolski"(...)

Płyta z odnalezionymi w poznańskim radiu nieznanymi nagraniami Komedy dołączona była też do kilku innych regionalnych dzienników, m.in. do "Dziennika Bałtyckiego".
angur
2009-04-23 22:41:09
Jak to mozliwe? :?:
Ktos odnajduje w radiu jakies nieznane nagrania i wychodzi z tego plyta? :shock:
ratajczak bogdan
2009-04-24 09:23:27
Ewa
ratajczak bogdan
Po rewelacyjnym materiale muzycznym, wydanym przez "Głos Wielkopolski"(...)

Płyta z odnalezionymi w poznańskim radiu nieznanymi nagraniami Komedy dołączona była też do kilku innych regionalnych dzienników, m.in. do "Dziennika Bałtyckiego".


Ewo, tym większa moja i zapewne nie tylko moja RADOŚĆ!!! :)
To są fantastyczne sprawy i Stowarzyszenie "ASTIGMATIC" dokonało prawdziwego wyczynu.
Powiedzenie mówi: lepiej późno...
Pewnie, że lepiej, ale ilu nie dożyło???
Potwierdza to w sposób oczywisty brak takiej instytucji związanej z Niemenem.
Inna sprawa, że potrzeba było 52 lat, aby nagrania Komedy z Radia Merkury ujrzały światło dzienne. :(

angurJak to mozliwe?
Ktos odnajduje w radiu jakies nieznane nagrania i wychodzi z tego plyta?


Już odpowiadam.
Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy "Astigmatic" - otrzymało takie upoważnienia od spadkobierczyń i wdraża to w życie z impetem i siłą wodospadu.
Gratulacje!

(*)
angur
2009-04-24 11:03:34
ratajczak bogdan
angurJak to mozliwe?
Ktos odnajduje w radiu jakies nieznane nagrania i wychodzi z tego plyta?


Już odpowiadam.
Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Krzysztofa Komedy "Astigmatic" - otrzymało takie upoważnienia od spadkobierczyń i wdraża to w życie z impetem i siłą wodospadu.
Gratulacje!

(*)


Hmmmm, pytanie nalezalo raczej do tych retorycznych, niemniej za odpowiedz dziekuje. :?
ratajczak bogdan
2009-04-24 11:27:25
angur
Ktos odnajduje w radiu jakies nieznane nagrania i wychodzi z tego plyta? :shock:


Czyż nie lepsze takie wyjście niż sytuacja - wcale nie wydumana - ktoś odnajduje w radiu nieznane nagrania i nie wychodzi z tego płyta? :shock:

A pytanie nie należy wcale do retorycznych.

(*)
angur
2009-04-24 21:04:23
Nalezy tez dodac ze Komeda to byl fajny facet i gdyby zyl w tych samych czasach co Chopin to napewno by sie zakumplowali :roll:
ratajczak bogdan
2009-04-25 09:41:24
Pewnie, że Komeda to bomba facet był.
Z Chopinem też zapewne znalazłby wspólny język. Zobacz angurze ile nasz Frycek fajnej muzyki wyczarował i podarował naszym jazzmanom.
W pewnym momencie był prawdziwy wysyp takich płyt i aż zacząłem mieć wątpliwości, czy nasi mistrzowie jazzowej klawiatury nie przesadzają.
Nie przesadzili.
A czy zakumplowałby się na przykład z Keithem Jarrettem?
Bo ten ostatni chyba bardzo sobie go ceni, zważywszy na to, iż zwrócił się o nuty i nagrania Krzysztofa Komedy, a otrzymawszy je zaczął je skrupulatnie analizować.
Może wyjdzie z tego płyta?
To byłby dopiero hit!

(*)
wladek
2009-04-26 17:03:29
KOMEDA TVP KULTURA 26/04/2009 NIEDZIELA z.....
DSC00388.JPGDSC00388.JPG
ratajczak bogdan
2009-05-17 21:05:25
Jeszcze nie przebrzmiały echa po kulturalnym święcie w postaci "Dnia Komedy" w TVP Kultura, a już dzisiaj w program II PR miał miejsce "Muzyczny Turniej Dwójki" - poświęcony Krzysztofowi Komedzie.
Autorem tej intrygującej audycji, jak zwykle, gdy w radiowej Dwójce mowa jest o jazzie, był Tomasz Szachowski, a gościem programu człowiek-instytucja, którego nikomu nie trzeba przedstawiać - Jan Borkowski.
Gdyby ktoś chciał posłuchać tej audycji (ciekawostką są dwa kilkuminutowe fragmenty mało znanego wywiadu Krzysztofa Komedy, przeprowadzonego przez Magdę Konopkę w 1967 roku.
Uwaga! Jest to jedna z jego nielicznych zarejestrowanych i zachowanych w radiowych oraz telewizyjnych archiwach wypowiedzi
) oraz mój bardzo skromny w niej udział (odpowiedziałem na proste pytanie związane z kompozycją Komedy, poświęconą Johnowi Coltrane'owi "Night-time Daytime Requiem", dodając jako informację uzupełniającą fakt realizacji przez grupę Komeda Project najnowszej płyty "Requiem") - wprawdzie w pośpiechu pomyliłem kwartet z kwintetem, ale to mniej ważne - istotne, że na antenie ogólnopolskiej taka informacja zaistniała - bo jest ważna.
Ten fragment audycji znajdziecie między 75-85 minutą.
:arrow: http://www.sendspace.pl/file/6BdQ9xOx/
Miłego odbioru życzę! :)

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-15 21:42:00
Tytuł topiku wskazuje, że mówimy TUTAJ o audycjach TVP Kultura poświęconych 40. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy.
Jednak skoro już poszerzyliśmy zakres mediów, które traktują o tej rocznicy, o audycje radiowe, nic nie stioi na przeszkodzie, aby pisać o wszystkich innych nośnikach mówiących o Komedzie.
Tym razem chciałbym zwrócić uwagę na wznowioną mini-biografię Komedy "Komeda w jazzowej kołysce" - wydaną zaledwie w 200 egzemplarzach, napisaną przez nieżyjącego już Mariusza Krystka, który dotarł do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, głównie przyjaciół ze szkolnej ławy, których relacje stanowia kanwę ciekawej opowieści o Komedzie - głównie z okresu jego pobytu w tym mieście.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Polecam tę ciekawą lekturę, zwłaszcza, że zawiera kilkanaście nieznanych fotografii, związanych bezpośrednio z tym mało znanym okresem życia Komedy..
Warto poszperać w internecie - czasami bywa do zdobycia jakiś pojedyńczy egzemplarz na Allegro.

(*)
ratajczak bogdan
2009-08-02 07:31:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2009-08-02 07:31:30 przez ratajczak bogdan
Sądzę, że dla wielu miłośników twórczości Krzysztofa Komedy i dobrego filmu, interesująca będzie mała galeryjka plakatów filmowych, do których Komeda napisał muzykę.
Zacznę może od, bodaj najsłynniejszego na świecie, nagranego w 1969 roku - filmu Romana Polańskiego - "Rosemary's Baby", zawierającego kołysankę, śpiewaną przez ezoteryczną Mię Farrow.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.



:arrow: fragment filmu

(**)
ratajczak bogdan
2009-08-02 08:19:32
Kolejnym ważnym filmem Romana Polańskiego był "Nóż w wodzie" z niezapomnianą muzyką Komedy.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.



(**)
ratajczak bogdan
2009-09-11 11:12:20
Na oficjalnej stronie poświęconej Krzysztofowi Komedzie znajdujemy informację Zarządu i Członkow Stowarzyszenia "Astigmatic" - Pogrzeb Zofii Komedowej-Trzcińskiej odbędzie się dzisiaj - 11.09.2009 r. o godzinie 13.00 na Starych Powązkach.

(**)
ratajczak bogdan
2009-10-02 18:25:47
Wkrótce można spodziewać się prezentacji nagrań Krzysztofa Komedy z płyty nowojorskiego kwintetu Komeda Projekt, zatytułowanej :arrow: "REQUIEM".
Jakie stację wchodzą w grę?
PR pr. II (Tomasz Tłuczkiewicz - "Czas na jazz" - czwartki 22:05, Paweł Brodowski - "Puls jazzu" co wtorek - godz. 22:05, Hubert Chutowski), PR pr.III (Jan Ptaszyn Wróblewski - poniedziałki "Trzy kwadranse jazzu" godz. 22:15) oraz Radio Wrocław i Radio Jelenia Góra (w obydwu swe jazzowe okienka prowadzi Andrzej Patlewicz), Radio Kraków (Antoni Krupa i jego co-piątkowy "Klub jazzowy Helikon" godz.22:00), Radio Merkury w Poznaniu - (audycja "Błękitny jazz" - Ryszarda Glogera - co niedziela - godz.14:10 i 22:10).
Będzie więc możliwość wzięcia udziału w prawdziwej uczcie muzycznej z rzadko granymi kompozycjami Krzysztofa Komedy w pięknej aranżacji Andrzeja Winnickiego (na płycie są dwie jego kompozycje) i rewelacyjnym wykonaniu amerykańskiego zespołu Komeda Project.
Kazimierz Wlekły zapowiedział także prezentację "REQUIEM" w swej najbliższej - wtorkowej audycji "Z mojej płytoteki" w Radiu MegaMuzik - http://www.radiomm.pl/ - przypominam godzina 20:00-21:00 i Suplement po 21:00.

(**)
ratajczak bogdan
2009-10-07 10:23:24
PRAPREMIERA POLSKA!!!
Może należałby powiedzieć mocniej - PRAPREMIERA ŚWIATOWA!!!

:arrow: "Requiem" amerykańskiego kwintetu Komeda Project w Radiu MegaMuzik

Wejdź!
Wysłuchaj jak się gra dzisiaj na świecie utwory Krzysztofa Komedy!

(**)
ratajczak bogdan
2009-10-10 10:31:39
W najbliższą niedzielę - 11 października 2009 roku w godzinach 21:00-22:30 - redaktor muzyczny Andrzej Patlewicz w swojej cyklicznej audycji "Różne Barwy Jazzu", zaprezentuje CD "Requiem" amerykańskiego kwintetu Komeda Project.
Zapraszam do słuchania kompozycji Krzysztofa Komedy ( a może również Andrzeja Winnickiego - aranżera wszystkich nagrań i autora dwóch utworów z tej znakomitej płyty: "Elutka" oraz "Anubis").
Radia Wrocław można słuchać klikając w link :arrow: http://www.prw.pl

(**)
Stach
2009-10-12 14:28:09
"TRIBUTE TO KOMEDA"
Koncert dla upamiętnienia 40. rocznicy smierci Krzysztofa Komedy, kompozytor muzyki jazzowej i filmowej. Wystąpią Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Krzesimir Dębski - aranżer, dyrygent, Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" Słupsk 30 X 2009 godz. 19.
ratajczak bogdan
2009-10-30 20:14:34
Kraków będzie czcił pamięć Zbyszka Seiferta.
Liczę, że PR w te zaduszkowe dni wspominać będzie także Komedę.
Czy komuś wiadomo coś na ten temat?

(**)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-01 09:01:16
Z calym szacunkiem dla Komedy i jego muzyki .
Gdyby nie hasal za duzo z Hlaska to moze i jeden i drugi stworzyliby wiecej .
Z calym szacunkiem dla jego kobiety ktora w odroznieniu od innych wydala wszystko co mogla .
Z calym wielkim szacunkiem zwlaszcza dzisiaj , dniu pamieci i wspomnien.
Ale to FORUM jest poswiecone NIEMENOWI , tak :N: .
Wiec najwyzszy czas uznawac pewne zasady .

PS Te rybki ktore wypuszczal Czeslaw w Lagowie to robil to dla autorki wspomnien przed laty w Jazz Forum .
Ze mna je lapal wtedy i jadl . Jadl w koncu te ryby wreszcie pod koniec swoich dni ostatnich .
Stach
2009-11-01 10:15:33
Romuald Juliusz WydrzyckiZ calym szacunkiem dla Komedy i jego muzyki ...
Ale to FORUM jest poswiecone NIEMENOWI , tak :N: .
Wiec najwyzszy czas uznawac pewne zasady .

Romuald napisał to co mnie uwierało. Wyznał prawdę. Ryby, wspominane przez Romualda, świetnie wpływają na trzeźwośc i jasnośc umysłu.
ratajczak bogdan
2009-11-02 19:08:08
Temat o Komedzie i 40 rocznicy jego śmierci, a Panowie nie dość, że nie piszą na temat, to na dodatek robią sobie "żarty" w takie dni. :shock:
Romuald Juliusz Wydrzycki Jadl w koncu te ryby wreszcie pod koniec swoich dni ostatnich .

I cóż o Krzysztofie Komedzie ma do powiedzenia ów trzeźwomyślący z umysłem jasnym?
Ano tyle.
StachRomuald napisał to co mnie uwierało. Wyznał prawdę. Ryby, wspominane przez Romualda, świetnie wpływają na trzeźwośc i jasnośc umysłu.

Wstyd!

(**)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-11-02 23:43:58
Ja powiedzialem bardzo wyraznie o moim szacunku dla tych osob.
Ale , no ale w pozostalej tresci jednak trzeba sie ze mna zgodzic .
Oczywiscie mozemy nawiazac nawet do Galla Anonima jezeli to ma zwiazek z :N: .
Ale prowadzenie tematu oddzielnego kompletnie to taka niby dyskredytacja tego o kim wlasciwie powinnismy pisac .
To tak jak ja nawiazalem do Elvisa ale tylko w kontekscie Czeska , i tyle .
A zarty nawiazujace do prawdy nie sa kpina ale prawda nie zawsze z zacisnietymi ustami . :o
ratajczak bogdan
2009-11-10 11:00:32
Romuald Juliusz Wydrzycki
Ale prowadzenie tematu oddzielnego kompletnie to taka niby dyskredytacja tego o kim wlasciwie powinnismy pisac .

Romualdzie - staram się zrozumieć Twoje uwagi, ale nie znajduję zrozumienia dla stwierdzeń, które zamieszczasz, albowiem temat "Dziwny jest ten świat" i poszczególne w nim wątki są jasno sprecyzowane. Niemen jest naważniejszy, to nie podlega dyskusji, jednak aby nie powstało wrażenie, że mamy klapki na oczach i tylko jego osoba przykuwa naszą uwagę, utworzono właśnie ten rozdział forum N.AE.

Dziwny jest ten świat
Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.


Myślę, że to rozwiewa Twoje wątpliwości - teraz i na przyszłość.
Pozdrawiam :)

Ps. A pamiętać o Niemenie i kultywować jego osobę i dorobek można na różne sposoby, także poza forum. O czym może za czas jakiś.

(**)
Stach
2009-11-10 14:30:47
ratajczak bogdan
Dziwny jest ten świat
Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Mam nadzieję, że sam bedzisz pisywał nie łamiąc postanowień forumowego regulaminu. :)
ratajczak bogdan
2009-11-12 20:10:06
A może coś na temat.
Chociaż raz.

(*)
Stach
2009-11-13 14:46:52
... Komedy? Proszę bardzo.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /676234352
ratajczak bogdan
2009-11-21 11:24:46
:arrow: Wielkie gwiazdy zagrały na Komeda Jazz Festival w Słupsku.

To możemy przeczytać w internecie, a za chwilę zapewne także w "Jazz Forum".
To praca, którą muszą wykonać organizatorzy i pisma fachowe.
A jak odebrały tę imprezę osoby z Słupska - np. Stach?
Myślę, że najciekawsze są zawsze prywatne recenzje, opinie i odczucia wypowiedziane "na gorąco".

(**)
Stach
2009-11-22 09:55:38
Tegorocznej edycji KOMEDA JAZZ FESTIWAL poświęciłem znacznie więcej czasu niż minionym. Niestety a może stety praca , która mnie fascynuje z uwagi na …usługi dla ludzi… nie pozwala mi na aktywnośc w koncertach w takim zakresie jakim bym sobie życzył. Nad czym boleję, ale obowiązek to rzecz święta. Własne odczucia to przede wszystkim duma, choc jakby Niemen powiedział „duma nie ma tu nic do rzeczy”, że Słupsk jest gospodarzem tak cudownej muzyki, rewelacyjnego muzyka i … muzyków, którzy Grają Komedę. Miejsca, gdzie rozsmakowac się można muzyką, również tworzą niepowtarzalne klimaty. Muzycy/Osobowości już swoją obecnością poruszają wyobraźnię a gdy ujarzmią instrumenty aby wydobyc z nich paletę dźwięków, wówczas uczta jest przednia. Mnie osobiście porusza gra na …saksofonie, „pamiątka” , która została mi w duszy od 19. roku życia. Nie umiem opisywac .muzyki … słowa byłyby …drewniane. Mam przed sobą plakat XV KOMEDA JAZZ FESTIWAL, gdzie widnieją nazwiska muzyków ale również organizatorzy, sponsorzy oraz kreślone kreską wizje artysty plastyka… to co dobre zawsze szybko się kończy, więc … za rok.
ratajczak bogdan
2009-12-10 15:59:18
Miło jest mi poinformować, że jest już nowa, oficjalna strona dedykowana życiu i dorobkowi muzycznemu Krzysztofa Komedy.
Stronę prowadzi Stowarzyszenie ASTIGMATIC na czele z Krzysztofem Balkiewiczem.
Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DUŻE BRAWA!!!

:arrow: Krzysztof Komeda

Zapraszać chyba nie trzeba. :)

Ps. Zwracam równocześnie uwagę na uaktualniony dział (dolny pasek) => NOWOŚCI NAGRANIOWE.
A w nim informacja o obu płytach kwintetu Komeda Project - "Crazy Girl" i "Requiem".

(**)
Markovitz
2010-01-10 20:04:57
Na pasku (u dołu strony) jest też wejście do wirtualnego Muzeum Komedy 8)

Ze strony można się dowiedzieć, że Stowarzyszenie "Astigmatic" zajmuje się popularyzacją twórczości Komedy.

"Jednym z ważnych celów działania Stowarzyszenia jest opieka nad archiwum Krzysztofa Komedy, a także katalogowanie i digitalizowanie wszystkich pamiątek związanych z Krzysztofem Komedą. "

Rzecz dla sympatyków twórczości Niemena - wprost nie do wiary... :roll:
ratajczak bogdan
2010-01-14 12:21:15
Rocznica już minęła, ale przecież muzyka Krzysztofa Komedy brzmi nadal.
Ostatnio (7 stycznia 2010 r.) Radio Koszalin nadało godzinna audycję cykliczną prowadzoną przez Beatę Młyńczak - "Jazzowe spotkania"*.
JAZZOWE SPOTKANIA - czwartek - 21.00 - 22.00
wtorek, 10 lutego 2009 11:39:23
Beata Młyńczak zaprasza do odkrywania nieznanych jeszcze dźwięków z nowych płyt, ale także do powtórki z muzyki - historia jazzu jest przecież długa i bardzo bogata. Można posłuchać fragmentów koncertów i rozmów zmuzykami po ich zakończeniu: o nowych planach, projektach i spotkaniach z czołówką jazzu światowego.
Zaprasza
Beata Młyńczak:
[email protected]


:arrow: http://www.radio.koszalin.pl

W programie oprócz muzyki z płyty Komeda Project "Requiem" był wywiad autorki przeprowadzony z muzykami: pianistą Andrzejem Winnickim i saksofonistą Krzysztofem Medyną.

*Ps. Audycja nadawana jest co czwartek w godzinach 21:05 - 22:00
Być może będę dysponował wywiadem - wówczas na pewno go TUTAJ zamieszczę.

(**)
ratajczak bogdan
2010-02-03 11:32:57
Swego czasu
Napisane: Cz gru 10, 2009 16:59
poinformowałem na tych stronach:

ratajczak bogdanMiło jest mi poinformować, że jest już nowa, oficjalna strona dedykowana życiu i dorobkowi muzycznemu Krzysztofa Komedy.
Stronę prowadzi Stowarzyszenie ASTIGMATIC na czele z Krzysztofem Balkiewiczem.
Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DUŻE BRAWA!!!
:arrow: Krzysztof Komeda


Jakże wszystkim wielbicielom talentu Krzysztofa Komedy brakowało takiej strony.
I znalazło to także odzew w najnowszym "Jazz Forum" (# 1-2/2010 - str. 8 ).
Krzysztof Balkiewicz napisał notkę informacyjną, a Paweł Brodowski nie skąpił łam pisma.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


(**)
Markovitz
2011-04-27 05:10:26
Nie tylko z okazji smutnych rocznic pamięta się o Komedzie. W najnowszym "Jazz Forum" w przededniu 80. rocznicy urodzin Krzysztofa Trzcińskiego opublikowany został artykuł Tomasza Lacha (syna Zofii Komedowej i spadkobiercy najsłynniejszego polskiego jazzmana). Z okazji rocznicy zaplanowano koncerty i pokaz filmów z muzyką Komedy w Auli UAM w Poznaniu* = > info w Jazz Forum (...)

Redaktor Paweł Brodowski zaprosił spadkobiercę Komedy do wtorkowej audycji "Puls jazzu" w radiowej Dwójce.

W wyemitowanej w dwóch częściach rozmowie pojawiły się luźne analogie z Niemenem (obaj muzycy spoczywają w tej samej części cmentarza powązkowskiego). Audycja zilustrowana nieznanymi szerzej nagraniami demo zakończyła się zapowiedzią pana Lacha, iż wiele pamiątek po kompozytorze zostanie przekazanych Muzeum Narodowemu. Wirtualne muzeum działa już od roku. Obecnie Tomasz Lach pracuje nad książką o ojczymie.
Ale to do skarbnicy kultury narodowej należy muzyka KOMEDY, z czego - jak wynikało z audycji - doskonale zdaje sobie sprawę jego pasierb. On sam tak tą kwestię ujął w wywiadzie dla Jacka Cieślaka z "Rzeczpospolitej" :

Krzysztofa Trzcińskiego rodzinie nikt nie odbierze. Ale muzyka Komedy jest własnością wszystkich, dlatego robimy co możemy, by ją upublicznić. W tym celu zamierzamy stworzyć Instytut Krzysztofa Komedy”. :idea:

"Cała prawda o Komedzie"- audycja P. Brodowskiego na str. :arrow: Polskiego Radia (po 7 minutach fragment o Niemenie).

* Narzucające się analogie są chyba zbyt oczywiste... Albo to zbieg okoliczności :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony