Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Pragnę takiej płyty Niemena
Pragnę takiej płyty Niemena...
Najstarsze piosenki J. Cz.Wydrzyckiego (głównie latynoskie) 6% 7
Radiowe nagrania z Niebiesko-Czarnymi 3% 4
Radiowe nagrania z Akwarelami 5% 6
Niemen Enigmatic - Opole' 71 15% 18
Nagrania z Jazz Jamboree (z różnych okresów) 13% 16
Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit 19% 23
Koncerty z okresu Idee fixe 15% 19
Piosenki rosyjskie (Polskie Radio) 4% 5
Muzyka ze spektakli Pantomimy Głuchych 7% 8
Świat nie-odkryty i inne nagrania z Robotestrą. 14% 17
Liczba głosów: 123
2008-07-18 - 2016-05-24 Markovitz 33 14486
Markovitz
2008-07-18 11:03:32
Piosenka "Dziwny jest ten świat" powstała w reakcji na zgryźliwy komentarz dotyczący przebiegu francuskiej kariery Czesława Niemena. Zapewne wówczas ani nikt w firmie płytowej, ani autor i wykonawca w jednej osobie, ani też krytycy muzyczni nie przypuszczali, że utworowi temu przez kolejne dekady będzie przybywać i słuchaczy i kontekstów, z jakimi wiąże się przesłanie tego songu.

A początkowo na tym utworze poznali się tylko fani i widzowie Opola '67.
I to im historia przyznała rację, gdy Czesław Niemen w 1999r. zwyciężył w plebiscycie na wykonawcę i przebój stulecia.

W ostatnim czasie usłyszałem z ust poważnych osób zajmujących się muzyką opinię, że właściwie wszystko, co zasługuje na uwagę w twórczości Niemena zostało już wydane w formie płyt CD (bo płyty DVD to oddzielny temat) i wątpliwe jest, aby niewydane dotąd nagrania (głównie radiowe i koncertowe) znalazły nabywców w liczbie gwarantującej opłacalność takiego przedsięwzięcia.

Proponuję zweryfikować ten osąd i .. wziąć udział w ankiecie :)

Każdy user ma możliwość wyboru tylko pięciu projektów płyt, o których wyżej mowa. Myślę, że w obecnych czasach liczba ta oscyluje blisko liczby kupowanych rocznie przez fanów płyt (w ogóle). I tak to potraktujcie : jeśli w danym roku mielibyście nabyć tylko dwie płyty Niemena- zaznaczcie tylko dwie opcje.
Jeśli jakiś projekt zostałby zrealizowany- wtedy można przerzucić głos na kolejny projekt, ale proszę nie czynić tego za często, aby wyniki były przynajmniej dla nas miarodajne.

Oczywiście ani ja, ani nikt z nas nie ma wpływu, czy takie płyty kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, ale może wspólnymi siłami spróbujmy przekonać decydentów fonograficznych, że .. warto podjąć ryzyko i rozpocząć rozmowy na ten temat ... 8)
ratajczak bogdan
2008-07-18 11:20:43
Edytowany 6 raz(y), ostatnio 2008-07-18 11:20:43 przez ratajczak bogdan
Biorę udział w ankiecie, bo uważam, że tak należy uczestniczyć w życiu Forum.
Odnośnie efektów samej ankiety, mam ugruntowane zdanie.
Nikt jej nie będzie brał pod uwagę, ale możemy choćby w ten sposób jednoznacznie opowiedzieć się za czym najbardziej tęsknimy, czego oczekujemy.
To jest wartość sama w sobie.
Ja postawiłem na JJ, ostatni okres, Grupę Niemen i Aerolit, Opole'71 i muzykę dla Pantomimy.
Przy okazji chciałbym, aby był to swego rodzaju TEST, taka LISTA OBECNOŚCI AKTYWNYCH USERÓW.
UWAGA!
AKTYWNYCH - to w moim rozumieniu takich, którzy nie przyciskają jedynie ikonki, ale zabierających głos, choćby jednozdaniowe odniesienie się do tej ankiety.
# 1 - Markovitz
# 2 - ratajczak bogdan
# 3 - Ewa
# 4 - Piotr
# 5 - wladek
# 6 - Dasza
# 7 - Piekarz
# 8 - Radek
# 9 - Jakub N*
#10 - wicher
#11 - Andrzej Mróz
#12 - Amelia
#13 - Domin 189
#14 - bitels
#14 - Tadeusz
#15 - .........
(-II-)
# koło setki - ......

*Jak na jeden dzień DZIEWIĘCIU AKTYWNYCH - całkiem dobrze wziąwszy pod uwagę fakt okresu urlopowego.
A i opinie, choć skrótowe i ogólne wiele mówią o naszych oczekiwaniach.

(*)
Ewa
2008-07-18 11:45:13
Ja zaznaczyłam koncerty z JJ, Enigmatic'71, Grupa Niemen i Aerolit, Idee Fixe i Świat nieodkryty, choć uważam, że nagrania radiowe też powinny być wydane.

Również liczę na większy udział forumowiczów w ankiecie, żeby udowodnić pani Niemen i pani Thierry, że forum, to nie tylko kilka osób, które zazwyczaj zabierają głos i których potrzeb nie trzeba brać pod uwagę.
Piotr Starzyński
2008-07-18 12:08:05
Zaznaczyłem- identycznie jak...Ewa, aczkolwiek niczego nikomu nie muszę udowadniać :wink: ( w dalszej kolejności zaznaczyłbym na pewno wszelkie nagrania radiowe poczynając od latynoamerykańskich poprzez...następne chronologicznie przez Markovitza wymieniane.)
Życzę, by ta ankieta...osiągnęła SUKCES. :)
wladek
2008-07-18 12:20:25
grupa Niemen przede wszystkim. potem jazz :N:
Dasza
2008-07-18 13:40:01
Znów bardzo trudna ankieta, z którą przyszło mi się zmierzyć.
Nawet to, że można zaznaczyc w niej aż 5 pozycji nie ułatwia sprawy.
Chciałabym postawić na wszystkie 10.

Po długim namyśle zaznaczyłam:

1.Niemen Enigmatic - Opole'71
2.Koncerty grupy Niemen i Niemen Aerolit
3.Koncerty z okresu Idee Fixe
4.Świat nieodkryty i inne nagrania z Robotestrą
5.Piosenki rosyjskie-Polskie Radio-( czytaj:wszystkie nagrania radiowe)
Piekarz
2008-07-18 13:44:29
Zaznaczyłem Idee fixe i Grupę Niemen i Aerolit, później JJ.
Myślę, że płyty z Grupą Niemen i Aerolitem mogłyby odnieść spory sukces.
Jestem przekonany, że nie byłyby to płyty atrakcyjne tylko dla garstki fanów, ale na pewno sięgnęłoby po nie wiele innych osób.
Ogromne zdziwienie wyraziła moja... bliska znajoma (słucha głównie muzyki latynoskiej i popu), gdy nagrałem jej płytkę z Mourner's Rhapsody i latynoskimi utworami Niemena - nie chciała mi uwierzyć, że to śpiewa Niemen.
Niestety wiele osób podobnie kojarzy Niemena - wyłącznie z Dziwnym.., Czy mnie jeszcze... i Papugami.
Przede wszystkim muzyka Niemena potrzebuje tego, co zawsze było Jego piętą achillesową - REKLAMY (reklama dźwignią handlu! :) ). Nie jest to, w przypadku sztuki, ładne określenie, ale o to głównie chyba chodzi.
Myślę, że z dobrą reklamą mniej znany materiał muzyczny na płyty Niemena mógłby odnieść SUKCES. Ale ludzie muszą się dowiedzieć, że Niemen to nie tylko te parę utworów.
Oczywiście jako fani nie mamy dużych możliwości, jednak myślę, że moglibyśmy informować o takiej płycie przez różne fora, w których życiu, z pewnością, wielu z nas uczestniczy.
Niezależnie od rodzaju forum, prawie zawsze istnieje jakiś offtopic, wątek ‘muzyka’, wątek ‘aktualności’, itp.
Informowałem na jednym forum o „Spiżowym krzyku”. Skoro dwie osoby zgłosiły się do mnie na PW, to już mogę powiedzieć o moim małym sukcesie.
A teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum aerolit następnym razem zrobili coś takiego...
Markovitz
2008-07-18 16:58:52
PiekarzA teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum Aerolit następnym razem zrobili coś takiego...

Pomyślałem i .. przestraszyłem się trochę takiej akcji :)
Przypomina to trochę kampanię naszo-klasową, której reperkusje odczuliśmy na forum.

Nie przywiązywałbym też aż takiej wagi do zapoczątkowanego odliczania - przecież liczbę realnych uczestników forum można łatwo zweryfikować tu, tu i nawet tu.

Ktoś chwilowo może nie pisać, ale czyta i pewnie ma z tej lektury niezłą zabawę... :)

Co do popularyzacji zapomnianych nagrań - znajomym można napomknąć, czy napisać o jakimś utworze.
Ale ma to sens, gdy płyta z nim jest do nabycia...
Piekarz
2008-07-18 17:28:15
MarkovitzAle ma to sens, gdy płyta z nim jest do nabycia...

No jasne :wink: Mówiąc o 'następnym razie' miałem na myśli czas, gdy wyszłaby taka płyta. Nie chodziło mi o partyzantkę =(
REKLAMA!!! I taka płyta mogłaby naprawdę namieszać w listach sprzedaży =) Myślę, żę to klucz do sukcesu takiej płyty.
Nie sądzę, żeby akcja z informowaniem w różnych "środowiskach forumowych" była złym pomysłem... co w tym złego?
Radek
2008-07-18 18:28:01
Najchętniej wybrałbym 6 możliwości...

Jeśli chodzi o pierwsze 4 miejsca - nie miałem wątpliwości. Wskazałem następujące propozycje (kolejność przypadkowa):
Niemen Enigmatic - Opole' 71,
Nagrania z Jazz Jamboree (z różnych okresów),
Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit,
Świat nie-odkryty i inne nagrania z Robotestrą (z nadzieją, że zarejestrowano koncert w Nysie - jedyny, na którym byłem, zamiast uczyć się do matury w 1992 r.),
a ponadto najbardziej interesuje mnie:
Muzyka ze spektakli Pantomimy Głuchych, która pokonała koncerty z okresu Idee Fixe...
Jakub N.
2008-07-18 21:07:12
jako jeden z kołosetków głosuje na Grupę Niemen.
wicher
2008-07-18 22:17:54
Chciałbym odkryć Świat nie-odkryty.
Andrzej Mróz
2008-07-19 04:38:25
Niemen Enigmatic - Opole 1971 r. Cudowny koncert muzyka od której nie można się oderwać. Niemen i Akwarele, Niemen i NC - wielki mój sentyment, kocham tę muzykę całym sercem.

A głosowałem na: najpierw Idee Fixe, potem Aerolit i Grupa Niemen, i dalej na nagrania z JJ i na Świat Nieodkryty i w końcu na Niemen i Akwarele.

W uzasadnieniu dlaczego napiszę, nie wiem, nie zastanawiam się, poprostu tak.

Opuściłem w rozważaniach piosenki rosyjskie, muzykę ilustracyjną i jest mi z tego powody jakoś nie tak.

Niemen w odróżnieniu od innych artystów był absolutnie wszechstronny i czego się "dotknął" zamieniał to w perełki.
Amelia
2008-07-19 09:08:49
Pomimo tego, że nie jestem znawcą twórczości Niemena - bardzo chciałabym usłyszeć koncerty z Idee Fixe, Świat nieodkryty, Enigmatic'71, a ponieważ zostały mi jeszcze dwa głosy, to chciałabym także, żeby Panu przede mną nie było "nie tak", więc także piosenki rosyjskie i muzykę ilustracyjną :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Andrzej Mróz
2008-07-19 09:35:01
Dzięki Amelio. Już znikło gdzieś to "nie" i zostało samo "tak" :D

A koncerty Idee Fixe, to sama rozkosz dla ucha. Wspaniała jest płyta Idee Fixe, ale ta sama muzyka w wersji koncertowej jest nieporównywalnie piękniejsza i lepsza od muzyki z płyty.

A koncert opolski Enigmatica to ... Amelio, tylko słuchać.
Wypełniony po brzegi entuzjazmem i radością z grania i śpiewania, niosący w sobie olbrzymią energię i siłę muzyki Niemena.
Pozdrawiam.
Domin189
2008-07-19 11:17:16
Czas zabrac glos - glosy oddalem, teraz krotko umotywuje moje decyzje ;)

1. Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit

2. Nagrania z Jazz Jamboree (z różnych okresów)

3. Koncerty z okresu Idee fixe

4. Świat nie-odkryty i inne nagrania z Robotestrą

5. Muzyka ze spektakli Pantomimy Głuchych

Najmniej mamy zarejestrowanych w dobrej jakosci bootlegow Grupy Niemen i Niemen Aerolit, poza tym, jest to muzyka, ktora potrafilaby sie dobrze sprzedac! ;)

Nagrania z Jazz Jamboree to wlasciwie prawie to samo co pozycja pierwsza, ale licze, ze jakies koncerciki z Laboratorium sie zachowaly.

Koncerty z Idee Fixe sa niesamowite, ale to, co juz posiadam, tymczasowo mi starcza - choc w przeciwienstwie do Monkiego moglbym sluchac tych samych utworow w wersjach z roznych koncertow zachwycajac sie nimi wciaz ;]

"Swiat nie-odkryty" - jako koncertowka ma u mnie nizsza wartosc od nagrania studyjnego. "Terra deflorata" bardziej podoba mi sie nagrana w studiu niz wykonywana na zywo (choc przyznaje, ze sa utwory/wykonania wyjatkowe).

Ostatecznie poprosilbym o muzyke teatralna, gdyz "Bankietu" sluchalem swego czasu docys czesto. Nie zdazylem zrobic z niego bootlegu w formie audio i stad zaprzestalem odsluchu ;)


Serdecznie pozdrowienia z Rzeszy dla wszystkich udzielajacych sie, bez wyjatku ;)
bitels
2008-07-21 16:09:40
Ja z rozpędu zaznaczyłem Grupę Niemen i Aerolit, chociaż po czasie doszedłem do wniosku, że właściwie każda "nowa" płyta :N: jest warta uwagi. Bez względu na okres z jakiego by pochodziły te nagrania. Wszakże, mamy do czynienia z Wybitnym Artystą.
Piotr Starzyński
2008-07-22 08:40:58
Bitelsie,
Congratulations z okazji...200 postów. :)
"All you need is love". :wink:
Po-zdrowie-nia
bitels
2008-07-22 12:58:30
Wielkie Dzięki !
Również pozdrawiam.
Tadeusz
2008-07-22 18:04:26
Wybrałem poz. 4, 5, 6, 7, 10
Późno, bo nie było mnie w domu :)
marekm
2008-08-01 09:38:40
Chciałbym zwrócić uwagę na nagrania, o których chyba nikt nie wspomina i nikt ich nie ceni; włącznie z Mistrzem. Mam na mysli nagrania ... włoskie, które ja ... uwielbiam. Pamiętam, że były na listach przebojów. Udało mi się w czeluściach internetu znależć 'Io senza lei" i "La prima cosa bella" (nagranie z San Remo). A gdzie "Domani", "Una luce mai accesa", "24 ore spese bene con amore", "Arcobaleno"?. Prawdę mówiąc liczyłem na box Niemen na pomieszane języki przede wszystkim, aby usłyszeć te utwory - z mojej młodości. Inne są w taki czy inny sposób do osiągnięcia (GTR np.)
Nawet w dyskografii na tej stronie te "czwórki?" "single?" nie istnieją.
Pozdrawiam,
Marek
Ps. Gdyby ktoś miał te, których mi brakuje... ach... pomarzyć ...
ratajczak bogdan
2008-08-01 13:37:25
marekmPs. Gdyby ktoś miał te, których mi brakuje... ach... pomarzyć ...


Witaj "marekm" (a może Marku M ?) na forum i zabieraj głos w każdej sprawie.
Marzenia fajna rzecz, tym bardziej, że czasami się spełniają...
Zatem, kto wie? :wink:

(*)
Amelia
2008-08-01 17:56:33
"Una luce mai accesa" warto posłuchać w wykonaniu Weroniki Szypury! Naprawdę polecam, bo robi niesamowite wrażenie. Zresztą, każdy utwór, który śpiewa Weronika zasługuje na uznanie, myślę, że są osoby, które się ze mną zgodzą. Pozdrawiam :)
Tadeusz
2008-08-01 18:51:46
Amelia ma rację. :)
ratajczak bogdan
2008-11-10 13:49:20
Zakładając tę ankietę sugerowano ogromne (OKOŁO STO OSÓB) zainteresowanie nowymi nagraniami Niemena, które miało przekonać producentów do wydawania nowych płyt z nieznanym repertuarem Niemenowskim.
MarkovitzW ostatnim czasie usłyszałem z ust poważnych osób zajmujących się muzyką opinię, że właściwie wszystko, co zasługuje na uwagę w twórczości Niemena zostało już wydane w formie płyt CD (bo płyty DVD to oddzielny temat) i wątpliwe jest, aby niewydane dotąd nagrania (głównie radiowe i koncertowe) znalazły nabywców w liczbie gwarantującej opłacalność takiego przedsięwzięcia. :D
Proponuję zweryfikować ten osąd i .. wziąć udział w ankiecie

I... weryfikacja nie jest budująca.
15. - słownie PIĘTNASTU zainteresowanych. :(
A przecież ankieta obejmowała NAS - ludzi z FORUM NIEMEN AE.
Co byłoby, gdyby taką ankietę przeprowadzono na grupie niezorganizowanej, dla których Niemen jest jednym z wielu polskich wykonawców muzyki rockowej?
Aż strach pomyśleć!
Nie wiem, co o tym sądzić.
A Wy?

(*)
Ewa
2008-11-10 14:42:05
ratajczak bogdan
... weryfikacja nie jest budująca.
15. - słownie PIĘTNASTU zainteresowanych. :(

Bogdanie, chyba coś nie zgadza się w twoich wyliczeniach. Oddano 107 głosów, każdy maksymalnie mógł oddać 5 głosów, więc musiały zagłosować przynajmniej 22 osoby. Oczywiście, nie jest to zbyt wiele, ale z drugiej strony nie ma tutaj więcej aktywnych forumowiczów.
A ci nieaktywni... może nie są wcale zainteresowani nowymi płytami Niemena... :?:
ratajczak bogdan
2008-11-10 17:09:49
Ewa
Oddano 107 głosów, każdy maksymalnie mógł oddać 5 głosów, więc musiały zagłosować przynajmniej 22 osoby.

Ewo, liczyć na tyle jeszcze potrafię :wink: i nie w tym rzecz, czy było nas 22, czy 33, a może nawet 44.
Liczby ważne, dla wielu mające wręcz znaczenie magiczne.
Napisałem wcześniej:
Przy okazji chciałbym, aby był to swego rodzaju TEST, taka LISTA OBECNOŚCI AKTYWNYCH USERÓW.
UWAGA!
AKTYWNYCH - to w moim rozumieniu takich, którzy nie przyciskają jedynie ikonki, ale zabierających głos, choćby jednozdaniowe odniesienie się do tej ankiety.

Głos zabrało zaledwie 15. słownie: PIĘTNAŚCIORO z nas. :(
Chodziło mi o wnioski natury ogólne, jakie wypływają z tej Markowej ankiety (bo taki jest wszak sens wszelkich ankiet) i skonstatowanie mało optymistycznego, a wręcz przykrego faktu, który sama dostrzegłaś:
Oczywiście, nie jest to zbyt wiele, ale z drugiej strony nie ma tutaj więcej aktywnych forumowiczów.
A ci nieaktywni... może nie są wcale zainteresowani nowymi płytami Niemena... :?:

Czy faktycznie jest tak, że tak mała grupa ludzi zainteresowana jest nowymi nagraniami Niemena?
A przecież nie tylko o płyty chodzi, ja oczekuję również na stałą lub mobilną ekspozycję grafik, może pięknie wydany album i książkowy zbiór tekstów - wierszy, felietonów i wspomnień.
Czy jest zatem sens kruszyć kopie i skakać sobie do oczu?
W imię czego?
A może nie w ilości zainteresowanych leży sens?
Ważne, że są jednostki, którym jednak jeszcze się chce, i dla których forumowe rozmowy oraz publiczne dopominanie się tego, co do nich należy - mówimy wszak o dorobku kultury narodowej - ma szczególne znaczenie i niekwestionowaną wartość.
A może się mylę i jest to zwykła fanaberia grupy nawiedzonych fanatyków?

(*)
Geronimo
2008-11-10 20:06:48
oddałem swój głos-moje 5 typów.
Jednak moja wiedza co do większości podanych opcji znikoma,śladowa.
Co do koncertów to wiem,że były improwizowane jeśli chodzi o lata 70-te,tyle wiem z forum i z wkładek do wydań kompaktowych.Nie mam żadnej wiedzy na podstawie tego co słyszałem,ponieważ znam tylko oficjalne albumy.I zawartością tych właśnie albumów sugerowałem się.
Jeden krążek daje mi pewną wiedzę "41 Potencjometrów Pana Jana".Ciekawe,czy cały zarejestrowany materiał był tak momentami nieciekawy jak to ocenił artysta,że musiał być pocięty?
Markovitz
2008-12-01 21:51:37
Po edycji koncertów z "Jazz Jamboree" marzyłbym o płycie z koncertami z Opola'71 i dla WDR...

Geronimo Jeden krążek daje mi pewną wiedzę "41 Potencjometrów Pana Jana".Ciekawe,czy cały zarejestrowany materiał był tak momentami nieciekawy jak to ocenił artysta,że musiał być pocięty?

Gdyby to zależało od samego artysty, to nie wiem kiedy ten materiał by się ukazał...
Mówił o tym kiedyś śp. Janusz Kosiński...

EwaA ci nieaktywni... może nie są wcale zainteresowani nowymi płytami Niemena... :?:

To bardzo prawdopodobne, bo Forum jest właściwie jedyną dostępną trybuną, z której można wysłać sygnał, że jest zainteresowanie archiwalnymi nagraniami Cz.Niemena.

Pewna grupa entuzjastów dokonań Niemena nie posługuje się internetem, ale myślę teraz, że pani Iwona z Polskich Nagrań mogła mieć rację mówiąc o tym, że będzie dobrze, jak zbierze się pół tysiąca nabywców na niemenowe rarytasy...
Piekarz
2008-12-02 13:00:34
Markovitz
EwaA ci nieaktywni... może nie są wcale zainteresowani nowymi płytami Niemena... :?:

To bardzo prawdopodobne, bo Forum jest właściwie jedyną dostępną trybuną, z której można wysłać sygnał, że jest zainteresowanie archiwalnymi nagraniami Cz.Niemena.

Po prostu niektórzy (jak ja) nie chcą czynnie uczestniczyć w życiu forum.
Ja np. nie chcę zabierać głosu, bo i tak wiem, że pewnie nic nowego bym nie wniósł do wątku. Po co powtarzać "oczywiste-oczywistości"? ;]
Na pewno wiele osób jest zainteresowanych tymi nagraniami, lecz chcą pozostawać "w cieniu".
Niektórzy wolą tylko czytać forum, tak dla przyjemności. :)
Lau
2008-12-02 23:08:03
Markovitz
EwaA ci nieaktywni... może nie są wcale zainteresowani nowymi płytami Niemena... :?:
To bardzo prawdopodobne, bo Forum jest właściwie jedyną dostępną trybuną, z której można wysłać sygnał, że jest zainteresowanie archiwalnymi nagraniami Cz.Niemena.
Głos oddałam już jakiś czas temu, niewiele po tym, jak odważyłam się w końcu zaktywizować na forum.
Szczerze wierzę, że głos oddany, a nieskomentowany, nie jest przez "aktywnych userów" uważany za nieważny :).

Podobnie jak Piekarz, nie chcę powtarzać "oczywistych-oczywistości".
Posty piszę, kiedy naprawdę mam coś do powiedzenia, a i wtedy bardzo długo pracuję nad ich treścią. To naprawdę zabiera mi dużo czasu. Czuję się fanką Niemena nawet z tak niewieloma postami na karku ;). Ponadto liczba wątków pojawiających się na tym forum jest dla średnio aktywnego uczestnika przytłaczająca. Bardzo łatwo coś przegapić, a co dopiero wypowiadać się w każdym wątku.
Myślę, że większość fanów Niemena byłaby zainteresowana nowymi nagraniami. A wnioskowanie na podstawie jednej ankiety, że nie, jest trochę przykre :(. Myślę, że zamiast karcić, trzeba raczej pozytywnie zachęcać nieaktywnych do "walki o sprawę" :).


A skoro już poczułam się wezwana do tablicy, to podaję moje odpowiedzi (wg priorytetów):
Koncerty z okresu Idee fixe
Koncerty Grupy Niemen i Niemen Aerolit
Niemen Enigmatic - Opole' 71
Nagrania z Jazz Jamboree (priorytet zależy od okresu - już nie mogę się doczekać DVD :))
Domin189
2008-12-03 23:05:18
Mały offtop, ale każdy trochę offtopował - całkowicie zgadzam się z Marysią. Szkoda, że nikt nie zwraca uwagi na tych, którzy nieśmiało wystukują swoje pierwsze posty... kto wie, może z poczuciem niedosytu znikną niedługo, równie niezauważalnie jak się pojawili?
Markovitz
2008-12-08 12:07:20
DominSzkoda, że nikt nie zwraca uwagi na tych, którzy nieśmiało wystukują swoje pierwsze posty...

Z tym zdaniem pozwolę sobie się nie zgodzić. Oczywiście czytam i nawet odpisywałem (może nawet za często). Ale myślę, że najwyższy czas, aby inni forumowicze (w tym grupa nowych, młodych fanów) wzięła Forum szturmem szczerych, refleksyjnych wypowiedzi, jakie coraz częściej się tu zdarza czytać :idea:

Bo to oni mają chyba największy apetyt na mniej znane nagrania Czesława Niemena.. 8)
Jurek
2016-05-24 13:52:15
Ostatnie koncerty Grupy Niemen , czytam opis koncertu, i patrzę, kiedy będzie wydawnictwo dokumentujące wydarzenia . Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony