Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Niemen - jak informować o FORUM: NIEMEN AEROLIT? 2008-06-22 - 2010-04-17 ratajczak bogdan 20 845
ratajczak bogdan
2008-06-22 11:23:24
Tocząca się ostatnio dyskusja, dotycząca oceny mojego sposobu informowania o istnieniu forum: Niemen Aerolit, zmusiła mnie do przerwania milczenia i zamieszczenie tekstu wyjaśniającego moje intencje działań, jakie podjąłem w celu reklamy FORUM.

DOTYCHCZAS WYMIANA POGLĄDÓW NA TEN TEMAT TOCZYŁA SIĘ POMIĘDZY EWĄ A MNĄ, NA "PW", ORAZ STRONACH FORUM "NASZA KLASA". OSTATNIO PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO TEGO DASZA.
NIE SPOSÓB TOCZYĆ TEJ ROZMOWY W ZAMKNIĘTYM KRĘGU I POZA WIEDZĄ USERÓW TEGO FORUM


Zacytuję słowa , jakie skierowałem w replice do EWY:

"Ewo, nie będę drobiazgowy i nie będę przytaczał innych moich licznych wypowiedzi (wyjątek zrobię w Ps.), bo to do niczego nie prowadzi. Nie ma obaw, nie tworzę żadnej konkurencji dla Forum Niemen Aerolit, ale fakt bycia jednym z userów Forum nie zobowiązuje mnie do tego o czym piszesz ("może nawet uda Ci się z tego profilu stworzyć nowe forum dyskusyjne").
Pokrętna i niesprawiedliwa to ocena, zwłaszcza w kontekście tego, ile serca włożyłem w to, o czym pisałem na Forum. A może jest coś czego nie wiem, może jakiś ustalony kanon poprawnych wypowiedzi członka forum N.A. na "zewnątrz" Forum?
Nie odpowiada Tobie sposób mej szeroko zakrojonej propagandy Forum?
Takie masz prawo i nic mi do tego.
Pozwól jednak, abym to ja decydował o sobie i o tym, co robię, jak myślę i jak formułuję te swoje myśli."

Ps. 1
Wybacz, że nieco dłuższe, ale narosło widać wiele niezrozumienia i niedopowiedzeń.
Napisałaś mi: "Nie zapominaj, że nie Ty jeden reprezentujesz forum przed ludźmi, więc powinieneś liczyć się także z innymi jego userami".
Otóż Ewo, gdziekolwiek piszę i cokolwiek piszę, reprezentuję zawsze siebie, a nie jakąś organizację. I tylko ja za to odpowiadam. Nie żadne Forum, którego jestem uczestnikiem.
To nie Forum wyraża opinie, które staram się głosić - tylko ja. Przecież nie stwierdziłem nigdzie, że moje posty są reprezentatywne dla całego Forum, że jestem oficjalną agendą promocyjną, czy rzecznikiem prasowym Forum N.A.
Czułem taką potrzebę i wdrażam ją w sposób, jaki uważam za słuszny. Bo dostrzegam, że jest to konieczne, gdyż zauważyłem i mam tego liczne dowody, iż rzesze ludzi zainteresowanych muzyką (nie tylko Niemena, nie tylko o nim wszak TU piszemy), nie mają pojęcia o istnieniu Forum N.A.
W tej sytuacji nie widzę innej możliwości, jak o tym zasygnalizować i tę informację, poprze wielokrotne powtarzanie, kolportować w różnych miejscach i na różnych stronach internetowych. Najgorsze jest nic nie robienie i udawanie, że wszystko jest O.K.
Bo nie jest O.K.


Kibicuję forum, życzę mu jak najlepiej, będę z zainteresowaniem obserwował na oczekiwane zmiany i jak zauważę, że nastąpiły zmiany jakościowe (lub zajdą nieprzewidziane, a szkodliwe działania) na pewno dalej będę w nim brał żywy udział i reagował. Na razie staram się wdrożyć JAKIŚ POMYSŁ - SZERSZĄ INFORMACJĘ O FORUM (który Ty Ewo zaciekle krytykujesz i nazywasz go raz "nachalną", innym razem [powtarzając za złodziejem-plagiatorem, któremu też, tak jak ja, masz za złe kopiowanie zdjęć z Naszego Forum, bez informowania kogokolwiek o źródle, z którego czerpie] już łagodniej "natrętną" reklamą ), bo mam przekonanie, że to też ważne. Praca u podstaw.
Przytaczasz jeden z mych postów z forum "Nasza klasa" w profilu: „Czesław ”DZIWNY JEST TEN ŚWIAT” (Wydrzycki) i twierdzisz, że wprowadzam ludzi w błąd:
"Zapraszam na forum Niemen Aerolit => (index.ph­p) Wystarczy wpisać nazwę lub adres do wyszukiwarki, zalogować się i być z ludźmi, którzy jak Wy, cenią jego artyzm i cechy charakterologiczne."
Zawsze piszę o Forum N.A., jako o ciekawym Forum dyskusyjnym, z którego warto korzystać, i do którego warto zaglądać, a nawet po zalogowaniu toczyć interesujące rozmowy na "kręcące" nas tematy.
Tylko tyle.
Przykład – jeden z wielu:
„Każdy kto zaloguje się na forum => Niemen Areolit (a wbrew pozorom, Panie Januszu, jest to możliwe, o czym świadczy kilkusetosobowa społeczność tego forum i kilku, ostatnio zalogowanych userów) lub jest jedynie jego gościem, może korzystać z pracy innych i zapisanych tam informacji”.

Ps. 2.
Pozwolę sobie zamieścić ten tekst na Forum, bo sądzę, że wart jest dyskusji, gdyż problem jest na tyle ważny i wybiega daleko poza ramy niewinnej rozmowy prywatnej."
(.)
Tadeusz
2008-06-22 13:25:36
Szkoda, aby dwoje zacnych forumowiczów, których darzę szczególną i jednakową sympatią, pokłóciło się z powodów, o których każdy z nich powie inaczej- jeden, że ważne; drugi, że błahe.

Uważam, że debata, którą proponuje Bogdan- jeżeli w ogóle się odbędzie- nie doprowadzi do niczego dobrego, gdyż zawarte w niej będą jedynie subiektywne- zależące od kierunku sympatii - oceny intencji sprawców tej ewentualnej dyskusji, a to może doprowadzić do dosyć dużego konfliktu. Bo jak określić granicę nachalności reklamy - liczbą emisji, długością treści, zawartością treści, a może jeszcze w inny sposób? Proponuję - przekażcie sobie znak pokoju i zamknijcie temat. :wink: Niech każdy "odpuści" sobie trochę. :)
jeremie09
2008-06-22 14:23:03
Przepraszam, że się wtrącam ... Pamiętam, że była taka piosenka czy też taki kanon zbiorowy, w którym dało się słyszeć słowa : "Przekażcie sobie znak pokoju" ! :D Było to jakieś ćwierć wieku temu. Kto to śpiewał, nie pomnę /?/ Pozdrawiam. 8)
Ewa
2008-06-22 16:08:01
Bogdanie, napisałam Ci prywatnie to, co myślę i nie widzę potrzeby wszczynania z tego powodu społecznych debat. Nie podoba mi się cytowanie przez Ciebie mojej prywatnej korespondencji. Na to nie wyraziłam zgody, powiedziałam, że możesz komentować moje publiczne, a nie prywatne wypowiedzi!!!

Faktem jest, że denerwuje mnie Twoja natrętna reklama naszego forum w profilu poświęconym Niemenowi na Naszej Klasie. Uważam, że kto będzie chciał tu się zapisać, sam znajdzie drogę, bez przypominania mu o tym kilka razy dziennie. Napisałeś mi, że takie jest prawo marketingu. Tylko od kiedy Niemen jest towarem marketingowym???
Jestem za reklamowaniem forum (zresztą przecież jeszcze przed Tobą podałam tam adres naszej strony), tylko nie lubię przesady i ciągłego narzucania się. Zauważ, że zraziłeś już do siebie na tamtym profilu kilka osób. Zastanów się, czy przypadkiem nie dlatego, że za dużo tam Ciebie i Twojej reklamy? Gdyby mnie na forum w kółko zapraszał jakiś namolny gość, to na pewno bym nie skorzystała z jego zaproszenia, bo nie znoszę, jak ktoś wciska mi cokolwiek. Myślę, że nie tylko ja i Dasza tak uważamy.
Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, żebyś nie przesadzał z tą reklamą, bo jest jej już tam naprawdę dosyć zarówno na profilu Niemena, jak i na profilach innych artystów. Gdzie nie wejdę, wszędzie Bogdan Ratajczak zaprasza...
Nie bierzesz pod uwagę tego, że innym userom może się nie podobać Twoja agresywna reklama, bo ponoć występujesz tylko w swoim imieniu. Podawaj zatem ludziom swojego maila, nawet 100 razy dziennie, jeśli Ci się podoba. Wtedy niechęć innych będzie szła tylko na Twoje konto, a nie na konto forum Niemena.
Nazywanie tamtejszego moderatora złodziejem i szubrawcem też uważam za przesadę z Twojej strony, ale to już osobny temat.
ratajczak bogdan
2008-06-22 18:03:41
Ewo, jest mi niezmiernie przykro z dwóch powodów.
Po pierwsze z racji sympatii do Ciebie i dotychczasowych, fajnych, pełnych zrozumienia, powiedziałbym nawet przyjacielskich relacji. Po drugie z tego powodu, że starasz się robić takie wrażenie, jakbyś mało zrozumiałaś z tego, o czym napisałem. :(
Jakby wybiórczo i powierzchownie. :?
Wydaje mi się nawet, że nazbyt czupurnie i jednostronnie, a na domiar wszystkiego, odnoszę wrażenie, że nadal wyciągasz błędne i niczym nieuzasadnione wnioski.
Przecież nie chodzi (i tego nie staraj sie sugerować, bo nie takie są moje intencje) o przeniesienie prywatnej wymiany zdań na forum publiczne i "wszczynania z tego powodu społecznych debat".
Nie podoba Ci się wiele z moich działań i denerwują Cię moje próby intensywnej reklamy Forum.
Mnie też wiele rzeczy się nie podoba i też denerwuje mnie szereg działań. I ich brak!
I co z tego?
Tego nie zmienię i muszę się z tym pogodzić. Takie jest życie.
Ale powrócę do tematu zasadniczego.

EWA
Napisałeś mi, że takie jest prawo marketingu. Tylko od kiedy Niemen jest towarem marketingowym???


Nie chodzi przecież o Niemena, traktowanego jako produkt, przeznaczony do kampanii marketingowej. Trochę więcej chęci zrozumienia. Powiem więc jaśniej, aby nie było już niedopowiedzeń - chodzi o zasadę, sposób na reklamę. I nie Niemena, nie towaru sygnowanego "NIEMEN", lecz informacji o Forum Niemen Aerolit.

Piszesz też Ewo:
Zauważ, że zraziłeś już do siebie na tamtym profilu kilka osób. Zastanów się, czy przypadkiem nie dlatego, że za dużo tam Ciebie i Twojej reklamy?


Nie odpowiem Ci Ewo twierdząco, bo zwyczajnie się z takim poglądem nie zgadzam, gdyż "zrażone" osoby, nie były skore do rozmów i jedynie ten fakt spowodował, że miały do mnie jakieś uwagi. Ci ludzie podejmowali wprawdzie rozmowy, ale nie będąc do nich przygotowani, rezygnowali z ich kontynuowania. Cóż na to poradzić? Jeśli ktoś nie chce rozmawiać, nie czuje takiej potrzeby, nic na to nie poradzę. "Nasza klasa" jest forum o zdecydowanie innym charakterze. To rodzaj wpisów do pamiętnika. Krótkich deklaracji i lakonicznych informacji. Zatem nie podejmuję tam szerszych dyskusji, a jedynie informuję o Forum, wyrażam swoje opinie i zapraszam zainteresowanych do takich pogłębionych rozmów na NASZE FORUM.

Przepraszam za ten tekst, ale trzeba mówić, co się myśli, bo inaczej będziemy tkwili w zakłamaniu i NIC się TU długo nie zmieni.
A tego przecież nie chcemy.
Przynajmniej mnie to nie zadawala.

(.)
Ewa
2008-06-22 18:44:26
ratajczak bogdan
"Nasza klasa" jest forum o zdecydowanie innym charakterze. To rodzaj wpisów do pamiętnika. Krótkich deklaracji i lakonicznych informacji. Zatem nie podejmuję tam szerszych dyskusji, a jedynie informuję o Forum, wyrażam swoje opinie i zapraszam zainteresowanych do takich pogłębionych rozmów na NASZE FORUM.

No właśnie, czasem zapraszasz w taki sposób:
ratajczak bogdan na Naszej KlasieBarbara napisała: "Piękną miał twarz".
To bardzo powierzchowne, a może mało precyzyjne (chociaż nie będąc kobietą, nie wiem, jak to sformułowanie Barbary rozumieć do końca). Powiedziałbym raczej - szlachetną, rozumną, wiele wyrażającą...
Ciekawy temat dla chcących o tym porozmawiać: Forum - Niemen Aerolit.

Dla mnie to trochę bez sensu. Ludzie tam nie chcą dyskutować, tyko wyrazić swoje uwielbienie dla Czesława, więc po co od razu się naprzykrzać z zapraszaniem na forum i zapraszać do dyskusji o twarzy albo nosie Czesława?!
Najwyraźniej oboje zupełnie inaczej widzimy reklamę naszego forum. Ja pozostaję przy swoim zdaniu, bo uważam, że taki nadmiar reklamy bardziej szkodzi niż zachęca. A Ty przecież i tak zrobisz jak zechcesz...
ratajczak bogdan
2008-06-22 18:54:31
TadeuszSzkoda, aby dwoje zacnych forumowiczów, których darzę szczególną i jednakową sympatią, pokłóciło się z powodów, o których każdy z nich powie inaczej- jeden, że ważne; drugi, że błahe.

Proponuję - przekażcie sobie znak pokoju i zamknijcie temat. :wink: Niech każdy "odpuści" sobie trochę. :)


Ewo, głos Tadeusza przekonał mnie, że szkoda stawiać na szali swoje racje i naszą przyjaźń.
Rezygnuję z dalszych przekonywań do swoich racji, ale problemu FORUM to i tak nie rozwiąże.
Pozdrawiam i przepraszam, bo dostarczamy jedynie argumentów ludziom, cieszącym się z każdej "zadymy" na NASZYM FORUM. :D
Nawet tak niwinnej jak ta, rzeczowa wymiana zdań. :wink:
(.)
Tadeusz
2008-06-22 19:10:32
Uśmiechy dla wszystkich :) :) :)
...ludzi dobrej woli jest więcej...
ratajczak bogdan
2008-07-19 09:24:56
Piekarz przy okazji ankiety o oczekiwanych przez nas nowych płytach Niemena, :arrow: "Pragnę takiej płyty", nawiązał do problemu informacji i reklamy NASZEGO FORUM.
Warto przytoczyć to właśnie w tym miejscu, bo problem, jak widać, jednak istniej i nie jest moim Idee Fixe.

PiekarzPrzede wszystkim muzyka Niemena potrzebuje tego, co zawsze było Jego piętą achillesową - REKLAMY (reklama dźwignią handlu! ). Nie jest to, w przypadku sztuki, ładne określenie, ale o to głównie chyba chodzi.
Myślę, że z dobrą reklamą mniej znany materiał muzyczny na płyty Niemena mógłby odnieść SUKCES. Ale ludzie muszą się dowiedzieć, że Niemen to nie tylko te parę utworów.
Oczywiście jako fani nie mamy dużych możliwości, jednak myślę, że moglibyśmy informować o takiej płycie przez różne fora, w których życiu, z pewnością, wielu z nas uczestniczy.
Niezależnie od rodzaju forum, prawie zawsze istnieje jakiś offtopic, wątek ‘muzyka’, wątek ‘aktualności’, itp.
Informowałem na jednym forum o „Spiżowym krzyku”. Skoro dwie osoby zgłosiły się do mnie na PW, to już mogę powiedzieć o moim małym sukcesie.
A teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum aerolit następnym razem zrobili coś takiego...


(*)
ratajczak bogdan
2008-07-19 09:38:19
Nie chodzi mi o rozdrapywanie starych ran, ale o problem, który istnieje i jest bardzo widoczny.
Ubytek AKTYWNYCH Userów z forum N.AE.
Można tego nie zauważać i bagatelizować, jak zrobił to Marek:
Markovitz
Piekarz
A teraz pomyślcie, gdyby wszyscy z forum Aerolit następnym razem zrobili coś takiego...


Pomyślałem i .. przestraszyłem się trochę takiej akcji
Przypomina to trochę kampanię naszo-klasową, której reperkusje odczuliśmy na forum.

Nie przywiązywałbym też aż takiej wagi do zapoczątkowanego odliczania - przecież liczbę realnych uczestników forum można łatwo zweryfikować tu, tu i nawet tu.

Ktoś chwilowo może nie pisać, ale czyta i pewnie ma z tej lektury niezłą zabawę


To "tu" - jest jedynie zestawieniem, nic nie mówiącym, a jedynie zakłamującym rzeczywistość.
Jako żywo przypomina gogolowskie "Martwe dusze".
Pełno ich, a jakoby nikogo nie było - też adekwatny cytat.
Można oczywiście traktować to jako naturalną sprawę i nic nie robić, ale można też zastanowić się nad naprawą tego stanu rzeczy.
Nie ma się na co obrażać , a pomyśleć nad nabrzmiewającym coraz bardziej problemem ubytku AKTYWNYCH Userów.
I taki jest TEMAT tego topiku.

(*)
ratajczak bogdan
2008-09-26 19:42:13
My szukaliśmy sposobu, a on znalazł nas.
To proste - wystarczy nacisnąć TU i wiadomo jak należy to robić.

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-30 21:36:52
Powrócę na moment do tego problemu, albowiem chyba już rozumiem, jak należy to robić.
To nadzwyczaj proste.
Pisać ciekawie i z sensem.
Merytorycznie i z polotem.
Powodować, że ludzie zainteresowani twórczościa Niemena i jego biografią, właśnie tutaj będą szukali potwierdzenia swych rozterek, jakie nasuwać im będą kolejne pozycje książkowe, czy artykuły prasowe.
Że też na to nie wpadliśmy wczaśniej.

(*)
ratajczak bogdan
2009-09-11 11:21:06
Aktywni uczestnicy forum Niemen AE. występują czasami w różnych mediach - prasie, radiu czy TV.
Mamy wiele osobistych kontaktów z ludźmi kultury i sztuki, dla których Niemen też był i pozostał ważną Osobą.
Wykorzystujmy to skrzętnie.
Ja się staram. :)

Krople drążą skałę.
Bądźmy kroplami...

(**)
Stach
2009-09-13 08:51:29
ratajczak bogdanPowrócę na moment do tego problemu, albowiem chyba już rozumiem, jak należy to robić.
To nadzwyczaj proste.
Pisać ciekawie i z sensem.
Merytorycznie i z polotem.
Że też na to nie wpadliśmy wczaśniej.

(*)

...a jeszcze gorsze realizowanie postanowień. Szkoda.
ratajczak bogdan
2009-09-13 10:55:12
Stach
...a jeszcze gorsze realizowanie postanowień. Szkoda.

No właśnie. Szkoda.
Na razie forum niewiele uzyskało z twoich wypowiedzi, bo niestety na ogół są one nie na temat, małociekawe i niespełniające wymienionych przeze mnie warunków sine qua non.
A to przecież takie proste.
Myśl jasna ubrana w odpowiednie słowa.
Temat związany z Niemenem.
Forma dowolna.
Trochę wiedzy merytorycznej.
Czy to ponad możliwości piszących?
Byłbym zdegustowany i niepocieszony! :?

(**)
ratajczak bogdan
2010-02-16 22:49:19
Kazimierz w swej dzisiejszej audycji poświęconej Czesławowi Niemenowi, mówiąc i prezentując nagrania Janusza Radka, wspomniał o naszym forum.
To także jest sposób na przyciągnięcie nowych ludzi, którzy wnieść mogą świeże spojrzenie i nieco ożywczego powietrza do niemrawych ostatnio dyskusji.

(**)
Stach
2010-03-10 10:04:01
W rozmowach na tematy związane z Czesławem Niemenem wspominam o stronie. Jak informowac? Myśle, że skutecznie.
A przy okazji, czy "ożywcze powiewy świeżego powietrza " nie za bardzo ... wprowadzily lodowy klimat?... na forum.
Markovitz
2010-04-15 05:50:15
Niemen nie doceniał istnienia strony, poprzez którą muzyka i info o niej szerzej trafiały do ludzi.

Odbiorcy jego sztuki (dzieleni na fanów i fanatyków) szamocą się w beznadziejnym sporze z Następczyniami.

Nie ma jedynie słusznej koncepcji propagowania. To co niedawno wydawało się dobre - dziś już nie wystarczy.

Dobre chęci z jakich wypływa troska Stacha nie zmieniają faktu, że miłować sztuki na komendę się nie da.

Jedynie słuszne wnioski i odgórne zakazy dobre są w wojsku a nie na forum dyskusyjnym ...

Można spierać się, które utwory były udane, a które nie - to wbrew pozorom wcale nie uderza w sztukę.

Bo jeśli zamiast odkrywać intencje i inspiracje Czesława Niemena będzie się tylko oznajmiać ludowi, że wielkim i poszukującym artystą był, to twórczość ta zmieni się w coś równie żywego co tablica ku czci na pustej ulicy.
Stach
2010-04-17 17:01:27
MARKOVITZ napisał:
---------------------------
1.Niemen nie doceniał istnienia strony, poprzez którą muzyka i info o niej szerzej trafiały do ludzi.
2.Odbiorcy jego sztuki (dzieleni na fanów i fanatyków) szamocą się w beznadziejnym sporze z Następczyniami.
3.Nie ma jedynie słusznej koncepcji propagowania. To co niedawno wydawało się dobre - dziś już nie wystarczy.
4.Dobre chęci z jakich wypływa troska Stacha nie zmieniają faktu, że miłować sztuki na komendę się nie da.
5.Jedynie słuszne wnioski i odgórne zakazy dobre są w wojsku a nie na forum dyskusyjnym ...
6.Można spierać się, które utwory były udane, a które nie - to wbrew pozorom wcale nie uderza w sztukę.
7.Bo jeśli zamiast odkrywać intencje i inspiracje Czesława Niemena będzie się tylko oznajmiać ludowi, że wielkim i poszukującym artystą był, to twórczość ta zmieni się w coś równie żywego co tablica ku czci na pustej ulicy.


Ad.1
NIEMEN: „Słyszałem o tym i jestem zbulwersowany. Ja sam nie otworzyłem żadnej mojej strony. I nie chcę w to się bawic. Dlatego, że w Internecie za dużo hochsztaplerki pojawiło się, po prostu każdy chce się pokazac. Ja nie chcę się pokazywac! Nie chcę z nikim się dzielic żadnymi uwagami na ten temat - i tyle.”
Ad.2
Jestem ponad podziałami, jestem miłośnikiem twórczości i życia Czesława NIEMENA.
Ad.3
NIEMEN, Warszawa, 10 sierpnia 2001 roku :fragm.”… To nieustanne sugerowanie zielonouchym, czego mimowolnie powinni słuchac.(…) Tylko kwestia smaku wisi w próżni nad Eterem. (…) Dajcie im posłuchac piosenek: „Szary pył”, „Nic nowego”… Niech potańczą z przytupem – „Jagody szaleju”.”
Ad.4
Jak ktoś ma sobie wyrobić zdanie o Sztuce NIEMENA skoro nie przybliża się słuchaczom Dzieł Jego.
Ad.5
Forum dyskusyjne i co wynika z tej dyskusji po ponad sześciu latach?
Ad.6
„To wbrew pozorom[ właśnie pozorom – Stach ] wcale nie uderza w sztukę”… tylko w Artystę?!
Ad.7
Zacznijmy odkrywac i prezentowac dorobek NIEMENA. Co można czynić zamiast stawiać pomniki ?!
..................
Powyższy konspekt każdy może sobie rozbudować w oparciu o szeroki wachlarz wywiadów, felietonów, wierszy …
Domin189
2010-04-17 17:21:10
Chciałbym poznać źródło, z jakiego pochodzi powyższa wypowiedź Niemena, przytoczona przez Stacha:
Stach
NIEMEN: „Słyszałem o tym i jestem zbulwersowany. Ja sam nie otworzyłem żadnej mojej strony. I nie chcę w to się bawic. Dlatego, że w Internecie za dużo hochsztaplerki pojawiło się, po prostu każdy chce się pokazac. Ja nie chcę się pokazywac! Nie chcę z nikim się dzielic żadnymi uwagami na ten temat - i tyle.”

:shock:
Markovitz
2010-04-17 18:01:35
Ten fragment pochodzi z audycji Radia BIS z 17 grudnia 2000r, a red. D.Michalski zawarł niektóre wypowiedzi z tej audycji w dwóch książkach o Niemenie. Z cytowanej przez Stacha odpowiedzi Artysty na pytanie Eda wynika, że bohater forum o stronie słyszał, ale negował potrzebę publicznego zaistnienia opinii odbiorców jego sztuki.

Oczywiście tak jak w roku 2000. tak i obecnie sporo miejsca w necie zajmują opinie od czapy, ale to nie jest argument przeciwko istnieniu stron www, bo przecież zdarzają się bezwartościowe filmy, piosenki, a nawet książki. I co z tego wynika ? Należy zamknąć kina, studia nagraniowe, rozgłośnie i drukarnie ? Absurd.

Stachu pyta : co wynika z tej dyskusji po ponad sześciu latach ?

Ci co podzielają wątpliwości Stacha niech wrócą do tego, co pisał dawno temu Stan.i.sław... Jest różnica ? :)

Kiedyś taka polemika w ogóle nie byłaby możliwa. Wreszcie- skąd czerpaliby wiedzę młodzi : Domin i Piekarz ?

Niech wątpiący w sens Forum NAE zajrzą do tematów w podforum Muzyko moja (Idee fixe, Świat nieodkryty, Kalendarium, Zespoły Niemena), niech odświeżą pamięć o topikach poświęconych poezji Norwida (tu i tutaj) albo świat Pana Cogito Herberta w podforum Dziwny jest ten świat, niech sobie przypomną, ile razy skorzystali z powiadomienia audycjach, koncertach i publikacjach w podforum Cztery ściany świata...

A że forum tkwi w letargu... :?

Do Stacha nie przemawia, że istnienie forum poświęconego Niemenowi jest wartością samą w sobie. Widziałby tu sztab planujący akcje popularyzatorskie. Ale projekty i dyrektywy pozostawmy następczyniom Artysty, które -jak dotąd- mają za złe próby propagowania twórczości czynione bez ich nadzoru.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony