Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

Partyzanci grają na Tubie ;) 2006-09-23 - 2010-06-27 Markovitz 29 1146
Markovitz
2006-09-23 12:10:21
W innym podforum o You Tube Dasza Cieszę się, że sprawiłam radość kilku osobom. Podziękowania raczej należą się mojej córce, która znalazła i pokazała mi tę stronę.
Otworzyłam szeroko oczy ze zdumienia, gdy zobaczyłam Niemena.
A potem nie można mnie było odciągnąć od komputera.


No cóż Daszo : są Tacy, co czerpią satysfakcję ze słuchania muzyki ukochanego Artysty, nakręcają się rarytasami w internecie albo nagraniami przegranymi z piątych kopii, później dzielą się tą radością z przyjaciółmi na forum...
A Ktoś inny nakręca się tym, że powie Im : nie teraz, nie tak, nie zezwalam ...

Takie jest prawo i trzeba to szanować.
:?

Śmieszne ? XXI wiek, wojny blisko nie ma, a tu - partyzantka ...
Na tej Tubie coraz ciekawiej ..
Ewa
2006-09-28 17:47:23
Markovitz
Na tej Tubie coraz ciekawiej ..

Faktycznie! Miłośnicy "Całej w trawie" powinni dziś tam zajrzeć. :)
Tadeusz
2006-09-28 19:08:42
No i wykrakałem :lol: :lol: :lol:, otworzyłem wątek-"Cała w trawie"- i już "Tuba to ogłasza"
Bożena
2006-09-29 19:24:21
Może wykraczesz coś jeszcze Tadeuszu !
:D ,a może coś wyśnisz? - jakiś Sen... !

Pozdrawiam Bożena
Ps
Daszo sprawiłaś wiele radości chyba wszystkim.
Dasza
2006-09-29 20:30:19
Witaj Bożeno! Dawno Cię nie było.
Z tą radością to było różnie.Przez kilka dni byłam pewna ,że mocno
namieszałam.(Chyba nie tylko ja tak myślałam).
Ale dzisiaj myślę,że może "nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło"?
Bożena
2006-09-30 16:37:19
Dasza "nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło"?


I to jest bardzo mądre przysłwie :)
Witaj.
Więcej czytam niż piszę ,ale zawsze jestem fanką Niemena
Markovitz
2006-10-09 06:15:59
Przeczytałem info, że Google chce kupić You Tube, ale komentarz eksperta nie jest już zachęcający :

Dziennikarz-Jarosław OchabZnany w branży internetowej inwestor Mark Cuban, stwierdził niedawno, że "każdy kto kupi YouTube jest kretynem".
Eldorado dla tego typu serwisów - których użytkownicy zamieszczają wiele materiałów wideo nielegalnie, z naruszeniem praw autorskich - wkrótce ma się skończyć.


Źródło : G.Wyborcza 09 X; Computerworld 06 X 2006 .. :?
Ewa
2006-10-10 07:07:52
MarkovitzPrzeczytałem info, że Google chce kupić You Tube, ale komentarz eksperta nie jest już zachęcający...

A jednak kupili. :o
Ewa
2006-10-13 14:54:12
Z dzisiejszych wiadomości Onet.pl:

Koncerny medialne atakują YouTube

Ponad 100 milionów materiałów wideo zamieszczonych na portalu YouTube.com jest badanych pod kątem naruszenia praw autorskich – podaje brytyjski "The Guardian". Koncern Time Warner rozpoczyna prawna batalię przeciwko portalowi.

Chad Hurley, jeden z założycieli YouTube, szuka rozwiązania problemów praw autorskich.

"Zajmujemy się właśnie rozwojem narzędzi do identyfikacji zawartości i zapewnienia wpływów ich właścicielom” – opowiada Guardianowi.
Domin189
2006-10-31 18:08:16
Apropos Tuby, chętnie posłuchałbym występu Ewy Bem i Czesława Niemena "Jednego serca"... Da się coś w tej sprawie zrobić? :)

Wiem, niedawno jeszcze było to video, ale nie zdążyłem nim nacieszyć zmysłów. Kochani forumowicze, pomóżcie! :D
Piotr Starzyński
2006-10-31 20:05:46
Gratuluję Dominie pierwszej "setki" .( pijesz? :wink: )
Wierzę, że ktoś Ci pomoże zdobyć to nagranie.
Po-zdrowie-nia
"Listę pokornych" u siebie łapiesz? :)
Markovitz
2007-03-10 09:33:48
Ten cover piosenki Mariana Zimińskiego znany był do tej pory tylko z programu Wideoteka.
Teraz zobaczyć można wersję koncertową (07 III 2007) z Wrocławia.
Tylko nie odbierajcie jej negatywnie :arrow: You Tube :P

O, dzieje się we Wrocławiu, bo już na 14 marca zapowiedzieli się tam the Stranglers.
Widziałem ich koncert na Union of Rock 2005 i serdecznie polecam.
Walk on by - to wersja całkowicie odmienna od interpretacji D.Warwick - mocna i transowa, lecz ma długą część improwizowaną.
W jednym numerze schodzą się ścieżki rocka, punka i fusion!
8)
Domin189
2007-10-23 20:43:14
http://youtube.com/watch?v=_ugE5_0GMnQ :D
Markovitz
2007-11-23 21:21:28
Jest też Pielgrzym z Ody do Wenus, czyli Pilgrim, do którego KRISEK dołożył obrazki...

Do kilku innych utworów też dołożył, ale ...:?
Ewa
2007-11-23 21:51:55
Markovitz
Do kilku innych utworów też dołożył, ale ...:?

Właśnie skończyłam oglądać te filmiki, rzeczywiście nie ma się czym zachwycić, w jednym z nich zauważyłam nawet zdjęcie Jarka Królikowskiego, którego autor klipu chyba pomylił z Niemenem. :wink:
No, ale trzeba przyznać, że dzięki Kriskowi pojawiło się na Tubie parę fajnych utworów Niemena. :)
Markovitz
2008-01-21 23:03:19
Ewa No, ale trzeba przyznać, że dzięki KRISKOWI pojawiło się na Tubie parę fajnych utworów Niemena. :)


Rzeczywiście: powstały obrazki do znakomitych utworów w dorobku nagraniowym Cz.Niemena. W klipach tego autora wykorzystano dość oczywiste skojarzenia.

Na przykład w Człowiek jam niewdzięczny za ilustrację służą satelitarne fotografie kosmosu, a Mourner's Rhapsody to galeria okładek płytowych.

Inni użytkownicy serwisu You Tube wrzucili jeszcze ciekawsze rarytasy :

Jest więc Pielgrzym w wersji radiowej z 1973r. ( którego Piotr jakoś wzdraga się nadać, bo nagranie pochodzi z oficjalnej pocztówki dźwiękowej ) oraz Pieśń Wernyhory ...
Piotr Starzyński
2008-01-22 10:21:37
Markovitz napisał:
Jest więc Pielgrzym w wersji radiowej z 1973r. ( którego Piotr jakoś wzdraga się nadać,

Drogi Markovitzu, nie czuję się zobowiązany , aby nadawać wszystko, co chcecie (zawsze muszę coś zaakceptować, coś odrzucić)- po prostu tego nagrania nie mam na nośniku, który by się nadawał do wyemitowania w radiu ( a jakość MP3 Ciebie nie interesuje :wink: ).
Poza tym ,z zasady, w mojej audycji puszczam tylko nagrania z CD.
Wytłumacz mi , jak taką "oficjalną pocztówkę dźwiękową" wyemitować w radiu? Przecież, jeśli się ją nagra np. na CD to już jest to ..."pirat". Nie upieram się co do mojego zdania, może się mylę...?
Po-zdrowie-nia :)
Markovitz
2008-01-22 18:19:23
Być może, ale najpierw przytoczę w całości cytowaną kwestię. Napisałem , że : "jest więc Pielgrzym w wersji radiowej z 1973r. ( którego Piotr jakoś wzdraga się nadać, bo nagranie pochodzi z oficjalnej pocztówki dźwiękowej)." A więc problemem jest nośnik?

Drogi Piotrze, nie czuję się powołany do dawania na forum wytycznych i porad w zakresie obowiązywania praw autorskich, pokrewnych i obowiązków nadawcy radiowego. To dość specjalistyczna gałąź wiedzy i nie sądzę, aby takie opinie nadawały się na tego typu forum.
Traktuj więc moje wypowiedzi jako po prostu głos kolegi - pasjonata muzyki Niemena, która nas interesuje, a której wydania na CD od lat na próżno oczekujemy...

A więc jako słuchacz audycji muzycznych stwierdzam, iż mimo dominującej roli nośników cyfrowych (twarde dyski i CD ) zdarzają się ostatnimi czasy w rozgłośniach radiowych (radia publicznego- bo głównie tych programów słucham) wcale nie tak rzadkie przypadki, gdy odtwarzane są taśmy magnetofonowe z nagraniami archiwalnych oraz stare i nowe płyty winylowe (SP,EP-ki i LP), a nawet bardzo trzeszczące pocztówki dźwiękowe.

Aktualne przykłady ? Proszę bardzo : wczoraj w radiowej Trójce po godz.15-tej odtworzono utwór polskiej formacji Indios Bravos ze świeżo wydanej winylowej płyty zespołu, w nocy z niedzieli na poniedziałek w tejże Trójce Piotr Kaczkowski odtworzył piosenkę Eltona Johna również z winylowej płyty. Winyl jak to winyl : czasem zatrzeszczy, czasem igła przeskoczy - w tym jego urok, ale również słabość, która skłoniła większość nadawców do przestawienia się na inne typy nośników.

Ale Piotrze - to nie rodzaj nośnika decyduje, czy mamy do czynienia z respektowaniem albo łamaniem prawa ! Decydujące znaczenie ma fakt, czy nagranie miało już kiedyś premierowe nadanie (za zgoda twórcy) oraz czy nadająca utwór rozgłośnia dopełniła obowiązków na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (jak np.ZAIKS).

Kwestia techniczna jaka jest odtworzenie nośnika ma drugorzędne znaczenie, bo bywa i tak, że np. muzycy przynoszą do studia CD-R, czyli "blaszeczkę" ( jak mawia najwybitniejszy polski prezenter radiowy Piotr Kaczkowski) i proszą o nadanie ich utworu z tego nośnika.
I tak właśnie się dzieje ku zadowoleniu prezenterów, fanów, samych artystów i ich prawnych następców.

Ważną rolę w tym względzie odgrywają też wewnętrzne zasady, jakimi kierują się rozgłośnie. Np. niemożliwe w radiowej Jedynce odtworzenie zagranicznej, winylowej płyty Niemena stało się faktem kiedyś w RDC,a w ostatni czwartek w publicznym radio BIS !

Jeśli idzie o tzw. nagrania radiowe, to niebagatelną rolę odgrywa czynnik finansowy, bo aby odtworzyć zgodnie z prawem nagranie dokonane dla innej rozgłośni radiowej - nadawca musi wnieść na rzecz tego radia stosowną opłatę. I ku zdziwieniu słuchaczy te rozliczenia są praktykowane także pomiędzy rozgłośniami radia publicznego.

Co do mojej - jak się okazuje - kłopotliwej prośby... Jeśli nadanie utworu Niemena miałoby przynieść Ci jakieś kłopoty, czy przykrości, to wiedz, że absolutnie zadowoli mnie utwór p.t."Pielgrzym" - kompozycja J.Skrzeka, A.Apostolisa i Gabora Nemetha z ich najnowszej, oryginalnej płyty, której (jeśli dotąd nie masz, to z przyjemnością Ci dostarczę).

A za sprawą tych Panów żadnych problemów nie będzie. Na pewno 8)

Na koniec coś z beczki p.n. You Tube :)
Chciałbym w tym topiku odnotować fenomenalną popularność, jaką w tym serwisie oraz w programach telewizyjnych (m.in.TVN 24) zdobył klip czeskiego muzyka Ivana Mladka do zabawnej piosenki o "Jożinie z bażin" (bodaj z 1978r.) .
Na próżno przeczesywać katalogi płyt dvd z tym nagraniem. Podejrzewam, iż nie mają go także telewizje, które emitowały klip z You Tube.
Wyobraźmy sobie, że 30 lat temu emitowany był program z tą piosenką, zapewne dekadę później program został powtórzony i nagrany przez telewidzów na VHS,a po kolejnych dziewięciu,czy dziesięciu latach ktoś wrzucił takie nagranie na publiczny serwer.
Oczywiście możliwe, że rzecz cała wyglądała nieco inaczej, albo też autor piosenki nieco inaczej widziałby sposób promocji utworu . Tego do końca nie wiemy i pewnie się nie dowiemy, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy obstawać, że niewymuszonego powodzenia piosenki w żaden sposób nie dałoby się uzyskać przy pomocy najlepszych agencji promocyjnych ! To istny szał i moda na zaaranżowaną w tradycyjny sposób melodię z absurdalnym tekstem .
Twórcom, nadawcom i decydentom przed oprotestowaniem obecności jakiegoś klipu na You Tube proponowałbym chwilkę refleksji, czy aby na pewno w taki sposób osiągniętego sukcesu nie można z pożytkiem dla siebie i odbiorców zdyskontować.. komercyjnie !
Bo zawsze można wydać coś w wersji udoskonalonej,alternatywnej , czy poszerzonej o dodatki . Od lat czyni tak sir Paul McCartney - najbogatszy muzyk na planecie Z.
Piotr Starzyński
2008-01-22 19:06:36
Markovitz napisał:
A więc problemem jest nośnik ?

Tak- w Radiu Emaus muzykę odtwarza się albo z komputera albo z płyt CD.
Traktuj więc moje wypowiedzi jako po prostu głos kolegi

Tak je też traktuję! :)
której (jeśli dotąd nie masz, to z przyjemnością Ci dostarczę).

Mam, mam, Markovitzu. :)
Bardzo Tobie dziękuję za Twoje obszerne wyjaśnienia dot.m.in. praw autorskich- piszesz bardzo ciekawe dla mnie rzeczy ( może dokładniejsze wyjaśnienia wysłałbyś mi na PW? ), poza tym nie uzurpuję sobie prawa by wszystko :wink: na ten temat wiedzieć, jako iż jestem...nauczycielem, a potem dopiero "usługującym prezenterem" :wink:
Ale rzeczywiście, gdy czytam to, co piszesz na temat nośników, to...żałuję , że nasze radio nie ma innych możliwości odtwarzania. :oops:
A za sprawą tych Panów żadnych problemów nie będzie . Na pewno 8)

Nie chodzi mi o problemy, tylko o szacunek dla samego Czesława Niemena i jego najbliższej rodziny- znam i szanuję ich na ten temat zdanie, bo nie raz na ten temat rozmawialiśmy ( co nie znaczy, że się z nim w pełni zgadzam).
Po-zdrowie-nia :)
Jakub N.
2008-01-24 19:53:34
a tak btw., na youtube znalazłem również taki utwór niemena http://youtube.com/watch?v=92KqOXz_s8Q.
Jest to fragment Pieśni Wernyhory i Mojego Testamentu.
Domin189
2008-01-24 20:27:27
Istotnie, osobliwe - niech się każdy zapozna z tym arcyciekawym nagraniem! Sądzę, że niedługo poznamy jego genezę... i nie tylko ;)
ratajczak bogdan
2008-01-24 21:10:43
Zostało zadane pytanie, kiedy nagrano "Pieśń Wernyhory" z tym fragmentem zawierającym wersy z poematu "Testament mój" J.Słowackiego?
Należy się domyślać, że było to w okolicach lutego lub marca 1977 roku, albowiem ta wersja ukazała się jedynie na LP "Międzynarodowa Wiosna Estradowa Poznań '77" i miała tam swą premierę 22 kwietnia 1977 roku.
Na płycie "Idee Fixe" wersja "Pieśni Wernyhory" jest, jak wiemy, uboższa o ten fragment, który słyszymy na video clipie z You Tube.

"A jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,
Co mi żywemu na nic... tylko czoło zdobi;
Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna,
Aż was, zjadaczy chleba - w anioły przerobi".


Odnośnie miejsca akcji clipu - to jest pełna jasność. Jest to fragment zarejestrowany w Studiu Polskich Nagrań przy ulicy Długiej. Przy konsolecie z całą pewnością zasiada operator dźwięku - Michał Gola. Drugiej osoby nie znam, ale mogę domniemywać, iż jest to reżyser nagrań - Jacek Złotkowski (w okularach).

(.)
Markovitz
2008-02-03 22:47:18
Pisał nam kiedyś Piotr, jak Go zachwycał kiedyś na koncertach tańczący :N: .. :)

Pisał niedawno też Bogdan : co będzie jak nie będą pokazywać nam programów, o których tak marzymy..?

Muzyka NAE i towarzyszące Jej obrazki jednak nas ucieszą. Może w słabszej technicznie (albo i artystycznie) wersji, rozproszone po wielkiej sieci, ale zawsze .. będą.

W reportażu o rejestracji "Pieśni W/Testament mój" Czesław już nie tańczył, ale śpiewając wciąż zachwycał ... Zauważyliście, że palił fajkę ?

BogdanPrzy konsolecie z całą pewnością zasiada operator dźwięku - Michał Gola. Drugiej osoby nie znam, ale mogę domniemywać, iż jest to reżyser nagrań - Jacek Złotkowski (w okularach). (.)

Tak - to Jacek Złotkowski -reżyser nagrań Czesława Niemena, Marka Grechuty, a także wielu poważnych dzieł orkiestrowych. A realizator Michał Gola pracował m.in. przy filmie Antczaka o Chopinie.

Niektórym Userom przyda się też informacja, że w tym nagraniu wzięli udział oprócz Cz.Niemena : Stanisław Kasprzyk, Jerzy Dziemski i Maciej Radziejewski.
Ewa
2008-02-09 18:08:40
A na tubie coraz więcej ciekawych nagrań Niemena.
Piotr Starzyński
2008-02-09 22:16:59
Czy to jest Marlena Dietrich????
http://www.youtube.com/watch?v=crBUi-iFSUI
Nie, nie!!!!Dopiero teraz zauważyłem, ale wykonanie porażające! :shock:
Dasza
2008-02-09 23:21:58
Najładniejsze zakończenie....po polsku.
Tadeusz
2008-02-10 10:24:08
Dasza ma rację, koncówka w języku polskim z oryginalnym tekstem - bardzo wzruszająca !!!!!
Markovitz
2008-02-13 22:58:23
Partyzanci 14 lutego grają walentynkowo - tylko piosenki o miłości ...:)

A teraz, Walenty, na bok sentymenty... 8)
Domin189
2008-09-23 20:15:20
Łaaa! :D

http://www.youtube.com/watch?v=WjNq7BuE3tg

Bez podglądania komentarzy - kiedy się zorientujecie, jaki to utwór? :)
Markovitz
2010-06-27 20:53:45
Właśnie obejrzałem koncert, jaki pod hasłem "Born HIV Free" dał Paul McCartney na :arrow: You Tube 8)

W szlachetnej intencji, za darmo i dla każdego- utwory The Beatles, Wings i McCartneya solo...

Jakże to odmienne od postawy pani Małgorzaty Niemen, która zamyka muzykę NAE w niszy daleko od netu...

Najważniejszy żyjący artysta muzyki popularnej udowodnia, że MUZYKA nie znosi takich OGRANICZEŃ.

Wybrane utwory z koncertu można obejrzeć w liście "Born HIV Free" na kanale NAETV
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony