Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Terra Deflorata

"Człowiek oracje swe niezręczne ozdabia w komunały."
Wątki usunięte przez moderatorów ze względu na niedopasowanie do tematyki forum, brak kultury rozmówców, brak treści i sensu lub naruszenie innych punktów regulaminu forum.

Z sieci 2018-09-02 - 2019-11-24 dzek 6 594
dzek
2018-09-02 06:10:15
Przepraszam za swoją nadaktywność.Obiecuję,że za chwilę na dłuższy czas zamilknę.Przeczytałem ten tekst L.Millera i pomyślałem sobie.Boże,jak to pięknie napisane!"Codziennie czujemy lodowaty powiew śmierci".Tak sobie kiedyś pomyślałem.Gdybyśmy tak przeczytali wyrywkowo wypowiedzi ludzi z różnych stron sceny politycznej nie wiedząc do kogo należą i byłyby to wypowiedzi nie dotyczące bieżącej polityki ,ale ogólnie pojętej kultury,to byśmy się nie raz zdziwli jak nasi ulubieńcy paplą bzdury ,a Ci będący po niewłaściwej stronie mówia piękne rzeczy.Jesteśmy po prostu uprzedzeni.Również ja.Leszek Miller nie pierwszy raz mnie mile zaskoczył.Kiedyś coś pięknie wtrącił w rozmowie o Bułhakowie i powiem,że napiłbym się kiedyś z nim jakiejś dobrej wódki.
https://dorzeczy.pl/kraj/75800/Leszek-M ... -wpis.html
dzek
2019-11-23 09:13:41
https://wpolityce.pl/kultura/258623-lec ... wac-sacrum
Tadeusz
2019-11-23 19:50:05
dzek pisze:
Przeczytałem ten tekst L.Millera i pomyślałem sobie.Boże,jak to pięknie


Wprawdzie zrezygnowałem z pisania na forum, ale na takie bzdety trudno nie reagować. Ty człowieku chyba jesteś bardzo młody i o komunie wiesz co nieco od rodziców. Ja w tym bagnie przeżyłem 40 lat. To za czasów Millera milicja strzelała do ludzi ostrymi nabojami i wielu z nich zginęło, a więc ten komuch Miller ma rację- "żyjemy obok śmierci.." Zapomniał on jednak dodać w tym swoim "wzruszającym" wpisie, że to jego zbrodnicza organizacja , PZPR, do której należał, obdarowywała tą śmiercią ludzi od 1945 roku aż do 1989 roku ( nieznani sprawcy zamordowali Grzegorza Przemyka, nieznani sprawcy zamordowali...itd. ) W jakim celu wspominasz więc komucha z krwią na rękach na tym forum, poświęconym zupełnie czemuś innemu!!! Kogo obchodzą jego osobiste dramaty skoro on przyczyniał się realnie do dramatów innych. Każdy, kto należał do PZPR, winien jest bez wyjątku śmierci tysięcy ofiar zamordowanych w ubeckich kaźniach i na ulicach. Miller też!!!

GDZIE JEST MODERATOR ?! Moje normalne posty czekały na publikację kilka dni - "kisił" je moderator - a tu pozwala na propagowanie komucha, którego znowu wzniesiono na piedestał, zapewniając mu mandat w PE. Kto mu to zapewnił ? A no ludzie pokroju dzeka, pozbawieni zdolności oceny człowieka za całokształt jego działalności. Wystarczył jeden jego "wzruszający" wpis, a cała zbrodnicza przeszłość poszła w zapomnienie...
dzek
2019-11-24 08:56:06
Uderz w stół a Tadeusz się odezwie.
Ewa
2019-11-24 10:04:04
Tadeuszu, zupełnie nie rozumiem Twojego zacietrzewienia. Wypowiedź Millera nie była przytoczona przez Dżeka w kontekście politycznym- są to słowa człowieka dotkniętego osobistą tragedią- stratą syna. Dżek ma prawo je zacytować, jeśli go poruszają i nie uważam, żeby komunistyczna przeszłość Millera miała tu coś do rzeczy.

Co do rzekomego "kiszenia" Twoich postów przez moderatora, to myślę, że już kiedyś wyjaśnialiśmy tę sprawę. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, to przeczytaj jeszcze raz uważnie wypowiedź Darka na temat działania mechanizmu antyspamowego:
viewtopic.php?f=4&p=30504#p30504
Tadeusz
2019-11-24 13:51:07
Miller był bandytą i jego sprawy osobiste- nawet tragiczne - nie powinny znajdować tutaj ukojenia...Chyba., że moderatorzy czują sentyment do bandytów komunistycznych. Tym bardziej moja decyzja o rezygnacji z uczestnictwa w dyskusjach na tej stronie jest zasadna. Jeszcze raz napiszę, bo widzę że moderatorka i autor postu tego nie rozumie. - Miller jest bandytą i należy go izolować w każdym możliwym miejscu. Ta gnida powinna być piętnowana na każdym kroku Szkoda, że do tej pory nie postawiono go przed sądem, podobnie jak wielu innych komuchów. Ale wcale się nie dziwę, bo w Magdalence opozycjoniści dogadali się się z komuchami i dlatego Miller może publicznie użalać się nad śmiercią swojego syna, a powinien spod celi, a Jaruzelski i Kiszczak mogli spokojnie umrzeć na wolności. Ludzie...jeśli tego nie rozumiecie, to los Polski jest zagrożony i grozi mu opanowanie jej przez lewaków.
Gnidy milleropdobne tylko na to czekają.

MODERATORKO, PRZECZYTAJ UWAŻNIE MOJE POSTY, POSTARAJ SIĘ JE ZROZUMIEĆ, A POKŁADY EMPATII ZOSTAW DLA LUDZI WARTYCH TEGO !!!

PS. Proszę czytać ze zrozumieniem moje posty, a przypadku wątpliwości polecam zapoznanie się z powojeną historii Polski i rolą PZPR w tej historii

DOMAGAM SIĘ USUNIĘCIA TEGO WĄTKU
Darek Sieradzki
2019-11-24 15:02:40
Proponuję jednak powstrzymywać się od polityki na forum. Ani żałoba Leszka Millera ani rozliczanie go z politycznej działalności nie mają niewiele wspólnego z "tematami związanymi z kulturą i sztuką".
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Terra Deflorata | górę strony