Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Lista prze-bojów "Listy po-kornych" 2006-03-06 - 2023-04-01 Piotr Starzyński 431 162543
Piotr Starzyński
2006-03-06 14:35:46
Przyszła mi wczoraj myśl byście podawali mi swoje propozycje utworów :N: a,które chcielibyście usłyszeć w "Liście pokornych".
Z szacunku dla dbania Czesława o najwyższą jakość przekazywanej przez niego Sztuki ograniczmy się "tylko" do CD wydanych oficjalnie- tych o najwyższej jakości technicznej- dwóch 6-ciopaków, 2 CD- "Terra deflorata" i "Spodchmurykapelusza" oraz do "składanki" z utworami zaproponowanymi przez samego :N: a p.t."Czas jak rzeka".
Proponujcie do 4 kompozycji- mile widziane uzasadnienie.
Przesyłajcie, proszę do mnie Wasze propozycje od poniedziałku do piątku, gdyż w soboty przygotowuję nowe audycje.
Może macie ciekawe propozycje na sposób prezentowania twórczości :N: a w "Liście pokornych"? Wykorzystajmy tę wspaniałą okazję i możliwość prezentowania twórczości Czesława N.- póki je mam!
Po-zdrowie-nia serdeczne
Piotr S.
Domin189
2006-03-07 16:19:38
Jakoże jestem jednym z młodszych słuchaczy tego radia (tzn. tylko tej audycji :-) ) proponowałbym dwa sposoby przedstawiania twórczości Niemena:

1) Chronologicznie - w kilku kolejnych listach poświęcić Niemenowi co najmniej 30 minut i przedstawić 3-5 utworów z płyt z danego okresu, opowiedzieć przy tym troszkę o ówczesnej Twórczości :N:-na, ciekawostki - i w ten sposób brnąć przez lata, aż do Spodchmurykapelusza...

2) Chronologicznie 2 - płyta po płycie...

Osobiście jestem za opcją drugą ;)
Piotr Starzyński
2006-03-07 21:05:37
Drogi młody Dominie!

Dzięki za Twój głos w sprawie prezentowania przeze mnie twórczości Cz.Niemena.
Przez pierwsze pół roku po jego Odejściu "Lp" trwała 30 min. dłużej i wtedy co tydzień pół godz. jemu poświęcałem.W ten sposób przedstawiłem cały I-szy 6-ciopak.
Obecnie nie mogę ( i nie chcę ) nadwyrężać formuły audycji, która ma przecież prezentować przede wszystkim utwory prawie nikomu nieznane z kręgu muzyki CCM (Contemporary Christian Music- współczesna muzyka chrześcijańska) i oddawać cześć Stwórcy, a nie człowiekowi.
Jednak, moim zdaniem, twórczość :N:a jak najbardziej pasuje do tego, co staram się poprzez tę audycję osiągnąć- ukazać bezwarunkową Miłość Boga- Ojca do człowieka, a jednocześnie zapoznać słuchaczy ze wspaniałą muzyką z całego świata- chwalącą bardzo dynamicznie lub refleksyjnie Pana Panów i Króla Królów- Jezusa Chrystusa.
Tak więc, drogi Dominie, raz jeszcze dziękując Tobie za Twoją propozycję, informuję, że w "Lp" będę przedstawiał 2-3 jednorazowo utwory Czesława N z różnych okresów jego twóczości z naciskiem na 2-gi 6-ciopak i jego ostatnie 2 CD. A kiedyś może...
Po-zdrowie-nia
Piotr S.
Dasza
2006-03-07 22:35:40
Proponuję z przedostatniej płyty:
"Spojrzenie za siebie"
"Zezowata bieda"

Z ostatniej płyty najbardziej lubię
"Pojutrze szary pył"
"Co po nas"

Miały być 4 propozycje , ale jest jeszcze Norwid:
"Laur dojrzały", "Moja piosnka"

i... wiele,wiele innych pięknych utworów.
Domin189
2006-03-08 16:17:04
Darku, dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie :)

a moje propozycje:

z "Terra Deflorata"
- "Zezowata bieda"
- "Terra deflorata"

z "Spodchmurykapelusza"
- "Dolaniedola" (pozytywna energia ;) )
- "Trąbodzwonnik"

z pozostałych...

- "Daj mi wstążkę błękitną"
- "Marionetki"
Tadeusz
2006-03-08 16:37:57
A może by "Przeprowadzkę" puśic w eter?
gasket
2006-03-08 17:11:13
-
nie chce sie klocic
chcialbym tylko zwrocic uwage Piotrze zeby moze trabodzwonnika nie puszczac - podobnie jak sonancji

pierwsze nie spelnia zasad o ktorych wspominales - przeczytaj spokojnie ostatnia zwrotke
a sonancja - wlasnie naduzywa slow - w ucielesnionym slowie

jeszcze raz - nic tu nie mowie o niemenie - nie atakuje go

wydaje mi sie ze te dwa texty nie pasuja do konwencji tego radia i piotrowej audycji
pozdrowienia-gasket
Piotr Starzyński
2006-03-08 17:45:27
Tym razem, gasket sprowokowałeś mnie do reakcji na Twój post (po raz pierwszy, ostatni?)
Jak to nie puszczać "Sonancji"??
Sam Niemen proponował mi ten utwór do mojej audycji!!
A jego zdanie,spośród opinii innych osób, ceniłem sobie prawie najbardziej.
Ale dziękuję Ci za reakcję na mój post, a za propozycję swoistą- nie puszczania konkretnych utworów Czesława Niemena...? "Strange is this world"...
"Aby zrozumieć, trzeba bardzo kochać"( dodam od siebie- człowieka).
Po-zdrowie-nia
PS.
Tadeusz
2006-03-09 15:22:11
Czemu na propozycję puszczenia w eter 'Przeprowadzki" nie ma żadnego odzewu? Czyżby Piotr i inni mieli jakąś niechęć do tej kasety. Myślę, że jest ona warta uwagi choćby dlatego że, jest rzadkim okazem na rynku muzycznym.
Piotr Starzyński
2006-03-09 19:52:50
Tadeuszu.
Odzew będzie w niedzielę w audycji na wszystkie propozycje.
Nie będę komentował każdej propozycji; ponadto w Radiu po pierwsze-nie ma już chyba magnetofonu na kasety, a po drugie- nie będę prezentował innych nośników jak tylko CD ( oczywiście ze względu na jakość odtwarzania)
Po-zdrowie-nia, Tadeuszu.
Piotr
bramdip
2006-03-13 10:25:04
:D Witam.
Koniecznie należy zaprezentować z płyty „Na szkle malowane”
- Lipowa łyżka
- Pożegnanie Harnasia
oraz z „Muzyki teatralnej i telewizyjnej”
- Wieczory niekochanych
- Romanca Cherubina
piotr f
Domin189
2006-03-13 15:20:05
A może muzyka z filmu "Polonia Restituta"? Właśnie doszedłem do wniosku, że do audycji pasuje utwór "Modlitwa o wolność" :-)

Wybaw nas Panie...
gasket
2006-03-14 15:49:17
Piotrze,
dziękuję Tobie za życzliwe ustosunkowanie się do mojej swoistej anty-propozycji i za niewykłócanie się, bo nie o to przecież chodziło.

Potrafię także uszanować Twoje poglądy i zapatrywania, i uznaję to, że możesz puszczać w Twojej audycji to co Ty uznasz za chwalące
Piotr StarzyńskiPana Panów i Króla Królów- Jezusa Chrystusa.
oddające
Piotr Starzyńskicześć Stwórcy, a nie człowiekowi.
ukazujące
Piotr Starzyńskibezwarunkową Miłość Boga- Ojca do człowieka,


Texty z ostatniej płyty Niemena, a zwłaszcza dwa wymienione wcześniej, obrażają moje uczucia religijne.

Ostateczna decyzja co do zawartości audycji należy do Ciebie i Twojego własnego sumienia.

Jednocześnie pragnąłbym zachęcić Ciebie, jako specjalistę, do podzielenia się z nami Twoimi przemyśleniami o nauce pokory, w temacie pod tym właśnie tytułem założonym przez Tadeusza.

Serdecznie pozdrawiam,
gasket
wireq
2006-03-14 17:28:35
Gasket, litości ...

Jeśli ugodzono Twoje uczucia religijne to wnieś stosowny pozew sądowy. Sądziłem, że tylko partia wielkiego Romka i sympatycy ojca dyrektora są tacy wrażliwi ...

Nie zdziwię się, gdy ktoś wpadnie na pomysł zakazu emitowania "Pielgrzyma", bo jego zdaniem jest to utwór o niebezpiecznych odniesieniach w dzisiejszych realiach.
gasket
2006-03-15 17:03:42
wirze, najpierw przeczytaj dokładnie a potem dopiero komentuj...

I zwróć uwagę, że poezja Norwida jest przesiąknięta religijnością a texty własne Niemena do jego piosenek - nie...

Ale to jest dyskusja zasługująca na osobny temat.

Pozdrawiam, gasket
Domin189
2006-03-15 18:10:26
Gasket, jeśli już uogólniasz, to napisz, że "poza wyjątkami, texty własne Niemena nie są przesiątkniętę religijnością". Zresztą nie wiem dlaczego przyrównałeś Niemena do Norwida (chciałeś ukazać fakt oczywisty - że się różnią? jeśli tak, to udało Ci się, lecz nie miało to wielkiego znaczenia)?

...swoją drogą

jeśli "Terra deflorata" nie jest swoistym psalmem pochwalno-błagalnym, to ja już sam nie wiem, na czym ma polegać religijność w muzyce.

Gasket, może...
"Arka Noego":?::!:
wireq
2006-03-15 19:29:43
Proponuję pozostawić osąd nad tym Najwyższemu. To forum o muzyce.

Człowiek to dziwna i głupia istota, która dla obrony rzekomej wyższości określonej religii nad inną, zapomina o świętych nakazach i sięga po broń aby zabijać. Rzecz jasna z imieniem Pana artykułowanym przez gębę wykrzywioną nienawiścią.
Ewa
2006-03-15 22:54:31
gasket
zwróć uwagę, że poezja Norwida jest przesiąknięta religijnością a texty własne Niemena do jego piosenek - nie...

Domin podał Ci jeden z przykładów, a co powiesz o tym fragmencie:

"Aż się rozdźwięczy dzwonem
z wszystkich stron Kosmosu
ludziom sprawiedliwym
niosąc Zwiastowanie
Miłość zstąpi z Nieba
Żywa postać Absolutu
Biel Niepokalana
Dobrem się objawi
w Arcydziełach Pana
Amen"
gasket
2006-03-16 11:43:43
wirku,
nie zyskasz tym stwierdzeniem sympatii, ani u autora tego tematu, ani nie zyskałbyś jej u Norwida. Do wojny i zabijania wystarczy pretext (religia, brak miejsca, czystość rasy, demokracja, wolność). Z innych tematów wiem, że zachłysnąłeś się wolnością i że uważasz swoją własną opinię za ważniejszą od tradycji, nauki, itp. W tym konkretnym przypadku wiedz, że odrywanie poezji Norwida od religii i katolicyzmu jest niewybaczalnym i głupim spłycaniem, i czyni wielką szkodę...

Drogi Dominie189,
cieszę sie, że interesujesz się i muzyką, i poezją, a co najważniejsze, że interesujesz się nimi czynnie! Na tzw. muzykę religijną patrzę jednak z nieco innego punktu widzenia. Patrzę jako na "fundamentalne doliny" na których opiera się cała nasza europejska muzyka (przywołałem tu sformułowanie bliskiego Twemu sercu Niemena). Tak! Nasza europejska muzyka, a i sztuka, ma swój początek w chrześcijaństwie. Chorały ambrozjańskie, gregoriańskie czy luterańskie, proste, a z czasem coraz bardziej komplikujące się formy polifoniczne, pasje, msze (pamiętasz Requiem Mozarta?), aż po współczesność, np. organista jednego z paryskich kościołów - Messiaen. To jest muzyka religijna służąca bezpośrednio liturgii, bądż religijnym rozważaniom.
W tym kontexcie swoisty psalm Terry Defloraty brzmi... Ale nie chcę Cię zrażać i swoją opinię zachowam dla siebie.

Wytrwania życzę, gasket

PS. Jeśli nasze forum odwiedzają tzw. ateiści, to proszę ich o podzielenie się z nami swoim zrozumieniem oraz wrażeniami i przeżyciami związanymi z odbiorem poezji Norwida... "Mojej ojczyzny", "Mojej piosnki 2", "Larwy", itp.
Od-wiedżmy temat założony przez Markovitza!
PS2. Ewo, dziękuję za przykład. Wróćmy kiedyś do niego, bo ty nie chce przedłużać i tak już długiego postu... Może warto byłoby założyć temat poświęcony textom Niemena...?
wireq
2006-03-16 12:08:48
Drogi Gaskecie,

mi nie zależy na sympatiach. Wpisuję jedynie to, co myślę obserwując świat i jego historię. Niemen, akcentując często w swoich tekstach, naszą ludzką niedoskonałość miał, moim zdaniem, rację. Poza tym nie odrywam ani Norwida, ani żadnego z innych najwybitniejszych narodowych poetów od religii (katolicyzm też nią jest) - takich stwierdzeń u mnie nie znajdziesz.

A co do wolności:
1) wcale się nią nie zachłysnąłem, bo wolność niewłaściwie wykorzystywana nowotworowo rozwija się w złych kierunkach (jestem natomiast zwolennikiem powstrzymania tendencji do objęcia totalną inwigilacją człowieka żyjącego w XXI wieku - ale to temat na inne forum).
2) nauka i tradycja nie kwestionują wolności.

Masz niepodważalną rację pisząc o "fundamentalnych dolinach".
Ewa
2006-03-16 15:17:35
Właściwie nie rozumiem, czemu wszystkie teksty Niemena miałyby być przesiąknięte religijnością, przeciez nie jest On żadnym przedstawicielem nurtu religijnego w muzyce.
Nie uważam też, że wszystkie teksty Norwida są tą religijnością przesiąknięte. Poza tym dostrzegam pewne podobieństwa w twórczości poetyckiej obu artystów, zarówno w treści, jak i w formie. Norwid, podobnie jak Niemen, piętnuje ludzkie wady i niedoskonałości, też często mówi o śmierci i przemijaniu, obaj używają neologizmów, posługują się niedomówieniem, czy ironią.
Weźmy na przykład wiersz Norwida "Idee i prawda", bardzo przypomina mi to sposób myślenia i pisania Niemena.Czy ten tekst nie obraża Twych uczuć religijnych, Gaskecie? Zwłaszcza końcówka może Ci się nie spodobać. :wink:
Markovitz
2006-03-16 17:05:11
gasket... nie chcę Cię zrażać i swoją opinię zachowam dla siebie


Wyrażę wdzięczność w imieniu forumowiczów za nadzwyczajne wyczucie sytuacji wyrażone w tym zdaniu.

A trzeba wiedzieć , że :N: śpiewał także psalmy do tekstów Króla Dawida i synów Korego , no i przede wszystkim "Hymn o Miłości" z Listu św. Pawła do Koryntian .
Posłuchałbyś może tego Hymnu zamiast odżegnywać :N:-a od czci i wiary ...

gasketOd-wiedźmy temat założony przez Markovitza!

OK - po namyśle nie odwodzę , lecz nie śpiesz się :wink:
gasket
2006-03-17 09:36:07
EwaWłaściwie nie rozumiem, czemu wszystkie teksty Niemena miałyby być przesiąknięte religijnością, przeciez nie jest On żadnym przedstawicielem nurtu religijnego w muzyce.
Otóż, według autora tego tematu, Niemen jest przedstawicielem współczesnej muzyki chrześcijańskiej, a to zobowiązuje. Poszedł już pierwszy sześciopak, teraz idzie drugi...
Jeśli jest to tylko kolejne nadużycie, to przepraszam.

Ale dzięki temu, być może nieporozumieniu, wymyśliliśmy kolejny ciekawy temat, w którym porównamy poezję Norwida i niemenowskie texty własne.

Bardzo lubię poezję, także poezję tego biednego, zagubionego w świecie współczesnym i głęboko religijnego człowieka.

Widzisz pewne podobieństwo w textach? Ja nie. Różne jak niebo i ziemia...
W czym religijność gra niebagatelną rolę...

Piszesz, że wiersz "Prawda i idee" może obrażać moje uczucia? On je potwierdza... Obrażać może niektórych uczestników tego forum, w podobny sposób jak moje pytania. A ostatnie zdanie? Wyjątkowe w tym kontexcie... Widzisz tu podobieństwo do piosenek Niemena? Gdzie? Jest to jeden z 50 czy 100 najważniejszych wierszy Norwida, obok "Człowieka", "Dumania" i innych.

Czuję, że fajny temat założymy. Oby nie skończyło się tak jak z tym markovitzowym.

PS. Celowo odwróciłem kolejność w tytule wiersza Norwida, żeby podkreślić o co tam na-prawdę- chodzi. Czy aby na-pewno nie ma w tym głębokiej religijności? Jest, jest...
Markovitz
2006-03-17 09:42:26
gasket
Czuję, że fajny temat założymy. Oby nie skończyło się tak jak z tym markovitzowym ...

Przepraszam, a z którym .. ?

gasket Celowo odwróciłem kolejność w tytule wiersza Norwida, żeby podkreślić o co tam na-prawdę- chodzi...

Eee- nie ma o czym mówić, Gasket, mała manipulacja i wszystko gra :wink:

Piotra zaś proszę o "Zezowatą biedę" w każdej audycji.

Z dedykacją dla naszego Kolegi ...
gasket
2006-03-17 09:55:21
Markovitz
gasketCzuję, że fajny temat założymy. Oby nie skończyło się tak jak z tym markovitzowym ...
Przepraszam, a z którym .. ?
Z tym o Norwidzie właśnie...
Słaby oddżwięk jakiś. Może przez autora tematu???
Ewa
2006-03-17 10:38:53
gasket
Widzisz pewne podobieństwo w textach? Ja nie. Różne jak niebo i ziemia...
W czym religijność gra niebagatelną rolę...

Czy chcesz przez to powiedzieć, że Niemen nie był religijny? Fanatykiem religijnym na pewno nie był, ale myślę, że wiara była dla Niego czymś ważnym.
Wykonywał przecież, wspominane zresztą przez Markovitza psalmy, a " Hymn o miłości " pojawiał się także na koncertach. Brał udział w nagraniu utworu "Osiem błogosławieństw", występował w kościołach etc. Ponadto wynika to z różnych Jego tekstów, choć nie mówi o tym wprost.
Właściwie nie było moim zamiarem porównywanie utworów Niemena i Norwida, to wyszło tak przy okazji, chciałam po prostu zrozumieć dlaczego teksty Niemena obrażają Twoje uczucia religijne, bo to mnie cały czas zastanawia. :o
gasket
2006-03-17 16:03:32
EwaCzy chcesz przez to powiedzieć, że Niemen nie był religijny?
Zupełnie nie o to mi chodzi! Jeżeli Niemen nagrał Psalmy, Hymn, etc., to Lista pokornych jest pierwszym miejscem gdzie one powinny się pokazać, i to pokazywać często.
Ewachciałam po prostu zrozumieć dlaczego teksty Niemena obrażają Twoje uczucia religijne, bo to mnie cały czas zastanawia. :o
Jeżeli nie dość jasno wyraziłem się poprzednio, to przypomnę, że wspominałem zakończenia: Trąbodzwonnika i Sonancję. Pierwsze jest jakąś kosmiczną bzdurą, jak zwykle nadużywającą słów. A drugie ponownie nadużywa wyrażenia "w ucieleśnionym słowie", które zwykliśmy odnosić do Ucieleśnionego Słowa, a nie do wypocin jakiegoś pseudo-poety.

Wiecie co? Jak tak czytam te niemenowskie próbki poetyckie, to aż nie mogę uwierzyć jak wielki i wybitny był Norwid. Każde słowo miało znaczenie, każde zestawienie słów niosło ogrom znaczeń.

A tu? ...wierszyk o zegarkach szwajcarskich? że jak się kręci w drugą stronę to czas się nie cofa? Eeeech, szkoda gadać...
wireq
2006-03-17 17:34:45
Proponuję abyś zainteresował tymi spostrzeżeniami redakcję innego serwisu: http://www.radiomaryja.pl/ - tam to chwyci! A konsekwencją owocnej dysputy będzie udowodnienie, że Niemen śpiewając obrażał Pana, na minimoogu ustawiał czaszkę, a po koncercie nie tylko nie zdejmował kapelusza, ale gwałcił starannie wyselekcjonowane dziewice.
Piotr Starzyński
2006-03-17 17:51:53
Ewa napisał(a):
Czy chcesz przez to powiedzieć, że Niemen nie był religijny?

A jakiż to człowiek jest religijny?
Moim zdaniem taki, który przez swoje praktyki religijne chce u swojego (b)Boga coś uzyskać ( np. zasłużyć na zbawienie)
A może Niemen był bardziej człowiekiem duchowym.
Duchowość nie musi mieć wiele, z religijnością tak pojmowaną, do czynienia a czasami wręcz nic.
A wracając do mojej audycji.
Czesław Niemen miał w niej zawsze swoje miejsce ( od 1995 roku) i zawsze w niej miejsce mieć będzie.
To właśnie przez jego osobę i Twórczość Bóg zaszczepił we mnie umiłowanie Muzyki, co doprowadziło do mojego usługiwania w Radiu.
To, co Czesław zrobił dla Muzyki ( również tzw. chrześcijańskiej), nie dokonał nikt z prezentowanych przeze mnie twórców tzw. CCM- współczesnej muzyki chrześcijańskiej. A więc to on ma prawo w niej "przebywać"
I żeby, Gasket, była jasność- nigdy nie twierdziłem, że Niemena zaliczam do tego nurtu muzyki.
On nie płynął ani w jednym nurcie, ani w żadnym nurcie.
On ustanawiał nurty.
On płynął w Oceanie "... miłości do ludzi"!
Szczycę się tym, że Czesław cenił sobie znajomość ze mną ( byliśmy też " na ty"). a kto miał tę łaskę, że mógł go znać bliżej, ten doskonale wie jakim był wrażliwym i wartościowym człowiekiem!
Bardzo chętnie będę prezentował takie utwory jak chociażby " Hymn o miłości" św. Pawła, gdy nośniki do mojej dyspozycji będą najwyższej jakości. Oficjalnie ich jeszcze nie wydano.
Po-zdrowie-nia serdeczne ( przed kolejną "Lp").
Dziękuję za Wasz odzew na prezentowane utwory i za proponowanie kolejnych.
Piotr S.
gasket
2006-03-21 11:23:18
Piotrze, wiedz, że bardzo cenię sobie Twoje zdanie... Szkoda, że brak czasu uniemozliwia Ci branie częstszego udziału w forumowych dyskusjach.
Piotr StarzyńskiA jakiż to człowiek jest religijny? Moim zdaniem taki, który przez swoje praktyki religijne chce u swojego (b)Boga coś uzyskać ( np. zasłużyć na zbawienie)
A może Niemen był bardziej człowiekiem duchowym. Duchowość nie musi mieć wiele, z religijnością tak pojmowaną, do czynienia a czasami wręcz nic.
Dokładnie tak! Czy więc dajesz do zrozumienia, że mamy do czynienia z duchowością alternatywną w stosunku do tradycyjnych religii? (patrz "człowiek religijny" i "duchowość" w popularnym artykule http://www.palys.interq.pl/Duchowosc/kloczu.htm )
Niestety nie dostrzegam w textach naszego bohatera rezultatów poszukiwania głębszego, pełniejszego sensu ludzkiej egzystencji. Jest w nich natomiast zdecydowanie materialistyczna wizja, w której podmiot liryczny nie chce się zmieścić ale nic nie wskazuje pozytywnie na odnalezienie innego sensu.

wireqProponuję abyś zainteresował tymi spostrzeżeniami redakcję innego serwisu: http://www.radiomaryja.pl/ - tam to chwyci!
wirqu, nie wiem wiele na temat wspomnianego radia. Z własnych obserwacji wiem, że radia tego słuchają także ludzie chorzy, którym zostało kilka miesięcy, może tygodni, życia, a nie mają już siły czy mozliwości, żeby iść do kościoła, więc przez radio słuchają mszy czy modlitw rozmaitych. W popularnej trójce tego nie znajdą...
A wiedząc, że już stoją "w kolejce" i że wracają do Tego, który ich stworzył, chcą się odpowiednio przygotować.
Nie będę im zawracał głowy.
wireq
2006-03-21 14:00:14
Optowałbym za zaniechaniem dyskusji światopoglądowych. Dość jasno bowiem wypowiada się w przywołanym przez Ciebie materiale ks. Jan Kłoczowski:
Kto to jest człowiek religijny?

To każdy człowiek. Jestem głęboko przekonany, że człowiek jest z natury nie tylko zwierzęciem ekonomicznym, społecznym i politycznym, ale i zwierzęciem religijnym. Poszukuje sensu, który miałby wymiar przekraczający jego życie i nadałby celowość jego działaniom poprzez odniesienie do rzeczywistości transcendentnej, którą najczęściej nazywa Bogiem czy bogami. Ten wspólny dla wszystkich wymiar ludzkiego wnętrza nazwałbym religią. Natomiast dla przyjęcia objawienia Boga Abrahama, Izaaka, Jakuba i Jezusa rezerwowałbym termin "wiara".


Co do wspomnianego radia … cóż, wiem że nie śledzisz nie bieżąco tego, co „Tu i Teraz”. Szepnę więc Ci w głębokim zaufaniu, że to najważniejszy obecnie ośrodek medialny i opiniotwórczy w IV RP.
gasket
2006-03-21 15:43:09
wirqu, gratuluje 100 postu!
Ewa
2006-03-21 18:16:32
Ja również, Wirqu, chciałabym Ci pogratulować tych stu ciekawych postów. :D
Mam nadzieję, że następna setka będzie równie interesująca.
wireq
2006-03-21 18:21:53
Dziękuję, Ewuniu i Gaskecie :D - z podziwem mogę jedynie spojrzeć na Wasze "liczniki" - toż ja juniorem przy Was jestem :!: . Na poważnie: w dużej mierze to Wasza zasługa, że taka ze mnie na tym Forum gaduła. Może "dociągnę" do 200 postów - ale pod warunkiem, że Tadeusz Skliński wyda wreszcie wiadomą książkę.
Piotr Starzyński
2006-03-21 20:25:37
Również ja, Wirqu przyłączam się do gratulacji i podziękowań za Twoje posty- pełne kultury i wyrozumiałości dla słabej kondycji człowieka .
Pisz dalej i subtelnie po-uczaj i do-uczaj nas.
Po-zdrowie-nia
Piotr S.
wireq
2006-03-21 20:42:47
Pięknie dziękuję, Piotrze (Wielkopolska musi trzymać się razem, aby zrównoważyć "forumowe" wpływy frakcji warszawskiej i trójmiejskiej :D ) i dziękuję wszystkim, którym udaje się przebrnąć przez paskudnie zawiłe, wirqowe eleboraty. Cóż - poprawy nie obiecuję.

Bywam na różnych forach internetowych, ale to chyba jest pierwsze, gdzie gratuluje się userom "jubileuszowych" postów: bardzo to miłe.
Tadeusz
2006-03-22 07:36:37
Wobec uwag Wireq'a o rywalizacji międzyregionalnej, Dolny Śląsk, mając najsłabszą reprezentację, będzie musiał dokonać secesji. :lol:
Piotr Starzyński
2006-04-02 17:29:19
Dziś "Lp" nie będzie- poznańskie uroczystości poświęcone Janowi Pawłowi II- mu w I-szą rocznicę śmierci.
Zapraszam na 09.04.2006
Po-zdrowie-nia
PS.
Piotr Starzyński
2006-04-04 20:16:16
Włączcie teraz TVP Polonia -audycja o CCM- współczesnej muzyce chrześcijańskiej, ktorą prezentuję w "Lp".
PS.
Piotr Starzyński
2006-04-08 12:21:42
Co byście proponowali z twórczości C.N i C.N. do jutrzejszej "Listy pokornych"?
Podawajcie do 4 tytułów; jutro usłyszycie rezultat.
Do usłyszenia.
Piotr S.
Dasza
2006-04-09 20:32:52
Dzięki Piotrze za przypomnienie utworów z płyty
Kurylewicz Warska Niemen
Mam te płytę ,ale niestety tylko winyl,dlatego ostatnio o niej
zupełnie zapomniałam.
Pozdrawiam
Piotr Starzyński
2006-04-09 21:02:51
Cieszę się, Daszo, że tymi utworami sprawiłem Ci radość. :)
Po to też ta audycja jest.
"Dobranoc dziś już więcej nie będziem bawili..."
Piotr S.
Piotr Starzyński
2006-04-29 08:37:42
Jutro 3 utwory :N: a.
Zapraszam.
PS.
Piotr Starzyński
2006-05-01 09:48:30
Dziś w tv 3sat cały dzień o-błędna :wink: muzyka lat 60,70,80, itd.
M.in. Roy Orbison (teraz!),Moody Blues,Rod Stewart, Rolling Stones itp.
Markovitz
2006-05-06 09:41:14
Uwaga: pytanie errai o Dziwny jest ten świat zostało przeniesione do podforum Odkrycie nowej galaktyki

Piotr Starzyński Dziś w tv 3sat cały dzień obłędna muzyka lat 60.,70.,80.,

Warto śledzić programy tej stacji z uwagi na częste powroty muzyki lat 70-tych . To właśnie w 3sat pokazano przed laty koncert w Monachium z '72., powtórzony później jeszcze w ZDF-Musik ...
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-25 12:44:43
Domin189Gasket, jeśli już uogólniasz, to napisz, że "poza wyjątkami, texty własne Niemena nie są przesiątkniętę religijnością". Zresztą nie wiem dlaczego przyrównałeś Niemena do Norwida (chciałeś ukazać fakt oczywisty - że się różnią? jeśli tak, to udało Ci się, lecz nie miało to wielkiego znaczenia)?

...swoją drogą

jeśli "Terra deflorata" nie jest swoistym psalmem pochwalno-błagalnym, to ja już sam nie wiem, na czym ma polegać religijność w muzyce.

Gasket, może...
"Arka Noego":?::!:
"znajdujemy tu muzyczne i światopoglądową-filozoficznąpostawę Niemena wobec świata.Mówi o cywilizacji ludzkiej jako niepohamowanym konkwistadorze rozciągającym swe władztwo na Matce-Ziemi ,wiodące do degradacji i całkowitej zagłady.Mówi o b r a k u pokory i poszanowania.Jest to bolesna skarga na Człowieka skarlałego z własnej woli i dla w y g o d y . Jest to obraz naszej etyki praktycznej i praktykowanej,gdzie potomkowie Kaina prowadząw spienionym tempie m. in. rywalizację broni na rzecz Pokoju!!!!.......
Piotr Starzyński
2006-06-25 18:20:34
Witajcie!
Chcę Was powiadomić, że w lipcu i sierpniu (dziś też) pojawią się w "Liście pokornych" audycje powtórkowe, jednakże z jednym lub dwoma utworami Czesława N.
Mimo tego zapraszam bardzo do słuchania.
Po-zdrowie-nia ( i sił w tym upale!)
PS.
Piotr Starzyński
2006-09-02 19:43:37
Jutro w "Liście pokornych" 3x Czesław NIEMEN.
Zapraszam do słuchania całości- Poznańskie Radio Emaus 89,8 fm niedziela 21.00- 22.00
http://www.radioemaus.pl/ramowka.php?da ... -%2023:00#
Po-zdrowie-nia
PS.
Piotr Starzyński
2006-09-23 18:33:09
Kochani!
Zdecydowałem się prezentować w Radiu EMAUS regularnie i chronologicznie dwa 6-paki Niemena.
W każdej audycji ( raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie) będę prezentował po 21.30 2-3 utworów :N:a z każdej z CD po kolei.
Cóż- na razie z tego, co zostało wydane oficjalnie.
Zacząłem już 17.09.
A tak a'propos- wczoraj uderzyłem się w piersi i zadałem sobie pytanie, czy przesłuchałem te dwa 6-paki, czy posłuchałem tego, co na koniec zostawił nam Czesław? i odpowiedziałem sobie- NIE!
Dopóki ich nie przesłucham od początku do końca ( a może i nie zaprezentuję w radiu)..."wszystko ma swój czas..."
Mam nadzieję, że oprócz mnie ktoś tego jeszcze posłucha.
Po-zdrowie-nia
PS
matt
2006-10-29 20:05:54
Piotr StarzyńskiA tak a'propos- wczoraj uderzyłem się w piersi i zadałem sobie pytanie, czy przesłuchałem te dwa 6-paki,



jesli o to chodzi to nie musze sie bic w piersi. Przesluchalem juz kilka razy.

Jednak swietny pomysl Piotrze z puszczeniem w eter wszystkiego "od poczatku", bo przeciez jeszcze nie do konca. Warto bedzie sluchac :!:
Piotr Starzyński
2006-10-29 21:22:26
Matt, cóż może być za tydzień?...Nic oryginalnego.
"Bema pamięci żałobny rapsod".
Witaj z powrotem na Forum!
Po-zdrowie-nia
Piotr
Piotr Starzyński
2006-11-09 20:38:56
Polecam uaktualnione informacje o "Liście pokornych":
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje/lis ... rnych.html
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2006-11-19 16:06:29
Dziś w "Liście pokornych" m.in. fragmenty "czerwonego" albumu.
Zapraszam!
Piotr Starzyński
2006-12-17 17:28:51
Pamiętamy- dziś 17-ty grudnia...
Zaprezentuję 3 z 5 utworów z tej znakomitej płyty .
Kto zgadnie jakie?
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2006-12-17 17:50:16
Piotr StarzyńskiPamiętamy- dziś 17-ty grudnia..
Zaprezentuję 3 z 5 utworów z tej znakomitej płyty .
Kto zgadnie jakie?

Myślę, że na miejscu byłby dziś w rocznicę Grudnia '70 "Aerumnarum plenus".

A jak dla mnie - to jeszcze "Chwila ciszy"...
Piotr Starzyński
2006-12-17 18:03:50
Markovitzu, zobacz dokładnie tytuł mojego posta... :wink:
Dziś gram z tej płyty.
Markovitz
2006-12-19 17:06:45
Zagapiłem się :oops: Jak ten czas leci...

Znaczy był Aerolit ... Niech zgadnę : pewnie nie zmieścił się Smutny Ktoś i Cztery ściany .. ?
Piotr Starzyński
2006-12-19 21:06:32
Zgadłeś- trafiłeś bezbłędnie- to właśnie te dwa "odrzuciłem".
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2007-01-07 17:06:40
Dziś w "Liście pokornych"- od godz.21.00 utwory z CD" N.AE/ KATHARSIS".
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2007-01-21 15:56:18
Cała dzisiejsza "Lista pokornych" poświęcona Czesławowi NIEMENOWI.
http://www.radioemaus.pl godz.21.00- 22.00
Po-ZDROWIE-nia
Markovitz
2007-01-21 20:29:03
Piotr nie zdążył mi odpowiedzieć, ale posłuchałbym dziś "Zezowatej biedy", o którą chciałem poprosić ...
Jak na razie były po dwa utwory z ostatnich płyt solowych, więc oczywiście jestem :D

Lecz , co ja słyszę .. będzie Malaguenia ..?

Jak to radio teraz świetnie brzmi !
Dasza
2007-01-21 21:05:23
Na słowo Malaguena tez mi serce drgnęło.
Ale to by było zbyt piękne ...

Malaguena była , ale niestety nie w wykonaniu Niemena.
Piotr Starzyński
2007-01-21 22:18:46
Markovitzu,
cieszę się, że trafiłem w Twoje oczekiwania z "Zezowatą biedą"- to mądry utwór.
Być może utwór "Powrót znikąd" puszczę w jednej z najbliższych edycji "Listy pokornych", jako iż nagranie to i dwa inne ("Alter ego" i "Loniless community") ukazało się nie tylko na kasecie, lecz również na oficjalnym CD, które szczęśliwie posiadam.
Kiedy to będzie- powiadomię.
A propos. Jak Wam się podobała ta wersja "Malagenii"?
Cieszę się, że wreszcie ktoś coś tu napisał, bo dawno nie miałem odzewu, a takowy też może mi pomagać w kształtowaniu tej audycji.
Po-zdrowie-nia
matt
2007-01-22 00:01:35
Piotr Starzyński "Powrót znikąd" (...) ukazało się nie tylko na kasecie, lecz również na oficjalnym CD,(...)


Wlasnie o tym cd mowilem w tym podforum ale w innym temacie :wink:

Piotr Starzyński Kiedy to będzie- powiadomię.


A koniecznie Piotrze powiadom, bo ja dzisiaj niestety nie moglem posluchac Twojej audycji :(, ale moze nastepnym razem bede mial znowu okazję!
Ewa
2007-01-22 09:49:46
Piotr Starzyński
A propos. Jak Wam się podobała ta wersja "Malagenii"?

Mnie się bardzo podobała. Możesz Piotrze przypmnieć wykonawcę?
Miałeś szczęście, że mogłeś usłyszeć choć jej fragment w wykonaniu Niemena. :P
Piotr Starzyński
2007-01-22 13:55:24
Przyznam, Ewo, że ta wersja "Malagenii" też mi się bardzo podoba ( te trąbki! :D )
Wykonuje to zespół "Los Machucambos".
Daszo, uśmiechnij się- to też bardzo ładne! :wink:
Markovitz
2007-01-22 14:20:00
Może kiedyś będziesz mógł Piotrze przypomnieć polską wersję Edyty Górniak (z programu Do grającej szafy grosik wrzuć..).
Natomiast muszę napisać, że wczoraj pięknie zapowiedziany został ostatni utwór ...

Piękna dedykacja na dzień Babci i Dziadka.

Byłbym się może nawet i ja wzruszył , ale może dlatego że jeszcze nie zdziadziałem :wink: jakoś się opanowałem.
Piotr Starzyński
2007-01-22 17:34:03
Ostatni- tzn. "Dobranoc"czy "Dekalog IV"?
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2007-01-22 18:52:05
Piotr StarzyńskiOstatni- tzn. "Dobranoc" czy "Dekalog IV"?

Po piosence "Najdłuższa noc" wiązka z Emaus zaczęła nagle zanikać ..:?
Ostatnim wysłuchanym przeze mnie utworem był chyba ten o czwartym przykazaniu. Kto go wykonał ?
Potem zrobiłem sobie przerwę :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-01-22 21:12:05
Po raz pierwszy słuchałem tej Audycji i tego Radia. Było bardzo sympatycznie nie tylko z powodu komentarza sms. Repertuar dobry i bez kontrowersji Słyszalność dobra z wyjątkiem jednej przerwy. "Kiedy szukasz w ludziach dobra zawsze go znajdziesz" :) .
Piotr Starzyński
2007-01-22 21:18:37
Dzięki, Romku za Twoją opinię o audycji "Lista pokornych" poświęconej Czesławowi Niemenowi.
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2007-02-04 17:58:28
Dziś w "Liście pokornych" nagrania z "Katharsis" i ..."Return from nowhere"
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2007-02-04 21:05:54
W dzisiejszej audycji spodobała mi się opowiastka Piotra o sposobach regulacji zegarków :)
Pouczająca historyjka, zwłaszcza dla Tych, dla których czas stanął w miejscu...
Szkoda, że utwór Z listu do M. nie wybrzmiał tuż po niej .. bo na koniec został wyciszony...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-02-15 23:02:13
Luty 16-ty. Godz 15. 00. Chyba może coś być jak nie za......! :) :) :)
W tym samym czasie na Trójce nie za... więc będzie ! :) :) :)
Markovitz
2007-02-18 16:03:04
Eeee tam .. Trójka.. Dali plamę- nie słucham ich do przyszłego roku :twisted:

Piotr StarzyńskiMarkovitz napisał :
Gdzie jest miejsce dla utworów z płyty Terra deflorata ?

U mnie, Marku ... w "LP"- od g.21.00- 22.00 :)


Zadedykowałbyś coś Piotrze Adminowi albo tym Kolegom, co Ich szykujemy wysłać na mały odpoczynek... :wink:
Piotr Starzyński
2007-02-18 17:00:25
Markovitzu, dzięki!
Fajny pomysł z tymi dedykacjami. :) :) :) :) . Jest to w końcu audycja z okazji urodzin...Czesława NIEMENA
Będzie dziś ich kilka, a utwory od lat 70-tych.
Typujcie- zobaczymy, co zgadniecie :wink: .
Po-zdrowie-nia i ...do usłyszenia o g.21.00
migaweczka
2007-02-18 21:04:05
Piotrze, bardzo ciekawa audycja, dziękuję :)
Nie wnikając w utwory Niemena, bo to oczywiste, że mi się podobały, skoro wysłuchałam wszystkich dzisiejszych propozycji 8), chciałam zwrócić uwagę, że Twoja audycja ma bardzo ciekawy jingiel, wpadający w ucho i zachęcający do słuchania "Listy..." :)
Dasza
2007-02-18 21:20:59
Wielkie dzięki Piotrze za najlepszą audycję,jakiej udało mi się
wysłuchać z okazji urodzin Czesława Niemena.
Kto powiedział, że godzina dla Niemena to za dużo?
Taka godzina jak ta, to stanowczo za mało, tak szybko minęła.
Dobrze, że nareszcie usłyszeliśmy coś z płyty Samarpan.
Do tej pory jakoś nikt w radiu o tej płycie nie pamietał.

Ciekawi mnie ten duet. Głos męski rozpoznałam.
Może jakaś informacja o głosie żeńskim ?
Markovitz
2007-02-18 21:22:26
Antropocosmicus jest utworem , który ponad dwadzieścia lat temu na mojej paczce koleżeńskiej (którą zaciągnąłem na koncert) zrobił największe wrażenie.
Przyznam, że do dziś wolałem tamtą - koncertową wersję.
Ale po tak sympatycznej dedykacji ... Chyba muszę na nowo wsłuchać się w ten fagot na ostatniej płycie :wink:

Ucieszyła mnie także "Klaustrofobia" z dedykacją dla Admina oraz duet Teresy i Piotra 8)

P>S Zgadzam się- jingiel jest fajny -skąd pochodzi ten fragment ?
migaweczka
2007-02-18 21:34:52
DaszaCiekawi mnie ten duet. Głos męski rozpoznałam.
Może jakaś informacja o głosie żeńskim ?


Może strzelę gafę, ale czy to nie była Violetta Villas ?
Piotr Starzyński
2007-02-18 22:06:49
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-02-18 22:06:49 przez Piotr Starzyński
Nie, to nie była Violetta Villas, lecz ...moja koleżanka Teresa, która przede mną... prowadziła "Listę pokornych".
Razem nagraliśmy więcej fragmentów "Pieśni nad pieśniami "(praktycznie całą).
Jingiel jest wzięty z utworu " My God is able"(podoba mi się tłumaczenie "Mój Bóg jest mocen")zespołu VINESONG, od którego wzięła się cała idea "Lp".
Ale to historia na inną opowieść.
Cieszę się, że się aud.podobała ( mimo utworów tylko tzw. oficjalnych :) ).
W mojej audycji, na razie usłyszycie tylko takie.
Po-zdrowie-nia
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-02-18 22:39:08
Widzę że trzeba pisać "kawa na ławę" Radia Emaus 16-go lutego od 15. 00 do 16.00 nikt nie słuchał. A może jednak. To było też o CJNW !!! :o A dziś było bardzo fajnie ! :)
Piotr Starzyński
2007-03-04 17:47:42
Idee fixe I-fragmenty- prezentacja dziś 2 wierszy C.K.Norwida.
Za-praszam serdecznie.
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2007-03-11 16:03:39
Posłuchacie dziś ze mną?- c.d. I-ej CD z "Idee fixe"-dwaj Panowie N. + ...niespodzianka! :D
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2007-03-11 21:02:39
Mimo, że swój pierwszy, winylowy egzemplarz Idee fixe zdarłem tak, że nie da się już go słuchać, a i na CD z boxu są już widoczne rysy, to zawsze chętnie posłucham tej muzyki w radio :D

Na pewno miłą niespodzianką było nagranie Weroniki Szypury ...
Ewa
2007-03-11 21:07:11
Markovitz
Na pewno miłą niespodzianką było nagranie Weroniki Szypury ...

Mnie też się podoba to wykonanie "Una luce mai accesa". 8)
matt
2007-03-14 17:56:54
Co prawda nie cala audycje, ale najwazniejsza czesc udalo mi sie posluchac :wink: - a niespodzianka tez mysle sie udala :!:
AKTON
2007-03-18 08:10:25
"Una luce..." - Weronika zrobiła piorunujące wrażenie swoją interpretacją. Potwierdzam opinie przedmówców :) Gdzie ją znalazłeś, Piotrze?
Piotr Starzyński
2007-03-18 18:38:25
Weronika jest uczestniczką I FMT Niemen Non Stop.
Spotkaliśmy się w Naszym Klubie- w Poznaniu-na urodzinach...Czesława Niemena.
Dziś także ją usłyszycie;oprócz tego c.d. CD"Idee fixe" cz.I
Po-zdrowie-nia :)
Stach
2007-03-19 16:52:42
Sądzę Piotrze ,że mógłbyś odpowiedz na pytanie AKTONa ( " Gdzie ją znalazłeś ..."? -dotyczy Weroniki Szypury ,rozszerzyc.
Piotr Starzyński
2007-03-19 17:27:55
O Weronice wystarczająco dużo powiedziałem wczoraj w "Lp" po 21.00.
Nie będę już się teraz powtarzać.
Kto słucha, ten...wie :wink:
Ewa
2007-03-19 19:19:17
Weronika ma swoją stronę internetową. Kto chce, może tam sobie więcej poczytać.
Piotr Starzyński
2007-03-19 19:35:28
Ot co!
Dzięki, Ewo! :)
Piotr Starzyński
2007-03-25 15:31:28
Zapraszam dziś na piękną muzykę spod znaku CCM i... kontynuację CD :N:a"Idee fixe(2)"
Piotr Starzyński
2007-04-22 14:07:25
Od dziś przez kilka audycji przypominać będę- Wam też :wink: płytę, która jako pierwsza w historii polskiej fonografii w roku 1968 otrzymała od Polskich Nagrań status Złotej Płyty..."Dziwny jest ten świat" ( wtedy trzeba było sprzedać 125tys. egzemplarzy, by uzyskać takie miano; dziś to kryterium obniżono...- poziom artystyczny nie ten? :o )
Zapraszam na godz.21.00 do "Listy pokornych"- szczególnie Ewę, która za chwilę będzie miała...700 postów na swoim koncie.
Gratulacje, Ewo! :)
Ewa
2007-04-22 15:11:53
Dziękuję Piotrze za zaproszenie i gratulacje. :D

Oczywiście, z przyjemnością posłucham Twojej dzisiejszej audycji, pewnie inni również. :)
Piotr Starzyński
2007-04-29 15:27:08
Dziś w "Lp"- co Biblia mówi o... strachu i c.d. lp "Dziwny jest ten swiat".
Do usłyszenia! :)
Piotr Starzyński
2007-05-06 16:30:36
Dziś c.d....tego dziwnego świata... :wink:
Po-zdrowie-nia
matt
2007-05-12 23:57:32
Piotr StarzyńskiMatt!
Gratuluję 400-go postu!
Jutro dla Ciebie w "Liście pokornych"..."Powrót znikąd".
Po-zdrowie-nia :)


Dziękuję Piotrze :D (ale przecież nie o liczy tu chodzi :wink: )

Już nie mogę się doczekac audycji :P .
Tadeusz
2007-05-13 07:12:26
Matt napisał:
..ale przecież nie o liczy tu chodzi..

Nie o liczby a o zaangażowanie i aktywność… . Liczby są tego miarą, więc i po trosze o liczby :lol:
Piotr Starzyński
2007-05-13 16:29:13
Dziś bonus do CD "Dziwny jest ten świat" i..."Return...".
Przez najbliższe 2 lub 3 tygodnie ( z przyczyn obiektywnych) w "Lp" będą tylko (?) 1 lub 2 utwory Niemena :cry: :wink:
Po-zdrowie-nia
Domin189
2007-05-14 06:12:50
Dziękuję za przemiłą niespodziankę (w formie utworu i...) ;)
matt
2007-05-14 11:33:41
Wczoraj "przyczyn obiektywnych" chyba zabrakło :wink: , bo :n:-a bylo calkiem sporo w Lp.

Bardzo dziekuje za dedykacje i sam utwór Piotrze :!:
Piotr Starzyński
2007-05-14 14:16:22
Przyszła mi do głowy taka myśl- nie nadążam z gratulowaniem tym userom, którzy przekraczają kolejną setkę postów. :)
Dlatego proponuję im, aby w takiej sytuacji, napisali tu, jaki utwór Cz. NIEMENA chcieliby usłyszeć ( hola, hola...tylko "oficjalne" :wink: ).
Jak tylko będę to miał, to bardzo chętnie im ten utwór zadedykuję w "Lp".
Pierwszeństwo mają teraz ci, którzy przekroczyli kolejną setkę postów, a nie przekroczyli w tej setce 10-ki ( Oj, trochę nagmatwałem, ale...wiecie, o co chodzi :wink: ).
matt
2007-05-14 22:53:32
Piotr StarzyńskiPrzyszła mi do głowy taka myśl- (...)
Pierwszeństwo mają teraz ci, którzy przekroczyli kolejną setkę postów, a nie przekroczyli w tej setce 10-ki ( Oj, trochę nagmatwałem, ale...wiecie, o co chodzi :wink: ).


Pomysł świetny :!:

Nie wiem tylko czy każdy bedzie pamietal (zauważy), ze juz przekroczyl kolejny setke :? .
Piotr Starzyński
2007-05-27 16:21:32
Dziś w "Lp" piękna CCM + kontynuacja CD" N.AE.IDEE FIXE" II.
Zapraszam! :)
..."uff,jak gorąco..." :wink:
Dasza
2007-05-27 20:09:34
Miło było posłuchać dzisiejszej audycji .
Dużo pięknej nastrojowej muzyki, no i Niemena
wcale nie tak mało, jak to kiedyś Piotrze zapowiadałeś.
Piotr Starzyński
2007-05-28 10:57:25
Miła Daszo.
Wolę zakładać, że zdążę zaprezentować mniej a potem przedstawić więcej- niż odwrotnie. :wink:
Cieszę się, że podobała się Tobie również ta "inna", nieznana a piękna muzyka.
Do zobaczenia, Daszo? :)
Piotr Starzyński
2007-06-05 19:06:48
Gratulacje, Tadeuszu za 600-setkę :wink:
Markovitzowi już proponowałem- wybierzcie sobie kilka propozycji utworów Niemena, które chcielibyście usłyszeć na antenie - w "Lp". 8)
Markovitz
2007-06-05 19:16:53
Dzięki Piotrze za cykliczną audycję, dzięki której możemy tak często słuchać muzyki Niemena.
Mój wybór to utwory, które mogliśmy przypomnieć sobie na zlocie:

Jeżeli

Pieśń Ocalenia

Marionetki

Sieroctwo

Począwszy od Kaina
Tadeusz
2007-06-05 19:31:00
Jeżeli posiadasz, Piotrze, w swoim zbiorze jakiekolwiek anglojęzyczne niezawarte na płytach wydanych na zachodzie, to chętnie je usłyszę.
Dzięki.
Piotr Starzyński
2007-06-08 07:57:25
Ewo i migaweczko.
Gratulacje dla Was z okazji przekroczenia kolejnej "setki" postów.
Chciałybyście sobie coś wybrać do posłuchania w "Lp" z utworów "oficjalnych" Cz.NIEMENA?
Jeśli tak, to podajcie kilka propozycji do wyboru.
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2007-06-08 08:07:07
Piotrze, dla Ciebie również gratulacje z okazji okrągłej trzysetki. :D

Ja poproszę "Com uczynił","Marionetki" albo "Odę do Venus".
migaweczka
2007-06-08 08:36:55
Dziękuję Piotrze :) Tobie też gratuluję i wklejam linkę do niespodzianki (kwiaty już wręczałam, teraz czas na coś innego, co znalazłam w sieci ;) )

Ewa mnie uprzedziła, bo miałam ochotę poprosić o "Marionetki", ale pomyślałam też o "Sprzedaj mnie wiatrowi" :)

Linka: Karykatury
Markovitz
2007-06-08 08:55:21
Skoro i Ewa i Migaweczka tak bardzo chcą "Marionetek", to ja w swoim zestawie "wymienię" je na "Żegnaj mi lipowa łyżko" -emitowane już w audycji Piotra.
Utwór ze śpiewogry "Na szkle malowane" powrócił do mnie w zlotowych wspomnieniach. :)

Okazało się, że obaj z Piotrem pamiętamy teledysk do tej piosenki pokazany po raz ostatni w drugiej połowie lat 80-tych w dwójkowym Jarmarku...
Piotr Starzyński
2007-06-10 17:24:22
Dziś- dedykacje dla... 8)
Po- słuchajcie.
Ewa
2007-06-10 19:53:44
Piotr StarzyńskiDziś- dedykacje dla... 8)

...Migaweczki, Markovitza, Tadeusza i dla mnie. :wink:

Dzięki za dedykację. :)
migaweczka
2007-06-10 19:55:41
Dziękuję za dedykację Piotrze :)

Obraz pobrany 2023-04-10 z zewnętrznego adresu.

"Aleja Artystów - Czesław Niemen"
autor: Janusz Buczkowski
Źródło fotografii: Kielce
Markovitz
2007-06-10 20:05:59
W dzisiejszej audycji było sporo cytatów z Biblii, więc pomyślałem sobie : będzie dedykacja dla grzeszników...

Ale najpierw Piotr uhonorował forumowe Anioły :D

W sumie fajny zestaw wyszedł : Marionetki , Lipowa łyżka i Half Way Around the World...
Ewa
2007-06-10 20:22:32
A propos dedykacji, to dziś trafiłam przypadkiem na koncert Kordy i to akurat w momencie jak dedykował swój utwór Cześkowi. :)
Stach
2007-06-11 11:24:50
Mig@ ,no to mamy problem.Dotyczy on autora popieresia NIEMENA w Kielcach.Na dziń 14 września 2006 miałem informacje ,że autorem jest .....Paweł Cieśla.Już kiedyś ktoś podawał stronę,gdzie podpis pod zdjęciem popiersia jest następujący, " Bust of Czesław NIEMEN in Celebrity Alley in Kielce ( POLAND ).Author Paweł Cieśla."
Tadeusz
2007-06-11 11:37:48
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-11 11:37:48 przez Tadeusz
Markovitz napisał:

...Ale najpierw Piotr uhonorował forumowe Anioły.

Piotr wie co robi. Widzisz ,Marku, w hierarchii stoisz wyżej ode mnie :lol:

PS Ważne, że dobry humor nas nie opuszcza. Zlot byl potrzebny !
Stach
2007-06-11 11:49:58
Markovitz napisał: W dzisiejszej audycji było sporo cytatów z Biblii ..
Pomyślałem sobie dlaczego nie mogłem cytowac NIEMENA ?
Za co byłem "wybatożony"? Nie, nie czepiam się :wink: :D
Tadeusz
2007-06-11 11:54:57
Stach napisał:
....za co byłem "wybatożony"?

Stasiu! Mało Ci? :lol: :lol: :lol:
migaweczka
2007-06-11 13:23:18
StachMig@ ,no to mamy problem.Dotyczy on autora popieresia NIEMENA w Kielcach.Na dziń 14 września 2006 miałem informacje ,że autorem jest .....Paweł Cieśla.Już kiedyś ktoś podawał stronę,gdzie podpis pod zdjęciem popiersia jest następujący, " Bust of Czesław NIEMEN in Celebrity Alley in Kielce ( POLAND ).Author Paweł Cieśla."

Nie ma problemu Staszku, ja wymieniłam autora ZDJĘCIA popiersia ;)
Tadeusz
2007-06-11 14:03:25
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-11 14:03:25 przez Tadeusz
Popiersie bardzo źle wykonane - nie oddaje wizerunku Artysty; nie oddaje Jego podobizny; nie oddaje Jego duszy. O, przepraszam, coś jednak oddaje; "oddaje" kapelusz artysty! :evil:
To może ja zaśpiewam "Dziwny jest ten Świat" i będziemy puszczać tę "wokalizę" przez głośniki w parku, w Kielcach! Pokusy sławy ! :twisted:

Mam nadzieję, że w Opolu nie będzie takiej "popeliny" :twisted:
Ewa
2007-06-11 14:12:49
TadeuszPopiersie bardzo źle wykonane - nie oddaje wizerunku Artysty; nie oddaje Jego podobizny; nie oddaje Jego duszy.

Duszy pewnie nie oddaje, ale wizerunek i podobiznę - jak najbardziej. Przynajmniej takie jest moje zdanie. :wink:
Tadeusz
2007-06-11 14:24:25
Ewuniu, musieliby mnie przypiekać , żebym przyznał iż ta kupa "porcelany" przypomina Niemena. :wink:
Ewa
2007-06-11 14:42:12
Ja tam przypiekać Cię nie będę, ale dziwię się, że nie widzisz podobieństwa. :o
Tadeusz
2007-06-11 14:44:46
No, to uniknąłem tortur, i to już nie pierwszy raz w swoim bujnym życiu. :lol: :lol: :lol:
Piotr Starzyński
2007-06-16 10:06:38
Gasket, przekroczyłeś kolejną setkę postów.
Gratulacje- życzę byś od 802-go mógł o sobie też, jak Cz.NIEMEN , powiedzieć..."ja niepokorny- spokorniały,cóż?..."
A propos- życzysz sobie usłyszeć w "Liście pokornych" jakiś utwór Niemena? :)
Piotr Starzyński
2007-06-17 15:37:35
Posłuchajmy dziś fragmentów CD :N: a "Postscriptum".
Po-zdrowie-nia :)
PS.
Piotr Starzyński
2007-06-24 14:27:27
"Postscriptum" c.d. :)
Do u-słyszenia.
gasket
2007-06-26 16:06:19
Piotr StarzyńskiGasket, przekroczyłeś kolejną setkę postów. Gratulacje-

A propos- życzysz sobie usłyszeć w "Liście pokornych" jakiś utwór Niemena? :)

Przepraszam za opoznienie... Postu Twojego nie zignorowalem, tylko przeoczylem!
Dziekuje za pamiec... Jezeli "koncert zyczen" jeszcze aktualny, to prosze o "Ptaszka". A jesli jest wiecej czasu, to moze byc ta cala strona plyty (mowie o LP): Z pierwszych wazniejszych odkryc i Com uczynil!
Piotr Starzyński
2007-10-06 16:48:29
Z przyjemnością donoszę, :wink: , że od jutra, po dłuuuuższej wakacyjnej przerwie wraca "na żywo" moja audycja "Lista pokornych".
Zaprezentuję m.in. utwory z CD KURYLEWICZ, WARSKA, NIEMEN, będzie obiecana dedykacja i ...nie tylko.
A zresztą sami posłuchajcie!
Będzie ciekawie od pierwszej minuty aż, mam nadzieję, do ostatniej.
Serdecznie zapraszam. :)
Ewa
2007-10-07 19:43:24
Piotrze, dzięki Tobie w końcu mogłam usłyszeć, jak śpiewa ten słynny Ivan Rebroff, choć muszę przyznać, że zdecydowanie wolę Stienkę Razina w interpretacji Niemena. :)
ratajczak bogdan
2007-10-07 20:30:53
Edytowany 5 raz(y), ostatnio 2007-10-07 20:30:53 przez ratajczak bogdan
Napisałem wczoraj, że dzisiaj również cały dzień poświęcę na słuchanie i jeszcze głębszą analizę twórczości Niemena.
Nie spodziewałem się, że Piotr domknie tak ciekawie dzisiejszy dzień, Niemenowską klamrą.
Kto nie zna jeszcze Radia Emaus - niech jednak się przełamie i poszuka w internecie tej rozgłośni. Warto!!!
Dziś nie tylko był Ivan Rebroff z "Podmoskiewskimi wieczorami" i "Wołgą, Wołgą".
Na marginesie - Ewo - zupełnie zgadzam się z Twoją oceną i porównaniem skali artyzmu wykonań Niemena i Rebroff'a.
Nie bardzo wiem w jakiej roli miałby Niemen występować u boku Rebroff'a i skąd wypływała ta propozycja wpółpracy? Kto komu nosiłby mikrofon?
To dwa różne światy, dwa postrzegania folkloru, dwie diametralnie inne postawy życiowe i artystyczne.
Nie wystarczy mieć 4 i 1/2 oktawy - bo to ni jak nie przekłada się na
SZTUKĘ.
Ale to jedynie mały element audycji Piotra; wyróżnienie Marka i dedykacja mu "Z pierwszych ważniejszych odkryć" - to także zwrócenie uwagi na całe forum.
No i na koniec trzy piosenki z płyty Kurylewicz/Warska/Niemen - Czesław zaśpiewał: "Wieczory niekochanych", "Mazurek" i "Zapytaj" - znamy - ale dobrego nigdy nie za wiele.
Markovitz
2007-10-07 20:31:05
Sprawiłeś mi, Piotrze, dużą frajdę tym utworem z płyty "Marionetki".
Podobał mi się też amerykański "Trzeci dzień" :)

Natomiast Ivan ...


EwaPiotrze, dzięki Tobie w końcu mogłam usłyszeć, jak śpiewa ten słynny Ivan Rebroff, choć muszę przyznać, że zdecydowanie wolę Stienkę Razina w interpretacji Niemena.


Wersja Rebroffa była jednak bardziej przebojowa :)

Doszedłem do wniosku, że propozycja włączenia Niemena do zespołu Ivana to było małe faux pas...
Po pierwsze - jak wiemy (a pewnie nie wiedział I.Rebroff) Czesław nie był artystą stricte folkowym.
A po drugie .. cóż : :N: miał po prostu lepszy kontrakt.

Jego kontrakt można określić jako ekskluzywny, bo gwarantował całkowitą wolność artystyczną ...

Pozdrawiam

Pokorny M.
8)
Piotr Starzyński
2007-10-13 17:49:07
Jutro c.d...C.D" KURYLEWICZ, WARSKA, NIEMEN"
z dedykacją dla... :wink:
Markovitz
2007-10-14 20:08:40
Włączyłem radio akurat na solo oboju z utworu "Antrpocosmicus".

Piotr Starzyński...C.D" KURYLEWICZ, WARSKA, NIEMEN"
z dedykacją dla... :wink:


Usłyszałem "Jesień", ale już nie dosłyszałem - dla kogo była to dedykacja ?

W dzisiejszej audycji bardzo spodobał mi się końcowy jingiel 8)
Piotr Starzyński
2007-10-14 20:59:32
Była to dedykacja dla...nauczycieli i wszystkich nauczających (mądrze), jako iż dzisiaj święto Komisji Edukacji Narodowej. :)
Piotr Starzyński
2007-10-15 15:07:41
Właśnie wpadam :wink: z...gratulacjami:
dla Ewy za 1000,
dla Bogdana za 500
i...dla Daszy za...200 postów (za chwilę...)
Kochana 3-ko
- podajcie mi po kilka propozycji utworów Czesława NIEMENA, jakie chcielibyście usłyszeć w niedzielę, a ja po jednym z nich dla każdego z WAS z radością wybiorę. :)
Po-zdrowie-nia
Ewa
2007-10-15 15:51:17
Dzięki, Piotrze - jesteś jak zwykle niezawodny. :)

W takim razie podam swoje propozycje, będzie ich aż 5, żebyś miał z czego wybierać:
"Italiam, Italiam"
"Com uczynił"
"Daj mi wstążkę błękitną"
"Sieroctwo"
"Sonancja"
Dasza
2007-10-17 18:13:37
Dzięki, Piotrze, za gratulacje (trochę przedwczesne),
ale cóż znaczy moje 200 skromnych postów w porównaniu
z Ewą czy Bogdanem.
Chętnie usłyszałabym w twojej audycji takie utwory, jak
"Moja ojczyzna", czy " Zjawa i Poeta", ale póki co jet to
niemożliwe, wiec może coś z moich ulubionych płyt "Idee fixe"
np.
"Pieśń Wernyhory ","Laur dojrzały" albo"W poszukiwaniu źródła"
Piotr Starzyński
2007-10-21 16:08:58
Dziś utwory dla...1000, 500, 200 i dla tych, którzy GłOSU swego nie żałowali :wink:
"Oddałem swój głos na..." śpiewał Niemen.
Po-zdrowie-nia i do... u-słyszenia. :)
Ewa
2007-10-21 20:03:24
Piotrze, bardzo dziękuję za "Com uczynił". :D
Cieszę się, że wybrałeś właśnie ten utwór, chyba dawno nie było go w Twojej audycji.

Third Day też mi się coraz bardziej podoba, proszę o więcej ich utworów. :)
ratajczak bogdan
2007-10-21 20:08:36
Podziekowania Piotrze!
Dla mnie to było kolejne doświadczenie wspólnoty myśli i czynu.
Dziekuję za "Epitafium" - które swą skargą, stawianymi pytaniami oczyszcza, pozwala przetrwać i wytłumaczyć sprawy bolące.
Pozdrawiam.
Dasza
2007-10-21 20:15:12
Dziękuję, Piotrze za dedykację i najbardziej ulubiony przeze mnie
utwór Niemena oraz za dużą porcję świetnej muzyki.
Piotr Starzyński
2007-10-21 20:53:33
Cieszę się, że WAM się podobały wybrane przeze mnie utwory naszego ukochanego Czesława Niemena.
Ewo, pomyśl jakie szanse ma pojawienie się w jakiejkolwiek audycji tego samego utworu Niemena skoro wiemy, ile ich jest...No chyba, że u mnie -na bardzo wyjątkowo specjalne życzenie- dla aktywnych userów :wink: .
Piotr Starzyński
2007-10-28 17:06:58
Zapraszam na dziś- Tadeusza też(!)- vor allem ( w tłumaczeniu- p..... w........) :wink:
Ewo, c.d.CD THIRD DAY.
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2007-11-04 14:23:39
Dziś szczególna"Lp"- bardzo subiektywna- będą CI, których (cieleśnie) wśród nas już nie ma, a których lubię najbardziej.
Nie mogą być w audycji wszyscy... :cry:
Zapraszam do słuchania- warto!
Markovitzu- Tobie zadedykuję piosenkę za tydzień (podaj propozycje- "Sariusz" był w dniu wyborów).
Markovitz
2007-11-04 21:42:07
Piotr Starzyński Markovitzu- Tobie zadedykuję piosenkę za tydzień (podaj propozycje- "Sariusz" był w dniu wyborów).


To poproszę "Przecież nas wita" ... :)
Piotr Starzyński
2007-11-04 21:49:19
Nie mam tego nagrania w ogóle... :cry: .
Miałeś podać kilka propozycji, by mnie nie wprowadzać w zakłopotanie z powodu niemożliwości zaspokojenia Twoich...próśb. :oops: :wink:
Piotr Starzyński
2007-11-11 16:37:12
Zaproponuję dziś m.in. fragmenty ..."Z.n.d.w.s.d."... :wink: i zadedykuję dwóm osobom piosenki.
Poza tym pamiętam, że dziś jest...11.11.
Kto będzie ze mną? :)
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2007-11-11 19:17:36
Piotr StarzyńskiZaproponuję dziś m.in. fragmenty ..."Z.n.d.w.s.d."...


Oczywiście - będę nadstawiał ucha, żeby rozszyfrować ten skrót ... :wink:
Markovitz
2007-11-11 21:15:17
Dzięki Piotrze za dedykację.

Dziś podobało mi się jak zestawiłeś utwory : Jagody szaleju Niemena, pieśni wojskowe B.Ładysza i Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony (o dziwo pasowało do dzisiejszego święta !).

I Andrzej może być dumny, bo zacytowałeś Go jak klasyka, a i fajnie zabrzmiała dedykacja "Czas jak rzeka" dla Dzeka :P
ratajczak bogdan
2007-11-11 21:36:01
Muzyka była jak zawsze wspaniała!
Piotrze ja jednak podziękuję za ostatnie słowa i myśli audycji - nasze życie, my i nasze miejsce w tym świecie w kontekście lektury i przemyśleń z Biblią u boku.
Święto - Niemen - Pismo Święte: wszystko ze sobą w zgodzie i harmonii.
Ład = spokój duszy i sumienia.
Piotr Starzyński
2007-11-11 21:45:05
Że też wszystko, Markovitzu wychwycisz! :wink: Widać żeś uważny człowiek.
Miło, że i ratajczakowi bogdanowi zajawka audycji układa się w całość. :)
Ewa
2007-11-16 21:53:00
Piotrze, napisałeś w innym topicu:

Ewo, już jestem! :wink:
Gratuluję ...dwóch jedynek i...00 :oops:
Wybieraj, proszę z obfitego REPERTUARU! (podaj , jak zawsze, kilka propozycji. :) )

Cóż, chyba nie mam wyjścia i muszę dziś dobić do tych dwóch zer, żeby podziękować Ci za gratulacje. :wink:

Mój wybór jest taki:

Pożegnanie Harnasia
Ballada Łomżyńska
High Horse
Little Wing
Samarpan
ratajczak bogdan
2007-11-16 23:12:16
Ewo, jakie to uczucie, gdy idąc ulicami swego miasta, podśpiewujesz na znaną melodię? :D

Hej Ho, Hej Ho
i jest już 1100


Gratuluję i podziwiam!!!
Ewa
2007-11-16 23:21:24
Jeszcze tego nie śpiewałam, ale może od jutra zacznę. :wink:
Dzięki, Bogdanie. :)
Ewa
2007-11-19 08:46:19
Piotrze, bardzo Ci dziękuję za wczorajszego Samarpana z dedykacją, a także za Third Day. :D
Piotr Starzyński
2007-11-23 14:00:20
Stachu.
Gratuluję 300 postów i Twoich działań na rzecz propagowania Cz.Niemena i jego twórczości i... masz prawo wybrać sobie utwór do audycji. :)
Czy będzie jakiś materiał na DVD z II FMT?
Markovitzowi już też gratuluję "płodności literackiej". :wink:
Oczywiście i Ty możesz...wybierać. :)
Ewa
2007-11-23 14:40:05
Ja również gratuluję Stachowi, Markovitzowi, a także Bogdanowi, bo w ferworze ostatnich burzliwych dyskusji przegapiliśmy jego sześćsetny post. :)
ratajczak bogdan
2007-11-23 16:10:27
Dziękuję Ewie za życzenia :), ale mam, a w zasadzie powoli nabieram, coraz wiekszego dystansu do ilości mych postów.
Stanowczo tego za dużo!
Efekt?
Zbyt częste rzucanie zdan powierzchownych i pobieżnie traktujących konkretne zagadnienia, a to nie daje mi zadowolenia.
Nie tak to wszystko widziałem, sądziłem, że należy wnieść dużo głębszy ton polemiki, ale się przeliczyłem.
Być może to przerost oczekiwań i zbyt wysoko postawiona poprzeczka, której nie potrafię pokonać.
Różne sprawy powodują, że poważnie rozważam ograniczenie swej aktywności na Forum.
Sądzę, że banicja, na jaką byłem z Tadeuszem wysłany, została zapomniana, a te moje posty (o Boże! Aż 600! :shock: ) pozwoliły mi chyba na wymazanie złego czasu, w pewnym etapie, mojej tu bytności.
Nie ma to związku z nikim z Was, ale po prostu czasami już mi się odechciewa "wywnętrzania" i udawadniania rzeczy oczywistych - sens tego pisania gdzieś się po drodze zagubił.
Potrzebuję chyba dystansu i czasu na naładowanie akumulatorów i szersze refleksje oraz inne spojrzenie, na szereg problemów życiowych.
Będę jednak TU zaglądał i czasami coś dorzucę od siebie, byście całkiem mnie nie zapomnieli. :wink:
Pozdrawiam.
Bogdan.
Tadeusz
2007-11-23 16:34:02
Bogdan napisał:
{...}......{...}


No, dużo napisał i bez sensu! Bogdanie smaruj pod prysznic z zimną wodą i potem dokonaj istotnych zmian w powyższym poście!
Powiem Ci jak budowlaniec budowlańcowi - nie wku (....) (rza) j mnie ! Chcesz zostawić starego, zdeklarowanego banitę. O, nie !

A teraz poważnie! To właśnie Twoje posty należą do najwartościowszych. Są rzeczowe, poparte głęboką wiedzą i - bardzo interesujące pod względem literackim, a i humor bywa w nich przedni. Nie są też nafaszerowane ulepszaczami, jak to kiedyś tu bywało.
Nie możesz nam tego zrobić.
Piotr Starzyński
2007-11-25 15:59:04
Zapraszam i dziś.
NIEMEN zaczyna audycję i audycję kończy...NIEMEN.
A w audycji m.in zaśpiewa Weronika SZYPURA i będzie...dedykacja.
Po-zdrowie-nia :)
Dasza
2007-11-25 21:09:33
Piotrze!
Słuchanie Twojej audycji to naprawdę wielka przyjemność.
Zawsze.
Andrzej Kolendo
2007-11-25 21:14:47
Bardzo Ci dziękujemy za tak wielką życzliwość, Piotrze.
Piotr Starzyński
2007-11-25 21:51:36
Dzięki za miłe słowa. :oops:
Przyznaję, że one mnie też mobilizują do radosnego :) trwania i rozwoju w tym, co robię.( również dla WAS :))
Piotr Starzyński
2007-11-29 20:59:10
Andrzeju drogi!
Serdecznie gratuluję...nie tylko 500 postów.
Dziękuję za wszystko, co robisz dla Czesława- są to z Twojej strony czasem skromne, ciche działania by Niemen był coraz bardziej poznawany. :)
Wybieraj coś, proszę na niedzielę. :wink:
Po-zdrowie-nia
Dasza
2007-11-29 22:32:20
Piotrze,
Gratuluję Ci 400 postów.

A tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=a6DOUB3O35E

upominek dla Ciebie :)
Dasza
2007-11-29 22:39:10
Andrzeju,
Dla Ciebie równiez gratulacje. :)
ratajczak bogdan
2007-11-29 22:48:24
Jak mógłbym się do tych gratulacji nie przyłączyć?
Każdy z Was robi dobrą robotę i dobrze, że TUTAJ jesteście.
Swymi postami ukwiecacie tę naszą wspólną łąkę.
Gratulacje i zobowiązanie - tak trzymać! :)
Ewa
2007-11-29 23:02:57
Andrzeju, Piotrze, ja również przyłączam się do gratulacji dla Was. :D

Tak sobie pomyślałam ostatnio: - Nasz Piotr wszystkim jubilatom dedykuje piosenki, a kto jemu coś zadedykuje na antenie? - ale widzę, że Dasza już o to zadbała. :)
Andrzej Mróz
2007-11-30 06:02:53
Zaskoczyliście mnie życzeniami jubileuszowymi, bo dopiero od Was dowiedziałem się, że przekroczyłem magiczną liczbę 500.

Dziekuję za nie serdecznie.


Piotrze skoro mam coś wybrać to może: Sieroctwo i .... (ale nie jest to złośliwe, lubię) Trąbodzwonnika. Coś łączy te dwa utwory.
Markovitz
2007-11-30 09:46:30
Piotrze goń postami Andrzeja ! A i ja ganić Go dziś nie będę, bo to przecież Andrzejki.

Wszystkiego dobrego 8)

Zagraj kiedy Piotrze "Elegię ..." - póki śnieg nie stopnieje...
Andrzej Mróz
2007-11-30 10:51:59
Jak co roku tradycyjnie dziękuję i już nie wyjaśniam dalej... bo się powtórzę. :D
Piotr Starzyński
2007-12-02 17:00:09
Dzięki za Wasze miłe słowa. :)
Do u-słyszenia...dzisiaj.
Dzisiejsze tytuły:
"Z...... ....."
"T............"
("S.......") :wink:
Piotr Starzyński
2007-12-04 11:13:06
Dziś w Radiu Emaus od g.23.00 (on line) transmisja cyklicznej już w Poznaniu "Mszy za Mozarta" w 216 rocznicę jego śmierci.
http://www.radioemaus.pl
Zapraszam..."nocnych marków" ( i nie tylko) :wink:
Piotr Starzyński
2007-12-09 16:25:07
Chce się komuś zgadywać, co dzisiaj będzie Cz.Niemena w audycji?
To proszę:
"P........ o. K...."
"O... n.."
"P.... W........"
Po-zdrowie-nia :)
Markovitz
2007-12-09 21:58:45
Obok nas obok Wernyhory..?

Dziwne sąsiedztwo, ale pasowało :)
Piotr Starzyński
2007-12-09 22:04:12
A czy to musi pasować?
Miałem taki nastrój. :wink:
Piotr Starzyński
2007-12-16 19:00:11
Zapraszam.
Dziś 2 piosenki z ... ostatnich płyt ( z dedykacją dla... jednego).
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2007-12-16 22:18:24
Bogdanie i Tadeuszu- gratuluję Waszych postów ( w sumie 1600 :wink: )-Waszych przemyśleń i wkładu serca i pracy dla Cz. Niemena i jego sympatyków ( ale nie tylko).
W następnej audycji zaprezentuję prawdopodobnie "tylko" polskie wersje "Dziwnego świata"( ...40 lat minęło...").
Czy chcecie którąś?
To meldujcie się, proszę.
Tadeuszu- podziwiam "lekkość pióra"i...cenię Twój dowcip.
Bogdanie- chylę czoła przed Twoją PRACĄ!
:)
Tadeusz
2007-12-17 12:25:12
Dzięki za gratulacje!
Dziewięćset postów, to większy sukces niż tysiąc postów, bo trudniej jest dotrwać do dziewięciuset niż do tysiąca, jeżeli przeszło się już tyle, to i sto też jakoś się napisze.
Napisanie setki nie jest trudne, szczególnie gdy wchodzi się w spór z Markovitzem ( nie odbieraj tego, Markovitzu, jako zaczepki lub jakichś złych zamiarów - to ukłon w Twoim kierunku) , posty „polecą” dziesiątkami.
A tak poważnie ! Przy takiej okazji nadchodzi chwila refleksji i nie może obejść się bez podsumowania. Te dziewięćset postów, to dziewięćset błędów, ale nie ma co szat drzeć, bo przy następnych setkach popełnię kolejne setki błędów. Czytając dawniej napisane posty, widzę te błędy. Bywało, że pisałem zbyt osobiście lub zbyt sucho, albo zbyt agresywnie; ale bywało też, że za mocno dokładałem swoim adwersarzom, a bywało, że - za słabo.
Obiecuję, że w następnych postach nie zmienię się ani na jotę !

PS "Dziwny jest ten Świat' - wersje opolską zamawiam (rózni się od sopockiej )
No widzisz Piotrze, kłopotu narobiłes sobie trochę ! :wink:
Piotr Starzyński
2007-12-23 18:42:13
Dziś opowieść o TYM, Któremu "Lista pokornych" poświęcona jest od początku...o Jezusie Chrystusie- jak Jego narodziny mogło przeżywać kilka osób z nim bliżej lub dalej związanych.
Zapraszam serdecznie na refleksyjne słuchanie- znajdziecie czas przed Wigilią? - zachęcam.
Dedykacji piosenek Cz. Niemena c.d. w...roku 2008. :)
Piotr Starzyński
2008-01-06 19:01:28
Zapraszam dziś na m.in. utwory :N: z CD "LOOKING EAST" i utwory... świąteczne".
Po-zdrowie-nia :)
Dasza
2008-01-06 21:12:23
Pomysł, aby w "Liście Pokornych "prezentować również
utwory instrumentalne Niemena, uważam za bardzo dobry.

Piotrze, bardzo dziękuję za dedykację :D
Piotr Starzyński
2008-01-06 21:48:28
A ja Tobie, Daszo, za...wszystko. :wink:
Piotr Starzyński
2008-01-13 14:51:36
Cóż dzisiaj :N: ...? :wink:
"D.j.t.ś."
"S"
"T.o.p."
Dasza
2008-01-13 15:44:58
Ale jesteś tajemniczy, Piotrze.
Może za tydzień usłyszymy "T.d.s." albo "D.n.k."? :D
Piotr Starzyński
2008-01-13 17:21:21
Daszo, jeśli to prawdziwe tytuły- to trudne!
Tajemnicze- enigmatyczne. Lubię pewną tajemniczość...:wink:
"Dziwny..."
"Samarpan"
"The.............."
Po-zdrowie-nia :)
Dasza
2008-01-13 21:26:49
Oczywiście, że tytuły są prawdziwe.
Szukaj wśród utworów instrumentalnych.
Piotr Starzyński
2008-01-20 14:11:47
"...przecież nic cię nie zaskoczy..."
Cała "Lp"- :N:
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2008-01-20 20:49:03
Przynajmniej u Ciebie, Piotrze można posłuchać jakiegoś przekroju nagrań Czesława. :)
Dzisiejszy zestaw bardzo mi się podobał. Szkoda, że ramy czasowe audycji nie pozwalają na więcej nagrań.
Dasza
2008-01-20 21:03:37
Mam nadzieję, że 17 lutego usłyszymy ciąg dalszy.
Piotr Starzyński
2008-01-20 21:47:15
Dzięki, Ewo.
Dasza- jak zwykle...nie nasycona :N: a . :wink: :D
Piotr Starzyński
2008-01-27 11:48:20
Dziś będzie prawdopodobnie ktoś, związany onegdaj z muzyką, którą prezentuję...
Oczywiście będzie też piękna muzyka spod znaku CCM. :)
Zapraszam! :)
Piotr Starzyński
2008-01-27 21:59:52
Polecam świetny, prosty program do szukania stacji radiowych i prostego z nich nagrywania (nawet ja rozumiem :wink: )
w formacie MP3.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=900&t=66
REWELACJA! :idea:
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2008-01-31 17:51:17
Ewo,
GRATULUJĘ i...wybieraj, proszę, coś na niedzielę ( ale tak... żebym to miał w swoich zbiorach :wink: )
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2008-01-31 18:05:58
Dziękuję, Piotrze. :)
To może tym razem sam coś mi wybierz, najlepiej jakiś utwór z lat 70-tych. :wink:
Piotr Starzyński
2008-01-31 18:15:39
Świetnie!... :) ( jak często mówił Czesław :N: )
Piotr Starzyński
2008-02-03 17:26:55
Zapraszam WAS dzisiaj na ...dedykacje :) i rok... 1968 :P .
Po-zdrowie-nia
Ewa
2008-02-03 21:05:19
Dzięki za dedykację. :D Tak myślałam, że pewnie wybierzesz mi coś z płyty "Idee fixe". :)
Markovitz
2008-02-03 22:19:53
I ja dziękuję za "Pielgrzyma" w wersji zespołu SBB, ale i za dżemową "Obłudę"...

Mam jeszcze prośbę : wracaj jak najczęściej do Ricka Wakemana :)
Piotr Starzyński
2008-02-04 12:02:12
Prośba będzie z przyjemnością :D s-pełniona... :wink:
Piotr Starzyński
2008-02-10 16:19:04
Właśnie dziś, na powyższą prośbę prezentuję raczej nieznaną :idea: płytę Ricka WAKEMANA.
A "Sukces" :N: ?...od początku! :)
Dasza
2008-02-17 22:20:39
Piotrze,
wielkie dzięki za dzisiejszą godzinę z Czesławem Niemenem,
za wszystkie nagrania , a szczególnie za Katharsis i
Half Way Around the World.
Piotr Starzyński
2008-02-18 18:41:08
Chcę WAM napisać o czymś, co wydaje mi się być bardzo ważne: :!:
Urodziło się we mnie coś, co było we mnie już dość dawno- audycja autorska w Radiu Emaus całkowicie poświęcona...Czesławowi NIEMENOWI :idea: (oprócz mojej "Lp").
Po mojej audycji po 17.01.08 rozmawiałem z księdzem- szefem radia i "rzuciłem" jemu luźno tę myśl (kilku pracownikom radia również). Zaproponowałem na początek 1, 2 audycje w miesiącu (nie sugerując czasu jej trwania).
Wczoraj spotkałem go po audycji znowu, lekko nawiązałem do tematu.Powiedział, że już nad tym myśleli (być może na początek emisja późno- 23.30...),...ale zastanawia się nad 2 rzeczami:
- czy będzie tego słuchać odpowiednia ilość słuchaczy (czy po prostu ludzie będą się tym interesować?)
- czy taka cała audycja o :N: pasowałaby do profilu (duchowego ) radia?
Cóż, ja oczywiście odpowiadam TAK!.
Ale czy moje zdanie wystarczy?...
Uważam, że otwiera się ogromna szansa zaprezentowania...wielu -Osoby i Twórczości NIEMENa.
I tu na razie przerywam, nie chcę za dużo WAM sugerować, podpowiadać- swoją wizję tej audycji już mam, ale bardzo mnie ciekawi, co sądzicie o tym WY- wierni Czesławowi?
Piszcie do mnie, proszę (głównie na WP)- (p)odpowiadajcie, zależy mi na WASZYCH opiniach.
Czekam z (nie) :wink: cierpliwością. :)
Ewa
2008-02-18 19:54:31
Piotr Starzyński
Uważam, że otwiera się ogromna szansa zaprezentowania...wielu -Osoby i Twórczości NIEMENa.

I taką szansę trzeba wykorzystać. :D
Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało. Mam nadzieję, że słuchaczy nie zabraknie.
Dasza
2008-02-18 20:52:08
Powodzenia, Piotrze!
Obiecuję, że bedę słuchać Twojej nowej audycji.
23:30 to znowu nie tak późno :wink:
gorzej pewnie dla prowadzącego.
cocomo
2008-02-18 21:16:29
Na Zachodzie są radia, które grają non-stop tylko Beatlesów albo Elvisa, to dlaczego w u nas miałoby się nie udać z jedną audycją ...

Pomysł jest super !
Andrzej Mróz
2008-02-20 07:36:44
Piotr Starzyński
Urodziło się we mnie coś, co było we mnie już dość dawno- audycja autorska w Radiu Emaus całkowicie poświęcona...Czesławowi NIEMENOWI...

- czy będzie tego słuchać odpowiednia ilość słuchaczy (czy po prostu ludzie będą się tym interesować?)
- czy taka cała audycja o :N: pasowałaby do profilu (duchowego ) radia?
Cóż, ja oczywiście odpowiadam TAK!.
Ale czy moje zdanie wystarczy?...
Uważam, że otwiera się ogromna szansa zaprezentowania...wielu -Osoby i Twórczości NIEMENa.
I tu na razie przerywam, nie chcę za dużo WAM sugerować, podpowiadać- swoją wizję tej audycji już mam, ale bardzo mnie ciekawi, co sądzicie o tym WY- wierni Czesławowi?
Piszcie do mnie, proszę (głównie na WP)- (p)odpowiadajcie, zależy mi na WASZYCH opiniach.
Czekam z (nie) :wink: cierpliwością. :)


Piotrze, aby przekonać przełożonego do tej audycji, to trzeba mu sylwetkę Niemena zaprezentować. Nie jest to zadanie trudne, ponad Twoje siły, bo Niemen jest artystą, o czystym sumieniu, człowiekiem, który nigdy nie splamił się czymś, co by Go dyskredytowało. Wydaje mi się że przedstawienie sylwetki Niemena i wyrażone przez nas tu na forum poparcie jest już dość istotnym argumentem dla Twojego pomysłu, który Ci się urodził i którego wprowadzeniem w życie (czyli wychowaniem :D ) musisz się teraz zająć.

A to co niżej przeczytasz (mniej więcej) ponieś dalej, do człowieka, który ma zadecydować. My Ciebie popieramy i wspieramy.

Czesław Niemen był jednym z tych polskich artystów, którego twórczość nawiązywała do narodowych i chrześcijańskich wartości, i była ich kontynuacją.
Nowatorskie formy artystyczne wypełniał przesłaniem duchowym wnoszonym do naszego dziedzictwa przez wszystkie pokolenia dojrzałych i świadomych swoich polskich korzeni twórców literackich.
Był łącznikiem między tradycją i duchową spuścizną pokoleń, a nowoczesną formą artystyczną, która zaistniała dzięki nowym możliwościom technicznym i dzięki ogólnemu rozwojowi ludzkości. Nie wielu polskich artystów potrafiło łączyć tradycję z nowoczesnością, nie wielu też swoje formy twórcze wypełniało treścią najważniejszą, ponad czasową, przesłaniem pokoleń.
Sztuki swojej nie traktował jako drogi do kariery życiowej, widział ją raczej jak posłannictwo, jako wnoszenie na nowo tych wartości, które jako najważniejsze dla danego narodu, dla pojedynczego człowieka powinny być przez wszystkie dojrzałe, świadome jednostki społeczne zaszczepiane w sercach i umysłach najmłodszych pokoleń Polaków. Wbrew ogólnym trendom jakie starały i nadal starają się zapanować nad mentalnością Polaków, On nie patrząc na to jak inni oceniają Jego postawę z wielkim rozumnym uporem i z godnością służył swojej Ojczyźnie i ludziom najlepiej jak umiał. Artyście tego formatu jesteśmy winni wdzięczność naszą za Jego wielki wkład w nasz rozwój, w naszą dojrzałość. Jesteśmy też zobligowani kontynuować Jego posłannictwo, poprzez szerzenie Jego twórczości dostępnymi środkami. Powołanie do życia audycji poświęconej propagowaniu spuścizny artystycznej Czesława Niemena uważamy za nasz obowiązek wobec Niego i wobec nas samych.
Piotr Starzyński
2008-02-24 10:55:09
Dzięki WAM za odpowiedzi.
Dzisiaj gościem "Lp" będzie Natalia...NIEMEN.
Może macie ciekawe pytania, które mógłbym jej zadać?
Zapraszam. :)
Markovitz
2008-02-24 11:18:45
Ja mam takie pytanie,ale znając dyplomatyczne zdolności Piotra- nie bardzo wierzę, aby padło na antenie...

-Natalio - jak to jest : przez wiele lat żyć obok takiej postaci jak Czesław Niemen - muzyk, pieśniarz, poeta ..i nie mieć realnego pojęcia, co ten Artysta znaczy dla miłośników Jego talentu..? :(
Piotr Starzyński
2008-02-24 11:26:40
Masz rację, Markovitzu, trochę mnie znasz....nie padnie. :(
Markovitz
2008-02-24 11:43:53
No to inne pytanie : jakie wrażenia odniosła po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Ojcu ?

Jeśli ten film w ogóle widziała ...
Ewa
2008-02-24 11:55:27
To może jeszcze: co w twórczości Ojca ceni najbardziej, co sądzi o Grupie Niemen i jak jej się podobał fiński koncert.
Domin189
2008-02-24 12:09:29
Ja mam pytanie, które mnie osobiście interesuje:

Czy od czasu, gdy Czesław nas opuścił - słuchałaś/-yście materiałów, które spoczęły w jego szufladzie? I czy macie już jakieś koncepcje wydania tych piosenek, z utęsknieniem wyczekiwanych przez rzesze fanów?
Markovitz
2008-02-24 18:38:38
Czemu Panie Niemen unikają takich imprez jak odsłonięcie pomnika w Opolu,spotkanie w poznańskiej farze, czy zloty miłośników Jego muzyki ?

I jeszcze pytanie dotyczące gatunku piosenki, jakim się zajmuje Gość dzisiejszej audycji.

Po ludzku sądząc - Pan Bóg może być znużony słuchaniem piosenek tylko o Nim samym..

Jakie zdanie na ten temat ma Natalia Niemen ?
Domin189
2008-02-24 20:33:06
Spóźniłem się, dopiero od 21:35 słucham audycji. Czy ktoś nagrywał i będzie mógł umieścić w internecie?

PIOTRZE DZIĘKUJE! :D
Ewa
2008-02-24 20:57:52
Jeszcze nie sprawdziłam, czy wszystko mi się nagrało, jeśli tak, to umieszczę to jutro na speedyshare.
Gratuluję, Dominie, tylko Twoje pytanie wykorzystał Piotr w audycji. :D Choć nie wiem, czy odpowiedź mogła Cię zadowolić...

Nie bardzo ucieszyły mnie słowa Natalii o pamięci budowanej małymi kroczkami, jak na razie to bardzo malusieńkie są te kroczki, prawie stąpanie w miejscu.

Zastanawiają mnie natomiast jej słowa o tym, że Niemen nie był do końca określony duchowo, pewnie niektórzy z nas się z tym nie zgodzą, choć mnie akurat te słowa wydają się prawdziwe, sama też często odnosiłam takie wrażenie.
Domin189
2008-02-24 21:07:09
Zabolała mnie odpowiedź na moje pytanie - a raczej jej brak - nie dowiedzieliśmy się, czego Natalia słuchała, co najwyżej, jakie Niemen miał plany wydawnicze - ale to wiedzieliśmy i bez tej audycji...
Zdaje się, że Panie Niemen (z całym szacunkiem!) wiedzą naprawdę niewiele o twórczości Ojca, a to na pewno nie jest czynnikiem przyspieszającym wydanie niewydanego.
Stach
2008-02-25 05:33:22
Ewo przybliż, wątek " :N: do końca nie był określony duchowo". To intrygujące.Ja niestety nie mam możliwości słuchania radia E.
Ewa
2008-02-25 09:28:05
StachEwo przybliż, wątek " :N: do końca nie był określony duchowo". To intrygujące.Ja niestety nie mam możliwości słuchania radia E.

Chodzi o to, że do końca poszukiwał Boga.
Markovitz
2008-02-25 18:03:41
Sprawy nowych płyt, jak się miały dotąd, tak i będą wyglądały w najbliższej przyszłości.
Nie śpieszą się... Małymi kroczkami - jak usłyszeliśmy wczoraj w audycji.
Nawet chwalony przez Piotra Domin jest lekko.. zdegustowany taką postawą.

Romuald zawsze wychwalał i wyróżniał Natalię...
Nie bardzo rozumiem - czym zasłużyła na takie względy ?
Miała ojca nieokreślonego duchowo ..?

To naprawdę ciekawy temat - _ :N: : Światopogląd, Religia- myśli i czyny.

StachEwo przybliż wątek " :N: do końca nie był określony duchowo".

Jeśli w taki sposób -jak wychwycił Stach - córka postrzega naszego Artystę i nasz Piotr temu nie oponuje, to zastanówmy się, jakie jest właściwie uzasadnienie dla poświęcania Niemenowi audycji monograficznej na antenie Radia Emaus ..:?:
Ewa nawiązując do wypowiedzi NataliiChodzi o to, że do końca poszukiwał Boga.

A może chodzi o to, że poszukiwał nie w tym, co chciały, kościele ?
Piotr Starzyński
2008-02-25 20:57:03
Markovitz napisał:

Jeśli w taki sposób -jak wychwycił Stach - córka postrzega naszego Artystę i nasz Piotr temu nie oponuje, to zastanówmy się, jakie jest właściwie uzasadnienie dla poświęcania Niemenowi audycji monograficznej na antenie Radia Emaus ..:?:

Dlaczego mam oponować temu, co mówi jego córka na temat tak ważny jak wiara JEJ :!: Taty w Boga.
To nie Ty, Markovitzu byłeś w czasie ostatnich chwil życia Niemena przy jego łóżku, tylko ona,również i ja mogę się mylić, co do tego, co mogło mi się wydawać, że wiem, a co dotyczy tak delikatnej sfery życia człowieka, jaką jest wiara.Tę sferę życia swojego Taty właśnie Natalia znała chyba najbardziej.
To w końcu Bóg wie, co było w sercu Czesława w jego ostatnich chwilach- może w ostatniej chwili ukazał się jemu TEN, Którego całe życie szukał i przyjął go do Siebie?Ja w to wierzę.
I nie bądź złośliwy co do kościołów, bo często w tych nienominalnych są wspaniali ludzie.
Ale TY kwestionujesz zasadność audycji autorskiej o Cz. Niemenie z tego powodu.
Niektórzy już się na ten temat wypowiedzieli, Ty też oczywiście miałeś prawo, ale to uzasadnienie jest dla mnie dziw(acz)ne. :?: Dlatego, że nie oponowałem?
To może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat zasadności audycji autorskiej.( I tak to mojej decyzji nie zmieni ).
Jeśli ona będzie miała miejsce, to nie po to by pytaniami typu, które Ty zaproponowałeś, wprowadzać zapraszanych ludzi w zakłopotanie- chcę szanować godność człowieka dla faktu samego jego istnienia, a nie dla tego, co od niego uzyskam ( czasem i nim manipulując).
Markovitz
2008-02-25 23:19:06
Dotknąłeś mnie Piotrze takim stwierdzeniem :
Piotr I nie bądź złośliwy co do kościołów, bo często w tych nienominalnych są wspaniali ludzie.

Dotąd nie byłem złośliwy.
Chciałem tylko poznać prawdę, ale na to mam coraz mniejszą ochotę...

Po tym co wczoraj usłyszałem, nie trzeba mi tłumaczyć, że Natalia Niemen jest wspaniała.
Niech będzie.Trzeba było tą audycję poświęcić tylko Jej muzyce !

Piotrze- od dziecka żyję w regionie, w którym różnice religijne są na porządku dziennym i nie stanowią dla mieszkańców problemu. Zupełnie jak w St.Wasiliszkach :)

Nie przypisuję też sobie jakiejś nadzwyczajnej znajomości postawy religijnej Czesława,ale na przestrzeni lat docierały i do mnie różne metamorfozy tej postawy...
Piotr I tę sferę życia swojego Taty właśnie Natalia znała chyba najbardziej.

Przekonaliśmy się, że dorobku artystycznego nie zna "najbardziej", więc skąd nagle ta pewność ?
To nie fair Piotrze tak stawiać problem...
Piotr Dlaczego mam oponować temu, co mówi jego córka na temat tak ważny jak wiara JEJ :!: Taty w Boga.

Ano dlatego Piotrze, że dziesiątkami własnych audycji przekonywałeś także mnie jako słuchacza do czegoś zupełnie odwrotnego niż twierdziła wczoraj pani Natalia...
Wystarczyło, że jednym zdaniem zakwestionowała tezę o zakorzenieniu w wierze Jej ojca i od razu przyswoiłeś to sobie jako niepodlegający dyskusji pewnik.

A przecież córka Czesława jako samodzielna artystka nie miała wcale w obowiązku śledzić dwóch ostatnich płyt, koncertu w kościele św.St.Kostki, innych koncertów w kościołach, wywiadów radiowych i inne publicznych wypowiedzi na temat religii z ostatnich lat życia.

Absolutnie nie jestem - jak to wywnioskowałeś - przeciwnikiem audycji monograficznej o Niemenie. Zwłaszcza w tak zacnej rozgłośni jak Emaus i przez Ciebie prowadzonej, ale też nie chciałbym, aby po debiucie antenowym, ktoś wkrótce poddał w wątpliwość zasadność takiej audycji cytując zdanie o człowieku nieokreślonym duchowo.

Chyba lepiej przedyskutować tą kwestię teraz, czyli - przed, niż - po..?
Może "Lista Pokornych" pozostanie nadal najlepszym miejscem prezentacji muzyki NAE ?

Zastanawiałem się też nad hipotezą, czy kilkuletnia niechęć do zagłębienia się w meandry dorobku artystycznego Cz.Niemena ma jeszcze głębsze podłoże niż zwyczajna obawa przed trudnym i odpowiedzialnym zajęciem..?

Źródła tych obaw mogą bowiem tkwić w różnicach światopoglądowych. Może być tak, że nie czują potrzeby dzielenia się ze światem przesłaniem artystycznym ojca. Bo dlaczego mają odczuwać taki imperatyw ? Nie lepiej podroczyć się z fanami ?

Posłuchaj jeszcze raz wypowiedzi p. Natalii : z jaką rozbrajającą szczerością odpowiedziała na pytanie, czy przesłuchała już, to co pozostawił ojciec ? Ależ - nie !

I słusznie, że nie zadałeś pytań o film dokumentalny, o wszystkie te książki , programy, pomnik w Opolu i inne formy upamiętnienia.
Dzięki Twojej przezorności uniknęliśmy kolejnych rozczarowań...

Szczerość Twojej rozmówczyni w widoczny sposób pokazała, że tak jak tydzień wcześniej Panie Niemen w TVP Kultura, tak i Ona nie jest gotowa na rozmowę o dalszych losach dorobku artystycznego ojca.
Panie Niemen nie uznają nawet znawców tej twórczości za partnerów do dyskusji...

Weźmy choćby ten wczorajszy, uroczy apel do fanów, aby cierpliwie czekali na wydanie "Pieśni wojów", bo dopiero wtedy będą mogli sobie postawić taką płytę na półce...

Jak to Paniom powiedzieć.. ? :roll:

Otóż, Pani Natalio - akurat to nagranie nie jest dla prawdziwych miłośników muzyki spod znaku NAE tajemnicą ... Wobec ciągnącej się latami bezczynności - prawdziwi fani już dawno sobie takie płytki na domowy użytek zrobili.

Pośpiech - jak to rezolutnie Pani w audycji stwierdziła - wcale nie jest potrzebny ...
Nie nam, którzy jednak mieliśmy kiedyś tą szansę Muzykę NAE pokochać...


Słabo, ale .. pozdrawiam

M.
Tadeusz
2008-02-26 07:07:58
Celem wywiadów-jak sadzę-jest zaprezentowanie sylwetki rozmówcy, poprzez pokazanie jego dorobku, poprzez pytania o poglądy i zamierzenia. Cechą dobrego wywiadu jest pomijanie przez pytającego spraw drażliwych a jednocześnie pokazanie w dyskretny sposób wad rozmówcy. Taka konwencja nie narusza dobrych obyczajów, a zainteresowany słuchacz i tak wyłapie wszystkie "smaczki"
Zatem, co nam po walnięciu pałką w głowę ! To i tak nic nie zmieni, i tak nie dowiemy się co w niej siedzi; i tak wiemy, że siedzi w niej nie to, co chcieliby fani Niemena.
Więc po co pozostawiać niesmak? Niech tak zostanie, jak jest.
Ewa
2008-02-26 09:57:39
Markovitz
Szczerość Twojej rozmówczyni w widoczny sposób pokazała, że tak jak tydzień wcześniej Panie Niemen w TVP Kultura, tak i Ona nie jest gotowa na rozmowę o dalszych losach dorobku artystycznego Cz.Niemena.

To prawda, wszystkie te plany są jeszcze bardzo nieokreślone, a ciągłego słuchania o uzbrojeniu się w cierpliwość już powoli mamy dosyć.
Rozumiem rozgoryczenie Markovitza bo sama czuję podobnie, choć uważam, że trochę niesłusznie dostało się za to p.Natalii.
Chyba nikt z nas tak naprawdę nie spodziewał się, że świetnie zna twórczość swego ojca i że zaglądała do tej tajemniczej szuflady. Nie wystarczy przecież tam tylko zajrzeć, trzeba mieć czas na przesłuchanie tego, co tam jest, no i najlepiej byłoby mieć tę szufladę na codzień pod ręką. Dlatego nie obwiniam p. Natalii, która swoją szczerością mimo wszystko zrobiła na mnie dobre wrażenie. Ona nie mieszka w Warszawie, ma swoję rodzinę, małe dzieci i mogę zrozumieć, że nie ma czasu zajmować się sprawami ojca. Myślę, że to przede wszystkim jest rolą żony i to ona powinna bardziej zrozumieć nasze oczekiwania. Co więcej, powinna sobie w końcu zdać sprawę, jak ważne jest, żeby te nagrania jak najprędzej ujrzały światło dzienne i że metoda małych kroczków wcale nie jest najlepszą metodą budowania pamięci po Czesławie Niemenie.
ratajczak bogdan
2008-02-26 10:52:53
Tadeuszu, słusznie napisałeś, że:

TadeuszCelem wywiadów-jak sadzę-jest zaprezentowanie sylwetki rozmówcy, poprzez pokazanie jego dorobku, poprzez pytania o poglądy i zamierzenia.


Ale już następne zdanie jest zdecydowanie godne poddania dyskusji.

Tadeusz Cechą dobrego wywiadu jest pomijanie przez pytającego spraw drażliwych a jednocześnie pokazanie w dyskretny sposób wad rozmówcy. Taka konwencja nie narusza dobrych obyczajów, a zainteresowany słuchacz i tak wyłapie wszystkie "smaczki"


Otóż ja mam zdecydowanie odmienne zdanie na ten temat.
Wywiad, poważny wywiad, mający ambicje dogłębnej penetracji problemu, to nie banalna wymiana zdań na neutralne tematy, prowadzona w "gładki" sposób, mająca na celu wysłuchanie jedynie tego, co chce nam powiedzieć rozmówca.
To byłoby o ś w i a d c z e n i e. Wywiad nie musi być prowadzony w sposób "drapieżny", ale nie wolno myśleć jedynie o tym, aby broń Boże nie urazić jakimś nieopacznym słowem, gościa zaproszonego do takiej dyskusji, bo ucieka cały sens rozmowy p o w a ż n e j, mogącej pozwolić na j e d n o z n c z n e odczytanie poglądów, zamiarów, celów, refleksji. Inaczej dalej brnąć będziemy w ślepą uliczkę niedopowiedzeń, domysłów, fikcji.

TadeuszZatem, co nam po walnięciu pałką w głowę ! To i tak nic nie zmieni, i tak nie dowiemy się co w niej siedzi; i tak wiemy, że siedzi w niej nie to, co chcieliby fani Niemena.
Więc po co pozostawiać niesmak? Niech tak zostanie, jak jest.


Nie chodzi o walnięcie pałką.
Wystarczy konsekwentne drążenie rozpoczętego wątku, dążenie do uzyskania, czasami aż do bólu szczerej odpowiedzi, i nie można tego traktować w sferze zachowania aroganckiego, nietaktownego. Traktujmy się poważnie.
Pytajmy z p o w a g ą o rzeczy w a ż n e i oczekujmy na nie, w a ż n y c h i p o w a ż n y c h odpowiedzi. Czy to niemożliwe? Czy to przerasta naszą wyobraźnię? Czy to komuś urąga?
Nie traktujmy spadkobierczyń w sposób infantylny, bo to właśnie im uwłacza. Trzeba stawiać - właśnie im - poprzeczkę nieco wyżej niż mieliśmy do czynienia w rozmówkach prowadzonych w TVP Kultura przez Z. Hołdysa. I co uzyskaliśmy takim stosunkiem do rozmówczyń i tematu rozmów? Nic!
Chybam, że komuś wyraźnie zależy na takim spłaszczaniu tematu i opowiadaniu nieistotnych dykteryjek o Niemenie lub pełnych słodyczy stwierdzeń, o braku znajomości twórczości męża i ojca. Chcemy tego, czy chcemy, aby w końcu i nas - fanów, słuchaczy i widzów, zaczęto szanować i traktować z należną powagą? Czy mamy zniżać się do poziomu, jaki jest lansowany w telewizjach komercyjnych?
Czy osiągniemy to poprzez pomijanie tematów drażliwych? Po raz drugi odpowiem - nie.
Będziemy kręcili się wokół tych samych pytań, stawianych sobie i spadkobierczyniom. Odfajkowanych, że padły, usprawiedliwjających nasz brak dociekliwości, dążenia do poznania prawdy i uzyskania odpowiedzi, dotyczącej prawdziwych intencji drugiej strony.
To wszystko jest dziwne i niezrozumiałe. Stawia nas na linii frontu. "My" i "One". A przecież nie o to nam chodzi. Jak doprowadzić do zniwelowania rowów i pogodzenia stron? Dlaczego ten front konfrontacji w ogóle ma miejsce? Przecież powinniśmy działać wspólnie. Co powoduje, że dotychczas tak się nie stało, że tak się nie dzieje? Czy taki stan ma trwać wiecznie? Co należy zrobić, aby działania szły jeśli nie tożsamą drogą, to choćby równolegle? Co... (x ± ∞ )?
Brak jednoznacznych odpowiedzi i udawanie, że nie wolno drażnić rozmówców, doprowadzi do stanu, że
W S Z Y S C Y będziemy dalej tańczyli chocholi taniec, udając, że wszystko jest OK, a Niemen będzie nam śpiewał "Miałeś chamie złoty róg".

Tadeuszu, nie może tak zostać, bo to dopiero wywołuje poczucie niesmaku.
Wolę odświeżone powietrze, nawet jeśli miałoby być efektem burzy. Po niej zwykle przychodzi spokój, a unoszący się w powietrzu ozon jest ożywczy.

Ps. Odpowiedziałem Tadeuszowi, ale nie znaczy to, że tylko do niego skierowałem te zdania. Śmiało...

(.)
Tadeusz
2008-02-26 12:19:14
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-26 12:19:14 przez Tadeusz
Bogdan Ratajczak napisał:

Ale już następne zdanie jest zdecydowanie godne poddania dyskusji.


Tadeusz napisał(a):
Cechą dobrego wywiadu jest pomijanie przez pytającego spraw drażliwych a jednocześnie pokazanie w dyskretny sposób wad rozmówcy. Taka konwencja nie narusza dobrych obyczajów, a zainteresowany słuchacz i tak wyłapie wszystkie "smaczki"


Otóż, to był skrót myślowy !
Oczywiście pytania należy zadawać, nawet te sprawiające ból. Należy jednak zadawać je tak, aby rozmówca nie zorientował się, iż oto zadano mu bolesne pytanie. W innym przypadku mamy do czynienia z hieną - a nie dziennikarzem lub redaktorem (jak ktoś woli ten termin)
W omawianym przypadku żadne pytania- ani wprost, ani zawoalowane- nie mają sensu, bo stanowisko jest znane i czas pokazuje jest ono niezmienialne. Można jedynie zastanawiać się czemu właśnie tak jest. Zaczynam nieodparcie nabierać przekonania, iż to niekompetencja wymusza nie satysfakcjonujące nas zachowania Spadkobierczyń . A skoro tak, to na próżno szaty drzemy. Więc niech tak pozostanie !

PS Całkowicie zgadzam się z Bogdanem, ale w przypadkach dotyczących innych rozmówców niż Spadkobierczynie. Myślę też, że jest niepowtarzalny powód, aby wypowiedzieli się na ten temat mniej aktywni forumowicze
Piotr Starzyński
2008-02-26 13:08:24
Markovitz napisał:
Dotknąłeś mnie Piotrze takim stwierdzeniem :
Piotr napisał(a):
I nie bądź złośliwy co do kościołów, bo często w tych nienominalnych są wspaniali ludzie.

Przepraszam, Markovitzu, jeśli Cię to dotknęło.
Była to moja reakcja (emocjonalna oczywiście) na to, co napisałeś o tych kościołach
Markovitz napisał:
I trzeba było tą audycję poświęcić tylko Jej muzyce !

No, nie bardzo- sama Natalia wcześniej sugerowała mi, że pewnie ją będę pytał o Tatę i chciała przedstawić także jego utwory. Z pewnością wiele osób miałoby pretensje, że nie wykorzystałem jej obecności w studiu.

Powiem raz jeszcze- spędziła przy jego łóżku ostatnie...dni życia.Zauważ, że końcowa część jej odpowiedzi dot.duchowości Niemena zaskoczyła mnie i...zasmuciła, czego dałem spontaniczny wyraz nawet na antenie.

Markovitzu, kończąc, powiem Ci, że wobec wypowiedzi Natalii będę chciał jeszcze raz tę sprawę przemyśleć i niczego nie prze-sądzam.

Po-zdrowie-nia serdeczne :)
Piotr Starzyński
2008-02-26 13:27:55
Markovitz napisał:
.. nie chciałbym, aby po debiucie antenowym, ktoś wkrótce poddał w wątpliwość zasadność takiej audycji cytując np.zdanie o człowieku nieokreślonym duchowo ...

Chyba lepiej przedyskutować tą kwestię teraz, czyli - przed, niż - po..?
Może "Lista Pokornych" pozostanie nadal najlepszym miejscem prezentacji muzyki NAE ?

Za tę szczerą wypowiedź, bardzo Ci, Markovitzu dziękuję, bo "Lista pokornych" to jest opcja regularnego prezentowania Osoby i Twórczości :N: , którą już MAMY.:)
Co będzie dalej- zobaczymy (stwierdziłem ...filozoficznie :wink: ).
Ewa
2008-02-26 21:44:28
Widzę Stachu, że poruszyła Cię wypowiedź Natalii. Mnie jakoś specjalnie nie zdziwiły słowa o nieustannym poszukiwaniu Boga, całkiem mi to pasuje do charakteru i światopoglądu Niemena. Masz rację, nazywając Go "Pielgrzymem". Może jednak na końcu tej życiowej pielgrzymki znalazł swojego Boga...
Piotr Starzyński
2008-02-26 22:11:36
Niniejszym informuję :wink: , że o g.17.29 otrzymałem maila, w którym zostałem powiadomiony, iż mogę prowadzić audycję autorską o CZESłAWIE NIEMENIE w środy g.23:30 – 23:55 - emisja co tydzień.
Audycja będzie nagrywana i odtwarzana.
Wraz z jesienną ramówką programową terminy być może ulegną zmianie. :)
Po-zdrowie-nia serdeczne :D
Ewa
2008-02-26 23:12:17
Gratulacje, Piotrze! :D
To kiedy pierwsza audycja? W następną środę?
Tadeusz
2008-02-27 07:04:54
GRATULACJE!!!
Markovitz
2008-02-27 08:24:31
Przyłączam się do gratulacji 8)

Czy wiesz już Piotrze : jaki tytuł będzie miała audycja ?

25 minut wystarczy na krótki komentarz i pół winylowego longplaya albo na nieco dłuższą wypowiedź i trzy utwory .. Trochę mało, ale ważne że jest !
Stach
2008-02-27 08:31:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-27 08:31:21 przez Stach
Piotr StarzyńskiNiniejszym informuję :wink: , że o g.17.29 otrzymałem maila, w którym zostałem powiadomiony, iż mogę prowadzić audycję autorską o CZESłAWIE NIEMENIE w środy g.23:30 – 23:55 - emisja co tydzień.
Audycja będzie nagrywana i odtwarzana.
Wraz z jesienną ramówką programową terminy być może ulegną zmianie. :)
Po-zdrowie-nia serdeczne :D

Proponuję powtórki między czwartą a piątą.
Piotr Starzyński
2008-02-27 08:48:29
Mam pomysły na tytuł, ale jeszcze się zastanawiam.
W ogóle chcę WAS prosić o pomoc w realizowaniu tej audycji- chcę, aby była ona otwarta dla każdego, czekam na Wasze pomysły- co nie znaczy, że wszystkie będę akceptować. :wink:
O pomysły, sugestie itp. proszę głównie na PW.( tam też do niektórych z Was będę się zwracać indywidualnie).
W piątek idę na pierwsze nagranie! :)
Dzięki za wszelkie przejawy Waszej życzliwości dla mojego pomysłu i ...gratulacje. :)
ratajczak bogdan
2008-02-27 09:47:15
Piotrze, ja również bardzo się cieszę, że doprowadziłeś swój zamysł do finału.
Masz zapewne sprecyzowaną koncepcję tej, autorskiej w końcu, audycji m o n o g r f i c z n e j.
Jedynej takiej w Polsce.
Trudno na tym etapie cokolwiek Ci radzić. Chętnie zajmę stanowisko i wyrażę swoje sugestie po wysłuchaniu tego, co nam zaproponujesz.
25 minut to wcale niemało, zważywszy, że jest to cykl i można zaplanować sensownie jakąś długofalową strategię.
Wierzę, że będzie to zrobione ciekawie i w atrakcyjnej formie.
Życzę powodzenia i gratuluję.

(.)
Bożena
2008-02-27 11:35:07
Ja również gratuluję Ci Piotrze pomysłu

Piotr Starzyński
W piątek idę na pierwsze nagranie! :)

i zycze powodzenia w jego realizacji

A czy myślisz o zapraszaniu gości do swojej audycji ?

Pozdrawiam B.
Piotr Starzyński
2008-02-27 13:54:55
Oczywiście, Bożeno!
Chcę zapraszać gości- mam na myśli również WAS- forumowiczów!. :)
Dasza
2008-02-27 18:47:09
Gratuluję Piotrze świetnego pomysłu i z niecierpliwoscią
oraz wielką ciekawością czekam na pierwszą audycję.
Mam jednak nadzieję, że ta audycja nie zastąpi Listy Pokornych,
bo bardzo się do niej przyzwyczaiłam
i że w L.P. nadal bedzie można usłyszeć Niemena.
Piotr Starzyński
2008-02-27 18:50:49
Dasza napisał(a):
Mam jednak nadzieję, że ta audycja nie zastąpi Listy Pokornych,
bo bardzo się do niej przyzwyczaiłam
i że w L.P. nadal bedzie można usłyszeć Niemena.


Masz rację, Daszo- tak będzie. :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-03-01 20:43:43
Czytam ta stronę od jakiegoś czasu i hamuje w sobie to, aby powiedzieć na ten temat, to co wiem
A wiem więcej niż jego "najbliżsi" .
Jako jego rówiesnik , brat , przyjaciel , powiernik i kto tam jeszcze.
Przypominam, pisalem o tym już wcześniej !

Piotr jest mily, sympatyczny, ale też z tego samego namaszczenia .
Łatwo zmienia poglądy : w swojej skromności dla celów własnych , ale i organizacji .. pracy , albo innej !?
Powiem krótko i zdecydowanie : to co wie większosc z NAS, cytujac slowa CJW /ps.NIEMEN przejela ONO/.

" TO JEST SEKTA , IM BLIŻEJ DO TALIBÓW NIŻ DO BOGA "

Zrozumiałe więc że nie byl na ślubie swojej córki , która teraz opowiada - to co opowiada .
Gdyby ktoś wątpil, to mówil tak wszystkim najbliższym . Czasem najbliższa rodzina jest najbliższa z obowiązku i z braku innej możliwosci . Znam to z autopsji.
Więc nie martwcie się wydaniami nagrań . Będą kiedy będą. Wg blędnych informacji, oceny zysków itp , itd . Przecież nawet doktorat zrobiono.
W imie BOGA tez kolonizowano pól DZIWNEGO SWIATA .
Teraz kolonizują JEGO twórczosc o której niewiele wiedzą , kolonizują nasze sumienia , nas milośników i fanów .
A Czeslaw spi , czy aby spokojmie..? Dobrze że na Powązkach, o co walczyliśmy do ostatnich chwil .
Ale czemu bezimienny ? Kto będzie wiedzial za jakiś czas - kim byl ?. Ależ - po co !? :?
Piotr Starzyński
2008-03-01 22:25:19
Romualdzie,
ulżyło Ci ? - to dobrze.
Przykro mi to czytać. :(
Twoje rozgoryczenie zatacza coraz szersze kręgi...Tym razem dosięgło i mnie... Rozumiem Ciebie i...nadal lubię :wink:
Po-ZDROWIE-nia.
ratajczak bogdan
2008-03-02 03:40:24
Publiczne wylanie żali - jakie właśnie co przeczytałem - jest może nazbyt emocjonalne i w związku z tym padły słowa bardzo radykalne, ale przecież możliwe do zrozumienia i każdy, kto zna Romualda, kto wie, jakie emocje targają nim w sprawie (niekoniecznie w pełni się z nim zgadzając), potrafi uznać jego racje do takiego stawiania i postrzegania spraw.
Nie będę udzielał żadnych nauk czy porad, (nie czuję się do tego ani zobowiązany , ani uprawniony) zbyt prywatna to sfera i powinna znaleźć raczej miejsce przy r o d z i n n y m stole, w rozmowie prowadzonej w duchu dialogu i poszanowania wzajemnych uczuć i poglądów.
Taka szansa jest i oby dane było tej rodzinie dojść do porozumienia.
Najgorszym rozwiązaniem wydaje się być to, jakie obserwujemy obecnie.
Brak zgody, czy wręcz skłócenie, kiedyś bliskich sobie ludzi i stanie na obranych (obecnie, co nie znaczy na wieki) pozycjach, pełnych zadr, niedopowiedzeń, konfliktów i ciągłych niesnasek - jakże dalekich od wspaniałej tradycji rodu Wydrzyckich - stoi w jawnej opozycji do jego wizerunku, jaki znamy z relacji członków rodziny i jaki chciałbym, aby tu dominował.
Czy jest na to szansa?
Jest zawsze, jak długo będą chęci do wyciągnięcie ręki na zgodę. Wierzę, że mają ją obie strony - jednak padło już tyle niepotrzebnych zdań, że trudno komukolwiek zrobić ten pierwszy gest, prowadzący do pojednania.
Jak wyjść z tego pata?
Myślę, że potrzebny byłby tu mądry mediator.
Piotrze - znasz obie strony tego rodzinnego sporu - znasz cały kontekst nabrzmiałego problemu, masz kontakt ze Spadkobierczyniami i Romualdem.
Masz też możliwości, cieszysz się poważaniem i zaufaniem obu stron.
Czy podjąłbyś się tej wyjątkowo trudnej i odpowiedzialnej roli?
Bo sądzę, że właśnie te, pozornie odległe od siebie sprawy, mają decydujący wpływ na to, z czym mamy do czynienia w kwestii podjęcia niepozorowanych, a obiecywanych od wielu lat, kroków, zmierzających do ukazania się całej i szerokiej gamy dzieł Niemena, na które z takim zainteresowaniem oczekujemy.

(.)
Piotr Starzyński
2008-03-02 11:39:37
ratajczak bogdan napisał:
Czy podjąłbyś się tej wyjątkowo trudnej i odpowiedzialnej roli?

Prawie każda moja rozmowa jest, być może, taką próbą (...czy chcę, czy nie chcę ...").
Moją nową audycję też możesz traktować jako kolejny krok...ku budowaniu, a nie ku burzeniu relacji między osobami związanymi z :N: .
"...nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą..."( Miłość).
Po-zdrowie-nia :)
Markovitz
2008-03-02 15:09:53
Piotrze, żeby weselić się z prawdą, to trzeba ją poznać i powiedzieć a nie tuszować dość niezręczny wydźwięk publicznych wypowiedzi córek Czesława Niemena. Ładnie p.Natalia opowiadała o swoim życiu i karierze.

Piszesz Piotrze, że Twoja rozmówczyni spodziewała się pytań dotyczących sławnego ojca... Jeśli tak było, to znaczy, że do odpowiedzi na te pytania słabo się przygotowała.

Nie dziwię się Romualdowi, że puściły Mu nerwy, gdy usłyszał, jak Gość audycji zbywa dość oczywiste w takiej sytuacji pytania jakimiś ogólnikami i minoderią... :roll:

Zirytować mogło stwierdzenie, że ojciec się nie śpieszył, więc i one mogą ... (?!)

Jeśli liczą, że wobec nich starsi ludzie będą tak samo cierpliwi, jak wobec uznanego ojca- twórcy i artysty wielkiego formatu, to się zawiodą na wyrozumiałości Fanów.

Pieśń Wojów i Pieśń o narodzinach Bolesława Krzywoustego miały swe premiery na małym ekranie (jedna w filmie G.Królikiewicza,a druga pieśń w programie "Gala Studia Gama"). I teraz obiecywanie Pieśni Wojów z jednoczesnym odkładaniem wydania muzyki filmowej i teatralnej wygląda niepoważnie..

Jeszcze niedawno można było odnieść wrażenie, że jej siostra - p. Eleonora Niemen czuje się nieswojo w roli osoby odpowiedzialnej za przygotowanie nagrań do wydania. Ale w niedzielę 17 II oświadczyła w TVP Kultura, że bardzo jej to zajęcie odpowiada ...

I zapewne chcielibyśmy, aby tak było, lecz nie tłumaczmy Pań, jeśli one same nie widzą potrzeby informowania o realnych działaniach,a nie tylko o dobrych chęciach...
Piotr Starzyński
2008-03-02 16:28:46
Markovitz napisał:
I zapewne wszyscy chcielibyśmy, aby tak było, lecz nie tłumaczmy Pań, jeśli one same nie widzą potrzeby informowania nas o realnych działaniach,a nie tylko o swoich chęciach...

W mojej naturze leży obrona ludzi, a nie ich oskarżanie...
Markovitz napisał:
Piszesz Piotrze, że Twoja rozmówczyni spodziewała się pytań dotyczących sławnego ojca... Jeśli tak było, to znaczy, że do odpowiedzi na te pytania słabo się przygotowała.

Natalia nie chciała znać pytań, jakie jej zadam, poza tym, jeśli wychowuje się dwójkę małych dzieci, to ciężko przygotowywać się do czegokolwiek. :(

Dziś o 17.58 i 18.58 "zajawka" mojej nowej audycji. :wink:

Zapraszam WAS na dzisiejszą audycję...może znowu warto? :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-03-02 17:11:00
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-03-02 17:11:00 przez Romuald Juliusz Wydrzycki
Nerwy to mi padly już dawno . Od czasu do czasu je trzymam na wodzy .
Kiedy Panie wreszcie ruszyly z kampania medialną , odslaniając tak wiele prywatnych spraw, czuję się zwolniony z elemnentarnej powściągliwości. Przecież to wszystko jest nienormalne od początku .
Wiec czemu się dziwicie sami łudząc się czymś tam ?
To jest NIENORMALNE , i to budzi sprzeciw.
Za życia Czeslaw bał sie o Norę, a teraz wynika że i o Natę .
Gdyby to wszystko co się dzieje mialo rece i nogi nosilibyśmy te panie na rękach .
W imie tak czesto spotykanego slowa milości i milosierdzia , nie maja go za grosz . Fasada i hipokryzja .
Chęć zaistnienia w tak fatalny sposób. Brak slow.
Kpią i pomiatają nami w chwale satysfakcji , którą odczuwa się na każdym kroku .
Ja nie jestem partnerem i wy tez nie
, wiec niech BogRat nie spodziewa sie cudu .

Mój stan i zachowanie jest normalne. Wszystko to co mialem jest wśród ludzi, fanów, sympatyków, autorów.
Nie robię niekończących się obiecanek , warunków i czystego pajacowania . Nie ganiam za groszem, gratyfikacją , choć można by .
Zdaje sobie sprawę z kruchości istnienia i sądzę że mam czyste sumienie.
To co mialem nie zginie .
To jest wlaśnie postawa normalna , takiej mnie uczono i taką reprezentuję .
Gdyby ktoś zapomnial , to przypominam , to już biegnie PIĄTY rok !
Chichot Megalozaura !? :?
Dasza
2008-03-02 22:26:05
Piotr Starzyński
Dziś o 17.58 i 18.58 "zajawka" mojej nowej audycji. :wink:



Zajawka super, z niespodzianką w środku.
Czy takie niespodzianki też będą prezentowane w nowej audycji?
Piotr Starzyński
2008-03-02 22:29:08
Mam nadzieję.
Ewa
2008-03-09 21:00:25
Piotrze, odnośnie Twojego pytania w dzisiejszej audycji, to w tytule utworu "Blue Community" chodzi nie o komunikację, lecz o społeczeństwo, smutne społeczeństwo.
Piotr Starzyński
2008-03-09 21:40:05
Dzięki, Ewo. :)
Piotr Starzyński
2008-03-16 16:19:35
Po-słuchajcie dziś przede wszystkim pewnego opowiadania i ...(Markovitzu :wink: ) Ricka WAKEMANa.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2008-03-18 18:03:52
Bogdanie...dochrapałeś się...800 postów- wybieraj coś do "Lp" z dedykacją na 30.03.08. (jeśli chcesz) :)
ratajczak bogdan
2008-03-18 22:02:49
Dziękuję Piotrze.
To była jednak czasami męcząca praca, ale dużo mi dała. Za to dziękuję wszystkim, z którymi dialogowałem.
A odnośnie wyboru nagrania, napiszę na PW.

(.)
Piotr Starzyński
2008-03-23 09:25:07
Dziś...13 rocznica powstania Katolickiego Radia Poznań ( obecnie Radio Emaus)
http://www.radioemaus.pl/
Można coś napisać (np. o audycjach :wink:)
[email protected]
Po-zdrowie-nia jubileuszowe :)
Dziś-...powtórzenie 2 pierwszych audycji...NIEMEN-znany czy nieznany. :)
Zapraszam!
Domin189
2008-03-23 17:59:53
Świetnie! No to słucham :)
Piotr Starzyński
2008-03-30 15:28:44
Dedykacje dla 3...będą 02.04, a dziś m.in.: :N: , THIRD DAY, MORNING STAR i gospel.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2008-04-13 16:26:34
Zapraszam dziś na dużo muzyki gospel ( m.in. Elvis); :N:
A zresztą...sami po-słuchajcie! :wink: :)
Piotr Starzyński
2008-04-27 14:36:45
Dziś proponuję: :N: , Leonard JONES, New Life'm, Daniel WINANS i...Sal SOLO (pamiętacie?) :)
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2008-05-04 17:35:41
Przed koncertem :N: w Sopocie '80 (TVP POLONIA g.23.40) proponuję byśmy posłuchali go w "Lp", a oprócz niego- muzykę gospel (m.in. POZNAŃSKI CHÓR GOSPEL) i...THIRD DAY.
Oprócz tego (jak zwykle) trochę tekstu do...refleksji.
Pamiętajmy o...maturze. :)
Piotr Starzyński
2008-05-11 15:29:19
Na "Zielone Świątki" po-słuchajcie polskich wykonawców spod znaku CCM ( współczesna muzyka chrześcijańska) , Matthew DONOVANa i...(oczywiście) Czesława NIEMENa.
Do usłyszenia. :)
Piotr Starzyński
2008-05-25 17:56:59
Po-słuchajmy dziś m.in. "duetu" NIEMEN & NORWID , :wink: zespołu THIRD DAY (nagrania koncertowe z 2002 i 2006r. )i...utworu- dedykacji dla naszych Mam. :)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2008-06-01 15:22:09
Dziś proponuję m.in.:
- Matthew DONOVAN
- THE INSYDERZ
- gospel
- 2x :N:
Odpocznijcie po upale! :)
Piotr Starzyński
2008-06-15 17:19:04
Po-słuchajmy dziś:
:N:
Don POTTER
THIRD DAY
gospel
:N: :)
Domin189
2008-06-15 22:15:13
Można gdzieś po-słuchać jeszcze audycji? Późno wróciłem do domu z meczu... ;)
Piotr Starzyński
2008-06-16 16:53:41
Widzę, Dominie, że ...późno :wink: .
Na razie jest to niemożliwe. :(
Piotr Starzyński
2008-06-22 16:35:24
Na czas wakacji letnich "Lista pokornych" nie będzie nadawana "na żywo".
("Niemen znany czy nieznany" jest tu- oczywiście też wcześniej nagrywany:)
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
CCM , Słowo i :N: będą bez rzeczywistej obecności prowadzącego :wink: , ale ...i tak zachęcam do słuchania :) , bo niektórzy realizatorzy przygotowują to bardzo ciekawie.
Piotr Starzyński
2008-08-10 10:14:46
Od dzisiaj w "Liście pokornych" przez 3 tygodnie będzie m.in. powtórka rozmów z p.Małgorzatą NIEMEN z audycji "NIEMEN znany czy nieznany?".
Zapraszam od godz.21.00 do 22.00 (nie tylko dziś!) :)
Piotr Starzyński
2008-08-17 13:37:12
Dzis kolejne 2 czesci rozmowy.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2008-08-24 17:12:45
Zapraszam dzis na ostatnia czesc rozmowy z p. Malgorzata NIEMEN, muzyke :N: i...inna. :)
Piotr Starzyński
2008-09-06 18:34:53
Od niedzieli 07.09.08 w "Liście pokornych" we wrześniu- powtórka rozmów z Romanem RADOSZEWSKIm, z MUZYKĄ :N: ( od razu po 2 audycje).
Znacie? no to...po-słuchajcie, jeśli nie- to...tym bardziej!.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2008-10-12 17:45:02
Zapraszam na dzisiejszą , ostatnią część rozmowy z Romanem RADOSZEWSKIm , kilka utworów :N: i Muzykę spod znaku CCM (współczesna muzyka chrześcijańska).
Po-zdrowie-nia serdeczne :) :) :) :)
Ewa
2008-10-13 17:33:41
Szkoda, że to już koniec rozmowy z Romanem Radoszewskim, z ciekawością słuchałam kolejnych odcinków.
Myślę, że warto i na forum odnotować, że Roman pracuje nad studium "Niemen a Norwid. Interpretacje, inspiracje, światopogląd", bo to ciekawa wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch panów N. :)
Piotr Starzyński
2008-10-26 18:30:39
Dzisiaj będzie można posłuchać (oprócz muzyki CCM) m.in. ...zespołu U2.
Serdecznie zapraszam. :) :)
Piotr Starzyński
2008-11-02 18:27:30
Zapraszam dziś na...wspominanie TYCH, którzy odeszli.
Będzie też ...komunikat. :) :)
Zapraszam!
Piotr Starzyński
2008-11-09 17:10:53
Po-wspominajmy dziś...jeszcze trochę. :|
Piotr Starzyński
2008-11-16 17:11:48
Czy czujesz bluesa?
Po-słuchaj go dzisiaj w "Liście pokornych", a także ...ska.
:) :)
Stach
2008-11-18 09:47:32
Piotrze, dziś otrzymałem informację ,że w wczoraj była audycja w której Ty wspomniałeś o festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
Niestety nie mogłem słuchac Twojej audycji,pracowałem od 14 do 23.
Serdecznie DZIEKUJĘ za popularyzowanie twórczości Czesława Niemena.
:D ale dzięki wspaniałej osobie ,Ewie miałem możliwośc odsłuchania.Jestem bardzo rad,że sporo miejsca poświęciłeś Niemenowi, który jest inspiracją dla mlodych artystów. Dziekuję za "Terrę Defloratę".
Piotr Starzyński
2008-11-23 18:07:48
Dziś Glenna KAISERa CD...c.d.. ,najnowsze WOW GOSPEL i ...trochę :N: .
Piotr Starzyński
2008-11-30 18:19:11
Po-słuchajcie dziś m.in jednego z najlepszych zespołów CCM- DELIRIOUS. :)
Będą w katowickim Spodku 17.12.08.
:N: ,jak zwykle ,audycję rozpoczyna i (dziś) kończy. :) :)
Piotr Starzyński
2008-12-14 16:02:22
Zapraszam dziś do po-słuchania mało znanego CD Ricka W. i "nowego" :N: . :)
Piotr Starzyński
2008-12-21 16:38:13
Ricka WAKEMANa c.d. :)
Piotr Starzyński
2009-01-04 16:59:41
Zanurzmy się dzisiaj w kolędy i pastorałki- różne :wink: ( także ktoś kolęduje dla ...Maćka :) ) i po-słuchajmy pewnego
przesłania u progu nowego roku.
Po-ZDROWIE-nia :)
Piotr Starzyński
2009-01-11 16:16:52
Zapraszam do po-słuchania dzisiaj trochę"poznańskiego" gospel (dziś idę na koncert finałowy VI Poznańskich Warsztatów Gospel- śpiewa też Natalia NIEMEN :) :) ),
kolęd ( min. THE MOODY BLUES! )
i :N: (x 2).
Piotr Starzyński
2009-01-18 17:09:49
"...niepokorny- spokorniały..." :N: dziś w "Liście pokornych"; "Co po nas (nim)"... :?: :) :)
Piotr Starzyński
2009-02-01 16:08:11
Zapraszam dziś do po-słuchania m.in. utworów gospel w stylu...rhytm & blues- mnie się bardzo podobają. :) :) :) :)
:N: też będzie ( a jakże!)
Piotr Starzyński
2009-02-15 17:29:02
"...niepokorny- spokorniały..." :N: dziś w "Liście pokornych"; -krótko... :wink: :)
Piotr Starzyński
2009-04-05 18:01:17
Po-słuchajmy dziś w "Lp" JESUS CHRIST SUPERSTAR i... :N:
Piotr Starzyński
2009-06-28 17:37:33
Dawno mnie tu nie było...(czy tylko mnie? :wink: :) )
Dziś ostatnia audycja przed wakacjami.
Będzie trochę :N: i country gospel.
Bardzo serdecznie zapraszam! :) :)
ratajczak bogdan
2009-07-23 10:52:56
Piotr Starzyński
Dziś ostatnia audycja przed wakacjami.

Piotrze, a kiedy wznawiasz swoje powakacyjne audycje?

(*)
Piotr Starzyński
2009-07-29 18:33:23
Bogdanie,
z audycjami "na żywo" wracam w...październiku ( niektóre audycje maja takie swoje przerwy urlopowe :wink: )
Audycje jednak są w niedziele i poniedziałki po godz.21 nadawane, aczkolwiek poniedziałkowe jako"powtórki".
Po-zdrowie-nia i..do usłyszenia. :) :) :) :)
ratajczak bogdan
2009-07-29 19:08:23
Piotrze, to zaledwie dwa miesiące i słyszymy się znowu "na żywo".
A przez ten czas nabieraj sił, bo przed Tobą długa jesień, zima i wiosna z Niemenem będzie znowu mocno Cię absorbowała i wymagała sporego wysiłku z Twojej strony.
A do niedzielno-poniedziałkowych audycji - oczywiście zajrzę (w miare możliwości).
Pozdrawiam serdecznie. :)

(*)
Piotr Starzyński
2009-10-04 17:04:50
Moja nieobecność "na żywo" w "Liście pokornych" przedłużyła się do trzech miesięcy :( :wink: , ale...dziś wracam- z nowymi siłami, mam nadzieję, że niektórzy z WAS podążą znowu ze mną ścieżką pięknej muzyki o treściach chrześcijańskich. :) :)
Dziś m.in. największe przeboje CCM, suita Dona POTTERa i... :N:
Przypominam, że spotykamy się o godz.21.
Po-zdrowie-nia jesienne. :D :D
Piotr Starzyński
2009-10-25 18:01:04
I dziś możemy po-słuchać m.in. muzyki gospel, Dona POTTERa (24 minutowa konpozycja !) i :N: .
Po-zdrowie-nia i...do usłyszenia. :)
Piotr Starzyński
2009-11-01 18:11:08
Zachęcam do posłuchania dzisiaj...Nie-OBECNYCH... :cry: :cry: :cry: :cry: :)
Piotr Starzyński
2009-12-20 15:42:17
Będzie dziś trochę śniegowo, trochę...Niemenowo. :) :) :wink:
Zapraszam! :)
Markovitz
2009-12-20 16:48:59
To pewnie bez "elegii" się nie obejdzie :)

Warto od czasu do czasu przypomnieć porę emisji tej audycji Piotra :

-w każdą niedzielę, kilka minut po 21-ej w => Radio Emaus 8)
Piotr Starzyński
2009-12-21 16:27:24
Markovitz napisał:
To pewnie bez "elegii" się nie obejdzie

A obyło się :wink: (choć to bardzo ładny utwór)
Dzięki, Markovitzu za przypomnienie terminów "Lp". :)
Piotr Starzyński
2009-12-27 16:15:03
" Czy prawdą jest, że się Prawda urodziła..." i inne teksty z muzyką :N:
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2010-01-03 14:31:07
Dziś kolędy- zagraniczne ( np.THE MOODY BLUES, Jose FELICIANO) i polskie.
:N: oczywiście też będzie. :wink: :)
Markovitz
2010-01-03 20:45:11
Dzięki za słowo o problemach stacji TVP Kultura, dzięki za Skaldów, dzięki za Slade :)
Piotr Starzyński
2010-01-04 22:13:03
Dzięki za...słuchanie :wink: :)
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2010-01-16 18:19:54
17 stycznia 2010r. w "Liście pokornych " ( i przez cały dzień w Radiu Emaus) z muzyką i...słowem :N: .
Zapraszam bardzo! :D :D :D :D
Piotr Starzyński
2010-01-31 18:45:26
Dziś w aud."Lista pokornych"- m.in.Smokey ROBINSON, Don POTTER (warto po-słuchać- bardzo, chociaż jeden raz! :D ) i... :N: :wink: :D
Po-zdrowie-nia :D :) :D :)
Piotr Starzyński
2010-02-14 17:11:05
Zapraszam dzisiaj na nietypową "Listę pokornych"- będzie śpiewana wersja starotestamentalnej "Pieśni nad Pieśniami" króla Salomona, nagrana w 1996, jest to duet wokalny- Teresa i ja.
Zapraszam. :D
Piotr Starzyński
2010-03-28 16:32:53
Zaprezentuję( przypomnę :wink: ) dzisiaj m.in. obszerne fragmenty rock opery- "JESUS CHRIST SUPERSTAR".
Po-zdrowie-nia :D
Piotr Starzyński
2010-04-18 17:32:07
Może zechcecie po-słuchać dzisiaj myśli n.t. straty i... ukrytej łaski. :?:
Będzie to zilustrowane muzyką m.in. J.S.BACHa czy... Johnny CASHA i :N: .
Kto może- zapraszam.
Piotr Starzyński
2010-05-09 17:55:10
Zapraszam dziś po godz. 21.00 na c.d. rozważań na temat ukrytej łaski w...stracie, ilustrowanych utworami m.in. Marilyn BAKER, Dona POTTERA i :N: :D
Piotr Starzyński
2010-06-06 17:04:04
Zapraszam dziś do posłuchania m.in. nowej CD- Toby MAC, poza tym zagraniczna i polska muzyka o treściach chrześcijańskich i ... :N: :D
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2010-10-03 17:04:33
Po przerwie wakacyjnej :!: ponownie zapraszam do audycji "Lista pokornych", ale po godz.20.00 ( do 21.00).
Będzie i Toby MAC (Polecam! :D ) i...Czesław NIEMEN ( też polecam :wink: ).
Audycja poniedziałkowa "NIEMEN znany czy nieznany" też zaczyna się po godz.20.00 i trwa do godz.21.00.
Po-zdrowie-nia :D
Piotr Starzyński
2010-10-28 19:15:47
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-10-28 19:15:47 przez Piotr Starzyński
Coś takiego możecie usłyszeć w aud. Lista pokornych
Dedykuję to GraCji...z sympatii ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=IXhwFCWu ... re=related
GraCja
2010-10-30 17:06:46
Piotr StarzyńskiCoś takiego możecie usłyszeć w aud. Lista pokornych
Dedykuję to Gracji...z sympatii ;-)
Powiem, Piotrze, że jestem mile zaskoczona, nie tylko Twoją dedykacją, ale nawet tym sympatycznym brzmieniem tegoż przedstawionego przez Ciebie zespołu.
Jakoś nie trafiłam na nich dotychczas. W ogóle mało słucham radyjka, bo tyle różnych spraw, postów...
no i teraz już nie jeżdżę sobie tak beztrosko po Polsce jak w poprzednich latach, więc radyjko rzadko włączone, ale postaram się prezentowanych tutaj audycji nie zapominać. A są jak widzę na prawdę świetnie warsztatowo i tematycznie dobrane.
Więc dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :D
Piotr Starzyński
2010-10-30 17:27:54
A jutro, GraCjo, dopiero będą artyści,...z tych którzy odeszli :( , że wymienię tylko niektórych:
Johnny CASH
Mahalia JACKSON
Elvis PRESLEY
Wilson PICKETT

:N:
Marek GRECHUTA
Tadeusz NALEPA
Wojciech SKOWROŃSKI itd.
Słuchajcie koniecznie!
Po-zdrowie-nia :D
GraCja
2010-10-30 18:36:59
Właśnie zbliża się wyznaczony dzień w większości wolny od pracy, który możemy w dużej mierze poświęcić na spotkania z rodziną, różne rozmowy, wspomnienia nie tylko o tych, których mięliśmy blisko siebie na co dzień, ale również tych, którzy wywarli jakikolwiek pośredni a nawet bezpośredni wpływ na nasze postrzeganie innych ludzi, ich problemy i własne doświadczenia.
Myślę, że to potrzebna taka możliwość zadumy, tym bardziej, że jest wówczas okazja do zaprezentowania wspomnień i przypomnień wielu artystów, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie wspaniały ślad, różnorodną twórczość ku zachwyceniu i kolejnemu rozwojowi następnych pokoleń.
Nawet właśnie po tych wspomnieniach, możemy sobie bardziej uświadomić, kto był mocno znaczącą osobą, do kogo powracamy, kogo cytujemy i kogo nucimy.

No to do jutra...
Choć...Wiem, że nie wrócisz...
Piotr Starzyński
2010-11-21 18:09:54
Zapraszam dziś do posłuchania m.in. pieśni gospel w wykonaniu Mahalii JACKSON, Elvisa i Johnny CASHa.
Ponadto początek oratorium o św. Franciszku autorstwa Joachima i Beaty MENCLÓW i ... :N: :D
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2011-01-02 18:15:07
W dzisiejszej "Liście pokornych" będzie dziś trochę więcej... "świątecznego" :N:.
Zapraszam po godz.20.00. :) :)
Piotr Starzyński
2011-01-16 14:18:28
Dziś cała "Lista pokornych" z twórczością :N: i fragmentami Pisma Świętego.
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2011-02-06 17:02:13
Dziś zapraszam do posłuchania przedstawicieli muzyki gospel i CCM m.in.Toby MACa i ...Johnny CASHa.Będzie też :N: :)
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2011-05-29 14:59:18
Dawno tu nie pisałem... :?
Po-słuchajmy dziś pięknej muzyki Toby MACa, dużo muzyki gospel,nowej grupy z kręgu "współczesnej muzyki chrześcijańskiej"- LOVE STORY, Sal SOLO i :N: :) :D
Piotr Starzyński
2011-10-30 10:52:11
Zapraszam dziś na po-słuchanie Tych,którzy odeszli... będą to m.in. :N: , Ray CHARLES, Wilson PICKETT w...ciekawym repertuarze. :wink:
Po-zdrowie-nia :) :) :) :D
Piotr Starzyński
2011-11-06 17:26:07
Dziś-kontynuacja koncepcji sprzed tygodnia- m.in.- J.CASH, E.PRESLEY, O.REDDING i :N: :)
Piotr Starzyński
2011-11-13 17:32:21
Wracam dziś do prezentowania wykonawców spod znaku CCM (współczesna muzyka chrześcijańska) i rozpoczynam prezentację płyty "Pamiętam ten dzień" od...jednego utworu.
Po-zdrowie-nia :D
Piotr Starzyński
2011-12-11 16:56:41
Dziś :N: aż z 4 płyt:
"TERRA DEFLORATA"
"SEN O WARSZAWIE"
"PAMIĘTAM TEN DZIEŃ"
"SPODCHMURYKAPELUSZA"
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2011-12-18 16:42:24
Po-słuchajmy dzisiaj m.in.Johnny Casha,Raya Charlesa,Mahalię Jackson i :N: -przed-świątecznie. :)
Piotr Starzyński
2012-01-15 11:26:07
Dzisiaj cała "Lp" ku pamięci Czesława NIEMENa - w 8 rocznicę śmierci.
"Co po... nas "(nim)?
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2012-01-29 13:08:42
Proponuję dzisiaj:
Ray CHARLES
SPIRITUALS & GOSPEL SINGERS
Czesław NIEMEN
MORNING STAR

:)
Dasza
2012-02-12 18:45:05
Na prośbę Piotra informuję, że w związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin dzisiejsza "Lista pokornych" poświęcona jest w całości Czesławowi Niemenowi.
Będzie też gość.
Ewa
2012-02-15 11:45:07
Czy ktoś może nagrał tę audycję albo przynajmniej mógłby streścić rozmowę Piotra z Dionizym Piątkowskim?
Piotr Starzyński
2012-02-19 16:44:41
Po-słuchajmy dziś
Whitney HOUSTON. :(
Będą również niektórzy spośród tych, którzy zaśpiewali wczoraj w kościele baptystów w New Jersey, żegnając ją na ceremonii pogrzebowej:
BeBe i CeCe WINANS
Donnie Mc CLURKIN
Stevie WONDER
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2012-04-01 15:01:38
02.04.2012 "Lista pokornych" obchodzi...17 lecie swojego powstania.
Dziś więc przypomnę niektórych wykonawców, którzy z tą audycją byli od jej początku, m.in.zespół VINESONG, Michaela W.SMITHa i Amy GRANT.
Będzie też :N: i ...Piotr KAŁUŻNY.
Wiem, że chętnie słuchacie "3",(Markovitz :wink: ), ale Radio Emaus też istnieje.
Poważne po-zdrowie-nia...primaaprilisowe. :wink: :)
Piotr Starzyński
2012-04-15 16:55:13
Dziś możemy posłuchać m.in muzyki uwielbiającej... saksofonowej, :N: i zespołu SOUNDRISE:

http://www.bluenote.poznan.pl/program2.php?id=6
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2012-05-13 09:21:49
Dziś muzyka uwielbiająca, także na saksofonie, ale rozpoczynam też prezentowanie debiutanckiej płyty zespołu SOUNDRISE "Utwory z repertuaru Czesława Niemena".
Sam :N: też oczywiście będzie.
Po-zdrowie-nia :-)
Piotr Starzyński
2012-06-03 16:08:12
Do posłuchania dziś m.in.
Toby MAC
THIRD DAY
SOUNDRISE i :N:
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2012-06-24 09:30:57
Dziś ostatnia przed wakacjami audycja "na żywo".
W lipcu i sierpniu "Lista pokornych" będzie, lecz będą to raczej powtórki (choć nie tylko).
Posłuchajmy więc dzisiaj m.in. wersji przeboju wszech czasów :N: "Dziwny jest ten świat" sprzed prawie dokładnie...45 lat. :D
Po-zdrowie-nia i...do września :)
Piotr Starzyński
2012-09-15 21:27:33
Wracam jutro- "na żywo".
Będzie też ostro, ale również powrót do twórczości :N: :)
Zapraszam po godz.20.00
Piotr Starzyński
2012-09-30 16:31:53
Dziś możecie posłuchać zespołu LUXTORPEDA, Dona Pottera i :N: m.in. w utworze "I've been loving you to long".
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2012-11-04 15:51:39
Zapraszam dziś do...wspominek, :( m.in. :N: ,R.CHARLES, M.GRECHUTA, J.CASH, W.HOUSTON i inni.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2012-11-11 16:29:33
Dziś "Lista pokornych"- świątecznie i...patriotycznie :)
Zapraszam- m.in. :N: , ŁADYSZ, NOVI SINGERS.
Piotr Starzyński
2012-12-09 17:21:12
Po-słuchajmy dziś muzyki CCM- raczej mało znanej "szerokiemu ogółowi" :wink: , lecz na pewno wartej posłuchania, muzyki gospel, Dona Pottera i Czesława Niemena.
Zapraszam po godz.20. :)
Piotr Starzyński
2012-12-23 17:14:00
Zapraszam dziś do po-słuchania przed-świątecznej, a jednak w klimacie świątecznym, "Listy pokornych" z takimi wykonawcami jak Ray CHARLES, SPIRITUALS & GOSPEL SINGERS, Elvis PRESLEY, Czesław NIEMEN i inni.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2013-01-19 13:27:53
Jutrzejsza "Lista pokornych" w całości z utworami Cz.Niemena, z okazji 9 rocznicy śmierci :N: ,- raczej..."nieznanymi". :wink:
Zapraszam po godz.20.00.
Po-zdrowie-nia :)
irek35
2013-01-19 18:59:49
chętnie skorzystam z zaproszenia
pozdrawiam
Piotr Starzyński
2013-02-16 14:24:11
Dzień dobry WAM.
Jutro "Lista pokornych"- zapraszam na po-wspominanie Czesława :n: . :)
Trochę już czasu minęło- 74 lata...
Piotr Starzyński
2013-04-06 12:05:50
02.04.2013 audycja "Lista pokornych" osiągnęła...pełnoletność. :)
Po raz pierwszy została zaprezentowana 02.04.1995 i to nie przeze mnie lecz przez...pewną panią. :wink:
Ja dołączyłem gdzieś po 30 audycjach.
Zapraszam WAS więc bardzo serdecznie na to jubileuszowe wydanie "Lp" (w niedzielę, 07.04), w którym przypomnę utwory...znane i nieznane :wink: , szczególnie te najstarsze (najlepsze, bo wspominane z sentymentem?), większość jednak z tych ulubionych prowadzącego.
Nie zabraknie i Czesława Niemena, który zawsze był w tej audycji, (gdy tylko zacząłem ją prowadzić)...i jest nadal. :D
Raz jeszcze zapraszam na ucztę muzyczną i... (mam nadzieję) duchową.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2013-05-05 14:26:56
Dziś usłyszymy nowe zespoły, gospel z Filadelfii a także echo...Polskiego Topu Wszechczasów z piosenkami :N: oczywiście.
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2013-05-19 15:37:31
Zapraszam WAS do posłuchania dzisiejszej "Listy pokornych".
Kończę przypominanie płyty "Czy mnie jeszcze pamiętasz" Cz.Niemena z roku 1968, a zaczynam prezentowanie CD Dona Pottera "A Song For Poland" nagranego "na żywo" w...Polsce w roku 2010.
Takiej muzyki w innych stacjach nie usłyszycie! :wink:
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2013-06-09 16:57:16
Dziś m.in. kończę prezentowanie płyty "Russische Lieder" :N: i będzie c.d.CD Dona Pottera- dłuuuuugi utwór.:-)
Piotr Starzyński
2013-06-30 15:55:50
Posłuchajmy dziś ostatniego utworu z CD Dona Pottera "A song For Poland", muzyki CCM, gospel i :N:
To ostatnia audycja przed wakacjami "na żywo"; następne od września.
Zapraszam, pozdrawiam i życzę wypoczynku tym, którzy odpoczywać będą . :)
Piotr Starzyński
2013-10-27 17:41:28
Dziś...WSPOMNIENIE- tych, którzy odeszli, poczynając od roku 2003; cz.1:
J.C.
C.N.
R.C.
M.K.
W.P.
T.N.
M.G.
M.J.
A.W.
W.H.
Jeśli zdążę, to ich wszystkich usłyszycie.
Podomyślajcie się trochę, kogo te inicjały oznaczają; może ktoś spróbuje zgadnąć przed audycją? ;-)
Po-zdrowie-nia.:-)
kangie
2013-10-27 18:33:48
Może zacznę:

J.C.
C.N. - Czesław Niemen
R.C. - Romuald Czystaw (2010 ??)
M.K. - Mira Kubasińska
W.P.
T.N. - Tadeusz Nalepa
M.G. - Marek Grechuta
M.J. - Michael Jackson / Marek Jackowski
A.W. - Amy Winehouse
W.H. - Whitney Houston
Tadeusz
2013-10-27 19:18:33
kangie zrobił dobrą robotę, ja ją dokończę:

J.C.- Johnny Cash ( po polsku: Jasio Gotówka :D )

http://www.youtube.com/watch?v=k7K4jH7NqUw

W.P.-Wilson Pickett

http://www.youtube.com/watch?v=PCwJWcLvRPg

Wilson Pickett, obok Otsia Reddinga i Arehty Franklin, należy do moich najulubieńszych przedstawicieli wokalistów soulowych. Ich płyty zajmują w moim skromnym zbiorze honorowe miejsce.

Jonnhy Cash nie specjalnie mnie fascynuje- podobnie jak sam gatunek country- choć to bardzo charyzmatyczna postać.

kangie odgadł:
M.J. - Michael Jackson / Marek Jackowski

Gratulacje, bardzo czujna odpowiedź...!!!
Piotr Starzyński
2013-10-27 21:30:58
Brawo, kangie.
Bardzo dużo trafiłeś.
Jeśli mogę Ci coś doradzić, to posłuchaj ostatnich CD Johnny CASHa, tam słychać w jego głosie..., a z resztą sam posłuchaj. ;-)
Natomiast Wilsona PICKETTa- prawie wszystko..., żył tyle , co Czesław- 65 lat, do końca tryskał energią. :-)
Tadeuszu, Ty zgadłeś, czy już...wysłyszałeś?
Tadeusz
2013-10-28 06:45:09
Piotr napisał:
Tadeuszu, Ty zgadłeś, czy już...wysłyszałeś?


Czyżbyś podejrzewał mnie o "pompowanie kół" ? To byłoby zbyt łatwe, a zabawa stałaby się pozbawiona sensu i przyjemności.

P.S. Zgadłem, choć miałem trudności, bo inicjały J.C. skojarzyły mi się z Janem Chryzostomem Paskiem - a W.P. z Waldemarem Pawlakiem ( politycznie prawie martwy, więc żadne to faux pas takie skojarzenie) :lol:
Piotr Starzyński
2013-10-28 10:20:33
Sorry,...solenizancie. :oops: :wink: .
Po-zdrowie-nia dla Tadeuszów...też. :D
Tadeusz
2013-10-28 14:21:51
Piotr napisał:
Po-zdrowie-nia dla Tadeuszów...też. :D


Dziękuję
Radosny to dla mnie dzień, ale jednocześnie budzący – po raz pierwszy w życiu - głębszą refleksję, bowiem w dniu swoich imienin zmarł człowiek pokorny- Tadeusz Mazowiecki - człowiek do bólu uczciwy, który nikomu, nigdy, nie wyrządził krzywdy.
Dziwne- polityk, a pozbawiony hipokryzji i zakusów na profity z posianej władzy. Nie podróżował do Peru na Machu Picchu, ani do Afryki, żeby sprzedać w Demokratycznej Republice Kongo dwie ogrodowe kosiarki ręczne ( cel i efekt businessowo-politycznej podróży naszego umiłowanego, genialnego słoneczka Andów, Donalda Tuska ) i pogaworzyć z wykształconym szamanem po Sorbonie ( my też mamy wykształconych zaklinaczy rzeczywistości, np. ministra Radosława Sikorskiego, absolwenta Uniwersytetu Oksfordzkiego) o wpływie faz księżyca na krzywą odchylenia standardowego ilości narodzonych i obrzezanych dziewczynek w plenieniach Hutu i Tutsi .
Miało nie być na forum o polityce, ale facetów w peruwiańskich czapeczkach i z piłką pod pachą, oraz wyznawców tajemniczych wybuchów należy tępić na każdym kroku i przy każdej okazji. Nie wolno dawać sobie robić galarety z mózgu!!!

Po co to piszę? Piszę to po to , aby uzmysłowić, że wśród nas istnieją ludzie pokorni, których na co dzień nie zauważamy, a dzięki którym przechowane będą podstawowe wartości moralne. Brzmi to na pewno patetycznie, ale ten patos wart jest uwagi i jest całkowicie uzasadniony...
kangie
2013-10-28 19:45:37
Wszystkiego najlepszego, Tadeuszu. Ladnie napisane...
Piotr Starzyński
2013-11-03 17:51:11
Dziś WSPOMNIENIA c.d. :)
dzek
2013-11-04 06:00:39
Oglądałem wczoraj uroczystości pogrzebowe Tadeusza Mazowieckiego i płakałem jak bóbr.Na tym poprzestanę.
Piotr Starzyński
2013-11-17 16:52:25
To może dzisiaj, dzeku. :wink:
Będzie trochę patetycznie i... patriotycznie.
P.s. Innych także zapraszam do po-słuchania. :)
Po-zdrowie-nia P.S.
Piotr Starzyński
2013-12-08 16:43:55
Dziś możemy posłuchać m.in.
Raya Charlesa, Bobby McFerrina ( z jego najnowszej płyty SPIRITYOUALL) i :N:.
Mam zamiar od dziś prezentować (prawie w każdej audycji) różnych "znanych i nieznanych" :wink: Artystów.
Zainspirował mnie...Alice Cooper. :evil:
Rozpoczynam od...Raya Charlesa. Może być?
Wiem, wiem, ale...Johna Lennona przypominają dziś inni. :wink: A poza tym...nie mam jego płyt. :(
Zapraszam.:-)
Piotr Starzyński
2013-12-15 11:35:10
Po Rayu Charlesie na dziś wybrałem 2 nagrania Elvisa Presleya, będzie też nadal Bobby McFerrin i :N:.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2013-12-22 18:07:02
Po-słuchajmy dziś trochę utworów zbliżających nas do Świąt; oprócz tego z Panteonu- Johnny Cash.

Na Święta i cały rok 2014 życzę WAM wszystkim tej Miłości z 1 Listu do Koryntian 13,1-13.

Posłuchamy dziś jego obszernych fragmentów w wykonaniu :N: :D
Piotr Starzyński
2014-01-04 12:35:58
Wszystkim sympatykom Czesława :N: życzę Nieme-NOWEGO roku.
Wiemy i pamiętamy- 16.02.2014 roku skończyłby 75 lat, a 17.01.2014 przypada 10 rocznica Jego śmierci.
Moja audycja w całości Jemu poświęcona będzie prawdopodobnie 19.01.2014. :)
Piotr Starzyński
2014-01-12 12:43:55
Dziś jeszcze trochę muzycznych klimatów świątecznych.
Z Panteonu proponuję dziś W.P. (Zgadujcie, proszę, kto zacz.) :)
:N:? - m.in. z płyt z lat 1989 i 2001.
Piotr Starzyński
2014-01-19 12:07:40
Dzień dobry.
Postaram się dziś zmieścić 10 utworów Czesława Niemena z różnych okresów Jego twórczości- prawie...40 lat.
Uff! :!: Niełatwe to, ale...przyjemne. :)
Zapraszam bardzo- po godz.20.00.
Piotr Starzyński
2014-02-07 14:19:59
Dzień dobry.
Kilka dni temu natknąłem się na kasetę magnetofo-nową (nie całkiem nową :wink: ) z Koncertu Specjalnego :N: zorganizowanego w Poznaniu przez Krzysztofa Wodniczaka w poznańskiej Auli UAM...07.02.1994 roku, dziś mija 20 lat (wykonał wtedy m.in. ten słynny fragment trwający ok.35" piosenki MALAGUENA: ale też i piosenki i utwory z prawie wszystkich swoich polskich płyt łącznie z tymi z roku 1989 i wydanej dopiero w roku 2001.
16.02.minie 75 lat jak Czesław Juliusz Wydrzycki przyszedł na ten "dziwny świat".
W dniu tym zapraszam na moją audycję całą jemu poświęconą. :-)
Piotr Starzyński
2014-02-09 16:21:26
Dzisiaj będzie trochę "walentynkowo" i...purpurowo ( w dziale Panteon Muzyki)- pamiętacie utwór "Child In Time"? - ano właśnie. :wink:
Będzie też kilka słów na temat widowiska NIEMEN INACZEJ...i nie tylko.
Zapraszam. :)
Markovitz
2014-02-09 16:56:30
Piotr StarzyńskiKilka dni temu natknąłem się na kasetę magnetofonową ... z Koncertu Specjalnego... w poznańskiej Auli UAM

Piotrze - skoro już się natknąłeś, to może odszukaj kaseciak i zaprezentuj nam... :idea:

.. w którąś niedzielę po 20.10 w :arrow: Radio Emaus
Piotr Starzyński
2014-02-09 17:04:02
Oj, Ty masz, Markovitzu, pomysły , zresztą czasem niezłe, tylko że... jakość nagrania- nie do zaakceptowania, przynajmniej na antenie radiowej, po 20.05. :wink:
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2014-02-15 21:04:07
W niedzielę 16 lutego przypada 75 rocznica urodzin Czesława Niemena. 17 stycznia minęła 10 rocznica jego śmierci.

Rozmowy z Natalią Niemen, zapowiedzi koncertów, utwory znane i nieznane w naszym programie. Sobota godz. 9.30 i 11.10 oraz niedziela godz. 20.05 - audycja Piotra Starzyńskiego.



http://www.radioemaus.pl/#/pl/aktualnos ... iemen.html


A przy okazji...
Czego...nie będzie w mojej audycji?
- utworów z pierwszych...wielu płyt, (chyba, że ich inne wersje :wink:)
- muzyki teatralnej i filmowej (nie zmieszczę czasowo)
A co będzie?
- trochę :N: na pomieszane języki
- :N: orientalny
- IDEE FIXE- też...a nawet coś więcej.
Starczy, zachęciłem WAS do słuchania? Cieszę się. :-)
Piotr Starzyński
2014-03-09 17:53:23
Po-słuchajmy dzisiaj muzyki gospel rodem z LA., Dona Pottera oraz :N: z płyt:
-TERRA DEFLORATA
- NIEMEN ENIGMATIC
i z DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2014-03-16 14:11:13
Dziś w audycji proponuję muzykę CCM, w Panteonie- Mahalię JACKSON, oczywiście :N: i ciekawy tekst pt. Dwukrotnie uratowany.
Zapraszam i pozdrawiam. :-)
Veriton
2014-03-16 21:51:21
Słuchałem :) Niemena mało, Mahalii mało, ale nie żałuję.
Piotr Starzyński
2014-03-16 22:12:34
Miło mi,
Veritonie., że sluchałeś :)
:N: będzie co tydzień, natomiast innych z Panteonu Muzyki prezentuję zazwyczaj dwa utwory;
na razie chcę każdemu z nich dać kilka minut w mojej audycji, a potem (kiedy? :wink: )- zobaczymy.
Natomiast na prośbę słuchaczy mogę przedstawiać więcej utworów danego wykonawcy, np. Mahalii JACKSON. :wink:
Po-zdrowie-nia :)
Veriton
2014-03-17 19:10:40
Zdaję sobie sprawę z tego, że każda audycja radiowa ma swoje ograniczenia, dlatego nie nalegam na prezentowanie większej liczby piosenek, ale z tym większym zainteresowaniem słucham odautorskich komentarzy na temat każdej jednej.
Odwzajemniam pozdrowienia :)
Piotr Starzyński
2014-04-06 10:22:43
Po-słuchajmy dziś m.in. muzyki gospel z Atlanty, :N: z kilku płyt i Dona POTTERA.
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2014-04-13 10:21:21
Zapraszam dziś na...nieco więcej refleksji, także w muzyce.
Usłyszymy:
Piotra Kałużnego w pieśniach pasyjnych na fortepian, Stanisława Soykę i :N: .
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2014-05-04 10:13:38
Cześć.
Dziś proponuję po-słuchać m.in.:
Emmylou HARRIS +...Robert DUVALL ( znacie go? :wink: )
gospel z Atlanty
:N:- m.in. z płyty NIEMEN AEROLIT
Do usłyszenia. :)
Piotr Starzyński
2014-05-11 09:21:54
Dzień dobry.
Możecie dziś posłuchać min. zespołu FESTA (polecam- czyste... uwielbienie po polsku- nie banalne), c.d. :N: i Dona Pottera (tym razem mocne uwielbienie nie po polsku). :-)
Piotr Starzyński
2014-06-01 16:43:50
Posłuchajmy dzisiaj CCM Music (współczesna muzyka chrześcijańska) m.in. z Atlanty oraz :N:... "dziecięcego".
Tytuły piosenek :N: :
P.
J.S.E.Z.
C.j.r. :wink:
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2014-06-08 15:32:17
Cześć WAM.
Posłuchajmy dziś m.in. gospel z Atlanty- takie sympatyczne klimaty, prawie soul... :), no i trochę :N: w swoim repertuarze wybranym przez niektórych debiutantów na 51 KFPP w Opolu 2014r. i z płyty NIEMEN AEROLIT.
Zapraszam po godz.20.00. :-)
Piotr Starzyński
2014-06-29 10:43:10
Cześć.
Zapraszam dziś na ostatnią przed wakacjami audycję "na żywo".
Po-słuchajmy dobrej muzyki CCM i :N: ...na lato (przynajmniej tak to mi się kojarzy)
Dziękuję słuchającym dotychczas i zapraszam na wakacyjne powtórki ( :N: nie zabraknie). :wink:
Pięknego odpoczynku...każdemu- krótszego lub dłuższego. :)
Piotr Starzyński
2014-09-07 11:00:19
Cześć WAM.
Wracam do audycji "na żywo". :N: też będzie. :D
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2014-10-11 16:45:34
Dzień dobry wszystkim.
Jutro...1000 audycja "Lista pokornych". :D
Będzie trochę wspomnień i... :N: .
Zapraszam bardzo po godz.20.00. :)
Piotr Starzyński
2014-11-02 17:56:21
Znacie?...No to po-słuchajcie. :wink:
Przede wszystkim tych, którzy odeszli... na tę lepszą stronę nieba. :)
Piotr Starzyński
2014-12-21 11:05:07
Dziś zapraszam na muzykę przed-świąteczną, a w części :N: - fragmenty " A miłość największym jest darem".
Piotr Starzyński
2015-01-18 11:47:28
Zapraszam dziś na audycję rocznicową- cała o i z Twórczością :N:.
Piotr Starzyński
2015-02-08 15:45:04
Dzień dobry WAM.
Dziś m.in. w Panteonie Muzyki lubiany przez niektórych :wink: ...B S & T.
Także :N: z N.AE./ KATHARSIS.
Zapraszam. :-)
Piotr Starzyński
2015-02-15 11:02:29
Cześć.
Dziś Niemenowo- urodzinowo.
NIEMEN ZNANY CZY NIEZNANY. :wink:
Zapraszam bardzo po godz.20.00. :D
Piotr Starzyński
2015-04-26 15:10:08
Cześć WAM.
W "Liście pokornych" oprócz muzyki CCM możecie dziś usłyszeć c.d. CD :N: N.AE./KATHARSIS
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2015-09-12 19:56:00
Dzień dobry wieczór. :wink:

Polecam na jutro:

https://www.facebook.com/RadioEmausPoznan?fref=photo

Po-zdrowie-nia:-)
Piotr Starzyński
2015-09-25 10:38:35
Audycji (opowiadam o :N: ...też :wink: ) można po-słuchać wpisując na You Tube:


Piotr Starzynski znany czy nieznany.
Piotr Starzyński
2015-10-04 09:27:59
Cześć.
Dziś w mojej audycji puszczę kilka piosenek do słów Franciszka Walickiego m.in. :N: ... :(
Piotr Starzyński
2016-01-16 12:09:38
Zapraszam jutro na audycję rocznicową- 12 rocznica śmierci Czesława Niemena- od godz.20.04 :wink: całe 50 minut o i z Twórczością :N:.
Utwory nieznane i znane. :)
Piotr Starzyński
2016-02-14 15:48:35
Dziś audycja Urodzinowa.
16.02.2016 roku :N: skończyłby 77 lat.
W Studiu będę miał również gościa ( raczej nieznanego).
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2016-09-25 16:39:57
Dziś w "Liście pokornych" muzycznie także o XII Zlocie Miłośników Twórczości Czesława Niemena, który odbył się w Bydgoszczy w dniach od 23 do 25 września b.r.
Zapraszam po godz.20.00 :)
Piotr Starzyński
2016-11-06 11:36:25
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2016-11-06 11:36:25 przez Piotr Starzyński
Dzień dobry wszystkim.
W dzisiejszej audycji po-wspominam, tych którzy odeszli...
Chciałoby się komuś rozszyfrować inicjały tych, których dziś przypomnę?
C.N. :N: ( dla ułatwienia ;-))
R.C.
A.R.
K.K.
M.K.
T.N.
J.C.
M.G.
W.P.
M.J.
Zapraszam.
Po-zdrowienia.:-)
Piotr Starzyński
2016-11-09 18:54:56
Dobry wieczór.
Kogo (nie) usłyszeliście:
Ray CHARLES
Ada RUSOWICZ
Krzysztof KLENCZON
Mira KUBASIŃSKA
Tadeusz NALEPA
Johnny CASH
Marek GRECHUTA
Wilson PICKETT
Mahalia JACKSON

Po-zdrowie-nia.:-)
Piotr Starzyński
2017-01-08 11:43:30
Dzień dobry.
Zapraszam dziś na "Listę pokornych" o numerze...1100( tyle ich było, gdy zacząłem je liczyć, wcześniej też były, ale nie liczyłem, że...tak długo potrwają :wink: )
W audycji m.in. zespół TGD, Elvis PRESLEY, CZERWONE GITARY( wiadomo dlaczego...) i :N: "świątecznie".
Po-zdrowie-nia (dla wiernych słuchaczy...też). :)
Piotr Starzyński
2017-02-12 17:03:30
Dobry wieczór.
Dziś będzie Niemenowo- urodzinowo.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2019-01-17 18:28:08
Dobry wieczór.
Jutro w "Liście pokornych" audycja z okazji 15 lat śmierci Czesława Niemena . (po godz...22.00- nowy termin i godzina)
Na początku moje...wspominanie o :N: , a później...już znacie.
Ewa
2019-01-20 14:37:15
Słuchałam, Piotrze. Dzięki. :)
Piotr Starzyński
2019-01-20 14:52:48
A nie mówiłem...Niemen znany. :wink:
Ewa
2019-01-25 19:50:36
Na you tube można posłuchać audycji Radia Emaus o naszym Piotrze. :D
Tytuł audycji: "Piotr Starzyński znany, czy nieznany".

https://www.youtube.com/watch?v=ebFG_mVrUw8
Piotr Starzyński
2019-02-15 18:27:21
Dobry wieczór.
Nic nowego z Czesława Niemena...?
Jutro :N: miałby 80 lat.
Po-słuchajcie dzisiaj- Radio Emaus- po godz. 22. Zapraszam.
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2020-01-15 14:26:57
Dzień dobry.
17.01.2020 "Lista pokornych" w Radiu Emaus cała dla :N: .
Zapraszam do po-słuchania o g.22. :)
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Marios
2020-01-17 23:07:03
Naprawdę przyjemnie słuchało mi się audycji Piotra Starzyńskiego w Radio Emaus. Wypowiedzi Niemena - zmiksowane z nieco innym repertuarem niż na pierwotnym wydawnictwie "Polskich Nagrań" z dystrybucji "Fonografiki" z 2008 roku - wypadły ciekawie. Po wysłuchaniu godzinnego spotkania z twórczością Czesława mam do ekspertów dwa pytania odnośnie zaprezentowanych nagrań:

1) Wybrzmiał utwór Strange is this world, w którym podkład instrumentalny żywcem wyjęty został z wersji w języku włoskim... (A może było odwrotnie i to wersja włoska powstała później?). To jakiś singiel? Było słychać, że jest to wersja winylowa. Kiedy to się pierwotnie ukazało i gdzie dokonano tego nagrania?

2) Piosenkę o mojej Warszawie już znam dzięki audycji Programu Pierwszego Polskiego Radia w 80 rocznicę urodzin Czesława. W radio
gościł wówczas Tadeusz Skliński. W jakich okolicznościach została nagrana ta wersja? YouTube podpowiada, że to nagranie z jakiegoś benefisu Fogga. Dla jakiej telewizji było to nagrywane i w którym roku?
Domin189
2020-01-19 14:28:20
O zarejestrowaniu anglojęzycznej wersji "Dziwnego świata" na potrzeby zaprezentowania Niemena przed anglojęzycznymi władzami CBS donosił m.in. Roman Waschko w Sztandarze Młodych (nie pomnę jednak daty!). Podczas tej samej sesji Niemen zaśpiewał covery "Spinning Wheel" i "Over The Rainbow" do muzyki przygotowanej wcześniej dla włoskich wersji tych utworów. Artysta miał nawet lecieć na Wyspy Brytyjskie, by tam dokonać nagrań, ale ostatecznie do tego nie doszło. Jednostronnie wytłoczona płyta ze "Strange Is This World" była dostępna także na targach MIDEM '71.

Nie jestem pewny, kiedy i dokładnie w związku z jaką okazją powstała "Piosenka o mojej Warszawie". Czy to był jakiś benefis Mieczysława Fogga? Czy impreza "Piosenki o naszej Warszawie", o której w swojej książce wspomina Tadeusz Skliński? Fonogram na pewno był dostępny już podczas festiwalu opolskiego w 1979.
Piotr Starzyński
2020-02-13 13:46:05
Cześć WAM.
14.02.2020 "Lista pokornych" w Radiu Emaus- 7 utworów :N: .
Zapraszam do po-słuchania o g.22.
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Piotr Starzyński
2020-08-28 13:04:34
Cześć WAM.
28.08.2020 "Lista pokornych" w Radiu Emaus cała dla :N: .- powtórka z 17.01.2020
Zapraszam do po-słuchania od g.22 do 23. :)
Kto jeszcze nie słyszał-... koniecznie dziś. :wink:
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Piotr Starzyński
2021-01-13 15:07:46
Dzień dobry.
15.01.2021 "Lista pokornych" w Radiu Emaus cała z Czesławem Niemenem .
Zapraszam do posłuchania :N: od g. 22. do g. 23. :)
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Piotr Starzyński
2021-02-19 13:11:49
Cześć.
19.02.2021 "Lista pokornych" w Radiu Emaus w większości z... :N:.
Po-wspominajmy... :)
Zapraszam do posłuchania od g. 22. do g. 23. :)
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Piotr Starzyński
2021-04-02 11:05:44
Cześć WAM.
Dzisiaj 26 rocznica audycji LISTA POKORNYCH.
Jak dobrze wiecie... :N: jest w każdej z nich i to prawie od początku jej trwania.
Zapraszam w piątki do po-słuchania, od godz.22 do 23.
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Po-zdrowie-nia serdeczne. :)
To mój post...nr 1001. :wink:
Ewa
2021-04-02 20:34:35
Piotr Starzyński
Dzisiaj 26 rocznica audycji LISTA POKORNYCH.

To mój post...nr 1001. :wink:


W takim razie należą Ci się , Piotrze, podwójne gratulacje. :D

Właśnie słucham Twojej audycji - miła dla ucha muzyka, no i Niemena też nie zabrakło. :D
Piotr Starzyński
2021-08-26 16:39:37
Zapraszam serdecznie na jutrzejsze powtórkowe wydanie audycji "Lista pokornych" z 17.01.2020.
Wiemy,...co to za data...
Cała audycja z :N:
http://www.radioemaus.pl
Godz.22- 23.
Piotr Starzyński
2021-09-29 19:44:08
Od piątku, 1. października, mam nadzieję, że do końca tego roku, w każdej "Liście pokornych" jakiś wiersz C. Norwida w wykonaniu :N:
Zapraszam do po-słuchania m.in. sympatyków dwóch panów...C.N.
Piotr Starzyński
2022-01-12 19:21:02
Dobry wieczór.
Zapraszam w piątek, 14.01.2022r., na audycję rocznicową w "Liście pokornych" ( 18 lat...)- cała o i z Twórczością Czesława Niemena :N:.
Po-zdrowie-nia serdeczne dla wszystkich, szczególnie dla jego Sympatyków. :)
Ewa
2022-01-14 09:39:03
Przypominam o dzisiejszej 18. rocznicowej audycji Piotra w całości poświęconej :N:
https://radioemaus.pl/ godz.22.00-23.00.

CN i PS.jpgCN i PS.jpg
Piotr Starzyński
2022-10-08 14:31:46
Cześć WAM.
Od 01.10.2022 audycja "Lista pokornych" jest nadawana w soboty od g.23.00 do 24.00.
Mimo...późnej pory zapraszam "nocnych Marków"...też. :wink:
:N:a usłyszymy ok. g. 23.30.
Radio Emaus- 89,8 fm
https://radioemaus.pl/
Po-zdrowie-nia serdeczne. :)
Piotr Starzyński
2022-10-29 10:51:07
Zapraszam dziś do po-słuchania Tych, którzy odeszli na...drugą stronę..., będą to m. in. :N: , Mahalia JACKSON, Wilson PICKETT, Mira KUBASIŃSKA i Marek GRECHUTA w...ciekawym repertuarze.
http://www.radioemaus.pl początek- godz. 23.00
Po-zdrowie-nia. :).
Piotr Starzyński
2023-01-13 19:48:20
Dobry wieczór.
Zapraszam w najbliższą sobotę, 14.01.2023r., na audycję przed-rocznicową w "Liście pokornych"- od g. 23.00 ( 19 lat...)- cała z Twórczością Czesława Niemena :N:.
Po-zdrowie-nia serdeczne, szczególnie dla jego Sympatyczek i...Sympatyków. :)
Przybywajcie!
Ciąg dalszy może...18.02. :wink: :?:
http://www.radioemaus.pl
Piotr Starzyński
2023-02-15 15:51:31
Nie słuchałeś, to posłuchaj, słuchałeś to...też. :wink:
Tak jak pisałem ostatnio- 18.02.2023 cd. audycji z 14.01. Zapraszam- tylko... :N:- od g.23.00 do 23.59? :)
Markovitz
2023-02-18 22:15:17
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2023-02-18 22:15:17 przez Markovitz
Wreszcie tak się złożyło, że spokojnie mogę posłuchać audycji Piotra Starzyńskiego w => Radio Emaus.

Audycja rozpoczęła się od "Statusu mojego ja".. znaczy od niemenowego punktu widzenia. Dobry poczatek 8)

A później było "Zapytaj" z zespołem Kurylewicza. A więc zapytałem siebie o mój pogląd na opinie Niemena.

Właśnie dziś przeczytałem na Forum fragment prasowej wypowiedzi Czesława na tematy światopoglądowe*.

"Rozszerzając temat na wszystkie dziedziny życia, proponuję: skromność, pokorę, bytowanie w zgodzie z naturą (..).

Męczy mnie uzurpatorska postawa ludzi. Nie zgadzam się na absolutne wywyższenie człowieka" - wyznał :N: .


I okazuje się, że trzydzieści parę lat później zgadzam się z Nim .. w niewielkim stopniu.

To jest trochę smutne, ale i w pewien sposób miłe, bo byłoby o czym porozmawiać...

Mój punkt widzenia jest od dawna antropocentryczny i bardzo mnie drażni ekstremizm ekologiczny.


Zachęcam do wysłuchania "Listy pokornych", choć ani Niemen, ani jego współpracownicy pokorni nie byli.

Raczej czupurni! Potwierdzają to wypowiedzi z płyty -> Cz. Niemen o sobie, której recenzję zamieścił Jazz Forum.

Szkoda, że audycje Piotra nie są archiwizowane na radiowej stronie albo przynajmniej raz powtarzane...


PS. Na werce z planu filmu "Sukces" widać, jak pijący z syfonu Niemen patrzy w stronę fotografującego.

A więc i On nie wszystko po latach dobrze pamiętał :) Sam film z biegiem lat też różnie oceniał.


* Wywiad dla Panoramy Leszczyńskiej z 1985r.- fragm. od pytania:
"Jaka (..) jest recepta na przyjmowanie sukcesu?" do wypowiedzi zaczynającej się od słów "Nie, nie jestem pesymistą..."
Cz_Niemen z syfonem na planie filmuy Sukces M_Piwowskiego- ilustracja posta.jpg Cz_Niemen z syfonem na planie filmuy Sukces M_Piwowskiego- ilustracja posta.jpg
Domin189
2023-02-19 15:01:15
MarkovitzNa werce z planu filmu "Sukces" widać, jak pijący z syfonu Niemen patrzy w stronę fotografującego.

A więc i On nie wszystko po latach dobrze pamiętał :)
Ze dwa-trzy lata temu pierworodna córka Niemena, Maria Gutowska, zamieściła w sieci nieco szerszy kadr tego ujęcia i opatrzyła go fragmentem wywiadu Tomasza Raczka z Niemenem ("Napiłem się prosto z syfonu. Byłem absolutnie przekonany, że nikt mnie nie widzi..."). Gdy zwróciłem jej uwagę, że przecież artysta patrzy w oko kamery, zostałem odsądzony od czci i godności, a krótka wymiana zdań z podrażnioną interlokutorką wylądowała za jej sprawą w koszu. Wniosek: nie powinno się podważać żadnych słów pana Czesława...

W tym kontekście interesujące wydaje się także wyznanie Rosława Szaybo, który twierdził, że na potrzeby okładki "Mourner's Rhapsody" wykorzystał zdjęcie paszportowe :N: - otóż kilka dni temu IPN zamieścił w sieci zdjęcie z wniosku paszportowego, które wygląda zgoła inaczej:
zdjecie_paszportowe_cn.jpgzdjecie_paszportowe_cn.jpg
- to jeszcze niczego nie dowodzi, ale budzi pewne wątpliwości.

Różnych wątpliwości dotyczących życia i twórczości Niemena jest zresztą wciąż niemało - pytanie, czy ktokolwiek, kiedykolwiek je rozwieje. Już dawno przestałem się łudzić, że książki i publikacje na temat artysty pozwolą nam go w pełni poznać.
Piotr Starzyński
2023-04-01 10:12:32
Cześć WAM.
Jutro 28 rocznica audycji LISTA POKORNYCH.
Zainaugurowali ją- Teresa SZOPKÓWNA i Krzysztof WODNICZAK, w innym radiu, i to oni jej pierwsze wydania poprowadzili, niebawem Krzysztof zaproponował mi do nich dołączenie i tak to (leciało :wink: ) się zaczęło.
Jak dobrze wiecie...Czesław NIEMEN :N: jest w każdej z nich i to prawie od początku jej trwania.
Zapraszam w soboty do po-słuchania, od godz.23, dzisiaj szczególnie. :)
Na dzisiaj wybrałem moje...ulubione utwory, po polsku i angielsku- to naprawdę...perełki (patrz utwór :n: - SONANCJA z płyty Spodchmurykapelusza.)
Zapraszam bardzo.
http://radioemaus.pl/audycje/lista-pokornych/
Po-zdrowie-nia serdeczne. :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony