Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Nowosci??? 2007-08-14 - 2007-11-27 angur 31 11744
angur
2007-08-14 04:10:30
Czy ktos z wtajemniczonych moze mi wyjasnic sprawe wydania plyt CBS "Strange..." i "Ode..." przez Metal Mind Productions?

Plyty sa do nabycia m. in. w Merlinie i Vividzie, ale - co jest bardzo zastanawiajace - posiadaja numery katalogowe GTR (Green Tree Records), czyli co :?:, legalne wznowienia "piratow"?? Czy jest na to zgoda spadkobiercow?

A do tego ceny niebotyczne, kilkakrotnie wyzsze niz za wydawnictwa GTR w eBayu czy na Allegro.
Markovitz
2007-08-14 09:02:53
Sedno wiadomości jest takie : udostępniono fanom w Polsce muzykę Niemena wydaną za granicą ponad trzydzieści lat temu i wznowioną na CD w Niemczech cztery lata temu.

Trzy lata od śmierci Artysty to w fonografii szmat czasu i w tym czasie można było podjąć trud przybliżenia słuchaczom "Strange is this World" i "Ode to Venus". Nikt już mnie nie przekona, że pierwszeństwo mają inne, bliżej niesprecyzowane projekty.
Jako fani robiliśmy wszystko, aby pamięć o nieco trudniejszej Muzyce NAE nie przepadła wśród zalewu nowości i otchłani niepamięci pokrywającej muzykę minionych dekad .

Domagaliśmy się nieoficjalnie i oficjalnie porządnego wydania boxu "Na pomieszane języki".
I ja - mimo oporów - podpisałem list w tej sprawie do Pani Małgorzaty Niemen, lecz reakcją na szczerą troskę i zainteresowanie losem twórczości Muzyka była ironia i postawa zwana obrazą majestatu.

Przed miesiącem prosiłem odpowiedzialną Osobę z Polskiego Radia : "Zróbcie coś. Te wydane na Zachodzie płyty zasługują na wznowienie w Polsce. Młodzi ludzie w większości nie znają wkładu Niemena w rozwój europejskiego rocka".

- "Dobrze. Porozmawiam. Wie pan - to są trudne rozmowy."

Tymczasem ktoś dla kogo od lat polem aktywności jest fonografia udowodnił, że dla chcącego nic trudnego...

Wydanie płyt na licencji GTR może w tej sytuacji budzić wśród słuchaczy przede wszystkim niepokój natury estetycznej, bo jak pamiętamy brzmienie nagrań z płyt GTR (o których nie wolno było nawet wspomnieć w książkach o Artyście) nie budziło zachwytu.
Nie zaprezentowano- jak dotąd - okładek tych płyt, więc nie wiadomo, czy są oparte na oryginalnych projektach graficznych ?
Źródłem wątpliwości może być też zbyt wysoka cena jak na możliwości młodych ludzi.

Natomiast jedno nie budzi moich wątpliwości : ta Muzyka powinna być dostępna w każdym sklepie muzycznym w Polsce.

Od dawna...



P>S> Niektórzy mogli sobie wczoraj przypomnieć koncert z 1973r.
Ciekawe : kiedy wszyscy chętni będą mogli go obejrzeć na oficjalnie wydanym DVD
?
angur
2007-08-14 09:57:11
wszystko sie wydalo :twisted:

Dostalem wlasnie przesylke z Vivida. Nie jest to licencja GTR, sa to po prostu plyty GTR, te same dyski i poligrafia. Nigdzie ani wzmianki o Metal Mind. Swietny pomysl :twisted: . Kupuje sie plyty od Green Tree po $10.00 i sprzedaje pod falszywa reklama po 120 zl.

Oto jak reklamuje plyty Vivid:

Wykonawca:Niemen, Czesław
Liczba nośników:1
Wytwórnia:Metal Mind Productions
Dystrybutor:Metal Mind
Numer katalogowy:CD/GTR119
Rok premiery:2007
Termin realizacji:21 dni


A w rzeczywistosci zaden tu Metal Mind, ani zaden rok 2007. Nawet sie nie postarali za te 120 zl zmienic poligrafii, pozostawiajac piracka z 2003.
Oba dyski sa juz spowrotem zapakowane i udadza sie jutro w droge powrotna z wielce uprzejmym komentarzem.

A spadkobiercy moga spac spokojnie. Ktos kto wyda majatek na te fatalnej jakosci, zgrywane z winyli niemieckie piraty, napewno nie da sie nabrac na spedzenie kolejnej pensji na jakis box, chocby remasterowany raczkami coreczki samego artysty.
Markovitz
2007-08-14 10:56:38
Rozumiem ból kolekcjonera, któremu oferuje się to samo po wyższej cenie, ale trudno mi bez zastrzeżeń zgodzić się z tak surową oceną... Pamiętajmy, że w latach 1994-1998 także u nas można było legalnie wydawać CD wyprodukowane z fonogramów wydanych przed dwudziestu laty i dawniej.

Kupuje się płyty od Green Tree po $10.00 i sprzedaje pod fałszywą reklamą po 120 zl.

Dlaczego zaraz pod "fałszywą" ?

Czy dystrybutorem w Polsce jest Metal Mind ?
Ano jest. Czy ten fakt ukrywa ? Absolutnie - nie. Firma oferuje nam płyty oficjalnie.
Dlaczego więc miałbym przypuszczać, że to coś niedozwolonego :?:

Nigdy też nie słyszałem, aby Panie Niemen wytoczyły proces jakiemuś pirackiemu wydawcy, czy dystrybutorowi. Ostrze Ich krytyki i działań prawnych zwrócone było przede wszystkim wobec pasjonatów, a szczególnie radiowców i niestrudzonego autora Dyskografii...

Tytuły wydane przez GTR były dostępne w Niemczech jeszcze przed przystąpieniem Polski do UE.
A teraz będą oficjalnie sprzedawane w Polsce.
Czy to jest naganne, że wreszcie ktoś udostępnił nam tą Muzykę ?
Ewa
2007-08-14 11:35:43
Markovitz
Nigdy też nie słyszałem, aby Panie Niemen wytoczyły proces jakiemuś pirackiemu wydawcy, czy dystrybutorowi. Ostrze Ich krytyki i działań prawnych zwrócone było przede wszystkim wobec pasjonatów, a szczególnie radiowców i niestrudzonego autora Dyskografii...

Całe szczęście, że pasjonaci nie zrażeni tymi działaniami dalej robią swoje, a najwytrwalsi fani wciąż łudzą się, że kiedyś można będzie nabyć porządnie wydane zachodnie płyty Czesława Niemena.
Może doczekają...

Tymczasem jakaś operatywna firma stara się zapełnić na rynku lukę, jaką jest brak w sklepach tych, jakże ważnych płyt. Chyba trudno ich za to ganić. :?
Może jedynie za te wyśrubowane ceny.
angur
2007-08-14 21:20:11
Markovotzu drogi, skarcony jak niegrzeczne dziecko powinienem polozyc uszy po sobie, skryc sie gdzies w kacik i przemyslec moje niecne uczynki. Niestety tego nie zrobie bo nie masz racji.

A dlaczego Markowitzu reklama jest falszywa?, bo FALSZYWA !!!

Wybiorczo jakos czytasz co Vivid reklamuje, totez Ci wskaze dwa ohydne klamstwa w tej ofercie:

A. Wytwornia: Metal Mind Productions. Prawda? Nie!!! To nawet nie jest na licencji, plyty sa wydane przez Green Tree Records!!!

B. Rok premiery: 2007. Prawda? Nie!!! Plyty wydane w 2003 - zatem nawet wymienianie okresu 1994-1998 jakos tu nie ma sensu.


Dziekuje rowniez Ewie za poparcie i zrozumienie. Tak, jakas operatywna firma... idt. Dziwne ze nie zuwazyliscie ze przeciez te plyty GTR sa w Polsce na rynku od 2003.

Kolekcjoner ma to do siebie ze szuka kazdego mozliwego wydania i jesli mu sie wciska towar FALSZYWIE go reklamujac to ma prawo sie wkurzyc. A ceny niech sobie beda wysrubowane, pod warunkiem ze oferta jest uczciwa.
Ewa
2007-08-14 22:52:08
angurDziekuje rowniez Ewie za poparcie i zrozumienie.

Angurze, nie gorączkuj się tak. :wink: Rozumiem, że jesteś wkurzony, bo dostałeś towar niezgodny z opisem. Pewnie sama też bym była wściekła.
Obwiniasz Vivid, ale przecież i Merlin ma dokładnie tę samą ofertę.
Prawdę mówiąc, też nie rozumiem, dlaczego wprowadzają ludzi w błąd. Tym bardziej, że tak łatwo można to sprawdzić. Może to jakaś stara partia towaru, a na nowej będzie już przedrukowana data i nazwa wytwórni. :?:
Ciekawe, czy w sklepie będą potrafili jakoś to wytłumaczyć.

Ale pozostaje faktem, że takie firmy (niekoniecznie uczciwe) żerują na tym, że oficjalnych płyt nie ma na rynku.
No, ale czy mamy ich ganić za taką sytuację? :?
Markovitz
2007-08-15 09:09:17
Swoją ocenę tego wydawnictwa poprzedziłem słowami : Rozumiem ból kolekcjonera, któremu oferuje się to samo po wyższej cenie... Wyraziłem też swój niepokój w związku ze skrywaniem okładki itp.

Niestety na nic :(

AngurMarkovitzu drogi, skarcony jak niegrzeczne dziecko powinienem położyć uszy po sobie, skryć sie gdzieś w kącik i przemyśleć moje niecne uczynki. Niestety tego nie zrobię bo nie masz racji.


Drogi Angurze - ostatnią rzeczą jaką bym sobie życzył, byłoby skrywanie się Twoje i innych Userów tego forum po jakiejś mojej wypowiedzi. Dopuszczam bowiem myśl, że mogę nie mieć racji, która przekonałaby wytrawnego Kolekcjonera, ale moja ocena wydawnictwa MMP wynika z innego punktu widzenia i chyba będzie bliższa tym wszystkim, którzy wolą kupić zagraniczną płytę Niemena w normalnym, dużym, znanym sklepie a nie na aukcji, czy jakimś straganie.
Bo po prostu chcą mieć gwarancję, że nabyty produkt nie jest piracki.

AngurDziwne że nie zauważyliście, że przecież te płyty GTR są w Polsce na rynku od 2003.


Trafne spostrzeżenie, ale nie do końca zgadza się z moimi odczuciami, bo niby płyty były i można je było kupić na aukcji, a także na stronie jednego z serwisów, ale jak spytać kogoś handlującego tymi płytami to się zmieszał.
Istotnie - płyty GTR były dostępne jakiś czas w dużej sieci handlowej, która fałszywie :wink: reklamuje się jako ta nie dla idiotów, ale kiedy spytałem tam sprzedawcę o zagraniczne płyty Niemena, to stwierdził, że nigdy tych płyt nie mieli !
Czyli płyty były, ale jakby ich nie było i nawet autor Dyskografii nie mógł zamieścić informacji o tym, że takie wydanie się pojawiło. I tu tkwi sedno problemu: były pirackie, czy nie ?
Przywołałem wcześniej przykład płyt wydawanych w Polsce w okresie 1994-1998 aby unaocznić Wam, iż występują wyjątki od reguły ochrony praw autorskich i być może z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia, kiedy wydano te tytuły w Niemczech, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić , aby do dużej sieci handlowej, na portale aukcyjne oraz serwisy specjalistyczne trafiały płyty pirackie i nic się nie działo !
Mimo upływu lat nie mamy jasności w temacie płyt GTR. Mało tego !
W żadnej oficjalnej wypowiedzi Spadkobierczyń, w żadnym z licznych wywiadów Pani M.Niemen, w których znalazło się miejsce nawet na opowieści o skakaniu pilotem po kanałach nie trafiłem na zdanie : nie kupujcie tych okropnych, pirackich płyt GTR, bo w 2009 zamierzamy wydać te tytuły oficjalnie.
To przecięłoby dylematy kolekcjonerów, fanów i przede wszystkim tych, którzy muzyki z tych płyt nie mieli dotąd szansy poznać i pokochać.
Dopóki nie ma oficjalnej i konkretnej obietnicy wydania tych płyt nie zgadzam się na przylepianie etykiet "fałszu" i "żerowania" na oznaczenie inicjatywy firmy, która sprawiła, że można wreszcie te płyty oficjalnie nabyć w sklepie. Takie jest moje stanowisko i nikt nie musi się z nim zgadzać 8)
Maciek
2007-08-15 11:53:57
Sam mam już dość czekania i mocno się zastanawiam, czy nie kupić wydań GTR. Do tej pory miałem nadzieję na oficjalny box, ale widzę, że jego publikacja zostało odsunięte, gdzieś tam :( Macie racje, że płyty są dostępne od dość dawna - skoro jest zapotrzebowanie na nie, to sklepy je sprowadzają. Cenę dyktuje rynek i tak np. w krakowskim Rock Serwisie można je kupić taniej http://www.rockserwis.pl/SalesQueryResu ... =11&LRN=21
Piotr Starzyński
2007-08-15 13:08:15
Faktem jest, że te CD wytwórni GTR sprzedawane już były na koncercie lutowym w Poznaniu w 2004r. poświęconym zmarłemu Cz.Niemenowi, co przysporzyło przykrości pomysłodawcy tego koncertu- Krzysztofowi W.( którego intencje, moim zdaniem, były "czyste").
Krótko potem rozmawiałem z córką Niemena i ona kategorycznie stwierdziła, że są to płyty "pirackie"( co zresztą, jej zdaniem, twierdził sam Niemen).
Taka jest prawda według mojej wiedzy.
Po-zdrowie-nia. :)
Dasza
2007-08-15 16:39:55
Ewa napisała
Obwiniasz Vivid, ale przecież i Merlin ma dokładnie tę samą ofertę.

Jestem stałym klientem Merlina i do tej pory miałam do niego zaufanie.
Jestem więc bardzo zdziwiona ,że umieścił płyty pirackie w swojej ofercie.
Brak zdjęcia okładek i brak jakiegokolwiek opisu towaru , już musi
budzić nieufność.

Co mówił Czesław Niemen o prawach do tych płyt?

„.....moje płyty firmowała CBS International i z nią miałem podpisany kontrakt,
a jej płyty wychodziły prawie w całej Europie i częściowo również w Ameryce. ...
Z jednym jest już łatwiej: z prawami autorskimi do nagrań. To, co nagrałem dla CBS,
przynależy już do mnie. – wykupiłem wszystkie prawa.
[ Dariusz Michalski -Niemen o sobie ]

Więc jak to właściwie jest z tymi prawami autorskimi?
-----------------------------------------------------------------------------------
A teraz druga strona medalu.
Prawda jest taka ,że od ponad dwóch lat jestem posiadaczką owych
czterech pirackich płyt. Szczęśliwą posiadaczką, bo to dzięki nim
poznałam dużo dobrej muzyki, która naprawdę zasługuje na to, żeby ją znać.
Wolałabym, żeby to były płyty wydane przez samego Niemena, albo przez
spadkobierczynie, wtedy ich jakość byłaby pewnie lepsza, Nie miałabym też poczucia,
że kogoś okradam, że popieram piractwo, bo nie popieram. Ale skoro tych płyt legalnych
nie ma, to co? zrezygnować ze słuchania ?
Markovitz
2007-08-15 19:03:27
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-08-15 19:03:27 przez Markovitz
Piotr Starzyński(...) rozmawiałem z córką Niemena i ona kategorycznie stwierdziła, że są to płyty "pirackie" (co zresztą, jej zdaniem, twierdził sam Niemen).

Córka twierdzi tak jak Tata, ale to jeszcze nie przesądza, że ma rację...

Omawianej tu kwestii dotyczył akurat wywiad udzielony przez Czesława w dniu 8 grudnia 2003r. (dla programu"Kawa czy herbata"w TVP1).
W tej rozmowie nie usłyszałem zarzutu, że były to pirackie płyty, ale że zostały wydane dzięki regulacjom prawnym obowiązującym w Niemczech bez zgody Artysty, a to jednak nie to samo...
Sam :N: kiedyś doświadczył w czym tkwi różnica, kiedy Polskie Nagrania skierowały do prokuratury wniosek o ściganie firmy Fraza, która w latach 1994-1998 korzystała z przepisu ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych zezwalającego na wydanie fonogramów z utworami nie objętymi 20-letnim okresem ochrony autorskich praw majątkowych. Prokurator nie doszukał się złamania prawa. Po otrzymaniu postanowienia o umorzeniu postępowania Niemen na łamach Tylko Rocka dał upust swojej złości i opublikował komentarz, w którym w niezbyt wyszukany sposób potraktował prokuratora oraz dwóch uznanych znawców prawa autorskiego, których ekspertyza świadczyła o legalności działań wydawcy.
Kiedy :N: zrozumiał w czym rzecz sam zaczął zabiegać o zmianę Prawa autorskiego. I to skutecznie. I to był błąd ! Bowiem na mocy tych samych przepisów mógł bez przeszkód prawnych doprowadzić do wydania swoich płyt wydanych niegdyś przez CBS, CGD i A-Z - nie pytając o zgodę wydawców !

User Dasza cytując NiemenaZ jednym jest już łatwiej: z prawami autorskimi do nagrań. To, co nagrałem dla CBS, przynależy już do mnie – wykupiłem wszystkie prawa.
[Dariusz Michalski - "Niemen o sobie" ]

Więc jak to właściwie jest z tymi prawami autorskimi ?


Ano tak, że od trzech lat trwa porządkowanie tych praw, ale że nikt specjalnie się tym nie przejmuje, to sprawa się ślimaczy.

Daszo -ja nie tylko czytałem, ale i słyszałem w Radio BIS wywiad D. Michalskiego i chwilę później padło tam takie mniej- więcej pytanie :
- Czesław, a kto ma prawa do tych nagrań francuskich ?
- Ja uważam, że ja - odpowiedział ze śmiechem :N: .
I zrobiło się wesoło, bo redaktor Michalski wiedział, jak artysta Niemen kocha załatwiać takie sprawy... :wink:

Taki był :N: i mogę powiedzieć, że był dla mnie autorytetem w wielu dziedzinach, ale akurat nie w zawiłych meandrach prawa autorskiego...

I oto w tym roku czytam w wywiadzie zdanie : Niestety widzę, że w Polsce wielką zagadką i niewiadomą są takie terminy jak prawo autorskie, czy prawo do wizerunku.
Rozumiem, że dla wypowiadającej te słowa Osoby takie terminy i problemy z nimi związane nie są już żadną zagadką. Dlaczego zatem fani od kilku lat zdani są na rozstrzyganie we własnym zakresie kluczowej kwestii : czy płyty firmy GTR sprzedawane w Polsce są pirackie, czy nie ?

Na koniec zadeklaruję, że mając do wyboru płyty budzące kontrowersje i płyty wydane za zgodą Spadkobierczyń wybrałbym te drugie, ale sami przekonaliście się, że nie tylko nadzieja na takie płyty jest płonną mrzonką , ale nawet udzielenie w tym względzie jakiejś informacji przez Panie Niemen pozostaje w sferze nierealnych oczekiwań...
angur
2007-08-15 21:44:07
Brawo Markovitzu. Zgadzam sie z calym Twoim postem z wyjatkiem jednego zdania ktorym go spaprales.

Markovitz
nie zgadzam się na przylepianie etykiet "fałszu" i "żerowania" na oznaczenie inicjatywy firmy, która sprawiła, że można wreszcie te płyty oficjalnie nabyć w sklepie. Takie jest moje stanowisko i nikt nie musi się z nim zgadzać 8)


Nie rozumiem jak inaczej mozna nazwac falsz? Jesli ktos wprowadza innych w blad to, niezaleznie od intencji, jest to falsz, klamstwo, wprowadzenie w blad. Jesli w opakowaniu maselka znajdziesz margarynke to czy nie bedzie to falszerstwo? Nie przypominam sobie rowniez bym uzyl slowa "żerowanie". A poza tym czyzbys naprawde nie zauwazyl ze plyty GTR sa do nabycia oficjalnie w sklepie od 2003?

Dziwi mnie tez dlaczego kontynuujesz nazywanie tych plyt "wydawnictwa MMP"? Dystrybucja? owszem, ale nie wydawnictwa. Jesli bylyby to naprawde wydawnictwa MMP to - legalne czy nielegalne - nie bylo by tej dyskusji. Przeciez zamawiajac te plyty chcialem nabyc wlasnie wydawnictwa MMP. Czy jesli zalozymy wspolnie firme i zaczniemy sprzedawac Boxy "Od poczatku", zakupione w sklepie, to czy staniemy sie wydawcami tych boxow?

A tak na marginesie to ciekawi mnie dlaczego tak bronisz MMP? Przeciez w zadnej z moich wypowiedzi nie znajdziesz o nich zlego slowa? Moja frustracja i zarzut falszerstwa dotyczyly Vivida ktory wcisnal mi wydawnictwa GTR falszywie reklamujac je jako wydawnictwa MMP. Nie moge tez krytykowac Merlina (to odpowiedz Ewie) bo ich towarow nie widzialem.

P.S. Plyty GTR jednak przemknely sie, w sposob zakamuflowany, do dyskografii TS.
Markovitz
2007-08-15 22:17:11
Angurze- odbierasz moje posty jako skierowane przeciwko Twojej postawie jako odbiorcy towaru niezgodnego z opisem.
To błąd, bo ja przecież potraktowałem sprawę tych płyt w znacznie szerszym kontekście.

AngurNie przypominam sobie również bym użył słowa "żerowanie".


Tego sformułowania akurat użyła nieopatrznie Ewa ... W tej dyskusji ujawniły się więcej niż tylko dwie racje.

Dlaczego bronię MMP ?
A dlaczego miałbym nie bronić tych, których podziwiam za upór w przybliżaniu muzyki, której wydania przez lata nikt nie chciał się podjąć ?
Czy uważacie, że polscy wydawcy będą zabiegać o wydanie zagranicznych płyt Niemena ..? Poza Polskim Radiem w tej chwili nie widzę żadnego wydawcy zdolnego podjąć takie wyzwanie.

MMP doprowadziła do wydania co najmniej pół setki płyt, z których każdy miłośnik polskiej muzyki progresywnej może być dumny. Wydali trzy duże boxy z muzyką zespołu, którego członkowie współpracowali z Czesławem Niemenem, a teraz doszły do katalogu firmy dwie płyty nagrane na początku i na końcu tej współpracy.

Imponuje mi pasja szukania, działania i tworzenia a nie satysfakcja z cenzurowania, wybrzydzania i zadzierania nosa.

Nie znam osobiście szefa firmy MMP, ani Jego współpracowników, ale wolę ludzi, którzy wydają płyty, od znanych mi Osób, które od lat tylko mówią o wiadomym im projekcie.
angur
2007-08-15 22:59:20
100% racji, tylko wciaz nie rozumiem po co ich bronisz, przeciez nikt ich nie atakuje?
Markovitz
2007-08-16 09:38:48
Nie będziemy się zwodzić : ironia w postach Angura dotyczyła także poczynań wydawcy i dystrybutora, a więc - jak wynika z cytowanego opisu- firmy MMP.

jakaś operatywna firma... idt. Dziwne ze nie zauważyliście że przecież te plyty GTR sa w Polsce na rynku od 2003


Nie na rynku płytowym - bo zaraz myślimy o największych sieciach, a tam od 2004r. tych płyt nie ma. Można je było nabyć w niszowym serwisie internetowym i na portalach aukcyjnych.
A np."Rusische Lieder" (GTR) także na jarmarku dominikańskim :twisted:.
Nie można było tego nazywać normalną obecnością na rynku.

Teraz nareszcie- dzięki MMP- można zamówić te tytuły w normalnym sklepie.
angur
2007-08-16 11:16:48
MarkovitzNie będziemy się zwodzić : ironia w postach Angura dotyczyła także poczynań wydawcy i dystrybutora, a więc - jak wynika z cytowanego opisu- firmy MMP.

jakaś operatywna firma... idt. Dziwne ze nie zauważyliście że przecież te plyty GTR sa w Polsce na rynku od 2003


Nic juz nie rozumiem. przeciez wydawca jest GTR a dystrybutorem, w moim przypadku, Vivid. Wiec jak moze to dotyczyc MMP :?: .

Hej Markovitzu, czytajmy troche uwazniej. Przeciez cytacik o "operatywnej firmie" wyjalem z postu Ewy i uzylem zeby odpowiedziec na jej post.

Wydawnictwa GTR, powtarzam, sa w sklepach (i na targach) od 2003. Nawet na forum byly zapytania i dyskusje o tych wydawnictwach, ich legalnosci, dostepnosci i cenach. Ciesze sie ze mozna je teraz kupic tez wysylkowo, tylko nie rozumiem, a nawet sie dziwie, dlaczego podawac MMP jako wydawce skoro to nieprawda? Co najwyzej moze sie to skonczyc niepotrzebnym atakiem Osob na MMP.

A piszac "na rynku" mam na mysli "na rynku". Nie plytowym, nie warzywnym, nie medialnym tylko wlasnie "na rynku". Tak sie mowi o towarach ktore mozna z latwoscia nabyc gdy podaz jest wieksza od popytu.

I teraz doszlismy do sedna sprawy. Jesli juz teraz podaz jest wieksza od popytu to kto kupi cokolwiek za lat pare gdy Osoby wrescie sie ockna i postanowia zwiekszyc podaz?
Markovitz
2007-08-16 21:06:23
AngurPrzecież wydawcą jest GTR a dystrybutorem, w moim przypadku, Vivid. Więc jak może to dotyczyć MMP :?:


Ano chyba, że przyjmiemy taką opcję :)

W tym zapale polemicznym tak nakadziłem, że ktoś mógłby podejrzewać, iż jestem fanem tej firmy :twisted:
Tak jednak nie jest - zwłaszcza po hucpie z koncertem norweskiej grupy w Łęgu, gdzie MMP dał plamę zezwalając jako producent na scenografię obrażającą uczucia religijne. Poruta.
Co nie powinno jednak przesłonić pozytywnych stron działania MMP, bo jak mówi porzekadło: błędów nie robi, kto nic nie robi.

Obawiam się, że o tym, kto faktycznie wydał zagraniczne płyty Grupy Niemen przekonamy się, gdy sprzedaż tych płyt zostanie wstrzymana lub zakazana. Jeśli znów zniknie podaż, to wkrótce skończy się i popyt...
Wreszcie zrozumiemy, że zagraniczne płyty Niemena są nielegalne.
I zapanuje cisza, która jest zbieraniem ...
Wiatru w polu.
Waldorf
2007-08-17 00:52:59
Ja jakoś nie wierzę w jakiekolwiek prawdziwe, oficjalne, nowości...chyba, że zmienią się Władcy Praw (co upatruję jako jedyną nadzieję dla pojawienia się nagrań ).

Kupiłem te GTRowe płytki (jak tylko je dojrzałem w 2003r) i zrobiłem to z premedytacją...w sklepiku rockserwisu. Wtedy jeszcze mówiłem sobie - jak będą kolejne boxy to kupię i te porządne....Dziś wiem, że dobrze zrobiłem - bo to i tak najlepsza jakość na jąką mogłem i mogę liczyć, bo boxów nie ma - a lata płyną...Słucham i cieszę się...i radzę :-) kupować zanim i GTRowi przestanie się opłacać piratowanie (czy też nie piratowanie) i zostanie ewentualnie żyjącym jeszcze fanom mistrza - tylko piratowanie piratów, szperanie za "wypłowiałymi" mp3 w internecie.

OSOBY (władcy praw) się nie ockną, Angurze...a jeśli się ockną i kiwną palcem to "zapłacą" karę w postaci "nierentowności" inwestycji za ... swoje "ja wiem najlepiej".
angur
2007-11-13 20:55:33
nowe wydawnictwa plytowe:

- "Niemen a Capella" - pro forma :lol:
- "Wielcy Nieobecni" - skladanka :? (ciekawe czym kierowali sie wydawcy wciskajac tu "Nim przyjdzie wiosna" :?: )
Waldorf
2007-11-13 22:16:58
Dobrze, że coś się dzieje ostatnio. To daje nadzieję...ostatnio "Srebrne Dzwony", "41 potencjometrów...".....świetnie!

A ta zapowiadana płytka "Niemen A Capella" to chyba utwory Niemena, ale interpretowane przez jakiś zespół (Pro Forma ???). Czy się mylę ?
Markovitz
2007-11-13 22:21:03
Strange is this World i Ode to Venus są w oficjalnej ofercie wielu sieci handlowych, a więc trudno nadal uważać te płyty za nielegalne, choć sposób wydania i brzmienie muzyki tam zawartej pozostawia sporo niedosytu...

Co do płyt wyszukanych w ofercie wydawniczej przez Angura, to mogę śmiało polecić album olsztyńskiego chóru Pro Forma...

Gdy tylko usłyszałem w ich wykonaniu pierwszą pieśń na festiwalu w Słupsku nie byłem wcale zachwycony iście akademicką interpretacją znanej piosenki, ale z upływem czasu ich propozycje coraz bardziej rozgrzewały, aż przy "Jagodach szaleju" i "Spod chmury kapelusza" udało się im całkowicie roztopić serca lód...
Czym ? Posłuchajcie tej płyty, a dowiecie się 8)
Dasza
2007-11-14 10:05:35
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-11-14 10:05:35 przez Dasza
W przeciwieństwie do Markovitza, bardzo mi się podobała
Pieśń Wojów w wykonaniu Kameralnego Chóru
Pro Forma. Z ich występu w Słupsku , oprócz tego utworu,
najbardziej utkwiły mi w pamięci jeszcze dwie piosenki:
Elegia śnieżna i Jagody szaleju.
Ewa
2007-11-14 10:12:34
A mnie te chóralne wykonania piosenek Niemena wcale nie ruszyły i na pewno tej płyty nie kupię. :wink:
Stach
2007-11-14 16:14:13
Dlaczego "SPODCHMURYKAPELUSZA" napisano osobno ?
Niemen przecież wyraźnie podkreślił "pisane razem" !
Markovitz
2007-11-14 17:02:52
StachDlaczego "SPODCHMURYKAPELUSZA" napisano osobno ?
Niemen przecież wyraźnie podkreślił "pisane razem" !


Od pierwszego wykonania w tytuł był pisany oddzielnie. Tak pisany tytuł zaistniał w sierpniu 1996r. na Liście Przebojów Trójki. Dopiero jesienią 2001 r. :N: wpadł na ten niefortunny pomysł, co tylko utrudniło akcję promocyjną płyty.
Chór Pro Forma na swej płycie wrócił do pierwotnego brzmienia tytułu.
Stach
2007-11-14 17:40:10
Markovitz napisał:Tak pisany tytuł zaistniał w sierpniu 1996., Chór Pro Forma ... wrócił do pierwotnego tytułu.^


No cóż tak pisany tytuł zaistnial już 16 lutego 1996 a opublikowany w TR nr 4/1996.



Zakładam ,że częściowo chór PF "wrócił do pierwotnego" kształtu , czy śpiewają n.p. "już nie żal nic / choc żal tak wiele" czy też "i nie żal nic / i żal tak wiele" :?: .To więc jak pierwowzór znaczy pierwowzór ? Albo całośc albo nic. Zastanawiające.

Markovitz napisał : :N: wpadł na ten niefortunny pomysł, co tylko utrudniło akcję promocyjną płyty.^




Taką wypowiedzią Markovitza jestem zdumiony jak można oskarżac NIEMENA o sprawy promocyjne płyty z powodu tytułu ...płyty :!: :?:


PS. TR stycz.2002 "Odpowiedzi spodchmurykapelusza" .... tam jest odpowiedz.
Markovitz
2007-11-14 20:40:18
Stach Markovitz napisał : :N: wpadł na ten niefortunny pomysł, co tylko utrudniło akcję promocyjną płyty.


Będziesz zdumiony jeszcze bardziej, gdy przeczytasz że :N: był zdruzgotany brakiem powodzenia utworów z tej płyty (nie spodobała się w radiostacjach). Dziwaczny i długaśny tytuł nawet dla ludzi interesujących się Jego muzyką był niestrawny i po prostu niepraktyczny. Wyobraź sobie sprzedawców wpisujących to tasiemcowe słowo do sklepowej wyszukiwarki :roll:

Stach
Taką wypowiedzią Markovitza jestem zdumiony jak można oskarżać NIEMENA o sprawy promocyjne płyty z powodu tytułu ...płyty


Nie rozumiem cóż gorszącego widzisz Stachu w tym, że artysta promuje swoją płytę ?

Niemen promował, tyle że .. po swojemu. Nawet zbyt dużo wysiłku włożył w tą promocję.

Oto przykłady takich działań :

-przez kilka (a nawet kilkanaście) lat wykonywał te utwory na koncertach ciągle zapowiadając i odwlekając wydanie nowej płyty,

-tak męczył się nad klipami do "Spodchmurykapelusza", że nie zdążył nic z nimi zrobić i całą promocję szlag trafił,

-wydał singiel z trzema wersjami "Jagód szaleju", ale niestety nieodpowiednie zgranie utworu i przeładowana aranżacja przekreśliły szansę na przebój.

StachTR stycz.2002 "Odpowiedzi spodchmurykapelusza" .... tam jest odpowiedź


Raczej się wyżalił niż odpowiedział na pytania słuchaczy ... :(

Teraz- dzięki wersji chóralnej - utwór ma szansę na drugie życie i tego właśnie zespołowi Pro Forma i samemu Czesławowi Niemenowi serdecznie życzę.
Andrzej Mróz
2007-11-15 06:06:34
MarkovitzOd pierwszego wykonania w tytuł był pisany oddzielnie. Tak pisany tytuł zaistniał w sierpniu 1996r. na Liście Przebojów Trójki. Dopiero jesienią 2001 r. wpadł na ten niefortunny pomysł, co tylko utrudniło akcję promocyjną płyty.



Markovitzu, czy Ty w to wierzysz, co napisałeś?

Gdyby faktycznie tak było, to oznaczało by że żyjemy w światowym domu wariatów.
A wtedy już cokolwiek by się napisało, to nie miałoby to większego znaczenia.
Markovitz
2007-11-15 07:30:34
Przeniosłem swoje uwagi o promocji tej płyty Niemena do właściwego topicu ...

TU zajmujemy się nowościami wydawniczymi.

Angur "Wielcy Nieobecni" - skladanka (ciekawe czym kierowali sie wydawcy wciskając tu "Nim przyjdzie wiosna" )


A mi ten pomysł na składankę bardzo się podoba.
Piękny niemenowski przykład muzycznego mainstreamu wśród takich właśnie piosenek.
No i znakomite towarzystwo : Ray Charles, Frank Sinatra, Louis Armstrong, orkiestra Glena Millera, a z naszych Nieobecnych m.in. Andrzej Zaucha.
Jeśli ktoś kupując tą składankę dowie się, że Niemen śpiewał nie tylko "Dziwny jest ten świat" to już dobrze... 8)
angur
2007-11-15 08:09:52
no coz, "de gustibus"...
Pomysl na skladanke mi sie tez bardzo podoba, a i towarzystwo zacne, ale "wiosna" wlasnie jest jedna z tych piosenek ktore wszyscy znaja, a wg mojej skromnej opinii nie nalezy ona do najwybitniejszych produkcji Czeslawa :roll: .
angur
2007-11-27 02:34:13
...i znowu noz sie w kieszeni otwiera :twisted:

Otoz Pomaton EMI wyda wkrotce 4-CD box zatytulowany "The Best Polish Songs...Ever". Tak oto wydawnictwo jest reklamowane:

"The Best Polish Songs...Ever” powstaje między innymi z myślą o tych wszystkich, którzy wyjechali do Londynu, Dublina, Berlina, Nowego Jorku, Amsterdamu, Paryża, Madrytu, Rzymu i innych miejsc na naszej planecie. Ale nie tylko dla nich... Powstaje przede wszystkim dla tych, którzy lubią polską muzykę i polskich wykonawców. Jako, że album będzie dystrybuowany poza granicami naszego kraju, jedna płyta będzie zawierała angielskie piosenki w wykonaniu rodzimych Artystów.


Fajnie sie zapowiada? Bzdura! Wsrod 76 "Najlepszych polskich piosenek ...wszechczasow" zabraklo miejsca dla artysty wszechczasow - Czeslawa Niemena. Juz wczesniej zauwazylem ze wsrod wszelkich skladanek z okresu 1960-2000 coraz trudniej o piosenki Niemena a "Srebrne dzwony", "Wielcy nieobecni"czy "Polish Funk 2" sa tylko wyjatkami potwierdzajacymi regule.

Wnioskow nie bede wyciagal bo ktos mi moze zarzucic rozpowszechnianie jakichs konspiracyjnych teorii...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony